Connect with us

Economy

Bayer: firma chemiczna przegapia kolejną randkę w Stanach Zjednoczonych

Published

on

Firma Agrochemiczna i Farmaceutyczna Bayer Ma też swój trzeci amerykański urok Z powodu rzekomego ryzyka raka ze strony herbicydu glifosat Przyznać się do porażki. Sąd właściwy San Francisco Potwierdziła orzeczenie w poniedziałek, że Bayer musi zostać pociągnięty do odpowiedzialności za nowotwory, na które cierpią powoda Alberta i Alpha Belliod. W 2019 roku ława przysięgłych orzekła, że ​​grupa zapłaci parze odszkodowania i grzywny szacowane na prawie 2 miliardy dolarów. Kwota została później zmniejszona do 86,7 miliona dolarów.

Rzecznik Bayera powiedział, że firma uszanowała decyzję sądu, ale się z nią nie zgodziła. Orzeczenie nie zostało poparte dowodami na rozprawie ani zgodnie z obowiązującym prawem. Grupa bada możliwości ponownego rozpatrzenia sprawy.

Bayer miał amerykańskiego producenta nasion Monsanto Został zakupiony w 2018 roku za ponad 60 miliardów euro. w Stany Zjednoczone Ameryki Bayer od tamtej pory widzi siebie Miał kilka innych spraw sądowych związanych z glifosatemktóre grupa chce dołączyć do ugody.

Do tej pory tylko trzy sprawy zostały ostatecznie wynegocjowane w sądach, a Grupa DAX przegrała wszystkie trzy operacje. Bayer również nie odniósł sukcesu w procesie rekrutacji. Firma z siedzibą w Leverkusen ma duże nadzieje na uchylenie orzeczenia Sądu Najwyższego USA. Jeśli istnieje plik Sąd Najwyższy Nie chcąc zajmować się sprawą glifosatu ani podejmować decyzji przeciwko Bayerowi, grupa utworzyła ostatnio dodatkowe 4,5 miliarda dolarów rezerw. Bayer wcześniej przeznaczył ponad 11 miliardów dolarów na pakiet ugodowy w celu uregulowania amerykańskich procesów sądowych.

READ  Dzień Rosji: „Choisej sieje wiatr i zbiera burzę” | NDR.de - aktualności
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

N26 osiąga większą niż oczekiwano rundę finansowania – Gospodarka

Published

on

Neo-Bank N26 otrzymał duży zastrzyk środków. Pomimo gniewu na regulatora bankowego Baffina, jest on większy niż oczekiwano. Ale w pewnym momencie N26 musi pójść na ustępstwa wobec Baffina.

Continue Reading

Economy

Stresujące dane przemysłowe: Ceny ropy pod presją po nowych podwyżkach | biuletyn

Published

on

Wczesnym rankiem ceny ropy osiągnęły najwyższy poziom od kilku lat.

Wczesnym wieczorem cena beczki North Sea Brent (159 litrów) wyniosła 84,60 USD. To było o 26 centów mniej niż w piątek. Cena wcześniej wzrosła do 86,04 USD, najwyższego poziomu od trzech lat. Cena baryłki amerykańskiej ropy West Texas Intermediate (WTI) spadła o jeden cent do 82,27 USD. Wcześniej osiągnął najwyższy poziom od 2014 r., wynoszący 83,87 USD.

Reklama

l, złoto, handluj wszystkimi towarami z dźwignią (do 30)

Handluj towarami z wysoką dźwignią i małymi spreadami. Możesz zacząć handlować już za 100,00, aby skorzystać z efektu 3000 euro kapitału!

Uwaga dotycząca Plus500: 74% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz podjąć wysokie ryzyko utraty pieniędzy. Plus500UK Ltd jest autoryzowany i regulowany przez Financial Conduct Authority (FRN 509909). Plus500CY Ltd jest autoryzowany i regulowany przez CySEC (nr 250/14).

Po południu rozczarowujące dane przemysłowe z USA zaważyły ​​na cenach ropy. Produkcja przemysłowa we wrześniu niespodziewanie spadła. Problemy z międzynarodowymi łańcuchami dostaw nadal wywierają presję na produkcję. Spadek produkcji przemysłowej ogranicza również popyt na surowce.

Początkowo ceny ropy kontynuowały niedawny wzrost. Osiem tygodni temu ceny miały tendencję do wzrostu, wywołane obawami inwestorów o niewystarczającą podaż przed zimą. W miarę jak wiodące kraje uprzemysłowione wychodzą z kryzysu gospodarczego w wyniku kryzysu koronowego, rosną obawy o deficyt podaży na rynku ropy.

Inwestorzy obserwują przede wszystkim niedobór gazu ziemnego, który zwiększył zapotrzebowanie elektrowni na ropę naftową. Na tym tle eksperci nie mogą wykluczyć kolejnego wzrostu cen ropy.

„Napięta sytuacja rynkowa, którą Organizacja Krajów Eksportujących Ziemię (OPEC) i Międzynarodowa Agencja Energii (IEA) widziały w swoich miesięcznych raportach w zeszłym tygodniu, kontrastuje z wczesnym zakończeniem wysokich cen ropy naftowej i produktów naftowych” – skomentował Raw. ekspert ds. materiałów Carsten Fritsch z Der Commerzbank in Trading.

READ  Apel o ratowanie pilotów: amerykańskie linie lotnicze borykają się z niedoborem nafty

Nowy Jork/Londyn (dpa-AFX)

Więcej informacji o cenie ropy (Brent)

Źródła obrazu: QiuJu Song / Shutterstock.com, B Studio / Shutterstock.com

Continue Reading

Economy

Dostawa teraz także do Polski

Published

on

Firma modowo-lifestyle’owa Breuninger wchodzi do Polski w październiku 2021 roku. Początkowo nie ma nawet kosztów wysyłki zamówień.

Podstawy w skrócie

  • Breuninger rozwija swój sklep internetowy.
  • Zgłoszenia są teraz przyjmowane z Polski.
  • Dla firmy jest to ważny krok w kierunku internacjonalizacji.

Breuninger jest jednym z odnoszących największe sukcesy dostawców e-commerce w sektorze premium w krajach niemieckojęzycznych.

Niemiecka firma zajmująca się modą i stylem życia rozszerzyła działalność na Austrię w 2017 r. i Szwajcarię w 2019 r.

Kolejnym krokiem jest teraz Polska: Breuninger zamierza po raz pierwszy oferować swoje usługi w krajach nieniemieckojęzycznych w październiku 2021 roku.

Sklep internetowy i obsługa klienta prezentowane są w języku polskim. Jak informowaliśmy w doniesieniu medialnym, dostępne będą metody płatności online P24 i BLIK. Po złożeniu zamówienia klienci mogą oczekiwać, że zamówiony towar dotrze w ciągu trzech do pięciu dni roboczych. Ponadto początkowo nie będą naliczane koszty wysyłki zamówień z Polski.

Breuninger stał się międzynarodowy

Holger Blecker, dyrektor generalny Breuninger, jest podekscytowany ekspansją do sąsiedniego kraju: “Z entuzjazmem i podekscytowaniem czekamy na naszą pierwszą ekspansję online poza region DACH. Nasza sąsiednia Polska jest bardzo interesującą, dynamicznie rozwijającą się i wysoce internetową powiązanym rynku.”

W związku z tym firma planuje stale poszerzać swoją strefę internetową w Europie o gamę marek premium, luksusowych i designerskich.


READ  Spotkanie zakładowe w Mann Steyr w środę
Continue Reading

Trending