Connect with us

Top News

Coraz bliżej bilet na Mistrzostwa Europy: DFB Women pokonały Polkę

Published

on

Coraz bliżej bilet na Mistrzostwa Europy: DFB Women pokonały Polkę

Rostock – Trzeci mecz, trzecie zwycięstwo: niemieccy piłkarze są bardzo bliscy zarezerwowania sobie biletu na Mistrzostwa Europy. Po początkowych trudnościach drużyna trenera reprezentacji Horsta Hrubescha pokonała w Rostocku obcokrajowców z Polski wyraźnym wynikiem 4:1 (1:1) i nabrała większej pewności w walce o medal olimpijski.

Leah Schuller (77.) ratuje mistrza Bayernu Monachium 2:1 na oczach 18 765 widzów na Ostseestadion. Jej koleżanka z klubu Julia Quinn (84.) poszła za nią, a następnie poprawiła się o jeden wynik rzutem karnym (88.), aby oczyścić tłum z tłumu. Niemiecka drużyna miała jednak więcej problemów z polskimi outsiderami, niż się spodziewano. Natalia Padilla-Pitas zajmuje 29. miejsce na świecie. Już od pierwszej minuty prowadzili. Wiktoria Sienevich (34.) wyrównała po samobójczej bramce.

„Pierwsza połowa nie była dla nas dobra. W drugiej spisaliśmy się dobrze, utrzymując presję i zasłużyliśmy na zwycięstwo w końcówce” – powiedziała kapitan Alexandra Popp przez mikrofon ZDF: „W pierwszej połowie było trochę miejsca. Nie wykorzystaliśmy jednak dobrych okazji i musimy to sobie przypisać.

Rewanż odbędzie się w Polsce we wtorek o godzinie 18:00/ARD, po czym niemiecka selekcja będzie mogła zarezerwować bilet na finał 2025, który odbędzie się w Gdyni w Szwajcarii. Jednocześnie igrzyska są kolejną okazją do przygotowań do igrzysk olimpijskich we Francji (25 lipca – 11 sierpnia).

Na 56 dni przed rozpoczęciem najważniejszych wydarzeń sezonu w Paryżu drużyna DFB w piątkowy wieczór rozegrała mecz w świetle i cieniu, a drużyna Hrubescha wciąż wykazuje pole do poprawy, szczególnie w obronie. Oprócz pewnych niedociągnięć w koncentracji wystąpiły słabości w dynamice przejściowej. Po własnej stracie piłki, Polacy, znajdujący się na dnie czwartej grupy kwalifikacyjnej bez punktów, wielokrotnie niebezpiecznie przedostawali się pod bramkę Niemiec.

Tym razem Hrubesch w bramce polegał na stałym regularnym Merle Frohmsie i musiał się wycofać po 28 sekundach. Po stracie piłki po własnym rzucie wszystko potoczyło się bardzo szybko. Piłka wylądowała obok Evy Bajor, najlepszej strzelczyni Bundesligi, która została uwolniona w wyniku przestępstwa i spadła do Padilla-Pitasa, który musiał jedynie odepchnąć się z pięciu metrów.

READ  Czy samochód wyprodukowany w Polsce można nazwać Milano?

Od tego momentu drużyna DFB naprawdę bardzo się starała i w pierwszej połowie miała okazje dzięki Schullerowi (7.), Clarie Bull (8.) i Sjokowi Nuskenowi (14.). Goście znów mieli jednak świetną okazję. Po zgrabnym kontrataku Bajor samotnie popędził w kierunku Fromms, ale bramkarz zdobywcy pucharu VfL Wolfsburg zachował nerwy na wodzy i znakomicie sparował strzał swojego klubowego kolegi.

Z drugiej strony Niemcy utrzymywali wysoką presję. Jednak po pół godzinie mocnym ruchem Popa złapał głową silnego polskiego bramkarza, chwilę później (33′). Do wyrównania musiał wykorzystać bramkę samobójczą z rzutu rożnego.

Po przerwie widzowie mogli zobaczyć grę w przewadze niemieckiego zespołu. Elisa Sena (46 min), Schuller i Brand (63 min), którzy wstąpili za Pop, zmarnowali swoje najlepsze okazje, gdy La Ola rozproszyła się po trybunach. Z drugiej strony (63′) Bajor w kontrataku trafił w poprzeczkę, z kolei Schuller po podaniu prostopadłym włączył turbo i zakończył grę w dalekim rogu. Potem wynik stał się jasny, a fani w Rostocku śpiewali „Och, jakie to piękne”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Polityk AfD Höcke z powodu nazistowskich haseł w sądzie: zaskoczony publicznością

Published

on

Polityk AfD Höcke z powodu nazistowskich haseł w sądzie: zaskoczony publicznością

Lider AfD z Turyngii Björn Höcke musiał od poniedziałku ponownie odpowiadać przed sądem okręgowym w Halle. Powód: rzekomo używał zakazanego hasła SA w Jerze w 2023 r. Proces rozpoczął się od kilku wniosków obrony Höckego. Ale te zostały odrzucone.

