Connect with us

Top News

Zawias: Dezaktywacja bomby zakończona pomyślnie | NDR.de – Aktualności

Published

on

Zawias: Dezaktywacja bomby zakończona pomyślnie |  NDR.de – Aktualności

Stan: 23.07.2023 16:18

Dziś w Kilonii rozbrojono bombowce z czasów II wojny światowej. W rezultacie policja otoczyła kordonem dużą część stoczni. w tym Astring i Werftstrasse.

Około godziny 14:20 saperzy przystąpili do rozbrajania dwóch bomb o masie 500 i 250 kg. Po około 90 minutach bombardowanie brytyjskie i amerykańskie już się skończyło. Bomby zostały odkryte, gdy gość sprawdził ogłoszenia w Werftpark obok teatru Werftpark. Policja zniosła blokadę drogi.

Problemy z usuwaniem pyłu

Według służby unieszkodliwiania bomb bomby były w dobrym stanie jak na swój wiek. Policja nie spodziewała się większych utrudnień w pikiecie. Zgodnie z planem detonator brytyjskiej bomby lotniczej został zdetonowany. Jednak w międzyczasie pojawiły się problemy przy dezaktywacji amerykańskiego niewypału, dlatego zastosowano specjalne narzędzia.

Te obszary w zawiasie są wstępnie zablokowane

Dziś do godziny 13:00 prawie 9400 osób musiało opuścić swoje domy i mieszkania na wschodnim brzegu Kilonii na czas opadu bomby. W tym samym czasie policja zablokowała drogę.

Informacje o redukcji

Przed ewakuacją policja poprosiła mieszkańców, sąsiadów i inne poszkodowane osoby o dotarcie do jak największej liczby osób poza mediami, aplikacjami ostrzegawczymi i ulotkami. Ponadto były tam dodatkowe notatki i wszystkie ważne informacje w innych językach Po stronie miasta Kilonia.

Więcej informacji

Oceniane są zapisy historyczne i fotografie. Eksperci otrzymują 10 000 zapytań rocznie. Dalej

Rozbrojona bomba stoi na trójnogu na posesji w dzielnicy Dietrichsdorf w Kilonii.  © NDR Zdjęcie: Christian van Bossel

Po pomyślnym usunięciu bomby wszyscy mieszkańcy mogli wrócić do swoich mieszkań i domów. Dalej

Specjaliści z Explosive Ordnance Disposal Service pozują do kamery z rozbrojoną bombą powietrzną na zawiasie.  © NTR Zdjęcie: Christian Nagel

Po początkowym opóźnieniu służby saperskie rozbroiły we wtorek bombę lotniczą. Zamrożenie poszło dość szybko po wydaniu. Dalej

Ten temat w projekcie:

NTR 1 Fala na północ | Wiadomości dla Szlezwika-Holsztynu | 19.07.2023 | 12:00

Słowa kluczowe dla tego artykułu

Zawias

logo NTR
READ  Polska: Kraków ma teraz „Plac Wolnej Ukrainy” | Polityka
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Zełenski idzie bez żołnierzy – pomaga przy polskim „Legionie”.

Published

on

Zełenski idzie bez żołnierzy – pomaga przy polskim „Legionie”.

Berlin. Ukraina ma większe problemy niż braki amunicji. Polska chce pomóc legionowi. Jak dobrowolna jest rekrutacja?

Continue Reading

Top News

Pchnięcie Wedla: Czterech podejrzanych ponownie ucieka

Published

on

Pchnięcie Wedla: Czterech podejrzanych ponownie ucieka

W szkole średniej w Wedel pod Hamburgiem wykładowca został dźgnięty nożem. Z obrażeniami zagrażającymi życiu trafił do szpitala. W centrum śledztwa znajduje się czterech braci z Syrii, ale nie muszą oni przebywać w areszcie.

Czterech podejrzanych braci znów jest na wolności po krwawym ataku na ośrodek edukacji dla dorosłych w Wedel pod Hamburgiem. Rzecznik Departamentu Policji Itzehoe powiedział, że nie było bezpośrednich podejrzeń wobec Syryjczyków w wieku 17, 19 i 21 lat, co umożliwiłoby wydanie nakazu aresztowania. To oni jednak znajdują się w centrum śledztwa.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że ​​67-letni wykładowca muzyki z Dornesch (dzielnica Pinneberg) został ciężko ranny po tym, jak w piątkowe popołudnie na parkingu Centrum Edukacji Dorosłych Wedel został ugodzony nożem przez dwóch mężczyzn. Rzecznik powiedział, że jego życiu zagraża niebezpieczeństwo.

Tło zbrodni jest nadal niejasne

Wkrótce po popełnieniu przestępstwa w Vedel aresztowano czterech braci. W piątek policja początkowo podała jedynie, że aresztowano dwóch 21-letnich braci. Dodał, że tło zbrodni jest nadal niejasne.

