Connect with us

Top News

Nasz człowiek w Warszawie: Jak Zachód źle zrozumiał Polskę

Published

on

Joe Harper z Growing Europe mieszka w Polsce od ponad 20 lat. Jego najnowsza książka, Our Man in Warsaw, rzuca wyzwanie niektórym przyjętym wyobrażeniom o Polsce na Zachodzie i powstaniu Prawa i Sprawiedliwości (PIS) jako partii rządzącej w 2015 roku. W tym ogarniętym fragmencie projektanci w Polsce lat 90. przyglądają się, jak bezlitosne oszustwa wpłynęły na wiele zainteresowanych opinii.

Jadę na 12 lipca 2020 r., Dzień głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich w Polsce Cudowny, dziwny kawałek W The Observer napisanym przez Nicka Cohena na temat Anne Apple Palm, żony byłego ministra spraw zagranicznych Polski Radosvy Sikorsky’ego.

„Anne Apple Palm przygląda się dewastacji demokratycznej polityki, a współcześni pisarze mogą to zrozumieć z pełnym dopasowaniem” – zaczyna Cohen.„Kiedy pyta, kto wysłał Wielką Brytanię na niekończący się kryzys Brexit, albo kto narzucił rząd Trumpa Stanom Zjednoczonym, albo kto zmienił Polskę i Węgry w państwa jednej partii, nie musi szukać wycinków z gazet. Jej przyjaciele to zrobili, a ona odpowiada. ””

My, Czytelnicy, zostajemy następnie zabrani w podróż, która daje wspaniały widok na dziwny świat wielu zagranicznych gazet w Polsce. Utwór jest tutaj odtwarzalny w niemal pełnej formie. Cohen ujawnia podobieństwo prawdziwego Wojownika Zimnej Wojny na łamach lewicowej brytyjskiej gazety.

Utwór rozpoczyna się w Wigilię Tysiąclecia w ociepleniu domu na dwór w zachodniej Polsce, pomagając odbudować Sikorskich z ruin.

„W przeciwieństwie do większości epok, przeciwstawili się imperium sowieckiemu i odegrali rolę w upadku brutalnej i duszącej tyranii” – pisze Cohen.

„Poparli wolny rynek, wolne wybory, rządy prawa i demokracje zjednoczone w Unii Europejskiej i NATO, ponieważ są to najlepsze sposoby, aby kraje mogły pomóc swoim obywatelom żyć lepiej w konfrontacji z potęgą Rosji i Chin. Islam i zmiany klimatyczne. Są młodzi i szczęśliwi. ”(…) Widać, że nawet gdy była młoda, zmieniłeś znaki ducha dociekania w wielkiego historyka”.

READ  Polska w roku wyborczym 2023: premier Morawiecki chwali karę śmierci
Gdzie Jackie Collins spotyka The Guardian

„Poszedł do pracy jako niezależny dziennikarz w Europie Wschodniej, który pomimo tego, że był pod okupacją sowiecką, opublikował bardzo potajemnie i potajemnie post do większości młodych reporterów” – kontynuuje sekcja.

„Następnie wykonał stały krok w karierze i dołączył do The Economist, ale było to dla niego zbyt nudne i przeniósł się do The Spectator na początku lat 90. Zafascynował go styl angielskiego konserwatyzmu Dialont. Znał konserwatywnego filozofa Rogera Scruttona i Przemówienie Margaret Thatcher Pomogli oni wschodnioeuropejskim dysydentom walczącym z sowiecką władzą w latach 80. i wydawali się wierzyć w demokrację. Dlaczego miałaby w to wątpić? Jak mogła przewidzieć, że Scrutton i O’Sullivan pewnego dnia zaakceptują korpus Victora Orbana?

„W takim razie czym jest życie po angielsku? „Było fajnie” – powiedział. Znała swojego męża Borisa Johnsona. Obaj byli członkami klubu Bullington w Oksfordzie. Uważał się za liberalnego internacjonalistę, jak Sikorsky. (D) Kiedy para spotkała Johnsona na kolacji w 2014 roku, zauważył jego lenistwo i „wszechogarniający narcyzm”, a także niewątpliwy urok i destruktywność jego kraju. Pytali o Europę. „Nikt na poważnie nie chce opuszczać UE” – odpowiedział.

