Connect with us

Top News

Jajka z Polski i maski z Singapuru, opinie i świetne historie

Published

on

Kiedy Covid-19 zaatakował na początku zeszłego roku, próbując powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa koronowego, kraje zamknęły swoje granice i zabroniły im wchodzenia i wychodzenia ze swojej jurysdykcji.

Wpłynęło to nie tylko na przemieszczanie się ludzi, ale także na przepływ towarów na całym świecie.

Pojawiły się obawy przed niedostatkiem. Sceny tłumów w supermarketach od Singapuru po Hongkong i Australię – codzienne potrzeby, takie jak jajka i papier toaletowy, zalewają media społecznościowe.

Zmiany myślenia były bardzo rzadkie wśród decydentów w rządach i przedsiębiorstwach. Przyspieszyli wysiłki na rzecz wzmocnienia regresji swoich łańcuchów dostaw.

Podczas gdy rządy martwiły się o podstawowe produkty, takie jak żywność i sprzęt medyczny, przedsiębiorstwa zajmowały się budową i produkcją produktów oraz gotowych dóbr konsumpcyjnych.

Światowy handel przez stulecia czerpał korzyści ze swoich wczesnych dni jako miasto portowe, co oznacza, że ​​przed Kovit-19 na całym świecie rozciągało się wiele łańcuchów dostaw towarów, od mięsa po smartfony.

Na przykład Apple produkuje iPhone’y w Chinach, gdzie koszty pracy są niższe niż w Stanach Zjednoczonych, które są największym rynkiem zbytu.

Rezultat: długie łańcuchy dostaw, które rozciągają się od centrów produkcyjnych do rynków, wszystkie połączone globalną siecią szlaków żeglugowych i portów, w których Singapur odgrywa kluczową rolę jako główny ośrodek relokacji.

Ale w jaki sposób te globalne łańcuchy dostaw znajdują się między epidemią rządu Govt-19 a wstrząsami dystrybucyjnymi, które wywołała? Jakie są konsekwencje dla Singapuru?

Maski i jajka

W styczniu ubiegłego roku, kiedy wirus koronowy zaczął siać spustoszenie na całym świecie, tajwańskie władze nałożyły miesięczny zakaz eksportu masek o jakości medycznej.

Gdy infekcje zaczęły się nasilać w różnych krajach, w tym w Singapurze, podjęto działania w celu zapewnienia Tajwanowi odpowiednich dostaw. Zbiegło się to z zawieszeniem produkcji na chiński nowy rok.

Globalna walka o inny sprzęt medyczny, taki jak maski i respiratory do leczenia pacjentów z Covid-19, była bezprecedensowa i dlatego doprowadziła rządy do punktu osłabienia łańcucha dostaw w obliczu nieprzewidzianego kryzysu.

READ  Polska oskarża Białoruś o prześladowanie Polaków

Przerwy w dostawach żywności spowodowane ograniczeniami operacyjnymi nałożonymi przez kraje w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się choroby budzą podobny niepokój. Prawie wszystkie kraje importują żywność, aby wyżywić swoich mieszkańców. Singapur, stan miejski z niewielkimi terenami rolniczymi, importuje 90% swojej żywności.

Przed epidemią 70 procent jaj pochodziło z Malezji. Ta podstawowa żywność była jedną z pierwszych produktów, które zniknęły z półek supermarketów dwa razy w zeszłym roku – najpierw w lutym, po tym, jak Singapur podniósł wybuchową reakcję na chorobę pomarańczy poniżej najwyższej czerwieni, i ponownie w marcu, po tym, jak malezyjska oferta ogólnokrajowa spadła. ogłosił.

Te zakłócenia doprowadziły Singapur do dalszej dywersyfikacji zasobów jaj i innych zasobów żywności.

W czerwcu ubiegłego roku po raz pierwszy dotarły tu jajka z Polski.

Duże obawy związane z regresją łańcuchów dostaw doprowadziły do ​​zmiany myślenia, które niektórzy eksperci opisali jako „na wszelki wypadek”.

Pierwsza z nich jest zorientowana na koszty, a druga bardziej dotyczy uzyskania stabilnej podaży.

Od dziesięcioleci efektywność kosztowa jest głównym czynnikiem w projektowaniu łańcuchów dostaw. Płynny handel światowy to przewaga komparatywna, tj. Zdolność gospodarki do wytworzenia określonej korzyści lub usługi po niższych kosztach alternatywnych niż jej odpowiedniki handlowe.

