Connect with us

science

5 klasycznych porad babci, które każdy powinien znać

Published

on

5 klasycznych porad babci, które każdy powinien znać
 1. Strona główna
 2. konsument

Naciska

Kurtka zimowa jest za ciepła, koszula za zimna: nadchodzi wiosna, a dla wielu osób zmiana pogody będzie zabójcza. Te wskazówki mogą pomóc.

Kassel – Według meteorologów wiosna oficjalnie zaczyna się 1 marca. Eksperymenty wykazały, że pogoda… wiosna Zmienny, Meteorolodzy mają już wstępną prognozę na zimny weekend wielkanocny. Chociaż większość ludzi tęskni za wyższymi temperaturami, wiosna niesie ze sobą również ryzyko chorób. Zła wiadomość jest taka, że ​​początek wiosny nie oznacza automatycznie końca zimnej pory roku. Istnieje jednak kilka sprawdzonych wskazówek i trików, które mogą okazać się pomocne.

Dlaczego tak wiele osób zaraża się wiosną?

Temperatury rosną, a dni stają się coraz dłuższe. Zmiana pogody powoduje problemy dla wielu osób. Nieodpowiednie ubranie chłodzi organizm, co może mieć negatywny wpływ na układ odpornościowy. Stres, brak snu czy inne choroby również mogą być czynnikiem ułatwiającym rozprzestrzenianie się wirusów i bakterii w organizmie.

Jednak nie tylko to jest jednym z głównych powodów. Odpowiedzialne są za to specjalne wirusyNiektórzy ludzie cierpią na infekcję grypopodobną lub grypę. „Na przykład za objawami często stoją wirusy Adeno, Rhino, Parainfluenza, Coxsackie i RS”, np. Magazyn farmaceutyczny wspomniany. Jeśli ludzie kaszlą lub kichają w bezpośrednim sąsiedztwie lub dotykają zanieczyszczonych przedmiotów, patogen rozprzestrzenia się szybko poprzez infekcję kropelkową.

Jeśli masz infekcję, pomocne mogą być niektóre wypróbowane wskazówki. © Philippe Dolian/DPA

Grypa czy infekcja grypopodobna? Jakiego przebiegu choroby należy się spodziewać

Odróżnienie infekcji grypopodobnych od prawdziwej grypy zwykle nie jest takie proste. Istnieją jednak pewne różnice w nasileniu postępu choroby. O przeziębieniu lub infekcji grypopodobnej zwykle informuje zwykłe zadrapanie lub ból gardła. W miarę postępu infekcji objawia się także katarem, kaszlem i bólem głowy.

READ  Ostrzeżenie o gorączce denga – kontrole na lotniskach i portach

Sprawdzone domowe sposoby: Dzięki tym babcinym wskazówkom infekcję można szybko pokonać

Większość osób udaje się do apteki już w momencie pojawienia się pierwszych objawów choroby. Ale wypróbowane i przetestowane wskazówki babci mogą również pomóc. the Magazyn Zdrowie AOK Zaleca się wzięcie pod uwagę następujących punktów:

 1. Świeże powietrze: W porównaniu z gorącym, suchym powietrzem wychodzenie na zewnątrz może pomóc w odnowie błon śluzowych.
 2. Zupa z kurczaka: Klasyczny rosół z kurczaka wzmacnia dotkniętych ciepłem i dodatkowymi płynami.
 3. Zimna kąpiel: Zimna kąpiel może być również ciepła. Kąpiele oczyszczają także układ oddechowy.
 4. Płukanie gardła w leczeniu bólu gardła: Gotowanie liści szałwii przez 15 minut to rada babci na ból gardła. Ale również Mówi się, że okłady z soku z cytryny i cebuli pomagają w leczeniu bólu gardła.
 5. Wdychanie gorącej pary: Wdychając parę z dodatkiem tymianku, rumianku lub eukaliptusa, rozluźniasz błony śluzowe.

Jeśli skorzystasz z tych klasycznych porad babci, możesz mieć nadzieję, że skrócisz proces gojenia i szybciej staniesz na nogi. Jeśli chodzi o infekcje, zdecydowanie obowiązuje następująca zasada: Odpoczynek jest jednym z najlepszych lekarstw. (CG)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Dziś przypada Światowy Dzień Parkinsona, a chorobą dotkniętą są głównie osoby starsze

Published

on

Dziś przypada Światowy Dzień Parkinsona, a chorobą dotkniętą są głównie osoby starsze
 1. Strona główna
 2. lokalny
 3. Fitzenhausena

Naciska

Tak zwana dystonia, czyli drżenie rąk i ograniczenia motoryczne, jest najbardziej oczywistym objawem choroby Parkinsona. © Panther Media Andrey Popov

Dziś, 11 kwietnia, Światowa Organizacja Zdrowia i Parkinson's Europe ogłosiły Światowy Dzień Parkinsona. Przypomina nam angielskiego lekarza Jamesa Parkinsona.

Eshveg – po raz pierwszy opisał objawy choroby w książce w 1817 roku. Jego datą urodzenia jest 11 kwietnia (1755-1824). Rozmawialiśmy z konsultantem neurologicznym dr. Meliny Euler o objawach, diagnostyce, przebiegu i możliwościach leczenia w Klinice Werra-Meißner.