Gdyby miał to na myśli.

Cohen kontynuuje:

„Fanatycy religijni są świetnymi pisarzami. Rozumieją ruch lepiej niż osoby z zewnątrz i mogą się do nich odnosić, ponieważ z bliska widzieli jego wady. Religie mogą tolerować pogaństwo. Są zwykłymi niewierzącymi, którzy nigdy nie znają drogi, prawdy ani światła. Nawet gdyby Apple Palm opuściła prawicę, konserwatyści w Wielkiej Brytanii w 2015 roku i republikanie w Stanach Zjednoczonych przestali głosować w 2008 roku, mogłaby stanowczo argumentować, że zdradziła to prawo.

„Możesz przeczytać tysiące debat na temat„ przyczyn źródłowych ”, które wprost nazywamy„ populizmem ”. Badania akademickie nie są wszystkie fałszywe, ale stanowią część wielu wątpliwości. Lewica twierdzi, że oszczędności i nierówności spowodowały Brexit i Trump, i że tak zawsze słusznie przeciwstawiając się środkom oszczędnościowym i nierównościom, słuszne oskarżenia wywołały politykę i nadmierną imigrację, i znowu można prosić o samozadowolenie w interpretacji.

READ  Polska masowo modernizuje i kupuje 1000 głównych czołgów bojowych z Korei

„Apple Palm oferuje późną poprawkę. Zna indywidualność polityki. Rozumie, że nacjonalistyczna kontrrewolucja nie jest jedyną rzeczą, która się dzieje. Zadowoli polityków żądnych władzy, plutokratów, którzy chcą, aby świat był posłuszny ich rozkazom, zbuntowanych na Twitterze i oszustów fałszywych wiadomości, którzy widzą przyjemność sadysty w upokarzaniu drugorzędnych dziennikarzy i przeciwników, którzy chwytają szansę na zdobycie uznania po latach niejasności. .

„Zamiast otrzymywać spójne wyjaśnienia, Apple Palm rozumie, że jeśli chcesz mieszkać w kraju zarządzanym przez utalentowanych ludzi, społeczność będzie miała lepsze wyniki w oparciu o zasługi. Ale co, jeśli sam nie jesteś utalentowany? (2) efekty pożądania, wierząc, że stary świat nigdy się z nich nie zrezygnował. (…) Czytelnicy powinni być zadowoleni, że odłożyła na bok czas, a Apple Palm może wnieść świecę prosto w mrok populizmu, bo miała rację do tego Nie jest dziennikarką ani geniuszem, ale jeśli chcesz z tym walczyć, wiem, że jej pisanie to arsenał.

Jak Zachód źle odczytał Polskę

Wśród wielu ulubionym wersetem jest: „Jeśli chcesz mieszkać w kraju, w którym rządzą utalentowani ludzie, społeczność jest lepsza w oparciu o zasługi. Ale co, jeśli sam nie jesteś utalentowany? ”

Cóż, naprawdę. To jest pytanie, które zastanawiało myślicieli od Sokratesa do Scrutona: niekompetentni, co z nimi zrobić? Muszą znać swoje miejsce, jako drugorzędni dziennikarze korzystają z okazji, by zyskać uznanie.

Idziemy. The Guardian, The Observer’s Sister Paper – Lewicowcy obwiniają wzrost populizmu jednowyrazowego bez krytycznej analizy polityki oszczędnościowej, prawa do imigracji i Apple Palm. Nie jest jasne, czy Cohen zdawał sobie sprawę z uporczywego prawicowego stanowiska Apple w kluczowych kwestiach.

Wydawało się też dziwne, że tylko miejscowi (i „fanatycy”), tacy jak Johnson, Scruton i O’Sullivan, mogli zrozumieć, że Apple Palm nie może tego zrobić, siedząc przy stole. Co było takiego zagmatwanego w tych ludziach, że nie mogła tego zobaczyć, że wielu, którzy nie byli przy stole, nie mogło? Byli zabawni i powiedziano nam: „Byliśmy młodzi, zwycięzcy historii”. Czy naga ambicja ukrywa przed złem przyjaciół („byłych przyjaciół”)?

