Connect with us

Top News

Brudne sztuczki rabusiów

Published

on

Dzień dobry, drogi czytelniku,

Dziś jest dzień szczęścia. Od siedmiu miesięcy żyjemy w trudnym, czasem łatwym, zamkniętym stanie, charakteryzującym się ograniczeniami i zaprzeczaniem naszej pracy i codziennego życia przez ponad rok. Każdy inaczej przeżył światowy kryzys, wielu cierpiało, co było szczególnie męczące dla rodzin. Dzieci całymi miesiącami siedziały przed komputerem i uczyły się gorzej niż dobrze, wiele było samotnych, niektóre nawet nie wstawały z łóżka. Rodzice biegali tam iz powrotem między biurem a nauką w domu, zdumieni, jak wielkie polityczne obietnice zostały spełnione i poczuli się porzuceni.

Dzisiaj rodziny w wielu częściach Niemiec często są w stanie wrócić do normalnego życia. Szkoły i przedszkola w wielu gminach Dolnej Saksonii, Charlandu, Hamburga i Północnej Nadrenii-Westfalii ponownie otwierają kina i teatry w niektórych miejscach, a także pozwalają restauracjom działać w domu. Umożliwiają to szybko spadające statystyki wydarzeń Wczoraj średnia krajowa wyniosła 35. Na oddziale intensywnej terapii jest mniej pacjentów niż na początku listopada. Nikt nie może jeszcze definitywnie wyjaśnić, dlaczego sytuacja szybko się poprawiła; Kampania szczepień, surowe zasady koronacji i wiosna odniosły skutek.

Epidemia jeszcze się nie skończyła, W Indiach, Brazylii i innych krajach nadal strasznie szaleje, ale w tym kraju można odetchnąć. Nie ma teraz nic lepszego niż oczekiwanie na letnie wakacje, spotkania społeczności w ogródku piwnym lub lekki wieczór na tarasie. Dzieci z niecierpliwością czekają na swoich kolegów ze szkoły, a rodzice na regularne codzienne życie.

Powinien być podany każdemu. Zarządzanie kryzysowe obejmuje pomoc i zachętę. Jednocześnie jest to dobry moment, aby choć przez chwilę pomyśleć o tym, czego możesz się nauczyć z doświadczeń ostatnich 15 miesięcy. Nie tylko z medycznego, instytucjonalnego i politycznego punktu widzenia, ale bardzo osobiście. Choć może się to wydawać dziwne, korona miała również swoje pozytywne strony.

Możesz zachować większość tego, czego się nauczyłeś: Bądź bardziej uważny i zwracaj uwagę na innych. Zatrzymaj codzienne koło chomika zamiast gonić za spotkaniami od rana do wieczora. Ćwicz raz dziennie (OK lub raz w tygodniu). Komunikuj się ze społecznością. To, co osiągnęliśmy na dużą skalę, możemy zarządzać na małą skalę: na osiedlu, w dalszej rodzinie, w klubie, na wsi czy w mieście. Wreszcie: od czasu do czasu kwestionuj swój styl życia. Czego naprawdę potrzebuję do życia, jaki jest zbędny sens? Cokolwiek lubię, smakuję lub serwuję, ale szkodzę innym – czy to ludziom, zwierzętom, czy środowisku.

READ  Dobra passa Włochów została przerwana w wygranej z Polską - Siatkówka

Nie martw się, Drogi Czytelniku, nie chcę dziś rano głosić wam kazań. Ale te myśli przyleciały do ​​mnie wczoraj i cieszyłem się życiem wypełnionym światłem, jadąc przez letni las. Czasami wystarczy trochę, aby być szczęśliwym. Szczęście jest dobrym warunkiem wstępnym do nowego etapu życia, czyż nie zgadzasz się z tym?

