Connect with us

Top News

Polska oferuje zróżnicowanie kontraktów dla morskich farm wiatrowych Baltica

Published

on

Urząd Regulacji Energetyki przyznał kontrakty na morskie farmy wiatrowe Baltica 3 i Baltica 2 o łącznej mocy do 2,5 GW. Baltica 3 i 2 wniosą istotny wkład w transformację zielonej energii w Polsce, przyspieszy rozwój lokalnego łańcucha dostaw i pobudzi aktywność gospodarczą na wiele lat.

Największy morski projekt wiatrowy w polskim rejonie Morza Bałtyckiego, który obejmuje dwie fazy, Baltica 3 i Baltica 2 – obecnie Baltica Offshore Wind Farm – jest dużym krokiem bliżej realizacji, gdy przedstawi go szef Urzędu Regulacji Energetyki. (URE). Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska RP oraz schemat maksymalnej różnicy 319,60 PLN / MW (CFD) zgodnie z Ustawą o wodzie morskiej. To skutecznie potwierdza, że ​​Farma Wiatrowa Baltica Offshore została wybrana do pierwszej fazy ambitnego projektu morskiej energetyki wiatrowej w Polsce.

Dzięki łącznej mocy do 2,5 gigawata Baltica 3 i 2 będą wytwarzać wystarczającą ilość zielonej energii, aby zasilić 4 miliony polskich gospodarstw domowych.

W lutym 2021 strsted i PGE Podpisał kontrakt Utworzenie spółki joint venture 50/50 w celu rozwoju, budowy i eksploatacji statków Baltica 3 i 2, opracowanej przez spółki celowe. Projekt 3-fazowy Baltica (do 1 GW) rozpocznie wytwarzanie energii elektrycznej w 2026 r., Natomiast 2-fazowy Baltica (do 1,5 GW) zostanie uruchomiony przed 2030 r., W zależności od transakcji joint venture i ostatecznych decyzji inwestycyjnych. Arstet i PGE. Nagroda CFD podlega ostatecznemu zatwierdzeniu przez Komisję Europejską.

Rosmus Erbo, starszy wiceprezes Arstet i prezes regionalnej Europy kontynentalnej, mówi: „Przyznanie kontraktu na Baltica 3 i 2 jest kamieniem milowym we wspólnych aspiracjach Argentyny i PGE w Polsce i Polsce. W ramach wspólnego przedsięwzięcia z niecierpliwością czekamy na realizację tych ważnych projektów infrastrukturalnych i pomoc Polsce w wykorzystaniu ogromnych zasobów zielonej energii na Morzu Bałtyckim. Sektor morskiej energetyki wiatrowej będzie kamieniem węgielnym przejścia Polski na zieloną energię i może stworzyć tysiące miejsc pracy w Polsce. ”

READ  Polska ma problem z transportem - części rozwiązania mogą niepokoić Niemcy

Jak mówi Wojciech Debrovsky, prezes GK PGE: „Decyzja Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki sprawia, że ​​projekt offshore i Farma Wiatrowa Baltica Marine nabierają charakteru. Morskie powietrze w Polsce ma teraz mocne podstawy do budowy, co jest obecnie priorytetem Grupy Kapitałowej PGE. W naszej aplikacji na CFD nakreśliliśmy również, w jaki sposób chcielibyśmy inwestować w farmy morskie jako lider tej nowej branży w Polsce. Zależy nam na wzmocnieniu lokalnego łańcucha dostaw. ”

Mapa drogowa Polski dla morskiej bryzy
Polityka energetyczna Polski jest kluczową technologią umożliwiającą przekształcenie powietrza z jednego oceanu w gospodarkę niskoemisyjną w Polsce do 2040 r., A polskie prawo dotyczące wiatru morskiego określa ambicje dotyczące polskiej wody morskiej: Polska ma wytworzyć 5,9 gigawata do 2030 r., 11 gigawatów do 2040 r., A 2040 r. Do 2040 r .; Analizy sugerują, że do 2050 roku polska woda będzie miała pojemność do 28 gigawatów. Ma potencjał, aby uczynić Polskę największym rynkiem dla powietrza przybrzeżnego w regionie Polski i znacząco przyczynić się do osiągnięcia celu Komisji Europejskiej, jakim jest 300 gigawatów wody morskiej.

Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej szacuje, że osiągnięcie celów dotyczących pojemności wody morskiej w polskim prawie morskim otworzy inwestycje o wartości 29 29 miliardów.

Wiele polskich firm jest już aktywnie zaangażowanych w montaż i serwis turbin podwodnych jako dostawcy kabli, fundamentów, dźwigów i statków w przemyśle morskim. Polskie porty w regionie Morza Bałtyckiego mają potencjał, aby stać się centrami budowy, obsługi i utrzymania morskich farm wiatrowych.

Informacje zawarte w niniejszym komunikacie nie zmieniają wcześniejszych wytycznych finansowych strsted na rok podatkowy 2021 ani przewidywanej kwoty inwestycji na 2021 r.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji:

Relacje z mediami Strsted Group
Tom Christian
+45 99 55 60 17
[email protected]

READ  Korona w MV: 585 nowych infekcji, cztery kolejne zgony | NDR.de - Nowości

Relacje inwestorskie
Alan Botskov Anderson
+45 99 55 79 96
[email protected]

Strsted about
Strsted vision to świat, który działa całkowicie na zielonej energii. Strsted buduje, buduje i obsługuje morskie i przybrzeżne farmy wiatrowe, farmy słoneczne, magazyny energii i zakłady bioenergetyczne oraz dostarcza produkty energetyczne swoim klientom. Strsted została uznana za najbardziej zrównoważoną firmę energetyczną na świecie w rankingu Corporate Knights 2021 Global Most Sustainable Companies Index i została uznana przez CDP Climate Change za globalnego lidera w dziedzinie działań na rzecz klimatu. Strsted z siedzibą w Danii zatrudnia 6179 osób. Akcje Strsted są notowane na giełdzie Nasdaq Copenhagen (Orsted). Do 2020 roku przychody grupy wyniosą 52,6 mld TKK (7 7,1 mld). Odwiedź Orsted.com lub śledź nas na Facebooku, LinkedIn, Instagramie i Twitterze.

Połączyć

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Wypadek na A8 w pobliżu Pforzheim: Wypadek w złym kierunku – 3 zabitych! – Wiadomości krajowe

Published

on

Pforzheim (Badenia-Wirtembergia) – Poważny wypadek na A8 w pobliżu Pforzheim. Powód: jazda pod prąd! Około 3.45 w niedzielę 35-letni mężczyzna wyjechał swoim peugeotem z parkingu Yes Campfellback w kierunku przeciwnym do drogi na autostradzie.

Zderzył się czołowo z kierowcą Renault i przejechał prawie cztery kilometry – w samochodzie jadło czterech młodych mężczyzn, z których dwóch zginęło na miejscu zdarzenia.

Frank Weber z policji w Pforzheim w BILD: „Kierowca Renault (28) i pilot (24) zginęli w ataku z przodu. Kolejni 28-latek i 33-latek siedział z tyłu pojazdu. zostały przewiezione do szpitali.”

Kierowca, który pojechał niewłaściwą drogą, również doznał poważnych obrażeń. Według policji inny kierowca początkowo skarżył się, że kierowca Peugeota jest podejrzany o prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

Weber: „Służby ratunkowe natychmiast zaczęły szukać samochodu, ale początkowo nie mogły go nigdzie znaleźć.

Według raportów BILD, musiało być kilka telefonów alarmowych, ponieważ przyczyna wypadku została później zauważona przez „niebezpieczny styl jazdy”.


