Connect with us

Top News

Nasz człowiek w Warszawie: Jak Zachód źle zrozumiał Polskę

Published

on

Joe Harper z Growing Europe mieszka w Polsce od ponad 20 lat. Jego najnowsza książka, Our Man in Warsaw, rzuca wyzwanie niektórym przyjętym wyobrażeniom o Polsce na Zachodzie i powstaniu Prawa i Sprawiedliwości (PIS) jako partii rządzącej w 2015 roku. W tym ogarniętym fragmencie projektanci w Polsce lat 90. przyglądają się, jak bezlitosne oszustwa wpłynęły na wiele zainteresowanych opinii.

Jadę na 12 lipca 2020 r., Dzień głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich w Polsce Cudowny, dziwny kawałek W The Observer napisanym przez Nicka Cohena na temat Anne Apple Palm, żony byłego ministra spraw zagranicznych Polski Radosvy Sikorsky’ego.

„Anne Apple Palm przygląda się dewastacji demokratycznej polityki, a współcześni pisarze mogą to zrozumieć z pełnym dopasowaniem” – zaczyna Cohen.„Kiedy pyta, kto wysłał Wielką Brytanię na niekończący się kryzys Brexit, albo kto narzucił rząd Trumpa Stanom Zjednoczonym, albo kto zmienił Polskę i Węgry w państwa jednej partii, nie musi szukać wycinków z gazet. Jej przyjaciele to zrobili, a ona odpowiada. ””

My, Czytelnicy, zostajemy następnie zabrani w podróż, która daje wspaniały widok na dziwny świat wielu zagranicznych gazet w Polsce. Utwór jest tutaj odtwarzalny w niemal pełnej formie. Cohen ujawnia podobieństwo prawdziwego Wojownika Zimnej Wojny na łamach lewicowej brytyjskiej gazety.

Utwór rozpoczyna się w Wigilię Tysiąclecia w ociepleniu domu na dwór w zachodniej Polsce, pomagając odbudować Sikorskich z ruin.

„W przeciwieństwie do większości epok, przeciwstawili się imperium sowieckiemu i odegrali rolę w upadku brutalnej i duszącej tyranii” – pisze Cohen.

„Poparli wolny rynek, wolne wybory, rządy prawa i demokracje zjednoczone w Unii Europejskiej i NATO, ponieważ są to najlepsze sposoby, aby kraje mogły pomóc swoim obywatelom żyć lepiej w konfrontacji z potęgą Rosji i Chin. Islam i zmiany klimatyczne. Są młodzi i szczęśliwi. ”(…) Widać, że nawet gdy była młoda, zmieniłeś znaki ducha dociekania w wielkiego historyka”.

READ  Zespoły klientów O Koda Motorsport są gotowe do uruchomienia ...
Gdzie Jackie Collins spotyka The Guardian

„Poszedł do pracy jako niezależny dziennikarz w Europie Wschodniej, który pomimo tego, że był pod okupacją sowiecką, opublikował bardzo potajemnie i potajemnie post do większości młodych reporterów” – kontynuuje sekcja.

“Następnie wykonał stały krok w karierze i dołączył do The Economist, ale było to dla niego zbyt nudne i przeniósł się do The Spectator na początku lat 90. Zafascynował go styl angielskiego konserwatyzmu Dialont. Znał konserwatywnego filozofa Rogera Scruttona i Przemówienie Margaret Thatcher Pomogli oni wschodnioeuropejskim dysydentom walczącym z sowiecką władzą w latach 80. i wydawali się wierzyć w demokrację. Dlaczego miałaby w to wątpić? Jak mogła przewidzieć, że Scrutton i O’Sullivan pewnego dnia zaakceptują korpus Victora Orbana?

„W takim razie czym jest życie po angielsku? „Było fajnie” – powiedział. Znała swojego męża Borisa Johnsona. Obaj byli członkami klubu Bullington w Oksfordzie. Uważał się za liberalnego internacjonalistę, jak Sikorsky. (D) Kiedy para spotkała Johnsona na kolacji w 2014 roku, zauważył jego lenistwo i „wszechogarniający narcyzm”, a także niewątpliwy urok i destruktywność jego kraju. Pytali o Europę. „Nikt na poważnie nie chce opuszczać UE” – odpowiedział.

