Connect with us

Top News

Polska oferuje zróżnicowanie kontraktów dla morskich farm wiatrowych Baltica

Published

on

Urząd Regulacji Energetyki przyznał kontrakty na morskie farmy wiatrowe Baltica 3 i Baltica 2 o łącznej mocy do 2,5 GW. Baltica 3 i 2 wniosą istotny wkład w transformację zielonej energii w Polsce, przyspieszy rozwój lokalnego łańcucha dostaw i pobudzi aktywność gospodarczą na wiele lat.

Największy morski projekt wiatrowy w polskim rejonie Morza Bałtyckiego, który obejmuje dwie fazy, Baltica 3 i Baltica 2 – obecnie Baltica Offshore Wind Farm – jest dużym krokiem bliżej realizacji, gdy przedstawi go szef Urzędu Regulacji Energetyki. (URE). Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska RP oraz schemat maksymalnej różnicy 319,60 PLN / MW (CFD) zgodnie z Ustawą o wodzie morskiej. To skutecznie potwierdza, że ​​Farma Wiatrowa Baltica Offshore została wybrana do pierwszej fazy ambitnego projektu morskiej energetyki wiatrowej w Polsce.

Dzięki łącznej mocy do 2,5 gigawata Baltica 3 i 2 będą wytwarzać wystarczającą ilość zielonej energii, aby zasilić 4 miliony polskich gospodarstw domowych.

W lutym 2021 strsted i PGE Podpisał kontrakt Utworzenie spółki joint venture 50/50 w celu rozwoju, budowy i eksploatacji statków Baltica 3 i 2, opracowanej przez spółki celowe. Projekt 3-fazowy Baltica (do 1 GW) rozpocznie wytwarzanie energii elektrycznej w 2026 r., Natomiast 2-fazowy Baltica (do 1,5 GW) zostanie uruchomiony przed 2030 r., W zależności od transakcji joint venture i ostatecznych decyzji inwestycyjnych. Arstet i PGE. Nagroda CFD podlega ostatecznemu zatwierdzeniu przez Komisję Europejską.

Rosmus Erbo, starszy wiceprezes Arstet i prezes regionalnej Europy kontynentalnej, mówi: „Przyznanie kontraktu na Baltica 3 i 2 jest kamieniem milowym we wspólnych aspiracjach Argentyny i PGE w Polsce i Polsce. W ramach wspólnego przedsięwzięcia z niecierpliwością czekamy na realizację tych ważnych projektów infrastrukturalnych i pomoc Polsce w wykorzystaniu ogromnych zasobów zielonej energii na Morzu Bałtyckim. Sektor morskiej energetyki wiatrowej będzie kamieniem węgielnym przejścia Polski na zieloną energię i może stworzyć tysiące miejsc pracy w Polsce. ”

READ  Krytyka ministra rodziny Baza: „Przeciwko dobrej polityce wobec dzieci i młodzieży”

Jak mówi Wojciech Debrovsky, prezes GK PGE: „Decyzja Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki sprawia, że ​​projekt offshore i Farma Wiatrowa Baltica Marine nabierają charakteru. Morskie powietrze w Polsce ma teraz mocne podstawy do budowy, co jest obecnie priorytetem Grupy Kapitałowej PGE. W naszej aplikacji na CFD nakreśliliśmy również, w jaki sposób chcielibyśmy inwestować w farmy morskie jako lider tej nowej branży w Polsce. Zależy nam na wzmocnieniu lokalnego łańcucha dostaw. ”

Mapa drogowa Polski dla morskiej bryzy
Polityka energetyczna Polski jest kluczową technologią umożliwiającą przekształcenie powietrza z jednego oceanu w gospodarkę niskoemisyjną w Polsce do 2040 r., A polskie prawo dotyczące wiatru morskiego określa ambicje dotyczące polskiej wody morskiej: Polska ma wytworzyć 5,9 gigawata do 2030 r., 11 gigawatów do 2040 r., A 2040 r. Do 2040 r .; Analizy sugerują, że do 2050 roku polska woda będzie miała pojemność do 28 gigawatów. Ma potencjał, aby uczynić Polskę największym rynkiem dla powietrza przybrzeżnego w regionie Polski i znacząco przyczynić się do osiągnięcia celu Komisji Europejskiej, jakim jest 300 gigawatów wody morskiej.

Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej szacuje, że osiągnięcie celów dotyczących pojemności wody morskiej w polskim prawie morskim otworzy inwestycje o wartości 29 29 miliardów.

