Connect with us

Economy

Rynek pracy USA: „Wszyscy wyjechaliśmy” – to konsekwencje braku siły roboczej

Published

on

Rynek pracy USA: „Wszyscy wyjechaliśmy” – to konsekwencje braku siły roboczej

drO stanie rynku pracy w USA świadczy mała żółta kartka, którą pracownicy supermarketu w Nebrasce przykleili niedawno na drzwiach sklepu. „Wszyscy zrezygnowaliśmy”, powiedział, „proszę przepraszać za niedogodności”. Sklep od razu stracił wszystkich pracowników. Ich zarobki były zbyt niskie, a liczba nadgodzin zbyt wysoka.

Restauracje, drogerie i warsztaty samochodowe w Ameryce robią obecnie to samo. W całym kraju pracownicy zrezygnowali i szukają nowych, lepszych miejsc pracy. W samym sierpniu było to 4,3 mln, według danych Departamentu Pracy – najwyższa liczba w historii USA.

Przeczytaj także

W kraju panuje poważny niedobór siły roboczej, co daje robotnikom zupełnie nowy poziom władzy. Prawie połowa firm nie jest obecnie w stanie znaleźć wystarczającej liczby pracowników, wynika z badania Stowarzyszenia Ekonomistów NABE.

Mówi się teraz o „wielkiej rezygnacji”, a po niemiecku można mówić o „wielkiej fali rezygnacji”. Termin ten nawiązuje do „Wielkiego Kryzysu”, poważnego kryzysu gospodarczego lat 30. XX wieku.

Obecnie jest około dziesięciu milionów wakatów. W pierwszych miesiącach pandemii amerykańskie firmy masowo zwalniały pracowników, a teraz chcą ich z powrotem. Sytuacja jest bezprecedensowa: gospodarka USA nie upadła tak szybko – i tak szybko się odbudowała.

Przeczytaj także

Wielu pracowników w Wielkiej Brytanii będzie szukało nowej pracy w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Firmy muszą się do tego dostosować

Stopa bezrobocia spadła w październiku do 4,6 proc. Nie powinno za bardzo spadać. Ponieważ wielu Amerykanów nie chce lub nie może teraz podjąć pracy. Rodzice zostają w domu, ponieważ żłobki są zamknięte. Seniorzy, którzy zostali zwolnieni podczas blokad i zrobili prowiant, przeszli na emeryturę. Niektórzy ludzie zaczęli swoją działalność dla siebie, a inni nie odważyli się wrócić do biura z obawy przed Coroną.

Firmy dostosowują się do nowej sytuacji. Zmniejsza wymagania kandydatów, przyciąga premie i oferuje wyższe zarobki. Jeśli złożyłeś wniosek o zostanie sprzedawcą w sieci kosmetycznej The Body Shop lub giganta drogerii CVS, nie będziesz już musiał uzyskiwać świadectwa ukończenia szkoły. Również doświadczenie w Sprzedaż nie jest już potrzebne. W przyszłości Amazon nie będzie wymagał od kandydatów zdania testu na marihuanę.

READ  Czytanie w Brunszwiku: czego doświadcza Zbawiciel

Kasyno w Kolorado oferuje bonus w wysokości 3000 $ za wynajem. Restauracja w Indianie płaci gwarancje czynszu kelnerom, którzy się wprowadzili. Agencja pracy tymczasowej w Michigan wycofuje bon na paliwo o wartości 50 USD wśród kandydatów. Hurtownik Costco i gigant supermarketów Walmart płacą teraz kasjerom i uzupełniają półki ponad 15 dolarów za godzinę, co jest nowością.

Przeczytaj także

Inżynierowie pracują z projektami CAD w fabryce samochodów wyścigowych

niedobór siły roboczej

„Wielkiej Rezygnacji” nie widać końca. „Przepływ zwolnień nie powinien w najbliższym czasie zniknąć”, mówi amerykański konsultant ds. zarządzania Tra Williams. A Williams uważa, że ​​więcej osób może zrezygnować z pracy na początku przyszłego roku. „Po wakacjach wielu wróci do pracy i zdecyduje: »Nie chcę już tego robić«” – mówi.

