Connect with us

Top News

Ostrzeżenie przed burzami i powodziami w Saksonii w ten weekend

Published

on

Ostrzeżenie przed burzami i powodziami w Saksonii w ten weekend

W Saksonii nie ma obecnie prawdziwej letniej pogody. Biuro Meteorologii ostrzegło, że w najbliższy weekend mogą wystąpić ulewne opady deszczu. (Miniaturka)
Źródło obrazu: Image Alliance/dpa | Bernd March

W latach 2002 i 2013 burze i ulewne deszcze spowodowały powodzie w Saksonii. Niemiecki serwis pogodowy ostrzegł teraz przed podobnymi warunkami pogodowymi. Co to oznacza dla regionów w Saksonii?

Niemiecka Służba Meteorologiczna (DWD) ostrzegła przed możliwymi burzami z ulewnymi opadami deszczu w przyszły weekend. W Saksonii istnieje ryzyko wystąpienia tzw. warunków pogodowych Vb. Podobna sytuacja w przeszłości była przyczyną powodzi, które zdarzają się raz na sto lat w latach 2002 i 2013.

Według służb pogodowych w sobotę i niedzielę w nocy między godziną 12:00 a 12:00 na metr kwadratowy może spaść od 30 do 60 litrów deszczu. W czwartek DWD ostrzegło o 70 do 120 litrów, lokalnie do 150 litrów na metr kwadratowy.

Dotknięty W Saksonii spodziewane są następujące regiony:

 • Kreis Erzgebirgs
 • Rejon Bautzen – Nizina
 • Powiat Görlitz – Nizina
 • Dzielnica Lipska
 • Rejon Miśni
 • Powiat Środkowej Saksonii – Niziny
 • Powiat Saksonii Północnej – Północ i Południe,
 • Dystrykt Zwickau – wzgórza i niziny
 • Miasto Chemnitz
 • Miasto Lipsk
 • Vogtlandkreis – góry i niziny

Skąd pochodzi określenie Vb stan pogodowy?– Termin ten wywodzi się od meteorologa Wilhelma Jacoba von Peppera.
– Około 150 lat temu Van Pepper zarejestrował regularne ślady obszarów niżowych i ponumerował je cyframi rzymskimi.
– Wymawia się to jako pięćb-pogoda, ale zapisuje się je rzymską piątką: Vb-pogoda.Słowniczek Niemiecki serwis pogodowy

Uwaga, poziom wody w rzece się podniesie

Tak ekstremalne opady mogą spowodować powodzie. Istnieje również ryzyko zapełnienia piwnic lub kanalizacji piwnicznej. The Krajowe Centrum Powodziowe Saksonii W środę wydała już ostrzeżenia zapobiegawcze dla dopływów w regionach Górnej Łaby, Multe i Górnej Białej Elstry i odnowiła je w piątek.

Oczekuje się, że od piątkowej nocy poziom wody w rzekach znacznie się podniesie. Istnieje ryzyko wystąpienia lokalnych gwałtownych powodzi i niewielkich powodzi w połączeniu z silnymi burzami od sobotniego popołudnia do niedzielnego popołudnia. Może zostać osiągnięty poziom alertu 3. Jak podaje Państwowe Centrum Powodziowe, na chwilę obecną nie wiadomo, czy wartości orientacyjne dla 4. stopnia ostrzegawczego zostaną przekroczone.


Christina Reith, szefowa stanowego centrum przeciwpowodziowego, spodziewa się szybszego wzrostu poziomu rzek w nisko położonych pasmach górskich.
Prawa do wizerunku: MDR SACHSENSPIEGEL

W piątek opady deszczu i burz znacznie się nasilą, mówi Kristina Rieth, kierownik saksońskiego centrum przeciwpowodziowego MDR SACHSEN. Reith powiedział, że w ciągu najbliższych kilku dni nisko położone pasma górskie w zachodniej i południowej Saksonii będą szczególnie dotknięte ulewnymi opadami deszczu. „Pojawi się wcześniej w mniejszych rzekach, a później w większych.”

Z dużym zainteresowaniem śledzę prognozy pogody.

