Connect with us

Economy

Rynek pracy USA: „Wszyscy wyjechaliśmy” – to konsekwencje braku siły roboczej

Published

on

drO stanie rynku pracy w USA świadczy mała żółta kartka, którą pracownicy supermarketu w Nebrasce przykleili niedawno na drzwiach sklepu. „Wszyscy zrezygnowaliśmy”, powiedział, „proszę przepraszać za niedogodności”. Sklep od razu stracił wszystkich pracowników. Ich zarobki były zbyt niskie, a liczba nadgodzin zbyt wysoka.

Restauracje, drogerie i warsztaty samochodowe w Ameryce robią obecnie to samo. W całym kraju pracownicy zrezygnowali i szukają nowych, lepszych miejsc pracy. W samym sierpniu było to 4,3 mln, według danych Departamentu Pracy – najwyższa liczba w historii USA.

Przeczytaj także

W kraju panuje poważny niedobór siły roboczej, co daje robotnikom zupełnie nowy poziom władzy. Prawie połowa firm nie jest obecnie w stanie znaleźć wystarczającej liczby pracowników, wynika z badania Stowarzyszenia Ekonomistów NABE.

Mówi się teraz o „wielkiej rezygnacji”, a po niemiecku można mówić o „wielkiej fali rezygnacji”. Termin ten nawiązuje do „Wielkiego Kryzysu”, poważnego kryzysu gospodarczego lat 30. XX wieku.

Obecnie jest około dziesięciu milionów wakatów. W pierwszych miesiącach pandemii amerykańskie firmy masowo zwalniały pracowników, a teraz chcą ich z powrotem. Sytuacja jest bezprecedensowa: gospodarka USA nie upadła tak szybko – i tak szybko się odbudowała.

Przeczytaj także

Wielu pracowników w Wielkiej Brytanii będzie szukało nowej pracy w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Firmy muszą się do tego dostosować

Stopa bezrobocia spadła w październiku do 4,6 proc. Nie powinno za bardzo spadać. Ponieważ wielu Amerykanów nie chce lub nie może teraz podjąć pracy. Rodzice zostają w domu, ponieważ żłobki są zamknięte. Seniorzy, którzy zostali zwolnieni podczas blokad i zrobili prowiant, przeszli na emeryturę. Niektórzy ludzie zaczęli swoją działalność dla siebie, a inni nie odważyli się wrócić do biura z obawy przed Coroną.

Firmy dostosowują się do nowej sytuacji. Zmniejsza wymagania kandydatów, przyciąga premie i oferuje wyższe zarobki. Jeśli złożyłeś wniosek o zostanie sprzedawcą w sieci kosmetycznej The Body Shop lub giganta drogerii CVS, nie będziesz już musiał uzyskiwać świadectwa ukończenia szkoły. Również doświadczenie w Sprzedaż nie jest już potrzebne. W przyszłości Amazon nie będzie wymagał od kandydatów zdania testu na marihuanę.

READ  Wspólny dojazd do pracy przynosi więcej wakacji

Kasyno w Kolorado oferuje bonus w wysokości 3000 $ za wynajem. Restauracja w Indianie płaci gwarancje czynszu kelnerom, którzy się wprowadzili. Agencja pracy tymczasowej w Michigan wycofuje bon na paliwo o wartości 50 USD wśród kandydatów. Hurtownik Costco i gigant supermarketów Walmart płacą teraz kasjerom i uzupełniają półki ponad 15 dolarów za godzinę, co jest nowością.

Przeczytaj także

Inżynierowie pracują z projektami CAD w fabryce samochodów wyścigowych

niedobór siły roboczej

„Wielkiej Rezygnacji” nie widać końca. „Przepływ zwolnień nie powinien w najbliższym czasie zniknąć”, mówi amerykański konsultant ds. zarządzania Tra Williams. A Williams uważa, że ​​więcej osób może zrezygnować z pracy na początku przyszłego roku. „Po wakacjach wielu wróci do pracy i zdecyduje: »Nie chcę już tego robić«” – mówi.

Po kryzysie finansowym z 2008 roku sytuacja uległa odwróceniu: w tym czasie firmy tonęły w zamówieniach i mogły być selektywne. Mają zwiększone wymagania. Jeśli chciałeś zostać brygadzistą na budowie, musiałeś nagle złożyć dyplom ukończenia college’u.

