Connect with us

Top News

Próba generalna nie powiodła się przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy: Turcja poniosła w ostatniej minucie porażkę 2:1 w Polsce

Published

on

Próba generalna nie powiodła się przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy: Turcja poniosła w ostatniej minucie porażkę 2:1 w Polsce

Turcja przegrała 1:2 w ostatnim meczu towarzyskim w Polsce przed EURO 2024. W Warszawie podopieczni trenera reprezentacji Vincenzo Montelli odpadli już w dwunastej minucie. Gdy Samet Agaid próbował wybić piłkę, jego główka spadła do gwiazdorskiego napastnika Roberta Lewandowskiego. Napastnik FC Barcelony natychmiast przekazał piłkę koledze z drużyny Karolowi Świederskiemu, który z prawego rogu zdobył bramkę i dał Polsce zwycięstwo 1:0. Niedługo potem Hakan Kalhanoglu wszedł w pole karne przeciwnika, gdzie Kerem Akturgoglu (19.) wbiegł za obronę przeciwnika i zakończył grę z połowy prawej pozycji. Jednak polski bramkarz Wojciech Szczęsny ostrożnie zablokował strzał. Kilka minut później Kalhanolgu (25.) zmarnował kolejną szansę dla Turków po podaniu Irfana Cane Kahvesiego i minął bramkę. Do przerwy Polska prowadziła 1:0.

Po wznowieniu gry zmiennik Arta Guler wystawił na boisko swojego kolegę z drużyny, Parisa Albera Yilmaza (55 min), również nowego w grze, ale Szczęsny zdołał odbić jego strzał na rzut rożny. W 63. minucie Yilmaz pełnił rolę podającego, a Güler chciał dokończyć grę, ale Szczęsny ponownie zwyciężył i dobrze utrzymał piłkę. Po chwili zrobiło się tam zamieszanie Fenerbahçe-Profesjonalista Sebastian Szymański wychodzi z piłką i kieruje się w dalszy słupek, gdzie czai się Kakbar Urbański (67.). Po strzale 19-latka strzelił turecki bramkarz Mert Kunoc. W 77. minucie Yilmaz przyjął piłkę od Kenana Yildisa. Po strzale z kolei piłka odbiła się od siatki i wyrównał wynik na 1:1. Był to drugi gol 24-latka w reprezentacji.

Kilka sekund później Szczęsny wybiegł z pola karnego i próbował przechwycić długą piłkę do Yilmaza z lewego skrzydła. Będąc na boisku Aktergoglu zabezpieczył piłkę i od razu oddał strzał na wysokość lewego skrzydła, jednak piłka odbiła się od poprzeczki i wyszła na aut. W 88. minucie Krzysztof Piątek z drużyny RAMS Basaksehir wszedł w pole karne po podaniu za obronę podczas polskiego ataku. Jego strzał w prawy róg został zablokowany przez tureckiego bramkarza Kunoc, który musiał długo bronić. Kilka minut później Nikola Zalewski (90.) przechwycił podanie Meriha Demirela, wbiegł w pole karne z lewego skrzydła i posłał piłkę obok Cunoka z prawej strony do siatki i w końcówce było już 2:1. Turcja ma teraz osiem dni na otrząsnięcie się po tej porażce i otrząsnięcie się z negatywnego wyniku. 18 czerwca turecka drużyna rozegra w Dortmundzie swój mecz otwarcia w grupie F z Gruzją.

READ  Polsko-niemieckie centrum policyjne w Świecowie: 15 lat razem przeciwko przestępczości granicznej

Polska: Szczęsny – Bednarek, Dawidowicz (46. Salamon), Kiwior, Frankowski – Piotrowski (46. S. Szymański), Bartosz Ślisz (78. D. Szymański), Zieliński (46. Moder), Zalewski, Świderski (19. Piątek)

Sama Turcja: Kunok – Ayhan (61. Demiral), Agaidin, Bardaksi, Multur – Oskan (61. Yokuslu), Kalhanoglu (71. Yildis), Kahvesi (46. Guler), Goksu, Akturkoglu (83. Dosun) – Kilisis

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Koszulka powiewa przed scenami na filmie

Published

on

Hanower. Trwa tylko 24 sekundy, ale niesie jasny przekaz: „Witajcie, Hanowerze!” Gwiazda piłki nożnej Robert Lewandowski wraz z reprezentacją Polski odwiedzi stolicę województwa podczas Mistrzostw Europy 2024. Teraz grupa opublikowała krótki film w sieciach społecznościowych, aby pokazać, że rzeczywiście dotarli.

Przeczytaj więcej Reklama

Przeczytaj więcej Reklama

Polska koszulka powiewa delikatnie na wietrze przed zabytkami miasta, a napis „Biało-Czerwony Hannover!” (czerwony i biały Hanower) macha ręką z emoji w podpisie. Można na przykład zobaczyć Marktkirche, Nowy Ratusz, główny dworzec kolejowy i Leibnizhaus. Klip został opublikowany na Instagramie, X (dawniej Twitterze) i Facebooku w czwartkowy wieczór.

