Connect with us

Economy

Za Galleria-Os: Krytyka burmistrza Augsburga

Published

on

Za Galleria-Os: Krytyka burmistrza Augsburga

Groźba zamknięcia oddziału Galleria-Karstadt-Kufhof powoduje problemy w Radzie Miejskiej Augsburga. Raphael Brandmiller (Generation Aux) zarzuca władzom miast porażkę. W szczególności ostro skrytykował burmistrz miasta Evę Weber (CSU): „Mam nadzieję, że władze miasta, a zwłaszcza burmistrz, w końcu zrozumieją, że miastem takim jak Augsburg nie można zarządzać, projektować ani rozwijać się za pomocą bombastycznych filmów na Insta”. dnia dnia – głosiło ogłoszenie. Po wyjściu Karstadta pojawiło się: „Nic!” – napisał w notatce prasowej radny miejski.

Oskarżenie: Wycieczce po Augsburgu brakuje koncepcji

„Karstadt umrze” – kontynuował Brandmiller. „Przyznanie tego byłoby zgodne z realistyczną polityką gospodarczą i lokalizacyjną, ale władze miasta Augsburg wydają się nieprzygotowane na taki scenariusz”.

Brakuje koncepcji na handel w internecie: „Widzimy to w wielu innych lockdownach, w katastrofalnej sytuacji na Karolinenstraße. To nie przypadek, że od lat zabiegamy np. o dalszy rozwój rynku miejskiego teoria. „Czerpiemy korzyści ze zmęczonego, uśmiechniętego władz miasta”.

Urzędnik gospodarczy odrzuca oskarżenia

Urzędnik ds. gospodarki Augsburga Wolfgang Höpschl (CSU) ostro skrytykował komunikat prasowy Generation Aux. „Prawda jest taka, że ​​od lat prowadzimy rozmowy z właścicielami i te dyskusje muszą toczyć się w tle” – stwierdził Haubschle w rozmowie z BR24. Wyjaśnił dalej, że z właścicielem uzgodniono ścisłą współpracę, która zostanie rozszerzona na inne zainteresowane strony.

Hübschle był zaniepokojony podejściem grupy. „Każdy, kto myśli, że musi rozpowszechniać tak poważne tematy za pośrednictwem takich komunikatów prasowych, wykluczył się zarówno zawodowo, jak i osobiście”. Szczególnie podkreślił drażliwość tej kwestii, biorąc pod uwagę jej pracowników. „Zgodziliśmy się na zachowanie tajemnicy i tajemnicy”.

Rozmowy i koncepcje z Solidasem

Brandmiller w swoim liście pochwalił także właściciela nieruchomości, Solidasa. „Jak słychać, właściciel już od jakiegoś czasu opracowuje koncepcje po Galleria Karstadt Kufhof bez żadnego zaangażowania władz miasta, być może nawet ponownie z przeznaczeniem do handlu detalicznego” – wyjaśnił Brandmiller, który wraz ze swoją grupą polityczną Generation utworzył grupę parlamentarną Pomocniczy Następnie z grupy opuściła rządząca Partia Zielonych.

READ  Jak dziś wyglądają niemieckie uprzedzenia wobec Polski? - Niemiecka redakcja

Po wtorkowym spotkaniu wierzycieli Galerii burmistrz Weber ogłosiła, że ​​będzie kontynuować prace nad utrzymaniem oddziału w Augsburgu. Istnieją ku temu ważne warunki ramowe, takie jak jakość lokalizacji w centrum miasta i odpowiednie warunki najmu. Jednak jednocześnie będziemy współpracować z Solidas w Augsburgu nad dobrymi koncepcjami lokalizacji przy Mayor-Fischer-Straße, powiedział Weber.

Haubschle zaapelował o szybkie wdrożenie nowej koncepcji na terenie Galerii, aby w okolicy nie było pustostanów. Po kryzysie koronnym działalność w centrum Augsburga będzie nadal rosnąć. Zeszłoroczne pomiary wykazały, że w 2023 r. w głównych obszarach handlowych było o około 15 procent więcej pieszych niż w 2022 r.