Wiele polskich firm jest już aktywnie zaangażowanych w montaż i serwis turbin podwodnych jako dostawcy kabli, fundamentów, dźwigów i statków w przemyśle morskim. Polskie porty w regionie Morza Bałtyckiego mają potencjał, aby stać się centrami budowy, obsługi i utrzymania morskich farm wiatrowych.

Informacje zawarte w niniejszym komunikacie nie zmieniają wcześniejszych wytycznych finansowych strsted na rok podatkowy 2021 ani przewidywanej kwoty inwestycji na 2021 r.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji:

Relacje z mediami Strsted Group
Tom Christian
+45 99 55 60 17
[email protected]

READ  Polska chce ubiegać się o organizację Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2036 roku

Relacje inwestorskie
Alan Botskov Anderson
+45 99 55 79 96
[email protected]

Strsted about
Strsted vision to świat, który działa całkowicie na zielonej energii. Strsted buduje, buduje i obsługuje morskie i przybrzeżne farmy wiatrowe, farmy słoneczne, magazyny energii i zakłady bioenergetyczne oraz dostarcza produkty energetyczne swoim klientom. Strsted została uznana za najbardziej zrównoważoną firmę energetyczną na świecie w rankingu Corporate Knights 2021 Global Most Sustainable Companies Index i została uznana przez CDP Climate Change za globalnego lidera w dziedzinie działań na rzecz klimatu. Strsted z siedzibą w Danii zatrudnia 6179 osób. Akcje Strsted są notowane na giełdzie Nasdaq Copenhagen (Orsted). Do 2020 roku przychody grupy wyniosą 52,6 mld TKK (7 7,1 mld). Odwiedź Orsted.com lub śledź nas na Facebooku, LinkedIn, Instagramie i Twitterze.

Połączyć

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Dzień Nakby: Zakazane hasła i materiały pirotechniczne – Policja bada doniesienia o protestach palestyńskich

Published

on

Dzień Nakby: Zakazane hasła i materiały pirotechniczne – Policja bada doniesienia o protestach palestyńskich
Niemcy Dzień Nakby

Zakaz śpiewów i materiałów pirotechnicznych – Policja bada doniesienia o palestyńskim proteście

Demonstracja palestyńska przemieszcza się przez Berlin – uczestnicy wykazują oznaki poparcia dla Hamasu

Tysiące ludzi ponownie zebrało się w Berlinie, aby uczcić Dzień Pamięci o Palestyńskiej Nakbie. Policja powiedziała WELT, że w wydarzeniu weźmie udział około 2000 osób.

W sobotę tysiące propalestyńskich demonstrantów przemaszerowało w Berlinie przez centrum miasta, aby upamiętnić tzw. Dzień Nakby. Zgromadziło się około 500 policjantów. Policja zarejestrowała 25 skarg dotyczących wybuchów petard i wybuchów bomb.

DW sobotę tysiące ludzi zebrało się ponownie w Berlinie, aby uczcić Dzień Pamięci o Palestyńskiej Nakbie. Policja powiedziała WELT, że w wydarzeniu weźmie udział około 2000 osób.

Pod hasłem „Palestyna będzie wolna” ludzie przeszli z Oranienplatz w Kreuzbergu do Czerwonego Ratusza. Według ich własnych informacji, w sobotę na miejscu pracowało 500 służb ratowniczych. Rzecznik policji powiedział w sobotnie popołudnie, że część uczestników została aresztowana w celu ustalenia ich tożsamości. W stronę policji rzucono także petardy.

„To jest czerwony trójkąt” – czytamy na sztandarze marszu po angielsku. Czerwony trójkąt jest używany w kontekście antyizraelskich protestów jako symbol wsparcia dla organizacji terrorystycznej Hamas. Sam Hamas używał w przeszłości tego symbolu w odniesieniu do swoich wrogów.

Marsz protestacyjny na B1 w pobliżu Spitalmarkt w Berlinie

Źródło: AFP/RALF HIRSCHBERGER

Inne banery i znaki zawierały słowa „ludobójstwo” nawiązujące do teorii spiskowej mówiącej, że Izrael popełnia ludobójstwo w Gazie. Oprócz flag palestyńskich widziano także członków lewicowych partii ekstremistycznych oraz tablice z napisem „Drugi dla Palestyny”.

Czytaj

Zrzut ekranu 2024-05-13 17:57:35

Komentarz „Tłuszcze dla wolnej Palestyny”

Policja podała, że ​​marsz protestacyjny był kilkakrotnie przerywany z powodu odpalenia materiałów pirotechnicznych lub wznoszenia zakazanych haseł. Rozwieszono transparenty i otwierano parasole, aby utrudnić policji dostarczanie dokumentów.

