Connect with us

Top News

Strajk maszynistów: ogromne zakłócenia w transporcie kolejowym | NDR.de – Aktualności

Published

on

Strajk maszynistów: ogromne zakłócenia w transporcie kolejowym |  NDR.de – Aktualności

Stan na: 10 stycznia 2024 r., 14:08

Strajk związku maszynistów GDL jest także odczuwalny w Hamburgu i okolicach. Podczas gdy perony na stacjach kolejowych były w większości puste, ulice były pełne. Jednak wielu jest gotowych na akcję protestacyjną.

Strajk związku maszynistów GDL w znacznym stopniu sparaliżował ruch kolejowy w Hamburgu na trzy dni. Strajk potrwa do godziny 18:00 w piątek. Zaczęło się w środę wieczorem po tym, jak Heski państwowy sąd pracy we Frankfurcie odrzucił wniosek Deutsche Bahn (DB) o wydanie tymczasowego nakazu aresztowania strajku. Transport towarowy strajkuje od wtorkowego wieczoru.

Kolej: połączenie kolejowe odwołane

Pasażerowie pociągów będą musieli poczekać do Hamburga lub przesiąść się na alternatywne trasy. Pociągi Deutsche Bahn kursują w godzinach szczytu. Odwołanych zostało 80 proc. połączeń w ruchu dalekobieżnym. Koleje poprosiły ludzi, aby podczas strajku WKL unikali podróży, które nie są niezbędne. Koleje poinformowały, że wszyscy pasażerowie, którzy ze względu na strajk zechcą przełożyć podróż zaplanowaną ze środy na piątek, będą mogli wykorzystać bilety w późniejszym terminie. Z tego powodu połączenie kolejowe zostało zerwane. Rezerwację miejsc można anulować bezpłatnie.

Pilna akcja w hamburskiej kolei S-Bahn

Hamburska kolej S-Bahn również ma ogromny wpływ. Jak ogłosiła w środę rano kolej S-Bahn, podróże koleją S-Bahn na linii S1 Ohlsdorf w kierunku Poppenbüttel nie są obecnie możliwe. Pasażerów prosimy o korzystanie z autobusów linii 174 i 179. Kolej S-Bahn Hamburg kursuje na następujących trasach zgodnie z rozkładem jazdy w godzinach szczytu:

  • S1: Wedel <> Blankenese / Blankenese <> Lotnisko (odległość 20 minut)
  • S2: Altona <> Aumühle (przerwa 20 min)
  • S3: Pinberg <> Neugraben (przerwa 20 min)
  • S5: Neugraben <> Stat (interwał 60 min)

Apel: Metro i autobusy kursują

Osoby dojeżdżające do pracy powinny w miarę możliwości korzystać z metra i autobusów – strajk nie będzie miał wpływu na koleje naziemne. Więcej informacji jest dostępnych Na stronie kolei S-Bahn. Podobnie jak w przypadku poprzednich strajków, w środę większość pociągów kolei S-Bahn kursowała w trybie awaryjnym co 20 minut.

READ  Granica polsko-białoruska: powrót do normalności w dawnej strefie wykluczenia?

Rajd GDL na Dworcu Głównym

Strajk GDL jest następstwem głosowania Związku Maszynistów. 97 procent uczestniczących członków GDL opowiedziało się za strajkami w Deutsche Bahn i spółce kolejowej Transdev. Oprócz skrócenia czasu pracy związek żąda m.in. podwyżki o 555 euro miesięcznie oraz nieopodatkowanej i wolnej od podatku premii z tytułu inflacji. Kolej obiecała już m.in. jedenastoprocentową podwyżkę płac – na 32 miesiące.

filmy

3 minuty

Reporterka miejska Anna Rüter rozmawia z Hartmutem Petersenem, prezesem GDL Nord, o strajku kolei w Hamburgu. 3 minuty

W środę na dworcu głównym w Hamburgu zebrało się kilkudziesięciu strajkujących maszynistów. Hanno Petersen, prezes GDL Nord, powiedział NDR 90.3: „Mamy ludzi z kolei S-Bahn, transportu regionalnego i dalekobieżnego. Wszyscy tutaj stoją razem i walczą o cele GDL”.

Działają inne spółki kolejowe

The Metronom firmy kolejowej Według własnych informacji pociąg nie został bezpośrednio dotknięty strajkiem i w czasie strajku zapewniał połączenia. Metronom wyjaśnił jednak, że należy spodziewać się ograniczeń, ponieważ strajk może doprowadzić do awarii nastawni i centrów operacyjnych. „Zalecamy, aby wszyscy pasażerowie zaplanowali więcej czasu na podróż i przed odlotem dowiedzieli się więcej o dobrze znanych mediach cyfrowych” – napisano. The Kursują także pociągi AKN Flixbusy i Flixtrainy.

