Connect with us

Top News

Giełda w Kopenhadze: ORSTED

Published

on

Urząd Regulacji Energetyki przyznał kontrakty na morskie farmy wiatrowe Baltica 3 i Baltica 2 o łącznej mocy do 2,5 GW. Baltica 3 i 2 wniosą istotny wkład w transformację zielonej energii w Polsce, przyspieszy rozwój lokalnego łańcucha dostaw i pobudzi aktywność gospodarczą na wiele lat.

Największy morski projekt wiatrowy w polskim rejonie Morza Bałtyckiego, który obejmuje dwie fazy, Baltica 3 i Baltica 2 – obecnie Baltica Offshore Wind Farm – jest dużym krokiem bliżej realizacji, gdy przedstawi go szef Urzędu Regulacji Energetyki. (URE). Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska RP oraz schemat maksymalnej różnicy 319,60 PLN / MW (CFD) zgodnie z Ustawą o wodzie morskiej. To skutecznie potwierdza, że ​​Farma Wiatrowa Baltica Offshore została wybrana do pierwszej fazy ambitnego projektu morskiej energetyki wiatrowej w Polsce.

Dzięki łącznej mocy do 2,5 gigawata Baltica 3 i 2 będą wytwarzać wystarczającą ilość zielonej energii, aby zasilić 4 miliony polskich gospodarstw domowych.

W lutym 2021 roku Arstet i PGE podpisały umowę o utworzeniu spółki joint venture 50/50 na rzecz rozwoju, budowy i eksploatacji statków Baltica 3 i 2, realizowanych przez spółki celowe. Projekt 3-fazowy Baltica (do 1 GW) rozpocznie wytwarzanie energii elektrycznej w 2026 r., Natomiast 2-fazowy Baltica (do 1,5 GW) zostanie uruchomiony przed 2030 r., W zależności od transakcji joint venture i ostatecznych decyzji inwestycyjnych. Arstet i PGE. Nagroda CFD podlega ostatecznemu zatwierdzeniu przez Komisję Europejską.

Rosmus Erbo, starszy wiceprezes Arstet i prezes regionalnej Europy kontynentalnej, mówi: „Przyznanie kontraktu na Baltica 3 i 2 jest kamieniem milowym we wspólnych aspiracjach Argentyny i PGE w Polsce i Polsce. W ramach wspólnego przedsięwzięcia z niecierpliwością czekamy na realizację tych ważnych projektów infrastrukturalnych i pomoc Polsce w wykorzystaniu ogromnych zasobów zielonej energii na Morzu Bałtyckim. Sektor morskiej energetyki wiatrowej będzie kamieniem węgielnym przejścia Polski na zieloną energię i może stworzyć tysiące miejsc pracy w Polsce. ”

READ  Wojna na Ukrainie: około 2,48 mln uchodźców w Polsce

Jak mówi Wojciech Debrovsky, prezes GK PGE: „Decyzja Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki sprawia, że ​​projekt offshore i Farma Wiatrowa Baltica Marine nabierają charakteru. Morskie powietrze w Polsce ma teraz mocne podstawy do budowy, co jest obecnie priorytetem Grupy Kapitałowej PGE. W naszej aplikacji na CFD nakreśliliśmy również, w jaki sposób chcielibyśmy inwestować w farmy morskie jako lider tej nowej branży w Polsce. Zależy nam na wzmocnieniu lokalnego łańcucha dostaw. ”

Mapa drogowa Polski dla morskiej bryzy
Polityka energetyczna Polski jest kluczową technologią umożliwiającą przekształcenie powietrza z jednego oceanu w gospodarkę niskoemisyjną w Polsce do 2040 r., A polskie prawo dotyczące wiatru morskiego określa ambicje dotyczące polskiej wody morskiej: Polska ma wytworzyć 5,9 gigawata do 2030 r., 11 gigawatów do 2040 r., A 2040 r. Do 2040 r .; Analizy sugerują, że do 2050 roku polska woda będzie miała pojemność do 28 gigawatów. Ma potencjał, aby uczynić Polskę największym rynkiem dla powietrza przybrzeżnego w regionie Polski i znacząco przyczynić się do osiągnięcia celu Komisji Europejskiej, jakim jest 300 gigawatów wody morskiej.

Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej szacuje, że osiągnięcie celów dotyczących pojemności wody morskiej w polskim prawie morskim otworzy inwestycje o wartości 29 29 miliardów.

Wiele polskich firm jest już aktywnie zaangażowanych w montaż i serwis turbin podwodnych jako dostawcy kabli, fundamentów, dźwigów i statków w przemyśle morskim. Polskie porty w regionie Morza Bałtyckiego mają potencjał, aby stać się centrami budowy, obsługi i utrzymania morskich farm wiatrowych.

