Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Profil bilansu Google: Rozpowszechnianie alfabetu: Google Mother zarabia znacznie więcej niż oczekiwano | Wiadomość

Działalność reklamowa Google rozkręca się w czasie pandemii koronawirusa. Sprzedaż spółki macierzystej Alphabet wzrosła o 34 procent w czwartym kwartale ubiegłego roku, do 55,3 miliarda dolarów (45,7 miliarda euro). CFO Ruth Porat powiedziała, że ​​wzrost odzwierciedla zwiększoną aktywność konsumentów online. Wzrost mógł zapewnić m.in. reklama dla klientów z sektora detalicznego – ale także z branży turystycznej, która szykuje się do złagodzenia ograniczeń związanych z koronawirusem.

Pod względem zysków skoczył on do 17,9 mld USD z 6,8 mld USD rok temu, ogłosił Alphabet po zamknięciu rynku amerykańskiego we wtorek. Przyczynił się do prawie 4,75 mld USD zysków z wyceny z inwestycji w startupy. Grupa technologiczna uczestniczy między innymi w platformie płatniczej Stripe, która została wyceniona na 95 miliardów dolarów w ostatniej rundzie finansowania.

W Google, gdzie cały biznes alfabetyczny nadal działa, przychody z wyszukiwarek wzrosły o 30 procent do prawie 32 miliardów dolarów.

Platforma wideo YouTube wniosła dobre 6 miliardów dolarów – około 50 procent więcej niż w poprzednim roku. Podczas pandemii ludzie spędzali więcej czasu na YouTube i innych programach wideo. Ostatnio YouTube miał 2 miliardy aktywnych użytkowników co najmniej raz w miesiącu i codziennie przesyłano ponad 1 miliard godzin treści wideo. W konkurencji z aplikacją wideo Tiktok krótkie klipy YouTube Shorts osiągają teraz 6,5 miliarda wyświetleń dziennie.

W biznesie w chmurze sprzedaż wzrosła o 46% do 4 miliardów dolarów. Jednocześnie dywizja przyniosła stratę operacyjną w wysokości 974 mln USD. Dzięki „innym zakładom” Alphabet – obiecującym pomysłom biznesowym, takim jak samojezdne samochody lub dostawcze drony – sprzedaż wzrosła o prawie 47% do 198 milionów dolarów. W międzyczasie jej straty operacyjne wzrosły z 1,12 mld USD do 1,14 mld USD.

Inwestorzy nagradzali te liczby wzrostami cen o około 4 procent czasami za akcję, która już dobrze radziła sobie w obrocie post-market. Alphabet ogłosił również wykup akcji o wartości do 50 miliardów dolarów. Wykup tradycyjnie wspierał cykl.

READ  Santander X rozpoczyna globalny konkurs dla firm dbających o środowisko, Gütsel, magazyn miejski dla Gütersloh od ponad 25 lat z kulturą, datami, wydarzeniami, wiadomościami, archiwami wiadomości, handlem detalicznym, usługami, gastronomią, zdrowiem, homeopatią i przewodnikiem biznesowym

Inwestorzy wykorzystali te liczby jako okazję do zakupu akcji Alphabet: w środę indeks NASDAQ wzrósł o 2,97 procent do 2359,04 USD.

Zespół redakcyjny Finanzen.net / dpa-AFX

Więcej informacji o Alphabet Inc (A) Cert Deposit Arg Repr 0.034482 Shs

Źródła obrazu: Fenixx666 / Shutterstock.com, JPstock / Shutterstock.com