Po kryzysie finansowym z 2008 roku sytuacja uległa odwróceniu: w tym czasie firmy tonęły w zamówieniach i mogły być selektywne. Mają zwiększone wymagania. Jeśli chciałeś zostać brygadzistą na budowie, musiałeś nagle złożyć dyplom ukończenia college’u.

Ale teraz możesz znów znaleźć pracę w Stanach Zjednoczonych bez studiowania. W 2016 r., według danych amerykańskiej platformy pracy ZipRecruiter, 15 proc. ogłaszanych ofert pracy wymagało tytułu licencjata. Teraz dotyczy to tylko siedmiu procent miejsc pracy. Odsetek reklam niewymagających doświadczenia zawodowego gwałtownie wzrósł w ciągu ostatnich pięciu lat: z dziewięciu do prawie 19 procent.

Przeczytaj także

Rozpocznij udany start: Ci, którzy tworzą określony profil zawodowy, oszczędzają sobie dużo czasu dzięki aplikacjom

Niedobór kandydatów pojawia się w krytycznym momencie dla wielu firm. Amazonka Na przykład potrzebuje dużej pomocy w swoich centrach handlowych w okresie świątecznym. Sklep internetowy chce więc zatrudnić ponad 100 000 nowych pracowników, najlepiej od razu. Walmart patrzy na podobną skalę. FedEx i jego konkurent UPS chcą wynająć około 200 000 przesyłek paczek.

Czy wąskie gardło może trwale zmienić amerykański rynek pracy? Niektórzy uważają, że to możliwe. „Wykształcenie i doświadczenie zawodowe powinny oznaczać trochę postępu” – mówi Brad Hirschbein, ekonomista z Upjohn Institute w Michigan.

„Biznes desperacji”, który obserwujemy obecnie w niektórych firmach, to z pewnością wyjątki. Ale jeśli chodzi o stopnie, mówi Hirschbein, menedżerowie HR będą bardziej hojni w najbliższej przyszłości. Od teraz chodzi bardziej o faktyczne umiejętności kandydatów.

Właściciel supermarketu w Nebrasce, który z dnia na dzień stracił wszystkich pracowników, szybko usunął karteczkę z drzwi i wymienił ją na nową. Zatrudnij, jak wspomniano, i zaoferuj „zadowalające zajęcie”.

Udało się, a oddział został ponownie otwarty. Operator nie chce powiedzieć, czy teraz płatność jest lepsza. Ale to jest założenie, w przeciwnym razie sklep zostanie wkrótce ponownie zamknięty.

Tutaj możesz posłuchać naszych podcastów WELT

Używamy odtwarzacza od dostawcy podcastów Podigee WELT. Potrzebujemy Twojej zgody, aby móc oglądać odtwarzacz podcastów oraz wchodzić w interakcje lub przeglądać treści z Podigee i innych sieci społecznościowych.

„Wszystko w magazynie” to codzienna migawka giełdowa autorstwa zespołu redakcyjnego WELT Business. Codziennie od 7 rano z dziennikarzami finansowymi WELT. Dla ekspertów giełdowych i początkujących. Subskrybuj podcast na spotifyI Podcast AppleI amazonka muzyka I Deezer. lub bezpośrednio przez kanał RSS.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Sarrazin: W ten sposób budżet federalny znów staje się zdrowy

Published

on

W latach 2002-2009 podciął budżet Berlina i uratował miasto przed ruiną. Były senator finansów socjaldemokratów, następnie bankier federalny i dziennikarz Thilo Sarrazin opowiada o tym, jak zrestrukturyzować budżet federalny

Zdaniem byłego berlińskiego senatora ds. finansów Thilo Sarrazina, początkowe pytanie w przypadku jakiejkolwiek restrukturyzacji finansów państwa brzmi: „Gdzie nie są pokrywane niezbędne wydatki, a gdzie wydatki niepotrzebne?”