Rowerzysta w pobliżu Strollsund cieszy się piękną pogodą. (Źródło: Stephen Sauer / DPA)

Południe również pokazuje swoją piękną stronę: pierwsze koszenie trawy rozpoczęło się w Alku.  (Źródło: dpa / Carl-Joseph Hiltonbrand)Południe również pokazuje swoją piękną stronę: pierwsze koszenie trawy rozpoczęło się w Alku. (Źródło: Carl-Joseph Hiltonbrand / DBA)

______________________________

Wezwij złodziei

Bezpłatne wersje próbne są ważnym narzędziem przeciwko koronie: Stacje testowe w wielu miastach wyrosły jak grzyby po deszczu, ale oczywiście trzeba za nie zapłacić – to lukratywny biznes: 18 Euro Operatorzy mogą pobierać do 12 euro za test i do 6 euro za test. Zwroty te są jednak dokonywane przez legalne towarzystwa ubezpieczeń zdrowotnych, jednak działają one tylko jako pośrednicy: pobierają każde euro z dochodów podatkowych państwa. Nikt jednak nie zażądał dowodów na to, czy płatne badania rzeczywiście się odbyły – wręcz przeciwnie: zarządzenie Ministerstwa Zdrowia stanowi, że „informacje, które mają być przekazywane, nie powinny mieć kontaktu z osobą badaną”. Innymi słowy: wystarczy sama liczba – I zap, pieniądze już płyną.

Badania przeprowadzone przez WDR, NDR i „Sddeutscher Zeitung” Ta nieostrożna kontrola wzbudziła pilne podejrzenia, że ​​drzwi zostały otwarte dla oszustów – szczególnie w przypadku prostego badania internetowego dotyczącego pobierania wymazu w celu otwarcia centrum egzaminacyjnego. Podobnie jak w przypadku najdroższych zakupów masek, szkody dla podatników mogą sięgać milionów. Obecnie dochodzenie prowadzi kilku prokuratorów i ministrów zdrowia Jens Spawn (CDU), Znowu pod ciężkim ostrzałem, Ogłosił „bardziej wyrywkowe kontrole”: aby je skoordynować, zaprosił dziś swoich kolegów ze Stanów Centralnych na konferencję w sprawie zmian o godzinie 8 rano.

Więc nadrobimy zaległości: Tak jak słusznie krytykuje się niemiecką tendencję do biurokracji podczas tych epidemii – rezygnacja z całkowitej kontroli nad wezwaniem do wnuków piratów nie może być rozwiązaniem.

READ  Zasilanie: „Wyłączenia na 90 minut” „nie można wykluczyć” według Ministerstwa Środowiska

______________________________

Tu znowu chodzi o pieniądze

Dzisiaj: Federalny Sąd Finansowy ogłasza swoje fundamentalne wyniki Opodatkowanie emerytur, Pierwsza o 10:00, druga o 23:00. Pozorowanie suchości może mieć konsekwencje dla setek tysięcy podatników: pozostaje pytanie, czy to się zmieni Opodatkowanie downline Błędy pojawiły się w 2005 roku, a rząd żąda od seniorów płacenia dwukrotnie – raz w pracy i raz w czasie wolnym. Jest to niezgodne z konstytucją. Dlatego wyroki powinny interesować wszystkich obecnych i przyszłych emerytów. Mój kolega Mauritius Cloft wyjaśnia ci to Oto, co musisz wiedzieć Wyrok zostanie złożony dzisiaj w południe.

______________________________

Po prawej

Ekonomista Max Ottey jest nowym przewodniczącym Unii Wartości.  (Źródło: dpa / Carlheinz Schindler)Ekonomista Max Ottey jest nowym przewodniczącym Unii Wartości. (Źródło: Carl Heinz Schindler / DPA)

Nie ma współpracy, sojuszu, negocjacji z Afti ”. To ogłoszenie kandydata związku na prezydenta Armin Lacet. Był zmuszony wyjaśnić, kiedy jego przeciwnik z partii wrócił na początku maja Hans-George Mason Został wybrany na kandydata do Bundestagu CDU w Południowej Turyngii. Aby być po bezpiecznej stronie, Mr. Lashet powiedział, że oczekuje, że „kandydat z Zuhl-Schmmeldon” będzie trzymał się maksimum. Po wczorajszych wyborach ekonomisty Max Otte Jako nowy lider Konserwatywnej Unii Wartości Jednak ponownie pojawia się pytanie, jak CDU radzi sobie ze swoimi prawicowymi: ten człowiek istnieje już od kilku lat. Wielokrotnie obserwowano, że jest zbliżony do prawicowego populizmu. Chce zwrócić uwagę na reorganizację związku i federalną kampanię wyborczą – to sekretarz generalny Paul SeaMake Nie żeby dobrze smakować, w końcu lider kampanii chce umieścić CDU jako siłę pośrodku. Jasne słowo może nadejść na konferencji prasowej po posiedzeniu Prezydium dzisiejszego popołudnia.