Gdyby miał to na myśli.

Cohen kontynuuje:

„Fanatycy religijni są świetnymi pisarzami. Rozumieją ruch lepiej niż osoby z zewnątrz i mogą się do nich odnosić, ponieważ z bliska widzieli jego wady. Religie mogą tolerować pogaństwo. Są zwykłymi niewierzącymi, którzy nigdy nie znają drogi, prawdy ani światła. Nawet gdyby Apple Palm opuściła prawicę, konserwatyści w Wielkiej Brytanii w 2015 roku i republikanie w Stanach Zjednoczonych przestali głosować w 2008 roku, mogłaby stanowczo argumentować, że zdradziła to prawo.

„Możesz przeczytać tysiące debat na temat„ przyczyn źródłowych ”, które wprost nazywamy„ populizmem ”. Badania akademickie nie są wszystkie fałszywe, ale stanowią część wielu wątpliwości. Lewica twierdzi, że oszczędności i nierówności spowodowały Brexit i Trump, i że tak zawsze słusznie przeciwstawiając się środkom oszczędnościowym i nierównościom, słuszne oskarżenia wywołały politykę i nadmierną imigrację, i znowu można prosić o samozadowolenie w interpretacji.

READ  Procesy przeciwko klanowi Miri w Nadrenii Północnej-Westfalii: szef klanu rezygnuje

„Apple Palm oferuje późną poprawkę. Zna indywidualność polityki. Rozumie, że nacjonalistyczna kontrrewolucja nie jest jedyną rzeczą, która się dzieje. Zadowoli polityków żądnych władzy, plutokratów, którzy chcą, aby świat był posłuszny ich rozkazom, zbuntowanych na Twitterze i oszustów fałszywych wiadomości, którzy widzą przyjemność sadysty w upokarzaniu drugorzędnych dziennikarzy i przeciwników, którzy chwytają szansę na zdobycie uznania po latach niejasności. .

„Zamiast otrzymywać spójne wyjaśnienia, Apple Palm rozumie, że jeśli chcesz mieszkać w kraju zarządzanym przez utalentowanych ludzi, społeczność będzie miała lepsze wyniki w oparciu o zasługi. Ale co, jeśli sam nie jesteś utalentowany? (2) efekty pożądania, wierząc, że stary świat nigdy się z nich nie zrezygnował. (…) Czytelnicy powinni być zadowoleni, że odłożyła na bok czas, a Apple Palm może wnieść świecę prosto w mrok populizmu, bo miała rację do tego Nie jest dziennikarką ani geniuszem, ale jeśli chcesz z tym walczyć, wiem, że jej pisanie to arsenał.

Jak Zachód źle odczytał Polskę

Wśród wielu ulubionym wersetem jest: „Jeśli chcesz mieszkać w kraju, w którym rządzą utalentowani ludzie, społeczność jest lepsza w oparciu o zasługi. Ale co, jeśli sam nie jesteś utalentowany? ”

Cóż, naprawdę. To jest pytanie, które zastanawiało myślicieli od Sokratesa do Scrutona: niekompetentni, co z nimi zrobić? Muszą znać swoje miejsce, jako drugorzędni dziennikarze korzystają z okazji, by zyskać uznanie.

Idziemy. The Guardian, The Observer’s Sister Paper – Lewicowcy obwiniają wzrost populizmu jednowyrazowego bez krytycznej analizy polityki oszczędnościowej, prawa do imigracji i Apple Palm. Nie jest jasne, czy Cohen zdawał sobie sprawę z uporczywego prawicowego stanowiska Apple w kluczowych kwestiach.