Ale teraz możesz znów znaleźć pracę w Stanach Zjednoczonych bez studiowania. W 2016 r., według danych amerykańskiej platformy pracy ZipRecruiter, 15 proc. ogłaszanych ofert pracy wymagało tytułu licencjata. Teraz dotyczy to tylko siedmiu procent miejsc pracy. Odsetek reklam niewymagających doświadczenia zawodowego gwałtownie wzrósł w ciągu ostatnich pięciu lat: z dziewięciu do prawie 19 procent.

Przeczytaj także

Rozpocznij udany start: Ci, którzy tworzą określony profil zawodowy, oszczędzają sobie dużo czasu dzięki aplikacjom

Niedobór kandydatów pojawia się w krytycznym momencie dla wielu firm. Amazonka Na przykład potrzebuje dużej pomocy w swoich centrach handlowych w okresie świątecznym. Sklep internetowy chce więc zatrudnić ponad 100 000 nowych pracowników, najlepiej od razu. Walmart patrzy na podobną skalę. FedEx i jego konkurent UPS chcą wynająć około 200 000 przesyłek paczek.

Czy wąskie gardło może trwale zmienić amerykański rynek pracy? Niektórzy uważają, że to możliwe. „Wykształcenie i doświadczenie zawodowe powinny oznaczać trochę postępu” – mówi Brad Hirschbein, ekonomista z Upjohn Institute w Michigan.

„Biznes desperacji”, który obserwujemy obecnie w niektórych firmach, to z pewnością wyjątki. Ale jeśli chodzi o stopnie, mówi Hirschbein, menedżerowie HR będą bardziej hojni w najbliższej przyszłości. Od teraz chodzi bardziej o faktyczne umiejętności kandydatów.

Właściciel supermarketu w Nebrasce, który z dnia na dzień stracił wszystkich pracowników, szybko usunął karteczkę z drzwi i wymienił ją na nową. Zatrudnij, jak wspomniano, i zaoferuj „zadowalające zajęcie”.

Udało się, a oddział został ponownie otwarty. Operator nie chce powiedzieć, czy teraz płatność jest lepsza. Ale to jest założenie, w przeciwnym razie sklep zostanie wkrótce ponownie zamknięty.

Tutaj możesz posłuchać naszych podcastów WELT

Używamy odtwarzacza od dostawcy podcastów Podigee WELT. Potrzebujemy Twojej zgody, aby móc oglądać odtwarzacz podcastów oraz wchodzić w interakcje lub przeglądać treści z Podigee i innych sieci społecznościowych.

„Wszystko w magazynie” to codzienna migawka giełdowa autorstwa zespołu redakcyjnego WELT Business. Codziennie od 7 rano z dziennikarzami finansowymi WELT. Dla ekspertów giełdowych i początkujących. Subskrybuj podcast na spotifyI Podcast AppleI amazonka muzyka I Deezer. lub bezpośrednio przez kanał RSS.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Cła ciężarowe częściowo naruszały prawo UE w 2010 i 2011 r. – Gospodarka

Published

on

Dwóch spedytorów z Polski pozwało Republikę Federalną Niemiec o naliczanie opłat od samochodów ciężarowych. Teraz orzeczenie wydał Naczelny Sąd Administracyjny Nadrenii Północnej-Westfalii.

Continue Reading

Economy

Wiadomość DHL „Nie mogliśmy dostarczyć paczki” może kosztować 700 euro

Published

on

Klienci, którzy aktualnie otrzymują SMS o spóźnionej paczce, powinni być ostrożni. za tym oszustwem. Ofiary zgłaszają straty w zakresie trzycyfrowym.

Dortmund – Czarny piątek dobiegł końca, a świąteczne interesy są tuż za rogiem: dla DHL, Hermes, DPD & Co. oznacza to, że biznes wysyłkowy jest w pełnym rozkwicie. Dla klientów, którzy właśnie coś zamówili i oczekują paczki, ważne jest, aby zachować ostrożność, ponieważ obecnie istnieje szczególnie utrudniony krążący oszustwo.

Firma wysyłkowa i odbiorcza DHL International GmbH
Główne biuro bon
część Grupa Deutsche Post DHL
Znaczenie DHL Skrót od inicjałów nazwisk założycieli firmy Adriana Dalseya, Larry’ego Hillbloma i Roberta Lynna

Ostrzeżenie o wiadomości DHL za spóźnioną paczkę: to oszustwo!

W związku ze zbliżającym się okresem świątecznym wielu klientów, którzy na przykład zamówili prezenty przez Internet, chce oczywiście wiedzieć, czy paczka dotrze na czas. wiadomość typu „Nie mogliśmy dziś dostarczyć paczki. Proszę odwiedź…” lub „Twoja przesyłka została opóźniona. Teraz potwierdzasz dostawę…”, zachęca do kliknięcia.