W W drugim procesie przeciwko przywódcy AfD z Turyngii Björnowi Höcke w związku z nazistowskimi sloganami sąd odrzucił wnioski o immunitet. W poniedziałek na początku rozprawy przed Sądem Okręgowym w Halle prokuratorzy złożyli wniosek o zawieszenie postępowania. Według prezesa Sądu Najwyższego Johna Stengela nie doszło dotychczas do żadnych błędów proceduralnych ani przeszkód proceduralnych.

Zarzuty oskarżonego: Höcke był już wcześniej oskarżony

Dwóch prawników Höckego początkowo kwestionowało właściwość sądu okręgowego. Dodatkowo jego klient otrzymuje publiczną reprymendę. Mówi się, że z tego powodu nie można przeprowadzić uczciwego śledztwa. Medium to „ogień bębna”. Poniedziałkowa rozprawa była kilkakrotnie odraczana w celu omówienia wniosków obrońców.

The Zainteresowanie toczącymi się negocjacjami jest mniejsze niż pierwsze. Niektóre miejsca dla widzów pozostały puste. Treść ponownie dotyczy posługiwania się zakazanym nazistowskim hasłem. Prokuratura w Halle zarzuca politykowi świadome używanie hasła „Wszystko dla Niemiec” podczas wystąpienia AfD w Gerze w grudniu 2023 r. Było to zakazane hasło Sturmabteilung (SA), paramilitarnej organizacji nazistowskiej partii NSDAP.

Hawke zaczął śpiewać przed publicznością

Według prokuratorów Haagke wypowiedział pierwszą część skandowania „Wszystko za…”, a następnie gestami zachęcał publiczność do krzyku „Niemcy”. W tym czasie toczyło się już postępowanie przeciwko Höcke w związku z incydentem, który miał miejsce w Merseburgu w 2021 r. Prokurator stanowy Benedict Bernsen oświadczył w swoim akcie oskarżenia, że ​​jest świadomy odpowiedzialności karnej zawartej w raporcie.

Druga rozprawa w sprawie wyznaczona jest na 26 czerwca. Później zostanie przesłuchany historyk w charakterze biegłego i ogłoszony werdykt – poinformował rzecznik sądu.

Nazistowskie hasła: Pierwszy wyrok przeciwko Höcke w maju

Już W połowie maja Sąd Okręgowy w Halle nałożył na polityka karę w wysokości 13 000 euro za używanie nazistowskiego sloganu w Merseburgu. Strony złożyły odwołanie od tej decyzji. Sprawa trafia teraz do sądu federalnego; Wyrok nie jest jeszcze prawomocny. Na pierwszej rozprawie Hawke argumentował, że nawet jako były nauczyciel historii nie znał tego hasła. Incydent w Gerze należy najpierw zbadać łącznie ze sprawą w Merseburgu.

Urzędy polityczne Höckego nie miały żadnego znaczenia

Orzeczenie z połowy maja nie ma bezpośrednich konsekwencji dla jego kandydatury w wyborach stanowych w Turyngii, które odbędą się 1 września. Höcke grozi do trzech lat więzienia lub grzywna, jeśli zostanie uznany za winnego w drugiej sprawie sądowej, która właśnie się rozpoczęła.

Procesy w Halle nie były ostatnimi przeciwko Hadze. Sąd Okręgowy w Mühlhausen w Turyngii zatwierdził zarzuty postawione politykowi pod zarzutem nawoływania do nienawiści. W szczególności dotyczy to postu Höcke’a na Telegramie z 2022 r. na temat aktu przemocy w Ludwigshafen i zachowań wielu imigrantów. Terminy rozpraw nie zostały jeszcze wyznaczone.

Höcke został sklasyfikowany jako prawicowy ekstremista

Urząd Ochrony Konstytucji w Turyngii klasyfikuje Höckego, który jest szefem partii państwowej AfD i komisji parlamentarnej w niepodległym państwie. Jako prawicowi ekstremiści. Do zdecydowanie prawicowych ekstremistów zaliczają się także stowarzyszenia państwowe AfD w Saksonii, Saksonii-Anhalt i Turyngii.

Więcej o sprawach sądowych przeciwko politykowi AfD Höcke

DPA, MDR (Tanja Rice, Cynthia Seidel, Kalina Punk) | Pierwotnie opublikowano 29 maja 2024 r

Ten temat w projekcie:MDR Saksonia-Anhalt dzisiaj | 24 czerwca 2024 | 19:00

Continue Reading

Top News

Niemcy, Francja i Polska opracowują broń dalekiego zasięgu

Published

on

Niemcy, Francja i Polska opracowują broń dalekiego zasięgu

Ministrowie obrony Niemiec, Boris Pistorius, Francji, Sébastien Lecornu i Polski, Władysław Kociniak-Kamis (od lewej) na spotkaniu trójstronnym w Paryżu. (Picture Alliance / Hans Lucas / Amuri Cornu)

Pistorius powiedział, że deklaracja zamiaru opracowania tej broni zostanie podpisana na lipcowym szczycie NATO w Waszyngtonie. „Pokażemy w Waszyngtonie, jak mocno i wiarygodnie zaangażowani są Europejczycy”. Polityk SPD zwrócił uwagę, że 23 europejskich sojuszników, w tym Niemcy, osiągnęło już lub przekroczyło dwuprocentowy cel NATO w zakresie wydatków na obronę.

