Connect with us

Economy

Utrata akcji DWS: DWS Deutsche Bank odnotowuje spadek zysków w 2023 r. – nowe badanie

Published

on

Utrata akcji DWS: DWS Deutsche Bank odnotowuje spadek zysków w 2023 r. – nowe badanie

Spółka zależna funduszu Deutsche Bank, DWS, odnotowała spadek zysków w 2023 r. pomimo miliardowych wpływów pieniężnych.

W związku z niższymi dochodami i kosztowną konwersją systemów komputerowych nadwyżka spadła o pięć procent do 567 mln euro, ogłosiła w czwartek we Frankfurcie spółka notowana na SDAX. Dyrektor generalny Stefan Hubs spodziewa się wzrostu przepływów pieniężnych klientów w nowym roku. Oczekuje się jednak, że zysk brutto skorygowany o pozycje szczególne ustabilizuje się na mniej więcej tym samym poziomie co w roku poprzednim.

W zeszłym roku inwestorzy zainwestowali łącznie 28,3 miliarda euro nowych środków w fundusze DWS. Tylko w czwartym kwartale było ich 11 miliardów, czyli około dwukrotnie więcej niż szacowali analitycy. Spółka zrównoważyła w ten sposób odpływy z 2022 r., kiedy inwestorzy wycofali z DWS prawie 20 miliardów euro netto.

Jednak skorygowany dochód spadł o trzy procent do 2,6 miliarda euro w 2023 r., ponieważ DWS zarządzał w tym roku średnio mniej pieniędzy inwestorów niż w 2022 r. Skorygowane zyski przed opodatkowaniem również spadły o 11 procent do 937 mln euro. Tym samym skorygowane koszty spółki pochłonęły 64% jej przychodów – rok wcześniej było to zaledwie 60,6%. Koszty konwersji IT nie są wliczane do tego udziału.

Jesienią szef DWS Hoops przyznał, że projekt informatyczny potrwa dłużej i będzie znacznie droższy niż pierwotnie planowano. Po tym, jak w ubiegłym roku koszt projektu miał wynieść ok. 100 mln euro, dalszych kosztów w tej kwocie należy spodziewać się w 2024 r. Zatem oczekiwane oszczędności zostaną w pełni zrealizowane dopiero później, a nie na początku 2025 r.

Kolejne wyszukiwanie w DWS Deutsche Bank

Według własnych informacji spółka zależna funduszu Deutsche Bank, DWS, została ponownie wizytowana przez Prokuraturę w tym samym dniu, w którym ogłoszono wyniki bilansu za rok 2023. Tłem są toczące się od kilku miesięcy śledztwa w sprawie zarzutów „greenwashingu” przeciwko DWS. „Będziemy – tak jak poprzednio – w pełni współpracować z władzami, abyśmy mogli zakończyć dochodzenie tak szybko, jak to możliwe” – oznajmiło w czwartek DWS.

READ  Ukraina: Zachód nie może ponownie dać się zaskoczyć

Jak poinformowała Prokuratura, w przeszukaniu siedziby DWS we Frankfurcie, które początkowo trwało po południu, wzięło udział trzech prokuratorów i 30 funkcjonariuszy Federalnego Urzędu Kryminalnego.

Towarzystwo funduszu jest oskarżane o sprzedaż tzw. zielonych produktów finansowych jako „bardziej ekologicznych” niż są w rzeczywistości – innymi słowy „greenwashing”. Według wcześniejszych informacji śledztwo skierowane jest przeciwko byłej osobie odpowiedzialnej oraz nieznanym wcześniej pracownikom DWS.

Wstępne przeszukanie w związku z zarzutami przeprowadzono w maju 2022 r. W czerwcu tego samego roku nastąpiła zmiana szefa: Asokę Wöhrmann zastąpił Stefan Hubs z Deutsche Bank. W połowie stycznia br. przedstawiciele Federalnego Urzędu Kryminalnego (BKA) i Prokuratury ponownie przeprowadzili śledztwo w siedzibie DWS we Frankfurcie. DWS ogłosił wówczas, że zbadał i udostępnił łącznie około 3 miliony dokumentów.

