Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Brudne sztuczki rabusiów

Dzień dobry, drogi czytelniku,

Dziś jest dzień szczęścia. Od siedmiu miesięcy żyjemy w trudnym, czasem łatwym, zamkniętym stanie, charakteryzującym się ograniczeniami i zaprzeczaniem naszej pracy i codziennego życia przez ponad rok. Każdy inaczej przeżył światowy kryzys, wielu cierpiało, co było szczególnie męczące dla rodzin. Dzieci całymi miesiącami siedziały przed komputerem i uczyły się gorzej niż dobrze, wiele było samotnych, niektóre nawet nie wstawały z łóżka. Rodzice biegali tam iz powrotem między biurem a nauką w domu, zdumieni, jak wielkie polityczne obietnice zostały spełnione i poczuli się porzuceni.

Dzisiaj rodziny w wielu częściach Niemiec często są w stanie wrócić do normalnego życia. Szkoły i przedszkola w wielu gminach Dolnej Saksonii, Charlandu, Hamburga i Północnej Nadrenii-Westfalii ponownie otwierają kina i teatry w niektórych miejscach, a także pozwalają restauracjom działać w domu. Umożliwiają to szybko spadające statystyki wydarzeń Wczoraj średnia krajowa wyniosła 35. Na oddziale intensywnej terapii jest mniej pacjentów niż na początku listopada. Nikt nie może jeszcze definitywnie wyjaśnić, dlaczego sytuacja szybko się poprawiła; Kampania szczepień, surowe zasady koronacji i wiosna odniosły skutek.

Epidemia jeszcze się nie skończyła, W Indiach, Brazylii i innych krajach nadal strasznie szaleje, ale w tym kraju można odetchnąć. Nie ma teraz nic lepszego niż oczekiwanie na letnie wakacje, spotkania społeczności w ogródku piwnym lub lekki wieczór na tarasie. Dzieci z niecierpliwością czekają na swoich kolegów ze szkoły, a rodzice na regularne codzienne życie.

Powinien być podany każdemu. Zarządzanie kryzysowe obejmuje pomoc i zachętę. Jednocześnie jest to dobry moment, aby choć przez chwilę pomyśleć o tym, czego możesz się nauczyć z doświadczeń ostatnich 15 miesięcy. Nie tylko z medycznego, instytucjonalnego i politycznego punktu widzenia, ale bardzo osobiście. Choć może się to wydawać dziwne, korona miała również swoje pozytywne strony.

Możesz zachować większość tego, czego się nauczyłeś: Bądź bardziej uważny i zwracaj uwagę na innych. Zatrzymaj codzienne koło chomika zamiast gonić za spotkaniami od rana do wieczora. Ćwicz raz dziennie (OK lub raz w tygodniu). Komunikuj się ze społecznością. To, co osiągnęliśmy na dużą skalę, możemy zarządzać na małą skalę: na osiedlu, w dalszej rodzinie, w klubie, na wsi czy w mieście. Wreszcie: od czasu do czasu kwestionuj swój styl życia. Czego naprawdę potrzebuję do życia, jaki jest zbędny sens? Cokolwiek lubię, smakuję lub serwuję, ale szkodzę innym – czy to ludziom, zwierzętom, czy środowisku.

READ  Śmierć Aliny Diane Erhard, Poland, Ohio

Nie martw się, Drogi Czytelniku, nie chcę dziś rano głosić wam kazań. Ale te myśli przyleciały do ​​mnie wczoraj i cieszyłem się życiem wypełnionym światłem, jadąc przez letni las. Czasami wystarczy trochę, aby być szczęśliwym. Szczęście jest dobrym warunkiem wstępnym do nowego etapu życia, czyż nie zgadzasz się z tym?