______________________________

Dźwięk jest słodki

Jeśli kiedykolwiek przyjedziesz do najpiękniejszego miasta w Niemczech (muszę to powiedzieć, każdy w Hamburgu tak mówi), nie przegap przybycia Elphilmony. Po siedmiomiesięcznej przerwie koronacyjnej sala koncertowa zostaje dziś ponownie otwarta. Finałowy koncert trylogii „Song of America: The Celebration of Black Music” rozpocznie się o godzinie 18.30 w Wielkiej Sali z Baridonem Thomasem Hampsonem, innymi wokalistami i Deutsche Gummerbilmoni Bremen pod dyrekcją Rodericka Coxa. Jeśli jednak w przyszłości nie przyjedziesz do Hamburga, na pewno będzie to błąd (muszę powiedzieć, że już wiesz), możesz to nazwać „LP” Zapłać co najmniej jedną wirtualną wizytę tutaj.

READ  Bundeswehra i VJTF: czy ta siła może przewodzić?

______________________________

Przeczytaj co

"W przeszłości nasze życie nigdy nie było lepsze"Mówi Rainer Hong.  (Źródło: Annette Houseild / OSTKREUZ)„W przeszłości nasze życie nigdy nie było lepsze” – mówi Rayner Hong. (Źródło: Annette Houseild / OSTKREUZ)

Dlaczego potykamy się od jednego kryzysu do drugiego? Czy w przeszłości wszystko było lepsze? Co tak naprawdę oznacza dziś konserwatyzm? Istnieją odpowiedzi, które usunęły zamęt w naszym świecie i można spojrzeć wstecz. Człowiek ogłaszający Rainer Hong Jeden z nich. Dlatego gorąco polecam wywiad z moimi kolegami Svenem Paulem i Markiem van Lopke.

______________________________

Thomas Duchess został wyrzucony ze swojego klubu Paris Saint-Germain w Boże Narodzenie. Sześć miesięcy później jest teraz trenerem Chelsea FC w Lidze Mistrzów. To początek nowej ery w niemieckiej piłce nożnej. Mój kolega Florian Wichard komentuje.

______________________________

Heidi Klum jest znana z tego, że żyje we własnym świecie. Ten świat jest również bardzo lukratywny, ponieważ ona i jej namiętny ojciec Silver pokazują jej model. Ale teraz Klum ma kłopoty w domu i oboje walczą o prawa do imienia 17-letniej córki z Haiti. Mój kolega Steven Sowa wyjaśni ci, kto odniesie korzyści z tego błota.

______________________________

Co sprawia, że ​​jestem szczęśliwy

Czy znasz letni sukces 2021 roku? Cóż, to jest większość czasu, jaki zrobiłeś!

Dzięki „Waltrad” – życzę ekscytującego początku tygodnia. To jest wysokie imię, które dziś niesie ze sobą imperialny klimat. Niestety chmury znów się zbliżają jutro wczesnym latem. Moi koledzy Sven Paul i Peter Shing będą nadal z wami przez cały dzień podekscytowani. Odczytasz ode mnie w czwartek.

Gratulacje

Twój

Szkoda dla Floriana
Dyrektor w D-Online
E-mail: [email protected]

Materiał od Dpa.

Możesz skorzystać z codziennego biuletynu o świcie Zapisz się tutaj za darmo.

Wszystkie problemy dzienne Znajdziesz go tutaj.

