Connect with us

Top News

Jajka z Polski trafiają do kawiarni w ramach obchodów Wielkanocy, pokazując solidarność, Wiadomości Singapuru i najlepsze historie

Published

on

Jajka z Polski trafiają do kawiarni w ramach obchodów Wielkanocy, pokazując solidarność, Wiadomości Singapuru i najlepsze historie

SINGAPUR – Jajka, symbol odnowy i witalności, są nieodłącznym elementem obchodów Wielkanocy na całym świecie i są używane jako artykuły spożywcze lub jako część tradycji związanych z chrześcijańskim świętem.

Przed Niedzielą Wielkanocną (4 kwietnia) jajka z Polski trafiały w sobotę do operatorów stoisk w pięciu kawiarniach w Canberze.

Darowizna jest wyrazem solidarności i gestem wsparcia dla branży spożywczej – powiedziała Ambasador RP w Singapurze Magdalena Poktsevich.

„Dzielenie się kawałkami jajek z bliskimi przy stole wielkanocnym to staropolska tradycja, symbol najlepszych życzeń siły i nadziei” – wyjaśnił.

„Nie ma lepszej okazji i lepszego sposobu, aby podziękować lokalnym firmom, które obsługują Polaków mieszkających w Singapurze”.

Obchody Wielkanocy w Polsce często wiążą się z malowaniem jajek na twardo, jak się je nazywa pisanki. Tradycyjnie jajka w cebuli gotuje się na czerwono.

Darowizny dokonali w sobotę pani Poktsevich, przewodnicząca Singapursko-Polskiej Komisji Parlamentarnej Przyjaźni oraz Lim Wei Kiyak, poseł Sembawang GRC.

Ambasada RP i organizacje oddolne w Canberze są częścią większego wysiłku, aby przekazać ponad 10 000 świeżych polskich jaj mieszkańcom Singapuru i małym firmom. Do tej pory złożono ponad 9 000 jaj. Ruch jest wspierany przez polskiego producenta jaj, Fermi Wozniacki oraz lokalnego importera i dystrybutora jaj, Dasun Eggs.

Dr Lim zaznaczył, że jaja z Polski są przykładem próby dywersyfikacji zasobów żywnościowych Singapuru.


Do tej pory złożono ponad 9 000 jaj. Zdjęcie ST: Kevin Fu

Pierwszy import jaj do Singapuru nastąpił 5 czerwca 2020 r., W obliczu zakłóceń w globalnym łańcuchu dostaw spowodowanych infekcją koronawirusem. Inny eksport z Polski do Singapuru to mrożone warzywa, nabiał, pieczywo i ryby.

„Ten aktualny gest jest pozytywną odpowiedzią na potrzeby mieszkańców, co jednocześnie podkreśla wartość współpracy z Polską” – powiedział dr Lim.

„Mam nadzieję, że uda nam się utrzymać ten rozmach w naszych stosunkach dwustronnych”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Granica Polski: narkomania – kierowca odmawia kontroli i ucieka

Published

on

Granica Polski: narkomania – kierowca odmawia kontroli i ucieka

Die Flucht vor der Bundespolizei in Hohenwutzen kommt einen Autofahrer aus Berlin teuer zu stehen. Was bisher bekannt ist?

Hohenwutzen

Ein Artikel von

Steffen Göttmann

Most graniczny Hohenwoodsen: Policja federalna w dalszym ciągu kontroluje ruch graniczny.

Most graniczny Hohenwoodsen: Policja federalna w dalszym ciągu kontroluje ruch graniczny.

Rolanda Eggersdörfera

30-letni kierowca, który prowadził samochód z berlińską tablicą rejestracyjną, odmówił poddania się kontroli policji federalnej.

READ  Polska spiera się o postępowanie z imigrantami na granicy z Białorusią
Continue Reading

Top News

Opuszczony okręt podwodny U17 zajmuje nocną pozycję w Bad Rappena

Published

on

Opuszczony okręt podwodny U17 zajmuje nocną pozycję w Bad Rappena

Okręt podwodny U17 przepłynął tory kolejowe w Bad Rappena w czwartek wieczorem. Został ponownie ustawiony wcześnie rano i przyjechał na parking.

Po pomyślnym minięciu miasta Bad Rappenau (dzielnica Heilbronn) okręt podwodny U17 wykonał kolejne wyzwanie: łódź o wadze około 350 ton mijająca tory kolejowe. Według rzecznika Muzeum Techniki w Sinsheim (powiat Rhein-Neckar) linie napowietrzne należy przygotować z wyprzedzeniem. Dodatkowo U17 noszony był pod kątem. Według rzecznika był wczesny czwartek rano Stan parkingowy Udało się i łódź wróciła ponownie. Wreszcie kibice zatrzymali się na chwilę do godziny 5 rano, aby obejrzeć widowisko.