Kilku pasażerów na dworcu głównym w Hamburgu tuż przed rozpoczęciem strajku ostrzegawczego.  © Bodo Marks/dpa

Audio: Rozpoczyna się strajk kolei: S-Bahn Hamburg kursuje według rozkładu w godzinach szczytu (1 min)

Strajki w listopadzie i grudniu ubiegłego roku

Już na początku grudnia 2023 r. miał miejsce 24-godzinny strajk ostrzegawczy. Ruch pasażerski i towarowy został w dużym stopniu sparaliżowany. W transporcie dalekobieżnym Koleje układały 20 proc. torów w godzinach szczytu. Pierwszy strajk ostrzegawczy GDL miał miejsce w ramach trwającego sporu dotyczącego rokowań zbiorowych Wydane w listopadzie ubiegłego roku.

Ten temat w projekcie:

NTR 90,3 | NDR 90.3 Aktualny | 01.10.2024 | 13:00 godz

logo NTR
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Starsza kobieta przeżywa odyseję podczas wycieczki do spa

Published

on

Starsza kobieta przeżywa odyseję podczas wycieczki do spa
  1. Gazeta Fulda
  2. Fulda
Świnoujście (po niemiecku Swinemünde) to miasto portowe na wybrzeżu Morza Bałtyckiego w Eustom. © Stefan Sauer/dpa

To, co zaczęło się relaksującymi wakacjami nad polskim Bałtykiem, zakończyło się odyseją: organizator wycieczek nie zabrał ze sobą 81-letniego seniora z powiatu Fulda, ponieważ zachorował na korona wirusa. Musi sama odbyć podróż powrotną.

Świnoujście/Fulda – Na twarzy 81-latka wciąż widać gniew, gdy opowiada o swojej chorobie koronowej i podróży powrotnej – wycieczce do uzdrowiska w Polsce. Kobieta z dzielnicy Fulda wspomina: „Nawet dzisiaj stoję na stacji kolejowej kompletnie wyczerpana wiatrem i zimnem.

Ponieważ ona – podobnie jak jej przyjaciółka i współlokatorka – zachorowała na koronę, organizator wycieczek nie zabrał seniorów autobusem do Fuldy. Przez pierwsze tygodnie po powrocie do domu często budziła się w nocy. „To wszystko działo się w mojej głowie” – mówi 81-latek. „Dla mnie sposób, w jaki zostaliśmy potraktowani, był nieludzki” – powiedziała, nie ukrywając złości na organizatora wycieczek. Oznacza to obowiązek zachowania ostrożności wobec innych pasażerów.

Starsza kobieta przeżywa odyseję podczas wyjazdu do uzdrowiska – porzucona w Polsce

Ale od początku: w listopadzie 2023 roku 81-latek wraz z innymi znajomymi pojechał autobusem z organizatora wycieczek Dolce Vita Reseclub do polskiego nadmorskiego kurortu Świnoujście. W czterogwiazdkowym hotelu odpoczywaliśmy 14 dni. „W weekend zacząłem czuć się, jakbym był przeziębiony” – mówi senior. Jej przyjaciółka, diabetyczka, również jest chora.

„Następnie zaprosił niemieckiego lekarza, aby go zbadał”. Polskie miasto Świnoujście leży kilka kilometrów od granicy z Niemcami. Lekarz, który badał oboje, potwierdził, że mają infekcję koronową. „To mnie zszokowało i nie wiem, co teraz robić” – mówi seniorka. Miała wysoką gorączkę i była słaba. Wróciliśmy do hotelu SPA, gdzie oboje spędzili drugi tydzień pobytu sami w swoim pokoju.

81-latek natychmiast skontaktował się z córką i poinformował ją o pozytywnym wyniku testu na koronę. „Poszłam do organizatora wycieczek w Newhope i zapytałam, co teraz robimy” – relacjonuje córka. Obiecał zapewnić dobrą opiekę.

READ  Berbatov: „Do końca wierzyliśmy w dyplomację, ale Putinowi się to nie podobało”.

W czwartkowy wieczór, dwa dni przed wyjazdem, matka i córka nie miały żadnych wieści od organizatora wycieczek. „Wtedy zadzwonił do mnie pracownik. Powiedziała mi, że jeśli wynik będzie pozytywny, nie będzie mogła nas zabrać do domu. Hotel był zapełniony, więc nie było możliwości zostania dłużej w pokoju hotelowym. „Badaliśmy się w ciągu tygodnia i nic z tego nie wyszło. Pracownicy klubu turystycznego to zrobili lub sprawdzili” – dodaje kobieta. Do organizatora wycieczek. Zapytany, odpowiedział, że opiera się na testach przeprowadzonych przez podróżujących gości.

Gdybyśmy nie zarezerwowali pociągu, w sobotę nie wróciliby prosto do domu i zostaliby bez pokoju hotelowego w Polsce.

Kiedy wiadomość dotarła do rodziny w domu, zarezerwowali pociąg dla 81-latka. Ze Świnoujścia do Berlina, a stamtąd do Fuldy. „Gdybyśmy nie zarezerwowali pociągu, w sobotę nie wróciliby prosto do domu i byliby w Polsce bez pokoju w hotelu” – mówi córka. Rodzina skontaktowała się również z organizatorem wycieczki za pośrednictwem poczty elektronicznej. „Zażądaliśmy zwrotu przynajmniej kosztów transportu” – powiedziała córka.