Wszystkie wiadomości Przeczytaj tutaj.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

PiS żąda wyjaśnień ws. porozumienia migracyjnego – Euractiv DE

Published

on

PiS żąda wyjaśnień ws. porozumienia migracyjnego – Euractiv DE

Opozycyjna partia PiS wezwała polskiego premiera Donalda Tuska do wyjaśnienia swoich wcześniejszych wypowiedzi w sprawie nowej unijnej umowy migracyjnej i azylowej. Tłem było oświadczenie jego francuskiego odpowiednika, że ​​Zachód udobruchał wschodnie państwa członkowskie UE.

Zgodnie z nowymi przepisami UE państwa członkowskie UE mogą uczestniczyć w systemie migracyjnym, przyjmując osoby ubiegające się o azyl lub udzielając wsparcia finansowego lub operacyjnego krajom przyjmującym. Według Tuska Polska nie będzie zmuszona do zrobienia ani jednego, ani drugiego.

Mariusz Błaszczak (EKR), były minister obrony rządu PiS, który w grudniu ubiegłego roku stracił władzę w Polsce pod obozem Tuska, przytoczył słowa prezydenta Francji Gabriela Attala podczas niedawnej debaty z liderem prawicowego Rassemblement Nationale (ID). , Jordan Bartela.

„Wiesz, co zrobiliśmy? [die östlichen EU-Mitgliedsstaaten] „Czy przyjmujecie imigrantów takich jak Francja, Hiszpania i Włochy, czy płacicie za bezpieczeństwo granic?” Ma to przekonać ich do podpisania umowy Zrób Rzeczy Zacytowany.

Zdaniem Błaszczaka propozycja Atala stoi w sprzeczności z wcześniejszymi zapewnieniami Tuska, że ​​w nowym systemie Polska nie będzie zobowiązana do przyjmowania osób ubiegających się o azyl i przekazywania darowizn. Poseł stwierdził, że należy zwołać dodatkową sesję parlamentu, aby dać rządowi możliwość wyjaśnień.

„Twierdzenie Donalda Tuska, że ​​Polska nie musi przyjmować nielegalnych imigrantów, wydaje się kłamstwem. Premier Francji powiedział, że kraje Europy Wschodniej mogą zostać „zmuszone” do podpisania dokumentu w sprawie przyjęcia migrantów pod groźbą wysokich opłat w przypadku odmowy. To pytanie należy jak najszybciej wyjaśnić” – napisał w niedzielę Błaszczak X.

Post Błaszczaka

Początkowo nikt ze strony Tuska i jego obozu nie skomentował tych zarzutów.

Jednak po zatwierdzeniu przez Radę UE porozumienia migracyjnego na początku tego miesiąca Tusk powiedział na konferencji prasowej, że Polska może zostać zwolniona z systemu „akceptuj lub płać”.

READ  Gedern: 27-latek grozi przechodniom ➤ Hessen rano: Ticker news | hessenschau.de

Duża liczba uchodźców z Ukrainy powoduje, że Polska znajduje się pod zwiększoną presją migracyjną i potrzebuje solidarności innych państw.

Tusk powiedział także, że Polska jest „beneficjentem porozumienia migracyjnego”, gdyż sytuacja wywołana migracją z Ukrainy i Białorusi daje Polsce możliwość zwrócenia się o pomoc do innych państw członkowskich UE.

[Bearbeitet von Kjeld Neubert]

Continue Reading

Top News

Czołgi z Polski znów czynią Ukrainę mobilną

Published

on

Czołgi z Polski znów czynią Ukrainę mobilną
  1. Strona główna
  2. Polityka

Naciskać

„Wysokiej jakości czołg transportowy” – werdykt byłego premiera Polski Mateusza Morawieckiego w sprawie KTO Rosomak – polski produkt ponownie daje armii ukraińskiej inicjatywę pod Charkowem. © IMAGO/Beata Zawrzel

Błyskawicznie i na rzekach jak u siebie: Ukraina bardzo wierzyła w polski transporter opancerzony – sama wybrała.

