Connect with us

Top News

ARD-DeutschlandTrend: Większość dostrzega potrzebę działania w zakresie ochrony klimatu

Published

on

Stan: 22.07.2021 23:55

Osiemdziesiąt jeden procent Niemców widzi większą lub większą potrzebę podjęcia działań na rzecz ochrony klimatu – niezależnie od wieku i podziałów partyjnych. Pokazuje obecny Trend w Niemczech. W kwestii niedzielnej są tylko drobne zmiany.

Zdecydowana większość Niemców widzi obecnie największą (38 proc.) lub największą (43 proc.) potrzebę działań związanych z ochroną klimatu. Jest wynikiem teraźniejszości Trendy w Niemczech Za to Poranny magazyn ARD.

Szacunki te są wspólne dla wszystkich grup wiekowych – wschodnich i zachodnich Niemiec. Konsensus rozciąga się ponad podziałami partyjnymi: Zwolennicy wszystkich partii z wyjątkiem AFTI widzą co najmniej jedną główną potrzebę działań w zakresie polityki klimatycznej. Z drugiej strony większość widzi tylko zwolenników Zielonych, a 80 proc. – i nieco rzadziej – lewicowych (58 proc.) widzi większą potrzebę działania.

Dlatego ochrona klimatu jest teraz tak samo ważna dla respondentów, jak w październiku 2019 r. W tym momencie, niedługo po przyjęciu przez rząd federalny pakietu klimatycznego, obywatele Niemiec oceniają, jak duże muszą być działania.

CDU, SPD i FDP otrzymują po jednym punkcie procentowym

Jeśli wybory parlamentarne odbędą się w niedzielę, związek otrzyma 29 procent głosów (plus jeden procent). Drugą najsilniejszą siłą są Zieloni, którzy stracili jeden punkt i mają obecnie 19 proc. Socjaldemokraci dostają jeden punkt – 16 procent uprawnionych do głosowania będzie teraz na to głosować. FTP wynosi dwanaście procent (plus jeden punkt procentowy), a AFT dziesięć procent (minus jeden punkt procentowy). Sześć procent (minus jeden punkt procentowy) zagłosuje na lewicę. Niezmienione osiem procent wyborców zagłosuje na inne partie.

Połowa ludzi jest zainteresowana igrzyskami olimpijskimi

Letnie Igrzyska Olimpijskie rozpoczynają się w piątek w Japonii. Biorąc pod uwagę epidemię korony i narastające epidemie w kraju gospodarza, mecze odbędą się bez widzów. Niemniej jednak pojawiła się krytyka dotycząca wstępnej realizacji tego ważnego wydarzenia sportowego.

READ  Nowa nadzieja na bezpieczeństwo - czy Bolt sprowadzi Hiszpanów z Polski?

Co drugi obywatel Niemiec (48 proc.) deklaruje zainteresowanie sportem, 36 proc. przynajmniej trochę, a 12 proc. więcej. Niewielka większość 51 proc. nie była natomiast zainteresowana wydarzeniem sportowym. Osoby starsze są bardziej zainteresowane igrzyskami olimpijskimi: 64 procent osób w wieku powyżej 65 lat jest czymś bardzo zainteresowanych. Dla osób w wieku od 18 do 39 lat to tylko 34 proc.

Placówka zapytań

populacja: Uprawnieni wyborcy w Niemczech
Sposób promocji: Losowa ankieta telefoniczna i internetowa
Okres zbierania: 20-21 lipca 2021
Liczba spraw: 1188 respondentów (775 wywiadów telefonicznych i 413 wywiadów online)
Waga: Przypomnienie o cechach społeczno-demograficznych i zachowaniach preferencyjnych
Tolerancja błędu: 2 * do 3 ** punktów procentowych
Działająca firma: infratest dimap

* Z 10-procentową wartością akcji ** Z 50-procentową wartością akcji

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Polska jest uwikłana w spór prawny z Unią Europejską

Published

on

bRząd Owensa jest w sprzeczności Ja O ich reformie wymiaru sprawiedliwości. To, że Prezydent Andrzej Duda i Prezes Sądu Najwyższego proponują teraz całkowitą zmianę orzecznictwa potępionego przez Trybunał Europejski, nie oznacza, że ​​prawa Polski odpowiedzą na krytykę ze strony Komisji Europejskiej i Sądu Luksemburskiego. .

Bo narodowo-konserwatywny rząd PiS świadomie podawał powody europejskiej krytyki: od zwycięstwa wyborczego w 2015 roku buduje politycznie kontrolowane sądownictwo we wszystkich dziedzinach. Jest dobrze zaawansowany; ten Trybunał Konstytucyjny Stał się organem wykonawczym rządu.

Żaden wyrok nie powinien nadejść

Podobnie jak model węgierski, PiS do tej pory odpowiadał na krytykę UE, dokonując formalnych zmian, ale nigdy nie poszedł na ustępstwa w tym zakresie. Większość (w tym wypowiedzi partii rządzących) twierdzi, że nowe przepisy prawne mają cel taktyczny: powinny prowadzić do najnowszego werdyktu. ETS Nic i procedury nie muszą być ponownie uruchamiane.

W przyszłym tygodniu zobaczymy bardziej szczegółowo, jak daleko rząd polski chce się posunąć w konflikcie z UE. Następnie Trybunał Konstytucyjny ma orzec w kwestii, czy traktat UE narusza polską konstytucję.