Efektywność kosztowa jest ważna, ponieważ większość klientów jest wrażliwa na ceny. Ale w coraz większym stopniu chcą również dostawać produkty, których chcą, kiedy chcą – co jest szybkie. Wywiera to presję na firmy, aby skracały czas potrzebny na złożenie zamówienia, gdy przedmiot jest dostarczany do czyichś drzwi.

Jednocześnie firmy w coraz większym stopniu zakłócają swoje łańcuchy dostaw, od napięć handlowych między Stanami Zjednoczonymi a Chinami, po ataki cybernetyczne i zagrożenia klimatyczne, od powodzi po pożary.

Czynniki te przyczyniają się do preferowania krótszych łańcuchów dostaw, tj. Transportu towarów z miejsc bliżej domu, co pomaga skrócić czas wysyłki i zmniejszyć wpływ przerw.

READ  Polska: nagle ulubiony kraj uchodźców

Bardzo wąski łańcuch dostaw – i taki, który znajduje się pod kontrolą kraju – ma oczywiście rozwijać się lub tworzyć w jego własnych granicach to, czego potrzebują jego obywatele.

Singapur pracuje nad zwiększeniem udziału podstawowych towarów, które uprawia lub produkuje lokalnie. Jej agencje rządowe pomagają wielu małym i średnim przedsiębiorstwom w lokalnej produkcji masek. Postawił sobie za cel produkcję 30% własnej żywności do 2030 r., A lokalne farmy wspierają technologię wymiany walut.

Ze świata do regionu

Drugim sposobem ograniczenia łańcuchów dostaw są źródła regionalne, a nie globalne.

Chociaż nie powiedziano nic na temat struktury łańcuchów dostaw po epidemii, minister handlu i przemysłu Chan Chun Singh powiedział w zeszłym roku parlamentowi, że kraje będą poszukiwać większych zasobów od swoich regionalnych sąsiadów, aby zapewnić większą elastyczność wobec przyszłych ograniczeń dostaw.

Starszy minister Thurman Shanmugaratnam powiedział, że epidemia, wraz z konfliktem handlowym między supermocarstwami, stwarza szansę dla ASEAN.

Jest to szansa dla regionalnej grupy 10 krajów z populacją ponad 600 milionów, aby wyłonić się jako elastyczna baza dla rynków wschodzących i produkcji.

„Zasadniczo mamy teraz możliwość zbudowania bardziej elastycznego i zintegrowanego azjatyckiego łańcucha dostaw, innymi słowy, azjatyckiego sektora produkcyjnego i rynków azjatyckich, które są otwarte na świat” – powiedział Thurman w sierpniu ubiegłego roku.

Jako centrum regionalne Singapur jest dobrze przygotowany do analizowania możliwości, jakie dają firmy przenoszące swoją działalność z takich miejsc jak Chiny i Indie do Azji Południowo-Wschodniej.

Możliwość ponownego odkrycia

Wraz z rozwojem globalnych łańcuchów dostaw Singapur stara się stawić czoła falom zmian, kontynuując inwestycje zarówno w swoje porty morskie, jak i lotniska.

Kiedy port morski był silny w zeszłym roku, wolumen ładunków spadł o mniej niż 1 procent – w porównaniu do 2019 roku – kiedy jego lotnisko było najgorsze.

Pasażerskie podróże lotnicze załamały się, a powrót do zdrowia zajmie trochę czasu. To z kolei wpływa na ładunki lotnicze, których większość przewożona jest na brzuchach samolotów pasażerskich, z których wiele już wylądowało.

READ  Węgry i Polska: Katarina Barley krytykuje Ursulę van der Leyen

Jednak wcześniejsze inwestycje w obiekt kontroli temperatury, znany jako Chats Coolport, opłaciły się firmie Changi. Coolport wyposaża Singapur jako wiodącego gracza w globalnym łańcuchu dostaw w szczepionki Govit-19 ratujące życie i wrażliwe na temperaturę.

Poza tym przemysł lotniczy i morski Singapuru również poszukuje sposobów współpracy w celu przesyłania towarów drogą morską i powietrzną, gdzie część podróży odbywa się drogą morską, a druga drogą powietrzną.

Wymiana powietrza morskiego jest najlepsza w przypadku produktów takich jak mikroelektronika i zaawansowane materiały produkcyjne.

