Connect with us

Economy

12 maja 2022 – Międzynarodowy komunikat prasowy

Published

on

Prace porządkowe w Mariupolu (IMAGO/SNA)
Ale najpierw sytuacja na Ukrainie. belgijska gazeta DE . standard Ocenia rosyjską sytuację militarną: „Po 77 dniach wojny zachodni analitycy zgadzają się, że armia rosyjska jest znacznie mniej potężna i nowoczesna, niż ktokolwiek sądził. A jej strategia była również błędna. Pomysł, że kraj większy niż Francja był w stanie pokonać 100 000 żołnierzy okazało się niewystarczającymi. Entuzjaści przeliczyli się. Czy generałowie przeliczyli się z szefem co do zdolności obronnych Ukraińców? Być może. Czy Putin nie poinformował swoich generałów odpowiednio o zakresie operacji? Być może. Podejrzewany jest standard belgijski.
ten Zurych nowe czasy Ze Szwajcarii o skutkach prawnych Rosji i śledztwach w sprawie zbrodni wojennych: „Ważne jest, aby Kijów odpowiadał na rosyjskie barbarzyństwo nie tylko siłą militarną, ale także instrumentami prawnymi. Są one podstawą sankcji międzynarodowych, dostaw broni i bezprecedensowa izolacja Rosji, która ma blask wykraczający poza ten konflikt i potwierdza, że ​​Ukraina nie tylko broni swojej niepodległości, ale całego powojennego ładu. To jeden z powodów, dla których nie przegrywa tej wojny.” Zurych nowe czasy.
podrzędny hipotetyczny Z Wiednia domagającego się prawa Ukrainy do samostanowienia: „Do Ukraińców należy decyzja, kiedy złożyć broń przeciwko agresorowi. Ani obawy Zachodu o dostawy energii, inflację czy gospodarkę, ani strach przed wojną nuklearną nie są powód, by wezwać Kijów do wątpliwych ustępstw. Jeśli chcesz prawdziwego pokoju, musisz mieć nadzieję, że wkrótce siły rosyjskie zostaną odparte dzięki ukraińskiemu duchowi walki i zachodniej broni ”, ostrzega Austriak hipotetyczny.

Korea Herald z Seulu, który ponosi znacznie większą odpowiedzialność za Europę, komentuje zupełnie inaczej: „Kraje europejskie mogły zareagować na widoczne naruszenie Karty Narodów Zjednoczonych przez Rosję, wypowiadając wojnę Rosji i rozmieszczając jej siły zbrojne. wybrał najmniej niebezpieczną drogę, czyli sankcje gospodarcze i dostawy broni na Ukrainę. Logiczne jest, że kraje europejskie akceptują teraz także poważne trudności związane z rezygnacją z rosyjskiej energii” – mówi Korea Południowa, The Korea Herald.

READ  Wartość w milionach: akcje Tencenta i Prosusa podczas załamania cen: Tencent może zostać ukarany rekordowymi grzywnami Wiadomości

Premier Węgier Orban chce zawetować embargo Unii Europejskiej na Rosję. Słowacka gazeta SME napisała: „W kryzysie, który zagraża samemu istnieniu Unii Europejskiej, tylko Węgry są po stronie wroga. Chociaż przewodniczący Komisji Europejskiej dał Węgrom jeszcze dłuższe opóźnienie niż opóźnianie Słowacji i innych krajów np. Czechy, A także wsparcie finansowe, które obiecałeś, nie dostałeś nawet obietnicy od Orbana, że ​​poprze przynajmniej ten szósty pakiet sankcji, jeśli Komisja Europejska spełni jego żądania. I to węgierskie weto przeciwko takiemu środkowi, które Rosja odczuje bardziej niż jakiekolwiek sankcje, nie jest już wykluczone.Celem Orbána nie wydaje się wcale rekompensata finansowa, ale wsparcie Putina ”- pisze bratysławski dziennik SME.

Polski Gazeta Wiborcza Mówi: „Premier Orban zadeklarował, że broni tylko węgierskich interesów, ale w kontekście bieżących wydarzeń opisujących Węgry jako rosyjskiego konia trojańskiego w Europie jest całkiem słuszne, blokując sankcje wobec Rosji i podsycając regionalne konflikty w Unii Europejskiej. Można by pomyśleć, że czasy, w których walczył, Gdzie członkowie Unii Europejskiej na utraconych terytoriach przeszłości już dawno odeszli” Gazeta Wiborcza z Warszawy.

