Connect with us

Top News

Jajka z Polski i maski z Singapuru, opinie i świetne historie

Published

on

Kiedy Covid-19 zaatakował na początku zeszłego roku, próbując powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa koronowego, kraje zamknęły swoje granice i zabroniły im wchodzenia i wychodzenia ze swojej jurysdykcji.

Wpłynęło to nie tylko na przemieszczanie się ludzi, ale także na przepływ towarów na całym świecie.

Pojawiły się obawy przed niedostatkiem. Sceny tłumów w supermarketach od Singapuru po Hongkong i Australię – codzienne potrzeby, takie jak jajka i papier toaletowy, zalewają media społecznościowe.

Zmiany myślenia były bardzo rzadkie wśród decydentów w rządach i przedsiębiorstwach. Przyspieszyli wysiłki na rzecz wzmocnienia regresji swoich łańcuchów dostaw.

Podczas gdy rządy martwiły się o podstawowe produkty, takie jak żywność i sprzęt medyczny, przedsiębiorstwa zajmowały się budową i produkcją produktów oraz gotowych dóbr konsumpcyjnych.

Światowy handel przez stulecia czerpał korzyści ze swoich wczesnych dni jako miasto portowe, co oznacza, że ​​przed Kovit-19 na całym świecie rozciągało się wiele łańcuchów dostaw towarów, od mięsa po smartfony.

Na przykład Apple produkuje iPhone’y w Chinach, gdzie koszty pracy są niższe niż w Stanach Zjednoczonych, które są największym rynkiem zbytu.

Rezultat: długie łańcuchy dostaw, które rozciągają się od centrów produkcyjnych do rynków, wszystkie połączone globalną siecią szlaków żeglugowych i portów, w których Singapur odgrywa kluczową rolę jako główny ośrodek relokacji.

Ale w jaki sposób te globalne łańcuchy dostaw znajdują się między epidemią rządu Govt-19 a wstrząsami dystrybucyjnymi, które wywołała? Jakie są konsekwencje dla Singapuru?

Maski i jajka

W styczniu ubiegłego roku, kiedy wirus koronowy zaczął siać spustoszenie na całym świecie, tajwańskie władze nałożyły miesięczny zakaz eksportu masek o jakości medycznej.

Gdy infekcje zaczęły się nasilać w różnych krajach, w tym w Singapurze, podjęto działania w celu zapewnienia Tajwanowi odpowiednich dostaw. Zbiegło się to z zawieszeniem produkcji na chiński nowy rok.

Globalna walka o inny sprzęt medyczny, taki jak maski i respiratory do leczenia pacjentów z Covid-19, była bezprecedensowa i dlatego doprowadziła rządy do punktu osłabienia łańcucha dostaw w obliczu nieprzewidzianego kryzysu.

READ  Bitwa | Ukraina zaatakowała magazyny ropy w Rosji

Przerwy w dostawach żywności spowodowane ograniczeniami operacyjnymi nałożonymi przez kraje w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się choroby budzą podobny niepokój. Prawie wszystkie kraje importują żywność, aby wyżywić swoich mieszkańców. Singapur, stan miejski z niewielkimi terenami rolniczymi, importuje 90% swojej żywności.

Przed epidemią 70 procent jaj pochodziło z Malezji. Ta podstawowa żywność była jedną z pierwszych produktów, które zniknęły z półek supermarketów dwa razy w zeszłym roku – najpierw w lutym, po tym, jak Singapur podniósł wybuchową reakcję na chorobę pomarańczy poniżej najwyższej czerwieni, i ponownie w marcu, po tym, jak malezyjska oferta ogólnokrajowa spadła. ogłosił.

Te zakłócenia doprowadziły Singapur do dalszej dywersyfikacji zasobów jaj i innych zasobów żywności.

W czerwcu ubiegłego roku po raz pierwszy dotarły tu jajka z Polski.

Duże obawy związane z regresją łańcuchów dostaw doprowadziły do ​​zmiany myślenia, które niektórzy eksperci opisali jako „na wszelki wypadek”.

Pierwsza z nich jest zorientowana na koszty, a druga bardziej dotyczy uzyskania stabilnej podaży.

Od dziesięcioleci efektywność kosztowa jest głównym czynnikiem w projektowaniu łańcuchów dostaw. Płynny handel światowy to przewaga komparatywna, tj. Zdolność gospodarki do wytworzenia określonej korzyści lub usługi po niższych kosztach alternatywnych niż jej odpowiedniki handlowe.

