Connect with us

Economy

McDonald’s: Od 2019 roku frytki droższe o 44 proc. – prezes zaprzecza lichwie cenowej

Published

on

McDonald’s: Od 2019 roku frytki droższe o 44 proc. – prezes zaprzecza lichwie cenowej

HHistoryczne filmy i zdjęcia z lat 90. cieszą się obecnie dużą popularnością na platformie wideo TikTok. Nie widzisz Love Parade ani Billa Clintona, ale raczej oddziały McDonald’s. To, co podsyca nostalgię, to stare tablice cenowe: pełne menu burgerów za 3,99 USD.

„Jeśli naprawdę chcesz się ekscytować, spójrz na ceny” – skarży się influencerka fitness.com.thenutritionarcPosiłek w jednej placówce kosztuje teraz 18 dolarów. „To niefortunne, bo to oznacza, że ​​nie ma już powodu chodzić do McDonald’s”. Za tę cenę można znaleźć lepszą jakość jedzenia gdzie indziej.

Przedsiębiorcy niechętnie uczestniczą w dyskusjach na temat podwyżek cen. W tym kontekście obecny list do klientów jest wyrazem odczuwalnej presji, pod jaką znajduje się szef sieci burgerowni w Stanach Zjednoczonych, Joe Erlinger. „Ostatnio w mediach społecznościowych pojawiły się szerokie posty i bezpodstawne doniesienia, że ​​McDonald’s podniósł ceny znacznie powyżej poziomu inflacji. To nieprawda” – narzeka menadżer.

Przeczytaj także

Jednocześnie Erlinger przyznał: Tak, w jednym z 13 800 oddziałów w Stanach Zjednoczonych sprzedano bułki z burgerami po rekordowej cenie 18 dolarów. „Mogę powiedzieć: to frustruje mnie i wielu naszych franczyzobiorców” – napisał. Ponieważ jednak niezależni operatorzy oddziałów sami ustalają ceny, takie błędy się zdarzają.

Debata już dawno dotarła do Niemiec pod hasłem „McFlation”. Czasy, kiedy królowały burgery w McDonald’s”Tabliczka mnożenia„Właściwie Jedno euro Były dostępne i wygasły od 2020 roku. Od początku wojny na Ukrainie ceny gwałtownie wzrosły.

Przeczytaj także

Zepsute ziarno po deszczowym lecie 2023: Zbiór pszenicy nadającej się na chleb był praktycznie niemożliwy.

Ceny McDonald’s zawsze przyciągają uwagę. Brytyjski magazyn The Economist od 1986 roku publikuje „BigMac Index”. Dziennikarze porównują ceny burgerów dostępnych na całym świecie, aby w popularny sposób podkreślić różnice w sile nabywczej pomiędzy krajami.

READ  Sprawdź pięć najpopularniejszych modeli

Popularność sieci i jej burgerów sprawia, że ​​w mediach społecznościowych szerzą się dyskusje na temat rzekomych i faktycznych podwyżek cen. W Reddit Na przykład jeden z użytkowników w Niemczech twierdzi, że stwierdził wzrost cen produktów McDonald’s, skorygowany o inflację, aż do 45 procent w przypadku lodów McFlurry w porównaniu z rokiem 2010. Zapytana w piątek niemiecka centrala McDonald’s w Monachium początkowo nie skomentowała tej sytuacji.

Wyższe koszty, brak zwiększonych marż

Te porównania cen są trudne również dlatego, że operatorzy mogą ustalać własne ceny i mogą mieć znacznie wyższe koszty wynajmu na lotniskach czy autostradach niż w mniejszych miastach. Dlatego ceny różnią się w zależności od lokalizacji.

W USA sieć odpowiada na te opowieści własnymi faktami: według McDonald’s USA cena jest średnio o 20 proc. wyższa niż w 2019 r., co wpisuje się w podwyżki cen w całej branży gastronomicznej. Cena BigMaca, standardowego burgera tej sieci, wzrosła ze średniej ceny 4,39 dolara w 2019 r. do 5,29 dolara obecnie. Odpowiada to 21%, a zatem mniej niż dwukrotnie zgłasza się w Internecie.