Singapur posuwa się naprzód z nowym planem budowy megaportu w Tuas. Po ukończeniu w 2040 r. Będzie to największy na świecie w pełni zautomatyzowany terminal, oferujący takie funkcje, jak automatyczne funkcje nabrzeża i stoczni oraz w pełni elektryczne, automatycznie kierowane pojazdy.

Kryzys wydaje się być dobrym momentem dla miasta portowego i centrum handlowego na znalezienie sposobów na odnowienie się na przyszłość, ponieważ w przyszłości światowa gospodarka będzie polegać na darmowym handlu i żegludze. .

 • Straits Times-News Ministerstwa Edukacji o projekcie Outreach

 • Od poniedziałku, 2 do 12 sierpnia, w sekcji informacji zwrotnych dziennikarze tego badania będą zadawać palące pytania i przedstawiać Singapurskie perspektywy dotyczące złożonych zagadnień.

  Główne artykuły The Straits Times jest częścią programu informacyjnego Ministerstwa Edukacji, którego celem jest promowanie zrozumienia lokalnych i globalnych problemów wśród uczniów szkół średnich.

  Pierwsza pokaże współczesne tematy, takie jak kwestie etyczne w rozwoju szczepionek i ekonomia współczesnych miast. Inne kwestie to zmieniający się krajobraz edukacji specjalnej i rola sztuki w czasach kryzysu.

  Każdy główny temat daje lokalną perspektywę, aby pomóc uczniom wyciągnąć powiązania z implikacjami problemów dla Singapurczyków.

  Wydarzenie jest organizowane wspólnie przez The Straits Times i Ministerstwo Edukacji.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top News

Wielki pokaz Schrödera: drużyna DBB ze zwycięstwem nad Polską w przerwie | Sport z całego świata

Published

on

BREMEN – Zwycięzca meczu Dennis Schröder przez kilka minut rozdawał autografy krzyczącym kibicom. Niemieccy koszykarze skupieni wokół zapalonego specjalisty NBA mogą pożegnać krótkie letnie wakacje z dobrymi uczuciami i większymi szansami na udział w mundialu w 2023 roku.

Reprezentacja Niemiec trenera Gordona Herberta pokonała Polskę 93:83 (40:36) i tym samym ustanowiła piąty z rzędu rekord kwalifikacji. Schroder zdobył 38 punktów i był najlepszym człowiekiem na parkiecie przed 6539 kibicami w Bremie. Przed meczem Schröder miał na koncie 50 występów w reprezentacji – nigdy wcześniej nie zdobył tylu punktów w narodowej koszulce. „W końcu chcę wygrać mecz. Nie ma znaczenia, czy strzelę teraz 30 czy 40 punktów. Na szczęście w końcu wygraliśmy mecz” – powiedział Schröder w MagentaSport.

Niemcy prowadzą w kwalifikacjach klasy D

Z pięcioma zwycięstwami i jedną porażką Niemcy są zdecydowanymi zwycięzcami eliminacji grupy D. Wraz z kontynuacją SuperCup i drugiego etapu rund eliminacyjnych w Japonii, Indonezji i na Filipinach, Schröder i spółka. Weź głęboki oddech Najważniejszym wydarzeniem roku są Mistrzostwa Europy w Kolonii i Berlinie od 1 do 18 września.

W gorące koszykarskie lato odbędą się co najmniej dwie walki z mistrzem Europy Słowenią i gwiazdą NBA Luką Donciciem. Zgodnie z harmonogramem organizacji światowej FIFA, eliminacje do Mistrzostw Świata na żywo odbędą się w Monachium 28 sierpnia – z dwoma współfaworytami spotkania na Mistrzostwach Europy ponownie w Kolonii z dużą mocą NBA.

Schroeder „ma wyjątkowy talent”

Podobnie jak w pierwszym meczu, drużyna Herberta zmagała się z Polakami. 28-letni Schröder wcześnie chybił kilka rzutów za trzy i odnalazł swój zwykły rytm dopiero w drugiej kwarcie. „Ma wyjątkowy talent, wiemy o tym. Ma dobre nastawienie i prowadzi poza boiskiem. Jest bez wątpienia dobry dla naszej drużyny” – powiedział Herbert przed meczem w Magentasport. W przerwie było już 18 punktów. koniec, profesjonalista udowodnił swoją niezwykłą klasę.

