Connect with us

Economy

Powody outsourcingu IT w Polsce

Published

on

Powody outsourcingu IT w Polsce

Ze względu na obfitość wysoko wykwalifikowanej i profesjonalnej siły roboczej, korzystne położenie geograficzne i konkurencyjne koszty, Polska jest najpopularniejszym kierunkiem outsourcingu IT w Niemczech i wielu innych krajach Europy Zachodniej. Dlaczego? Oto kilka dobrych powodów, dla których Polska jest fabryką talentów IT:

Polska: stabilna gospodarka w Europie Środkowej

Po ostatecznym zakończeniu gospodarki planowej w 1990 r., polska gospodarka rozwijała się bardzo dobrze. Dobrze, że Polska w latach 1990-2015 zwiększyła PKB na mieszkańca 7,3 razy i jest obecnie najsilniejszą gospodarką w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Ponadto polski system edukacji cieszy się dużym uznaniem, co z kolei dobrze wróży przyszłym pokoleniom. Potwierdza to najnowsze badanie PISA, które stawia wyniki polskich uczniów na równi z tymi z Niemiec, Finlandii i Irlandii. W rezultacie, choć językiem narodowym jest język polski, poziom znajomości języka angielskiego wśród ludności jest na ogół wysoki.

reklama

Polska jest również bardzo dogodna geograficznie i prawdopodobnie znajduje się w najlepszej strefie czasowej do prowadzenia działalności gospodarczej w całej Europie. Przykładowo do Krakowa można dojechać samolotem z wielu dużych miast europejskich, takich jak Wiedeń, Berlin, Amsterdam czy Frankfurt, w niecałe dwie godziny. Do Londynu można także dojechać samolotem z Krakowa w zaledwie dwie i pół godziny, co oznacza, że ​​w razie potrzeby można polecieć do Polski i z powrotem tego samego dnia. Kulturowo Polska jest bardzo podobna, przynajmniej jeśli chodzi o środowisko zawodowe. Zarządzanie i organizacja nie różnią się zbytnio od krajów takich jak Francja, Niemcy czy Wielka Brytania, co sprawia, że ​​praca jest ogólnie bardzo łatwa.

Polska jest bardzo dobrze umiejscowiona w gospodarce cyfrowej

Informatyka i technologia mają w Polsce długą tradycję. Nic więc dziwnego, że w Polsce w każdym większym mieście znajduje się uczelnia techniczna. Co roku tysiące studentów rozpoczyna studia informatyczne, zwłaszcza w Krakowie i Warszawie. Na przykład informatyka jest najpopularniejszym przedmiotem wśród absolwentów polskich szkół, do którego co roku zapisuje się 20 000 nowych uczniów.

READ  Raport rynkowy: mały krok wstecz

Rozwój ten ma bardzo pozytywny wpływ na polską gospodarkę cyfrową, która pomimo utrzymującego się silnego wzrostu, reprezentuje już 8% polskiego PKB. Ponadto istnieje dobra infrastruktura, przynajmniej w dużych miastach, a zwłaszcza w hotspotach IT w Warszawie i Krakowie, co stanowi ważną podstawę dla gospodarki cyfrowej.

Rynek pracy IT w Polsce imponuje ilościowo i jakościowo

Rynek pracy w Polsce jest ogromny, jeśli chodzi o sektor IT. Żaden inny kraj w regionie Europy Środkowo-Wschodniej nie ma tylu deweloperów, co Polska. Polska, licząca od 400 do 430 tysięcy programistów, ma więcej programistów niż Ukraina i Rumunia razem wzięte, które zajmują drugie i trzecie miejsce.

Polscy informatycy i programiści również należą do najlepszych na świecie. Polscy programiści regularnie zajmują czołowe miejsca w popularnych konkursach informatycznych i programistycznych, takich jak Google Code Jam czy Linux Scholar Challenge IBM. Ponadto polscy programiści regularnie znajdują się w pierwszej piątce i pierwszej trójce różnych rankingów informatycznych, takich jak HackerRank, TopCoder czy SkillValue.

Polska jest atrakcyjną lokalizacją biznesową

Biznesom, zwłaszcza start-upom, jest dziś w Polsce znacznie łatwiej. Ostatniemu rządowi udało się przeforsować zmiany podatkowe, które przyniosły szczególne korzyści młodym i małym przedsiębiorstwom. Podatek dochodowy od osób prawnych został obniżony, tak że firmy o rocznym obrocie mniejszym niż 2 miliony euro będą musiały płacić zaledwie 9% zamiast zwykłych 19%.