Rzecznik policji zapytany o relacje łączące sprawcę z ofiarą nie udzielił żadnych konkretnych informacji. – Może się znają – powiedziała po prostu. Nie chciała ani potwierdzać, ani zaprzeczać, że byli to uczniowie wykładowcy.

Burmistrz był tym zszokowany

Obecna burmistrz Weidel, Julia Fisouli-Alto (CDU), z przerażeniem zareagowała na weekendowy atak. „Jestem głęboko zszokowany i przerażony, że coś takiego wydarzyło się w naszym małym miasteczku” – powiedział. Twoje myśli i najgłębsze współczucie są z rannym mężczyzną i jego rodziną. Początkowo nie miał żadnych informacji o stanie 67-latka.

Fisauli-Aalto podziękował służbom ratunkowym. Ciekawie jest zobaczyć, jak różne zespoły policji, służb ratunkowych i straży pożarnej sprawnie współpracują, aby ratować i chronić życie ludzkie. Wedel leży w dzielnicy Pinberg w Szlezwiku-Holsztynie i bezpośrednio od zachodu graniczy z Hamburgiem.

READ  Sąd w Polsce: Ekspansja Odry chwilowo wstrzymana

nie/ylau

Continue Reading

Top News

Polskie Linie Lotnicze Lot modernizują i rozbudowują salonik biznesowy w Warszawie

Published

on

Polskie Linie Lotnicze Lot modernizują i rozbudowują salonik biznesowy w Warszawie

Dobra wiadomość dla osób często podróżujących i podróżujących służbowo: Polskie Linie Lotnicze LOT całkowicie wyremontują i znacznie powiększą salonik biznesowy Polonez w strefie Schengen na Lotnisku Chopina, globalnym węźle linii lotniczej.


Prace rozpoczęły się w tym miesiącu i zakończą się w grudniu 2024 roku. Salon będzie miał nowoczesny wystrój, który łączy w sobie funkcjonalność i wygodę, odzwierciedlając jednocześnie nową tożsamość marki linii i polską gościnność. Jednocześnie salon powiększy się o ponad 150 mkw. do łącznej powierzchni 860 mkw.

Na warszawskim lotnisku Polskie Linie Lotnicze LOT, będące członkiem Star Alliance, koordynują większość lotów krajowych i międzynarodowych. Przykładowo goście z Niemiec, Austrii i Szwajcarii mogą szybko i łatwo przesiąść się linią lotniczą w Warszawie na dalsze loty na przykład do Polski i Europy, ale także do krajów bałtyckich, Azji Środkowej, Bliskiego Wschodu i Indii, na Daleki Ameryka Wschodnia i Północna.

Salonik Polonaise Business Lounge znajduje się w strefie odlotów bezpośrednio za kontrolą bezpieczeństwa. Otwarte codziennie od 5:00 do 23:00. Dodatkowi członkowie ze statusem Lat Business Class, Miles i Honor Circle, Senator lub Regular Flyer oraz goście ze statusem Star Alliance Gold mają prawo dostępu. Goście mogą tu korzystać z wielu udogodnień, w tym bezpłatnego Wi-Fi, ciepłych i zimnych posiłków oraz przekąsek, dwóch barów, pryszniców i bezpłatnych zabiegów w Salon Yonelle Spa.

„Naszym jasnym celem jest płynna kontynuacja tej działalności dla naszych gości nie tylko w powietrzu, ale także na ziemi. Dlatego jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością uczynienia naszego salonu biznesowego w strefie Schengen na Lotnisku Chopina jeszcze piękniejszym, wygodniejszym i przestronnym” – mówi Amit Ray, dyrektor ds. globalnej sprzedaży korporacyjnej i strategicznej, DACH Markets, Włochy i Indie. Dużo polskich linii lotniczych. „Jeśli chodzi o Polskie Linie Lotnicze Lot, w zeszłym roku ogłosiliśmy remont poczekalni biznesowej Polonaise, otwarcie własnej poczekalni na lotnisku Chicago O’Hare oraz całkowite przeprojektowanie wnętrza naszego Boeinga Dreamlinera. Flota do przeprojektowania”.

READ  Groby Zniszczonych Żołnierzy Polskich: Czy Łukaszenko prowadzi „wojnę z umarłymi”? | Europa | DW

Poza salonikiem biznesowym Polonaise, Polskie Linie Lotnicze LOT obsługują salonik biznesowy LOT Mazurek w strefie non-Schengen Lotniska Chopina w Warszawie. Oferuje podobny kompleksowy zakres usług i jest otwarty codziennie od 6:15 do 23:00.

Źródło: Informacja prasowa LOT

Continue Reading

Trending