Polska koszulka wisi w Hanowerze: kibice znów Cię witają

Gratulacje w komentarzach są przyjmowane pilnie. „Mieszkam w Hanowerze i cieszę się, że tam jesteś” – pisze po polsku na Instagramie jedna z użytkowniczek. Kolejny komentarz w miejscowym języku: „Hannover to piękne miasto” wciąż oczekuje na publikację.

Przeczytaj więcej Reklama

Przeczytaj więcej Reklama

Reprezentacja Polski od wtorku 11 czerwca przebywa w hotelu Sheraton Pelikan (lista). Pojawiła się duża liczba fanów, po czym w środę odbyła się ogólna sesja treningowa na stadionie Ilanwright. Zespół rozpoczyna Mistrzostwa Europy przeciwko Holandii w Hamburgu w niedzielę 16 czerwca o godzinie 15:00.

HAZ

READ  Czołgi z Polski znów czynią Ukrainę mobilną
Continue Reading

Top News

Policja aresztowała podejrzanego w Pradze

Published

on

Policja aresztowała podejrzanego w Pradze

Sukces obławy po śmierci małej Valerii: Policja ma jeden W Pradze aresztowano 36-letniego mężczyznę. Pozwól mu być Jest mocno podejrzany o zamordowanie dziewczynki– ogłosił w piątek prokurator w Chemnitz. The Mołdawianie Był już wcześniej poszukiwany krajowym i europejskim nakazem aresztowania. Obecnie przebywa w areszcie w Czechach i mówi się, że wkrótce zostanie poddany ekstradycji do Niemiec.

Według policji i prokuratury 36-latek został zatrzymany w piątek rano Został zatrzymany o godzinie 10:15 w praskiej restauracji. Mówiono, że na początku nie zostaną przekazane żadne dalsze informacje.

Dziewczyna pochodzi z Ukrainy Zniknął bez śladu rankiem 3 czerwca w drodze do szkoły. Po dniach poszukiwań jej ciało odnaleziono we wtorek pod drzewem w lesie niedaleko Tobeln, około czterech kilometrów od jej domu. Według policji Valeria padła ofiarą przestępstwa, ale wynika z ustaleń wstępnego śledztwa Nie wykorzystywany seksualnie. Śledztwo w sprawie morderstwa prowadzi prokuratura.

Od kilku dni prowadzone są w tej sprawie czynności wyjaśniające Koncentruje się na środowisku społecznym dziewczyny. Zatrzymany według „Bilda”: Były chłopak matki Valerii. Prokuratura w Chemnitz początkowo odmówiła komentarza, zapytana w piątek przez niemiecką agencję prasową.

„Bild” już wcześniej informował, że byłym chłopakiem jest matka Rankiem w dniu zniknięcia Valerii. Według doniesień jego telefon komórkowy został zalogowany do telefonu komórkowego w Doble i uchwycony kamerą monitoringu sąsiedniego domu.

Motyw i tło zbrodni nadal nie są do końca jasne

W piątkowe popołudnie czeska policja napisała na Twitterze, że policja Zatrzymał poszukiwanego mężczyznę w centrum Pragi, podejrzany o popełnienie przestępstwa z użyciem przemocy w Niemczech. Z doniesień wynika, że ​​policja kryminalna i zagraniczna w Pradze jest obecnie w kontakcie z policją niemiecką.

Tymczasem wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi – np Motyw i podłoże brutalnego przestępstwa jak i przyczynę śmierci. Wciąż pojawiają się pytania, dlaczego policja Za późno szukam dziewczyny w okolicach Döbeln.

READ  Kościół w Polsce: koniec kolan

W dniu zniknięcia Valerii świadek przebywał na obrzeżach miasta Usłyszeliśmy krzyki i później zgłosiliśmy to policji. Według policji początkowo nie można było tego ustalić z całą pewnością. Kiedy rodzina powiedziała później policji, że przebywali głównie w lasach w Nollenstein, poszukiwania rozszerzyły się.

Sprawdzane jest również A Możliwe niewłaściwe postępowanie ze strony szkoły. Nie skontaktowali się zgodnie z wymogami matki Valerii, gdy dziecko było nieobecne na zajęciach w poniedziałek w zeszłym tygodniu.

Zbrodnia popełniona na dziewczynce Valerii zszokowała wielu mieszkańców jej 24-tysięcznego miasta Dobeln. Wiele osób umieszcza w pobliżu domu dziecka świeczki, pluszaki, obrazki, aniołki i kwiaty. Wyraża smutek i rozpacz.