Efektywność kosztowa jest ważna, ponieważ większość klientów jest wrażliwa na ceny. Ale w coraz większym stopniu chcą również dostawać produkty, których chcą, kiedy chcą – co jest szybkie. Wywiera to presję na firmy, aby skracały czas potrzebny na złożenie zamówienia, gdy przedmiot jest dostarczany do czyichś drzwi.

Jednocześnie firmy w coraz większym stopniu zakłócają swoje łańcuchy dostaw, od napięć handlowych między Stanami Zjednoczonymi a Chinami, po ataki cybernetyczne i zagrożenia klimatyczne, od powodzi po pożary.

Czynniki te przyczyniają się do preferowania krótszych łańcuchów dostaw, tj. Transportu towarów z miejsc bliżej domu, co pomaga skrócić czas wysyłki i zmniejszyć wpływ przerw.

READ  Jitov: W Polsce tankowanie będzie jeszcze tańsze

Bardzo wąski łańcuch dostaw – i taki, który znajduje się pod kontrolą kraju – ma oczywiście rozwijać się lub tworzyć w jego własnych granicach to, czego potrzebują jego obywatele.

Singapur pracuje nad zwiększeniem udziału podstawowych towarów, które uprawia lub produkuje lokalnie. Jej agencje rządowe pomagają wielu małym i średnim przedsiębiorstwom w lokalnej produkcji masek. Postawił sobie za cel produkcję 30% własnej żywności do 2030 r., A lokalne farmy wspierają technologię wymiany walut.

Ze świata do regionu

Drugim sposobem ograniczenia łańcuchów dostaw są źródła regionalne, a nie globalne.

Chociaż nie powiedziano nic na temat struktury łańcuchów dostaw po epidemii, minister handlu i przemysłu Chan Chun Singh powiedział w zeszłym roku parlamentowi, że kraje będą poszukiwać większych zasobów od swoich regionalnych sąsiadów, aby zapewnić większą elastyczność wobec przyszłych ograniczeń dostaw.

Starszy minister Thurman Shanmugaratnam powiedział, że epidemia, wraz z konfliktem handlowym między supermocarstwami, stwarza szansę dla ASEAN.

Jest to szansa dla regionalnej grupy 10 krajów z populacją ponad 600 milionów, aby wyłonić się jako elastyczna baza dla rynków wschodzących i produkcji.

„Zasadniczo mamy teraz możliwość zbudowania bardziej elastycznego i zintegrowanego azjatyckiego łańcucha dostaw, innymi słowy, azjatyckiego sektora produkcyjnego i rynków azjatyckich, które są otwarte na świat” – powiedział Thurman w sierpniu ubiegłego roku.

Jako centrum regionalne Singapur jest dobrze przygotowany do analizowania możliwości, jakie dają firmy przenoszące swoją działalność z takich miejsc jak Chiny i Indie do Azji Południowo-Wschodniej.

Możliwość ponownego odkrycia

Wraz z rozwojem globalnych łańcuchów dostaw Singapur stara się stawić czoła falom zmian, kontynuując inwestycje zarówno w swoje porty morskie, jak i lotniska.

Kiedy port morski był silny w zeszłym roku, wolumen ładunków spadł o mniej niż 1 procent – w porównaniu do 2019 roku – kiedy jego lotnisko było najgorsze.

Pasażerskie podróże lotnicze załamały się, a powrót do zdrowia zajmie trochę czasu. To z kolei wpływa na ładunki lotnicze, których większość przewożona jest na brzuchach samolotów pasażerskich, z których wiele już wylądowało.

READ  Ukraińcy witają w Polsce obiema rękami | Europa | DW

Jednak wcześniejsze inwestycje w obiekt kontroli temperatury, znany jako Chats Coolport, opłaciły się firmie Changi. Coolport wyposaża Singapur jako wiodącego gracza w globalnym łańcuchu dostaw w szczepionki Govit-19 ratujące życie i wrażliwe na temperaturę.

Poza tym przemysł lotniczy i morski Singapuru również poszukuje sposobów współpracy w celu przesyłania towarów drogą morską i powietrzną, gdzie część podróży odbywa się drogą morską, a druga drogą powietrzną.

Wymiana powietrza morskiego jest najlepsza w przypadku produktów takich jak mikroelektronika i zaawansowane materiały produkcyjne.