Jakie są objawy choroby Parkinsona?

Typowe objawy zespołu Parkinsona, znanego również jako idiopatyczny zespół Parkinsona, obejmują sztywność, uczucie sztywności i wzmożone napięcie mięśniowe, akinezję, czyli uogólnione spowolnienie, zmniejszoną mimikę, problemy z małą motoryką i drżenie. Zwykle powoduje to drżenie ręki lub nogi w spoczynku.

Czy istnieje klasyczna postać objawów?

Charakter tych objawów jest różny u poszczególnych pacjentów. Na przykład są pacjenci, u których głównym celem jest drżenie, u innych występuje znaczne ograniczenie ruchu lub nawet ich kombinacja. Początek często jest jednostronny i zwykle występują zaburzenia ruchu ręki lub nogi, które mogą być również bolesne, dlatego pierwszą wizytą u lekarza jest często wizyta u ortopedy.

Kto jest dotknięty?

Choroba Parkinsona dotyka głównie osoby starsze w wieku od 55 do 65 lat. Na początku tak zwane objawy niemotoryczne mogą obejmować zaburzenia węchu, wahania nastroju, takie jak łagodna drażliwość z depresją, przewlekły ból, zaparcia i zaburzenia snu. Kiedy sen senny jest zaburzony, partner pacjenta może na przykład zauważyć bardzo zakłócony sen z dużą ilością ruchów. Idiopatyczna choroba Parkinsona jest chorobą postępującą, która obecnie jest nieuleczalna.

Jak diagnozuje się chorobę Parkinsona?

Przede wszystkim o historii choroby i badaniu neurologicznym. Jeśli istnieje podejrzenie diagnozy, można rozpocząć badanie dopaminy lub leku na obecność dopaminy. Podejrzenie rozpoznania potwierdza poprawa objawów po podaniu dopaminy. Należy dodać obrazowanie głowy (MRI), nawet w celu wykluczenia innych chorób. Prezentacja funkcjonalna w medycynie nuklearnej może być przydatna w dalszej diagnostyce lub w odróżnieniu od innych patologii związanych z objawami choroby Parkinsona.

READ  Uciekający manekin! Zamiast serum koronowego wstrzykiwał pacjentom powietrze do komory | regionalny

Jakie są różne przebiegi i stadia choroby?

Postęp jest bardzo powolny, ale postępuje także szybko. Jednak zbilansowana dieta śródziemnomorska i regularne ćwiczenia (co najmniej 30 minut dziennie) mogą mieć pozytywny wpływ na przebieg choroby.

Na ile chory może uczestniczyć w „normalnym życiu”?

Możliwe jest uczestnictwo w normalnym życiu. Przykładem długiego przebiegu choroby Parkinsona jest kanadyjsko-amerykański aktor Michael J. Fox (obecnie 63 lata), u którego w wieku 29 lat zdiagnozowano chorobę Parkinsona. Założył Fundację Badań nad Chorobą Parkinsona im. Michaela J. Foxa, która wspiera liczne projekty badawcze dotyczące terapii i potencjalnych lekarstw na chorobę Parkinsona.

Jak leczy się chorobę Parkinsona w szpitalu Werra-Meißner?

Zajmujemy się kompleksowym leczeniem choroby Parkinsona. Oznacza to, że intensywne zabiegi (fizjoterapia, terapia zajęciowa i logopedia) realizowane są przez okres co najmniej 14 dni i objęte są kompleksową opieką medyczną. W ramach leczenia tworzone są indywidualne cele leczenia i plan leczenia, które powinny prowadzić do poprawy jakości życia i niezależności. Ponadto nasza opieka społeczna oferuje porady dotyczące poprawy wsparcia domowego. Obejmuje to na przykład ubieganie się o usługi pielęgniarskie, podwyższanie poziomu opieki lub przepisywanie lub zwiększanie środków pomocniczych.

Jak uzyskać kompleksowe leczenie?

Instrukcja kompleksowego leczenia choroby Parkinsona może być przekazana poprzez istniejącą terapię w praktyce neurologicznej. Jest to możliwe również w naszym domu po specjalnej konsultacji z ordynatorem medycznym, panią B.D. Med. Nölkera oraz poprzez moje konsultacje ambulatoryjne w Przychodni Umacniania. Zawsze dobrze jest widzieć indywidualny postęp, jaki można osiągnąć w tym okresie intensywnego leczenia. czerwony/t

Do osoby

lekarz. Anna Melina Euler W 2016 roku ukończyła studia z zakresu Medycyny Człowieka na Uniwersytecie Georga Augusta w Getyndze. Za rozprawę doktorską otrzymała Nagrodę Doktorską. Od końca 2022 roku jest starszym neurologiem w Klinice Werra-Meißner w Eschwegi. ts

READ  PCOS często wiąże się z cukrzycą
Continue Reading

science

Dlaczego połączenie witaminy C i serum hialuronowego jest tak korzystne?