READ  Węgry i Polska: Katarina Barley krytykuje Ursulę van der Leyen

Drużyna odczuła dotychczasowy chaos podróży, w którym koszykarze musieli przesiadać się z samolotu na pociąg do autobusu. – Mieliśmy tylko jedną praktykę – powiedział Herbert. Niemcy stwarzały więcej okazji do strzelania, ale nie zawsze były skupione. Żadna z drużyn nie mogła uciec aż do przerwy i to się powtarzało.

Pozostało tak samo nawet po zmianie. W przeciwieństwie do zdecydowanego zwycięstwa w Estonii trzy dni temu faworyzowani gospodarze nie zdobyli realnej kontroli nad grą. W ostatniej kwarcie Schröder kilkakrotnie trafił do kosza, aby uratować zwycięstwo niemieckiej drużyny. Trzy gole Johannesa Voigtmanna w ostatniej minucie przypieczętowały porozumienie.

© dpa-infocom, dpa:220703-99-896104/4

Continue Reading

Top News

Wymiana prawa jazdy: dla wielu termin upływa w lipcu

Published

on

 1. Strona główna
 2. Konsumenci

Stworzone przez:

włącznie z: Stella Heinrich

Zgodnie z obowiązującymi przepisami UE prawa jazdy muszą być sfałszowane w całej Europie. Stare kopie należy wymienić. Termin ten upływa w lipcu dla niektórych roczników.

Monachium – To w zasadzie formalność – własna wymiana Prawo jazdy. Większość jest różowa, starsze są szare karty. Najnowsze modele wykonane są z białego plastiku. Ale kto by pomyślał, że trzeba będzie odnowić ponad 40 milionów praw jazdy? Wielki akt administracji miejskiej, co będzie ciągnąć się latami. Dlatego transfer odbywa się etapami w zależności od roku urodzenia kierowcy i daty wydania prawa jazdy.

Po pierwsze: wymiana jest obowiązkowa. Obywatele niemieccy urodzeni w latach 1953-1958, posiadający prawo jazdy wydane przed 1999 r., muszą je teraz zastąpić. Odpowiedzialne za to jest biuro praw jazdy miejsca zamieszkania. W zależności od miejsca zamieszkania może to być również Urząd Stanu Cywilnego. W niektórych gminach wniosek o przeniesienie można również złożyć online.

Te okresy przeniesienia dotyczą obywateli tego kraju w przypadku nowych praw jazdy. © Ministerstwo Cyfryzacji i Transportu Unii

Prawo jazdy: przy zmianie nie zapomnij swojego dowodu tożsamości, zdjęcia biometrycznego i starego prawa jazdy

Każdy, kto ubiega się o nową tkaninę UE, musi posiadać ważny dowód osobisty, stary certyfikat i Biometryczne zdjęcie paszportowe Przynieść ze sobą. Dobra wiadomość: nie przeprowadza się testów na prawo jazdy i zdrowia. Funkcjonariusze mogą jednak mieć obawy co do zdolności do kierowania pojazdami w indywidualnych przypadkach, na przykład w przypadku oczywistych ograniczeń fizycznych, takich jak chodzik czy kule. t-online.de.

Zgodnie z listą kar, każdy, kto nie dopełni obowiązku przekazania, podlega karze ostrzegawczej w wysokości dziesięciu euro. Jeśli podróżujesz za granicę z wygasłą licencją, możesz również mieć problemy. Wymiana kosztuje 25,50 euro.

Przegląd tego, co ma teraz zastosowanie podczas przenoszenia:

 • Jeśli prawo jazdy Na dzień 31 grudnia 1998 r. Wydane, decyduje rok urodzenia posiadacza prawa jazdy
 • Jeśli masz prawo jazdy Od 1 stycznia 1999 O ile decydujący jest rok wydania certyfikatu
 • kierowca Urodzony w latach 1953-1958 być skończonym 19 lipca 2022 r Zmień prawo jazdy. Wszyscy inni mają trochę więcej czasu
 • Prawa jazdy, The Oferowane do 18 stycznia 2013 r. Do przekształcenia do 19 stycznia 2033 r.
 • Wszystkie prawa jazdy kategorii B Od 19 stycznia 2013 zostały dostarczone Ważny przez 15 lat I od teraz będzie aktualizować
 • Źródło: Chip.de

Przeniesienie prawa jazdy: jakie ramy czasowe obowiązują teraz iw przyszłości?

