Connect with us

Economy

Opłaty bankowe w Sparkasse, Raiffeisenbank & Co.: „Pełne trzycyfrowe” zwroty – orzeczenie w sprawie „Knaller”

Published

on

  • ZJonas Rap

    Blisko

Federalny Trybunał Sprawiedliwości kładzie kres opłatom bankowym tylnymi drzwiami. Obecna praktyka jest nielegalna. Miliony Niemców są teraz uprawnione do płacenia.

Karlsruhe – mowa o srebrze, milczenie złota: dla banków i Banki oszczędnościowe Do tej pory cisza oznaczała przede wszystkim jedno: więcej pieniędzy. Jeśli rola pożyczkodawcy chciała podnieść opłaty za konto, wystarczyła, że ​​poinformowała o tym swoich klientów w odpowiednim czasie. Jeśli nie są one wyraźnie sprzeczne, zmiana zostanie uznana za uzgodnioną. Plik Bundesgerichtshof BGH ogłosił teraz tę powszechną praktykę nielegalną. Eksperci określają orzeczenie jako „absolutnie niesamowite” – bo dotyka milionów konsumentów, a przede wszystkim oznacza: zwrot pieniędzy.

Sędzia prowadzący rozprawę stwierdził, że banki niepotrzebnie szkodzą swoim klientom. Podwyższenie opłaty będzie równoznaczne z podpisaniem nowej umowy, zgodnie z orzeczeniem. Będzie to wymagało umowy zmieniającej, a nie tylko dorozumianej zgody. W negocjowanej sprawie stowarzyszenia konsumentów złożyły pozew przeciwko Postbank. Wyrok dotyczy nie tylko Postbanku, ale także wszystkich instytucji finansowych w Niemczech Stiftung Warentest Amna deklaruje, że „prawie wszystkie podwyżki opłat przez banki i kasy oszczędnościowe” są nieskuteczne.

Orzeczenie Knallera: banki Raiffeisen, kasy oszczędnościowe i ich partnerzy muszą płacić prowizje bankowe w milionach

Zgodnie z orzeczeniem banki muszą teraz zwrócić wszystkie opłaty do poziomu, na którym została podpisana umowa – informuje Stiftung Warentest. „Oprócz zarządzania kontem dotyczy to również opłat za przelewy, opłat za karty, opłat pobieranych z powodu nieosiągnięcia minimalnego wynagrodzenia lub opłat za opiekę i opłat systemowych” – wyjaśnia Christoph Hermann, ekspert prawny w Stiftung Warentest. Handelsblatt.

Ale co to konkretnie oznacza dla konsumentów? Jeśli zastosujesz się do wyjaśnień Stiftung Warentest, banki, które w przeszłości podniosły swoje opłaty bez aktywnej zgody – i prawie wszystkie z nich sobie z tym radzą – muszą zwrócić nielegalnie zdobyte pieniądze. Z drugiej strony, klienci są zobowiązani do zapłaty ustalonych stawek dopiero przy otwieraniu konta.

READ  Energia – przełom USA i Niemiec w gospodarce Nord Stream 2

BGH: Opłaty bankowe w Postbanku są nielegalne – konsumenci powinni teraz zwrócić na to uwagę

Jest jedno ograniczenie: kwoty, które zostały nadpłacone przed 1 stycznia 2018 r., Są prawnie zabronione. Jednak według Fundacji Waiting Test Foundation płatności będą prawdopodobnie mieścić się w „pełnym trzycyfrowym” przedziale. Plik Postbank Nie chce komentować konsekwencji decyzji BGH, dopóki nie będzie uzasadnienia. Powinno to nastąpić za kilka tygodni.

Czy banki i kasy oszczędnościowe automatycznie opłacają subskrypcje? „To po prostu nie działa w ten sposób” – obawiają się testerzy produktów. Przeszłość pokazała, że ​​klienci banków zawsze musieli dochodzić odszkodowania – i często udaje się to tylko z prawnikami. Zwolennicy praw konsumentów wyjaśniają: „Jeśli możesz łatwo obliczyć, ile pieniędzy bank lub kasa oszczędnościowa będzie musiał zapłacić przy stałych miesięcznych opłatach, możesz zażądać natychmiastowej płatności”. Jeśli sprawa jest bardziej skomplikowana, możesz poprosić banki o podanie uiszczonych opłat. Fundacja już udostępnia w tym celu szablony tekstowe.