Wydawało się też dziwne, że tylko miejscowi (i „fanatycy”), tacy jak Johnson, Scruton i O’Sullivan, mogli zrozumieć, że Apple Palm nie może tego zrobić, siedząc przy stole. Co było takiego zagmatwanego w tych ludziach, że nie mogła tego zobaczyć, że wielu, którzy nie byli przy stole, nie mogło? Byli zabawni i powiedziano nam: „Byliśmy młodzi, zwycięzcy historii”. Czy naga ambicja ukrywa przed złem przyjaciół („byłych przyjaciół”)?

READ  Blokowanie: Rząd decyduje się na włączenie hamulca bezpieczeństwa do wszystkich Niemiec

Niestety, w latach 90-tych Apple Palm w Polsce charakteryzował kulturę intelektualnego bullyingu i bezwzględnej kuli śnieżnej. Utworzono nową klasę i poproszono o jej wysłuchanie.

Nic więc dziwnego, że Apple Palm schronił się w wiejskim dworku i włóczył się po okolicy w tweetowych kurtkach. Jednak te rzeczy idą tak daleko tylko wtedy, gdy Twój projekt zostanie zakwalifikowany i zmodernizowany.

Ale prawdziwą tragedią Apple Palm jest to, że kiedy postkomunistyczna lewica wybuchła w Polsce na początku XXI wieku, jej mąż Sikorsky wybrał niewłaściwą prawicową grupę wśród rosnącej subelity.

Samozwańczy „liberalny internacjonalista” był de facto przez jakiś czas członkiem Prawa i Sprawiedliwości (PIS), a następnie wskoczył na pokład Platformy Obywatelskiej (PO), co zostało wygodnie pominięte w artykule.


Nasz człowiek w Warszawie: Jak Zachód źle zrozumiał Polskę Opublikowane przez Central European University (CEU).


W przeciwieństwie do wielu witryn z wiadomościami i informacjami, Rosnąca Europa Wolny do czytania, zawsze będzie. Powella tu nie ma. Jesteśmy niezależni, powiązani lub reprezentowani przez jakąkolwiek partię polityczną lub organizację biznesową. Chcemy tego, co najlepsze dla rozwijającej się Europy, nic więcej, nic mniej. Wasze wsparcie pomoże nam w dalszym rozpowszechnianiu informacji o tym cudownym obszarze.

Możesz wnieść swój wkład Tutaj. Dzięki.

Emerging Europe wspiera niezależne dziennikarstwo

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Wypadek na A8 w pobliżu Pforzheim: Wypadek w złym kierunku – 3 zabitych! – Wiadomości krajowe

Published

on

Pforzheim (Badenia-Wirtembergia) – Poważny wypadek na A8 w pobliżu Pforzheim. Powód: jazda pod prąd! Około 3.45 w niedzielę 35-letni mężczyzna wyjechał swoim peugeotem z parkingu Yes Campfellback w kierunku przeciwnym do drogi na autostradzie.

Zderzył się czołowo z kierowcą Renault i przejechał prawie cztery kilometry – w samochodzie jadło czterech młodych mężczyzn, z których dwóch zginęło na miejscu zdarzenia.

Frank Weber z policji w Pforzheim w BILD: „Kierowca Renault (28) i pilot (24) zginęli w ataku z przodu. Kolejni 28-latek i 33-latek siedział z tyłu pojazdu. zostały przewiezione do szpitali.”

Kierowca, który pojechał niewłaściwą drogą, również doznał poważnych obrażeń. Według policji inny kierowca początkowo skarżył się, że kierowca Peugeota jest podejrzany o prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

Weber: „Służby ratunkowe natychmiast zaczęły szukać samochodu, ale początkowo nie mogły go nigdzie znaleźć.

Według raportów BILD, musiało być kilka telefonów alarmowych, ponieważ przyczyna wypadku została później zauważona przez „niebezpieczny styl jazdy”.