Charków – „W związku z tym reżim w Kijowie nie powinien zbytnio ufać takiemu sprzętowi” – ​​mówią rosyjscy propagandyści. Magazyn Twoja Armia najwyższa bitwa Już na początku sierpnia próbował zabić „żarłoka”. Ukraina Mówiąc drobno. Ale dziennikarz mógł nie trafić w strzał w poprzek łuku. Magazyn opublikował właśnie tę wiadomość Akredytacja wojskowa Strażnicy z rzeczywistości Wojna ukraińska Wokół Gargi nastąpiła zmiana, aby ponownie ruszyć przeciwko żołnierzom Władimir Putin Udało się – dzięki polskiemu transporterowi opancerzonemu Ukraina nie otrzymała darowizny, ale wybrała i kupiła sama.

„Podczas ostatnich walk w obwodzie charkowskim pluton Sił Zbrojnych Ukrainy użył kilku bojowych wozów piechoty Rosomak. Pomimo kilkukrotnych podejmowanych przez Siły Zbrojne Rosji prób zneutralizowania tych pojazdów za pomocą dronów Lancet, wszystkie próby zostały udaremnione, wykazując się solidną ochroną i mobilność Rosomaka. Rezerwat wojskowy. „Kołowy Transporter Opancerzony Rosomak” to skrót od opancerzonego kołowego transportera personelu „Wolverine” i ośmiokołowego lekkiego transportera opancerzonego, którego Ukraina wysłała na front 200 jednostek.

„Dowództwo Wschodnie Ukrainy wymienia stare pojazdy radzieckie na nowe, polskie, w rezultacie stając się znacznie potężniejsze”.

najwyższa bitwa Jego konstrukcyjna bliskość do innych bojowych wozów piechoty zachodnich dyskwalifikuje ten pojazd – co jest w istocie prawdą – i już z tego powodu przewiduje „problemy o charakterze wymiarowym i taktycznym” – co również może mieć ziarno prawdy. Przecież ukraińscy czołgiści i piechota pancerna manewrują w walce z wieloma pojazdami. Ponieważ mają już bardzo mało materiałów, piętrzą się wyzwania logistyczne – na przykład zakup części zamiennych lub interoperacyjność jednostek o różnych udogodnieniach – na przykład z różnymi urządzeniami komunikacyjnymi.

READ  Bundeswehra i VJTF: czy ta siła może przewodzić?

Pomoc zbrojeniowa: Ukraina korzysta z pomysłowych fińskich inżynierów

Załogi rosyjskich czołgów po prostu wysiadają z jednego zniszczonego pojazdu i zajmują następny. Być może ukraińska załoga będzie musiała przyzwyczaić się do nowego sprzętu. Zasadniczo „Wolverine” jest licencjonowanym produktem podobnego fińskiego transportera Patria AMV. Bundeswehra może w przyszłości korzystać także z pojazdów skandynawskiego producenta broni.

Od kwietnia 2023 roku Niemcy są częścią programu CAVS (Common Armored Vehicle System), pierwotnie ustanowionego przez Finlandię i Łotwę. CAVS nawiązuje do planu rozwoju możliwie najtańszego pojazdu 6×6 pod względem kosztów zakupu i utrzymania dla regionu Europy Wschodniej; Albo nawet dalej. Finlandia, Łotwa I Estonia Uczestnicząc w programie od 2019 roku, Szwecja Od 2021 roku. Patria produkuje transporter opancerzony 6×6, który jest uważany za preferowany zamiennik około 900 niemieckich transporterów opancerzonych Fuchs. Konkurentami są czołg transportowy Fuchs 1A9 firmy Rheinmetall i Pandur Evolution z przypominającego magazyn General Dynamics European Land System (GDELS). Europejska Obrona i Technologia zgłoszone. Jednak nic nie zostało jeszcze przesądzone.

Bestseller: Licencjonowany produkt Polski jako globalnego gracza w operacjach pokojowych

Jednakże Patria AMV pozostaje bestsellerem i używa go wiele armii Unia Europejska Na przykład Chattel korzystał z pojazdu do załatwiania spraw. Magazyn ukazał się pod koniec września Forbesa Opublikowano kolejną piosenkę wychwalającą „Wolverine’a”: „Dowództwo Wschodnie Ukrainy wymienia stare pojazdy radzieckie na nowe, polskie – w rezultacie staje się znacznie potężniejsze”.

