Connect with us

Top News

Wybory okręgowe w Hamburgu: Liczenie – strata dla Zielonych | NDR.de – Aktualności – Hamburg – Wybory

Published

on

Wybory okręgowe w Hamburgu: Liczenie – strata dla Zielonych |  NDR.de – Aktualności – Hamburg – Wybory

Stan na: 10 czerwca 2024 r., godzina 17:20

W Hamburgu od rana trwa liczenie głosów w wyborach okręgowych. Są już wyniki dla pierwszych okręgów, więc Zieloni będą musieli pogodzić się ze stratami.

Zwycięzcy wyborów w 2019 r. powinni liczyć na wyprzedzenie SPD. Po doliczeniu ponad 1550 z 1921 okręgów wyborczych, ogólna liczba głosów po południu wyniosła 22 procent, czyli o dobre dziewięć punktów procentowych więcej niż pięć lat temu.

Lewica i AfD stanowią około dziesięciu procent

Wydaje się jasne, że tym razem SPD może zdobyć w wyborach okręgowych ponad 25 proc. głosów, wyprzedzając Partię Zielonych i CDU, które mogą przekroczyć granicę 22 proc. Według wstępnych wyników Lewica i AfD osiągną prawie 10 proc., a FDP 6 proc.

CDU przewodzi SPD w Bergdorf w Harburgu

Zieloni nadal prowadzą w Altona, Eimsbüttel i Nord. Jednak SPD prowadziła w Mitte, Wandsbek i Harburgu. W okręgu Bergedorf najsilniejszą siłą była CDU z 28,8 proc., przed SPD z 26,6 proc. Zieloni uzyskali tu 14,6 proc.

W Harburgu najsilniejszą siłą była SPD z 28,4 proc., podczas gdy Zieloni stracili 10 punktów procentowych.

Volt teraz w pięciu zgromadzeniach okręgowych

Inna partia jest obecnie reprezentowana w pięciu zgromadzeniach okręgowych: okręgi Północ, Harburg, Mitte, Altona i Eimspattel uzyskały po ponad trzy procent Wold.

W salach wystawowych trwa liczenie

Liczba siedmiu list okręgowych i 54 list okręgowych jest bardziej skomplikowana niż praktyczna Wybory europejskie. Od rana głosy w wyborach okręgowych liczyło około 15 tysięcy ochotniczych pracowników wyborczych. W hamburskich halach wystawowych zgromadziło się 3500 wolontariuszy. Aktualne wyniki wyborów w Hamburgu Opublikowano w Internecie na stronie wahlen-hamburg.de.

Na W wyborach europejskich, które również odbyły się w niedzielę, swój głos oddało 65,7 proc. uprawnionych do głosowania – znacznie więcej niż w 2019 r. (61,9 proc.). Oczekuje się, że frekwencja będzie wyższa niż 58 procent uprawnionych do głosowania, którzy głosowali w wyborach do sejmików okręgowych, które odbyły się pięć lat temu.

READ  Korsów: Sąd w Polsce nakazuje prokuraturze czasowe wstrzymanie rozbudowy Odry

Wybory okręgowe: Zieloni prowadzą w 2019 r

W wyborach okręgowych pięć lat temu Zieloni zdobyli w hanzeatyckim mieście łącznie 31,3 proc. głosów, a SPD prowadziła z 24 proc. CDU uzyskała wówczas 18,2 proc., Lewica 10,8, FDP 6,6, a AfD 6,4 proc. W wyborach okręgowych wzięło wówczas udział 58,0 proc. uprawnionych do głosowania.

Wyniki według okręgów można zobaczyć na interaktywnej grafice. Bardziej szczegółowe wyceny dostępne są w poszczególnych modułach Strona internetowa Urzędu Statystycznego.

Kilka wypadków w dniu wyborów w Hamburgu

Jak podaje NDR 90.3, w dniu wyborów w Hamburgu nie wszystko poszło gładko: w lokalu wyborczym w Eimsbüttel nagle zniknęły karty do głosowania. Czasami ludzie nie mogli głosować, ponieważ zapewniono mniej skrzynek. Następnie wydanych zostanie 900 kart do głosowania i głosowanie będzie kontynuowane. W lokalu wyborczym w Wandsbek kart do głosowania było nie za mało, ale za to nieprawidłowe – czyli karty do wyborów europejskich w Saksonii-Anhalt. Zostały one posortowane.

