Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Złagodzone ograniczenia w podróży dla Holandii i Polski – BZ Berlin

Ponieważ infekcje koronowe spadają, rząd federalny łagodzi ograniczenia wjazdu dla wielu krajów UE. Firma Roberta Kocha w Berlinie ogłosiła w piątek, że Holandia i Cypr zostaną w niedzielę obniżone z wysokich wydarzeń do niebezpiecznych obszarów.

Eliminuje to ogólny wymóg izolacji podróżnych z tych krajów. Negatywny test koronowy przy wejściu pozwala uniknąć dziesięciu dni izolacji.

Pozostałe trzy państwa członkowskie UE zostały całkowicie usunięte z listy obszarów ryzyka: Polska, Węgry i Bułgaria, a także Liechtenstein i Monako. Poszczególne terytoria hiszpańskie również spadają z listy.

Ma to określone konsekwencje dla podróżnych przybywających do Niemiec drogą lądową. Jesteś zwolniony z obowiązku sprawdzenia po wjeździe. Z drugiej strony podróżujący samolotami z tych krajów mogą wykazać ujemny wynik testu koronowego.

Liczba nowych epidemii na 100 000 mieszkańców tygodniowo (występowanie w ciągu siedmiu dni) Ponad 200 krajów jest ogólnie klasyfikowanych jako obszary wysokiego ryzyka.

Kraje, w których zachorowalność przekracza 50, są uważane za obszary wysokiego ryzyka. Dominikana na Karaibach jest teraz ponownie jednym z tych obszarów. Z drugiej strony afrykańskie państwa wyspiarskie S வோ o Tom i Prசிncipe zostały całkowicie usunięte z listy zagrożeń.


Czytaj więcej

Pierwsi urlopowicze w Meklemburgii-Pomorzu Przednim – nowy początek dla turystyki

Ogłoszono relaksację korony – Shelswick-Holstein prawie wrócił do normy


Dzięki nowym klasyfikacjom liczba krajów klasyfikowanych jako obszary wysokiego ryzyka na całym świecie spada z 30 do 28. Jednak liczba obszarów wysokiego ryzyka wciąż przekracza 100. Jedenaście krajów w Wielkiej Brytanii i Azji, Afryce i Ameryce Łacińskiej jest szczególnie narażonych na występowanie obszarów występowania odmian wirusów, na których obowiązują surowe ograniczenia w podróżowaniu.

READ  Saksonia: okradziony z jubilera znalezionego w Polsce