Decyzja o przekazaniu z dnia 19 stycznia 2033 r. przez rząd centralny. Do tego czasu trzeba będzie wymienić około 40 milionów banknotów. Jako termin przeniesienia należy wziąć pod uwagę rok urodzenia kierowcy i datę wydania prawa jazdy.

READ  Węgry i Polska: Katarina Barley krytykuje Ursulę van der Leyen

W przypadku praw jazdy wydanych przed 31 grudnia 1998 r. rok urodzenia posiadacza określa termin.

rok urodzenia Termin przeniesienia
Przed 1953 19.01.2033
1953 – 1958 19.07.2022
1959 – 1964 19.01.2023
1965 – 1970 19.01.2024
Od 1971 19.01.2025

W przypadku praw jazdy od 1 stycznia 1999 r. rok wydania określa termin wymiany.

Rok publikacji Termin przeniesienia
1999 – 2001 19.01.2026
2002 – 2004 19.01.2027
2005 – 2007 19.01.2028
2008 19.01.2029
2009 19.01.2030
2010 01.10.2031
2011 19.01.2032
2012 – 18.01.2013 19.01.2033

Ten termin dotyczy tylko Niemiec. Jeśli spędzasz dużo czasu w innym kraju UE, Klub Transportu radzi, abyś zapoznał się z obowiązującymi w danym kraju przepisami dotyczącymi zmiany prawa jazdy. ADAC. To Ministerstwo Cyfryzacji i Transportu Dokonał praktycznych ustaleń dotyczących wymiany niemieckich praw jazdy z Federalnym Ministerstwem Spraw Zagranicznych.

Jednak wszyscy obywatele UE muszą zachować swoje stare prawo jazdy do 19 stycznia 2033 r. Wymień w każdym przypadku. tam Wiele miast już przewiduje atakZaleca się, aby w odpowiednim czasie zmienić notatkę na format karty kredytowej odporny na fałszowanie.

Z naszym zupełnie nowym Biuletyn konsumencki Bądź na bieżąco z informacjami dla konsumentów i wycofywaniem produktów.

Continue Reading

Top News

Granica polsko-białoruska: powrót do normalności w dawnej strefie wykluczenia?

Published

on


Raport

Stan na: 07.02.2022 18:42

Strefa wykluczenia Polski z Białorusią roi się od personelu wojskowego od zeszłego lata. Turyści nie mają wstępu. Obszar jest teraz ponownie dostępny, ale hotelarze i właściciele restauracji są zaniepokojeni.

Michael Reynards, ARD Studio Warszawa

„Chcesz usłyszeć o pokojach? Byłoby wspaniale!” Tak Dorota wita turystów w ten słoneczny poranek w małej miejscowości Białowieża w sercu jednego z najpiękniejszych parków narodowych w Polsce. Torota czeka tu na gości na pierwszą noc od dziesięciu miesięcy.

Od późnego lata zeszłego roku to magiczne miejsce jest ze wszystkich miejsc pozbawione turystów. Bo mały pensjonat Doroty „Sunshine” znajduje się dokładnie trzy kilometry od granicy białoruskiej, która została ogłoszona strefą zamkniętą. Zamiast gości domu wszędzie byli żołnierze i policjanci.

„Czułem się nękany”

Dorota ma dziwne uczucie: jakoś czuje się wolna. Bo kiedy przyjechała z drugiego domu do Białowieży i nie znalazła policji, pomyślała: „Boże, to świetnie!” Postrzega to jako wolność. „Nie jestem już tak kontrolowany, nie jestem w klatce, nie widać policji ani wojska na ulicach”.

Wcześniej, ilekroć przychodziła, musiała się zatrzymać i zidentyfikować. Przypomniała sobie, że jej kufer szukał uchodźców. „To było bardzo trudne. Czułem się prześladowany”.

W okolicy wciąż jest dużo personelu wojskowego

Ale dla turystów, którzy w tych dniach po raz pierwszy wpuszczono do strefy zastrzeżonej, powstaje nieco inne wrażenie. Ponieważ do zobaczenia jest jeszcze wielu żołnierzy i sił policyjnych. Jednak gratulacje i przyjaźń. Czy w pewnym momencie lub wkrótce powróci normalność w regionie?