Tylko kupa śmieci: na A8 zgubiony kierowca zderzył się z nadjeżdżającym samochodem, zabijając trzech, a dwóch poważnie raniąc.Zdjęcie: Marcus Rod / INSATS-Report24


Całkowicie uszkodzony samochód kierowcy, który pojechał niewłaściwą drogą

Całkowicie uszkodzony samochód kierowcy, który pojechał niewłaściwą drogąZdjęcie: Marcus Rod / DBA


W tym Renault zginęły dwie osoby

W tym Renault zginęły dwie osobyZdjęcie: Marcus Rod / INSATS-Report24


Dokładny przebieg wypadku jest teraz określony

Dokładny przebieg wypadku jest teraz określonyZdjęcie: 7aktuell.de/Alexander Hald

Autobahn 8 jest obecnie całkowicie zamknięty między Pforzheim-Ost i Pforzheim-Nord. Na służbie są ratownicy i policja.

Świadkowie, którzy mogą udzielić informacji o przebiegu wypadku lub stylu jazdy 35-latka, proszeni są o kontakt z Policją Drogową w Pforzheim pod numerem 07231 125810.

READ  Szczepionka koronowa: Małe miasta w Polsce szczepią mieszkańców Warszawy
Continue Reading

Top News

Siostry Schmidtstorp wracają do Polski / Sumo srebro i brąz

Published

on

Daniela Schmidtstorp weszła na ring w kategorii wagowej 73 kg, rzucając na ring swoją przeciwniczkę Lenę Andrezek w pierwszej walce, dzięki czemu była w stanie wygrać walkę. Porażkę musiał przyznać Olivii Klegolskiej, która później w drugiej walce zdobyła złoty medal, ale w trzeciej walce potężnym kopnięciem rzucił na parkiet Agatę Sorosuchę. Zachował się srebrny medal w wadze -73 kg.

Kerstin Schmidtstorp i Johanna Schumann weszły na ring, aby zebrać kluczowe punkty rankingowe na Igrzyska Światowe 2022 w kategorii wagowej 80 kg. Johanna Sooman zmierzyła się z Ukrainką Anną Fomitską, tym razem Johanna nie znalazła przeciwko niej żadnej techniki i musiała zaakceptować porażkę. W kolejnej walce zmierzył się z Aleksandrą Grigile z Polski. Niestety Johanna doznała kontuzji kolana i została wykluczona z meczu. W długiej walce o sumo, Kerstin Schmidtstarp była w stanie rzucić na parkiet silną mistrzynię Europy juniorów Irinę Hrebenziu z harai koshi. W starciu z byłą mistrzynią Europy i świata Anną Alexandrovą z Rosji, przegrała i Kerstin Schmidtstarp musiała przejść do rundy pocieszenia, ale brąz wciąż był w zasięgu. Chęć odniesienia sukcesu i chęć konsolidacji ważnych punktów powstałych w ciągu trzech lat sprawiły, że Kerstin wyrosła poza siebie. Wygrała brązowy medal w meczu o brązowy medal z Aleksandrą Krikel z Polski.

„Kogut” w koszyku w ten weekend Jerk Frischmann z Babelsberg walczył do 115 kg. Jak zawsze Draw przywiózł mu Waję Duri z Ukrainy, a ten silny, młody zawodnik był magiczną atrakcją dla Jork na wiele meczów. Walki z nim nasilają się coraz bardziej, ale to nie wystarczy, by wygrać. Ale został wciągnięty do rundy komfortu i był w stanie ukończyć na 7. miejscu.

Wszyscy zawodnicy zmierzyli się z wyzwaniem dywizji otwartej, w której wspólnie walczyły wszystkie kategorie wagowe. Daniela, która waży zaledwie 72 kg, była jednym z najlżejszych i najcięższym zawodnikiem turnieju został wylosowany. To właśnie sprawia, że ​​ta kategoria wagowa jest tak wyjątkowa, szybkość i zwinność Danieli mierzy się z wagą i wzrostem polskiej rywalki Susannah Kristek. To jest to, co publiczność chce zobaczyć i sprawić, by sumo było wyjątkowe i przyjemne. Daniela próbowała unikać przeciwnika i być nękana przez Suparisa (stopy/stopy z płaską dłonią na klatce piersiowej przeciwnika). Dopiero gdy Susanna Cristek ją złapała, Daniela została wyrzucona z ringu. Susannah Kristek jest aktualną bliźniaczą mistrzynią Europy juniorów w 2021 roku!

