Connect with us

Economy

Panie, nie kupiłbyś mi Mercedes-Benz

Published

on

Maximilian Wallish (21.04.2021)

Plakat wystawowy, (Not) Spent in Gr_und, 2021, Kredyty: Delphine Legion

Ten wers pochodzi z piosenki Janice Joplin Mercedes Benz (1970) usamodzielnił się w Louise Bègue-Teissier und Romain Albers Zawód Benz. Praca jest częścią wystawy (Nie) wyczerpany W Weddinger gr_und, przestrzeni projektowej dla (wspólnych) galerii sztuki. Wystawa, zapoczątkowana przez zespół młodych kuratorów, odbyła się mniej więcej w zeszłym roku. Eksponaty przeplatają się ze sztuką i designem, oba bieguny są funkcjonalne? Niezależne i sztuczne? Naturalne i przedmiotowe? Relacja na żywo.
Również Benz Wyraźnie odrzuca personalizację, jest to dzieło sztuki i święty towar w jednym. Pojedyncze szyby z kilku samochodów marki Mercedes Benz Zebrane razem. Ramy okienne, które przechodzą przez szyby niczym szwy, przypominają okna kościelne. Święty ładunek jest wzmocniony światłem, które wpada w akcję od tyłu.

Responsywny obraz
Louise Bègue-Teissier i Romain Albers, THE BENZ, 2019 © Artyści

Joplin opowiadał się za zachowaniami konsumenckimi i naszymi mitami w rozwiązywaniu przez kapitalizm. Nawet 50 lat po poezji Joplina konsumpcja i kapitalizm są nadal sprzedawane jako slogany. W razie wątpliwości ?? Utrzymanie gospodarki. Pomimo bardziej niekorzystnych warunków koło musi nadal się toczyć, a teraz my, politycy, słyszymy o tym z niepokojem. Ale jak źle to jest ?? Gospodarka, gdy osiąga się zyski? Ponadto pojawia się pytanie, w jaki sposób można osiągnąć zyskowne przedsiębiorstwa wraz ze wzrostem globalnych katastrof. Rzecz w tym, że nowe rynki są stale otwierane? Mówiąc prostym językiem: obszary, które wcześniej nie były zgodne z logiką zwrotu z inwestycji, są pisane wielkimi literami. Przede wszystkim dotyczy to przyrody, która od jakiegoś czasu karmi nasz dobrobyt swoimi surowcami. W ten sposób stopniowo wysychamy naturę, aż do wyczerpania. Obawiaj się krachu, gdy wszystkie rynki zostaną wyczerpane i sprzedaj ostatni zakręt.

READ  Słynnemu producentowi kosmetyków – 3 tys. oddziałów na całym świecie – grozi bankructwo

Responsywny obraz
Noa Jansma, BuyCloud, 2020, © Iris Rijskamp

Ale nie martw się, są luki: na środku salonu jest kawałek trawnika. Odwiedzający mogą tam leżeć. Na suficie pojawi się kod QR prowadzący do witryny internetowej sprzedającej gotówkę. Podobnie jak w przypadku prawdziwej agencji ratingowej, wartość chmury mierzy się na podstawie jej wielkości, przewidywanego wysokiego i niskiego ciśnienia, wysokości i jej charakteru. W rzeczywistości chmury można kupić. Koszt chmury wynosi od 10 do 50 euro. Artystka Noa Jansma Parodia z ich pracą Zakup elementów złącznych Nasze oparte na wyzysku postępowanie ze środowiskiem sprytnie doprowadza spekulacyjne zyski do skrajności.

