Connect with us

Economy

Drobne zyski: mniej obaw o inflację na Wall Street

Published

on


Raport rynkowy

Stan: 12.11.2021 22:17

W piątek ceny akcji na giełdach w USA były bardzo pojednawcze. Jednak co tydzień był minus.

Pod koniec handlu indeks Dow Jones wzrósł o pół procent do 36 100 punktów. W ujęciu tygodniowym minus 0,6 procent. Rekord poniżej 36 566 metrów, osiągnięty dopiero w poniedziałek, wciąż jest na wyciągnięcie ręki. Ogólnorynkowy indeks S&P 500 wzrósł o 0,7 procent do 4682 punktów. Indeks, który zawiera 100 najcenniejszych akcji na Nasdaq Technology Exchange, wzrósł o dobry jeden procent do 16 199 punktów.

Złagodzenie obaw o stopy procentowe przyniosło wiatr w żagle, wywołane słabymi danymi gospodarczymi. Ostatnie gwałtowne wzrosty cen mają poważny wpływ na nastroje amerykańskich konsumentów. Miara nastrojów konsumentów w listopadzie spadła do 66,8 punktu z 71,7 punktu w poprzednim miesiącu, jak podał comiesięczne badanie University of Michigan. I to najniższy poziom od listopada 2011 r. Według wstępnych wyników konsumenci ocenili swoją obecną sytuację jako gorszą niż w przeszłości. Spadły również oczekiwania na najbliższe miesiące. W ciągu najbliższych 12 miesięcy obywatele oczekują, że towary i usługi będą droższe o 4,9 proc.

Najwyraźniej, sądząc po liczbach, marketerzy giełdowi zakładają teraz, że dane mogą ograniczyć skłonność konsumentów do konsumpcji. Wysoka inflacja idealnie by spowolniła. Wtedy amerykańska Rezerwa Federalna będzie pod mniejszą presją niż wcześniej obawiano się zacieśnienia polityki pieniężnej.

Wysoka inflacja wstrząsnęła giełdami w poprzednich dniach. „Inflacja podnosi zyski, ale dochodzi do punktu, w którym szkodzi konsumentom” – powiedział David Wagner, menedżer portfela w Aptos Capital Advisors.

Tesla, producent samochodów elektrycznych, był jednym z największych przegranych. CEO Elon Musk kontynuuje sprzedaż udziałów w swojej grupie. Musk sprzedał wczoraj kolejne 640 000 akcji o wartości około 687 milionów dolarów, zgodnie z obowiązkowymi raportami dla amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. W tym tygodniu Musk zarobił już około 5,7 miliarda dolarów w akcjach Tesli po tym, jak użytkownicy Twittera zagłosowali za sprzedażą dziesięciu procent jego akcji w głosowaniu, które zainicjował. Jednak do tej pory sprzedał tylko ułamek i nadal posiada około 167 mln akcji.

Po General Electric, Johnson & Johnson również chce się rozstać. Grupa ogłosiła dziś, że firma powinna zostać podzielona na dwa działy produktów zdrowotnych, leków na receptę i wyrobów medycznych. Tak więc dział farmaceutyczny powinien zachować nazwę Johnson & Johnson. Nazwa firmy, która będzie m.in. sprzedawać marki kosmetyczne, nie została jeszcze ogłoszona.

Tydzień zakończył się pozytywnie dla inwestorów na niemieckim rynku akcji. Rano wzrósł do 16 123 punktów, co stanowi ładny 0,2-procentowy wzrost. Na zamknięciu sesji najważniejszy indeks niemieckich akcji był nieco niŜszy. Wyszedł z handlu z 16 094 punktami, co stanowi wzrost o 0,1 proc.

