Connect with us

Economy

Strajki – Weiterstadt – Strajk ciężarówek w Gräfenhausen: kierowcy domagają się wyższych płac – Gospodarka

Published

on

Strajki – Weiterstadt – Strajk ciężarówek w Gräfenhausen: kierowcy domagają się wyższych płac – Gospodarka

Gräfenhausen (dpa/lhe) – Przewożą towary dla polskiej firmy spedycyjnej w całej Europie i według własnych danych od tygodni czekają na zaległe wynagrodzenia: gruzińscy kierowcy dalekobieżni strajkują teraz w obszarze obsługi Gräfenhausen na A5 w południowej Hesji – podobnie jak około 60 ich kolegów w kwietniu. „Sytuacja na miejscu jest spokojna i bezproblemowa” – powiedział rano rzecznik policji. Kierowcy siedzieli na krzesłach kempingowych przed swoimi samochodami i czekali na kolegów aktywistów, którzy zapowiedzieli, że będą tam do wieczora.

Rzeczniczka sieci doradczej Fair Mobility powiedziała, że ​​w porze lunchu liczba kierowców wzrosła już do dziesięciu. Mężczyźni są Gruzinami i pracują jako kierowcy w trzech filiach polskiej firmy spedycyjnej. Skarżyli się na zaległe płatności. „Duża część została dziś przeniesiona” – powiedziała Anna Weirich z Fair Mobility. „Kierowcy czekają na resztę”.

Ten konflikt dotyczący zaległych wynagrodzeń mógłby zostać rozwiązany szybciej niż podobny strajk zatrzymany w pozostałej części kraju jakieś trzy miesiące temu. W tym czasie długodystansowi kierowcy z agencji żeglugowej, co teraz jest również problemem, strajkowali tygodniami. Kierowcy, którzy od miesięcy podróżowali po europejskich drogach, mieszkali wyłącznie w swoich samochodach na parkingach strefy serwisowej południowej Hesji przy autostradzie A5.

Holender Edwin Atema z Europejskiego Związku Pracowników Transportu, który trzy miesiące temu był jednym z głównych negocjatorów strajkujących, pochodzących głównie z Gruzji i Uzbekistanu, wrócił w środę do Gravenhausen.

Poproszono polską spółkę o oświadczenie, które pozostało bez odpowiedzi do popołudnia.

Prawie sześciotygodniowy spór przemysłowy w kwietniu zwrócił również większą uwagę na sytuację w międzynarodowym transporcie towarowym. Improwizowany obóz strajkowy w Gräfenhausen stał się także symbolem transgranicznej solidarności. Związkowcy i przedstawiciele kościoła, a także wiele osób indywidualnych zaopatrywało strajkujących w żywność, od domowych ciast po rozmaite napoje.

Dodatkową uwagę zwrócił fakt, że polski przewoźnik pojawił się na ocalałej stacji ze specjalnymi siłami bezpieczeństwa w Wielki Piątek, aby odzyskać kontrolę nad ciężarówkami.

READ  Klient Aldi przejmuje szaloną prędkość kasjera na pigułkach w klipie - maszyna przeciwnika reaguje bezpośrednio

Jak poinformował rzecznik, prokuratura w Darmstadt prowadzi obecnie dwie sprawy w tej sprawie skierowane przeciwko 26 osobom. Rzecznik prokuratury powiedział, że jedno z dwóch działań dotyczyło także skargi na siedmiu kierowców. Śledztwo jest w toku”.

Nowy strajk rozpoczął się we wtorek po południu, kiedy do Grafenhausen przybył pierwszy kierowca ciężarówki. Wieczorem policja naliczyła cztery ciężarówki. Dodała, że ​​urzędnicy są w ścisłym kontakcie z organem zgromadzenia.

„Jeśli chodzi o cięcie płac, wielu pracodawców w branży transportu międzynarodowego jest kreatywnych”, czytamy w publikacji związku zawodowego Hansa Bücklera na temat nadużyć w branży. „Wykorzystują kierowców, często z biednych krajów, jako freelancerów lub na kontraktach usługowych jako podwykonawców”. Ponadto powszechne jest obniżanie wynagrodzeń: „przy potrąceniach wykorzystuje się każdy pretekst, jak domniemane uszkodzenie pojazdu, kradzież benzyny przez osoby trzecie lub nadmierne zużycie benzyny”.