Brakuje środków na obronę narodową i infrastrukturę. Co roku do armii niemieckiej powinno wpływać 40 miliardów euro, na autostrady od pięciu do sześciu miliardów euro, a kolejne pięć miliardów do Deutsche Bahn.

Dodatkowe wydatki należy zaoszczędzić gdzie indziej. Tutaj Sarrazin proponuje: zmniejszenie funduszy obywateli i umożliwienie mniejszej liczbie beneficjentów składek – oszczędność 30 miliardów euro. Obetnij pomoc rozwojową, ponieważ jest „w dużej mierze niepotrzebna lub nawet szkodliwa dla odbiorców”: kolejne dwanaście miliardów.

Dodatkowe pięć miliardów można by zaoszczędzić, gdyby wyeliminowano wydatki pozadyplomatyczne w Departamencie Stanu – na przykład prezenty wręczane przez minister spraw zagranicznych Annalenę Baerbock podczas jej podróży; Powstało tu swego rodzaju drugie Ministerstwo Pomocy Rozwojowej.

Bariera konfliktu dla rodziny

„Lukę między rozumem a nonsensem wypełnia się pastą państwową”.

„Jeśli teraz zwolnicie sześciu z siedmiu ministrów stanu Roberta Habecka, aby poprawić jakość jego pracy, a następnie zaczniecie tam ponownie pracować i zmniejszycie liczbę urzędników państwowych, zaoszczędzicie jeszcze kilkaset milionów” – szacuje Sarrazin. Ministerstwo Gospodarki.

Bo to nie tylko przyciągnęło uwagę ministrów stanu z lobby klimatycznego, ale także spowodowało wysokie koszty doradztwa. „Myśląc samodzielnie i korzystając z wiedzy urzędników ministerstwa, jakość wszystkich decyzji ulegnie poprawie, a na głowy decydentów wiać zupełnie inne wiatry. Umożliwiłoby to nowe, nieznane oszczędności, które szacuję na kolejne 20 miliardów euro.

„Te propozycje są w 98% poważne” – podsumowuje Sarrazin ironicznie. Uważa, że ​​obecny rząd „nie ma pomysłów ani woli politycznej, aby przeprowadzić niezbędną reorganizację”.

READ  Projekt pomaga imigrantkom w znalezieniu pracy w Niemczech

Można by pomyśleć, że Christian Lindner i FDP to partnerzy koalicji w rządzie, którzy chcą i potrafią wdrożyć oszczędności. Zamiast jednak wyznaczać cele w zakresie oszczędności, Lindner wysłał okólniki do swoich kolegów z gabinetu, prosząc ich o sugestie. „żart!” Komentarz Sarrazina. Minister, który nie chce oszczędzać, „zaproponuje dokładnie te rzeczy, które są politycznie kontrowersyjne lub niemożliwe do zrealizowania”. Podważałoby to wysiłki oszczędnościowe.

„Nigdy nie udało się przekonać ministra, aby zaoszczędził pieniądze, przekonując go”. Ponieważ „kwestie przywództwa są także kwestiami władzy”, celem kanclerza jest jedynie utrzymanie się przy władzy do końca kadencji. Oszczędzanie nie pomaga. Rada Sarrazina: Schulz będzie musiał sporządzić z Lindnerem listę oszczędności i jej przestrzegać.

Wydany 27 sierpnia:
Thilo Sarrazin, Niemcy są na złej drodze Dokąd zmierza nasz kraj? LMV, twarda oprawa z obwolutą, 288 stron, 26,00 €.
Zamów już teraz w przedsprzedaży w sklepie TE!!!


Kupując w sklepie TE, wspierasz niezależne dziennikarstwo Tichys Insight! Dziękuję bardzo za to!!>>>

Continue Reading

Economy

Szeroko wyciągaj owoce z Ediki, Rio i Kauflandu – ryzyko zadławienia

Published

on

Szeroko wyciągaj owoce z Ediki, Rio i Kauflandu – ryzyko zadławienia
 1. Strona główna
 2. konsument

Naciska

Obecnie trwa odzysk jagód w słoikach. Mogą się w nim znajdować ciała obce. Owoce sprzedawano w kilku krajach związkowych.