– Chciałabym w to uwierzyć, ale mam wrażenie, że prawdopodobnie już nie wróci – mówi Dorota. Całość będzie miała kontynuację. Jest takie napięcie. „Jestem dziś szczęśliwy, czekam na gości, bo już zarezerwowałem. Pierwszy” – mówi. Do końca nie była pewna, czy chce ponownie otworzyć. „Teraz nikt nie wie, czy ta wolność wróci do normy, czy coś się powtórzy”.

READ  Węgry i Polska: Katarina Barley krytykuje Ursulę van der Leyen

Martw się o wypożyczalnię rowerów

Około dwóch kilometrów od małego pensjonatu Doroty Slavomir Dron prowadzi restaurację z wypożyczalnią rowerów w pobliżu. Czeka też na gości z niespokojnym spojrzeniem. Nie sądzi, że 17-metrowe stalowe ogrodzenie graniczne stanie się nową atrakcją turystyczną. Polska telewizja TVP uczciła go w specjalnym programie.

– Myślę, że wręcz przeciwnie. Znajdujemy się na Liście Światowego Dziedzictwa Przyrodniczego UNESCO, częściowo po stronie białoruskiej i polskiej – mówi. Podzielenie jej płotem nie przeszkodzi uchodźcom przed przejściem, ale niestety będzie barierą dla zwierząt – rysi, wilków, jeleni i łosi.

„Po drugie, nie wiem, czy to dobry sygnał, że odgradzamy od nich murem protestujących na Białorusi. Mieliśmy mur w Berlinie, ale nic nie przyniósł”.

Wielu cierpi na depresję

W porównaniu do zeszłorocznego lata liczba rezerwacji w hotelach i pensjonatach w strefie zamkniętej wynosi 15 proc. Wiadomość o zwolnieniach musi najpierw rozprzestrzenić się wszędzie. Operator restauracji i wypożyczalnia rowerów Slavomir Drone nie tylko patrzy w przyszłość, ale także na szkody, jakie sytuacja wywarła na psychice mieszkańców w ciągu ostatniego roku.

„Moja żona jest lekarzem pierwszego kontaktu w Białowieży i widzi, ile osób cierpi z tego powodu na depresję. Są napiętnowani” – mówi. Kto się nimi teraz zajmie? Kto ją leczy? „To bardzo trudny czas i na pewno będzie miał ogromny wpływ na zdrowie ludzi”.

ogrodzenie graniczne o długości 187 km

Pod koniec lata 2021 roku dramat rozpoczął się, gdy na pograniczu nagle pojawili się ludzie z Bliskiego Wschodu, Afryki i innych kontynentów. Chcieli nielegalnie wjechać na terytorium UE. Stało się to najwyraźniej za widoczną aprobatą białoruskiego władcy Aleksandra Łukaszenki, który chce być przedłużeniem prezydenta Rosji Władimira Putina.

Polska i UE uznały to za prowokację. Ostatecznie zbudowano 187 km ogrodzenia granicznego. Teraz mieszkańcy muszą sobie jakoś radzić. Turyści też.

READ  Polska: nagle ulubiony kraj uchodźców

Slavomir Dron widzi wyraźną przewagę gości, którzy chcą przyjechać teraz: „To świetny czas dla kogoś, kto chce przyjechać do Białowieży i nie chce tu zbyt wielu ludzi.

„Wszystko było w porządku, dopóki nie nadeszła epidemia”

O 10 rano sprzedawcy małych jedwabnych bawołów wciąż są sami przed swoimi towarami. Ale pierwsza zainteresowana strona przybyła w południe. Wzrosło również zaufanie Roberta Ladawecka do sąsiedniego biura turystycznego.

„Oferujemy przewodników po rezerwatach przyrody, którzy przechodzą przez całkowicie chroniony obszar Puszczy Białowieskiej.” Ale jego biuro organizuje również wycieczki z obserwacją dzikiej przyrody lub ptaków. „Ponieważ wciąż mamy tu egzotyczne typy dla gości z Europy Zachodniej lub Środkowej”.

Zainteresowane osoby już tam są, ale nie było ich przed pandemią. „Wszystko było dobrze do epidemii, więc przyjeżdża więcej turystów, a teraz mamy nadzieję, że ta sama sytuacja powtórzy się od 1 lipca. Nie będzie powoli, ale mam nadzieję, że będzie szybko”.

Continue Reading

Trending