Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Andy Gacy przejmuje władzę: Analityk wciąż optymistycznie: Dymisja prezesa Amazona Jeffa Bezosa to „strata dla firmy” | Wiadomość

?? Andy Gacy zastąpił Jeffa Bezosa na stanowisku CEO Amazon w trzecim kwartale
?? Mark Mahani: Rezygnacja Bezosa to „strata dla firmy”? Analitycy z Wall Street są optymistycznie nastawieni do akcji Amazona

W Amazon podjęto bezpośrednie wysiłki, aby nieco złagodzić zapowiedź rezygnacji szefa Amazon, Bezosa. Chociaż Bezos przekaże stanowisko dyrektora generalnego Andy’emu Gacy’emu w trzecim kwartale, Bezos pozostanie w firmie jako prezes zarządu. CFO Brian Olsavsky podkreślił, że Bezos pozostanie „głęboko zaangażowany”, zwłaszcza w ważne decyzje.

Andy Gacy dołączył do Amazon trzy lata po jego założeniu, w 1997 roku, i od podstaw zbudował biznes chmury Amazon. Obecnie jest dyrektorem generalnym Amazon Web Services (AWS) i jest najlepiej znany jako prawa ręka prezesa Amazon, Jeffa Bezosa.

Zmiana jest u góry grupy

Zapowiedź Andy’ego Gacy’ego w Jeff Bezos? Rola dyrektora generalnego Amazona zmniejszy się po przejściu na emeryturę i nie było to zaskakujące. Jassy był już potencjalnym następcą, gdy Bezos mianował go swoim asystentem technicznym, a Jassy towarzyszył prezesowi Amazona przez długi czas w jego codziennej pracy. Zmiana na szczycie grupy została też dość spokojnie przyjęta na giełdzie, bo przecież wielu obserwatorów się tego spodziewało, a pod nową administracją nie spodziewano się większych zmian.

Yahoo Finance cytuje prezesa Amazon, Bezosa, z listu do akcjonariuszy w sprawie zmiany na szczycie firmy: „Chciałbym szczególnie podziękować Andy’emu Gacy’emu za zgodę na objęcie roli dyrektora generalnego. To ciężka praca z wieloma osobami Odpowiedzialność. Najwyższe standardy. Gwarantuję, że Andy nie pozwoli wszechświatowi uczynić nas normalnymi. Zmobilizuje energię, aby utrzymać przy życiu to, co w nas wyjątkowe. Nie będzie to łatwe, ale ważne. Oczekuję też, że tak być satysfakcjonującym i często zabawnym. Dziękuję Andy ”.

READ  Wypływy złotowych funduszy ETF: Popyt na złoto dramatycznie spada - ale sztabki i monety złota są bardziej poszukiwane niż kiedykolwiek | Wiadomość

Pewny analityk pomimo rezygnacji Bezosa

Analityk EvercoreISI, Mark Mahani, powiedział Yahoo Finance Live, że rezygnacja szefa Amazon Bezos była „stratą dla firmy”. Jego zdaniem Jeff Bezos jest „prawdopodobnie najlepszym biznesmenem tego pokolenia, podobnie jak Steve Jobs i”. Bill Gates To było „według Mahaniego”, takie było [Führungs-] Przełączanie się niekoniecznie jest dobrą rzeczą ”, ale sposób, w jaki Amazon to ujmuje, dotyczy najlepszej rzeczy, jaką możesz zrobić.

Tak więc, mając Andy Gacy na stanowisku CEO, analityk pozostaje optymistą co do przyszłości Amazona. Jak donosi Yahoo Finance, umieścił firmę na liście „Best Essential Ideas”; Cena docelowa akcji Amazon to 4000 USD, czyli o około 20 procent więcej niż obecna cena 3340,88 USD (stan na: 23 kwietnia 2021 r. Cena zamknięcia).

Inni analitycy są optymistami

Oprócz Mahaniego inni analitycy z Wall Street są optymistycznie nastawieni do Amazona pomimo zmiany kierownictwa w firmie. Według Yahoo Finance, wśród ekspertów przeważa opinia, że ​​obniżanie wartości akcji po prostu w celu zmiany przywództwa nie może być uzasadnione, biorąc pod uwagę, że firma jest tak przełomowa, a ocena jest bardzo przekonująca.

Analityk Guggenheima, Robert Drbuls, cena docelowa akcji Amazona to 4000 USD. Według eksperta, wzrost przychodów prawdopodobnie będzie silny, trendy AWS i cloud computing pozostaną silne, a wzrost rentowności zmaterializuje się – napisał w notatce udostępnionej Yahoo Finance.

Analityk Jefferies, Brent Thill, optymistycznie ocenia akcje Amazona. Po dogłębnej analizie biznesu Amazon Thiel doszedł do wniosku, że Amazon ma 70-procentowy potencjał wzrostowy w ciągu najbliższych trzech lat. Jego zdaniem najprawdopodobniej będą to biznesy w chmurze, AWS i biznes reklamowy. Według Thilla akcje Amazona mogą wzrosnąć do około 5700 USD w ciągu najbliższych trzech lat.

READ  Profil bilansu Google: Rozpowszechnianie alfabetu: Google Mother zarabia znacznie więcej niż oczekiwano | Wiadomość

Zespół redakcyjny Finanzen.net

Więcej informacji o amazon

Bildklin: Ewan Bannett / Shutterstock.com, Marvin Joseph / The Washington Post przez Getty Images