Nielegalne opłaty bankowe w Sparkasse, Raiffeisenbank and Co: Bolesny punkt dla osób, których to dotyczy

Tobias Troger, profesor prawa na Uniwersytecie Goethego we Frankfurcie, opisuje decyzję BGH Handelsblatt To jest „bardzo ważne”. Nie należy jednak mówić, że klienci mogą faktycznie żądać ogromnych opłat i prowizji. Wskazuje na szczególne cechy prawa cywilnego. Patrick Rössler, przewodniczący Finanz Colloquium Heidelberg, również spowolnił oczekiwania: „Niestety obecnie wydaje się, że wysiłek w zbiorowej działalności banku i klientów wzrośnie ogromnie, a klient ostatecznie nie odniesie z tego żadnych korzyści”. Rösler wbija palec w ranę.

Ponieważ: Orzeczenie w sprawie BGH może pozwolić na umorzenie i ochronę konsument W przyszłości za wyższe opłaty z tylnych drzwi, ale nie za wyższe opłaty per se. Stiftung Warentest zakłada, że ​​większość instytucji finansowych zaoferuje swoim klientom nowe warunki zarządzania kontami. Jeśli klienci nie wkroczą, banki i kasy oszczędnościowe prawdopodobnie się skończą. Następnie musisz poszukać nowego, tańszego banku macierzystego. Możesz to zrobić wcześniej. (Jonas Rap)

Lista list rankingowych: © Sebastian Gollnow / dpa

READ  „Zielona energia jądrowa” prawie bez odpadów radioaktywnych: Anglia powinna dostać urządzenie termojądrowe

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

AstraZeneca zarabia miliardy na sprzedaży (ale bez zysku) ze szczepionki przeciw Covid

Published

on

Brytyjska Szwedzka Firma Farmaceutyczna AstraZeneca W pierwszej połowie 2021 roku zarobiła 1,2 miliarda dolarów ze sprzedaży swojej szczepionki. Firma poinformowała, że ​​do ponad 170 krajów dostarczono około 319 milionów paczek, w tym około 97 milionów w Unii Europejskiej. AstraZeneca sprzedaje szczepionkę po kosztach – bez zysku.

AstraZeneca opracowała swoją szczepionkę we współpracy z Uniwersytetem Oksfordzkim i jest jednym z wiodących producentów na świecie. Całkowite przychody firmy wzrosły o około jedną czwartą do 15,5 miliarda dolarów w pierwszej połowie 2021 roku Wielka Brytania Szczepionka miała kluczowe znaczenie dla kampanii szczepień, która została szybko wdrożona.

AstraZeneca planuje również osiągnąć długoterminowy wzrost poprzez przejęcie amerykańskiej firmy biotechnologicznej Alexion. Ten „kamień milowy” umożliwi firmie lepszą pozycję w dziedzinie immunologii i chorób rzadkich, mówi prezes firmy Pascal Soriot. AstraZeneca sfinalizowała przejęcie Alexion o wartości 39 miliardów dolarów kilka dni temu, co czyni ją największym przejęciem w historii firmy farmaceutycznej.

Jednak zwiększone wydatki i dobrowolne zobowiązanie grupy do niezarabiania na szczepionce na koronawirusa wywierają presję na marże. W sumie zyski spadły z 756 milionów dolarów w zeszłym roku do 550 milionów dolarów. Analitycy mieli niższą sprzedaż na poślizgu, ale spodziewali się wyższych zysków.

Wraz z zamknięciem wielomiliardowego przejęcia Alexion w lipcu, AstraZeneca również zaktualizowała swoje cele na bieżący rok, zgodnie z oczekiwaniami. W związku z tym sprzedaż w bieżącym roku powinna wzrosnąć w niskim przedziale dwudziestu procent. Zysk na akcję skorygowany o efekty specjalne powinien wzrosnąć wyraźniej: w tym przypadku planowany jest wzrost z 5,05 USD do 5,40 USD.

READ  Czekam na Czechy i Polskę
Continue Reading

Economy

Odżywianie – Teterow – Schlachthof Teterow: operatorzy inwestują miliony więcej – Ekonomia

Published

on

Teterow (dpa/mv) – Firma przetwórstwa mięsnego Danish Crown będzie nadal inwestować w jedyną dużą ubojnię w Meklemburgii-Pomorzu Przednim w Teterowie (powiat Rostock). Dyrektor zarządzający Danish Crown Teterower Fleisch GmbH powiedział w czwartek, że na nadchodzący rok podatkowy zostanie przeznaczonych 2,5 miliona euro. Duńczycy, uważani za jednych z największych europejskich rzeźników bydła, przejęli Teterow w 2017 roku. Od tego czasu zainwestowano 10 milionów euro, powiedział Rohlov. W 2019 r. zaprzestano uboju trzody chlewnej ze względu na koszty.