ForbesaWedług autora Davida Axe, ośmiokołowe transportery opancerzone 200 z M-2 Bradley A 200 kołowych bojowych wozów piechoty Stryker z USA to najpopularniejsze wozy bojowe konstrukcji zachodnich na ukraińskim wyposażeniu. Ziemia wojskowa W X (poprzednio Świergot) opublikowano.. Dzięki wymianie bojowych wozów piechoty BMP i BTR Ukraina stała się bardziej mobilna i odporna – można to teraz zobaczyć w Charkowie.

READ  Samotna przyroda w Polsce: szukaj spokoju: wakacje na łodzi w Missouri

Nieśmiertelny: Polskiego „obżarstwa” nie pokonają drony Putina

Achs zauważa, że ​​nowoczesna armia, podobna do wojsk NATO, wyłoniła się jedynie pod względem wyposażenia z przestarzałej części byłego Układu Warszawskiego: Pod względem siły ognia, celności broni, mobilności i pancerza szybko zrobili różnicę w bitwie.

Akredytacja wojskowa Modułowy pancerz „Wolverine” podkreśla ochronę. Ze względu na zdolność pokonywania płytkiej wody pancerz jest odpowiednio lżejszy i można go wzmocnić w zależności od zadania, które ma zostać wykonane. Modernizacji wymaga również budowa podstawowych zabezpieczeń przed ogniem z broni strzeleckiej i pocisków artyleryjskich, bloków chroniących przed minami lądowymi i minami przeciwpancernymi. Akredytacja wojskowa pisze

Najlepsza bitwa Jeżeli pod kołem lub pod podłogą wybuchnie sześciokilogramowy ładunek wybuchowy, załoga chce wiedzieć, czy przeżyje i czy przód jest osłonięty przed ostrzałem 30-milimetrowych pocisków. Ta zbroja Reorganizacja wojskowa Jego ostatnie oświadczenie jest tego warte: pomimo wielu prób Rosja Mówi się, że jednostki, które mają używać dronów lancetowych przeciwko tym pojazdom, noszą Rosomax – drony lancetowe to miny w kształcie pręta, które ze względu na konstrukcję skrzydeł unoszą się w powietrzu i powodują efekt nagłego upadku z nieba i eksplozji.

Zastrzyk finansowy: Unia Europejska uruchamia specjalny fundusz dla Ukrainy

Dla Ukrainy „Wolverine” oznacza zakup podarowanej broni, takiej jak czasopisma, zamiast pomocy Żołnierz i Tech zgłoszone. Zdaniem poprzedniego premiera PolskiWedług doniesień Mateusz Morawiecki część kosztów przekazał bezpośrednio UE, część zaś Ukraina pokryła ze środków otrzymanych ze Stanów Zjednoczonych.

Fundusze europejskie pochodzą z Europejskiego Instrumentu na rzecz Pokoju, funduszu pomocowego na projekty, które przede wszystkim stabilizują struktury demokratyczne w różnych krajach. Według magazynu Uraktywny W połowie ubiegłego roku z tego funduszu publicznego samej Ukrainie udostępniono 5,6 mln euro – m.in. jako rekompensatę za zaangażowanie poszczególnych krajów partnerskich w sprzęt obronny.

READ  Kandydat na prezydenta SPD, Olaf Scholes, wymienia najlepszą stawkę podatkową, jaką kiedykolwiek zaplanowano

Zgłoszono w połowie marca Uraktywny UE zgodziła się teraz na utworzenie dla Ukrainy funduszu o wartości pięciu miliardów euro. Do 2027 roku kwota ta może wzrosnąć do 17 miliardów euro. Projekt decyzji będzie oczekiwał na podpis. Środki zostaną przeznaczone także na zakup amunicji i broni – m.in. nowych transporterów opancerzonych. Prezydent Ukrainy tego potrzebuje Wołodymyr Zełenski Bardziej pilne. W związku z nowym prawem mobilizacyjnym spodziewa się dla swojej armii około 100 000 nowych żołnierzy Gazeta południowoniemiecka rozszerza się.