Gazeta T24 w Stambule donosi, że „podczas gdy Rosja próbuje ratować się z bagna, musimy pamiętać, że można tam przeciągnąć innych globalnych graczy. Jak Chiny. Pekin widzi skutki wojny na Ukrainie, ale nie widzi. stać się jej częścią. Jeśli rosyjska agresja będzie się nasilać, pojawi się pytanie, w jakim kierunku będą rozwijały się stosunki rosyjsko-chińskie. W przeciwieństwie do Rosji, Chiny są dużym ciężarem w światowej gospodarce. Nawet jeśli Pekin nie będzie o tym głośno mówić, Chiny nie będą tolerować kaprysy jego „małego partnera”, ponieważ ta operacja na dłuższą metę może pociągnąć za sobą Chińczyków ”, pisze turecka gazeta T24.

Z kolei chińska gazeta RENMIN RIBAO skupia się na wpływie Stanów Zjednoczonych w wojnie ukraińskiej: „Obecne działania Waszyngtonu nie pomogą zakończyć kryzysu ukraińskiego, ale wręcz przeciwnie, doprowadzą do dalszej intensyfikacji Konfrontacja między obozami wroga.Konflikt, który wybuchł w pierwszej kolejności, należy przypisać Pierwszym jest w dużej mierze z powodu arogancji i powtarzających się pomyłek Zachodu pod przywództwem USA w ciągu ostatnich 30 lat.” „Ideologiczne zróżnicowanie i podział” skomentował RENMIN RIBAO z Pekinu.

READ  Święto Pięćdziesiątnicy: te zasady dotyczące festynów obowiązują teraz w Austrii, Włoszech, Chorwacji, Grecji, Hiszpanii i Co.

Miliarder Elon Musk ogłosił, że pozwoli byłemu prezydentowi USA Trumpowi powrócić na platformę internetową po przejęciu Twittera. Canberra Times komentuje z Australii: „Dobrą rzeczą w Twitterze jest to, że daje on również głos mniej dominującym subkulturom. Kiedy Twitter zawiesił prezydenta Trumpa za podżeganie do przemocy po szturmie na Kapitol, było więcej miejsca na te głosy, ponieważ tyran „nie wyssać całego powietrza. Możliwe, że Musk będzie teraz próbował sprowadzić Trumpa z powrotem. Ale to nie jest powód do bezradnej rozpaczy. Chociaż Musk z pewnością nie jest filantropem, nie może zniszczyć Twittera bez niszczenia tego, co naprawdę ważne. Jest blisko do naszych serc: Twitter Share”, potwierdza australijska gazeta CANBERRA TIMES.

ten Washington Post Od podejrzanych USA: „Duża część sukcesu i fortuny Muska zależy od tego, że szuka on rzeczywistych zastosowań technologicznych – takich jak samochody, rakiety i tunele, a nie tylko aplikacje i tweety. Ostateczna wizja Twittera jako wirtualna sieć, która łączy zreformowane organizacje w świecie rzeczywistym”.

ASAHI SHIMBUN w Tokio pyta: „Jak zapewnić, aby wolność wypowiedzi nie naruszała praw człowieka innych osób? Czy politycy mogą wtedy brać udział? Demokracja i wolność wypowiedzi są szczególnie cenione w Stanach Zjednoczonych. Ludzie lubią to podkreślać ludzie żyją inaczej w Chinach czy Rosji”. Jednak utrzymanie tej wolności wymaga ciągłego wysiłku – w tym wysiłków każdego indywidualnego użytkownika – ostrzega japoński ASAHI SHIMBUN. Tym komentarzem kończy się międzynarodowy przegląd prasy.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Economy

Ostrone Morsky: Plaża Stranded

Published

on

Ucieczka i wypędzenie, zawsze towarzyszyli w historii miasta Ostrone Morski Na polskim wybrzeżu Bałtyku, niedaleko Kohlberga, gdzie kiedyś naziści kręcili epopeję o tym samym tytule i gdzie w 1937 roku urodził się ostatni sekretarz generalny partii SED Egon Krenz. W Ustroniu Morskim zawsze było o ucieczce i wypędzeniu, w czasie wojny trzydziestoletniej, a także w czasach napoleońskich i II wojny światowej. Ale jednocześnie mały nadmorski kurort na polskim wybrzeżu Bałtyku zawsze był miejscem spotkań i nowych początków.