READ  Były premier Izraela Ehud Barak: „Armia Putina jest słaba i bezsilna” | Polityka

Niestety, w latach 90-tych Apple Palm w Polsce charakteryzował kulturę intelektualnego bullyingu i bezwzględnej kuli śnieżnej. Utworzono nową klasę i poproszono o jej wysłuchanie.

Nic więc dziwnego, że Apple Palm schronił się w wiejskim dworku i włóczył się po okolicy w tweetowych kurtkach. Jednak te rzeczy idą tak daleko tylko wtedy, gdy Twój projekt zostanie zakwalifikowany i zmodernizowany.

Ale prawdziwą tragedią Apple Palm jest to, że kiedy postkomunistyczna lewica wybuchła w Polsce na początku XXI wieku, jej mąż Sikorsky wybrał niewłaściwą prawicową grupę wśród rosnącej subelity.

Samozwańczy „liberalny internacjonalista” był de facto przez jakiś czas członkiem Prawa i Sprawiedliwości (PIS), a następnie wskoczył na pokład Platformy Obywatelskiej (PO), co zostało wygodnie pominięte w artykule.


Nasz człowiek w Warszawie: Jak Zachód źle zrozumiał Polskę Opublikowane przez Central European University (CEU).


W przeciwieństwie do wielu witryn z wiadomościami i informacjami, Rosnąca Europa Wolny do czytania, zawsze będzie. Powella tu nie ma. Jesteśmy niezależni, powiązani lub reprezentowani przez jakąkolwiek partię polityczną lub organizację biznesową. Chcemy tego, co najlepsze dla rozwijającej się Europy, nic więcej, nic mniej. Wasze wsparcie pomoże nam w dalszym rozpowszechnianiu informacji o tym cudownym obszarze.

Możesz wnieść swój wkład Tutaj. Dzięki.

Emerging Europe wspiera niezależne dziennikarstwo

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

PiS żąda wyjaśnień ws. porozumienia migracyjnego – Euractiv DE

Published

on

PiS żąda wyjaśnień ws. porozumienia migracyjnego – Euractiv DE

Opozycyjna partia PiS wezwała polskiego premiera Donalda Tuska do wyjaśnienia swoich wcześniejszych wypowiedzi w sprawie nowej unijnej umowy migracyjnej i azylowej. Tłem było oświadczenie jego francuskiego odpowiednika, że ​​Zachód udobruchał wschodnie państwa członkowskie UE.

Zgodnie z nowymi przepisami UE państwa członkowskie UE mogą uczestniczyć w systemie migracyjnym, przyjmując osoby ubiegające się o azyl lub udzielając wsparcia finansowego lub operacyjnego krajom przyjmującym. Według Tuska Polska nie będzie zmuszona do zrobienia ani jednego, ani drugiego.

Mariusz Błaszczak (EKR), były minister obrony rządu PiS, który w grudniu ubiegłego roku stracił władzę w Polsce pod obozem Tuska, przytoczył słowa prezydenta Francji Gabriela Attala podczas niedawnej debaty z liderem prawicowego Rassemblement Nationale (ID). , Jordan Bartela.

„Wiesz, co zrobiliśmy? [die östlichen EU-Mitgliedsstaaten] „Czy przyjmujecie imigrantów takich jak Francja, Hiszpania i Włochy, czy płacicie za bezpieczeństwo granic?” Ma to przekonać ich do podpisania umowy Zrób Rzeczy Zacytowany.

Zdaniem Błaszczaka propozycja Atala stoi w sprzeczności z wcześniejszymi zapewnieniami Tuska, że ​​w nowym systemie Polska nie będzie zobowiązana do przyjmowania osób ubiegających się o azyl i przekazywania darowizn. Poseł stwierdził, że należy zwołać dodatkową sesję parlamentu, aby dać rządowi możliwość wyjaśnień.