Informacje zawarte w niniejszym komunikacie nie zmieniają wcześniejszych wytycznych finansowych strsted na rok podatkowy 2021 ani przewidywanej kwoty inwestycji na 2021 r.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji:

Relacje z mediami Strsted Group
Tom Christian
+45 99 55 60 17
[email protected]

READ  Wysłanie polskiego ognia do Austintown | Wiadomości, sport, praca

Relacje inwestorskie
Alan Botskov Anderson
+45 99 55 79 96
[email protected]

Strsted about
Strsted vision to świat, który działa całkowicie na zielonej energii. Strsted buduje, buduje i obsługuje morskie i przybrzeżne farmy wiatrowe, farmy słoneczne, magazyny energii i zakłady bioenergetyczne oraz dostarcza produkty energetyczne swoim klientom. Strsted została uznana za najbardziej zrównoważoną firmę energetyczną na świecie w rankingu Corporate Knights 2021 Global Most Sustainable Companies Index i została uznana przez CDP Climate Change za globalnego lidera w dziedzinie działań na rzecz klimatu. Strsted z siedzibą w Danii zatrudnia 6179 osób. Akcje Strsted są notowane na giełdzie Nasdaq Copenhagen (Orsted). Do 2020 roku przychody grupy wyniosą 52,6 mld TKK (7 7,1 mld). Odwiedź Orsted.com lub śledź nas na Facebooku, LinkedIn, Instagramie i Twitterze.

  • Nagroda Baltica 2 i 3 CFD

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top News

Czas oczekiwania na psychoterapię jest znacznie dłuższy niż twierdzą towarzystwa ubezpieczeń zdrowotnych

Published

on

Ekskluzywne badania rbb |24 Data Research

Czas oczekiwania na psychoterapię jest znacznie dłuższy niż twierdzą towarzystwa ubezpieczeń zdrowotnych


środa 25.05.22 | 06:02 | Wyłączony Wanda Blackman, Haluka Meyer-Forst i Sofia Mersman

Obraz: rbb | 24

Wyjątek od długiego oczekiwania na miejsce w psychoterapii. Do tej pory twierdziły to legalne firmy ubezpieczeniowe. Ale ekskluzywny rbb | Badania 24 danych pokazują coś przeciwnego. Wanda Bleckmann, Haluka Maier-Borst i Sophia Mersmann

Długie czasy oczekiwania nie są wyjątkiem, ale regułą

Wiosną 2022 roku z setkami praktyk lekarskich w Niemczech skontaktowano się telefonicznie w ramach ankiety rbb|24. Ostatecznie w analizie uwzględniono informacje o 123 postępowaniach związanych z czasem ich oczekiwania, a 54 postępowania poświęcono Berlinowi i Brandenburgii. Zdaniem ekspertów czas oczekiwania jest długi, co powoduje problematyczną sytuację w opiece nad pacjentem.

Arno Deester, psychiatra i psycholog, profesor Uniwersytetu w Kilonii, mówi: „Każdy, kto potrzebuje leczenia, nie może czekać tak długo”.

W Jednak próbka z rbb|24 pokazuje tylko, że pacjenci czekają kilka miesięcy na miejsce w leczeniu. Okazuje się, że coś istnieje Poważna różnica między miastem a wsią. Jeśli poświęcisz tylko czas między pierwszą konsultacją a rozpoczęciem leczenia, średni czas oczekiwania wynosi osiem tygodni w mieście i 24 tygodnie w kraju. Jeśli weźmiesz czas od pierwszego telefonu, to 12,5 tygodnia w mieście i dwa razy więcej na wsi.

Niektóre praktyki wiejskie sugerują okres oczekiwania wynoszący dziewięć miesięcy lub dłużej. Teaser potwierdził swoje osobiste doświadczenia w tych wynikach. Sytuację podsumowuje następująco: „Są obszary wiejskie, na których nie ma wystarczających możliwości zapewnienia odpowiedniej opieki”.

Brandenburczycy dłużej czekają na leczenie niż berlińczycy

rbb|24 zwrócił się do Barmera w imieniu innych legalnych firm ubezpieczeniowych. Zapytany, dlaczego Federalna Izba Psychoterapeutów i RPP|24 mają czas oczekiwania, Barmer powiedział: „Podczas badania dostawców usług istnieje uzasadniony problem z nieudokumentowaniem czasów oczekiwania i zapytań. (…). W rezultacie tylko można narysować niepełny obraz.” Usługodawcy odnoszą się tutaj do terapeutów.

Rolnik jest jednak nieugięty, że jego pełnomocnik – ubezpieczenie zdrowotne uwzględniło tylko tych, którzy byli w tym czasie leczeni. Ofiary opiekujące się lub porzucone przez kilka miesięcy nie mogą zatem wziąć udziału w badaniu. Jednak Palmer postrzega długi czas oczekiwania jako wyjątkowe przypadki, które zwykle pojawiają się tylko wtedy, gdy ofiara nalega na określonych terapeutów lub czasy leczenia. Nie można było określić podstawowego niedoboru.