Published

on

Dlaczego połączenie witaminy C i serum hialuronowego jest tak korzystne?

Witamina C kontra kwas hialuronowy: korzyści w skrócie

Jak wspomniano wcześniej, witaminę C można stosować ze względu na jej właściwości Działanie antyoksydacyjne Neutralizuj wolne rodniki. Korzystnie wpływa także na zdrową, promienną i młodą skórę. Witamina C jest konieczne do skonfigurowania KolagenCo nadaje naszej skórze elastyczność. Zdrowe tworzenie kolagenu jest ważne dla pięknej skóry z mniejszą liczbą zmarszczek. Witamina C zawarta w „Witamina C + serum hialuronowe” firmy Pascoe ma właśnie taki wkład.

Kwas hialuronowy to prawdziwy klasyk kosmetyków nawilżających. Substancja naturalnie występująca w organizmie Na gram można związać do 6 litrów płynu. Jeśli chodzi o działanie przeciwstarzeniowe, czyni go to wsparciem przeciwzmarszczkowym, ponieważ powstawanie zmarszczek jest bezpośrednio związane ze starzeniem się skóry i zdolnością skóry do wytwarzania kwasu hialuronowego.

W skrócie: zapewnia to połączenie witaminy C i kwasu hialuronowego Aby uzyskać maksymalne efekty przeciwstarzeniowe, Gdzie skóra jest zmiękczona i napięta.

Oto wszystkie zalety w skrócie:

 • Stymuluje produkcję kolagenu
 • Dla jędrnej skóry
 • Ochrona przed wolnymi rodnikami
 • Intensywne nawilżenie
 • Zmiękcza skórę

Wskazówka dotycząca aplikacji: Nałóż serum z witaminą C i hialuronem Codziennie rano i wieczorem Na oczyszczoną twarz. Już wkrótce możesz cieszyć się młodszym wyglądem.

Więcej dobrych serum przeciwstarzeniowych znajdziesz tutaj:

READ  Ostrzeżenie o gorączce denga – kontrole na lotniskach i portach
Continue Reading

science

Rozwiązanie zagadki: Zderzenie wyjaśnia tajemnicze właściwości dwóch gwiazd

Published

on

Rozwiązanie zagadki: Zderzenie wyjaśnia tajemnicze właściwości dwóch gwiazd

Gigantyczna kolizja, która miała miejsce kilka tysięcy lat temu, mogłaby wyjaśnić cały szereg tajemniczych właściwości układu podwójnego gwiazd, które w przeciwnym razie stwarzałyby poważne problemy dla obecnych teorii. Tak wyjaśniło Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO).Jakich narzędzi użyto do gromadzenia danych. Astronomowie dowiedzieli się o tym układzie, ponieważ znajdujące się tam dwie gwiazdy wyraźnie się od siebie różniły. Ponieważ jednak gwiazdy te zwykle tworzą się razem, zwykle są do siebie podobne jak bliźniaki. Zespół badawczy zakłada obecnie, że kiedyś istniały trzy gwiazdy, z których dwie zderzyły się ze sobą. Mogło to również spowodować powstanie „pięknej mgły”, która obecnie spowija system.

reklama

Jak wyjaśniła Abigail Frost, astronomka z Europejskiego Obserwatorium Południowego, wiele danych pochodzących z systemu nie miało sensu. Jedna z dwóch gwiazd wydawała się znacznie młodsza od drugiej, a jednocześnie posiadała pole magnetyczne, w przeciwieństwie do swojej towarzyszki. Poza tym rzadko zdarza się, aby dwie gwiazdy były otoczone mgławicą, w tym przypadku ma ona zaledwie 7500 lat, czyli jest setki razy młodsza od obu gwiazd. W końcu znaleziono w niej duże ilości azotu, węgla i tlenu, czyli wszystkich pierwiastków, których można by się spodziewać we wnętrzu gwiazdy, ale nie w jej otoczeniu. To „tak, jakby brutalne wydarzenie ich wyzwoliło”. To jest właśnie wyjaśnienie. Dokonano odkrycia W czasopiśmie Science.

Zespół wysuwa hipotezę, że układ gwiezdny pierwotnie składał się z trzech ciał niebieskich, z których dwa stawały się coraz bliżej siebie. Trzeci krążył wokół nich w większej odległości. Kiedy dwie wewnętrzne gwiazdy w końcu się zderzyły, powstała nowa gwiazda, a duża ilość materiału została wyrzucona na zewnątrz. Teraz zobaczymy jego pozostałości w postaci mgły. Tymczasem wydaje się, że nowo utworzona gwiazda stała się magnetyczna w wyniku połączenia, co rozwiązałoby zagadkę astronomii. Ponieważ podczas gdy gwiazdy o małej masie, takie jak Słońce, zwykle mają pole magnetyczne, większe gwiazdy nie są w stanie utrzymać go przez długi czas. Pole magnetyczne musiało powstać stosunkowo niedawno – właśnie w wyniku tej fuzji.

READ  Uważa się, że jeden rodzaj warzyw jest szczególnie skuteczny w zmniejszaniu ryzyka


(meh)

Do strony głównej

Continue Reading

Trending