Singapur posuwa się naprzód z nowym planem budowy megaportu w Tuas. Po ukończeniu w 2040 r. Będzie to największy na świecie w pełni zautomatyzowany terminal, oferujący takie funkcje, jak automatyczne funkcje nabrzeża i stoczni oraz w pełni elektryczne, automatycznie kierowane pojazdy.

Kryzys wydaje się być dobrym momentem dla miasta portowego i centrum handlowego na znalezienie sposobów na odnowienie się na przyszłość, ponieważ w przyszłości światowa gospodarka będzie polegać na darmowym handlu i żegludze. .

 • Straits Times-News Ministerstwa Edukacji o projekcie Outreach

 • Od poniedziałku, 2 do 12 sierpnia, w sekcji informacji zwrotnych dziennikarze tego badania będą zadawać palące pytania i przedstawiać Singapurskie perspektywy dotyczące złożonych zagadnień.

  Główne artykuły The Straits Times jest częścią programu informacyjnego Ministerstwa Edukacji, którego celem jest promowanie zrozumienia lokalnych i globalnych problemów wśród uczniów szkół średnich.

  Pierwsza pokaże współczesne tematy, takie jak kwestie etyczne w rozwoju szczepionek i ekonomia współczesnych miast. Inne kwestie to zmieniający się krajobraz edukacji specjalnej i rola sztuki w czasach kryzysu.

  Każdy główny temat daje lokalną perspektywę, aby pomóc uczniom wyciągnąć powiązania z implikacjami problemów dla Singapurczyków.

  Wydarzenie jest organizowane wspólnie przez The Straits Times i Ministerstwo Edukacji.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

PiS żąda wyjaśnień ws. porozumienia migracyjnego – Euractiv DE

Published

on

PiS żąda wyjaśnień ws. porozumienia migracyjnego – Euractiv DE

Opozycyjna partia PiS wezwała polskiego premiera Donalda Tuska do wyjaśnienia swoich wcześniejszych wypowiedzi w sprawie nowej unijnej umowy migracyjnej i azylowej. Tłem było oświadczenie jego francuskiego odpowiednika, że ​​Zachód udobruchał wschodnie państwa członkowskie UE.

Zgodnie z nowymi przepisami UE państwa członkowskie UE mogą uczestniczyć w systemie migracyjnym, przyjmując osoby ubiegające się o azyl lub udzielając wsparcia finansowego lub operacyjnego krajom przyjmującym. Według Tuska Polska nie będzie zmuszona do zrobienia ani jednego, ani drugiego.

Mariusz Błaszczak (EKR), były minister obrony rządu PiS, który w grudniu ubiegłego roku stracił władzę w Polsce pod obozem Tuska, przytoczył słowa prezydenta Francji Gabriela Attala podczas niedawnej debaty z liderem prawicowego Rassemblement Nationale (ID). , Jordan Bartela.

„Wiesz, co zrobiliśmy? [die östlichen EU-Mitgliedsstaaten] „Czy przyjmujecie imigrantów takich jak Francja, Hiszpania i Włochy, czy płacicie za bezpieczeństwo granic?” Ma to przekonać ich do podpisania umowy Zrób Rzeczy Zacytowany.

Zdaniem Błaszczaka propozycja Atala stoi w sprzeczności z wcześniejszymi zapewnieniami Tuska, że ​​w nowym systemie Polska nie będzie zobowiązana do przyjmowania osób ubiegających się o azyl i przekazywania darowizn. Poseł stwierdził, że należy zwołać dodatkową sesję parlamentu, aby dać rządowi możliwość wyjaśnień.

„Twierdzenie Donalda Tuska, że ​​Polska nie musi przyjmować nielegalnych imigrantów, wydaje się kłamstwem. Premier Francji powiedział, że kraje Europy Wschodniej mogą zostać „zmuszone” do podpisania dokumentu w sprawie przyjęcia migrantów pod groźbą wysokich opłat w przypadku odmowy. To pytanie należy jak najszybciej wyjaśnić” – napisał w niedzielę Błaszczak X.

Post Błaszczaka

Początkowo nikt ze strony Tuska i jego obozu nie skomentował tych zarzutów.

Jednak po zatwierdzeniu przez Radę UE porozumienia migracyjnego na początku tego miesiąca Tusk powiedział na konferencji prasowej, że Polska może zostać zwolniona z systemu „akceptuj lub płać”.