„W dzisiejszych czasach niemiecki indeks giełdowy błyszczy bardziej stabilnością, a mniej dynamizmem”, powiedział Jürgen Molnar, strateg rynku kapitałowego w domu maklerskim RoboMarkets. „Dobre dane kwartalne wciąż równoważą obawy dotyczące środków politycznych mających na celu powstrzymanie czwartej fali korony i wsparcie rynku” – dodał. Ekspert obawia się, że wraz ze zbliżającym się w przyszłym tygodniu spotkaniem federalnym, strach przed nowymi ograniczeniami powinien również stać się problemem dla giełdy.

Pod koniec tygodnia wsparcie DAX pochodziło z taniego euro: wspólna europejska waluta spadła do 1,1433 USD, czyniąc ją tańszą niż od lata 2020 r. Rozwój ten ma uatrakcyjnić niemieckie produkty w dolarach strefy i dlatego jest to dobra wiadomość dla ważkiego przemysłu eksportowego.

Euro ucierpiało z powodu coraz większej rozbieżności polityki pieniężnej w USA i strefie euro. Podczas gdy Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych ogranicza masowe zakupy papierów wartościowych, a wysoka inflacja napędza oczekiwania dotyczące podwyżek stóp procentowych, Europejski Bank Centralny jak dotąd pozostaje wierny swojej luźnej ścieżce.

READ  Nieznana grupa hakerów wysyła ostrzeżenie do Elona Muska

Najmocniejszą wartością w indeksie DAX były akcje Merck Pharmaceutical and Chemical Company z Darmstadt. Kilku analityków podniosło swoje ceny docelowe do wartości po wczorajszych kwartalnych danych.

Dobrze wypadły także Delivery Hero Papers. Reakcje ekspertów na wczorajsze dane kwartalne są pozytywne. Nawet analityk Goldman Sachs, Rob Joyce, drastycznie podniósł cenę docelową do 195 euro. Inni analitycy również są powyżej rekordowego poziomu 145,40 euro ze stycznia ze swoimi celami. Joyce potwierdziła, że ​​zarząd potwierdził dzień wcześniej podczas telekonferencji, że chce osiągnąć pozytywny wynik operacyjny w przyszłym roku.

Lufthansa w pełni odpowiedziała na milczące posty państwa niemieckiego. W dalszym ciągu jest bezpośredni udział w Państwowym Funduszu Stabilizacji Gospodarczej w wysokości 14 proc. kapitału. Spłata całej pomocy rządowej wypłaconej podczas kryzysu koronowego jest warunkiem wstępnym dalszych fuzji i przejęć europejskich linii lotniczych.

Akcje Deutsche Telekom wypadły lepiej. Ciągły boom biznesowy po obu stronach Atlantyku skłonił DAX Group do podwyższenia prognoz wyników operacyjnych po raz trzeci w tym roku. Już wczoraj wieczorem Telekom niespodziewanie ogłosił, że chce zwiększyć dywidendę za rok obrotowy 2021 o cztery grosze do 64 groszy.

Hapag-Lloyd, przedsiębiorstwo żeglugi kontenerowej z siedzibą w Hamburgu, zwiększyło swoje zyski ponad dziesięciokrotnie w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy tego roku. Wynik końcowy to łączny wynik w wysokości 5,6 mld euro w okresie styczeń-wrzesień, w porównaniu z 0,54 mld euro rok wcześniej. Powodem nietypowego rozwoju jest ogromny wzrost stawek frachtowych za przesyłki drogą morską.

Bycze giełdy skoczyły „o tobie”. Akcje skorzystały z nadchodzącego włączenia internetowego sprzedawcy mody do indeksów MSCI Global Small Cap Indexes 30 listopada po zamknięciu handlu.

Na MDAX akcje Knorr-Bremse były pod presją. Producent hamulców do ciężarówek i pociągów stał się bardziej pesymistyczny co do wyników po trzecim kwartale z powodu problemów z łańcuchem dostaw i opóźnień w projektach. Dla całej grupy prezes Jan Morosik zakłada teraz niższą marżę operacyjną w górnej granicy przedziałów prognozy.