Do 1945 r. nosiła nazwę Henkenhagen i w tym czasie mogła dostrzec prawie tysiącletnią historię Niemiec. zanim Hitler skończył zajęcia, pozostawiając po sobie morze łez i gruzu. Architektura z czasów niemieckich, w tym zrujnowana łaźnia niedaleko nadmorskiej promenady, pałace i zieleń z gęstym dębowym i bukowym drewnem przypomina to, co miało kurort wypoczynkowy: kwitnąca gospodarka, tęsknota za pisarzami i wolnomyślicielami, takimi jak Thomas Mann i wyrafinowany kompleks uzdrowiskowy w czasach Ottona von Bismarck.

Liczne tablice ogłoszeń oraz informacje w języku polskim i niemieckim pokazują, jak dalece świat biznesu nadal flirtuje z niemieckimi klientami i gośćmi. Historyk mówi: „Po II wojnie światowej Ostrony Morskie znalazły się pod polską administracją” Sven Felix Kellerhof z Wolnego Uniwersytetu w Berlinie; Wracając do decyzji zwycięskich mocarstw, aby zrekompensować Polsce krzywdy niemieckie w latach okupacji zyskami ziemskimi.

kwitnący krajobraz

Tymczasem Niemcy musieli wbrew swojej woli zwracać się na zachód, często do młodej jeszcze wówczas Niemieckiej Republiki Demokratycznej, gdzie Polaków uważano za „brata ludu”, nawet jeśli prawda, czyli prawdziwe relacje z ich wschodnimi sąsiadami, leżały Często inaczej. Świadomość społeczną Polski i utraty byłych ziem niemieckich kształtowała przez dziesięciolecia wąchanie, a nawet jawna nienawiść w Niemczech Zachodnich. Być może dopiero wraz z ostatecznym uznaniem granicy na Odrze i Nysie przez zjednoczone Niemcy w czerwcu 1991 r. problem nie wchodził w grę. „Od tego czasu wiele się zmieniło na lepsze, a na wschód od Odry i Ness rozwinął się kwitnący krajobraz” – mówi historyk Kellerhoff. Rzeczywiście, polskie drogi są obecnie uważane za bezpieczne, dobrze rozwinięte, aw niektórych przypadkach nawet lepsze niż te w Niemczech i Szwajcarii.

READ  Umowa inwestycyjna z Unią Europejską: „Bazooka” przeciwko chińskiej arbitralności

A Astroni Morsky? Miejsce to zawsze było częścią wspólnej Europy, co widać nie tylko po licznych tablicach rejestracyjnych wzdłuż nadmorskiej promenady. Krajobraz miasta bardzo się zmienił od czasu wypędzenia Niemców, pod wieloma względami na lepsze, ponieważ w końcu minęło prawie osiem dekad od tamtego czasu do teraz, w tym bardzo udane przejście do gospodarki rynkowej, które rozpoczęło się w 1990 roku i umieszczenie Polska w ekstraklasie Dwadzieścia najbogatszych krajów świata skoczyło na ziemię. I tak jak to bywało wtedy, tak i dzisiaj wydarzenia ze świata odbijają się w Utroniu Morskim. Od połowy marca uchodźcy z Ukrainy, młode kobiety z dziećmi, które pracują gdzieś w ciągu dnia, często mieszkają u krewnych, a w weekendy zamieszkują plażę, centrum miasta i przeważnie otwarte kościoły. Kiedyś miasto było w większości protestanckie i ukształtowane w duchu Oświecenia z pobliskiego Królewca i dzisiejszego Kaliningradu, ale od tego czasu katolicy i salezjanie determinują religijny los.