Reporterka SWR Alice Robra w środę wieczorem relacjonowała na żywo z Bad Rappenau historię produkcji i przeprowadziła wywiad z zespołem „Dorfpiraten” na temat panującej tam szczególnej atmosfery:


Pobierz wideo (122,3 MB | MP4)

Transport U17 jest kontynuowany bezpośrednio

W czwartkowe popołudnie podróż była kontynuowana w niewielkiej odległości do składu utrzymania dróg w Bonfeld. W piątek zespół zostanie całkowicie zawieszony.

Oczekiwano, że będzie zamknięty

W najbliższych dniach na A6 po raz pierwszy wjedzie ruch. Od 20:00 w czwartek trzy miejsca postojowe między Sinsheim a Heilbronn będą zamknięte. Dotyczy to parku Eichäuser Hof i toalet w obu kierunkach Mannheim i Bauernwald. Wszystkie trzy pozostają zamknięte do 5 rano w niedziele. Całkowite zamknięcie autostrady A6 od soboty do niedzieli będzie miało największe skutki, jeśli trasa między Sinsheim-Süd a Heilbronn-Untereissheim zostanie całkowicie zamknięta w obu kierunkach.

Okręt podwodny powinien dotrzeć do Sinsheim do końca miesiąca

W nocy z soboty na niedzielę, 27 i 28 lipca, ruch na autostradzie A6 będzie odbywał się w spektakularny sposób, a następnie całkowicie się zatrzyma. 28 lipca kolos o długości 50 metrów i wysokości dziewięciu metrów dotrze do Muzeum Techniki w Sinsheim. Oczekuje się, że na torze powrócą setki widzów.

READ  Autostrada 7 w Hamburgu zamknięta do poniedziałku NDR.de - Aktualności
Continue Reading

Top News

Kaufland Marketplace zawita do Austrii i Polski

Published

on

Kaufland Marketplace zawita do Austrii i Polski

Ekspansja
Nowe możliwości sprzedaży dla detalistów: Kaufland Marketplace wkracza do Austrii i PolskiŹródło: komunikat prasowy


Czas czytania 1 minuta

Prezenterzy na ten temat

Kaufland ogłosił to na początku roku – teraz ustalono daty premiery: w sierpniu Kaufland Market będzie aktywny w Polsce, a we wrześniu w Austrii. Sprzedawcy detaliczni mają ofertę wprowadzającą.

(Zdjęcie: Kaufland)

Coffland Global Marketplace wkrótce zapewni dostęp do pięciu rynków sprzedawcom internetowym w kraju i za granicą. Sprzedawcy mogą teraz sprzedawać jednocześnie na Kaufland.de, Kaufland.cz, Kaufland.sk, Kaufland.pl i Kaufland.at. Według Kauflanda mogą dotrzeć do 81 milionów klientów w Internecie. Data uruchomienia dla Polski to 7 sierpnia w domenie Kaufland.pl, a kilka tygodni później w Austrii – 4 września pod nazwą Kaufland.at.

Według Cofflanda z Coffland Global Marketplace korzysta już 11 000 sprzedawców detalicznych Zasięg rynkowy w krajach, oprócz milionów klientów online, ponad 13 milionów użytkowników aplikacji Kaufland i ponad 16 milionów klientów karty Kaufland. Kaufland umożliwia m.in. płatność w odpowiedniej walucie lokalnej czy bezpłatne tłumaczenie danych produktów.

Rozpocznij oferowanie na nowych rynkach

Sprzedawcy rozpoczynający działalność w Kaufland Marketplace w Polsce i Austrii otrzymują ofertę startową: każdy sprzedawca, który zarejestruje się na nowym portalu Kaufland.pl lub Kaufland.at, otrzymuje przez trzy miesiące bezpłatne opłaty podstawowe za Kaufland Global Marketplace i po pierwszych trzech miesiącach prowadzi sprzedaż. Uruchomienie odpowiedniego rynku bez prowizji od sprzedaży.

Ponadto sprzedawcy detaliczni otrzymują rabat do 1200 euro na reklamę sponsorowanych produktów, dzięki czemu ich oferta staje się jeszcze bardziej widoczna dla nowych klientów z Polski i Austrii. Ponad 110 międzynarodowych partnerstw technologicznych łączy sprzedawców detalicznych z Coffland Global Marketplace.

Continue Reading

Trending