Responsywny obraz
Yana Zschiedrich, HYBRIS, 2020, © artysta

Nasz szybciej obracający się system prowadzi do awarii. Coraz więcej domów, coraz większe wymagania, gromadzą się nawet kilometry sześcienne śmieci. Nasze domy pakujemy w styropian i materiały izolacyjne. Pod nim gnije i gnije i zaczyna się smród. Wydaje się, że w miarę postępu naszej cywilizacji powoli się dusimy.
Jak wyżej, znowu pojawia się wyjście: robak mączny. Zawsze głodny, nie tylko zjada twardą piankę styropianową, ale może również produkować cukier z upartego białego materiału. Bada ten proces transformacji Jana Szchidrich W swojej pracy Duma. Chciałoby się przyjrzeć czystej chemii, co dzieje się w mobilnym laboratorium wykonanym z aluminiowych puszek, węży i ​​maszyn. Można w to uwierzyć, obserwując tysiące mączników rozkładających się przez dużą szklaną taflę. Na końcu sznurka paluszki cukrowe są dobrze zapakowane. Na wyższym poziomie firma po raz kolejny zastanawia się, jak traktujemy zwierzęta. Nadal czerpiemy korzyści z mączników, ale odsetek ten z pewnością będzie się zmieniać wraz ze wzrostem liczby robaków śmieciowych i objadających się.

Responsywny obraz
Barry Lowellen i Sarah Rosman, Floyd Furniture, 2020

Mając pewność, że w najgorszym przypadku mącznik przynajmniej zaspokoi jej apetyt, możemy na razie się uspokoić. Dobrze, że podczas pandemii tempo zwolniło. Jedni w tym czasie najechali dla siebie Brandenburgię, inni cały czas wybierali się na piesze wędrówki, a jeszcze inni odkryli miejscową żyłę. Użyj tego czasu izolacji Barry Loylin I Sarah Rosman Zaprojektuj swoje meble Meble FloydaLampa i krzesło, które dostali z poprzedniego materiału na sofę. Recykling i wyższy poziom recyklingu stały się sposobem pracy. Nowa funkcjonalność Objects ?? Od sofy po lampę z krzesłem, od okna samochodu do okna kościoła ?? Otwiera nowe poziomy znaczenia. To właśnie ta płynna zmiana w płaszczyźnie może być denerwująca. Stoimy przed wątpliwym przedmiotem, nie jest jasne, czy jest to lampa, czy kamień naturalny, nie jest też jasne, czy jest to dzieło sztuki, czy przedmiot codziennego użytku. Na pewno byłoby miło wspierać gości w niektórych miejscach, być może aby dać im bardzo konkretną interpretację elementu.

READ  Real Madryt zamyka wszystkie pozostałe oddziały – termin został już ustalony

Artyści i projektanci: Barry Llewellyn, Blast Studio, David Piscitelli, Delphine Legon, Esteban Gomez, Philip Samuel Berg, Isabel Cavensia, Cagsa Melchior, Louise Page-Tessier, Lucas Stuffer, Merle Ebach, Nuova Gansma, Patrick Salz, Paul Heinker, Paolo Araiano Rollo Bryant, Roman Albers, Sarah Rosman, Shyamala Maisondio, Vincent Sneakers, Yana Zchidrich

(Nie) wyczerpany
16 kwietnia – 30 maja 2021 (wymagana rejestracja)
powód
Seestraße 49
13347 Wesele w Berlinie
nondepleted.net

gr-und.com

Maksymilian Wallish

Więcej artykułów napisanych przez Maximiliana Wallacha

Zapisz się do naszego newslettera

Zaangażowany

Top

Tytuł na temat (niewyczerpany):

Panie, nie kupiłbyś mi Mercedes-Benz
Dyskusja wystawowa Maximiliana Wahlicha o (nie) wyczerpanej przestrzeni projektu Weddinger gr_und dla (współpracujących) galerii sztuki.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Tyle obecnie kosztują subskrypcje standardowe i premium

Published

on

Tyle obecnie kosztują subskrypcje standardowe i premium

Można było się tego spodziewać i nadal jest to zaskoczeniem. To tyle od teraz Abonament Netflix jest również droższy w Niemczech. Przynajmniej jeśli nie chcesz oglądać reklam. Zmiana nie została ogłoszona w oficjalnym ogłoszeniu, ale można ją znaleźć na stronach pomocy usługi przesyłania strumieniowego.