W odpowiedzi organizator wycieczek podkreślił obowiązek i odpowiedzialność pozostałych gości wracających z nimi, aby „zaufali nam”. „Zastanawiam się, gdzie podział się nasz obowiązek opieki” – ze złością odpowiedział senior podczas rozmowy.

Ponieważ w dniu wyjazdu starcy poczuli się lepiej, postanowili wrócić do domu pociągiem. Około 8 rano bez śniadania pojechaliśmy taksówką na dworzec w Świnoujściu i stamtąd do Berlina. Obaj byli zdrowi, ale nadal cierpieli na wirusa koronowego. „Zmarzłem i chciałem wrócić do domu”. Byli w drodze przez osiem godzin, aż po południu dotarli do Fuldy. „Nie chcę przez to znowu przechodzić” – mówi 81-latek.

Kobietę zirytowało to, że organizator wycieczki nie zapytał o jej podróż powrotną ani o stan zdrowia. Po 14 dniach rodzina ponownie próbowała rozmawiać z organizatorem wycieczek. Zaproponował kupon o wartości 50 euro, podczas gdy oni ponieśli koszt podróży w wysokości 105 euro.

READ  Negocjacje z sygnalizacją świetlną: Grupa zadaniowa nie odpowiedziała na pytania w pierwszej turze

„Musiałem się opanować” – mówi 81-latek. Podróż jeszcze jej nie opuściła. Mam nadzieję, że wkrótce to zakończymy – mówi.

Zdarzenie komentuje prawnik, organizator i ekspert ds. zdrowia

„Z prawnego punktu widzenia organizator wycieczek nie może odmówić uzgodnionej w umowie podróży powrotnej ze względu na zdiagnozowaną u turysty chorobę zakaźną” – powiedział Peter Lazek, prawnik i prezes Hesse Consumer Center. .

Obecnie nie obowiązują żadne ograniczenia w podróżowaniu, a negatywny wynik testu nie może być warunkiem zawarcia umowy o podróż. Rezygnacja z podróży lub dodatkowe ubezpieczenie przydaje się tylko wtedy, gdy podróż musi zostać odwołana ze względu na oficjalny zakaz lub jeśli jest to nieuzasadnione ze względu na poważny wirus koronowy. Jednak organizator odwołał wyjazd bez podania przyczyny.

Na pytanie naszej gazety Klub Podróżniczy Dolce Vita podkreślił swój obowiązek opieki nad około 30 gośćmi w tym konkretnym przypadku. „Z tego powodu nie możemy zabierać kobiet ze sobą do domu” – mówi właściciel Travel Club Marcus Sarkozy.

Higienistka dr. Daniel Jasperson opisuje odmowę organizatora wycieczek dotyczącą zabrania pasażerów z koronawirusem jako „przekonującą i logiczną”, przynajmniej z medycznego punktu widzenia. Mimo że goście nosili maseczki i zachowywali dystans, w autobusie istniało ryzyko zarażenia.

Przypadek burmistrza Bad Brückenau Jochena Vogela pokazuje, jak poważna jest choroba koronowa i jej konsekwencje. Przedłużający się covid zmusił go do przejścia na wcześniejszą emeryturę.

Continue Reading

Top News

Samochód wjeżdża w tłum w Szczecinie – 20 osób zostało rannych

Published

on

Samochód wjeżdża w tłum w Szczecinie – 20 osób zostało rannych

DW piątek kierowca celowo wjechał w tłum ludzi w polskim mieście Szczecin, raniąc kilka osób. O sprawie poinformowała w sobotę telewizja TVN24 i agencja informacyjna PAP, powołując się na prokuraturę.

Wszczęli postępowanie karne przeciwko 33-letniemu obywatelowi Polski za usiłowanie zabicia dużej liczby osób i umyślne spowodowanie spustoszenia.

Władze skorygowały teraz liczbę rannych z 19 do 20. Jeden z nich chwilę później trafił do szpitala.

Oskarżony był wcześniej leczony psychiatrycznie

Sprawca początkowo wjechał w grupę osób na przystanku tramwajowym przy placu Rodła w portowym mieście Szczecin. Następnie uciekł z miejsca wypadku i wkrótce potem wjechał swoim samochodem w trzy inne pojazdy, raniąc kilka innych.

Ratownicy na miejscu wypadku

Źródło: dpa/Marcin Bielecki

Kierowca pozostawił po sobie kilka zniszczonych samochodów

Kierowca pozostawił kilka samochodów

Źródło: dpa/Marcin Bielecki

Według urzędników 20 rannych było w wieku od pięciu do 62 lat. Rzecznicy szpitala powiedzieli mediom, że stan sześciu rannych jest „poważny” lub „poważny”.

Czytaj

Reklama Po prostu inwestuj

W piątek wieczorem policja ogłosiła, że ​​szczeciński mężczyzna leczył się psychiatrycznie od czterech lat.

READ  Ostsee-Stadt podejmuje działania przeciwko nudystom
Continue Reading

Top News

W sobotę odwołane zostały wszystkie kursy pociągów i autobusów

Published

on

W sobotę odwołane zostały wszystkie kursy pociągów i autobusów
Continue Reading

Trending