W SDAX udział Salzgittera spadł. Według obserwatorów rynku niektórzy inwestorzy liczyli na podniesienie oczekiwań. Jednak dzisiaj firma tylko potwierdziła swoją całoroczną prognozę i nadal oczekuje zysku przed opodatkowaniem w wysokości od 600 do 700 milionów euro.

Wiele giełd niemieckich przenosi się w ciągu kilku dni Linia w obrocie akcjami niewypłacalnej Wirecard AG. Na przykład Deutsche Börse i Giełda Papierów Wartościowych w Stuttgarcie przestaną handlować akcjami Wirecard z końcem 15 listopada.

Inwestorom, którzy nadal posiadają papiery dawnej grupy DAX na swoim koncie powierniczym, coraz trudniej jest sprzedać akcje. Adwokaci inwestorów zalecają sprzedaż akcji.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

W Vodafone, Telekom i O2: teraz dla klientów jest dużo taniej

Published

on

To powód do radości dla klientów Vodafone, Telekom i O2. Dla wielu użytkowników smartfonów połączenia pod numer 0180 z infolinii stały się ostatnio znacznie tańsze. Tutaj możesz przeczytać o uproszczeniu, które wciąż czeka na Ciebie w 2022 roku.

READ  Nieznana grupa hakerów wysyła ostrzeżenie do Elona Muska
Continue Reading

Economy

Szczyt Gospodarczy SZ: Schulze widzi rozmowy o sygnalizacji świetlnej na torze – Gospodarka

Published

on

Olaf Schulz odpoczywa w poniedziałkowy wieczór w Berlinie, nawet raczkująca koalicja sygnalizacyjna SPD, Zielonych i Wolnej Partii Demokratycznej jest w gorącej fazie negocjacji. Dochodzi północ, ale przyszły doradca wciąż siedzi w Muzeum Komunikacji i rozmawia. Poczęstuje się nawet kieliszkiem białego wina. A może dwa też? W zasadzie wyróżnia się swoimi standardami, co wskazuje, że negocjacje idą naprawdę dobrze. W przeciwnym razie będzie.

Tego wieczoru na Szczycie Gospodarczym SZ, kiedy redaktor naczelny Wolfgang Krach przeprowadza wywiad z Olafem Schulzem, dowiesz się niezwykłej ilości informacji o bardzo zamkniętym w sobie Olafie Schulzu.

Na przykład może rozmawiać nawet po dniu dziesięciu godzin negocjacji. Zapytano go, ile głosów, jak sądził, zdobędzie, startując w wyborach do Bundestagu. Dumny uśmiech: „Większość”. Czy uważasz, że nadal możesz zdobywać głosy od innych? „To byłoby sprawiedliwe – ale niezwykłe.” Schulz uśmiecha się. Wydaje się być kimś, kto nie pozwala się denerwować. Jak zwycięstwo wyborcze, w które prawie nikt nie wierzył, mogło zmienić polityka.

Dziś wieczorem Schulz przemawia pod okiem potencjalnych partnerów rządowych: Na widowni siedzi przewodnicząca Wspólnej Rady Zielonych Annalena Barbock. Al-Khader cierpi na silny ból brzucha spowodowany sygnalizacją świetlną. Obywatele, młodzież, ich wyborcy – każdy chce czystej ochrony klimatu. Zespół zielonego rządu zostanie oceniony na podstawie tego, czy może go wdrożyć. W berlińskiej dzielnicy rządowej niektórzy twierdzą, że Barbock i ich współprzewodniczący Robert Habeck spierali się o to, kto przejmie ministerstwo klimatu. Powinnam – A wraz z tym odpowiedzialność.

Tak, polityka jest nudna, ale on pyta: „Kto chce, żeby John Wayne był rządzony?”