Tylko kupa śmieci: na A8 zgubiony kierowca zderzył się z nadjeżdżającym samochodem, zabijając trzech, a dwóch poważnie raniąc.Zdjęcie: Marcus Rod / INSATS-Report24


Całkowicie uszkodzony samochód kierowcy, który pojechał niewłaściwą drogą

Całkowicie uszkodzony samochód kierowcy, który pojechał niewłaściwą drogąZdjęcie: Marcus Rod / DBA


W tym Renault zginęły dwie osoby

W tym Renault zginęły dwie osobyZdjęcie: Marcus Rod / INSATS-Report24


Dokładny przebieg wypadku jest teraz określony

Dokładny przebieg wypadku jest teraz określonyZdjęcie: 7aktuell.de/Alexander Hald

Autobahn 8 jest obecnie całkowicie zamknięty między Pforzheim-Ost i Pforzheim-Nord. Na służbie są ratownicy i policja.

Świadkowie, którzy mogą udzielić informacji o przebiegu wypadku lub stylu jazdy 35-latka, proszeni są o kontakt z Policją Drogową w Pforzheim pod numerem 07231 125810.

READ  Porozumienie w sprawie North Stream 2: Ukraina i Polska obawiają się o bezpieczeństwo
Continue Reading

Top News

Siostry Schmidtstorp wracają do Polski / Sumo srebro i brąz

Published

on

Daniela Schmidtstorp weszła na ring w kategorii wagowej 73 kg, rzucając na ring swoją przeciwniczkę Lenę Andrezek w pierwszej walce, dzięki czemu była w stanie wygrać walkę. Porażkę musiał przyznać Olivii Klegolskiej, która później w drugiej walce zdobyła złoty medal, ale w trzeciej walce potężnym kopnięciem rzucił na parkiet Agatę Sorosuchę. Zachował się srebrny medal w wadze -73 kg.

Kerstin Schmidtstorp i Johanna Schumann weszły na ring, aby zebrać kluczowe punkty rankingowe na Igrzyska Światowe 2022 w kategorii wagowej 80 kg. Johanna Sooman zmierzyła się z Ukrainką Anną Fomitską, tym razem Johanna nie znalazła przeciwko niej żadnej techniki i musiała zaakceptować porażkę. W kolejnej walce zmierzył się z Aleksandrą Grigile z Polski. Niestety Johanna doznała kontuzji kolana i została wykluczona z meczu. W długiej walce o sumo, Kerstin Schmidtstarp była w stanie rzucić na parkiet silną mistrzynię Europy juniorów Irinę Hrebenziu z harai koshi. W starciu z byłą mistrzynią Europy i świata Anną Alexandrovą z Rosji, przegrała i Kerstin Schmidtstarp musiała przejść do rundy pocieszenia, ale brąz wciąż był w zasięgu. Chęć odniesienia sukcesu i chęć konsolidacji ważnych punktów powstałych w ciągu trzech lat sprawiły, że Kerstin wyrosła poza siebie. Wygrała brązowy medal w meczu o brązowy medal z Aleksandrą Krikel z Polski.

„Kogut” w koszyku w ten weekend Jerk Frischmann z Babelsberg walczył do 115 kg. Jak zawsze Draw przywiózł mu Waję Duri z Ukrainy, a ten silny, młody zawodnik był magiczną atrakcją dla Jork na wiele meczów. Walki z nim nasilają się coraz bardziej, ale to nie wystarczy, by wygrać. Ale został wciągnięty do rundy komfortu i był w stanie ukończyć na 7. miejscu.

Wszyscy zawodnicy zmierzyli się z wyzwaniem dywizji otwartej, w której wspólnie walczyły wszystkie kategorie wagowe. Daniela, która waży zaledwie 72 kg, była jednym z najlżejszych i najcięższym zawodnikiem turnieju został wylosowany. To właśnie sprawia, że ​​ta kategoria wagowa jest tak wyjątkowa, szybkość i zwinność Danieli mierzy się z wagą i wzrostem polskiej rywalki Susannah Kristek. To jest to, co publiczność chce zobaczyć i sprawić, by sumo było wyjątkowe i przyjemne. Daniela próbowała unikać przeciwnika i być nękana przez Suparisa (stopy/stopy z płaską dłonią na klatce piersiowej przeciwnika). Dopiero gdy Susanna Cristek ją złapała, Daniela została wyrzucona z ringu. Susannah Kristek jest aktualną bliźniaczą mistrzynią Europy juniorów w 2021 roku!