Podwyżka cen: Oto nowe ceny Netflix na rok 2024

Podwyżka ceny dotyczy abonamentów Standard i Premium i obowiązuje od razu w przypadku nowych abonamentów. Informacja ta pojawia się na stronie informacyjnej serwisu Netflix. Reklamy nie mają wpływu na model subskrypcji.

Oto, ile kosztuje Netflix: taryfy w skrócie

  • Abonament standardowy z reklamami: 4,99 € miesięcznie – pozostaje bez zmian
  • Abonament standardowy: Rośnie od 12,99 € 13,99 €/miesiąc
  • Subskrypcja premium: Podwyżki od 17,99 euro 19,99 €/miesiąc

Zrzut ekranu strony pomocy serwisu Netflix przedstawiającej nowe ceny

Standardowy abonament przy dwóch urządzeniach i rozdzielczości Full HD zwiększa się o 1 euro miesięcznie. Subskrypcja premium z 4 urządzeniami i Ultra HD kosztuje dodatkowo 2 euro. Jeśli chcesz roczną subskrypcję premium Netflix, płacisz teraz około 240 euro.

Ponadto istnieją koszty, które mogą zostać poniesione Dodatkowi członkowie Powstańcie, którzy nie należą do rodziny. Za to pobierana jest opłata w wysokości 4,99 EUR miesięcznie za członka. Szczegóły można znaleźć tutaj Strona informacyjna Z serwisu streamingowego.

Więcej wiadomości o Netfliksie:

Co się stanie, jeśli masz już subskrypcję?

O ile nie zostanie ogłoszone inaczej, dla osób, które posiadają już aktywną subskrypcję Netflix, nic się nie zmieni. Jeśli jednak zmienisz taryfę, musisz liczyć się z nową strukturą cen.

długoterminowy Podwyżka prawdopodobnie dotknie również obecnych klientów. W przeszłości usługa przesyłania strumieniowego w pewnym momencie dawała klientom możliwość zaakceptowania nowej ceny, zmiany taryfy lub rezygnacji z subskrypcji.

READ  Energia - Frankfurt czy City Bridge - Światło na moście miejskim do Polski zgaśnie wcześnie - Ekonomia

Dlaczego ceny rosną teraz?

Krok l Podwyżka cen Netflixa Nie jest to niespodzianką. Już w zeszłym roku podjęto działania przeciwko powszechnemu udostępnianiu haseł. Następnie serwis streamingowy w Niemczech zrezygnował z podstawowego abonamentu, który kosztował 7,99 euro. Tymczasem Netflix w ostatnich miesiącach podnosił ceny w takich krajach jak Wielka Brytania, Francja i Stany Zjednoczone. Wzrost cen w Niemczech był tylko kwestią czasu.

Podwyżki cen i inne środki stanowią między innymi część wysiłków serwisu przesyłania strumieniowego mających na celu zaradzenie znaczącym kosztom produkcji seriali, filmów i programów po stronie przychodów.

Wskazówka dotycząca transmisji:

Podcast na temat: Czy Netflix nadal jest tego wart?

Polecane treści redakcyjne

W tym momencie znajdziesz zawartość zewnętrzną, co kończy artykuł. Możesz go ponownie wyświetlić i ukryć jednym kliknięciem.

W strumieniu podcastu Moviepilot prezentujemy je Argumenty za i przeciw Netfliksowi oraz wyjaśnienie działań podjętych przeciwko udostępnianiu konta. Przyglądamy się również angażującym treściom, które nadal oferuje usługa przesyłania strumieniowego, i dochodzimy do odpowiedzi: zrezygnować czy nie?