Przeczytaj także

Wieczorne niebo za McDonald's M.

Podobnie jest z innymi produktami: burger śniadaniowy Egg McMuffin stał się o 23% droższy, do 4,29 dolara, a Filet-O-Fish (odpowiednik McFish) stał się droższy o 20%, do 4,79 dolara. Menu BigMaca jest o 27 procent droższe, czyli 7,29 dolara.

Ceny dziesięciu McNuggets, czyli smażonego kurczaka, wzrosły o 21 procent, do 5,29 dolara. Najbardziej oczywistym przykładem są frytki. Jego cena wzrosła o 44 procent do 3,29 dolara.

Erlinger uzasadnia wyższe ceny wyższymi kosztami. Od 2019 r. koszty personelu wzrosły o 40 procent, a koszty opakowań do żywności i papieru o 35 procent.

Przeczytaj także

Getty Images-1037557580

„W epicentrum inflacji”

Wydaje się jednak, że menedżer czuje się zmuszony zrobić coś, aby poprawić wizerunek Price’a. „Jest oczywiste, że my – wraz z naszymi franczyzobiorcami – musimy mocno skoncentrować się na wydajności cenowej i przystępności cenowej” – napisał i doradził: „Klienci powinni zwracać większą uwagę na oferty specjalne i kupony w aplikacji”.

READ  Pierwsza taryfa Tesli na energię elektryczną uruchomiona w Niemczech

Podwyżki cen już znacząco ograniczyły popyt – a grupa odczuwa tego skutki finansowe. Szczególnie osoby z gospodarstw domowych o rocznych dochodach poniżej 45 000 dolarów wydają mniej pieniędzy w restauracjach, ponieważ ceny są tam wyższe niż w supermarketach. W związku z tym akcje McDonald’s straciły od początku roku około 15 procent swojej wartości.

Mniej klientów wydaje mniej

Dlatego podwyżkę cen krytykują nie tylko klienci TikTok, Reddit i X, ale także analitycy. Sarah Senatore z Bank of America stwierdziła, że ​​menu za 5 dolarów dostępne w całej Ameryce dla klientów zwracających uwagę na cenę nie wystarczy. „Szersze ceny muszą też stać się bardziej umiarkowane: od 2022 r. podwyżki cen o 20 proc. przewyższają te, które osiągnęli konkurenci Wendy’s (15 proc.) i Burger King (16 proc.)” – analizowała.

W stacji telewizyjnej CNBC wspomniany Scotta RoderickaGłos zabrał operator 18 sklepów McDonald’s w Kalifornii. Narzekał, że przychodzi mniej klientów i jednocześnie wydaje mniej pieniędzy. Jako franczyzobiorca chce zatem narazić swoją marżę zysku, aby przyciągnąć klientów tańszymi ofertami.

Zgadza się to z obroną prezydenta USA Erlingera: zapewnił on, że marże zysku operatorów restauracji – w przeciwieństwie do cen – nie wzrosły w ostatnich latach, „co jest przeciwieństwem rzekomej lichwy”.

Tutaj znajdziesz treści pochodzące od osób trzecich

Aby przeglądać treści osadzone, konieczne jest uzyskanie przez Ciebie odwołalnej zgody na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych, gdyż dostawcy treści osadzonych wymagają tej zgody jako zewnętrzni usługodawcy. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „Wł.”, zgadzasz się na to (z możliwością odwołania w dowolnym momencie). Obejmuje to również Twoją zgodę na przekazanie niektórych danych osobowych do państw trzecich, w tym do USA, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a) RODO. Możesz znaleźć więcej informacji na ten temat. W każdej chwili możesz odwołać swoją zgodę korzystając z klucza i prywatności na dole strony.