Biorąc pod uwagę, że kraj ten charakteryzuje się także bardzo wysokim poziomem edukacji i bardzo atrakcyjnym rynkiem pracy z wieloma wykwalifikowanych pracownikami, nie jest zaskakujące, że zagraniczne firmy każdej wielkości przekonują się o Polsce jako lokalizacji IT. Nie ma znaczenia, czy są to firmy średniej wielkości, jak niemiecka firma outsourcingowa IT K&C (Krushe & Company), czy też duzi giganci technologiczni, jak IBM, Microsoft, Google, Intel, czy ostatnio Uber. Harvard Business Review uznał także, że Polska jest piątym na świecie rynkiem pracy z najlepszymi technologiami. Sam IBM w ciągu ostatnich 21 lat zbudował w Polsce sześć nowych obiektów, z których najnowszym jest Centrum Innowacji Klienta IBM w Katowicach.

READ  Sparkasse schafft Bezahlfunktion der EC-Karte ab – keine Alternative

Michaela Croucha z Dostawca outsourcingu IT K&C, która w 2015 roku otworzyła w Krakowie centrum talentów technicznych, aby obsługiwać takich klientów jak Bosch i Nestle, komentuje:

„Świadczymy usługi już od ponad sześciu lat Usługi outsourcingu IT z Polski W. „Lokalizacja w Polsce oferuje połączenie bliskości Niemiec, najwyższej klasy talentów, efektywności kosztowej i korzyści wynikających z członkostwa w UE (w zakresie zgodności z ochroną danych), których nie może zapewnić żadna inna nasza lokalizacja”.

Jednak myli się ten, kto myśli, że na tym zyskują tylko zagraniczne firmy. Polacy są bardzo innowacyjni i często udaje im się znaleźć nowe, innowacyjne rozwiązania. Ma to również odzwierciedlenie na polskiej scenie startupowej. W porównaniu do wszystkich innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej, od 2000 roku w Polsce wytworzyła się największa liczba wyjść i start-upów o wartości ponad 1 miliarda dolarów. Są to m.in. Docplanner, który jest już wiodącą na świecie platformą rezerwacji opieki zdrowotnej, czy platforma handlowa Elektroniczna eobuwie.pl. Ponadto istnieją inne obiecujące przyszłe firmy jednorożcowe, których wartość osiągnęła już ponad 250 milionów dolarów.

Koszty życia, a co za tym idzie i wynagrodzenia, są w Polsce niższe

Koszt będzie prawdopodobnie ważnym czynnikiem dla wielu firm korzystających z outsourcingu IT za granicą. Pomimo znaczącej obecności różnych gigantów technologicznych, wysokiego poziomu edukacji, dobrej infrastruktury i wysokiej jakości rynku pracy, polscy deweloperzy nie należą do najlepiej zarabiających w tym obszarze. Częściowo wynika to z ogólnych kosztów życia w Polsce oraz niskich podatków i opłat. To jednak powinien być kolejny powód, aby wybrać outsourcing IT do Polski. Zatrudniając polskich programistów, firmy mogą zaoszczędzić od 20 do 40% na wynagrodzeniach w porównaniu do krajów Europy Zachodniej, takich jak Niemcy, Wielka Brytania czy Holandia. Może to być przydatne nawet w przypadku małych projektów informatycznych i oprogramowania.

READ  Giełda we Frankfurcie: Dax spada poniżej 12 000 punktów - Ekonomia

/Treść partnera/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Edika i Nito z apelem – ryzyko obrażeń wewnętrznych

Published

on

Edika i Nito z apelem – ryzyko obrażeń wewnętrznych
  1. Strona główna
  2. konsument

Naciska

Wycofanie produktów Edeka i Netto: Wycofanie dotyczy dwóch produktów z bułek. Według producenta klienci mogą odzyskać swoje pieniądze.

Bleicherode – wycofanie dotyczy obecnie ofert w Edeka i Netto Marken-Discount. Potencjalne odłamki drewna w wypiekach mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia. Producent zdecydowanie odradza spożywanie dotkniętych produktów.