Frakcja SPD reaguje na krytykę

W czwartek krytykę nadeszły także członkowie rady miejskiej SPD Augsburg. Z komunikatu wynika, że ​​działania władz miasta i jego doradcy ekonomicznego są na razie poniżej progu wymierności. Partia Socjaldemokratyczna uważa, że ​​to właściwy moment, aby ujawnić alternatywy, które rzekomo zostały wypracowane wewnętrznie w ostatnich tygodniach, i zaproponować rozwiązania. Priorytetem jest dalsze użytkowanie kompleksu w celach handlowych. „Jeśli nie jest to możliwe lub jest to możliwe tylko na części obszaru, w mieście jest wystarczająco dużo miejsca, aby pomóc dodatkowa powierzchnia – na przykład na wyższych piętrach – powiedział rzecznik ds. polityki gospodarczej Dirk Wurm. Możliwe jest wykorzystanie do celów szkolnych lub kulturalnych.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Jak dziś wyglądają niemieckie uprzedzenia wobec Polski? – Niemiecka redakcja

Published

on

Jak dziś wyglądają niemieckie uprzedzenia wobec Polski?  – Niemiecka redakcja

Jeden z największych portali informacyjnych Onet.pl rozmawia z Peterem Oliverem Löwem – dyrektorem Instytutu Polskiego – aby dowiedzieć się, jakie stereotypy na temat Polski krążą obecnie wśród Niemców. Wśród niemieckich grup imigrantów Polacy należą obecnie do najlepiej wykształconych i najlepiej zintegrowanych z niemieckim społeczeństwem – wyjaśnia Loew we wstępie, dodając, że stereotyp „polskiej gospodarki” odchodzi już w przeszłość. Polska siła robocza i polska gospodarka są w Niemczech wysoko cenione. Jeśli w ogóle Polacy są godni uwagi, zwłaszcza że stanowią drugą co do wielkości grupę imigrantów w Niemczech, to są jak „tani rzemieślnicy pod każdym względem”. Ale także jako muzycy w orkiestrach czy profesorowie na uniwersytetach.

Niemiecko-polski ekspert przyznaje, że pewne uprzedzenia pozostały, dziś jednak dotykają one głównie innych narodowości. W świetle nowych fal imigracji do Niemiec, Polaków nie postrzegano już jako niechcianych łajdaków i złodziei. Jak wyjaśnia Loew, wśród Niemców istnieje długa tradycja naśmiewania się z innych krajów. Zwłaszcza ze Wschodu: przez Polaków, Ukraińców i Litwinów. Loew zwraca uwagę, że wyjątkiem są Rosjanie.

Zdaniem niemieckiego historyka, Polacy naprawdę zazdrościli dobrobytu, wspaniałej gospodarki i dobrobytu społecznego Niemiec. I choć Niemcy z tego powodu kręcą nosy na Polaków, to jednak w głębi swojej podświadomości Niemcy od dwustu lat zazdroszczą Polsce – jej ludzkiego ciepła i mniej złożonego podejścia do swojej historycznej roli . powód? Bo łatwiej być potomkiem ofiar podziału państwa czy II wojny światowej, niż sprawcą zbrodni – mówi w rozmowie z Onetem dyrektor Instytutu Niemieckiego w Polsce.

Loew zwraca także uwagę, że świadomość niemieckich zbrodni w Polsce podczas II wojny światowej była w Niemczech bardzo niska. Zdaniem historyka, wielu Niemców zbiło fortunę także na niesprawiedliwościach, jakich dopuścili się wobec Polski. Loew powiedział, że po wojnie wielu Niemców wolało zapomnieć o swoich czynach. Co więcej, czytamy dalej, że podczas wojny nie uważali się za złodziei, ale za przedstawicieli rasy panów, której wszystko było dozwolone. Nawet po wojnie nie zmienili tego zdania. Poza tym na cierpieniach Polaków w Niemczech nadal kładzie się cień Holokaustu – wyjaśnia niemiecki historyk i nadal jest wiele do zrobienia, aby to zmienić.

READ  Właśnie rozpoczęła się wielka cenzura Twittera – RT DE

onet.pl/ps

Continue Reading

Economy

Ceny wody mineralnej na lotnisku znacząco rosną

Published

on

Ceny wody mineralnej na lotnisku znacząco rosną

Podróżni muszą wydać więcej pieniędzy na butelkę wody na lotnisku na Majorce.Zdjęcie: Niemiecka Agencja Prasowa / Clara Marges

Wakacje i rozrywka

Anniki Danielmeyer

Na pokład nie wolno wnosić płynów. Oczywiście dotyczy to również wszystkich napojów. Ponieważ trudno komukolwiek chcieć wejść na pokład samolotu bez drinka, zwłaszcza podczas dłuższego lotu – zwłaszcza, że ​​napoje nie zawsze są bezpłatne na pokładzie – pasażerowie ponownie gromadzą zapasy na lotnisku.

To denerwujące, gdy wodę butelkowaną można kupić jedynie na lotnisku po wygórowanych cenach. Na lotnisku na Majorce podróżni muszą teraz głębiej sięgnąć do kieszeni.

Majorka: Podróżni muszą dużo płacić za wodę na lotnisku

Kilka tygodni temu cena litra wody na lotnisku na popularnej wśród niemieckich turystów turystycznej wyspie Majorce wynosiła 1,10 euro. Teraz cena wzrosła o 30 procent do 1,50 eurostwierdzając, że „Magazyn Majorka„.