READ  Drużynowe Mistrzostwa Europy: Polska po raz trzeci z rzędu mistrzami Europy / Drużynowe Mistrzostwa Europy na żużlu

Duża liczba uchodźców z Ukrainy powoduje, że Polska znajduje się pod zwiększoną presją migracyjną i potrzebuje solidarności innych państw.

Tusk powiedział także, że Polska jest „beneficjentem porozumienia migracyjnego”, gdyż sytuacja wywołana migracją z Ukrainy i Białorusi daje Polsce możliwość zwrócenia się o pomoc do innych państw członkowskich UE.

[Bearbeitet von Kjeld Neubert]

Continue Reading

Top News

Czołgi z Polski znów czynią Ukrainę mobilną

Published

on

Czołgi z Polski znów czynią Ukrainę mobilną
 1. Strona główna
 2. Polityka

Naciskać

„Wysokiej jakości czołg transportowy” – werdykt byłego premiera Polski Mateusza Morawieckiego w sprawie KTO Rosomak – polski produkt ponownie daje armii ukraińskiej inicjatywę pod Charkowem. © IMAGO/Beata Zawrzel

Błyskawicznie i na rzekach jak u siebie: Ukraina bardzo wierzyła w polski transporter opancerzony – sama wybrała.

Charków – „W związku z tym reżim w Kijowie nie powinien zbytnio ufać takiemu sprzętowi” – ​​mówią rosyjscy propagandyści. Magazyn Twoja Armia najwyższa bitwa Już na początku sierpnia próbował zabić „żarłoka”. Ukraina Mówiąc drobno. Ale dziennikarz mógł nie trafić w strzał w poprzek łuku. Magazyn opublikował właśnie tę wiadomość Akredytacja wojskowa Strażnicy z rzeczywistości Wojna ukraińska Wokół Gargi nastąpiła zmiana, aby ponownie ruszyć przeciwko żołnierzom Władimir Putin Udało się – dzięki polskiemu transporterowi opancerzonemu Ukraina nie otrzymała darowizny, ale wybrała i kupiła sama.

„Podczas ostatnich walk w obwodzie charkowskim pluton Sił Zbrojnych Ukrainy użył kilku bojowych wozów piechoty Rosomak. Pomimo kilkukrotnych podejmowanych przez Siły Zbrojne Rosji prób zneutralizowania tych pojazdów za pomocą dronów Lancet, wszystkie próby zostały udaremnione, wykazując się solidną ochroną i mobilność Rosomaka. Rezerwat wojskowy. „Kołowy Transporter Opancerzony Rosomak” to skrót od opancerzonego kołowego transportera personelu „Wolverine” i ośmiokołowego lekkiego transportera opancerzonego, którego Ukraina wysłała na front 200 jednostek.

„Dowództwo Wschodnie Ukrainy wymienia stare pojazdy radzieckie na nowe, polskie, w rezultacie stając się znacznie potężniejsze”.

najwyższa bitwa Jego konstrukcyjna bliskość do innych bojowych wozów piechoty zachodnich dyskwalifikuje ten pojazd – co jest w istocie prawdą – i już z tego powodu przewiduje „problemy o charakterze wymiarowym i taktycznym” – co również może mieć ziarno prawdy. Przecież ukraińscy czołgiści i piechota pancerna manewrują w walce z wieloma pojazdami. Ponieważ mają już bardzo mało materiałów, piętrzą się wyzwania logistyczne – na przykład zakup części zamiennych lub interoperacyjność jednostek o różnych udogodnieniach – na przykład z różnymi urządzeniami komunikacyjnymi.

READ  Bitwa | Ukraina zaatakowała magazyny ropy w Rosji

Pomoc zbrojeniowa: Ukraina korzysta z pomysłowych fińskich inżynierów

Załogi rosyjskich czołgów po prostu wysiadają z jednego zniszczonego pojazdu i zajmują następny. Być może ukraińska załoga będzie musiała przyzwyczaić się do nowego sprzętu. Zasadniczo „Wolverine” jest licencjonowanym produktem podobnego fińskiego transportera Patria AMV. Bundeswehra może w przyszłości korzystać także z pojazdów skandynawskiego producenta broni.