Rowerzysta w pobliżu Strollsund cieszy się piękną pogodą. (Źródło: Stephen Sauer / DPA)

Południe również pokazuje swoją piękną stronę: pierwsze koszenie trawy rozpoczęło się w Alku.  (Źródło: dpa / Carl-Joseph Hiltonbrand)Południe również pokazuje swoją piękną stronę: pierwsze koszenie trawy rozpoczęło się w Alku. (Źródło: Carl-Joseph Hiltonbrand / DBA)

______________________________

Wezwij złodziei

Bezpłatne wersje próbne są ważnym narzędziem przeciwko koronie: Stacje testowe w wielu miastach wyrosły jak grzyby po deszczu, ale oczywiście trzeba za nie zapłacić – to lukratywny biznes: 18 Euro Operatorzy mogą pobierać do 12 euro za test i do 6 euro za test. Zwroty te są jednak dokonywane przez legalne towarzystwa ubezpieczeń zdrowotnych, jednak działają one tylko jako pośrednicy: pobierają każde euro z dochodów podatkowych państwa. Nikt jednak nie zażądał dowodów na to, czy płatne badania rzeczywiście się odbyły – wręcz przeciwnie: zarządzenie Ministerstwa Zdrowia stanowi, że „informacje, które mają być przekazywane, nie powinny mieć kontaktu z osobą badaną”. Innymi słowy: wystarczy sama liczba – I zap, pieniądze już płyną.

Badania przeprowadzone przez WDR, NDR i „Sddeutscher Zeitung” Ta nieostrożna kontrola wzbudziła pilne podejrzenia, że ​​drzwi zostały otwarte dla oszustów – szczególnie w przypadku prostego badania internetowego dotyczącego pobierania wymazu w celu otwarcia centrum egzaminacyjnego. Podobnie jak w przypadku najdroższych zakupów masek, szkody dla podatników mogą sięgać milionów. Obecnie dochodzenie prowadzi kilku prokuratorów i ministrów zdrowia Jens Spawn (CDU), Znowu pod ciężkim ostrzałem, Ogłosił „bardziej wyrywkowe kontrole”: aby je skoordynować, zaprosił dziś swoich kolegów ze Stanów Centralnych na konferencję w sprawie zmian o godzinie 8 rano.

Więc nadrobimy zaległości: Tak jak słusznie krytykuje się niemiecką tendencję do biurokracji podczas tych epidemii – rezygnacja z całkowitej kontroli nad wezwaniem do wnuków piratów nie może być rozwiązaniem.

READ  Polska: Po kryzysie koronowym - rząd przedstawia plan polityczny

______________________________

Tu znowu chodzi o pieniądze

Dzisiaj: Federalny Sąd Finansowy ogłasza swoje fundamentalne wyniki Opodatkowanie emerytur, Pierwsza o 10:00, druga o 23:00. Pozorowanie suchości może mieć konsekwencje dla setek tysięcy podatników: pozostaje pytanie, czy to się zmieni Opodatkowanie downline Błędy pojawiły się w 2005 roku, a rząd żąda od seniorów płacenia dwukrotnie – raz w pracy i raz w czasie wolnym. Jest to niezgodne z konstytucją. Dlatego wyroki powinny interesować wszystkich obecnych i przyszłych emerytów. Mój kolega Mauritius Cloft wyjaśnia ci to Oto, co musisz wiedzieć Wyrok zostanie złożony dzisiaj w południe.

______________________________

Po prawej

Ekonomista Max Ottey jest nowym przewodniczącym Unii Wartości.  (Źródło: dpa / Carlheinz Schindler)Ekonomista Max Ottey jest nowym przewodniczącym Unii Wartości. (Źródło: Carl Heinz Schindler / DPA)

Nie ma współpracy, sojuszu, negocjacji z Afti ”. To ogłoszenie kandydata związku na prezydenta Armin Lacet. Był zmuszony wyjaśnić, kiedy jego przeciwnik z partii wrócił na początku maja Hans-George Mason Został wybrany na kandydata do Bundestagu CDU w Południowej Turyngii. Aby być po bezpiecznej stronie, Mr. Lashet powiedział, że oczekuje, że „kandydat z Zuhl-Schmmeldon” będzie trzymał się maksimum. Po wczorajszych wyborach ekonomisty Max Otte Jako nowy lider Konserwatywnej Unii Wartości Jednak ponownie pojawia się pytanie, jak CDU radzi sobie ze swoimi prawicowymi: ten człowiek istnieje już od kilku lat. Wielokrotnie obserwowano, że jest zbliżony do prawicowego populizmu. Chce zwrócić uwagę na reorganizację związku i federalną kampanię wyborczą – to sekretarz generalny Paul SeaMake Nie żeby dobrze smakować, w końcu lider kampanii chce umieścić CDU jako siłę pośrodku. Jasne słowo może nadejść na konferencji prasowej po posiedzeniu Prezydium dzisiejszego popołudnia.