„Twierdzenie Donalda Tuska, że ​​Polska nie musi przyjmować nielegalnych imigrantów, wydaje się kłamstwem. Premier Francji powiedział, że kraje Europy Wschodniej mogą zostać „zmuszone” do podpisania dokumentu w sprawie przyjęcia migrantów pod groźbą wysokich opłat w przypadku odmowy. To pytanie należy jak najszybciej wyjaśnić” – napisał w niedzielę Błaszczak X.

Post Błaszczaka

Początkowo nikt ze strony Tuska i jego obozu nie skomentował tych zarzutów.

Jednak po zatwierdzeniu przez Radę UE porozumienia migracyjnego na początku tego miesiąca Tusk powiedział na konferencji prasowej, że Polska może zostać zwolniona z systemu „akceptuj lub płać”.

READ  Magazyny gazu w Europie: porównanie stanu obecnego i prac konserwacyjnych w Polsce, Francji i innych

Duża liczba uchodźców z Ukrainy powoduje, że Polska znajduje się pod zwiększoną presją migracyjną i potrzebuje solidarności innych państw.

Tusk powiedział także, że Polska jest „beneficjentem porozumienia migracyjnego”, gdyż sytuacja wywołana migracją z Ukrainy i Białorusi daje Polsce możliwość zwrócenia się o pomoc do innych państw członkowskich UE.

[Bearbeitet von Kjeld Neubert]

Continue Reading

Top News

Czołgi z Polski znów czynią Ukrainę mobilną

Published

on

Czołgi z Polski znów czynią Ukrainę mobilną
  1. Strona główna
  2. Polityka

Naciskać

„Wysokiej jakości czołg transportowy” – werdykt byłego premiera Polski Mateusza Morawieckiego w sprawie KTO Rosomak – polski produkt ponownie daje armii ukraińskiej inicjatywę pod Charkowem. © IMAGO/Beata Zawrzel

Błyskawicznie i na rzekach jak u siebie: Ukraina bardzo wierzyła w polski transporter opancerzony – sama wybrała.

Charków – „W związku z tym reżim w Kijowie nie powinien zbytnio ufać takiemu sprzętowi” – ​​mówią rosyjscy propagandyści. Magazyn Twoja Armia najwyższa bitwa Już na początku sierpnia próbował zabić „żarłoka”. Ukraina Mówiąc drobno. Ale dziennikarz mógł nie trafić w strzał w poprzek łuku. Magazyn opublikował właśnie tę wiadomość Akredytacja wojskowa Strażnicy z rzeczywistości Wojna ukraińska Wokół Gargi nastąpiła zmiana, aby ponownie ruszyć przeciwko żołnierzom Władimir Putin Udało się – dzięki polskiemu transporterowi opancerzonemu Ukraina nie otrzymała darowizny, ale wybrała i kupiła sama.

„Podczas ostatnich walk w obwodzie charkowskim pluton Sił Zbrojnych Ukrainy użył kilku bojowych wozów piechoty Rosomak. Pomimo kilkukrotnych podejmowanych przez Siły Zbrojne Rosji prób zneutralizowania tych pojazdów za pomocą dronów Lancet, wszystkie próby zostały udaremnione, wykazując się solidną ochroną i mobilność Rosomaka. Rezerwat wojskowy. „Kołowy Transporter Opancerzony Rosomak” to skrót od opancerzonego kołowego transportera personelu „Wolverine” i ośmiokołowego lekkiego transportera opancerzonego, którego Ukraina wysłała na front 200 jednostek.

„Dowództwo Wschodnie Ukrainy wymienia stare pojazdy radzieckie na nowe, polskie, w rezultacie stając się znacznie potężniejsze”.

najwyższa bitwa Jego konstrukcyjna bliskość do innych bojowych wozów piechoty zachodnich dyskwalifikuje ten pojazd – co jest w istocie prawdą – i już z tego powodu przewiduje „problemy o charakterze wymiarowym i taktycznym” – co również może mieć ziarno prawdy. Przecież ukraińscy czołgiści i piechota pancerna manewrują w walce z wieloma pojazdami. Ponieważ mają już bardzo mało materiałów, piętrzą się wyzwania logistyczne – na przykład zakup części zamiennych lub interoperacyjność jednostek o różnych udogodnieniach – na przykład z różnymi urządzeniami komunikacyjnymi.