Wybory europejskie i okręgowe w sprawie NDR 90.3 i Hamburg Journal

NTR 90,3
Wszystko o wyborach europejskich i regionalnych od 6 rano w poniedziałek
Wybory specjalne Wybory okręgowe: poniedziałek, 20:00–21:00
Dziennik Hamburga
Hamburg Journal o wyborach europejskich i regionalnych w poniedziałkowe wieczory o 18:30 i 19:30

Błędne odcinki partii

W dwóch lokalach wyborczych, Altona i Hamburg-Mitte, nieprawidłowe karty do głosowania spowodowały więcej problemów. Czerwone kartki papieru najwyraźniej zostały zamienione z innymi blokami. W Altonie szybko zauważono błąd: znaleziono dziewięć osób, które do tego momentu głosowały. Pracownicy starostw udali się do domów i nawoływali do prawidłowego głosowania. Początkowo nie znaleziono żadnego. W drugim lokalu wyborczym zlokalizowanym w Mümmelmannsberg taką samą awarię zauważono zaledwie dwie godziny później. Dotknięte są 54 osoby i trzeba je znaleźć.

W Hamburgu uprawnionych do głosowania jest ponad 1,3 miliona osób

W niedzielę, równolegle do wyborów europejskich, odbyły się wybory do sejmików okręgowych. Uprawnionych do głosowania jest ponad 1,3 miliona mieszkańców Hamburga. Na poziomie okręgu prawo do głosowania mieli wszyscy mieszkańcy Hamburga posiadający obywatelstwo niemieckie lub obywatelstwo państw członkowskich UE, którzy ukończyli 16 lat i byli zameldowani w mieście hanzeatyckim od co najmniej trzech miesięcy. The Prawo dotyczące głosowania jest skomplikowane; Na dwóch kartach do głosowania wyborca ​​może oddać maksymalnie dziesięć głosów.

READ  Lato: Zmiana czasu prowadzi do większej liczby wypadków z udziałem dzikich zwierząt

Siedem okręgów, 54 okręgi wyborcze, 1700 kandydatów

W sumie w wyborach w 54 okręgach w siedmiu okręgach Hamburga startowało 1700 kandydatów. Liczba mandatów w sejmiku powiatu zależy od liczby mieszkańców powiatu. Zgromadzenie Okręgowe Bergdorf ma 45 mandatów Altona 51, również 51 cali Hamburg-Mitte, Eimsbüttel, Hamburg-Nord i Harburg oraz inne Wandspec 57 miejsc.

Jaka jest funkcja Rad Okręgowych?

Sejmiki okręgowe i ich komisje mają za zadanie zajmować się sprawami mieszkańców. Delegaci wybierają kierowników urzędów rejonowych, kontrolują urzędy rejonowe i mogą zwracać się do nich o rozstrzygnięcie określonych spraw. Dzielnice mogą na przykład podjąć decyzję o sporządzeniu planów zagospodarowania przestrzennego, wyposażeniu ośrodków młodzieżowych czy zaprojektowaniu boisk sportowych. Są porównywalni z radnymi miejskimi i radnymi lokalnymi – ale ich uprawnienia są ograniczone. Na przykład sejmiki okręgowe mają bardzo ograniczone niezależne uprawnienia budżetowe. Sejmiki Powiatu nie mają takiej samej władzy ustawodawczej jak obywatele, jednak Starostwo Powiatowe ma obowiązek wykonywać uchwały Zgromadzenia Powiatowego w takim zakresie, w jakim odpowiada za to Starostwo Powiatowe. Sprawami okręgowymi zapewne w każdej chwili zajmie się senat w Hamburgu – w oficjalnym języku niemieckim podpowiada.

Więcej informacji

W niedzielę w Hamburgu wybrano nowe rady okręgowe. Wyniki wyborów okręgowych można znaleźć tutaj. Dalej

Ręka umieszcza kartę do głosowania w trumnie.  © dpa-bildfunk Zdjęcie: Daniel Reinhardt

Kto tak naprawdę będzie mógł głosować w wyborach okręgowych w Hamburgu 9 czerwca? Ile masz głosów? W dziale Często zadawane pytania znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania związane z wyborami do sejmików okręgowych. Dalej

Ten temat w projekcie:

NDR 90.3 Aktualny | 10 czerwca 2024 | 19:30 godz

logo NTR
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Koszulka powiewa przed scenami na filmie

Published

on

Hanower. Trwa tylko 24 sekundy, ale niesie jasny przekaz: „Witajcie, Hanowerze!” Gwiazda piłki nożnej Robert Lewandowski wraz z reprezentacją Polski odwiedzi stolicę województwa podczas Mistrzostw Europy 2024. Teraz grupa opublikowała krótki film w sieciach społecznościowych, aby pokazać, że rzeczywiście dotarli.

Przeczytaj więcej Reklama

Przeczytaj więcej Reklama

Polska koszulka powiewa delikatnie na wietrze przed zabytkami miasta, a napis „Biało-Czerwony Hannover!” (czerwony i biały Hanower) macha ręką z emoji w podpisie. Można na przykład zobaczyć Marktkirche, Nowy Ratusz, główny dworzec kolejowy i Leibnizhaus. Klip został opublikowany na Instagramie, X (dawniej Twitterze) i Facebooku w czwartkowy wieczór.