Terapeuci narzekają na ogromny tłum

Stoi to w wyraźnym kontraście do tego, jak stowarzyszenia zawodowe postrzegają sytuację. Zapytana Federalna Izba Psychoterapeutów (BPTK) potwierdziła, że ​​ich zdaniem popyt jest nadal wysoki, zwłaszcza na obszarach wiejskich. „W dużych miastach nie ma więcej chorób psychicznych niż na obszarach wiejskich” – mówi Kay Funke-Kaiser, rzecznik BPTK. Niemniej jednak gęstość terapeutów i liczba zatwierdzonych kas w kraju są znacznie niższe.

Sytuację tę może zmienić przede wszystkim federalna wspólna komisja, w której przedstawiciele ubezpieczeń zdrowotnych i przedstawiciele lekarzy grupowych określają potrzeby w dziedzinach medycznych. W 2019 roku eksperci zalecili utworzenie 2400 nowych witryn ubezpieczeń zdrowotnych na potrzeby psychoterapii. Ale jak dotąd nie powstała nawet połowa miejsc.

Wniosek: Wielu terapeutów twierdzi, że już porzucili listę oczekujących na rbb|24. Nie mogą już przetwarzać list w rozsądnym czasie.

Audycja: Inforadio, 25 maja 2022, 18:20

Wszystkie posty do badań

READ  Polska: Na Pomorzu zbliża się ogromna skocznia
Continue Reading

Top News

Czwarty transport pomocy na Ukrainie przez Emery Karate School

Published

on

Tymczasem zespół doradców z Allgäu Karate School Imeri, która rozrosła się do dziesięciu kobiet i mężczyzn, planuje w przyszły weekend kolejny, czwarty statek pomocy do Polski, aby wesprzeć ofiary wojny uciekające z Ukrainy.

„Zapasy żywności i zdrowia są pilnie potrzebne” – dowiedział się Enis Emery ze swoich polskich kontaktów. Ci z Allgäu, którzy chcą przekazać takie rzeczy w krótkim czasie, mogą je przekazać w Szkole Karate przy Karl-Saurmann-Straße 3/4 w Wangan w środę, 25 maja od 16:00 do 19:00.

Wangan ma okazję przekazać darowiznę w najbliższą środę

„Mogą to być również przedmioty luzem, a my zapakujemy wszystko i załadujemy je bezpośrednio do naczepy ciężarówki tuż przed naszymi drzwiami”, wyjaśnia Emery o 40-tonowej ciężarówce, która jest ponownie dostępna za darmo na Leutkircher Spedition Mösle. Do celów transportowych. W tym dwóch kierowców, którzy „poświęcają” swój wolny czas lub urlop na około 1700 km w obie strony. Ekipa pomocników musiała zapłacić tylko za olej napędowy.

Szkoła Karate kontynuuje zbiórkę dla ukraińskich uchodźców

Szkoła Karate kontynuuje zbiórkę dla ukraińskich uchodźców Dodatkowo

Najpilniej potrzebne artykuły sanitarne w ośrodkach dla uchodźców dla Ukraińców w Polsce to podpaski, szczoteczki do zębów, mydło, żel pod prysznic i pasta do zębów, a także bielizna, zwłaszcza dla dzieci i kobiet. „Leki takie jak ibuprofen lub tym podobne są ważne, ale uzyskanie potrzebnej ilości jest prawie niemożliwe” – mówi Gerald Wagner.

Z Allgäu po Sobotkę i Niemodlin

50-latek od początku był związany z ojcem ucznia karate i grupą pomocników.Według Emery’ego ich „promień” urósł do około 40 osób. Wagner zamówił między innymi inne samochody dostawcze do transportu pomocy humanitarnej z Alkowa do polskich miast Sopodka i Nimotlin.

Allg'uer Karateschule chce dalej pomagać Ukrainie

Allgäu Karate School chce nadal pomagać Ukrainie Dodatkowo

W ciągu ostatnich kilku tygodni zebrano darowizny, w tym Szkołę Karate w Whangarei i Isni oraz miejsca przyjęcia Lutzkirch Special Spaces Mosle. „Na początku było to trochę trudne, ale w ciągu ostatnich dziesięciu dni ponownie doświadczyliśmy niesamowitego wsparcia” – mówi radośnie Emery, zapytany o odpowiedź na jego wezwania o pomoc we wtorek.