„Chcemy pozycjonować się szerzej w Tetero” – powiedział Rohlov. W chlewniach, które stały się puste, mięso zwierząt gospodarskich jest krojone i dzielone znacznie częściej niż wcześniej. „Teraz sami przetwarzamy około 70 procent wołowiny, w 2017 roku było to tylko 20 procent”. W efekcie około 200 mężczyzn i kobiet będzie nadal zatrudnionych. Nie ma już umów o pracę. Na przykład współpracują z siecią steków, aby zapewnić, że skóry Uckermärker są przetwarzane na skóry ze świadectwem pochodzenia.

Obecnie Teterower ubija i przetwarza około 110 000 sztuk bydła rocznie, w tym duże ilości do standardów ekologicznych. Zwierzęta pochodzą od rolników z Saksonii-Anhalt, Brandenburgii, Meklemburgii-Pomorza Przedniego i Polski. Towary mrożone są eksportowane do Francji, Hiszpanii, Włoch, Chin itp. Powiedziała, że ​​oddzielenie od sekcji świń, które jest powszechne w rzeźni, nie wpływa na eksport wołowiny do Chin. Po pojawieniu się afrykańskiego pomoru świń Chiny przestały importować wieprzowinę z Niemiec.

© dpa-infocom, dpa: 210729-99-591922 / 2

READ  „Zielona energia jądrowa” prawie bez odpadów radioaktywnych: Anglia powinna dostać urządzenie termojądrowe
Continue Reading

Economy

Nadpodaż: Volkswagen może kupić Europcar

Published

on

Stan: 28.07.2021 22:11

Wypożyczalnia samochodów powinna wkrótce ponownie stać się częścią imperium Volkswagena: Volkswagen odkupuje Europcar za 2,5 miliarda euro. Wieczorem francuska firma przyjęła ofertę z Wolfsburga.

Prezes Volkswagena, Herbert Diess, faktycznie chciał zmniejszyć i zmniejszyć grupę z jej dwunastoma markami. Firma z Wolfsburga porzuciła niedawno większość luksusowej marki Bugatti.

Nieznacznie zwiększono szerokość opętania

Ale teraz Diess chce ponownie rozszerzyć imperium VW – o wypożyczalnię samochodów. W ramach konsorcjum z zarządzającym aktywami Atestor i największym importerem VW w Holandii, Pon Holdings, VW nabywa Europcar. Oferta została zwiększona o jeden cent do 50 centów na akcję. Odpowiada to około 2,5 miliarda euro.

Obie strony zgodziły się teraz na umowę. Wieczorem Europcar ogłosił, że przyjmie ofertę. Rada Nadzorcza VW zatwierdziła transakcję.

Z Europcar do wiodącego dostawcy mobilności

Umowa ma sens również z punktu widzenia Volkswagena. Prezes VW Diess ogłosił, że Europcar powinien odgrywać kluczową rolę w tworzeniu platformy dla mobilności. Wiodąca europejska wypożyczalnia samochodów posiada rozległą sieć terminali na lotniskach, dworcach kolejowych i w centrach miast. „Zarządzając swoją nowoczesną flotą i rozległą siecią stacji, Europcar pomoże Volkswagenowi szybciej osiągnąć ambitne cele w zakresie rozszerzania usług mobilności” – wyjaśnił Dies. Klienci coraz częściej korzystają z formularzy subskrypcji i car-sharingu jako alternatywy dla własnego samochodu.

Volkswagen jest już zaangażowany w car sharing pod marką WeShare i oferuje usługi ride-hailing z Moia. Praca ta zostanie rozszerzona w ciągu najbliższych kilku lat. Grupa chce przekształcić się z producenta klasycznych samochodów w konglomerat technologiczny, który oprócz pojazdów zarabia na oprogramowaniu i usługach cyfrowych.

Ożenił się ponownie po rozwodzie 15 lat temu

Europcar był już własnością Volkswagena pod koniec lat 90-tych. W 2006 roku firma z Wolfsburga sprzedała wypożyczalnię samochodów, ponieważ nie była już odpowiednia dla jej podstawowej działalności. Podczas pandemii Corona Europcar wszedł w najgorszy kryzys w swojej historii. Francja i Hiszpania musiały pomóc w pożyczkach awaryjnych. Główny akcjonariusz Europcar Eurazeo odszedł. Aby przetrwać, wypożyczalnia samochodów zmniejszyła swoją flotę pojazdów o prawie połowę.

READ  Wysoka inflacja w Polsce: Skoki cen spowodowane epidemią

Continue Reading

Trending