Od kwietnia 2023 roku Niemcy są częścią programu CAVS (Common Armored Vehicle System), pierwotnie ustanowionego przez Finlandię i Łotwę. CAVS nawiązuje do planu rozwoju możliwie najtańszego pojazdu 6×6 pod względem kosztów zakupu i utrzymania dla regionu Europy Wschodniej; Albo nawet dalej. Finlandia, Łotwa I Estonia Uczestnicząc w programie od 2019 roku, Szwecja Od 2021 roku. Patria produkuje transporter opancerzony 6×6, który jest uważany za preferowany zamiennik około 900 niemieckich transporterów opancerzonych Fuchs. Konkurentami są czołg transportowy Fuchs 1A9 firmy Rheinmetall i Pandur Evolution z przypominającego magazyn General Dynamics European Land System (GDELS). Europejska Obrona i Technologia zgłoszone. Jednak nic nie zostało jeszcze przesądzone.

Bestseller: Licencjonowany produkt Polski jako globalnego gracza w operacjach pokojowych

Jednakże Patria AMV pozostaje bestsellerem i używa go wiele armii Unia Europejska Na przykład Chattel korzystał z pojazdu do załatwiania spraw. Magazyn ukazał się pod koniec września Forbesa Opublikowano kolejną piosenkę wychwalającą „Wolverine’a”: „Dowództwo Wschodnie Ukrainy wymienia stare pojazdy radzieckie na nowe, polskie – w rezultacie staje się znacznie potężniejsze”.

ForbesaWedług autora Davida Axe, ośmiokołowe transportery opancerzone 200 z M-2 Bradley A 200 kołowych bojowych wozów piechoty Stryker z USA to najpopularniejsze wozy bojowe konstrukcji zachodnich na ukraińskim wyposażeniu. Ziemia wojskowa W X (poprzednio Świergot) opublikowano.. Dzięki wymianie bojowych wozów piechoty BMP i BTR Ukraina stała się bardziej mobilna i odporna – można to teraz zobaczyć w Charkowie.

READ  Powódź w Hamelin? Oto aktualne położenie Wezery na dzień 26 grudnia 2023 r

Nieśmiertelny: Polskiego „obżarstwa” nie pokonają drony Putina

Achs zauważa, że ​​nowoczesna armia, podobna do wojsk NATO, wyłoniła się jedynie pod względem wyposażenia z przestarzałej części byłego Układu Warszawskiego: Pod względem siły ognia, celności broni, mobilności i pancerza szybko zrobili różnicę w bitwie.

Akredytacja wojskowa Modułowy pancerz „Wolverine” podkreśla ochronę. Ze względu na zdolność pokonywania płytkiej wody pancerz jest odpowiednio lżejszy i można go wzmocnić w zależności od zadania, które ma zostać wykonane. Modernizacji wymaga również budowa podstawowych zabezpieczeń przed ogniem z broni strzeleckiej i pocisków artyleryjskich, bloków chroniących przed minami lądowymi i minami przeciwpancernymi. Akredytacja wojskowa pisze

Najlepsza bitwa Jeżeli pod kołem lub pod podłogą wybuchnie sześciokilogramowy ładunek wybuchowy, załoga chce wiedzieć, czy przeżyje i czy przód jest osłonięty przed ostrzałem 30-milimetrowych pocisków. Ta zbroja Reorganizacja wojskowa Jego ostatnie oświadczenie jest tego warte: pomimo wielu prób Rosja Mówi się, że jednostki, które mają używać dronów lancetowych przeciwko tym pojazdom, noszą Rosomax – drony lancetowe to miny w kształcie pręta, które ze względu na konstrukcję skrzydeł unoszą się w powietrzu i powodują efekt nagłego upadku z nieba i eksplozji.

Zastrzyk finansowy: Unia Europejska uruchamia specjalny fundusz dla Ukrainy

Dla Ukrainy „Wolverine” oznacza zakup podarowanej broni, takiej jak czasopisma, zamiast pomocy Żołnierz i Tech zgłoszone. Zdaniem poprzedniego premiera PolskiWedług doniesień Mateusz Morawiecki część kosztów przekazał bezpośrednio UE, część zaś Ukraina pokryła ze środków otrzymanych ze Stanów Zjednoczonych.

Fundusze europejskie pochodzą z Europejskiego Instrumentu na rzecz Pokoju, funduszu pomocowego na projekty, które przede wszystkim stabilizują struktury demokratyczne w różnych krajach. Według magazynu Uraktywny W połowie ubiegłego roku z tego funduszu publicznego samej Ukrainie udostępniono 5,6 mln euro – m.in. jako rekompensatę za zaangażowanie poszczególnych krajów partnerskich w sprzęt obronny.