UBS pozostawia DWS na poziomie „neutralnym” – docelowo 32 euro

Według danych za IV kwartał główny szwajcarski bank UBS pozostawił rekomendację DWS na poziomie „neutralnym”, przy cenie docelowej 32 euro. Słabe opłaty za zarządzanie sprawiły, że zyski przed opodatkowaniem były niższe od oczekiwań, jak napisał analityk Michael Werner w opublikowanym w czwartek badaniu. Projekcje na rok 2024 również są niższe od przyjętych oczekiwań.

Akcje DWS tymczasowo straciły 4,95 procent do 36,10 euro w handlu XETRA.

Frankfurt (dpa-AFX) / Zurych (broker dpa-AFX)

Wybrane produkty dźwigniowe w Deutsche Bank

Dzięki efektowi domina inwestorzy spekulacyjni mogą w nieproporcjonalny sposób uczestniczyć w ruchach cen. Po prostu wybierz żądaną dźwignię, a my pokażemy Ci odpowiednie otwarte produkty w Deutsche Bank

Reklama

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Pod żadnym pozorem nie jedz dżemu

Published

on

Pod żadnym pozorem nie jedz dżemu
 1. ruhr24
 2. praca
Klienci powinni zwrócić uwagę na przywołanie aktualnych zacięć. © Yai Obrazy/Imago; ebner/imago; Wydział: RUHR24

Nowe wycofanie supermarketu: Konsumenci nie powinni jeść dżemu. Produkt sprzedawany jest w sklepach Edeka, Rewe i Kaufland.

Dortmund – Konsumenci powinni zwrócić uwagę na aktualne wycofanie. Tym razem jest to dżem od Lausitzer Fruitprocessing GmbH (10 lipca). W przypadku spożycia żywności istnieje ryzyko zakażenia.

Przypomnijmy z Ediki, Rio i Kauflandu: Pod żadnym pozorem nie jedzcie dżemu

W związku ze skargą firma Lausitzer Fruit Processing GmbH nakazała wycofanie swojego produktu „Lausitzer Cranberries – Light Sugar” w 340-gramowym słoiku.

Istnieje możliwość obecności ciał obcych w produkcie, zwłaszcza kamieni. Aby zapewnić bezpieczeństwo konsumentów, zdecydowanie odradza się spożywanie dotkniętego produktu – podobnie jak w przypadku obecnego wycofania sera.

Dżemy marek Edeka, Rewe i Kaufland objęte wycofaniem – informacja dla klientów

Dotyczy to wyłącznie produktów z datą przydatności do spożycia 18 kwietnia 2027 r. i numerem partii 24040379.

 • Produkt: Dzikie Jagody Łużyckie – Niska zawartość cukru, 340g/370ml w filiżance
  Najlepiej spożyć przed: 18 kwietnia 2027 r
  Partia: 24040379
  Numer EAN: 4012950100071
dżem
Wycofanie ma wpływ na dżem żurawinowy. © Lausitzer Fruit Processing GmbH

Konsumenci mogą zwrócić produkt w miejscu zakupu – m.in. w Rewe, Edeka i Kaufland – i otrzymać zwrot ceny zakupu nawet bez przedstawienia paragonu. Dalsze informacje można uzyskać w dziale obsługi klienta Lausitzer Fruchtverfahren GmbH, pisząc na adres e-mail [email protected].

Zacięcie wywołania spowodowane ciałem obcym: W sytuacjach awaryjnych natychmiast udzielić pierwszej pomocy

Jeśli przypadkowo zjesz obcy przedmiot, może dojść do obrażeń jamy ustnej, gardła i przełyku. Ryzyko jest szczególnie wysokie w przypadku cząstek o ostrych krawędziach. Federalny Urząd Ochrony Konsumentów i Bezpieczeństwa Żywności powołuje się na informacje Niemieckiego Czerwonego Krzyża.

Ciała obce w żywności mogą również powodować ryzyko obrażeń lub zadławienia. Jeśli po połknięciu cząstki utkną w tchawicy lub przełyku, należy je natychmiast leczyć Pierwsza pomoc Jest podjęte. W przypadku wystąpienia obrażeń konsumenci powinni natychmiast zwrócić się o pomoc lekarską.