Ale takie kliknięcie może być drogie. Ponieważ oszuści skorzystali również z boomu paczkowego spowodowanego Czarnym Piątkiem i Bożym Narodzeniem i wprowadzili tę tandetną wiadomość do obiegu. Jednak stojące za nimi fałszerstwo ma tragiczne konsekwencje.

ten Centrum doradztwa konsumenckiego w Hamburgu Zgłosiłem już kilka ofiar, które otrzymały informację o dostarczeniu SMS-em i ostatecznie otrzymały trzycyfrowy rachunek. Klienci, którzy obecnie zamawiają coś za pośrednictwem DHL lub innej firmy kurierskiej, powinni zachować ostrożność (Więcej Ostrzeżenia w RUHR24).

Pakiet SMS od DHL and Co.: klienci tracą 700 euro

Ponieważ, jak twierdzą rzecznicy konsumentów, oszustwa DHL SMS służą jedynie do kradzieży danych osobowych i przejęcia telefonu. Jeśli klienci oczekujący pakietu klikną wiadomość, dzieje się co następuje: Na smartfonie zostaje zainstalowane złośliwe oprogramowanie, które następnie co sekundę wysyła wiadomości SMS.

READ  Polska: dobra gospodarka, dobre firmy - tak można zarabiać - 21.07

Duże badanie czytelników w RUHR24

RUHR24 chce wiedzieć. Zapraszamy do wyrażenia swojej opinii. Lepiej, jeśli weźmiesz udział w ankiecie bezpośrednio, a na koniec zapewnisz sobie szansę na wygraną.

Ostatecznie koszt SMS-a poniesie ofiara. Jeśli nie masz stałej stawki za SMS, na koniec miesiąca możesz spodziewać się rachunku za telefon komórkowy w wysokości kilkuset euro. Niektóre ofiary, które schroniły się w poradni konsumenckiej, zgłosiły po tym oszustwie rachunki przekraczające 700 euro.

Oszuści często wykorzystują wiadomości od DHL, aby uzyskać dostęp do danych i pieniędzy klientów (awatar).

© Ole Spata, Oliver Berg / dpa; Kolaż: RUHR24

Jeśli klient szybko zauważy oszustwo, możliwe, że jest już za późno. Ponieważ, jak wskazuje Centrum Doradztwa Konsumenckiego, usługodawcy w porę blokują dotknięte nią karty SIM. Musisz jednak uiścić opłatę za wszystkie SMS-y, które zostały wysłane do tego momentu. Ponieważ ładowanie trwa kilka sekund, nadal może być drogie.

DHL SMS to oszustwo: tak powinny zrobić ofiary

Kiedy wiosną i latem 2021 r. krążył potok oszukańczych wiadomości SMS, Krajowy Urząd Kryminalny Dolnej Saksonii zalecił ofiarom następującą sztuczkę pierwszej pomocy: Jeśli przypadkowo klikniesz łącze i zainstalujesz złośliwe oprogramowanie na smartfonie, tryb samolotowy należy natychmiast aktywować. Pomoże to uniknąć dalszych uszkodzeń.

Aby pozbyć się złośliwego oprogramowania, klienci mogą również wykonać następujące czynności:

 • Uruchom ponownie smartfon w trybie awaryjnym. Dzięki temu możliwe jest wyszukiwanie nowo zainstalowanego oprogramowania. Złośliwe oprogramowanie można następnie znaleźć i usunąć.
 • W celu zwiększenia bezpieczeństwa należy zresetować telefon do ustawień fabrycznych. Ale bądź ostrożny: ryzykujesz utratę wszystkich danych.

Kliknięcie w niewłaściwy pakiet SMS-ów może kosztować nawet 700 euro – nie akceptuj oszustwa

Jednak ofiary tych ataków spamowych nie muszą ponosić kosztów oszustwa. „Każdy, kto otrzyma wysoki rachunek od swojego dostawcy usług mobilnych w wyniku ataku phishingowego, powinien nie tylko go zapłacić, ale także się bronić” — radzi Julia Rehberg z Consumer Center Hamburg.

READ  Stresujące dane przemysłowe: Ceny ropy pod presją po nowych podwyżkach | biuletyn

Na przykład klienci, którzy padli ofiarą oszustwa związanego z pakietami, muszą poprosić swojego dostawcę o szczegółową fakturę. Należy również zbierać zrzuty ekranu, aby udowodnić oszustwo. Dzięki temu możesz udowodnić, że SMS-y są wysyłane automatycznie co sekundę.