READ  Dowódca Ukrainy Wagner widzi niebezpieczeństwo – Polska tworzy nową dywizję przeciwko najemnikom Prigożyna na Białorusi

Pomoc zbrojeniowa: Ukraina korzysta z pomysłowych fińskich inżynierów

Załogi rosyjskich czołgów po prostu wysiadają z jednego zniszczonego pojazdu i zajmują następny. Być może ukraińska załoga będzie musiała przyzwyczaić się do nowego sprzętu. Zasadniczo „Wolverine” jest licencjonowanym produktem podobnego fińskiego transportera Patria AMV. Bundeswehra może w przyszłości korzystać także z pojazdów skandynawskiego producenta broni.

Od kwietnia 2023 roku Niemcy są częścią programu CAVS (Common Armored Vehicle System), pierwotnie ustanowionego przez Finlandię i Łotwę. CAVS nawiązuje do planu rozwoju możliwie najtańszego pojazdu 6×6 pod względem kosztów zakupu i utrzymania dla regionu Europy Wschodniej; Albo nawet dalej. Finlandia, Łotwa I Estonia Uczestnicząc w programie od 2019 roku, Szwecja Od 2021 roku. Patria produkuje transporter opancerzony 6×6, który jest uważany za preferowany zamiennik około 900 niemieckich transporterów opancerzonych Fuchs. Konkurentami są czołg transportowy Fuchs 1A9 firmy Rheinmetall i Pandur Evolution z przypominającego magazyn General Dynamics European Land System (GDELS). Europejska Obrona i Technologia zgłoszone. Jednak nic nie zostało jeszcze przesądzone.

Bestseller: Licencjonowany produkt Polski jako globalnego gracza w operacjach pokojowych

Jednakże Patria AMV pozostaje bestsellerem i używa go wiele armii Unia Europejska Na przykład Chattel korzystał z pojazdu do załatwiania spraw. Magazyn ukazał się pod koniec września Forbesa Opublikowano kolejną piosenkę wychwalającą „Wolverine’a”: „Dowództwo Wschodnie Ukrainy wymienia stare pojazdy radzieckie na nowe, polskie – w rezultacie staje się znacznie potężniejsze”.

ForbesaWedług autora Davida Axe, ośmiokołowe transportery opancerzone 200 z M-2 Bradley A 200 kołowych bojowych wozów piechoty Stryker z USA to najpopularniejsze wozy bojowe konstrukcji zachodnich na ukraińskim wyposażeniu. Ziemia wojskowa W X (poprzednio Świergot) opublikowano.. Dzięki wymianie bojowych wozów piechoty BMP i BTR Ukraina stała się bardziej mobilna i odporna – można to teraz zobaczyć w Charkowie.

READ  Białoruś wysyła nocą imigrantów na granicę

Nieśmiertelny: Polskiego „obżarstwa” nie pokonają drony Putina

Achs zauważa, że ​​nowoczesna armia, podobna do wojsk NATO, wyłoniła się jedynie pod względem wyposażenia z przestarzałej części byłego Układu Warszawskiego: Pod względem siły ognia, celności broni, mobilności i pancerza szybko zrobili różnicę w bitwie.

Akredytacja wojskowa Modułowy pancerz „Wolverine” podkreśla ochronę. Ze względu na zdolność pokonywania płytkiej wody pancerz jest odpowiednio lżejszy i można go wzmocnić w zależności od zadania, które ma zostać wykonane. Modernizacji wymaga również budowa podstawowych zabezpieczeń przed ogniem z broni strzeleckiej i pocisków artyleryjskich, bloków chroniących przed minami lądowymi i minami przeciwpancernymi. Akredytacja wojskowa pisze

Najlepsza bitwa Jeżeli pod kołem lub pod podłogą wybuchnie sześciokilogramowy ładunek wybuchowy, załoga chce wiedzieć, czy przeżyje i czy przód jest osłonięty przed ostrzałem 30-milimetrowych pocisków. Ta zbroja Reorganizacja wojskowa Jego ostatnie oświadczenie jest tego warte: pomimo wielu prób Rosja Mówi się, że jednostki, które mają używać dronów lancetowych przeciwko tym pojazdom, noszą Rosomax – drony lancetowe to miny w kształcie pręta, które ze względu na konstrukcję skrzydeł unoszą się w powietrzu i powodują efekt nagłego upadku z nieba i eksplozji.