Dowiesz się również, jak Scholz próbuje rozwiązać dylematy. Można by określić jego metodę jako prowadzenie zakulisowe. Najpierw pozostaje w cieniu, pozwala innym dyskutować, a potem proponuje kompromis. Dlatego ponowne przemyślenie planowania ministerstw jest sprawą Zielonych. Pozostawia też walkę o szczepienia.

READ  Cummins: Przełom w badaniach nad dronami

Na początku nic nie powiedział. Gdy liczba zachorowań gwałtownie wzrosła, w placówkach opiekuńczo-wychowawczych i dziecięcych, a niektóre grupy zawodowe w krajach sąsiednich wprowadzono już obowiązkowe szczepienia, a spór o to dotarł także do Partii Zielonych i FDP, Scholz został wysłuchany. To było „słuszne” i był „osobiście za tym” – powiedział podczas wieczoru SZ – „powinniśmy rozpocząć dyskusję teraz, że w Niemczech zaczęliśmy inaczej”. Chcieli przekonać, że zadziałało to dziesiątki milionów razy, ale nie do końca.

Scholz obchodzi słowo „obowiązkowe szczepienie”, nie wypowiadając go w rzeczywistości. Tak jak „on” lub „ten” jest zawsze używany do opisu drażliwych i kontrowersyjnych spraw. Przykład: „To duży, duży krok, którego niewiele osób podjęłoby tydzień temu”. Co ma na myśli: infekcja musi mówić o obowiązkowym szczepieniu. Wręcz przeciwnie, oznacza to, że dziesiątki tysięcy muszą najpierw zostać ponownie zainfekowane, zanim politycy będą mieli odwagę ustalić wytyczne. Czy to prowadzi?

Olaf Schultz w rozmowie z redaktorem naczelnym SZ Wolfgangiem Krachem: Polityk SPD był niezwykle zrelaksowany. Ale nie dla wszystkich przedmiotów.

(fot. Friedrich Bangert/SZ)

Dziś wieczorem Olaf Schultz mówi o kompromisie, fundamentalnej demokratycznej cnocie, bez której nie odniesiesz sukcesu. To niewątpliwie dobrze wyglądałoby na każdym przyszłym doradcy. Jednak nie był tak bardzo zainteresowany tym, jak kunsztownie wyklucza tych, którzy myślą inaczej, z jego światopoglądu: „Nienawidzę ludzi, którzy nie mogą iść na kompromis. Kto chce być rządzony przez Johna Wayne’a?” Wayne, barczysty bohater westernu z rękawami koszuli.

Jednak jako ostrzeżenie dla swojego partnera negocjacyjnego, nie chce tego zrozumieć: „Każdej godzinie, kiedy siedzimy, coraz bardziej czuję, że coś rośnie razem, coś do siebie pasuje” – mówi. Czy sygnalizacja świetlna wkrótce wzrośnie, być może do końca tygodnia, razem – a może lepiej -? Tak wiele jest w świecie możliwości, wymyka się Schulzowi. Prowadzone są „bardzo znaczące negocjacje”. Lubił to robić na mocy umowy koalicyjnej, jak w latach 60.: napisz na trzech stronach, co chcesz robić. „Ale oczywiście robimy to inaczej”, patrząc na współprzewodniczącego Zielonych, „z pewnością piszemy wiele całych stron”. Szczegółowa umowa to przede wszystkim koncesja na rzecz Zielonych. W Hamburgu partia koalicji Czerwono-Zielonych z burmistrzem I. Schulzem czasami czuła, że ​​została oszukana, ponieważ Schulz inaczej niż oni interpretował niejasne sformułowania programu rządowego.