READ  Miliony szkód w ośrodku wypoczynkowym – „ziemia się zatrzęsła”

Zgłoszono w połowie marca Uraktywny UE zgodziła się teraz na utworzenie dla Ukrainy funduszu o wartości pięciu miliardów euro. Do 2027 roku kwota ta może wzrosnąć do 17 miliardów euro. Projekt decyzji będzie oczekiwał na podpis. Środki zostaną przeznaczone także na zakup amunicji i broni – m.in. nowych transporterów opancerzonych. Prezydent Ukrainy tego potrzebuje Wołodymyr Zełenski Bardziej pilne. W związku z nowym prawem mobilizacyjnym spodziewa się dla swojej armii około 100 000 nowych żołnierzy Gazeta południowoniemiecka rozszerza się.

Kontratak: Błyskawiczny polski czołg przenosi Ukrainę do ofensywy

Na przykład w pobliżu Charkowa brakuje obecnie pojazdów do kontrataku. „Oddziały ukraińskie potrzebują wszystkich warunków do prawdziwego zmechanizowanego połączonego ataku zbrojnego, aby przełamać impas w okopach i wypchnąć wojska rosyjskie z ich twierdz: czołgi, piechota w pojazdach opancerzonych. Czołgi, artyleria samobieżna, inżynierowie bojowi i mostowcy. sprzęt budowlany i pojazdy zaopatrzeniowe” – powiedział. Michael Beck napisał w zeszłym roku. Znawca biznesu – Nie ma prędkości bez pojazdów, nigdy więcej kontrataku bez prędkości – nie ma końca wojny.

Rosomak zaprojektowany jest z myślą o stałej dużej mobilności – może osiągnąć prędkość 100 kilometrów na godzinę, a na wodzie co najmniej dziesięć; Jednak biorąc pod uwagę fińskiego zwycięzcę swojego przetargu, Polacy nalegali na produkcję licencjonowaną w swoim kraju. Aby nadać większą wagę krajowej gospodarce za pomocą lekkiego czołgu – Musiał szybko udowodnić swoje praktyczne znaczenie w różnych misjach pokojowych, takich jak Afganistan; Teraz jest to znowu metoda z wyboru, aby wymusić pokój. Jednak były premier Mateusz Morawiecki podpisując umowę był pewien jakości swojego krajowego produktu. Oficjalne lustro Uważał, że „Rosomax to wysokiej jakości transportery opancerzone”.

Continue Reading

Top News

Getynga: „To jest niedopuszczalne” – premier potępia atak na polityka Zielonych

Published

on

Getynga: „To jest niedopuszczalne” – premier potępia atak na polityka Zielonych
Niemcy Getynga

„To jest niedopuszczalne” – premier potępia atak na polityka Zielonych

Polityk Partii Zielonych, Kollenrod, został lekko ranny w ataku

Parlamentarzystka Dolnej Saksonii Marie Kollenrod (Zieloni) została zaatakowana i lekko ranna w Getyndze. Z aktualnych ustaleń policji wynika, że ​​około południa mężczyzna kilkakrotnie uderzył polityka w górną część ciała.

Kolejny atak na polityków: W Getyndze zaatakowano przedstawiciela Partii Zielonych. Podobno został kilka razy uderzony w górną część ciała. Kobieta odniosła lekkie obrażenia. Premier Dolnej Saksonii SPD Stefan Weil jednoznacznie potępił atak.

BParlamentarzystka stanu Dolna Saksonia Marie Kollenrott (Zieloni) została zaatakowana i lekko ranna podczas wydarzenia związanego z kampanią wyborczą w centrum Getyngi. Oświadczenie poinformowała policja i grupa parlamentarna Partii Zielonych w sobotni wieczór. Z aktualnych ustaleń policji wynika, że ​​około południa mężczyzna kilkakrotnie uderzył polityka w górną część ciała.

Według policji Kollenrod odniósł lekkie obrażenia rąk. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego niedługo później w pobliżu miejsca zbrodni. Ustalili tożsamość 66-latka, a następnie go wypuścili. Agencja Bezpieczeństwa Państwa prowadzi dalsze dochodzenie.