Kawa i ciasto w Café Azyl

Ks. Bosko, założyciel monastycyzmu, napisany dużymi literami na plakacie na bramie kościoła. „Wiele osób przyciąga tutaj dobrze rozwinięta infrastruktura edukacyjna” – mówi jeden z mieszkańców. Dodaje, że wiele ukraińskich dzieci jest trudno zauważalnych w życiu codziennym, szybko nauczyły się języka polskiego i szybko porozumiewały się z rówieśnikami. „W 2015 roku Polska głosowała przeciwko przyjęciu muzułmańskich uchodźców, prawdopodobnie podejrzewając, że prędzej czy później pojawią się poważne problemy we wspólnym życiu z powodu niekompatybilności kulturowej między islamem a chrześcijaństwem” – mówi propagandystka i teolog Elizabeth Housen z portalu israelnetz.com.

Jeśli chodzi o pytanie, czy uchodźcy są mile widziani w kraju, zawsze zależy to od tego, skąd pochodzą i jak szybko przystosowują się do życia w nowym domu. Są na to gotowi w Ustroniu Morskim. W kawiarni „Azel” jest kawa i ciasto za niewielkie pieniądze. W ciągu dnia, a czasem i wieczorem spotykają się tam przybysze, Ukraińcy, Białorusini i Gruzini. I czasem też mówią Niemcy. „Szczególnie po to, by korzystać z darmowego wi-fi” – mówi sympatyczny mężczyzna przy biurku, który w szkole dobrze nauczył się języka swojego zachodniego sąsiada i słabo mówi po angielsku.

READ  Ludzie - Markischer Bote

Nadzieja na trwałą perspektywę

Mówi, że niektórzy goście są w drodze na zachód, ale niektórzy z nich utknęli tutaj. Dobrze płatna praca nie zawsze sprawdza się tak szybko w Ustroniu Morskim, gdzie pełnoetatowy dyskont Dino zarabia mniej niż 600 euro miesięcznie. „Ceny są niewiele niższe niż w Belgii, Niemczech czy Holandii”, narzeka 36-letnia Natasza, która studiowała administrację i zarządzanie biurem w Połtawie na Ukrainie, a teraz pomaga w barze. Bez oszczędności i regularnych paczek żywnościowych od polskich sąsiadów ona i jej pięcioletni syn Victor nie byliby w stanie związać końca z końcem. Trochę lepiej jest z Nikołajem, obywatelem Gruzji z ukraińskim paszportem, który pracuje jako wyszkolony mechanik w warsztacie samochodowym i ma dobrą reputację poza granicami miasta ze względu na swoje zręczne ręce i doświadczenie.

Wszystkich łączy nadzieja, że ​​wojna się nie rozprzestrzeni i że w Europie znajdą nowe, trwałe horyzonty. W końcu Polacy i Ukraińcy mają bliskie więzi kulturowe, a w niektórych przypadkach rozumieją się językowo, jak wynika z raportu znanego fryzjera, który teraz zatrudnia trzech ukraińskich pracowników, zainspirowanych nadzieją, że pewnego dnia wróci do ojczyzny.

Wersja drukowana Tagespost uzupełnia aktualne wiadomości na die-tagespost.de o podstawowe informacje i analizy.

Continue Reading

Economy

KLM sprawia, że ​​bilety lotnicze są tak drogie, że nikt ich już nie zarezerwuje

Published

on

RTL>

przez Rogera Saha

Linia lotnicza KLM ogranicza sprzedaż biletów – i celowo czyni ją nierozsądną dla zwykłych śmiertelników! Procedura dla lotów z lotniska Schiphol (AMS) obowiązuje wstępnie do niedzieli. powód: Szalone czekanie przed kontrolą bezpieczeństwa. Pasażerowie stoją w kolejce do trzech i pół godziny (!), zanim będą mogli przejść kontrolę. Aby niewiele osób już podróżowało, teraz linia lotnicza składająca się wyłącznie z ludzi ciągnie za linę muchową.

Również w Kolonii pasażerowie muszą przybyć na kilka godzin przed odlotem, aby złapać samolot

Szaleństwo na lotnisku Kolonia/Bonn. Pasażerowie ustawiają się w kolejce przed barierą bezpieczeństwa z każdego kierunku. Wiele osób tęskni za lotami.