READ  „Nie możesz naprawić tego momentu”

Kerstin nie odniosła łatwego zwycięstwa z mistrzynią świata Herveid Ivaną Berezovską. Udało jej się jednak walczyć aż do małego finału w finale Hope, gdzie przegrała po wielkiej bitwie z Ukrainą przeciwko Victorii Sark. 5 miejsce w tak mocnej konkurencji, szaleństwo!

Jர்க்rg Frischmann walczył z ufnością o zwycięstwo nad Węgrem Patrickiem Pusasem, który nie wydawał się być kontuzjowany, a tym samym George wygrał, ponieważ Georgia była w finale przeciwko Kadyksowi. To naprawdę wyrzuciło komentarz z twarzy Jurki Subarisa. J ஜோrg przeszedł do rundy pocieszenia, wciąż mając nadzieję na zwycięstwo nad Cockpipe Miko-Logic of Poland. Niestety kolejny najsilniejszy Gruzin był w kolejnej walce i pozwolił eksplodować naszemu marzeniu o otwartym medalu z mężczyznami. Dobre 7 miejsce z emocjonującymi walkami to dobry wynik.

Na zakończenie imprezy jury nominowało sportowca, który miał odebrać targową nagrodę sportową ufundowaną przez Ambasadora Japonii z Polski! Brandenburg Sumotory Jurk Frishman otrzymał nagrodę, ponieważ traktuje swoich kolegów z drużyny z szacunkiem, niezależnie od tego, czy wygrają, czy przegrają. Ta nagroda jest warta więcej niż jakikolwiek złoty medal, twoje własne rozsądne zachowanie sportowe zostanie zauważone i będziesz postrzegany jako wzór do naśladowania.

Sędziami obok ringu były Elke Novak i Jana Harbart. Delegacji przewodniczyli dyrektor sportowy Wolfgang Jacquesward i trener Sandra Coppen-Jacquesward.

Od 11 rano 9 października Brandenburger będzie miał okazję zobaczyć fragmenty europejskiej elity walki sumo w Trifelderhall w Braisenberg und der Howell’s Wisenveck. Do tej pory zgłosiły się już Francja, Włochy, Rosja, Węgry, Polska, Wielka Brytania i Ukraina.

Continue Reading

Top News

Polska wygrywa ze standardowym pistoletem

Published

on

1. Tomas Partnick (POL), 2. Carls Olson (Szwecja), 3. Olson Stephen (DEN)

Polar Thomas Bartnik wygrał zimą finał Pucharu Europy ze standardową bronią na dystansie 300 metrów. Najlepsze szóste miejsce w Szwajcarii wywalczył Pascal Packman.

Od 24 do 26 września strzelnica Winter O’Hareball będzie mekką najlepszych europejskich snajperów na 300 metrów z ośmiu krajów. Tomas Bartnik wygrał trzyetapowy turniej z 591 punktami, więc Polak wyrównał rekord Europy ustanowiony przez Austriaka Bernharda Pickela. Srebro powędrowało do Danii ze Szwedem Carlem Olsonem (589) i Stephenem Olsonem o brąz (588). .

Najlepszy Szwajcar na szóstym miejscu
Siedmiu szwajcarskich snajperów rywalizowało ze standardowymi działami w piątek rano. Najlepszy był Pascal Packman na szóstym miejscu z 585 punktami. Pogman stracił kilka punktów, zwłaszcza na trybunie, dwie serie po 95 punktów w każdej. Gilles Dufox pozostaje w tyle z 583 pierścieniami. Sylvia Kignard i John Lokpihler zajęli odpowiednio 13. i 14. miejsce. Sandro Grouter, Sasha Tongi i Rafael Prouter zajmują 16, 20 i 21 miejsce.

Jutro, w sobotę, na pokazie zimowym odbędą się zawody z pistoletu 300m 3×40. Finał Pucharu Europy kończy się w niedzielę.

READ  Szczepionka koronowa: Małe miasta w Polsce szczepią mieszkańców Warszawy
Continue Reading

Trending