Kontratak: Błyskawiczny polski czołg przenosi Ukrainę do ofensywy

Na przykład w pobliżu Charkowa brakuje obecnie pojazdów do kontrataku. „Oddziały ukraińskie potrzebują wszystkich warunków do prawdziwego zmechanizowanego połączonego ataku zbrojnego, aby przełamać impas w okopach i wypchnąć wojska rosyjskie z ich twierdz: czołgi, piechota w pojazdach opancerzonych. Czołgi, artyleria samobieżna, inżynierowie bojowi i mostowcy. sprzęt budowlany i pojazdy zaopatrzeniowe” – powiedział. Michael Beck napisał w zeszłym roku. Znawca biznesu – Nie ma prędkości bez pojazdów, nigdy więcej kontrataku bez prędkości – nie ma końca wojny.

Rosomak zaprojektowany jest z myślą o stałej dużej mobilności – może osiągnąć prędkość 100 kilometrów na godzinę, a na wodzie co najmniej dziesięć; Jednak biorąc pod uwagę fińskiego zwycięzcę swojego przetargu, Polacy nalegali na produkcję licencjonowaną w swoim kraju. Aby nadać większą wagę krajowej gospodarce za pomocą lekkiego czołgu – Musiał szybko udowodnić swoje praktyczne znaczenie w różnych misjach pokojowych, takich jak Afganistan; Teraz jest to znowu metoda z wyboru, aby wymusić pokój. Jednak były premier Mateusz Morawiecki podpisując umowę był pewien jakości swojego krajowego produktu. Oficjalne lustro Uważał, że „Rosomax to wysokiej jakości transportery opancerzone”.

Continue Reading

Top News

Getynga: „To jest niedopuszczalne” – premier potępia atak na polityka Zielonych

Published

on

Getynga: „To jest niedopuszczalne” – premier potępia atak na polityka Zielonych
Niemcy Getynga

„To jest niedopuszczalne” – premier potępia atak na polityka Zielonych

Polityk Partii Zielonych, Kollenrod, został lekko ranny w ataku

Parlamentarzystka Dolnej Saksonii Marie Kollenrod (Zieloni) została zaatakowana i lekko ranna w Getyndze. Z aktualnych ustaleń policji wynika, że ​​około południa mężczyzna kilkakrotnie uderzył polityka w górną część ciała.

Kolejny atak na polityków: W Getyndze zaatakowano przedstawiciela Partii Zielonych. Podobno został kilka razy uderzony w górną część ciała. Kobieta odniosła lekkie obrażenia. Premier Dolnej Saksonii SPD Stefan Weil jednoznacznie potępił atak.

BParlamentarzystka stanu Dolna Saksonia Marie Kollenrott (Zieloni) została zaatakowana i lekko ranna podczas wydarzenia związanego z kampanią wyborczą w centrum Getyngi. Oświadczenie poinformowała policja i grupa parlamentarna Partii Zielonych w sobotni wieczór. Z aktualnych ustaleń policji wynika, że ​​około południa mężczyzna kilkakrotnie uderzył polityka w górną część ciała.

Według policji Kollenrod odniósł lekkie obrażenia rąk. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego niedługo później w pobliżu miejsca zbrodni. Ustalili tożsamość 66-latka, a następnie go wypuścili. Agencja Bezpieczeństwa Państwa prowadzi dalsze dochodzenie.

Treści osób trzecich można znaleźć tutaj

Niezbędna jest Twoja odwołalna zgoda na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych, ponieważ zgoda ta jest wymagana jako osoba trzecia przez dostawcę osadzonych treści, aby wyświetlić osadzone treści. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „ON”, wyrażasz na to zgodę (możesz w każdej chwili zrezygnować). Obejmuje to Twoją zgodę na przekazanie niektórych danych osobowych do krajów trzecich, w tym do Stanów Zjednoczonych, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a) RODO. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj. Możesz wycofać swoją zgodę w dowolnym momencie, korzystając z przełącznika i prywatności na dole strony.