Panem Backstube GmbH ogłasza wycofanie dwóch produktów z kategorii bułki: „bułki mieszane GUT&GÜNSTIG do pieczywa gotowego” i „bułki mieszane Kornmühle do pieczywa gotowego”. Obie pozycje dostępne są w opakowaniach 540 g i obowiązują do wszystkich terminów przydatności do 30 maja 2024 r.

Zagrożenia dla zdrowia związane z produktami Edeka i Netto: punkty sprzedaży i obszary dotknięte

Edeka i Netto Marken-Discount natychmiast zareagowały i wycofały ze sprzedaży wadliwy towar. Klienci, którzy już kupili oferty, pod żadnym pozorem nie powinni ich spożywać. Produkty można zwrócić do sklepów internetowych. Jest napisane, że cena zakupu zostanie zwrócona nawet bez przedstawienia paragonu Przypominamy wiadomość od producenta.

Wycofanie dotyczy dwóch produktów: bułki mieszane Kornmühle i bułki mieszane GUT&GÜNSTIG do pieczywa gotowego © Panem Backstube GmbH

Zdaniem firmy w cewkach mogą znajdować się ciała obce wykonane z drewna. W przypadku połknięcia może powodować obrażenia wewnętrzne i krwawienie. Z tego powodu konsumenci w żadnym wypadku nie powinni spożywać dotkniętych produktów.

W zwojach znajdują się ciała obce: uszkodzona Edica, Marktkov i Nito

Zgodnie z zawiadomieniem producenta o wycofaniu, „Rolki mieszane GUT&GÜNSTIG do przygotowania do pieczenia” zostały wprowadzone na dużych obszarach Niemiec, głównie w Edeka i Marktkauf. Wykluczono regiony Szlezwik-Holsztyn, Meklemburgia-Pomorze Przednie, Hamburg, Brema, Berlin, Brandenburgia, Saksonia-Anhalt, Dolna Saksonia i przyległe części Nadrenii Północnej-Westfalii.

Panem Backstube GmbH
GUT&GÜNSTIG Mieszane bułki gotowe do pieczenia
edica, rynek zakupów
540 gramów
Wszystko do 30 maja 2024 r

Produkt „Kornmühle mieszane bułki do gotowego chleba” sprzedawany był na terenie całego kraju po cenie Netto Marken-Discount, podał producent w swoim oświadczeniu.

Wycofanie nie dotyczy innych produktów firmy Panem Backstube GmbH oraz bułek z datą przydatności do spożycia przed 30 maja 2024 r. Wycofanie dotyczy wyłącznie wymienionych produktów i terminów przydatności do spożycia.

Bakterie, ciała obce i nie tylko: Klienci powinni poważnie podchodzić do wycofania produktów i zdobywać wiedzę

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz dodatkowych informacji, konsumenci mogą skontaktować się z obsługą klienta Panem Backstube GmbH. Można się z nimi skontaktować za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem [email protected] lub telefonicznie od poniedziałku do niedzieli w godzinach 8:00–20:00 pod numerem 036338 577 308.

Niedawno wycofano także kiełbaski Rewe, których spożycie może powodować nudności i wymioty. Niedawno z obiegu wycofano także produkty owocowe wywołujące wysypkę skórną i duszność. (Funt syryjski)

Continue Reading

Economy

Duża sieć fast foodów zbankrutowała – zadłużenie przekracza 1 miliard dolarów

Published

on

Duża sieć fast foodów zbankrutowała – zadłużenie przekracza 1 miliard dolarów
  1. Strona główna
  2. Praca

Naciska

Przedsiębiorstwa dostawcze odczuwają słabą gospodarkę i skutki epidemii. Red Lobster, czołowa sieć restauracji w Stanach Zjednoczonych, zbankrutowała.

ORLANDO, Floryda – Nie tylko restauracje w Niemczech cierpią: amerykańska sieć restauracji rybnych Red Lobster zbankrutowała. Firma oficjalnie ogłosiła to w poniedziałek, 20 maja. Amerykańskie media podały, że Red Lobster zamknął już 99 restauracji i rozpoczął sprzedaż lokalu w poprzednim tygodniu Newsweek.

Sieć fast foodów, rozsławiona dzięki serialom i filmom, twierdzi, że ma 578 restauracji w 44 stanach USA i Kanady i obsługuje 64 miliony klientów rocznie. Roczna sprzedaż firmy wynosi dwa miliardy dolarów.