Polska koszulka wisi w Hanowerze: kibice znów Cię witają

Gratulacje w komentarzach są przyjmowane pilnie. „Mieszkam w Hanowerze i cieszę się, że tam jesteś” – pisze po polsku na Instagramie jedna z użytkowniczek. Kolejny komentarz w miejscowym języku: „Hannover to piękne miasto” wciąż oczekuje na publikację.

Przeczytaj więcej Reklama

Przeczytaj więcej Reklama

Reprezentacja Polski od wtorku 11 czerwca przebywa w hotelu Sheraton Pelikan (lista). Pojawiła się duża liczba fanów, po czym w środę odbyła się ogólna sesja treningowa na stadionie Ilanwright. Zespół rozpoczyna Mistrzostwa Europy przeciwko Holandii w Hamburgu w niedzielę 16 czerwca o godzinie 15:00.

HAZ

READ  Niedobór nauczycieli: „Luka jest teraz dwukrotnie większa niż prognozowano do 2035 r.”
Continue Reading

Top News

Policja aresztowała podejrzanego w Pradze

Published

on

Policja aresztowała podejrzanego w Pradze

Sukces obławy po śmierci małej Valerii: Policja ma jeden W Pradze aresztowano 36-letniego mężczyznę. Pozwól mu być Jest mocno podejrzany o zamordowanie dziewczynki– ogłosił w piątek prokurator w Chemnitz. The Mołdawianie Był już wcześniej poszukiwany krajowym i europejskim nakazem aresztowania. Obecnie przebywa w areszcie w Czechach i mówi się, że wkrótce zostanie poddany ekstradycji do Niemiec.

Według policji i prokuratury 36-latek został zatrzymany w piątek rano Został zatrzymany o godzinie 10:15 w praskiej restauracji. Mówiono, że na początku nie zostaną przekazane żadne dalsze informacje.

Dziewczyna pochodzi z Ukrainy Zniknął bez śladu rankiem 3 czerwca w drodze do szkoły. Po dniach poszukiwań jej ciało odnaleziono we wtorek pod drzewem w lesie niedaleko Tobeln, około czterech kilometrów od jej domu. Według policji Valeria padła ofiarą przestępstwa, ale wynika z ustaleń wstępnego śledztwa Nie wykorzystywany seksualnie. Śledztwo w sprawie morderstwa prowadzi prokuratura.

Od kilku dni prowadzone są w tej sprawie czynności wyjaśniające Koncentruje się na środowisku społecznym dziewczyny. Zatrzymany według „Bilda”: Były chłopak matki Valerii. Prokuratura w Chemnitz początkowo odmówiła komentarza, zapytana w piątek przez niemiecką agencję prasową.

„Bild” już wcześniej informował, że byłym chłopakiem jest matka Rankiem w dniu zniknięcia Valerii. Według doniesień jego telefon komórkowy został zalogowany do telefonu komórkowego w Doble i uchwycony kamerą monitoringu sąsiedniego domu.

Motyw i tło zbrodni nadal nie są do końca jasne

W piątkowe popołudnie czeska policja napisała na Twitterze, że policja Zatrzymał poszukiwanego mężczyznę w centrum Pragi, podejrzany o popełnienie przestępstwa z użyciem przemocy w Niemczech. Z doniesień wynika, że ​​policja kryminalna i zagraniczna w Pradze jest obecnie w kontakcie z policją niemiecką.

Tymczasem wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi – np Motyw i podłoże brutalnego przestępstwa jak i przyczynę śmierci. Wciąż pojawiają się pytania, dlaczego policja Za późno szukam dziewczyny w okolicach Döbeln.

READ  Korsów: Sąd w Polsce nakazuje prokuraturze czasowe wstrzymanie rozbudowy Odry

W dniu zniknięcia Valerii świadek przebywał na obrzeżach miasta Usłyszeliśmy krzyki i później zgłosiliśmy to policji. Według policji początkowo nie można było tego ustalić z całą pewnością. Kiedy rodzina powiedziała później policji, że przebywali głównie w lasach w Nollenstein, poszukiwania rozszerzyły się.

Sprawdzane jest również A Możliwe niewłaściwe postępowanie ze strony szkoły. Nie skontaktowali się zgodnie z wymogami matki Valerii, gdy dziecko było nieobecne na zajęciach w poniedziałek w zeszłym tygodniu.

Zbrodnia popełniona na dziewczynce Valerii zszokowała wielu mieszkańców jej 24-tysięcznego miasta Dobeln. Wiele osób umieszcza w pobliżu domu dziecka świeczki, pluszaki, obrazki, aniołki i kwiaty. Wyraża smutek i rozpacz.