Wolframa Gunthera | Minister Środowiska Saksonii

Tamy uwalniają wodę

W ten sposób woda jest uwalniana z tam i tworzy się więcej cofki. Minister środowiska Saksonii Wolfram Günther nalega, aby wszyscy obywatele poważnie potraktowali ostrzeżenia przed burzami i powodziami. „Z dużym zainteresowaniem oglądam prognozy pogody” – powiedział polityk Zielonych.

Pierwsze wydarzenia zostały odwołane

Ponieważ Ze względu na zgłaszaną burzę pierwsi organizatorzy odwołali lub przełożyli swoje uroczystości. Należą do nich trzy dni Świetny festiwal W Plauen Dzień „Dzielnicy Otwartego Rządu” w Dreźnie i Dzień Stowarzyszenia Seifhennersdorf. Zestawiliśmy dla Ciebie, na które zdarzenia ma to wpływ.

Jak dokładne jest to przewidywanie?

Dokładna droga depresji jest nadal niepewna. Ulewne opady deszczu, które nawiedzią Polskę i Saksonię, Bawarię lub Turyngię można szacować dopiero na weekend w piątek. Jak podaje serwis pogodowy, wówczas wprowadzone zostaną szczegółowe ostrzeżenia.

Rzeczywistość jest taka, że ​​w weekend prawie w całej Saksonii będzie padać, mówi meteorolog MDR Susanne Langhans. „Chodzi o to, że bycie przygotowanym jest wszystkim”. Każdy, kto mieszka wzdłuż rzek, powinien podjąć środki ostrożności, na przykład usunąć piwnice.”

Więcej na ten temat

MDR (ben/slh/ama/wim)/dpa

Ten temat w projekcie:MDR SAKSONIA | MDR SACHSENSPIEGEL | 31 maja 2024 | 19:00

READ  15 osób mówi, co planuje zrobić z nowym Deutschlandticket
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Polityk AfD Höcke z powodu nazistowskich haseł w sądzie: zaskoczony publicznością

Published

on

Polityk AfD Höcke z powodu nazistowskich haseł w sądzie: zaskoczony publicznością

Lider AfD z Turyngii Björn Höcke musiał od poniedziałku ponownie odpowiadać przed sądem okręgowym w Halle. Powód: rzekomo używał zakazanego hasła SA w Jerze w 2023 r. Proces rozpoczął się od kilku wniosków obrony Höckego. Ale te zostały odrzucone.

W W drugim procesie przeciwko przywódcy AfD z Turyngii Björnowi Höcke w związku z nazistowskimi sloganami sąd odrzucił wnioski o immunitet. W poniedziałek na początku rozprawy przed Sądem Okręgowym w Halle prokuratorzy złożyli wniosek o zawieszenie postępowania. Według prezesa Sądu Najwyższego Johna Stengela nie doszło dotychczas do żadnych błędów proceduralnych ani przeszkód proceduralnych.

Zarzuty oskarżonego: Höcke był już wcześniej oskarżony

Dwóch prawników Höckego początkowo kwestionowało właściwość sądu okręgowego. Dodatkowo jego klient otrzymuje publiczną reprymendę. Mówi się, że z tego powodu nie można przeprowadzić uczciwego śledztwa. Medium to „ogień bębna”. Poniedziałkowa rozprawa była kilkakrotnie odraczana w celu omówienia wniosków obrońców.

The Zainteresowanie toczącymi się negocjacjami jest mniejsze niż pierwsze. Niektóre miejsca dla widzów pozostały puste. Treść ponownie dotyczy posługiwania się zakazanym nazistowskim hasłem. Prokuratura w Halle zarzuca politykowi świadome używanie hasła „Wszystko dla Niemiec” podczas wystąpienia AfD w Gerze w grudniu 2023 r. Było to zakazane hasło Sturmabteilung (SA), paramilitarnej organizacji nazistowskiej partii NSDAP.

