Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

UNIQA: Nowa grupa kontaktowa dla firmowego newsroomu

Wiedeń (OTS)

  • UNIQA Insurance Group przeprowadza restrukturyzację działu komunikacji
  • Rozpocznij w firmowym newsroomie z Sonją Schwarz i Klarą Trautner w podwójnej rundzie
  • Nowi rzecznicy prasowi Felicitas Herberstein i Natasha Small

Większe znaczenie, wydajność, większe skupienie na kliencie – UNIQA dąży do osiągnięcia tych celów nie tylko w biznesie, ale także w kwestiach komunikacyjnych. W tym celu dział komunikacji został ponownie uruchomiony zarówno pod względem personelu, jak i struktury: poprzez koncepcję redakcji Nowy, elastyczny i doświadczony zespół UNIQA łączy wszystkie aspekty komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej pod jednym dachem.

„Jestem dumny, że udało nam się zreorganizować w tak krótkim czasie i że udało nam się wygrać ten pierwszorzędny zespół dla UNIQA. W ten sposób jesteśmy przygotowani na świat komunikacji w przyszłości – wewnętrznie i zewnętrznie – aby zająć się naszymi tematami merytorycznymi i jak najbliżej ludzi. ”, I dlatego Renee Knapp, Członek Rady ds. Zasobów Ludzkich i Marki Grupy Ubezpieczeniowej UNIQA.

UNIQA Newsroom – Nowa struktura i nowe zarządzanie

Koncepcja newsroomu zapewnia podział pracy na niszowe zespoły zajmujące się treściami i kanałami, które zajmują się tematami elastycznie i w różnych kanałach. Sonya Schwartz i Clara Trautner są współprzewodniczącymi nowego newsroomu UNIQA.

Sonya Schwartz Od grudnia 2020 roku kieruje nowo utworzonym biurem treści, a wraz z jej kierownikami tematycznymi odpowiada za strategię tematyczną i planowanie oraz pracę redakcyjną w firmowym newsroomie. Przyniosło to wieloletnie doświadczenie w marketingu treści i opowiadaniu historii. Wcześniej przez wiele lat odpowiadała za komunikację cyfrową u dostawcy usług telekomunikacyjnych oraz zarządzała projektami kompetencji medialnych w imieniu sektora publicznego. Studiowała dziennikarstwo i komunikację na Uniwersytecie Wiedeńskim oraz zarządzanie projektami międzynarodowymi na Uniwersytecie Dunajskim w Krems.

Clara Trautner Pełni funkcję szefa biura kanału ze skutkiem natychmiastowym. Wcześniej kierowała zespołem mediów społecznościowych UNIQA, a latem 2020 roku przejęła tymczasowo odpowiedzialność za Dział Komunikacji. Na nowym stanowisku koordynuje wewnętrzne i zewnętrzne kanały komunikacji w newsroomie UNIQA oraz kieruje zespołem channel managerów. Studiowała dziennikarstwo i zarządzanie mediami na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Wiedniu i ma wieloletnie doświadczenie jako menedżer treści w agencjach cyfrowych oraz jako redaktor.

READ  Andy Gacy przejmuje władzę: Analityk wciąż optymistycznie: Dymisja prezesa Amazona Jeffa Bezosa to „strata dla firmy” | Wiadomość

UNIQA Pressesprecherinnen im Newsroom

Dzięki Felicitas Herberstein i Natascha Smole dwóch doświadczonych rozmówców można pozyskać jako łączników dla przedstawicieli mediów

Felicitas Herberstein Po ukończeniu szkolenia w Vienna Advertising Academy studiowała Zarządzanie Komunikacją na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Wiedniu. Jej stanowiska zawodowe obejmują PLEON Publico, Rosam Grünberger i Österreichische Galerie Belvedere, a także Federalne Ministerstwo Finansów i doradców federalnych.

Natasha Small Po ukończeniu dziennikarstwa i nauk o komunikacji na Alpen-Adria-Universität Klagenfurt rozpoczęła karierę w PLEON Publico, liderze na rynku public relations. Nadzorowała liczne projekty i strategie komunikacyjne m.in. w sektorach energetycznym, telekomunikacyjnym, finansowym i konsumenckim. W 2010 roku przeniosła się do branży ubezpieczeniowej jako menedżer ds. Komunikacji korporacyjnej, wnosząc ze swoim dogłębnym doświadczeniem branżowym.

Uwzględniono dział generalny ds. Brandingu i komunikacji Karen Racing. Od ponad 20 lat odpowiada za silną pozycję marki UNIQA.

Grupa UNIQA
Grupa UNIQA jest jedną z wiodących grup ubezpieczeniowych na swoich głównych rynkach w Austrii i Europie Środkowo-Wschodniej (CEE). Około 23 500 pracowników i wyłącznych partnerów handlowych obsługuje prawie 15,5 miliona klientów w 18 krajach. W Austrii UNIQA jest drugą co do wielkości grupą ubezpieczeniową z udziałem w rynku przekraczającym 21 procent. UNIQA jest obecna na 15 rynkach w obszarze wzrostu w Europie Środkowo-Wschodniej: Albanii, Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Kosowie, Chorwacji, Czarnogórze, Macedonii Północnej, Polsce, Rumunii, Rosji, Serbii, Słowacji, Czechach, Ukraina i Węgry. Firmy ubezpieczeniowe w Szwajcarii i Liechtensteinie są również częścią grupy UNIQA.

Zapytania i kontakt:

Clara Trautner
Szef biura kanału

UNIQA Insurance Group AG
Untere Donaustraße 21
1029 Wiedeń
Telefon: +43 1 211 75-3383
Samochód: +43664 8230175
E-mail: klara.trautner@uniqa.at