Z raportu kwartalnego wynika jednak, że w pierwszym kwartale 2024 r. sytuacja McDonald’s układała się lepiej. W ciągu trzech miesięcy globalna sprzedaż McDonald’s wzrosła o pięć procent rok do roku, do 6,2 miliarda dolarów.

READ  Rolnictwo - Polscy rolnicy wysypują zboże z Ukrainy - Gospodarka

Tymczasem koszty operacyjne wzrosły zaledwie o 2%. W rezultacie zysk netto wzrósł o siedem procent, osiągając 1,9 miliarda dolarów. Jednak liczby, które nie zachwyciły Böse, nie odzwierciedlają bilansów niezależnych franczyzobiorców.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Lider transformacji energetycznej niewypłacalny – dotknięte 130 pracowników

Published

on

Lider transformacji energetycznej niewypłacalny – dotknięte 130 pracowników
  1. Strona główna
  2. Praca

Naciska

Firma opracowała kiedyś najmniejszy na świecie falownik, co uczyniło ją głównym graczem w transformacji energetycznej. Teraz jednak firma składa wniosek o upadłość.

FRANKFURT – Szok dla świata energii słonecznej: Jak ogłoszono w piśmie do inwestorów pod koniec tygodnia (22 i 23 czerwca 2024 r.), firma Solarnative GmbH zajmująca się energią słoneczną podjęła decyzję o ogłoszeniu upadłości. Według doniesień medialnych przyczyną upadłości jest brak kapitału potrzebnego spółce do rozwijania swoich innowacji.

Firma fotowoltaiczna z kraju związkowego Hesja jest niewypłacalna: poszukiwani byli inwestorzy

Henk Oldenkamp, ​​dyrektor generalny Solarnative GmbH, twierdzi, że opracował najmniejszy na świecie falownik, który jest niezbędny w systemach energii słonecznej. Firma opracowała także inteligentny system energetyczny w 2024 r. Chociaż zarówno systemy fotowoltaiczne, jak i inteligentne systemy energetyczne przeżywają obecnie rozkwit, założona w 2019 r. spółka nie była jeszcze w stanie wzbudzić wystarczającego zainteresowania inwestorów. Ponadto firma, podobnie jak wielu innych graczy w Europie, skarży się obecnie na dumpingowe ceny z Chin, które uniemożliwiają im prowadzenie interesów.

Układ słoneczny na dachu © IMAGO/H. Bizmana

Podobnie jak około 130 pracowników w trzech lokalizacjach Hess (Zamek, Creftela I Hofheim) Obecnie kontynuacja upadłości zależy od przebiegu upadłości. W związku z faktem, że Przesył energii Tak naprawdę to dopiero się zaczęło, można być pozytywnym. Dzięki nowej stolicy marzenie założycieli obu firm o tanim i szybkim montażu instalacji fotowoltaicznych na dachach każdego może się spełnić.

Solarnative GmbH bankrutuje: wiele firm zajmujących się energią słoneczną znajduje się pod presją

Jednak Solarnative nie jest jedyną firmą zajmującą się energią słoneczną znajdującą się obecnie pod presją. Firmy w Niemczech od miesięcy biją na alarm, zwłaszcza że chińscy dostawcy wchodzą na rynek z tanimi produktami dotowanymi w ich kraju. Chińskie jednostki nie są gorszej jakości od marek europejskich – ale niemieccy dostawcy często po prostu nie nadążają za wojną cenową.

READ  Aktualizacja rynku oleju opałowego: dane Ministerstwa Energii obniżają ceny ropy naftowej

To już wpędziło w kłopoty niektóre firmy zajmujące się energią słoneczną: na przykład szwajcarska firma Meyer Berger wycofała się z Niemiec; Solarwatt zaprzestał także produkcji modułów w Dreźnie, aby zamiast tego skupić się na innych regionach. Komisja Europejska rozważa obecnie nałożenie karnych ceł na produkty pochodzące z Chin w związku z wojną cenową. Stany Zjednoczone ogłosiły już coś podobnego.