W piątkowy wieczór mieszkańcy Döbeln chcą na Obermarkt uczcić pamięć zamordowanej Valerii ze świecami w rękach. W niedzielę odbędzie się także nabożeństwo żałobne. Zaplanowany na najbliższy weekend festiwal miejski został odwołany. (dpa)

Continue Reading

Top News

Czy polski rynek nieruchomości komercyjnych jest nadal atrakcyjny dla niemieckich inwestorów?

Published

on

Czy polski rynek nieruchomości komercyjnych jest nadal atrakcyjny dla niemieckich inwestorów?

W ostatnich dziesięcioleciach niemieckie firmy poczyniły znaczące inwestycje w różnych sektorach polskiej gospodarki, w tym na rynku nieruchomości komercyjnych. Czy rozpoczynająca się w 2022 roku zmiana na niemieckim rynku nieruchomości zmieni tę tendencję? Czy polski rynek nieruchomości komercyjnych może być bezpieczną przystanią dla niemieckich inwestorów i szansą na lepszą przyszłość?

Pomimo wieloletniego spowolnienia przepływów kapitału i załamania płynności na rynkach światowych, Europa Środkowo-Wschodnia, w tym Polska, pozostaje atrakcyjna dla inwestorów, w tym z sektora nieruchomości komercyjnych. Wpływ niemieckich inwestycji na polski rynek nieruchomości komercyjnych jest znaczący, wpływając na dynamikę rynku i przyczyniając się do jego wzrostu. Ponieważ niemiecki sektor nieruchomości komercyjnych stoi przed wyzwaniami takimi jak kryzys mieszkaniowy, inwestowanie na stabilnych rynkach, takich jak Polska, oferuje możliwości skutecznej dywersyfikacji rynku.

Dlaczego nadal warto inwestować w Polsce?

Bliskość geograficzna i członkostwo w Unii Europejskiej to od lat główne powody niemieckich inwestycji na polskim rynku nieruchomości. Jako sąsiad Niemiec, Polska oferuje przewagę logistyczną i dostęp do zasobów wykwalifikowanej, a jednocześnie taniej siły roboczej. Czyni to z niego atrakcyjne miejsce dla niemieckich inwestorów pragnących poszerzyć swój portfel nieruchomości. Dodatkowo, pomimo ciągłego wzrostu, polski rynek w dalszym ciągu oferuje atrakcyjne ceny, a perspektywa ich dalszego wzrostu oznacza wyższe zyski.

Światowym standardem oceny ryzyka inwestycyjnego jest jakość otoczenia gospodarczego i politycznego kraju. Dla Polski istnieje stabilność polityczna i ugruntowany rozwój gospodarczy. Ponadto Polska charakteryzuje się wysokim stopniem odporności na kryzysy gospodarcze i oferuje doskonałe warunki do rozwoju biznesu. Inwestorzy z różnych części świata uważają nasz kraj za bezpieczne i opłacalne miejsce do inwestowania. Nasz rynek nieruchomości komercyjnych przetrwał trudne czasy, takie jak pandemia i zamknięcie gospodarki, co jeszcze bardziej wzmocniło zaufanie inwestorów do tego sektora. Obecnie rynek nieruchomości w coraz większym stopniu napędzany jest niską inflacją, co czyni go atrakcyjnym sektorem dla inwestorów chcących zdywersyfikować swój portfel.

READ  Corona Vaccine Summit: Kontrowersje wokół szczepień dzieci w wieku od dwunastu lat

Strategiczna lokalizacja i technologia

O atrakcyjności polskiego rynku nieruchomości komercyjnych dla inwestorów decyduje strategiczne położenie kraju w Europie. Przybiera to formę dużej liczby imigrantów, nowych firm i inwestycji wojskowych, które zawsze dodają dynamiki, także na rynku nieruchomości.

Polska gospodarka staje się także coraz bardziej innowacyjna na tle innych krajów europejskich. Rozwój nowych technologii i nowoczesnej infrastruktury na polskim rynku nieruchomości daje niemieckim inwestorom dostęp do innowacyjnych rozwiązań i możliwości, które nie są tak łatwo dostępne w innych krajach.

Streszczenie

Zaufanie inwestorów do polskiego rynku nieruchomości kształtuje kilka czynników, do których należą stabilność rynku, przejrzystość, edukacja i profesjonalizm, a także udział rynku kapitałowego i inflacja. Jako członek Unii Europejskiej Polska posiada system prawny zrozumiały dla inwestorów z innych krajów UE, co upraszcza proces inwestycyjny. Niebagatelne znaczenie ma bliskość kulturowa i geograficzna Niemiec i Polski, która wpływa także na atrakcyjność polskiego rynku nieruchomości komercyjnych dla niemieckich inwestorów.

Autor:

Szymon Mojzesovic
Prezes firmy doradczej Lege Advisors Group i specjalista polskiego rynku nieruchomości.

Continue Reading

Trending