FRANKFURT – Konserwy szklane mają szczególnie długi okres przydatności do spożycia. W supermarkecie można znaleźć wszelkiego rodzaju żywność w szklanych słoikach, w tym owoce. Ale bądź ostrożny: jagody mają obecnie dalekosiężny charakter On pamięta dotknięty. Producent zaleca ostrożność.

Konkretnie są to „Wild Lusitzer Berries – lekko kandyzowane” w słoiczku 340 g. Dotyczy to tylko produktów z datą przydatności do spożycia 18 kwietnia 2027 r. i numerem partii 24040379.

Wycofane owoce z Edica, Rio i Kaufland: Istnieje ryzyko infekcji i krwawienia wewnętrznego

Producent profilaktycznie wycofuje owoce. Nie można wykluczyć, że nie można wykluczyć „czasami obecności ciał obcych (kamieni) w produkcie”. ogłoszenie Firma. W związku z powyższym nie zaleca się spożywania produktu marek Edeka, Rewe, Kaufland i innych.

Wycofanie dotyczy tych jagód w filiżance. © Informacja prasowa Lausitzer Fruchtverarbeitug GmbH

Według Federalnego Urzędu Ochrony Konsumentów i Bezpieczeństwa Żywności (BVL) ciała obce w żywności mogą stanowić poważne zagrożenie. Może powodować obrażenia jamy ustnej i gardła, a także krwawienie wewnętrzne. Istnieje również ryzyko uduszenia.

Jagody pamiętają: owoce sprzedawano w tych supermarketach

Każdy, kto zakupił borówki objęte wycofaniem, może je zwrócić do odpowiednich oddziałów. Klienci mogą odzyskać pieniądze nawet bez przedstawienia paragonu. Borówki oferowane są w następujących supermarketach i sklepach:

 • edica
 • Roy
 • Kaufland
 • On uderza
 • Desca
 • Kup rynek
 • Hala Targowa Galerii
 • Bella
 • Jerzego Gossa. Case GmbH

Jeśli chodzi o przypominanie BawariaBadenia-Wirtembergia, Brandenburgia, Meklemburgia-Pomorze Przednie, Nadrenia Północna-Westfalia, Saksonia-Anhalt i Turyngia. Z wycofania wyłączone są inne produkty pochodzące z przetwórstwa owoców łużyckich oraz inne preferowane daktyle żurawinowe.

Wycofanie dotyczy również tych produktów

W Niemczech zawsze dochodzi do wycofywania produktów. Ale nie tylko żurawiny w szklance są dotknięte problemem. Obecnie wycofywane są trzy przyprawy, które mogą powodować stany zapalne. Niedawno Nestlé wycofała także swoje sosy czosnkowe i Maggi. (ser)

Continue Reading

Economy

Wyprzedaże w Apple and Co.: Akcje spółek technologicznych pod presją

Published

on

Wyprzedaże w Apple and Co.: Akcje spółek technologicznych pod presją

Sprzedaży w Apple and Company
Akcje spółek technologicznych są pod presją

Posłuchaj materiału

Ta wersja audio została stworzona sztucznie. Więcej informacji | Wyślij swoją opinię

Dane o inflacji są zachęcające i pojawia się coraz więcej oznak rychłej obniżki stóp procentowych. Inwestorzy z Wall Street wolą jednak korzystać z akcji spółek technologicznych. Firmy wagi ciężkiej, takie jak Apple i Nvidia, poddają się. Pożądane jest między innymi złoto.

Wall Street nie zdołała utrzymać wzrostów po czerwcowym raporcie o inflacji w USA. Straty cen akcji największych spółek technologicznych dotknęły rynki amerykańskie. the Indeks Dow Jonesa Rekordowe wartości zamknęły się w czwartek nieznacznie i wyniosły 39 753 pkt. Ciężka technologia Nasdaq Po pozytywnym początku ostatecznie spadł o 1,9 procent, do 18 283 punktów. Szeroki Standard & Poor’s 500 Straciła 0,9 procent do 5584 miejsc pracy.