Policja bada 25 skarg dotyczących przestępstw. Ponadto, jak poinformował w niedzielę rano rzecznik, w 25 przypadkach policja zastosowała środki „ograniczające wolność”, m.in. w celu ustalenia danych osobowych.

Zabrania się wzywania policji z użyciem przemocy

Jak zwykle przed protestem policja postawiła pewne warunki. Zabronione jest na przykład nawoływanie do aktów przemocy lub wulgaryzmów. Zakazane są flagi i symbole organizacji terrorystycznych takich jak Hamas czy Samitoun, którym zakazano działalności w Niemczech od czasu masakry z 7 października 2023 r., a także wypowiedzi propagujące zniszczenie Państwa Izrael.

Według policji, z ciężarówki z megafonem wykrzykiwano zakazany slogan „Od rzeki do morza”. Jak poinformowała policja, samochód został usunięty.

Tutaj znajdziesz treści z Twittera

Twoja odwołalna zgoda na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych jest konieczna, ponieważ zgoda ta jest wymagana przez dostawców zewnętrznych, aby dostawcy treści osadzonych mogli wyświetlać treści osadzone. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „ON”, wyrażasz na to zgodę (możesz w każdej chwili zrezygnować). Obejmuje to Twoją zgodę na przekazanie niektórych danych osobowych do krajów trzecich, w tym do Stanów Zjednoczonych, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a) RODO. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj. Możesz wycofać swoją zgodę w dowolnym momencie, korzystając z przełącznika i prywatności na dole strony.

Polityk FDP Caroline Preisler również sprzeciwiła się demonstracji jako samotna kontrdemonstrantka. W ostatnich tygodniach wielokrotnie widywano go na marginesie antyizraelskich protestów. Miał zdjęcia ofiar Hamasu.

Polityk Caroline Preisler (FDP) wystąpiła przeciwko tłumowi. Trzymała fotografię zamordowanej Shani Louk

Polityk Caroline Preisler (FDP) wystąpiła przeciwko tłumowi. Trzymała fotografię Shani Lauk, która została zamordowana

Źródło: Image Alliance/dpa/Fabian Sommer

Według rzecznika policji Breisler skorzystał z prawa do przyłączenia się do tłumu i wyrażenia przeciwnej opinii, nie powodując zamieszania. Ponieważ niektórzy demonstranci stali się agresywni w obecności Preislera, otoczyło ich maksymalnie dziesięciu funkcjonariuszy.

Ci ludzie maszerowali także przez Berlin

Protestujący owinięci folią

Źródło: Jan Aleksander Casper

DSCF2039

Źródło: Jan Aleksander Casper

Palestyńczycy gromadzą się solidarnie z okazji 76. rocznicy "Nakba"w Berlinie

Parasole w kształcie arbuza: Owoc stał się symbolem jedności, ponieważ jego kolory odpowiadają palestyńskiej fladze.

Źródło: REUTERS

Według policyjnych raportów do zarejestrowanego punktu końcowego wiecu przybyło 2500 uczestników. Dzień Pamięci Nakby obchodzony jest 15 maja i upamiętnia wysiedlenie setek tysięcy Palestyńczyków podczas pierwszej wojny na Bliskim Wschodzie od czasu powstania państwa Izrael w 1948 roku.

Zamieszanie po środowej demonstracji

W środę wieczorem około 600 osób demonstrowało w Charlottenburgu z okazji Dnia Pamięci o Nakbie. W Newcoln zapanowało zamieszanie. Według policji zgromadziło się tam około 200 demonstrantów. Niektórzy z nich podpalili kosze na śmieci, odpalili petardy i ogień bengalski. Ludzie rzucali na ulice w różnych miejscach przedmioty takie jak rowery, kosze na śmieci itp.

Czytaj

W pobliżu stacji metra Wilmersdorfer Strasse w Berlinie

Demonstracja „Nakby” w Berlinie

Od czasu ataku terrorystycznego Hamasu na Izrael w Berlinie odbywają się cotygodniowe demonstracje. Według własnych danych berlińska prokuratura ma dotychczas około 1040 spraw (stan na 17 maja) w kontekście wojny w Gazie.

Działania związane z około 210 incydentami przestępczymi popełnionymi podczas demonstracji w związku z konfliktami na Bliskim Wschodzie, powiedział na żądanie rzecznik władz. Często obejmuje to podżeganie do nienawiści, niszczenie mienia, znieważanie lub używanie symboli organizacji niekonstytucyjnych i terrorystycznych.