READ  Hans-George Massen startuje do CDU i chce „przekonać wyborców opozycji”
Continue Reading

Top News

Kandydat na prezydenta Unii Lacet przyznaje się do błędów we własnej książce

Published

on

Zaktualizowano 30.07.2021, 11:17

  • Armin Lacet stoi teraz w obliczu podobnych zarzutów, w związku z zarzutami plagiatu wobec kandydatki prezydenta Aneliny Barbach do Zielonych.
  • Kandydat związkowy na prezydenta przyznaje się teraz do błędów w swojej książce „Rising Republic. Immigration as a Opportunity” i przeprasza za to.
  • Co najmniej jeden autor nie jest wymieniony w bieżącym tekście lub źródle.

Możesz dowiedzieć się więcej o wyborach federalnych w 2021 r. tutaj

Kanclerz Unii Armin Lacet (CDU) przyznał się do błędów od 2009 roku w swojej książce „Rising Republic. Immigration as a Opportunity” i przeprosił za to. „Żaden z materiałów użytych w książce nie jest wymieniony w tekście ani na liście tekstów” – powiedział Lacet Piątek na prośbę Niemieckiej Organizacji Prasowej. „Zorganizuję natychmiastowe sprawdzenie książki, aby wyjaśnić, czy są jakieś dalsze błędy”.

Lacet przyznaje się do błędów i przeprasza

Lacet wyjaśnił, że w książce, za którą był odpowiedzialny, były błędy. „Przepraszam za to, bo staranne pisanie prac i poszanowanie praw autorskich to pytanie, które daje mi szacunek dla innych autorów”.

Równoległe odniesienia między jednym akapitem z książki Laceta a inną publikacją zostały wcześniej upublicznione na Twitterze.

O tym jest książka Lacet

W książce premier dzisiejszej Nadrenii Północnej-Westfalii wezwał do „trzeciej niemieckiej jedności”: Po zjednoczeniu emigrantów i zjednoczeniu, integracja diaspory jest teraz na porządku dziennym.

Napisał tę pracę jako minister ds. koordynacji Nadrenii Północnej-Westfalii, powiedział Lacet. „Był to wkład w debatę, który pomógł zaprezentować pracę pierwszego Ministerstwa Koordynującego w Niemczech i wypromować nową politykę integracyjną w całym kraju. W związku z tym praca Ministerstwa została odniesiona do książki”. Wynika to jasno z bibliografii i aprobaty.

Dochód netto książki został przekazany na program integracyjny „Coach EV”, który od 2009 roku jest ściśle związany z pracą ministerstwa. (dpa / mgb)

READ  Ex-result: Mile o sztuczkach podatkowych

Annalina Berbaugh oskarżyła związek o „finansowe voodoo”. Podczas imprezy „Brigitte” kandydat Partii Zielonych na prezydenta również odpowiadał na pytania dotyczące jego książki. Wcześniej zostali oskarżeni o plagiat.

Continue Reading

Top News

Tysiące polskich sędziów zwraca się przeciwko rządowi

Published

on

miOkoło 3600 polskich sędziów – ponad jedna trzecia krajowego sądownictwa – złożyło wnioski o rewizję ostatnich decyzji rządu i Prezesa Sądu Najwyższego. Europejski Trybunał Sprawiedliwości (ETS) musi być posłuszny. Dotyczy to zwłaszcza tego, co sędziowie nazywają „natychmiastowym zaprzestaniem postępowania w izbie dyscyplinarnej Sądu Najwyższego”.

Heckard pukanie

Korespondent polityczny z Warszawy na Polskę, Ukrainę, Estonię, Łotwę i Litwę.

W połowie lipca ETS orzekł, że izba utworzona w 2018 r. nie była niezależna ani bezstronna, a Sąd Najwyższy nałożył grzywny na wszystkich sędziów w kraju. Wszyscy członkowie komisji dyscyplinarnej zostali powołani po oddaniu właściwego sądu państwowego pod kontrolę Sejmu KRS. Zgodnie z nowymi przepisami ostatecznego wyboru sędziów dokonuje prezydent.

Komisja Europejska dała Polsce czas do 16 sierpnia na wykonanie wyroku ETS; W przeciwnym razie Warszawa grozi surowe kary. Ostatnio był premierem Polski Matthews Moraviski Wysyłał sprzeczne sygnały do ​​konfliktu i dystansował się od kontrowersyjnych reform sądownictwa ministra sprawiedliwości, których częścią były zmiany w Sądzie Najwyższym. Równolegle z działaniami ETS Moraveki wystąpił wiosną do Sądu Konstytucyjnego w Warszawie, w którym przebywali sędziowie bliscy rządowi, o ustalenie pierwszeństwa prawa polskiego nad prawem unijnym. Wyrok spodziewany jest 3 sierpnia.

Zbiór podpisów udokumentowanych przez portal Oko.press został uruchomiony w zeszłym tygodniu przez sędziów w Allstein, a teraz rozprzestrzenił się po całym kraju. Sygnatariusze kontynuują: „Odmowa zastosowania się do orzeczeń (ETS) jest nie tylko rażącym naruszeniem prawa socjalnego, ale także naruszeniem porządku konstytucyjnego naszego kraju”. 91, który wskazuje, kiedy prawo międzynarodowe ma pierwszeństwo przed prawem krajowym. Obecnie jest 47 sędziów Sądu Najwyższego, z których połowa zasiada w sądownictwie i 321 prokuratorów Petycja Podpisano.

READ  Faworyci drużyny Hiszpania i Polska są początkowo pod presją na «kleinezeitung.at
Continue Reading

Trending