W sobotni wieczór Kollenrod powiedział niemieckiej agencji prasowej, że do ataku doszło w miejscu kampanii. Doznano obrażeń ramienia, które policja udokumentowała. Według jego własnych relacji Kollenrod nie musiał trafiać do szpitala. 39-latek zasiada w parlamencie krajowym od października 2021 roku. Do jego obszarów zainteresowań należy polityka środowiskowa i energetyczna.

Jedność CDU i SPD

„To niedopuszczalne, że politycy wielokrotnie padają ofiarami brutalnych ataków podczas kampanii wyborczych” – powiedział w sobotni wieczór premier Dolnej Saksonii Stefan Weil (SPD).

„To, czego obecnie doświadczamy, jest alarmującym zjawiskiem. „Nasza demokracja będzie działać tylko wtedy, gdy ludzie publicznie zobowiążą się do swoich przekonań” – powiedział premier. Weil zaapelował o czujność i podjęcie działań przeciwko nadmiernej ingerencji.

„Zdecydowanie potępiamy ten atak” – powiedziała wieczorem liderka Partii Zielonych Anne Cura. „Fizyczne ataki na demokratów są atakiem na naszą demokrację. Jesteśmy przerażeni, ale nie damy się zastraszyć” – powiedziała Cura.

Treści stron trzecich można znaleźć tutaj

Niezbędna jest Twoja odwołalna zgoda na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych, ponieważ zgoda ta jest wymagana jako osoba trzecia przez dostawcę osadzonych treści, aby wyświetlić osadzone treści. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „ON”, wyrażasz na to zgodę (możesz w każdej chwili zrezygnować). Obejmuje to Twoją zgodę na przekazanie niektórych danych osobowych do krajów trzecich, w tym do Stanów Zjednoczonych, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a) RODO. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj. Możesz wycofać swoją zgodę w dowolnym momencie, korzystając z przełącznika i prywatności na dole strony.

Lider grupy parlamentarnej CDU w Dolnej Saksonii Sebastian Lechner również w „najostrzejszych słowach” potępił „wyraźny atak” na Kollenroda. Polityk napisał tego wieczoru w X, że atakujący powinien ponieść pełne konsekwencje praworządności.

„Zdecydowanie potępiamy ten atak” – powiedziała wieczorem liderka Partii Zielonych Anne Cura. „Fizyczne ataki na demokratów są atakiem na naszą demokrację. Jesteśmy przerażeni, ale nie damy się zastraszyć” – powiedziała Cura.

Wiceprzewodnicząca Zielonego Bundestagu Kathryn Göring-Eckard również podkreśliła, że ​​demokracja zależy od „zaangażowania się” ludzi. Atak na Kollenrotta „dokładnie miał na celu” – wyjaśnił w serwisie internetowym X.

Najpierw debata, potem walka

Według wstępnych ustaleń mieszkaniec Getyngi poczynił obraźliwe uwagi na temat Zielonych na stoisku kampanii wyborczej w strefie dla pieszych w pobliżu starego ratusza – podała policja. Następnie rzekomo odbyła się krótka dyskusja polityczna z ofiarą.

Następnie mężczyzna podszedł do polityka. Uderzył kobietę w górną część ciała i odszedł. Według doniesień poseł do parlamentu krajowego i świadek ruszyli w pościg i powiadomili policję.

Czytaj

Fala ataków na polityków i pracowników kampanii, która miała miejsce w ostatnich tygodniach, zszokowała krajem. W Dreźnie działacz wyborczy SPD Matthias Ecke został pobity do czasu hospitalizacji, a lokalna polityk Yvonne Mosler (Zieloni) została wygwizdana i zastraszona podczas wieszania plakatów wyborczych. W Berlinie podejrzany został tymczasowo umieszczony w szpitalu psychiatrycznym po ataku na senator ds. gospodarki Franziskę Giffey (SPD). Celem ataków byli także politycy AfD.

READ  Dobra passa Włochów została przerwana w wygranej z Polską - Siatkówka
Continue Reading

Trending