Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

W walce z Coroną Południowy Tyrol stawia (również) na testach – zdrowiu

Liczba nowych przypadków korony w Południowym Tyrolu nieznacznie spadła, ale nieprzerwanie przez kilka tygodni. Kraj twierdzi, że liczby są teraz w dużej mierze pod kontrolą. Nadszedł czas, aby być na bieżąco. Dlatego kraj i firma medyczna chcą wprowadzić testy koronowe w całym kraju.

Celem jest przetestowanie jak największej liczby osób co najmniej dwa razy w tygodniu. To znacznie ogranicza możliwość nieświadomego przeniesienia wirusa. Według ekspertów w ciągu pierwszych kilku dni infekcji prawie nie występują objawy – chociaż osoby zakażone są wysoce zaraźliwe.

Testy nosowe są weryfikowane za pomocą testu PCR

Pod hasłem „Testujemy. Razem przeciwko Coronie” stopniowo otwierają się stacje testowe w Południowym Tyrolu. Obywatele przechodzą testy skrzelowe. To są testy, które są również używane w szkołach. Są łatwe w użyciu i mogą być wykonywane samodzielnie pod nadzorem przeszkolonego personelu. Potencjalne pozytywne wyniki testu są weryfikowane za pomocą testu PCR. Wąska grupa osób, które uzyskały pozytywny wynik testu na obecność wirusa, zostanie poddana kwarantannie profilaktycznej tylko wtedy, gdy dostępny będzie pozytywny wynik testu PCR.

Na badanie weź ze sobą kartę zdrowia i dowód osobisty. Jeśli to możliwe, należy również zabrać ze sobą arkusz danych do czytania Tutaj Można go pobrać i spakować w domu. Jednak jest również dostępny na stacjach testowych. Przed testem należy podać numer telefonu komórkowego oraz adres e-mail, na który wynik testu zostanie przesłany później – tak jak w przypadku testu kompleksowego.

„Testujemy. Razem przeciwko Koronie” to procedura Korporacji Medycznej Południowego Tyrolu i Południowego Tyrolu, przy aktywnym wsparciu Obrony Cywilnej, Ochotniczych Straży Pożarnych, Białego Krzyża, Czerwonego Krzyża, Generalnego Dowództwa Alp oraz Górskiego Pogotowia Ratunkowego. AVS, ratownictwo górskie i jaskiniowe CNSAS i Południowe Stowarzyszenie Społeczności Tyrol.

READ  Corona, Monachium: Szaleństwo na temat „hamulców awaryjnych”! Te zasady dotyczące girland obowiązują od teraz

Armia ludowa