READ  Krytyka ministra rodziny Baza: „Przeciwko dobrej polityce wobec dzieci i młodzieży”
Continue Reading

Top News

Powiernik Putina Miedwiediew grozi utworzeniem w Polsce strefy buforowej

Published

on

Powiernik Putina Miedwiediew grozi utworzeniem w Polsce strefy buforowej

Rosja zwiększa swoje groźby w związku z możliwymi atakami rakietowymi zachodniej broni. Teraz nawet kraj NATO wkrótce stanie się rosyjskim protektoratem.

Polityk SPD Joe Weingarten zaproponował w sobotę rozmieszczenie niemieckich jednostek patriotycznych na granicy Ukrainy, aby lepiej chronić przestrzeń powietrzną na zachodniej Ukrainie. „Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby uratować Ukrainę przed rosyjskim atakiem” – powiedział „Spiegelowi” członek komisji obrony Bundestagu. Wydaje się, że zachodnie rakiety coraz bardziej wytrącają z równowagi Rosję, tego samego dnia, w którym powiernik Putina wypowiadał się w zjadliwy sposób.

Dmitrij Miedwiediew, były prezydent Rosji, a obecnie wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa, grozi utworzeniem strefy buforowej, która miałaby chronić jego kraj przed atakami. „Jeśli reżim kijowski rozmieścił rakiety Storm Shadow/SCALP-EG o zasięgu co najmniej 550 km i zasięgu Biełgorod–Kijów 429 km, nietrudno obliczyć prawie cały centralny i znaczący obszar. [russischen] Zachód jest niszczony” – napisał w „Telegramie” wpływowy rosyjski polityk. Kremlowski dyktator Putin mówił już o strefie bezpieczeństwa, którą chce utworzyć pod Charkowem.

Ale Miedwiediew grozi teraz rozszerzeniem tego poza Ukrainę. „Jeśli tak się stanie, gwarantowana strefa buforowa będzie na granicy Polski lub już w Polsce” – zagroził rosyjski polityk w swoim poście na Telegramie. Gdzie Weingarten naprawdę chce zakładać organizacje patriotyczne. Miedwiediew określił niestrategiczną broń nuklearną jako „niejasną koncepcję”.

Zełenski skarży się na ograniczenia dotyczące rakiet

Oprócz wypowiedzi zachodnich polityków o możliwości rozmieszczenia wojsk na Ukrainie, tłem zagrożeń może być także dostarczenie rakiet dalekiego zasięgu. Najnowsze modele amerykańskich ATACMS-ów teoretycznie mogą latać na terytorium Rosji.

Kanclerz Olaf Scholz dotychczas odmawiał dostarczenia niemieckim rakietom Taurus, ponieważ teoretycznie mogłyby one dotrzeć na terytorium Rosji. Nie brakuje jednak także krytyków podejścia rządu, m.in. ze strony polityka Zielonych Antona Hofreitera i przedstawicielki FDP Marie-Agnes Strack-Zimmermann w komisji obrony.

Continue Reading

Top News

Zielone Świątki: Na północnych drogach wstrzymano ruch NDR.de – Aktualności

Published

on

Zielone Świątki: Na północnych drogach wstrzymano ruch NDR.de – Aktualności

Stan na: 18 maja 2024 r., 16:29

Podczas długiego weekendu Zesłania Ducha Świętego podróżni powinni spodziewać się korków na autostradach w północnych Niemczech. W sobotę awaria miała miejsce na drogach A1 i A7. W Zielone Świątki znów będzie tłoczno.

W sobotę postęp na autostradzie A7 był powolny. Według ADAC po południu między trójkątem Hamburg-Südwest a Othmarschen utracono co najmniej 45 minut. Ruch w tunelu pod Łabą w kierunku Flensburga jest obecnie wstrzymany. Wąskie gardło na autostradzie A7 w Heideggeris to plac budowy – postęp jest bardzo powolny. W Szlezwiku-Holsztynie w sobotę kierowcy powinni uzbroić się w cierpliwość na autostradzie A1 w kierunku Morza Bałtyckiego. Między Ahrensburgiem a przeprawą Bargteheide postęp był powolny na odcinku siedmiu kilometrów. Dotarcie do Danii zajęło dużo czasu. Meklemburgia-Pomorze Przednie miała pewne problemy.

Kolejne duże korki należy spodziewać się w poniedziałek

General German Automobile Club (ADAC) spodziewa się, że kolejne duże korki pojawią się w Zielone Świątki. Pasażerowie przyjeżdżają z niemal wszystkich krajów związkowych. W Dolnej Saksonii, Bremie i Meklemburgii-Pomorzu Przednim Zielone Świątki są jedynymi wtorkami pozaszkolnymi, podczas gdy w innych krajach związkowych, w tym w Hamburgu, Badenii-Wirtembergii, Bawarii, Nadrenii-Palatynacie, Kraju Saary i Saksonii-Anhalt, obowiązują święta Zielone Świątki. Jednak w Szlezwiku-Holsztynie uczniowie muszą wrócić do szkoły we wtorek.

