Connect with us

science

Naukowcy odkryli pierwsze potencjalne antidotum na gorączkę denga

Published

on

/ Sojusz obrazu, za. Kroger

Naukowcy z Tokio po raz pierwszy odkryli potencjalne antidotum na gorączkę denga. Testy na kulturach komórkowych i myszach wykazały, że nowo zidentyfikowany składnik aktywny może skutecznie zwalczać wirusa i zapobiegać chorobom, jak donosi wczoraj American Journal. charakter temperamentu Opublikowane badanie pokazujecharakter temperamentu 2021, DOI: 10.1038 / s41586-021-03990-6).

Dlatego składnik aktywny można przyjmować zarówno profilaktycznie, jak i w leczeniu po urazie. Naukowcy Scott Bering i Eva Harris z Uniwersytetu Berkeley w Kalifornii, USA, mówili o „ekscytującym” rozwoju w walce z gorączką denga i „znaczącym postępie” w poszukiwaniu leku.

Belgijski wirusolog Johan Neets, współbadacz, powiedział, że podczas przeglądu tysięcy kandydatów na leki, aktywny składnik JNJ-A07 został zidentyfikowany podczas „poszukiwania igły w stogu siana”. Nigdy wcześniej składnik aktywny nie dawał tak dobrych wyników u zakażonych zwierząt.

Doniesiono, że JNJ-A07 celuje w interakcję między dwoma białkami wirusa dengi, które są niezbędne do jego replikacji i jest skuteczny przeciwko wszystkim czterem typom wirusów. Według Neytsa, składnik aktywny został teraz „nieznacznie ulepszony”, a rozwój kliniczny przejęła firma farmaceutyczna Johnson & Johnson.

Wirus dengi jest przenoszony głównie przez komary w regionach tropikalnych i subtropikalnych. Każdego roku na całym świecie zaraża się co najmniej 98 milionów ludzi. Jak dotąd nie ma leków przeciwko wirusowi, leczy się tylko objawy. Szczepionka jest stosowana tylko w niektórych krajach i działa tylko przeciwko jednemu rodzajowi wirusa.

Denga występuje głównie w Ameryce Środkowej i Południowej, Azji Południowej i Południowo-Wschodniej oraz Afryce. Jednak z powodu globalizacji i zmian klimatycznych na całym świecie rośnie gorączka denga. Obecnie dotkniętych jest 128 krajów.

Objawy choroby są podobne do objawów ostrej grypy. W ciężkich przypadkach może również prowadzić do krwawienia wewnętrznego i zgonu. Szczególnie zagrożone są dzieci. © afp / aerzteblatt.de

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Czy byłeś chory na Koronę? Dlatego już teraz musisz sprawdzić swój wzrok

Published

on

Czy byłeś chory na Koronę?  Dlatego już teraz musisz sprawdzić swój wzrok

Naukowcy z jasnym przesłaniem

Czy zostałeś zarażony koroną? Dlaczego warto już teraz sprawdzić wzrok

Czy kiedykolwiek zostałeś zarażony koroną? Następnie, według amerykańskich badaczy, powinieneś zostać zbadany przez okulistę.

Sojusz Wizerunkowy

Ile razy w przeszłości zostałeś zarażony koronawirusem?

W rzeczywistości to pytanie jest prawie nieistotne, ponieważ nawet ci, którzy tylko raz uzyskali pozytywny wynik testu, powinni zwracać szczególną uwagę na swoje oczy. Dlaczego: Nowe badanie sugeruje, że COVID-19 może powodować długotrwałe uszkodzenie nerwu wzrokowego. Co dokładnie odkryli naukowcy? Wyjaśniamy.

Konsekwencje Covid-19: Uszkodzenie nerwu wzrokowego po jednorazowym zarażeniu koroną?

Jaki jest związek między zakażeniem koroną a wzrokiem?

Pawan Kumar Singh, adiunkt okulistyki, przeprowadził badanie, w którym stwierdzono: Wszystkie osoby, które przeszły wcześniej infekcję koronową, powinny przejść badanie przez okulistę.

Dotyczy to również wszystkich osób, które nie mają objawów zakażenia koronawirusem. Niezależnie od tego, jak długo trwała infekcja, zdaniem lekarza możliwe jest późniejsze uszkodzenie oka.

Czytanie poradOto, co kolor oczu mówi o naszym zdrowiu

Badanie: Test na myszach pokazuje, że koronawirusy można wykryć na siatkówkach zwierząt

Co dokładnie odkryli naukowcy ze Szkoły Medycznej Uniwersytetu Missouri?

Podczas testowania koronawirusów na myszach zwierzęta wdychały je przez nos i usta. Zaledwie kilka godzin później naukowcy zauważyli, że wirusy można było wykryć także na siatkówkach myszy.

Czytanie poradDiagnozowanie raka oka! Mały Erian (2) bardzo dzielnie walczy z podstępną chorobą

reklama:

Rekomendacje naszych partnerów

Zależy nam na Twoim doświadczeniu!

Wyniki ankiety nie są reprezentatywne.

Wydaje się, że Sars-CoV-2 jest w stanie przeniknąć delikatną barierę w siatkówce

Wygląda na to, że koronawirusy zdołały przedostać się przez ochronną barierę siatkówki krwi!

Ta bariera w siatkówce ma na celu ochronę oka przed infekcją. Bariera zwykle w ogóle uniemożliwia patogenom dotarcie do siatkówki.

Jeśli zostaną naruszone, może to prowadzić do reakcji zapalnych w oku, co w najgorszych przypadkach może prowadzić do całkowitej utraty wzroku.

Czytanie poradMichelle (33 lata) cierpi na rzadki zespół Marfana: „Błagałam lekarzy, żeby usunęli mi oczy”.

Wideo: Cztery lata zamknięcia Korony! Tak Niemcy myślą o środkach i szczepieniach