Continue Reading

Economy

Zapobiega stanom zapalnym i wzmacnia układ odpornościowy: Naukowcy polecają ten produkt mleczny

Published

on

Zapobiega stanom zapalnym i wzmacnia układ odpornościowy: Naukowcy polecają ten produkt mleczny

Twój układ odpornościowy czerpie ogromne korzyści z codziennego spożywania jogurtu. Bakterie probiotyczne zawarte w jogurcie wspierają zdrową florę jelitową, która jest kluczowa dla silnego układu odpornościowego. Bakterie te wytwarzają kwas mlekowy, który zwalcza szkodliwe zarazki. Badania takie jak te przeprowadzone w Centrum Helmholtza w Brunszwiku pokazują, że bakterie te uelastyczniają powierzchnię jelit, co działa odprężająco i wzmacniająco na układ odpornościowy.

Przeciwzapalne działanie jogurtu

Szczególnie osoby z nadwagą często cierpią na przewlekłe, ciche stany zapalne, które mogą prowadzić do poważnych chorób, takich jak cukrzyca typu 2, choroby układu krążenia czy zapalenie stawów. Bakterie kwasu mlekowego występujące w jogurcie działają przeciwzapalnie ze względu na wysoką zawartość witamin B5 i B12. Badanie przeprowadzone w 2020 roku na Uniwersytecie w Lancaster sugeruje, że codzienne spożywanie jogurtu może chronić przed niektórymi rodzajami nowotworów, takimi jak rak piersi.

Zdrowie serca i jogurt

Codzienne spożywanie jogurtu może również chronić serce. Według badania przeprowadzonego w 2018 roku na Uniwersytecie Oksfordzkim regularne spożywanie może zmniejszyć ryzyko zawału serca o 20 procent u mężczyzn i 30 procent u kobiet. Bakterie kwasu mlekowego zawarte w jogurcie wiążą nadmiar soli i pomagają regulować ciśnienie krwi.

Mocne kości i lśniące zęby

Wapń to kolejny cenny produkt bakterii kwasu mlekowego występujących w jogurcie. Jest niezbędny dla mocnych kości i zdrowych zębów. 250-gramowa filiżanka jogurtu pokrywa około jednej trzeciej dziennego zapotrzebowania osoby dorosłej na wapń. Szczególnie nastolatki, kobiety w ciąży i osoby starsze odnoszą korzyści z wyższego zapotrzebowania na wapń. Witaminy z grupy B znajdujące się w jogurcie wspierają również dziąsła, co przyczynia się do jasnego uśmiechu.

Więcej korzyści zdrowotnych

Kobiety mogą zmniejszyć ryzyko infekcji pochwy, jedząc co najmniej trzy porcje jogurtu tygodniowo. Jednakże osoby z nietolerancją laktozy powinny zachować ostrożność, ponieważ spożywanie jogurtu może powodować biegunkę i ból brzucha.

READ  Ukraina: Polskie myśliwce MiG-29 do Kijowa? Niemcy mają prawo weta
Continue Reading

Economy

Wiele skarg na Bavina

Published

on

Wiele skarg na Bavina
  1. Strona główna
  2. Praca

Naciska

Republika Handlowa jest obecnie poddawana krytyce. Użytkownicy opisują usługę Neobroker jako katastrofę. Tymczasem Federalna Komisja Nadzoru Finansowego (BaFin) może monitorować spółkę. Chodzi o to.

Berlinie – to Komercyjna firma zajmująca się technologią finansową W ostatnich latach przeszedł długą drogę: uzyskał licencję bankową, wprowadził kartę płatniczą, a wkrótce planuje zaoferować rachunek bieżący. Jednakże w ostatnim czasie nasiliły się skargi klientów na świadczący pełen zakres usług berliński bank. Krytykowano zwłaszcza obsługę klienta, ale w zeszłym tygodniu płatności również były opóźnione o kilka dni. Użytkownicy nazywają to kompletną katastrofą i wydaje się, że Federalny Urząd Nadzoru Finansowego (BaFin) również zabrał głos.