Więcej informacji

Korki, place budowy i ostrzeżenia o zagrożeniach: aktualne komunikaty drogowe dla Hamburga, Dolnej Saksonii, Szlezwiku-Holsztynu i Meklemburgii-Pomorza Przedniego. Dalej

Na północy ulice te są bardziej zatłoczone

 • Większy obszar Hamburga
 • Autostrady na Morze Północne i Bałtyckie
 • A1 Osnabrück w kierunku Lubeki
 • A2 Hanower w kierunku Berlina
 • A7 Hamburg w kierunku Flensburga
 • A7 Hamburg w kierunku Hanoweru i Würzburga
 • Trójkąt A19 Witstock/Doz w kierunku Rostocku
 • A20 Lubeka w kierunku Rostocku
 • A24 Berlin w kierunku Hamburga

A7 i A1 to najbardziej ruchliwe autostrady w okolicach Hamburga

Według ADAC korki są szczególnie prawdopodobne na autostradzie A7 na północ i południe od tunelu pod Łabą w Hamburgu. W rejonie Altona budowany jest dwukilometrowy tunel chroniący przed hałasem. Wielu kierowców prawdopodobnie zwolni na autostradzie A1 (Brema-Lubeka): za mocno zatłoczoną wschodnią obwodnicą Hamburga, w pobliżu Parkdeheide (dzielnica Stormarn), znajduje się plac budowy z widokiem na Morze Bałtyckie. W związku z budową mostu spółka Autobahn GmbH ogłosiła, że ​​autostrada do Lubeki zostanie zwężona z trzech do dwóch pasów ruchu.

READ  Austria liczy szanse ze zgryźliwą Polską

W Pansdorf (dzielnica Ostholstein) stały plac budowy po raz kolejny powoduje wstrzymanie ruchu. Autostrada A1 (Osnabrück-Brema) będzie zamknięta w obu kierunkach pomiędzy Holdorf a Löhne/Dinklage (dzielnica Vechta) w niedzielę w godzinach od 20:00 do 8:00. Powodem jest usunięcie tymczasowego mostu na B214. Oznaczono objazdy.

Popularne kierunki podróży: Zatoka Lubecka i Pomorze Zachodnie

Według ADAC popularnymi kierunkami podróży Pięćdziesiątnicy są Morze Północne i Bałtyckie. Według ADAC szczególnie zakorkowane będą drogi do ośrodków wypoczynkowych, takich jak Timmendorfer Strand i Scharbeutz w Zatoce Lubeckiej, Eckernförde i Fehmarn w Szlezwiku-Holsztynie oraz Rugia i Uznam w Meklemburgii-Pomorzu Przednim.

Wczasowicze mułowi będą musieli wykazać się dużą cierpliwością na stacji załadunkowej w Niebul (dzielnica Nordfriesland). Alpy, niskie pasma górskie i sąsiednie kraje są również popularne wśród krótkich urlopowiczów. Jednak wycieczki do lokalnych terenów rekreacyjnych w pobliżu dużych miast mogą również mieć wpływ na ruch uliczny.

W piątek na autostradach na północy utworzyły się już korki

W zeszłym roku piątek przed Zesłaniem Ducha Świętego był jednym z najbardziej pracowitych dni w roku, powiedział rzecznik ADAC Tietjen. W tym roku również wiele dzieje się na autostradach: na przykład po wypadku na autostradzie A1 w rejonie Bremy wstrzymano ruch. Było to również na A7 w pobliżu Waltershof Ciężki frachtowiec utknął pod mostem rano. Ruch na A2 był wstrzymany na około pięciu kilometrach między skrzyżowaniami Hanover-Oost i Lehrt-Oost.

Więcej informacji

Znaki drogowe "€žautostrada"€œ i "€žRuch jest ograniczony" Znaleziono przy wjeździe na autostradę w kierunku Bremy i Oldenburga. © Image Alliance/dpa/Friso Gentsch Zdjęcie: Friso Gentsch

Zdaniem Ministerstwa Transportu ukończenie wszystkich placów budowy może zająć nawet kilkanaście lat. (05.04.2024) Również

Ten temat w projekcie:

NTR 1 Dolna Saksonia | Aktualny | 17 maja 2024 | 22:00

logo NTR
Continue Reading

Trending