© Prywatne

Kolejki w Amsterdamie czasem wychodzą na ulicę. „KLM spowalnia sprzedaż biletów na loty do niedzieli, między innymi dlatego, że Schiphol nie może rozwiązać problemów związanych z nadzorem nad bezpieczeństwem” – powiedział w czwartek rzecznik KLM Jerry Brand. Nadawca NOS donosi, że bilety, które wciąż są w sprzedaży, są szczególnie drogie. Potwierdza to próbka RTL: Jeśli chcesz polecieć z Amsterdamu do Berlina w piątek (27 maja), musisz zapłacić co najmniej 717 euro (w jedną stronę w klasie ekonomicznej). Oczywiste jest, że KLM chce za wszelką cenę zniechęcić tych, którzy rezerwują w ostatniej chwili – w najprawdziwszym tego słowa znaczeniu.

Chaos w bezpieczeństwie w Amsterdamie – na lotnisku Kolonia/Bonn toczy się w kółko od kilku dni. RTL wyszczególnił ją: „Horror, to jest całkowicie fajne!” Pasażer z miejskiego lotniska powiedział RTL w poniedziałek. Facet chce podróżować z Kolonii – ale Terminal 1 jest już zajęty! Pasażerowie muszą stać w kolejce podczas kontroli bezpieczeństwa do 2,5 godziny (!) przed odlotem. Ponadto obowiązuje godzina wcześniejszego zameldowania. Problem jest w Amsterdamie, podobnie jak w Kolonii: Brak personelu w kontroli bezpieczeństwa.

READ  Rosnące ceny energii – unijni ministrowie bronią celów klimatycznych

Policja Federalna specjalizuje się w kontrolach bezpieczeństwa dla firm prywatnych – bez pracowników

Ozzay Trim z Verdi Syndicate dla RTL: “[Vergangene Woche] W piątek nawet funkcjonariusze policji federalnej musieli pomagać kontrolować pasażerów i zostali wysłani do Centrum Sygnału i Doku Powrotnego! Zawstydzenie państwa! Klient przypisuje przydział ochrony lotu prywatnym firmom ochroniarskim, aby następnie asystować ich pracownikom! Publicznie przewidzieliśmy to na tablicach ogłoszeń Verdi latem 2021 r. – potrzebujemy więcej sił bezpieczeństwa! „

Problem braków kadrowych w prywatnych firmach ochroniarskich jest dobrze znany na wielu dużych niemieckich lotniskach. Düsseldorf i Frankfurt widziały chaotyczne sceny w ciągu ostatnich kilku dni i lat. (z Reuterem)

Continue Reading

Economy

Polscy znajomi potwierdzają kontakt

Published

on

Górska droga. Partnerstwo pomiędzy powiatem Bergstraße a powiatem Świdnica / Schweidnitz istnieje od 20 lat. Rocznicę uczczono imprezą w Heppenheim we wtorek wieczorem. Wśród polskich gości znaleźli się zastępca dyrektora okręgu Zygmunt Warsa oraz konsul generalny RP w Kolonii Jakob Warziniak.

Jednostka reklamowa Mobile_Pos2

Treść jednostki reklamowej_1

Dyplomata w restauracji Gosini powiedział, że pomimo bardzo ograniczonych możliwości międzynarodowych konfrontacji podczas pandemii, która trwała ponad dwa lata, stosunki między dwoma krajami nie uległy zniszczeniu. Jednak bezpośrednia wymiana między ludźmi jest równie ważna, jeśli nie ważniejsza niż dialog na poziomie oficjalnym.

W Heppenheim dziekan Korpusu Konsularnego Nadrenii Północnej-Westfalii mówił także o obecnym kryzysie w Europie Wschodniej: „Świat zmienia się w straszny sposób”. Myśli Polaków są obecnie u sąsiadów na Ukrainie.

Jednostka reklamowa Mobile_Pos3

Jednostka reklamowa_2 Treść

Oba kraje mają długą – nie zawsze szczęśliwą – historię. Duża część dzisiejszej Ukrainy należy do Królestwa Polskiego i Litwy. Wraz z pojawieniem się w XIX w. aspiracji państwowo-narodowych doszło do rywalizacji między Ukraińcami i Polakami o ten region. Polacy mogli osiedlić się militarnie w 1918 roku.

Pozdrowienia dla tego partnerstwa.