READ  „Coraz bardziej niekonstytucyjne”: darczyńcy AfD muszą zwrócić 100 000 euro – polityka wewnętrzna

Fabryki w okolicy przekazują 1,2 tony ciasta

„Na przykład to zdumiewające, że młyny w okolicy udostępniły nam 1,2 tony mąki” – dodaje. Szkoły nadal wspierają akcję pomocy humanitarnej: z Rupert-Ness-Gymnasium w Wangan dotarły tylko 24 pudła z artykułami humanitarnymi, a on był w stanie odebrać kilka rzeczy ze szkoły społeczności Arjenbull w Eglofs. Firma Freuden Jork z siedzibą w Isny ​​i rodzinny browar Stolz ponownie przekazały w imieniu spółek zależnych 20 Great Drinks, Imeri lists.

Szkoła Karate Emery nadal pomaga Ukrainie

Szkoła Karate Emery nadal pomaga Ukrainie Dodatkowo

Ponieważ potrzeby ukraińskich uchodźców wojennych w Polsce można teraz lepiej oszacować i zakupić najpilniej potrzebne przedmioty – takie jak leki, apteka czy szkolenie lekarzy nie należy traktować jako darczyńców. Nie dotrzymanie terminu lub zakupy spożywcze w dostawach pomocy – oraz darowizny pieniężne na zatankowanie pojazdów są teraz mile widziane.

Dzięki darowiznom pieniężnym można zapewnić bardziej ukierunkowaną pomoc

Rada Asystentów od dawna niechętnie to robiła, ale wykorzystanie funduszy zostało skrupulatnie udokumentowane, tak aby darczyńcy mogli być uwzględnieni w dowolnym momencie. Na przykład: „Jest wdzięczny ojcu, który osobiście dał nam 1000 euro, a 800 euro pochodziło z firmy Psychotech z Lyudkirch”.

Szkoła Imeri Karate również zorganizowała pomoc dla Ukrainy

Szkoła Imeri Karate również zorganizowała pomoc dla Ukrainy Dodatkowo

Asystenci mobilizują się w tych dniach do swojej czwartej podróży w ten weekend. Jednocześnie Ennis Emery spodziewa się w środę więcej spontanicznych osób: „Może jeden lub drugi wymyśli coś spontanicznego po pracy – bo każdy pakiet pomaga”.

Continue Reading

Top News

ADAC: zagęszczenie ruchu w weekend Wniebowstąpienia w kierunku plaży | NDR.de – Aktualności

Published

on

Stan: 24.05.2022 19:36

Wiele osób traktuje długie weekendy wniebowstąpienia jako okazję do krótkich wycieczek. To znaczy: na ulicach na północy będzie tłoczno. Zwłaszcza w kierunku Morza Północnego i Konia, mówi ADAC.

W szczególności Automobilklub przewiduje ryzyko korków drogowych A1 Z Kolonii do Lubeki przez Bremę i Hamburg Schellswick Holstein. Jak również na A2Pochodzi z Berlina Dolna Saksonia Przeprowadzka do Dortmundu. Obszar metropolitalny wokół Hanoweru stanie się barierą. I dalej A7 Między Hamburg Hanower i Hamburg przecinają Kilonię na północ i kierują się do Flensburga, gdzie ADAC spodziewa się korków. Na A20 i drogi Meklemburgia-Pomorze Przednie Brak ryzyka korków.

Wideo: Początek wakacji w Hamburgu: Jeśli chcesz podróżować, zaplanuj czas oczekiwania (21.05.2002) (2 min)

Korki od środy

ADAC spodziewa się pierwszego korka w środę od 13:00 do 19:00. Fala powrotu osiągnie szczyt w niedzielne popołudnie. W końcu istnieje ryzyko zatłoczenia autostrad w obszarach metropolitalnych. Z kolei w piątek ADAC spodziewa się mniejszego ruchu na drogach.

Place budowy staną się przeszkodą

Według ADAC, ponad 1000 placów budowy na autostradach w całym kraju powoduje utrudnienia i korki. W Dolnej Saksonii znajdują się place budowy na A7 między trójkątem Hildesheim-Trispensted i Hannover-Suite oraz na A1 między Lohne / Dinglage i Bramshaw.

ADAC: Drogi Czwartku

Alexandra Cruz z ADAC radzi dobrze spać w czwartek wieczorem lub wcześnie rano w czwartek. Ponadto zawsze pomocne jest przewidywanie trasy, aby nie przygotować się na kolejny korek.

W szkołach na północy nie ma zajęć piątkowych

Piątek jest pomostem między Dniem Wniebowstąpienia a weekendem w szkołach w kilku krajach związkowych, w tym w Dolnej Saksonii, Bremie, Szlezwiku-Holsztynie i McLenberg-Pomorzu Zachodnim. Szkoły w Hamburgu nie mają już lekcji przez cały tydzień.

Ten temat w projekcie:

NDR1 Dolna Saksonia | Bieżący | 25.05.2022 | 12:00.

Logo NTR
Continue Reading

Trending