Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Międzynarodowy Fundusz Walutowy podnosi prognozę wzrostu PKB Polski w 2021 roku

Warsaw Business Journal

Czwartek, 8 kwietnia 2021 r., Godz. 10:00

Zdjęcie: Stanislav Paluka ou / shutterstock.com

Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) podniósł prognozę wzrostu PKB dla Polski z 2,7 proc. Do 3,5 proc. W 2021 r. I obniżył swoją prognozę z 5,1 proc. Do 4,5 proc. W 2022 r. – podała agencja BAP Warsaw Business Journal.

Zgodnie z najnowszą edycją odnawialnego raportu World Economic Outlook Międzynarodowego Funduszu Walutowego, fundusz spodziewa się, że inflacja CPI w Polsce w tym roku wyniesie średnio 3,2% (2,7% na koniec 2020 r.) I 2,5% w 2022 r. %.

Według Międzynarodowego Funduszu Walutowego nadwyżka na rachunku obrotów bieżących ma wynieść 2% w 2021 r. I 1,3% w 2022 r.

W raporcie nie ma uzasadnienia dla prognoz.

Wspieraj BUDAPESZT BUSINESS JOURNAL

Stworzenie magazynu godnego tego miana to kosztowna sprawa. Od 27 lat wydawcy, redaktorzy i reporterzy Budapest Business Journal starają się przekazywać Ci wiadomości biznesowe, informacje, którym możesz zaufać, które są prawdziwe, dokładne i dostarczane bez strachu i przychylności.

Firmy prasowe na całym świecie starają się znaleźć model biznesowy, który pozwoli im na dalsze osiąganie doskonałych wyników bez uszczerbku dla ich wyników. Ostatnio niektórzy eksperymentowali z pomysłem angażowania swoich czytelników jako najważniejszych partnerów.

Chcemy zaoferować tę samą możliwość naszym czytelnikom. Chcielibyśmy zaprosić Cię do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości dziennika biznesowego, którego potrzebujesz. Naciśnij przycisk Wsparcie PPJ, aby wybrać, jak często i jak często będziesz przesyłać nam swoje wkłady

READ  Czy w Polsce odbędą się przedterminowe wybory parlamentarne?