Sieć fast foodów jest niewypłacalna: złe zarządzanie, konkurencja i inflacja powodują bankructwo Red Lobster

Jednak teraz nadchodzi upadłość. Firma ma ponad miliard dolarów długu. Ale majątek wynosi mniej niż 30 milionów dolarów CNN W nawiązaniu do firmy. Celem jest sprzedaż spółki pożyczkodawcom. W zamian otrzymujesz fundusze potrzebne do przetrwania.

Przyczynami nierównowagi jest zwiększona konkurencja ze strony innych wschodzących sieci restauracji, inflacja oraz konsekwencje pandemii korony. Od 2019 roku jest o tym głośno CNN Liczba klientów spadła o 30 proc., ale już nie wzrosła znacząco.

Red Lobster przyznaje się do strategicznych błędów po bankructwie

Przyczyną jest także złe zarządzanie. W swoim wniosku o upadłość Red Lobster stwierdził, że ma „nadęty i słabo radzący sobie portfel restauracji”. Za straty firma obwiniła także swojego byłego największego akcjonariusza, firmę Thai Union. Według raportów firma Red Lobster rozwiązała umowę z dwoma dostawcami smażonych krewetek i zawarła umowę na wyłączność z Thai Union, co podniosło koszty sieci restauracji. CNN.

Reprezentowana niemal wszędzie w USA: sieć restauracji Red Lobster zbankrutowała. (Zdjęcie pliku) © Scott Brower/Imago

„Zauważyliśmy bezpodstawne zarzuty zawarte we wnioskach do sądu upadłościowego i nie możemy się doczekać pełnej prezentacji faktów” – stwierdziła Thai Union w odpowiedzi na zarzuty dotyczące Red Lobster.

READ  Telewizja kablowa wkrótce stanie się droższa: oto alternatywy

Thai Union, wieloletni dostawca Red Lobster, planuje kontynuować współpracę. „Jesteśmy przekonani, że proces sądowy umożliwi firmie Red Lobster restrukturyzację zobowiązań finansowych i wykorzystanie jej długoterminowego potencjału w bardziej pozytywnym otoczeniu” – stwierdziła spółka w swoim oświadczeniu.

Firma Red Lobster jest niewypłacalna: upadłość wisiała na horyzoncie już od dłuższego czasu

Upadłość ogłoszono kilka miesięcy temu. W styczniu 2024 roku Red Lobster zatrudnił eksperta ds. restrukturyzacji Jonathana Tebusa, który od marca pełni funkcję dyrektora zarządzającego. Niektóre restauracje zostały ostatecznie wyprzedane 13 maja.

Red Lobster to godny uwagi przykład z USA. Jednak restauracje w Niemczech również muszą stawić czoła trudnym warunkom ekonomicznym. Między innymi ze względu na skutki pandemii i słabą gospodarkę branży restauracyjnej grozi fala bankructw. (SM)

Continue Reading

Economy

Organizatorzy wycieczek popadają w bankructwo: czy klienci odzyskają pieniądze?

Published

on

Organizatorzy wycieczek popadają w bankructwo: czy klienci odzyskają pieniądze?

Axel Schmeglow przebywa w areszcie od początku kwietnia. Jest dyrektorem zarządzającym holdingu itravel Group SA. Klienci luksusowego organizatora wycieczek skarżą się na tę firmę od lata ubiegłego roku. Często zdarza się, że klienci płacą z góry za wyjazd kilka tysięcy euro, a na miejscu okazuje się, że organizator nie zapłacił jeszcze za zarezerwowany hotel. Sąd Rejonowy w Kolonii wyznaczył syndyka masy upadłościowej dla Inspiring Travel Club Family GmbH, spółki zależnej Grupy itravel, informuje „gwiazda„.

Wyznaczony prawnik Philip Schober ma dostęp do rachunków bankowych i obecnie analizuje sytuację finansową spółki. Co najważniejsze, spółka musi być w stanie zapłacić mu jako syndykowi masy upadłościowej. Same procedury jeszcze się nie rozpoczęły. Jednakże dyrektor zarządzający Grupy itravel Schmiegelow wymaga zgody syndyka w przypadku majątku spółki. Jeżeli okaże się, że brakuje środków, spółka może zostać zlikwidowana bez postępowania upadłościowego. Strona internetowa itravel została wyłączona wkrótce po aresztowaniu dyrektora zarządzającego.

READ  Raport rynkowy: mały krok wstecz
Continue Reading

Trending