Nvidia
Nvidia 117.10

Sprzedaż na dużą skalę akcji spółek takich jak… Apple, Microsoft, alfabet I NvidięKtóra straciła od 2,3 do 5,5 proc. Tymczasem analitycy zwrócili uwagę na zaskakująco duży wzrost indeksu amerykańskich małych spółek Russella 2000 Tam. „Czy to przypadek? Jest zbyt wcześnie, aby z całą pewnością stwierdzić, czy na horyzoncie widać coś istotnego, ale może to być początek przynajmniej krótkoterminowej rotacji w sektorze” – powiedział Salah Eddine Bouhamidi, dyrektor biura maklerskiego IG.

Strateg Samir Samana z największego amerykańskiego banku Wells Fargo zwrócił uwagę na rosnące nadzieje inwestorów na rychłą obniżkę stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. „Jeśli Fed przejdzie teraz z zacieśniania polityki na akomodację, będzie to oznaczać lepsze czasy dla gospodarki, a tym samym dla szerszej gamy firm niż wąska grupa inwestorów technologicznych, na której dotychczas polegali inwestorzy.”

Zdaniem prezesa Fed Jerome’a ​​Powella władze monetarne ostatecznie wygrają walkę z wysoką inflacją. Jednak niedawno podczas przesłuchania w Kongresie powiedział, że potrzeba więcej „dobrych danych”. Wielu inwestorów oczekuje zmiany stóp procentowych we wrześniu, zwłaszcza że oznaki spowolnienia gospodarczego również nasilają się. Inflacja cen w USA obecnie nadal spada: stopa inflacji spadła do 3,0% w czerwcu z 3,3% w maju. Ekonomiści spodziewali się spadku do 3,1 proc. „Wygląda na to, że test inflacji się zakończył” – powiedział Timo Emden z firmy analitycznej Emden Research.

Zły dzień dla linii lotniczych

Po raporcie inwestorzy podjęli m.in. działania Złoto, obligacje rządowe, ropa naftowa i Bitcoin Do. Z drugiej strony, amerykańska waluta była pod presją. the Indeks dolara Spadł o około pół procent do 104,48 pkt. the euro W zamian wygrał tę samą kwotę, czyli 1,09 dolara.

linie lotnicze Deltalinie lotnicze Delta
linie lotnicze Delta 40,73

Rozczarowujące prognozy linii lotniczej wpłynęły na indywidualne wartości Delta Giełdy w całym sektorze. Akcje linii lotniczej z Atlanty spadły o około cztery procent. Akcje konkurentów American Airlines i United Airlines Stracili po nich odpowiednio 3,7 i 3,2 proc. Delta spodziewa się, że skorygowany zysk za trzeci kwartał wyniesie od 1,70 do 2,00 dolarów na akcję. Analitycy oczekiwali 2,05 dolara. Tłem są spadające ceny w branży. Eksperci twierdzą, że linie lotnicze zwiększyły przepustowość do tego stopnia, że ​​nie są w stanie wykorzystać niedawnego wzrostu popytu.

Tymczasem akcje dużego amerykańskiego banku zostały ukarane grzywną Citigroup Negatywny nacisk. Liście straciły prawie dwa procent. Amerykański bank centralny i organ nadzorczy OCC nałożyły na instytucję finansową karę w wysokości 136 mln dolarów. Tłem jest „niewystarczający postęp” Citigroup w rozwiązywaniu niektórych problemów z zapewnieniem jakości danych wykrytych w 2020 r.

Z drugiej strony papiery były nie w porządku Pfizera Ze wzrostem o nieco ponad jeden procent. Firma farmaceutyczna pracuje nad nową postacią dawkowania leku odchudzającego Danuglipron.

Więcej o dzisiejszych wydarzeniach na giełdzie możesz przeczytać tutaj.

READ  Firmy modowe tymczasowo wstrzymują działalność w Rosji
Continue Reading

Trending