Continue Reading

Economy

Zarobki prezesów DAX: Najlepiej zarabia prezes Mercedesa z 12,7 mln euro | pieniądze

Published

on

Zarobki prezesów DAX: Najlepiej zarabia prezes Mercedesa z 12,7 mln euro |  pieniądze

Sie leiten die größten deutschen Unternehmen, dafür werden sie auch fürstlich entlohnt.

Drei Bosse kassierten über zehn Millionen Euro im letzten Jahr. Und es gibt einen heimlichen Gewinner, der es nicht in die Top-Drei geschafft hat.

Spitzenreiter Mercedes Boss Ola Källenius

Ola Källenius bei der Jahrespressekonferenz im Februar vor einer elektrischen Mercedes G-Klasse

Foto: picture alliance/dpa

Der Topverdiener unter den Dax-Vorständen ist Mercedes-Boss Ola Källenius (54). Im vergangenen Jahr verdiente der Manager satte 12,74 Millionen Euro inklusive Boni.

Der gebürtige Schwede überholte 2023 Deutsche-Börse-Chef Theodor Weimer, der aber mit 10,60 Millionen Euro knapp vor Belen Garijo von Chemie- und Pharmakonzern Merck (10,53 Millionen) bleibt. Nur das Trio knackt die Zehn-Millionen-Marke.

Im Dax werden die 40 größten deutschen Unternehmen gebündelt. Die Fixgehälter machen bei den Vorständen in der Regel nur einen Bruchteil der Vergütung aus. Der Löwenanteil entfällt auf Boni für die Leistung des abgelaufenen Jahres und auf Boni, die einen Zeitraum von drei bis vier Jahren umfassen.

Chart: Die Gehälter der Dax-Bosse – Infografik

Größtes Unternehmen heißt nicht höchstes Gehalt

Christian Klein übernahm nach seiner Stelle als Co-CEO von SAP das alleinige CEO-Amt im April 2020

Christian Klein übernahm nach seiner Stelle als Co-CEO von SAP das alleinige CEO-Amt im April 2020

Foto: picture alliance/dpa

Nach Unternehmenswert ist der Softwarehersteller SAP das größte Unternehmen im Dax. Der Boss Christian Klein (43) belegt Platz Nummer 11 mit einem Einkommen von 7,16 Millionen Euro 2023. Der ausgeschiedene SAP-Finanzchef Luka Mucic (52) erhielt sogar 9,6 Millionen Euro Abfindung.

Der „heimliche“ Gewinner Adidas Boss Gulden

Bjørn Gulden, Adidas-Boss, im Trainingslager der deutschen Frauennationalmannschaft für die WM 2023

Bjørn Gulden, Adidas-Boss, im Trainingslager der deutschen Frauennationalmannschaft für die WM 2023

Foto: picture alliance/dpa

Adidas-Chef Bjørn Gulden (58) liegt mit einer Vergütung von 9,18 Millionen Euro zwar nur auf Platz fünf. Der Norweger erhielt aber nach dem Wechsel vom kleineren Sportartikelhersteller Puma als eine Art Antrittsprämie zusätzlich fast 11.900 Adidas-Aktien.

Adidas bezahlte für die Aktien inklusive Steuern 3,88 Millionen Euro. Macht insgesamt 13,06 Millionen Euro, damit wäre der Adidas-Boss Gulden der Spitzenreiter.

Allerdings müsste Gulden dafür seine Aktien noch zu Geld machen, dafür würde aber einiges an Steuern anfallen.

READ  Energia - Frankfurt czy City Bridge - Światło na moście miejskim do Polski zgaśnie wcześnie - Ekonomia
Continue Reading

Economy

Przedsiębiorstwo budowy maszyn jest niewypłacalne – światowy lider rynku z Niemiec jest w stanie upadłości

Published

on

Przedsiębiorstwo budowy maszyn jest niewypłacalne – światowy lider rynku z Niemiec jest w stanie upadłości
  1. Strona główna
  2. Praca

Naciska

Tradycyjna firma napotkała trudności finansowe. Lider światowego rynku zatrudniający 500 pracowników został zmuszony do ogłoszenia upadłości w Heilbronn.