Centrum Doradztwa Konsumenckiego oferuje bezpłatne centrum formularz wiadomości Aby móc wnieść sprzeciw. Poszkodowani klienci mogą wykorzystać zebrane dowody, aby złożyć skargę na policję.

SMS Parcel Fraud wchodzi do kolejnej rundy: DHL i Centrum Konsumenckie udzielają porad

Ponieważ nie jest to pierwszy raz, kiedy DHL był zaangażowany w oszukańcze plany, dział kurierski opublikował również wskazówki, jak wypowiedzieć wojnę takim oszukańczym atakom. Klienci pakietów powinni być lepiej chronieni przed kradzieżą. Konduktor doradza:

 • Przede wszystkim należy zawsze zadać sobie pytanie, czy w ogóle oczekujesz paczki i aktywowałeś powiadomienie SMS. Jeśli tak, sprawdź, czy dany sprzedawca wysłał potwierdzenie wysyłki.
 • Sprawdź dokładnie nadawcę. Często okazuje się, że nie pochodzi z dhl.de. Prawdziwym nadawcą jest: DHL Paket. Prawidłowe linki prowadzą do http://mailing.dhl.de/… lub https://nolp.dhl.de/… lub https://www.paket.de/pkp/…
 • Jeśli chcesz mieć pewność, że śledzenie przesyłek jest bezpieczne, możesz po prostu ręcznie wprowadzić swój numer przesyłki do DHL pod adresem: http://www.dhl.de.

Jak stwierdził DHL i inni dostawcy usług kurierskich, oszuści wykorzystują nie tylko SMS-y do pozyskiwania danych i pieniędzy swoich klientów, ale także e-maile. Zła rzecz w fałszywych wiadomościach e-mail: fałszywe wiadomości e-mail wyglądają zwodniczo na prawdziwe. Cyberprzestępcy tak precyzyjnie dostosowują projekt wiadomości spamowych do ich pochodzenia, że ​​trudno je odróżnić od tych, które dostarczają usługi kurierskie.

To samo dotyczy tutaj: klienci powinni zawsze spojrzeć na nadawcę lub sprawdzić, dokąd prowadzi link. Jeśli wygląda to na podejrzaną stronę internetową lub adres e-mail, radzimy zachować ostrożność i najlepiej nie klikać w link.

READ  Badanie Commerzbanku: Zrównoważony rozwój to kluczowa kwestia na przyszłość ›My

Lista ocen: © Sebastian Gollnow / dpa, DHL, kolaż: RUHR24

Continue Reading

Economy

Whisky, Wine & Gin: najlepsza oferta na napoje w Cyberponiedziałku

Published

on

Najnowsze oferty na alkohole
Whisky, wino i gin wciąż na wystawie w Cyberponiedziałek

Jeśli chcesz zapełnić swój pasek domowy przed świętami pod koniec roku, nadal możesz zaoszczędzić w Cyberponiedziałek w Amazon & Co. Najnowsze oferty są dostępne dla whisky, ginu, szampana i innych wysokiej wydajności. Najlepsze oferty w skrócie.

Boże Narodzenie i Sylwester to tradycyjnie czas odpoczynku. Jeśli szukasz ofert na wino, whisky, szampana itp. i chcesz przygotować się na święta, na Amazon znajdziesz świetne oferty od Czarnego Piątku do Cyberponiedziałku.

Dalwhinnie za Cyberponiedziałkową cenę na Amazon

15-letni Dalwhinnie to pachnący góralski szkocki słód. W Czarny Piątek możesz zaoszczędzić blisko 20 proc.

Reklamy

Dalwhinnie 15 Years Highland Scotch Single Malt Whisky, 700 ml

34,99 euro (49,99 euro / litr) 42,99 euro (61,41 euro / litr)

pokazać w amazon.de

Oferta na whisky: Cragganmore bei Amazon

Oszczędności skorzystały 11 proc. z Cyberponiedziałkowej umowy Amazona na zakup dwunastoletniej whisky Cragganmore ze Szkocji.

Reklamy

Kraganmore 12 Jahr Speyside whisky (1 x 0,7 litra)

32,99 € (4713 € / litr) 36,99 euro (52,84 euro / litr)

pokazać w amazon.de

Więcej ofert na whisky w Cyberponiedziałek:

Reklamy

Talisker 10 Years Islay Single Malt Scotch Whisky – w pudełku prezentowym, 700 ml

27,90 euro (39,86 euro / litr) 37,99 euro (54,27 euro / litr)

pokazać w amazon.de

Reklamy

Talisker Storm Islay Single Malt Scotch Whisky – w opakowaniu Geschenkbox (1 x 0,7 l)

31,99 € (45,70 € / litr) 39,99 euro (5713 euro / litr)

pokazać w amazon.de

suche ptaki gin

Ręcznie robiony gin „Made in Germany” pojawił się również w Cyberponiedziałek w Amazon. The Birds Dry Gin łączy nuty bazylii, cytrusów i imbiru.