Bardzo duża różnica w porównaniu do cen wody poza lotniskiem. Tutaj 1,5-litrowa butelka kosztuje zwykle nie więcej niż 50 centów.

Lotnisko na Majorce nie wyróżnia się szczególnie. Na innych lotniskach pasażerowie czasami muszą zapłacić więcej. Według raportu autorstwaKorespondent podróżniczy„Od zeszłego roku butelka wody o pojemności 0,5 litra kosztuje na lotnisku w Monachium 2,65 euro za 3,20 euro, a w Hamburgu za 2 euro.

Wakacje na Majorce: Spór o ceny wody na lotnisku trwa

Ceny wody na lotnisku na Majorce są jednak powracającym problemem od lat. Podróżni skarżyli się na wysokie ceny, a rzecznicy konsumentów zajęli się tą kwestią. Po protestach dyrektor lotniska AENA ustaliła dla operatorów i sklepów na lotnisku limit cen wody, którego nie wolno było przekraczać.

Od października 2019 r. woda jest dostępna za 1 euro. Nie można go sprzedać po wyższej cenie, niezależnie od tego, czy butelka ma pojemność 0,33 litra, czy 0,5 litra. Jednak w 2022 roku Sąd Najwyższy uchylił tę regulację. Skutek: wodę można odsprzedać podróżnym po wyższej cenie.

Jednak cena wody na lotnisku na Balearach od dłuższego czasu utrzymuje się na stałym poziomie – pisze „Magazyn Mallorca”. Dlatego obecny wzrost cen wynika z inflacji.

Jeśli jednak ceny wzrosły dla Ciebie zbyt wysoko lub jeśli w ogóle nie chcesz wydawać pieniędzy na wodę, możesz skorzystać z dystrybutorów wody na hiszpańskich lotniskach. Można tam wygodnie i bezpłatnie napełnić swoją butelkę.

Continue Reading

Economy

Migranci zarobkowi: wzbogacenie dla obu stron

Published

on

Migranci zarobkowi: wzbogacenie dla obu stron

Jakie są dalsze perspektywy polskiego rynku pracy po ukończeniu szkoły średniej?

Wojciech Kuropawiński Kaiser: O ile pamiętam, szanse nie były wtedy szczególnie duże. Polska gospodarka po upadku komunizmu nie była stabilna, a dużych pracodawców było niewielu.

Jakie miałeś wówczas ambicje zawodowe? Czy naprawdę chciałeś wtedy wyjechać za granicę?

Myślałem o studiowaniu informatyki lub matematyki, ale zdecydowałem się studiować elektrotechnikę ze względu na lepsze możliwości pracy. Rok przed ukończeniem liceum mój starszy brat przez dwa semestry studiował na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie w ramach programu wymiany. W tym okresie często go odwiedzałem i bardzo podobało mi się ówczesne życie studenckie w Berlinie. Dlatego podczas studiów chciałam wyjechać za granicę.

Program wymiany zakończył się sukcesem: ukończyłem kurs mistrzowski z elektrotechniki na TU Karlsruhe. Czy już na studiach wiedziałeś, że chcesz zostać w Niemczech?

Nie, chciałem wrócić do Polski po studiach. Nie chciałem zostać i złożyłem wniosek o pobyt w Niemczech dopiero po tym, jak poznałem moją obecną żonę.

Ilu Twoich kolegów z klasy, kończących szkołę średnią, mieszka dziś w Polsce?

Wśród moich kolegów z liceum w Polsce zostało około 15 osób, z czego 10 wyjechało za granicę – do Niemiec, Anglii, Holandii, Hiszpanii i USA.

To prawie połowa kadencji – w zasadzie wszyscy młodzi ludzie, których Polska straciła…

Nie uważam tego za dramatyczne. Oczywiście wielu młodych ludzi wyemigrowało z Polski i mam nadzieję, że wzbogacą kraj, do którego się wybiorą. Ale znam też takich, którzy po pewnym czasie spędzonym za granicą wrócili do Polski. Tu widzę korzyści dla Polaków, bo mieszkając za granicą ci młodzi Polacy stali się bardziej otwarci i pewni siebie, zwłaszcza że poprawiła się ich znajomość języków obcych.

READ  Dobre wieści z gospodarki!: Opel osiąga ogromne wyniki | pieniądze

Jak długo czujesz się w Niemczech jak w domu?

Odkąd założyłem tu rodzinę. Ale czasami mam wrażenie, że nie jestem u siebie, czy to w Polsce, czy w Niemczech. Z drugiej strony cieszę się, że mam teraz dobre grono przyjaciół zarówno w Polsce, jak i w Niemczech.

Continue Reading

Trending