Wciąż dowiadujemy się, że Scholz wyraźnie uważa, że ​​słuszne jest budowanie bardzo wysokiego muru na zewnętrznych granicach Unii Europejskiej, na przykład w Polsce na granicy z Białorusią, aby odstraszyć uchodźców. „Nie byłbyś w stanie powstrzymać krajów związkowych przed stwierdzeniem w tym przypadku, że nie mogą polegać tylko na patrolach, które tam się odbywają, ale że będą też środki bezpieczeństwa” – mówi Schulz. Byłoby „bardzo, bardzo prywatnie”, gdybym usiadł wygodnie w holu i powiedział: „Tak, my też nie wiemy, co robić, ale nie budujemy ściany. „Jeśli polski rząd podjął taką decyzję, nie mamy prawa mówić, że nie może tego zrobić”.

Krótko o relacji między Schultzem i Merkel. To, że ustępujący kanclerz powiedział, że może spać spokojnie, gdy on jest w kancelarii, był „komplementem” dla siebie i demokracji, „że można spać spokojnie, gdy rządzą inni”. Ale teraz Schulze nie pozostawia wątpliwości, że tego wieczoru chce rządzić pierwszy. I tak dalej i tak dalej.”

Continue Reading

Economy

Dlaczego obcokrajowcy opuszczają Chiny w czasach epidemii?

Published

on

NSW piątkowe popołudnie Muzeum Sztuki Liu Haisu w Szanghaju świętuje „kulturowe więzi i przyjaźń” między Chinami a Niemcami. Wydział Kultury Konsulatu Niemieckiego zorganizował imponującą wystawę na temat czasu. Dzieła powstałe w ciągu ostatnich dwóch lat zostały stworzone przez artystów z obu krajów. Ale kiedy otwarto ich galerię, Niemcy byli tylko marginalną rzeczą. Twarze trzech kobiet milczą na ekranie z boku. Nie otrzymali wizy na wjazd do Chin, jak większość nie-Chińczyków od początku pandemii.

Tak jak niemieckim artystom nie wolno mówić, tak dyrektor muzeum unika słowa „Covid”, ale niemiecki konsul generalny zwraca się do słonia w pokoju i mówi o „wyzwaniach” w stosunkach niemiecko-chińskich. Lata po wybuchu pandemii. Każdy obcokrajowiec w regionie wie, co to oznacza: od dwóch lat Republika Ludowa wydaje wizy tylko po nerwowej procedurze tylko tym, którzy mogą udowodnić organom podatkowym i lokalnym pracownikom, że wykonują tam ważną pracę. Artyści nie są wymienieni.

FAZ Frühdenker – Biuletyn dla Niemiec

W dni powszednie o 6.30.

Zaloguj sie

Przyczynę tego widać niemal co wieczór w głównych wiadomościach telewizji państwowej, gdzie malowany jest znacznie mniej wrażliwy obraz Niemiec niż na wystawie Muzeum Liu Haisu. W niebieskim świetle karetek pogotowia zatrzymujących się z hałaśliwymi oponami przed niemieckimi szpitalami i rozładowujących skrzypiących pacjentów pod maskami tlenowymi, najnowsze katastroficzne statystyki Covid w Republice Federalnej Niemiec są wyjaśniane opinii publicznej za pomocą wykresów słupkowych: „67 186 nowych infekcji i 446 zgonów w jeden dzień”.

Z drugiej strony, znacznie większe Chiny zgłosiły w czwartek zaledwie 96 nowych infekcji i zero zgonów. Według oficjalnych statystyk tylko 4636 osób zmarło z powodu wybuchu wirusa w Wuhan, co stanowi 4% liczby zgonów z powodu Covid zgłoszonych przez Niemcy. Dziesięć dni temu Uniwersytet Pekiński opublikował badanie przeprowadzone przez matematyków, stwierdzające, że spodziewano się „masowej epidemii” z 640 000 nowych infekcji dziennie, co miałoby „niszczący wpływ” na system opieki zdrowotnej i kraj, gdyby Chiny miały szerzyć się. Otwarcie granic doprowadzi do „katastrofy”.

READ  Partnerstwo: Plug Power i Lhyfe Plan Zakłady Produkcji Wodoru w Europie | biuletyn
Continue Reading

Trending