 • suchy dżin z niemiec
 • Zawartość alkoholu: 42% obj.
 • 0,5 litra

Reklamy

BIRDS Dry Gin – Świeży niemiecki ręcznie robiony gin z bazylią, cytrusami i imbirem – ręcznie robiony z 15 składnikami z 5 kontynentów (0,5 l)

38,99 euro (77,98 euro / litr) 44,99 euro (89,98 euro / litr)

pokazać w amazon.de

Te geny wciąż są wycinane w Cyberponiedziałek:

Roku Gin łączy w sobie smak sześciu japońskich roślin botanicznych: m.in. sakury, herbaty sencha i yuzu. Na Amazon ma ogólną ocenę 4,8 na 5 gwiazdek.

The Illusionist to niewielka dawka ginu z Monachium. Ze względu na kwiatowe rośliny spirytus ma fioletowy kolor, co gwarantuje wyjątkowy napój.

Szwedzka Wódka Absolutna

Najwyższa cena w historii wódki premium: Absolut Swedish Vodka kosztuje około 10 euro za litrową butelkę w Czarny piątek.

 • Wódka Apollo
 • Zawartość alkoholu: 40% obj.
 • 1 litr

Tanqueray „Kwiat Sewilli” gin

W tygodniu Czarnego Piątku na Amazon możesz kupić Tanqueray o słodkim zapachu gorzkiej pomarańczy w szczególnie przystępnej cenie.

Zaoszczędź 5 euro na Gude Nacht

Lekko słodki orzech laskowy „Gude Nacht” jest równie odpowiedni jako prezent, jak w Twoim domowym barze. W ostatnim dniu tygodnia sprzedaży tropiki spadły o ponad 20 procent przy 29 procentach objętości.

Kalendarz adwentowy z amazon

Cóż, w nowym kalendarzu adwentowym Amazona są solidne dowody. Firma zajmująca się sprzedażą wysyłkową online przygotowała 24 małe niespodzianki dla przyjaciół Gin & Whiskey & Co, którzy mogą zaoszczędzić na noc lub dwie towarzyskie przed świętami Bożego Narodzenia.

Zrób własny gin: zestaw upominkowy w ofercie na Cyberponiedziałek

Specjalny zestaw do ginu DIY na wystawie w sam raz na Święta Bożego Narodzenia. Na Amazon jest zestaw alkoholi bazowych, osiem przypraw i wszystkie niezbędne akcesoria w ofercie błyskawicznej za około 36 euro. Uczciwa cena, która zachwyci miłośników ginu w te święta.

Więcej ofert win i alkoholi w Cyberponiedziałek:

Reklamy

Double Step Primitivo Apulien, Rotwein Italien (6 x 0,75l)

4229 euro (9,40 euro / litr) 4494 euro (9,99 euro / litr)

pokazać w amazon.de

Reklamy

Plantation Barbados Extra Alt 20th Anniversary Rum, 700ml

39,90 € (57,00 € / litr) 45,90 € (6557 € / litr)

pokazać w amazon.de

Reklamy

Kapitan Morgan Original Spiced Gold Rum Freshnet, 700 ml

9,25 euro (13,21 euro / litr) 11,99 euro (17,13 euro / litr)

pokazać w amazon.de

Oferty „Poniedziałek Internetowy”: jakie oferty są warte zachodu?

Nie tylko alkohole, w których nadal można uzyskać dobre oferty w Cyber ​​Poniedziałek, wiele sklepów używa również czerwonego ołówka, jeśli chodzi o wino, słodycze lub inną żywność i towary luksusowe. Ważne: Bardzo ważne jest porównanie cen w Czarny Piątek i Poniedziałek Internetowy. Często warto spojrzeć poza dobrze znanych gigantów zakupowych, takich jak Amazon i tym podobne. Wskazówka: często zdarzają się zamówienia z bezpłatną wysyłką o minimalnej wielkości sprzedaży.

READ  Rolnictwo - Poczdam - Afrykański pomór świń: Ogrodzenie graniczne jest prawie gotowe - Gospodarka
Continue Reading

Trending