______________________________

Dźwięk jest słodki

Jeśli kiedykolwiek przyjedziesz do najpiękniejszego miasta w Niemczech (muszę to powiedzieć, każdy w Hamburgu tak mówi), nie przegap przybycia Elphilmony. Po siedmiomiesięcznej przerwie koronacyjnej sala koncertowa zostaje dziś ponownie otwarta. Finałowy koncert trylogii „Song of America: The Celebration of Black Music” rozpocznie się o godzinie 18.30 w Wielkiej Sali z Baridonem Thomasem Hampsonem, innymi wokalistami i Deutsche Gummerbilmoni Bremen pod dyrekcją Rodericka Coxa. Jeśli jednak w przyszłości nie przyjedziesz do Hamburga, na pewno będzie to błąd (muszę powiedzieć, że już wiesz), możesz to nazwać „LP” Zapłać co najmniej jedną wirtualną wizytę tutaj.

______________________________

Przeczytaj co

"W przeszłości nasze życie nigdy nie było lepsze"Mówi Rainer Hong.  (Źródło: Annette Houseild / OSTKREUZ)„W przeszłości nasze życie nigdy nie było lepsze” – mówi Rayner Hong. (Źródło: Annette Houseild / OSTKREUZ)

Dlaczego potykamy się od jednego kryzysu do drugiego? Czy w przeszłości wszystko było lepsze? Co tak naprawdę oznacza dziś konserwatyzm? Istnieją odpowiedzi, które usunęły zamęt w naszym świecie i można spojrzeć wstecz. Człowiek ogłaszający Rainer Hong Jeden z nich. Dlatego gorąco polecam wywiad z moimi kolegami Svenem Paulem i Markiem van Lopke.

______________________________

Thomas Duchess został wyrzucony ze swojego klubu Paris Saint-Germain w Boże Narodzenie. Sześć miesięcy później jest teraz trenerem Chelsea FC w Lidze Mistrzów. To początek nowej ery w niemieckiej piłce nożnej. Mój kolega Florian Wichard komentuje.

______________________________

Heidi Klum jest znana z tego, że żyje we własnym świecie. Ten świat jest również bardzo lukratywny, ponieważ ona i jej namiętny ojciec Silver pokazują jej model. Ale teraz Klum ma kłopoty w domu i oboje walczą o prawa do imienia 17-letniej córki z Haiti. Mój kolega Steven Sowa wyjaśni ci, kto odniesie korzyści z tego błota.

______________________________

Co sprawia, że ​​jestem szczęśliwy

Czy znasz letni sukces 2021 roku? Cóż, to jest większość czasu, jaki zrobiłeś!

Dzięki „Waltrad” – życzę ekscytującego początku tygodnia. To jest wysokie imię, które dziś niesie ze sobą imperialny klimat. Niestety chmury znów się zbliżają jutro wczesnym latem. Moi koledzy Sven Paul i Peter Shing będą nadal z wami przez cały dzień podekscytowani. Odczytasz ode mnie w czwartek.

READ  Abroad My Abroad: Poland - Kulturkamp on Abortion - 2021, 28 maja, piątek, 17.15.

Gratulacje

Twój

Szkoda dla Floriana
Dyrektor w D-Online
E-mail: [email protected]

Materiał od Dpa.

Możesz skorzystać z codziennego biuletynu o świcie Zapisz się tutaj za darmo.

Wszystkie problemy dzienne Znajdziesz go tutaj.

Wszystkie wiadomości Przeczytaj tutaj.