„Republika Handlowa to obecnie katastrofa” – użytkownicy wypowiadają się na temat X

Ekran telefonu komórkowego z logo Republiki Handlowej. Użytkownicy opisują usługę Neobroker jako katastrofę. Tymczasem Federalna Komisja Nadzoru Finansowego (BaFin) może monitorować spółkę. Chodzi o to. © Thomas Trotschl/Imago

Firma handlowa nowego brokera zarządza około czterema milionami użytkowników i aktywami o wartości około 35 miliardów euro. Firma fintech jest szczególnie popularna ze względu na warunki: oprocentowanie 3,75% w skali roku, niskie koszty transakcyjne i bezpłatne plany oszczędnościowe. Dzięki planowanemu wprowadzeniu rachunku bieżącego firma może konkurować z tradycyjnymi bankami w Niemczech Handelsblatt.

Jednak media społecznościowe pokazują obecnie inny obraz wartej miliard dolarów firmy. Słowo „katastrofa” jest tu coraz częściej używane w odniesieniu do republiki handlowej. Oto, co użytkownik pisze na X na prośbę korespondenta finansowego świat:

Wielu innych użytkowników skarży się również na słabą obsługę klienta i niewypłacanie wygranych. Wielu użytkowników pisało na X, że czekali na swoje zarobki od tygodnia. „Możesz zapomnieć o obsłudze klienta” – skomentował inny. Poza tym na platformie zawsze pojawiają się problemy techniczne: „Na początku logowanie nie działa, a teraz od początku miesiąca nie otrzymałem żadnych wypłaconych zysków i nie ma już danych na temat moich realizacji transakcji”, jeden użytkownik napisał. Porada finansowa.

Trade Republic wyjaśnia opóźnienia poprzez dostosowania systemu

Zapytano osoby, których to dotyczy Interesuje się handlem Zwłaszcza wypłaty dywidend od spółek finansowych DWS i producenta samochodów Porsche. Jednak według użytkowników brakowało również płatności od Microsoft, Realty Income i 3M. Trade Republic usprawiedliwia również opóźnienia w płatnościach spowodowane zmianami systemowymi:

READ  Chiński gigant nieruchomości Evergrande ostrzega przed niewypłacalnością

„Ze względu na zmiany w systemie niektóre zarobki zostały opublikowane dopiero kilka dni po wypłacie. […] Wszystkie dywidendy zostaną wypłacone w ustawowym terminie” – poinformował fintech .

Krytyka braku komunikacji firmy

Użytkownicy szczególnie narzekają na brak komunikacji Trade Republic. Niektórzy zastanawiają się, dlaczego firma nie została poinformowana o zmianach systemowych w zeszłym tygodniu. „To naprawdę źle w kontekście zaufania klientów” – stwierdził jeden z użytkowników X.

Inwestorzy kryptowalut znaleźli się na początku czerwca w podobnej sytuacji. W piątek 7 czerwca użytkownicy otrzymali powiadomienie, że od niedzieli nie będzie już można handlować ich monetami. Powodem demonetyzacji była zbliżająca się wymiana dotkniętych walut na nowe waluty ASI, które nie zostały odpowiednio zareklamowane. Jak stwierdziła później spółka Commercial Republic, według raportu opublikowanego przez Tydzień pracyZostali poinformowani przez animatora rynku kryptowalut dopiero w czwartkowe popołudnie i poinformowali swoich klientów tak szybko, jak to możliwe.

Wydaje się, że Bavin bada problemy nowego medium

Marka Marka Handelsblatt Rzeczniczka organu nadzoru finansowego BaFin powiedziała, że ​​w ostatnim czasie wzrosła liczba skarg na Trade Republic. Problemy są zgłaszane do BaFin i badane. Jeden z użytkowników poinformował o odpowiedzi, którą otrzymał od BaFin, że Trade Republic skomentowała tę decyzję oraz że BaFin w dalszym ciągu monitoruje obecnie sytuację. Wczoraj otrzymał należną mu dywidendę. Być może „katastrofa” została już opanowana.

Continue Reading

Trending