Heilbronn – W Niemczech fala bankructw znanych i tradycyjnych firm nie ustała. Upadłość jednego z gigantów branży budowlanej wywołała prawdziwe trzęsienie ziemi. Napięta sytuacja doprowadziła nawet do 30 bankructw w ciągu jednego tygodnia. Jednak niepowodzenia zdarzają się także w innych branżach.

Bankructwo zmuszona została między innymi do ogłoszenia upadłości znanego specjalisty w dziedzinie ciepłownictwa, podobnie jak niemiecka sieć spożywcza. Gigant branży modowej mógł popaść w bankructwo także dlatego, że firma wpadła w kłopoty finansowe. Ale teraz stała się także jednym z liderów rynku światowego w swojej branży. We wtorek w Heilbronn zmuszona została do ogłoszenia upadłości znana niemiecka firma z branży inżynierii mechanicznej.

Znana firma Illig zajmująca się inżynierią mechaniczną jest niewypłacalna – światowy lider rynku ma kłopoty od czasów Corony

Ponieważ przedsiębiorstwo zajmujące się inżynierią mechaniczną w Heilbronn-Illig jest niewypłacalne. Trudności finansowe tradycyjnej firmy doprowadziły już do trudności finansowych podczas pandemii korony. Teraz firma, będąca jednym z liderów światowego rynku w dziedzinie budowy maszyn do pakowania i termoformowania, została zmuszona do złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości do Sądu Okręgowego w trybie samorządowym. Sąd Okręgowy zgodził się we wtorek (9 kwietnia).

Jeden ze światowych liderów rynku opakowań i termoformowania pochodzi z Niemiec. Jednak ze względu na sytuację popytową tradycyjna firma z Heilbronn musi rozpocząć postępowanie upadłościowe. (Awatar) © Klaus-Dietmar Gabbert

Nie jest jeszcze do końca jasne, co będzie dalej z Elijem. Pewne jest jednak: „Firmy nie należy rozbijać. „To jasne” – mówi Michael Unser, starszy przedstawiciel IG Metall Heilbronn-Neckarsulm SWR. Teraz ważne jest, aby znaleźć inwestora i potrzebne są nowe, dodatkowe środki. „Jest praca” – kontynuował Unser.

Przedsiębiorstwo budowy maszyn Illig ogłasza upadłość – dotyczy to 500 pracowników

We wtorek o złożeniu wniosku o upadłość powiadomiono ponad 500 pracowników centrali w Heilbronn-Sontheim. Dla pracowników oznacza to, że działalność będzie kontynuowana normalnie – przynajmniej przez następne trzy miesiące.

READ  TV Triumph: Lachette, Schulze i Burbock - Dwóch przeciwko jednemu

„Trzeba teraz ustalić, co stanie się dalej” – kontynuował Unser. Jednakże IG Metall pragnie wspierać pracowników i zapewnić zachowanie miejsc pracy na przyszłość.

Tradycyjna firma Illig musi ogłosić upadłość – powodem jest niechęć klientów

Michael Anser przyczyny, które skłoniły założoną w 1946 roku firmę do ogłoszenia upadłości, widzi w niechęci klientów do zakupów i trudnej sytuacji ekonomicznej. Dlatego 500 pracowników nie ma innego wyjścia, jak tylko poczekać i zobaczyć, co stanie się dalej z ekspertem ds. systemów narzędziowych. Podobnie jak pracownicy tradycyjnej firmy w Bawarii, która niedawno ponownie ogłosiła upadłość.

Wydaje się jednak, że w przypadku upadłości spółka z Heilbronn będzie polegać na samorządzie. Inżynier mechanik chce dokończyć restrukturyzację i znaleźć inwestora, który odwróci sytuację.

Continue Reading

Trending