READ  E-auto z funkcją kompresji: Crazy Stromer z Polski staje się coraz bardziej

Kerstin nie odniosła łatwego zwycięstwa z mistrzynią świata Herveid Ivaną Berezovską. Udało jej się jednak walczyć aż do małego finału w finale Hope, gdzie przegrała po wielkiej bitwie z Ukrainą przeciwko Victorii Sark. 5 miejsce w tak mocnej konkurencji, szaleństwo!

Jர்க்rg Frischmann walczył z ufnością o zwycięstwo nad Węgrem Patrickiem Pusasem, który nie wydawał się być kontuzjowany, a tym samym George wygrał, ponieważ Georgia była w finale przeciwko Kadyksowi. To naprawdę wyrzuciło komentarz z twarzy Jurki Subarisa. J ஜோrg przeszedł do rundy pocieszenia, wciąż mając nadzieję na zwycięstwo nad Cockpipe Miko-Logic of Poland. Niestety kolejny najsilniejszy Gruzin był w kolejnej walce i pozwolił eksplodować naszemu marzeniu o otwartym medalu z mężczyznami. Dobre 7 miejsce z emocjonującymi walkami to dobry wynik.

Na zakończenie imprezy jury nominowało sportowca, który miał odebrać targową nagrodę sportową ufundowaną przez Ambasadora Japonii z Polski! Brandenburg Sumotory Jurk Frishman otrzymał nagrodę, ponieważ traktuje swoich kolegów z drużyny z szacunkiem, niezależnie od tego, czy wygrają, czy przegrają. Ta nagroda jest warta więcej niż jakikolwiek złoty medal, twoje własne rozsądne zachowanie sportowe zostanie zauważone i będziesz postrzegany jako wzór do naśladowania.

Sędziami obok ringu były Elke Novak i Jana Harbart. Delegacji przewodniczyli dyrektor sportowy Wolfgang Jacquesward i trener Sandra Coppen-Jacquesward.

Od 11 rano 9 października Brandenburger będzie miał okazję zobaczyć fragmenty europejskiej elity walki sumo w Trifelderhall w Braisenberg und der Howell’s Wisenveck. Do tej pory zgłosiły się już Francja, Włochy, Rosja, Węgry, Polska, Wielka Brytania i Ukraina.

Continue Reading

Top News

Polska wygrywa ze standardowym pistoletem

Published

on

1. Tomas Partnick (POL), 2. Carls Olson (Szwecja), 3. Olson Stephen (DEN)

Polar Thomas Bartnik wygrał zimą finał Pucharu Europy ze standardową bronią na dystansie 300 metrów. Najlepsze szóste miejsce w Szwajcarii wywalczył Pascal Packman.

Od 24 do 26 września strzelnica Winter O’Hareball będzie mekką najlepszych europejskich snajperów na 300 metrów z ośmiu krajów. Tomas Bartnik wygrał trzyetapowy turniej z 591 punktami, więc Polak wyrównał rekord Europy ustanowiony przez Austriaka Bernharda Pickela. Srebro powędrowało do Danii ze Szwedem Carlem Olsonem (589) i Stephenem Olsonem o brąz (588). .

Najlepszy Szwajcar na szóstym miejscu
Siedmiu szwajcarskich snajperów rywalizowało ze standardowymi działami w piątek rano. Najlepszy był Pascal Packman na szóstym miejscu z 585 punktami. Pogman stracił kilka punktów, zwłaszcza na trybunie, dwie serie po 95 punktów w każdej. Gilles Dufox pozostaje w tyle z 583 pierścieniami. Sylvia Kignard i John Lokpihler zajęli odpowiednio 13. i 14. miejsce. Sandro Grouter, Sasha Tongi i Rafael Prouter zajmują 16, 20 i 21 miejsce.

Jutro, w sobotę, na pokazie zimowym odbędą się zawody z pistoletu 300m 3×40. Finał Pucharu Europy kończy się w niedzielę.

READ  Polska ma problem z transportem - części rozwiązania mogą niepokoić Niemcy
Continue Reading

Trending