Zastrzyk finansowy: Unia Europejska uruchamia specjalny fundusz dla Ukrainy

Dla Ukrainy „Wolverine” oznacza zakup podarowanej broni, takiej jak czasopisma, zamiast pomocy Żołnierz i Tech zgłoszone. Zdaniem poprzedniego premiera PolskiWedług doniesień Mateusz Morawiecki część kosztów przekazał bezpośrednio UE, część zaś Ukraina pokryła ze środków otrzymanych ze Stanów Zjednoczonych.

Fundusze europejskie pochodzą z Europejskiego Instrumentu na rzecz Pokoju, funduszu pomocowego na projekty, które przede wszystkim stabilizują struktury demokratyczne w różnych krajach. Według magazynu Uraktywny W połowie ubiegłego roku z tego funduszu publicznego samej Ukrainie udostępniono 5,6 mln euro – m.in. jako rekompensatę za zaangażowanie poszczególnych krajów partnerskich w sprzęt obronny.

READ  Magazyny gazu w Europie: porównanie stanu obecnego i prac konserwacyjnych w Polsce, Francji i innych

Zgłoszono w połowie marca Uraktywny UE zgodziła się teraz na utworzenie dla Ukrainy funduszu o wartości pięciu miliardów euro. Do 2027 roku kwota ta może wzrosnąć do 17 miliardów euro. Projekt decyzji będzie oczekiwał na podpis. Środki zostaną przeznaczone także na zakup amunicji i broni – m.in. nowych transporterów opancerzonych. Prezydent Ukrainy tego potrzebuje Wołodymyr Zełenski Bardziej pilne. W związku z nowym prawem mobilizacyjnym spodziewa się dla swojej armii około 100 000 nowych żołnierzy Gazeta południowoniemiecka rozszerza się.

Kontratak: Błyskawiczny polski czołg przenosi Ukrainę do ofensywy

Na przykład w pobliżu Charkowa brakuje obecnie pojazdów do kontrataku. „Oddziały ukraińskie potrzebują wszystkich warunków do prawdziwego zmechanizowanego połączonego ataku zbrojnego, aby przełamać impas w okopach i wypchnąć wojska rosyjskie z ich twierdz: czołgi, piechota w pojazdach opancerzonych. Czołgi, artyleria samobieżna, inżynierowie bojowi i mostowcy. sprzęt budowlany i pojazdy zaopatrzeniowe” – powiedział. Michael Beck napisał w zeszłym roku. Znawca biznesu – Nie ma prędkości bez pojazdów, nigdy więcej kontrataku bez prędkości – nie ma końca wojny.

Rosomak zaprojektowany jest z myślą o stałej dużej mobilności – może osiągnąć prędkość 100 kilometrów na godzinę, a na wodzie co najmniej dziesięć; Jednak biorąc pod uwagę fińskiego zwycięzcę swojego przetargu, Polacy nalegali na produkcję licencjonowaną w swoim kraju. Aby nadać większą wagę krajowej gospodarce za pomocą lekkiego czołgu – Musiał szybko udowodnić swoje praktyczne znaczenie w różnych misjach pokojowych, takich jak Afganistan; Teraz jest to znowu metoda z wyboru, aby wymusić pokój. Jednak były premier Mateusz Morawiecki podpisując umowę był pewien jakości swojego krajowego produktu. Oficjalne lustro Uważał, że „Rosomax to wysokiej jakości transportery opancerzone”.