Treści osób trzecich można znaleźć tutaj

Niezbędna jest Twoja odwołalna zgoda na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych, ponieważ zgoda ta jest wymagana jako osoba trzecia przez dostawcę osadzonych treści, aby wyświetlić osadzone treści. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „ON”, wyrażasz na to zgodę (możesz w każdej chwili zrezygnować). Obejmuje to Twoją zgodę na przekazanie niektórych danych osobowych do krajów trzecich, w tym do Stanów Zjednoczonych, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a) RODO. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj. Możesz wycofać swoją zgodę w dowolnym momencie, korzystając z przełącznika i prywatności na dole strony.

W sobotni wieczór Kollenrod powiedział niemieckiej agencji prasowej, że do ataku doszło w miejscu kampanii. Doznano obrażeń ramienia, które policja udokumentowała. Według jego własnych relacji Kollenrod nie musiał trafiać do szpitala. 39-latek zasiada w parlamencie krajowym od października 2021 roku. Do jego obszarów zainteresowań należy polityka środowiskowa i energetyczna.

Jedność CDU i SPD

„To niedopuszczalne, że politycy wielokrotnie padają ofiarami brutalnych ataków podczas kampanii wyborczych” – powiedział w sobotni wieczór premier Dolnej Saksonii Stefan Weil (SPD).

„To, czego obecnie doświadczamy, jest alarmującym zjawiskiem. „Nasza demokracja będzie działać tylko wtedy, gdy ludzie publicznie zobowiążą się do swoich przekonań” – powiedział premier. Weil zaapelował o czujność i podjęcie działań przeciwko nadmiernej ingerencji.

„Zdecydowanie potępiamy ten atak” – powiedziała wieczorem liderka Partii Zielonych Anne Cura. „Fizyczne ataki na demokratów są atakiem na naszą demokrację. Jesteśmy przerażeni, ale nie damy się zastraszyć” – powiedziała Cura.

Treści stron trzecich można znaleźć tutaj

Niezbędna jest Twoja odwołalna zgoda na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych, ponieważ zgoda ta jest wymagana jako osoba trzecia przez dostawcę osadzonych treści, aby wyświetlić osadzone treści. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „ON”, wyrażasz na to zgodę (możesz w każdej chwili zrezygnować). Obejmuje to Twoją zgodę na przekazanie niektórych danych osobowych do krajów trzecich, w tym do Stanów Zjednoczonych, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a) RODO. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj. Możesz wycofać swoją zgodę w dowolnym momencie, korzystając z przełącznika i prywatności na dole strony.

Lider grupy parlamentarnej CDU w Dolnej Saksonii Sebastian Lechner również w „najostrzejszych słowach” potępił „wyraźny atak” na Kollenroda. Polityk napisał tego wieczoru w X, że atakujący powinien ponieść pełne konsekwencje praworządności.

„Zdecydowanie potępiamy ten atak” – powiedziała wieczorem liderka Partii Zielonych Anne Cura. „Fizyczne ataki na demokratów są atakiem na naszą demokrację. Jesteśmy przerażeni, ale nie damy się zastraszyć” – powiedziała Cura.

Wiceprzewodnicząca Zielonego Bundestagu Kathryn Göring-Eckard również podkreśliła, że ​​demokracja zależy od „zaangażowania się” ludzi. Atak na Kollenrotta „dokładnie miał na celu” – wyjaśnił w serwisie internetowym X.

Najpierw debata, potem walka

Według wstępnych ustaleń mieszkaniec Getyngi poczynił obraźliwe uwagi na temat Zielonych na stoisku kampanii wyborczej w strefie dla pieszych w pobliżu starego ratusza – podała policja. Następnie rzekomo odbyła się krótka dyskusja polityczna z ofiarą.

Następnie mężczyzna podszedł do polityka. Uderzył kobietę w górną część ciała i odszedł. Według doniesień poseł do parlamentu krajowego i świadek ruszyli w pościg i powiadomili policję.

Czytaj

Fala ataków na polityków i pracowników kampanii, która miała miejsce w ostatnich tygodniach, zszokowała krajem. W Dreźnie działacz wyborczy SPD Matthias Ecke został pobity do czasu hospitalizacji, a lokalna polityk Yvonne Mosler (Zieloni) została wygwizdana i zastraszona podczas wieszania plakatów wyborczych. W Berlinie podejrzany został tymczasowo umieszczony w szpitalu psychiatrycznym po ataku na senator ds. gospodarki Franziskę Giffey (SPD). Celem ataków byli także politycy AfD.

READ  Transferowy zawodnik narodowy Edwin Muradovic udaje się do Polski
Continue Reading

Trending