READ  Börse Express - organizacje naukowe tworzą międzynarodową grupę promującą ukraińską naukę i wspierającą naukowców; Fundacja Breakthrough Prize obiecuje 3 miliony dolarów
Continue Reading

Economy

Ogromne zwolnienia w dziale motoryzacyjnym – „Bosch musi walczyć”

Published

on

Ogromne zwolnienia w dziale motoryzacyjnym – „Bosch musi walczyć”
 1. Strona główna
 2. Praca

Naciska

Bosch ogłosił dopiero w grudniu, że rozważa zwolnienie do 1500 pracowników w dziale silników. © Marijane Murad/DPA

Bosch był zmuszony zwolnić tysiące pracowników w swoim dziale motoryzacyjnym. Potencjał ulepszeń istnieje jednak także w innych obszarach przedsiębiorstwa. To słowa prezesa firmy Stefana Hartinga.

Gerlingen – dostawca samochodów Bosch zwolni w tym roku tysiące stanowisk pracy. Przesunięcie w kierunku Samochód elektryczny Niemieckiemu gigantowi z siedzibą w Gerlingen koło Stuttgartu sprawy nie układają się pomyślnie. W wywiadzie z Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) Prezes firmy Stefan Hartung wyjaśnia, w jaki sposób firma chce się rozwijać w przyszłości i czego obecnie brakuje. Bush chce walczyć o rozwój każdego centymetra przestrzeni.

Problemy popytowe we wszystkich sektorach Bosch

W sumie Bosch planuje zwolnić 3200 pracowników w sektorze motoryzacyjnym, z czego 1500 w samym dziale pojazdów w Niemczech. Według Hartunga odejście od samochodów z silnikami spalinowymi na rzecz samochodów elektrycznych maleje, ponieważ coraz więcej osób woli samochód hybrydowy niż samochód w pełni elektryczny. Ponadto światowy popyt na samochody ogólnie spadł.

Zdaniem ekspertów jeszcze kilka lat temu przewidywano, że przejście na samochody elektryczne będzie kosztować około 20 proc. miejsc pracy. Jednakże biorąc pod uwagę, że firma Bosch zatrudnia na całym świecie około 429 400 pracowników, redukcje stanowisk pracy określa się jako stosunkowo niewielkie, jak wynika z raportu firmy Bosch. Codzienne wiadomości jest on nazywany.

Ale nie tylko przemysł motoryzacyjny cierpi z powodu braku popytu na produkty Bosch. To samo planuje firma także w segmencie gadżetów i sprzętu AGD Aby wyeliminować sto kolejnych stanowisk pracy. „Nasza firma celowo zajmuje szeroką pozycję na wielu produktach i rynkach” – wyjaśnia Hartung. wygrał-Wywiad: „Ale obecnie prawie wszędzie występują problemy z popytem”. Przykładem tego jest nadmierny popyt na pompy ciepła w Bosch w 2023 roku, który spowodował już spadek popytu oczekiwany w 2024 roku.

READ  „Nie ma piwa bez pudełka”: browaru w Salzburgu brakuje

Bosch chce nadal się rozwijać, także za granicą

Hartung nie może zagwarantować, że w przyszłości nie będzie dalszych redukcji zatrudnienia. Jednak w dłuższej perspektywie postrzega pojazdy elektryczne jako obiecujący obszar biznesowy dla Boscha. Szczególnie istotna jest tutaj elektronika mocy, silniki i osie. Firma oczekuje, że do 2030 r. co trzeci samochód na świecie będzie w pełni elektryczny, a do 2035 r. co drugi samochód.

Ogólnie rzecz biorąc, celem Boscha jest uzyskanie w tym roku zwrotu od pięciu do siedmiu procent. Zdaniem Hartunga, aby osiągnąć ten cel, firma musi nadal walczyć i „wykorzystywać każdy centymetr przestrzeni na rozwój”. Bosch będzie mógł polegać nie tylko na rynku niemieckim, ale także… Ale musi także rozwijać się na arenie międzynarodowej. Firma inwestuje około 1 miliard euro w centrum rozwojowe w Chinach, a obecnie w Czechach budowany jest nowy ośrodek mobilności elektrycznej.

