Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Po wyjeździe z Polski: Peter Hyballa znalazł nową pracę

Sąsiednie państwa

Peter Hybella. Zdjęcie: Firo

Kadencja Petera Hyballi trwała 163 dni w tradycyjnym polskim klubie Wisła Kraków. 45-latek wyszedł na wolność kilka tygodni temu. Ale Hyballa nie wytrzyma długo bez pracy szkoleniowej. Według niego trwa nadal w Danii.

Bosholder pochodzi z Wisły w ciągu dwóch tygodni od opuszczenia Crago Peter Hybella Mam nową pracę. 45-letni nauczyciel piłki nożnej został zwolniony przez duński klub Esbjerg FB. Hyballa otrzyma dwuletni kontrakt od 1 lipca 2021 roku. Klub został ostatnio przejęty przez amerykańskiego inwestora.

„Serdecznie witamy Petera Hyballa w Esberg i EFP i nie możemy się doczekać, kiedy będziemy mogli rozpocząć pracę z zespołem po wakacyjnej przerwie. Hyballa ma doświadczenie w stylu sportowym (…), aby kształtować EBB w przyszłości, więc jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy podpisali z nim kontrakt, jak powiedział CEO Esberg, Brian Bo Nutson.

Hyballa, który ostatnio trenował i wygrał pięciu trenerów na NAC Preda i NEC Nijmegan w Holandii, słowackim klubie Tunajska Strada, Namibii (Ramblers Windhoek) i Austrii (Storm Cross, Red Bull Juniors Salzburg). Stracił osiem porażek z łączną różnicą bramek 20:24. Zobaczył zakończenie swojej misji dla Riversport na południu Polski: Jego docelowy wyjazd, który rozpoczął się w Krakowie w grudniu, dotarł do Hyballa. „Jestem dumny, że nie straciłem przytomności i że młodzi zawodnicy bardziej urosli. Teraz to trwa.

45-latek wykona kolejną ekscytującą misję, zanim obejmie urząd w Esbjerg, siódmej międzynarodowej placówce w Hybella. Lis taktyczny pracuje jako ekspert telewizyjny dla ZDF, publicznego nadawcy zbliżających się mistrzostw Europy w piłce nożnej.