W piątkowy wieczór mieszkańcy Döbeln chcą na Obermarkt uczcić pamięć zamordowanej Valerii ze świecami w rękach. W niedzielę odbędzie się także nabożeństwo żałobne. Zaplanowany na najbliższy weekend festiwal miejski został odwołany. (dpa)

Continue Reading

Top News

Czy polski rynek nieruchomości komercyjnych jest nadal atrakcyjny dla niemieckich inwestorów?

Published

on

Czy polski rynek nieruchomości komercyjnych jest nadal atrakcyjny dla niemieckich inwestorów?

W ostatnich dziesięcioleciach niemieckie firmy poczyniły znaczące inwestycje w różnych sektorach polskiej gospodarki, w tym na rynku nieruchomości komercyjnych. Czy rozpoczynająca się w 2022 roku zmiana na niemieckim rynku nieruchomości zmieni tę tendencję? Czy polski rynek nieruchomości komercyjnych może być bezpieczną przystanią dla niemieckich inwestorów i szansą na lepszą przyszłość?

Pomimo wieloletniego spowolnienia przepływów kapitału i załamania płynności na rynkach światowych, Europa Środkowo-Wschodnia, w tym Polska, pozostaje atrakcyjna dla inwestorów, w tym z sektora nieruchomości komercyjnych. Wpływ niemieckich inwestycji na polski rynek nieruchomości komercyjnych jest znaczący, wpływając na dynamikę rynku i przyczyniając się do jego wzrostu. Ponieważ niemiecki sektor nieruchomości komercyjnych stoi przed wyzwaniami takimi jak kryzys mieszkaniowy, inwestowanie na stabilnych rynkach, takich jak Polska, oferuje możliwości skutecznej dywersyfikacji rynku.

Dlaczego nadal warto inwestować w Polsce?

Bliskość geograficzna i członkostwo w Unii Europejskiej to od lat główne powody niemieckich inwestycji na polskim rynku nieruchomości. Jako sąsiad Niemiec, Polska oferuje przewagę logistyczną i dostęp do zasobów wykwalifikowanej, a jednocześnie taniej siły roboczej. Czyni to z niego atrakcyjne miejsce dla niemieckich inwestorów pragnących poszerzyć swój portfel nieruchomości. Dodatkowo, pomimo ciągłego wzrostu, polski rynek w dalszym ciągu oferuje atrakcyjne ceny, a perspektywa ich dalszego wzrostu oznacza wyższe zyski.

Światowym standardem oceny ryzyka inwestycyjnego jest jakość otoczenia gospodarczego i politycznego kraju. Dla Polski istnieje stabilność polityczna i ugruntowany rozwój gospodarczy. Ponadto Polska charakteryzuje się wysokim stopniem odporności na kryzysy gospodarcze i oferuje doskonałe warunki do rozwoju biznesu. Inwestorzy z różnych części świata uważają nasz kraj za bezpieczne i opłacalne miejsce do inwestowania. Nasz rynek nieruchomości komercyjnych przetrwał trudne czasy, takie jak pandemia i zamknięcie gospodarki, co jeszcze bardziej wzmocniło zaufanie inwestorów do tego sektora. Obecnie rynek nieruchomości w coraz większym stopniu napędzany jest niską inflacją, co czyni go atrakcyjnym sektorem dla inwestorów chcących zdywersyfikować swój portfel.

READ  Jedna osoba nie żyje, wielu jest rannych, aresztowano

Strategiczna lokalizacja i technologia

O atrakcyjności polskiego rynku nieruchomości komercyjnych dla inwestorów decyduje strategiczne położenie kraju w Europie. Przybiera to formę dużej liczby imigrantów, nowych firm i inwestycji wojskowych, które zawsze dodają dynamiki, także na rynku nieruchomości.

Polska gospodarka staje się także coraz bardziej innowacyjna na tle innych krajów europejskich. Rozwój nowych technologii i nowoczesnej infrastruktury na polskim rynku nieruchomości daje niemieckim inwestorom dostęp do innowacyjnych rozwiązań i możliwości, które nie są tak łatwo dostępne w innych krajach.

Streszczenie

Zaufanie inwestorów do polskiego rynku nieruchomości kształtuje kilka czynników, do których należą stabilność rynku, przejrzystość, edukacja i profesjonalizm, a także udział rynku kapitałowego i inflacja. Jako członek Unii Europejskiej Polska posiada system prawny zrozumiały dla inwestorów z innych krajów UE, co upraszcza proces inwestycyjny. Niebagatelne znaczenie ma bliskość kulturowa i geograficzna Niemiec i Polski, która wpływa także na atrakcyjność polskiego rynku nieruchomości komercyjnych dla niemieckich inwestorów.

Autor:

Szymon Mojzesovic
Prezes firmy doradczej Lege Advisors Group i specjalista polskiego rynku nieruchomości.

Continue Reading

Trending