Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Czy bezpieczeństwo na łodzi podwodnej to jedyne ryzyko?

RE.Miał członków jedynej umiarkowanej łodzi podwodnej w Polsce Morski Zadzwoń po pomoc. W anonimowym liście otwartym marynarze ostrzegają, że okręt podwodny Orcy (Adler) jest „w złym stanie technicznym i każda podróż zatonie i zakończy się naszą śmiercią”. Podczas ostatniego manewru wystąpiły problemy na powierzchni z kierowcą, sonarem, łącznością i bronią. Żeglarze piszą: „Fakt, że orzeł wciąż pływa, można określić tylko jako cud”. Łódź podwodna o długości 73 metrów, zbudowana w Związku Radzieckim w 1985 roku, powróciła do służby pięć lat temu „pomimo naszych protestów”.

Heckard Knock

Korespondent polityczny z siedzibą w Warszawie na Polskę, Ukrainę, Estonię, Łotwę i Litwę.

W czwartek polskie dowództwo wojskowe skomentowało zarzuty: w ciągu ostatnich trzech lat rozpoczęły się ważne prace remontowe na „orle”, aw niektórych przypadkach już zakończone. Generał Mirosva Ryazky, szef Stratpoints Trust, który zajmuje się kwestiami bezpieczeństwa, powiedział FAZ, że „nie należy ignorować poważnych ostrzeżeń marynarzy, że polska marynarka wojenna wylądowała”. „Obecny rząd nie ma wizji przyszłości marynarki wojennej. Jest daleko w tyle w wyposażaniu marynarki wojennej.” Ale kiedy inspektor marynarki Miroswa Mortel wyraził swoje zaniepokojenie, został zwolniony.

Rząd storpedował ważne projekty, a Ryansky, który był szefem Sił Zbrojnych RP w latach 2015-2016, narzeka: „W tym czasie byliśmy na dobrej drodze do utworzenia wspólnego dowództwa do szkolenia na Morzu Północnym i Bałtyckim. . Chcieliśmy współpracować z Niemcami, Norwegią i Holandią przy zakupie nowych okrętów podwodnych. Wszyscy oni zostali obaleni za późniejszych ministrów obrony Macerevicha i Beaszaka. „W marcu tego roku Niemcy i Norwegia zgodziły się na zakup okrętów podwodnych od producenta, firmy Tyssen Group Marine Systems.

READ  Federalny Sąd Finansowy: ofiary oszustw są bez wątpienia opodatkowane wyimaginowanymi zyskami