Hawke zaczął śpiewać przed publicznością

Według prokuratorów Haagke wypowiedział pierwszą część skandowania „Wszystko za…”, a następnie gestami zachęcał publiczność do krzyku „Niemcy”. W tym czasie toczyło się już postępowanie przeciwko Höcke w związku z incydentem, który miał miejsce w Merseburgu w 2021 r. Prokurator stanowy Benedict Bernsen oświadczył w swoim akcie oskarżenia, że ​​jest świadomy odpowiedzialności karnej zawartej w raporcie.

Druga rozprawa w sprawie wyznaczona jest na 26 czerwca. Później zostanie przesłuchany historyk w charakterze biegłego i ogłoszony werdykt – poinformował rzecznik sądu.

Nazistowskie hasła: Pierwszy wyrok przeciwko Höcke w maju

Już W połowie maja Sąd Okręgowy w Halle nałożył na polityka karę w wysokości 13 000 euro za używanie nazistowskiego sloganu w Merseburgu. Strony złożyły odwołanie od tej decyzji. Sprawa trafia teraz do sądu federalnego; Wyrok nie jest jeszcze prawomocny. Na pierwszej rozprawie Hawke argumentował, że nawet jako były nauczyciel historii nie znał tego hasła. Incydent w Gerze należy najpierw zbadać łącznie ze sprawą w Merseburgu.

Urzędy polityczne Höckego nie miały żadnego znaczenia

Orzeczenie z połowy maja nie ma bezpośrednich konsekwencji dla jego kandydatury w wyborach stanowych w Turyngii, które odbędą się 1 września. Höcke grozi do trzech lat więzienia lub grzywna, jeśli zostanie uznany za winnego w drugiej sprawie sądowej, która właśnie się rozpoczęła.

Procesy w Halle nie były ostatnimi przeciwko Hadze. Sąd Okręgowy w Mühlhausen w Turyngii zatwierdził zarzuty postawione politykowi pod zarzutem nawoływania do nienawiści. W szczególności dotyczy to postu Höcke’a na Telegramie z 2022 r. na temat aktu przemocy w Ludwigshafen i zachowań wielu imigrantów. Terminy rozpraw nie zostały jeszcze wyznaczone.

Höcke został sklasyfikowany jako prawicowy ekstremista

Urząd Ochrony Konstytucji w Turyngii klasyfikuje Höckego, który jest szefem partii państwowej AfD i komisji parlamentarnej w niepodległym państwie. Jako prawicowi ekstremiści. Do zdecydowanie prawicowych ekstremistów zaliczają się także stowarzyszenia państwowe AfD w Saksonii, Saksonii-Anhalt i Turyngii.

Więcej o sprawach sądowych przeciwko politykowi AfD Höcke

DPA, MDR (Tanja Rice, Cynthia Seidel, Kalina Punk) | Pierwotnie opublikowano 29 maja 2024 r

Ten temat w projekcie:MDR Saksonia-Anhalt dzisiaj | 24 czerwca 2024 | 19:00

Continue Reading

Top News

Niemcy, Francja i Polska opracowują broń dalekiego zasięgu

Published

on

Niemcy, Francja i Polska opracowują broń dalekiego zasięgu

Ministrowie obrony Niemiec, Boris Pistorius, Francji, Sébastien Lecornu i Polski, Władysław Kociniak-Kamis (od lewej) na spotkaniu trójstronnym w Paryżu. (Picture Alliance / Hans Lucas / Amuri Cornu)

Pistorius powiedział, że deklaracja zamiaru opracowania tej broni zostanie podpisana na lipcowym szczycie NATO w Waszyngtonie. „Pokażemy w Waszyngtonie, jak mocno i wiarygodnie zaangażowani są Europejczycy”. Polityk SPD zwrócił uwagę, że 23 europejskich sojuszników, w tym Niemcy, osiągnęło już lub przekroczyło dwuprocentowy cel NATO w zakresie wydatków na obronę.

Niemcy, Francja i Polska ponownie wyraziły chęć, aby NATO odgrywało w przyszłości większą rolę we wspieraniu Ukrainy. Pistorius wyjaśnił o sojuszu około 50 państw wspierających Ukrainę. Oznacza to, że NATO nie stanie się stroną wojującą – dodał. Tydzień temu sojusz wojskowy ogłosił budowę kwatery głównej w Wiesbaden w Hesji, która będzie koordynować dostawy broni i działania szkoleniowe dla ukraińskich sił zbrojnych.