© dpa-infocom, dpa: 230719-99-453780/4

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

NVIDIA pokonuje oczekiwania dotyczące zysków: akcje rosną | Życie i wiedza

Published

on

NVIDIA pokonuje oczekiwania dotyczące zysków: akcje rosną |  Życie i wiedza

NVIDIA untermauert seinen Ruf als Super-Aktie!

Der Chip-Hersteller hat am Mittwoch seine Bilanz veröffentlicht – und die ist mehr als erfreulich. Umsatz und Gewinn übersteigen deutlich die Prognosen für den Hersteller von Chips, die auch bei künstlicher Intelligenz (KI) eingesetzt werden.

Die Zahlen sind beeindruckend: So stieg der Umsatz um auf 22,1 Milliarden Dollar gegenüber geschätzten 20,4 Milliarden. Der Nettogewinn lag bei 12,3 Milliarden Dollar; 1,5 Milliarden mehr als noch in der Prognose veranschlagt.

Damit explodierte der Quartalsgewinn von Nvidia innerhalb eines Jahres von 1,4 auf knapp 12,3 Milliarden Dollar! Nvidia-Chef Jensen Huang erklärte dies mit dem weltweiten Einsatz von Künstlicher Intelligenz. Dies habe einen Wendepunkt erreicht. Chips des Konzerns kommen hier zum Einsatz und sind daher hoch gefragt.

Heißt: NVIDIA hat den Markt gerockt – lag mehr als zehn Prozent über den bereits schon sehr optimistischen Analysen der Börsen-Profis.

Und natürlich richtig gute Nachricht für die, die ein NVIDIA-Wertpapier haben. Denn die startet weiter steil an der Börse durch! Nach Bekanntgabe der Zahlen legte NVDIA im nachbörslichen Verkauf Mittwochnacht bis 23 Uhr um zehn Prozent an Wert zu – Tendenz steigend!

Denn die guten Nachrichten des Unternehmens reißen nicht ab: Für das laufende erste Quartal in 2024 erwartet NVIDIA einen Umsatz von rund 24 Milliarden US-Dollar, während Analysten mit 20,4 Milliarden US-Dollar rechnen. Das wären noch mal knapp zum letzten Quartal zehn Prozent drauf!

Continue Reading

Economy

Rolnictwo – Polscy rolnicy wysypują zboże z Ukrainy – Gospodarka

Published

on

Rolnictwo – Polscy rolnicy wysypują zboże z Ukrainy – Gospodarka

Warszawa (dpa) – Polscy rolnicy otworzyli ukraińskie wagony towarowe załadowane zbożem na przejściu granicznym Medica, zamykając na krótko tory na strategicznie ważnej linii kolejowej. Rzeczniczka lokalnej policji powiedziała PTI, że grupa 25 rolników uciekła z miejsca demonstracji przy wiejskiej drodze w stronę pobliskiej linii kolejowej. Procedura zakończyła się kilka minut po negocjacjach z funkcjonariuszami policji. Na tory dotarła niewielka ilość zboża.

Na nagraniu wideo rozpowszechnionym w sieciach społecznościowych ukraińskiej telewizji publicznej widać rolników rozładowujących kukurydzę z kilku ciężarówek z kilku ciężarówek z sąsiedniego kraju i śpiewających polski hymn narodowy.

Protesty przeciwko polityce rolnej Unii Europejskiej

Koleje Ukraińskie potwierdziły zdarzenie, które miało miejsce na polskiej stacji granicznej w Medica. Obydwa otwarte wagony zbożowe przeznaczone były dla Niemiec. Na tej stacji znajduje się około 40 ukraińskich pojazdów przewożących towary rolne. Koleje Polskie i Ambasada Ukrainy w Polsce zostały poinformowane o „nieuprawnionej ingerencji w funkcjonowanie kolei”.