Od początku rosyjskiej wojny agresywnej polska gospodarka na wiele sposobów odczuła skutki kryzysu. A polscy politycy nie skąpią obecnie krytyki przebiegu rządu federalnego na Ukrainie – czy nie jest to idealna scena do świętowania rocznicy na szczeblu wojewódzkim? Jacob Worzyniak postulował, abyśmy nadal rozmawiali ze sobą, a nie ze sobą i tym samym zajmowali się potencjalnymi lub aktualnymi konfliktami. Polskę i Niemcy łączy wiele. Polska jest członkiem Unii Europejskiej od 2004 roku.

„Im bliżej siebie jesteśmy, tym mniejsze szanse mają ci, którzy chcą nas rozdzielić” – powiedział dyplomata o ataku Putina na Ukrainie i jego presji na Europę: „Pozdrowienia dla tego partnerstwa”.

READ  Święto Pięćdziesiątnicy: te zasady dotyczące festynów obowiązują teraz w Austrii, Włoszech, Chorwacji, Grecji, Hiszpanii i Co.

Jednostka reklamowa Mobile_Pos4

Treść jednostki reklamowej_3

Bergstrasser odwzajemnił pochwałę. Dyrektor okręgu Christian Engelhart, który uroczyście powitał delegację, powiedział, że Polsce należy się wielkie uznanie za szybką pomoc, jakiej udziela osobom uciekającym z Ukrainy. Po dziesiątych i piętnastych urodzinach w regionie godnie obchodzono dwudziestą rocznicę. Ostatecznie to partnerstwo zawsze dotyczy przyszłości, zdaniem Engleharta, który szczególnie przywitał młodych ludzi z obu regionów.

Odwiedź zamek Hambach

W południe niemieccy i polscy studenci odwiedzili wspólnie zamek Hambach, gdzie w maju 1832 r. około 20 000 osób demonstrowało na rzecz wolności, jedności i demokracji – w tym wielu w Polsce, których walka o wolność od rosyjskich rządów zakończyła się niepowodzeniem w poprzednim roku. Z otwartymi ramionami witano także uchodźców politycznych z kraju. W ten sposób Hambach Festival stał się ogólnoeuropejskim festiwalem wolności pod hasłem europejskiej solidarności, kontynuował dyrektor dzielnicy.

Engelhardt podziękował wszystkim, którzy od dwóch dekad starają się utrzymywać stosunki ze Schweidnitz na szczeblu powiatowym. Przede wszystkim jest to Stowarzyszenie Most/Najbardziej Przyjaźni, założone w kwietniu 2002 roku przez 67 obywateli. Wraz z nim podpisane umowy partnerskie powinny być pełne życia. Urzędnik okręgowy nazwał głównych kierowców i szefów klubu Wernera Bretweizera, Heinza-Jürgena Schocka i Philipa Otto Focka. Obecnym prezesem jest Norbert Goltzer, który przekazał informacje o biografii i celach członków Gościnnego.

Jego odpowiednik ze Świdnicy, Piotr Federowicz, wysłał wideo z pozdrowieniami. Podziękował w nim wszystkim tym, którzy przyczynili się do nawiązania długofalowej wymiany i którzy nadal będą utrzymywać kontakty w przyszłości. Wicedyrektor Okręgu Zygmunt Warszawa mówił o silnym partnerstwie. W obu krajach chodzi teraz o kontynuowanie stosunków i wspólną walkę o pokój i demokrację w Europie. „W naszym bezpośrednim sąsiedztwie oba są zagrożone”. Teraz ważne jest, aby Europa prezentowała się jako jedność i broniła swoich podstawowych wartości.

Wilkes i Hoffman przyznali

Worsa złożył hołd starostom Bergstrasse Matthiasowi Wilkesowi i jego poprzednikowi Norbertowi Hoffmannowi, podczas którego nawiązała się przyjaźń. Hoffman, jeden z ówczesnych inicjatorów, był również obecny we wtorek. Specjalne podziękowania Zygmunta Worsy dla Ewy Redemann ze Stowarzyszenia Most/Najbardziej Przyjaźni, odpowiedzialnej m.in. za partnerstwa terenowe w Starostwie Powiatowym.

READ  Aldi, Edeka, Lidl and Co. Zagrozić wyższym cenom - więc zakupy mogą wkrótce stać się droższe

Koncertowi towarzyszyło znakomite trio jazzowe z Florianem Hoffmannem (gitara), Maurice Kuhnem (kontrabas) i Matthiasem Dorsamem na saksofonie.

Continue Reading

Trending