Continue Reading

Economy

To tanie piwo zawodzi bezlitośnie

Published

on

To tanie piwo zawodzi bezlitośnie
 1. Strona główna
 2. konsument

Naciska

Lato, słońce, ogródek piwny – i zimne jasne piwo. Ale co jest lepsze? W teście ZDF dwa z sześciu piw wypadły bezlitośnie.

Kassel – Zimne piwo to latem ulubiona przekąska wielu mieszkańców Niemiec. Piwo jasne staje się coraz bardziej popularne i staje się coraz bardziej trendem poza Bawarią. Ale które piwo jest najlepsze? W nadawaniu konsumenckim Weso ZDF przetestowało sześć różnych rodzajów piwa jasnego – trzy niedrogie i trzy droższe. Wynik był jednoznaczny i druzgocący, gdyż dwa z testowanych piw bezlitośnie zawiodły. Testowane były następujące piwa:

Pearl Basher z Lidla za 0,55 euro Augustyn
Schultenbräu od Aldi za 0,55 euro Lobzer
Oryginał 5.0 za 0,69 € Jezioro Tegernsee

Piwny guru ma w teście ZDF zdecydowanych faworytów – jednak nie wszystkie piwa jasne są tak przekonujące

Każdy browar ma możliwość nadania swojemu piwu indywidualnego charakteru. Mistrz piwowarstwa i sommelier Dario Sterin zna czynniki decydujące o smaku dobrego piwa. „Jeśli chodzi o smak, jasne piwo powinno charakteryzować się doskonałą równowagą pomiędzy słodyczą słodu i goryczką chmielu” – mówi piwny ekspert. Który produkt przekonał go jednak najbardziej, a który nie?

Stieren ma wyraźnego faworyta: Augustinera, którego uważa za najciekawszego. Zupełnie inaczej jest w Scholtenbrau niż w Aldi, które piwny sommelier określa jako „trochę nudne” i stawia na ostatnim miejscu. Oryginalna wersja 5.0 nie radzi sobie dużo lepiej. „Ma prosty, niemal kartonowy wygląd” – mówi Sterrin.

Drużyna piłkarska ocenia piwo jasne: dwa produkty nie otrzymują ani jednego głosu

Ale ekspert nie jest jedynym, który ocenia piwo jasne. Cała kobieca drużyna piłkarska ocenia produkty. W niereprezentatywnej próbie łącznie 19 graczy wyraża swoje opinie – i to prostymi słowami. „Smakuje trochę jak płyn do mycia naczyń” – narzeka jeden z graczy Lobzera. „Nigdy więcej nie kupię Eierbachera z Lidla” – mówi kolejna testerka. Ostre słowa padły także w oryginalnej wersji 5.0: „Potrzebujesz przerw”.

READ  Ukraina: Zachód nie może ponownie dać się zaskoczyć
ZDF przetestował trzy tanie piwa jasne i trzy drogie – i wynik był jednoznaczny. © Zrzut ekranu/ZDF

Tylko dwa produkty sprawdzają się naprawdę dobrze, a Tegernseer zajmuje pierwsze miejsce z sześcioma z 19 głosów. Augustiner zajął drugie miejsce z co najmniej pięcioma głosami. Browar zrewolucjonizował ostatnio piwo, Augustiner po raz pierwszy w swojej ofercie miał także piwo bezalkoholowe.

Lübzer i Soliderbräu przekonały czterech testerów i podzieliły się trzecim miejscem. Jednak kompletna porażka Pearlbachera i 5.0 Original – oba piwa nie otrzymały ani jednego głosu. Badanie przeprowadzone przez Stiftung Warentest dało inny wynik, a zwycięzcą testu zostało tanie piwo bezalkoholowe.

Przynajmniej w laboratorium wszystkie jasne piwa mogą być przekonujące

Jednakże wszystkie produkty uzyskały dobre wyniki w laboratorium. Chemik spożywczy Monica Dust przetestowała piwo pod kątem glifosatu będącego pestycydem i nitrozoamin, które mogą powstawać podczas palenia jęczmienia. Nie stwierdzono ich w żadnym z testowanych piw. W jego śledztwie sprawy wyglądały zupełnie inaczej W rzeczywistości w dwóch szklankach piwa znajdowały się bakterie i glifosat jest znalezione. (Kiba)

Continue Reading

Trending