Niemcy, Francja i Polska ponownie wyraziły chęć, aby NATO odgrywało w przyszłości większą rolę we wspieraniu Ukrainy. Pistorius wyjaśnił o sojuszu około 50 państw wspierających Ukrainę. Oznacza to, że NATO nie stanie się stroną wojującą – dodał. Tydzień temu sojusz wojskowy ogłosił budowę kwatery głównej w Wiesbaden w Hesji, która będzie koordynować dostawy broni i działania szkoleniowe dla ukraińskich sił zbrojnych.

Co to jest „broń zatrzymująca”?

Według Encyklopedii Brockhausa tak zwana broń dystansowa to zdalnie kierowane lub samonaprowadzające rakiety oraz rakiety używane z powietrza na ziemię. Rakiety manewrujące mogą być odpalane na duże odległości od celu, co sprawia, że ​​samolot szturmowy odpalający broń dystansową nie musi penetrować obszaru systemów obrony powietrznej wroga.

Ta wiadomość została wysłana 24 czerwca 2024 roku w programie Deutschlandfunk.

READ  Kobieta sprawdzi, czy świadczenie obywatelskie jest rzeczywiście wysokie i jej decyzja będzie jasna
Continue Reading

Top News

W Stuttgarcie: w tragicznym wypadku ginie towarzysz Orbana – nie żyje policjant | Aktualności

Published

on

W Stuttgarcie: w tragicznym wypadku ginie towarzysz Orbana – nie żyje policjant |  Aktualności

Stuttgart – [–>Schwerer Unfall in der Kolonne des ungarischen Präsidenten: Auf dem Weg zum Flughafen kam es in Stuttgart zu einem Zusammenstoß von Viktor Orbans (61) Eskorte, in den zwei Polizeimotorräder und ein Auto verwickelt waren. Ein Polizist starb, ein anderer ist schwer verletzt.

Das Unglück ereignete sich gegen 11.15 Uhr am Albplatz im Stuttgarter Stadtteil Degerloch, als eine 69-Jährige mit ihrem BMW die Absperrung für die Präsidenten-Kolonne übersah.

Die Frau fuhr in die Kreuzung Rubensstraße nach links in die Löffelstraße ein, erfasste dabei das Motorrad eines 61-jährigen Polizisten, der den Wagen Orbans begleitete.

Das zweite Motorrad wurde in die wartenden Autos an der Absperrung geschleudert. Dabei fing auslaufendes Benzin Feuer

Foto: 7aktuell.de/Andreas Werner

Durch die Wucht des Aufpralls wurde die Polizei-BMW auf die Dienst-Maschine eines weiteren Beamten (27) geschleudert, der mit ihm die Kreuzung für den Verkehr gesperrt hatte.

Polizist (61) starb im Krankenhaus

Beide Beamten wurden bei dem Unfall schwer verletzt. Der 61-Jährige starb kurz darauf im Krankenhaus.

Polizeipräsident Markus Eisenbraun: „Wir sind über den Unfall unserer Kollegen zutiefst erschüttert. Die tragischen Umstände des Todes unseres geschätzten Kollegen machen uns fassungslos und treffen die gesamte Stuttgarter Polizei ins Mark.“

Viktor Orban hält es im Stadion nicht auf dem VIP-Sitz aus, schaut sich das Spiel gegen Schottland teilweise im Stehen an

Viktor Orban hält es im Stadion nicht auf dem VIP-Sitz aus, schaut sich das Spiel gegen Schottland teilweise im Stehen an

Foto: IMAGO/Sebastian Frej

Viktor Orban hatte am Vorabend den Sieg der ungarischen Nationalmannschaft beim EM-Vorrundenspiel gegen Schottland in der Stuttgarter MHP-Arena gesehen. Er wollte um die Mittagszeit wieder nach Budapest starten. Rund acht Kilometer vor der Ankunft am Flughafen ereignete sich dann das Unglück.

READ  Pająk Nosferatu: duży jadowity pająk rozprzestrzeniający się w Niemczech: zauważony w Algäu

Damit die Unfall-Ermittlungen nicht von direkten Kollegen der Opfer geführt werden müssen, haben Beamte des Polizeipräsidiums Ludwigsburg sie übernommen. Sie suchen weitere Zeugen und bitten sie, sich bei der Verkehrsinspektion unter 0711-68 69 0 zu melden.

Drama um Ungarn-StarVon Tüchern umhüllt vom Platz getragen

Teaser-Bild

Quelle: Magenta TV

Continue Reading

Trending