Co to jest „broń zatrzymująca”?

Według Encyklopedii Brockhausa tak zwana broń dystansowa to zdalnie kierowane lub samonaprowadzające rakiety oraz rakiety używane z powietrza na ziemię. Rakiety manewrujące mogą być odpalane na duże odległości od celu, co sprawia, że ​​samolot szturmowy odpalający broń dystansową nie musi penetrować obszaru systemów obrony powietrznej wroga.

Ta wiadomość została wysłana 24 czerwca 2024 roku w programie Deutschlandfunk.

READ  Mimo decyzji ETS: Polska nie chce zaprzestać wydobycia węgla brunatnego
Continue Reading

Top News

W Stuttgarcie: w tragicznym wypadku ginie towarzysz Orbana – nie żyje policjant | Aktualności

Published

on

W Stuttgarcie: w tragicznym wypadku ginie towarzysz Orbana – nie żyje policjant | Aktualności

Stuttgart – [–>Schwerer Unfall in der Kolonne des ungarischen Präsidenten: Auf dem Weg zum Flughafen kam es in Stuttgart zu einem Zusammenstoß von Viktor Orbans (61) Eskorte, in den zwei Polizeimotorräder und ein Auto verwickelt waren. Ein Polizist starb, ein anderer ist schwer verletzt.

Das Unglück ereignete sich gegen 11.15 Uhr am Albplatz im Stuttgarter Stadtteil Degerloch, als eine 69-Jährige mit ihrem BMW die Absperrung für die Präsidenten-Kolonne übersah.

Die Frau fuhr in die Kreuzung Rubensstraße nach links in die Löffelstraße ein, erfasste dabei das Motorrad eines 61-jährigen Polizisten, der den Wagen Orbans begleitete.

Das zweite Motorrad wurde in die wartenden Autos an der Absperrung geschleudert. Dabei fing auslaufendes Benzin Feuer

Foto: 7aktuell.de/Andreas Werner

Durch die Wucht des Aufpralls wurde die Polizei-BMW auf die Dienst-Maschine eines weiteren Beamten (27) geschleudert, der mit ihm die Kreuzung für den Verkehr gesperrt hatte.

Polizist (61) starb im Krankenhaus

Beide Beamten wurden bei dem Unfall schwer verletzt. Der 61-Jährige starb kurz darauf im Krankenhaus.

Polizeipräsident Markus Eisenbraun: „Wir sind über den Unfall unserer Kollegen zutiefst erschüttert. Die tragischen Umstände des Todes unseres geschätzten Kollegen machen uns fassungslos und treffen die gesamte Stuttgarter Polizei ins Mark.“

Viktor Orban hält es im Stadion nicht auf dem VIP-Sitz aus, schaut sich das Spiel gegen Schottland teilweise im Stehen an

Viktor Orban hält es im Stadion nicht auf dem VIP-Sitz aus, schaut sich das Spiel gegen Schottland teilweise im Stehen an

Foto: IMAGO/Sebastian Frej

Viktor Orban hatte am Vorabend den Sieg der ungarischen Nationalmannschaft beim EM-Vorrundenspiel gegen Schottland in der Stuttgarter MHP-Arena gesehen. Er wollte um die Mittagszeit wieder nach Budapest starten. Rund acht Kilometer vor der Ankunft am Flughafen ereignete sich dann das Unglück.

READ  Wojna, zmiana klimatu, pandemia: jak kryzysy wpływają na młodych ludzi

Damit die Unfall-Ermittlungen nicht von direkten Kollegen der Opfer geführt werden müssen, haben Beamte des Polizeipräsidiums Ludwigsburg sie übernommen. Sie suchen weitere Zeugen und bitten sie, sich bei der Verkehrsinspektion unter 0711-68 69 0 zu melden.

Drama um Ungarn-StarVon Tüchern umhüllt vom Platz getragen

Teaser-Bild

Quelle: Magenta TV

Continue Reading

Trending