Rozwiązanie to wpisuje się w ogólnokrajowe protesty rolników. Są skierowane przeciwko polityce rolnej Unii Europejskiej, ale także przeciwko importowi tanich produktów rolnych z Ukrainy. Rolnicy już dawno zamknęli przejścia graniczne z sąsiednim krajem na wschodzie w Dorohosku, Hrybinie, Korczui i Medici. We wtorek zamknęli autostrady, ronda i skrzyżowania w 200 miejscach.

„My, rolnicy z całej Polski, jako pierwsi wyciągnęliśmy rękę do przyjaźni i powitaliśmy naszych braci z Ukrainy. A teraz sami jesteśmy przez nich krzywdzeni” – powiedział rozgłośni radiowej Rmf.fm Roman Kondro z inicjatywy „Oszukana Wieś”. . „Różne organizacje mafijne przywożą do Polski te pigułki. Inaczej nie da się tego opisać.”

Polscy rolnicy skarżą się też, że unijny Zielony Ład nakłada na nich nowe warunki, a zboża i inne produkty rolne z Ukrainy, które można wyprodukować taniej, mogą trafiać na rynek bez tych warunków.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Kijowie wezwało Warszawę do zakończenia blokady i podjęcia działań przeciwko „retoryce antyukraińskiej”. „Nie ma żadnego uzasadnienia dla blokady granicy polsko-ukraińskiej, bez względu na towarzyszące jej hasła” – napisał na Facebooku rzecznik MSZ Ołeh Nikołenko.

READ  Ropa naftowa: Rafineria Schwedt prosi rząd o pomoc w wysokości 400 mln euro - Gospodarka

© dpa-infocom, dpa:240220-99-59318/4

Continue Reading

Economy

DHL testuje przesyłki wysyłkowe bez drukowanych etykiet

Published

on

DHL testuje przesyłki wysyłkowe bez drukowanych etykiet

Teraz możesz wysyłać przesyłki także za pośrednictwem DHL bez samodzielnego drukowania etykiety. Alternatywnie możesz okazać kod QR w oddziale, wydrukować tam etykietę paczki i umieścić ją na przesyłce. Ale jak dotąd pozostaje tak samo: w zasadzie na pudełku znajduje się naklejka. To właśnie może się zmienić, ponieważ wydaje się, że w niektórych regionach DHL testuje wysyłkę paczek bez etykiet wśród wybranych klientów.

Alternatywnie klienci mogą odręcznie wpisać identyfikator paczki na pudełku. To powinno w takim razie wystarczyć Jak paczka! wspomniany. W mailu do klientów DHL wyjaśnia, że ​​wystarczy czytelnie wpisać za pomocą flamastrowej końcówki identyfikator PAK (zaczynający się od „PAK”) marki paczki zakupionej w Internecie lub identyfikator RET (zaczynający się od „RET”) zwrotu. długopis do pisania u góry.Nadawanie. PAK-ID lub RET-ID można znaleźć pod kodem QR etykiety wysyłkowej dostarczanej pocztą elektroniczną.

Całość ma jednak nadal charakter pilotażowy dla wybranych klientów, o których poinformowano drogą mailową. Ta metoda jest obecnie reklamowana wyłącznie w przypadku odbierania paczek z miejsca przechowywania. Powinno być również jasne, że ten rodzaj pisania piórem działa tylko w przypadku opakowań w pudełkach, a nie w przypadku zwrotów bez opakowania. Amazonka. DHL wyjaśnia również, że nieczytelne kody pisemne oznaczają, że przesyłki należy pozostawić.

Przejrzystość: ten artykuł zawiera linki partnerskie. Klikając na niego, przejdziesz bezpośrednio do dostawcy. Jeśli zdecydujesz się na dokonanie tam zakupu, otrzymamy niewielką prowizję. Nic nie zmienia ceny dla Ciebie. Linki partnerskie nie mają wpływu na nasze raporty.


READ  Co sądownictwo robi z kryptowalutami
Continue Reading

Trending