Continue Reading

Top News

Getynga: „To jest niedopuszczalne” – premier potępia atak na polityka Zielonych

Published

on

Getynga: „To jest niedopuszczalne” – premier potępia atak na polityka Zielonych
Niemcy Getynga

„To jest niedopuszczalne” – premier potępia atak na polityka Zielonych

Polityk Partii Zielonych, Kollenrod, został lekko ranny w ataku

Parlamentarzystka Dolnej Saksonii Marie Kollenrod (Zieloni) została zaatakowana i lekko ranna w Getyndze. Z aktualnych ustaleń policji wynika, że ​​około południa mężczyzna kilkakrotnie uderzył polityka w górną część ciała.

Kolejny atak na polityków: W Getyndze zaatakowano przedstawiciela Partii Zielonych. Podobno został kilka razy uderzony w górną część ciała. Kobieta odniosła lekkie obrażenia. Premier Dolnej Saksonii SPD Stefan Weil jednoznacznie potępił atak.

BParlamentarzystka stanu Dolna Saksonia Marie Kollenrott (Zieloni) została zaatakowana i lekko ranna podczas wydarzenia związanego z kampanią wyborczą w centrum Getyngi. Oświadczenie poinformowała policja i grupa parlamentarna Partii Zielonych w sobotni wieczór. Z aktualnych ustaleń policji wynika, że ​​około południa mężczyzna kilkakrotnie uderzył polityka w górną część ciała.

Według policji Kollenrod odniósł lekkie obrażenia rąk. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego niedługo później w pobliżu miejsca zbrodni. Ustalili tożsamość 66-latka, a następnie go wypuścili. Agencja Bezpieczeństwa Państwa prowadzi dalsze dochodzenie.

Treści osób trzecich można znaleźć tutaj

Niezbędna jest Twoja odwołalna zgoda na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych, ponieważ zgoda ta jest wymagana jako osoba trzecia przez dostawcę osadzonych treści, aby wyświetlić osadzone treści. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „ON”, wyrażasz na to zgodę (możesz w każdej chwili zrezygnować). Obejmuje to Twoją zgodę na przekazanie niektórych danych osobowych do krajów trzecich, w tym do Stanów Zjednoczonych, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a) RODO. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj. Możesz wycofać swoją zgodę w dowolnym momencie, korzystając z przełącznika i prywatności na dole strony.

W sobotni wieczór Kollenrod powiedział niemieckiej agencji prasowej, że do ataku doszło w miejscu kampanii. Doznano obrażeń ramienia, które policja udokumentowała. Według jego własnych relacji Kollenrod nie musiał trafiać do szpitala. 39-latek zasiada w parlamencie krajowym od października 2021 roku. Do jego obszarów zainteresowań należy polityka środowiskowa i energetyczna.

Jedność CDU i SPD

„To niedopuszczalne, że politycy wielokrotnie padają ofiarami brutalnych ataków podczas kampanii wyborczych” – powiedział w sobotni wieczór premier Dolnej Saksonii Stefan Weil (SPD).

„To, czego obecnie doświadczamy, jest alarmującym zjawiskiem. „Nasza demokracja będzie działać tylko wtedy, gdy ludzie publicznie zobowiążą się do swoich przekonań” – powiedział premier. Weil zaapelował o czujność i podjęcie działań przeciwko nadmiernej ingerencji.

„Zdecydowanie potępiamy ten atak” – powiedziała wieczorem liderka Partii Zielonych Anne Cura. „Fizyczne ataki na demokratów są atakiem na naszą demokrację. Jesteśmy przerażeni, ale nie damy się zastraszyć” – powiedziała Cura.

Treści stron trzecich można znaleźć tutaj

Niezbędna jest Twoja odwołalna zgoda na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych, ponieważ zgoda ta jest wymagana jako osoba trzecia przez dostawcę osadzonych treści, aby wyświetlić osadzone treści. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „ON”, wyrażasz na to zgodę (możesz w każdej chwili zrezygnować). Obejmuje to Twoją zgodę na przekazanie niektórych danych osobowych do krajów trzecich, w tym do Stanów Zjednoczonych, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a) RODO. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj. Możesz wycofać swoją zgodę w dowolnym momencie, korzystając z przełącznika i prywatności na dole strony.

Lider grupy parlamentarnej CDU w Dolnej Saksonii Sebastian Lechner również w „najostrzejszych słowach” potępił „wyraźny atak” na Kollenroda. Polityk napisał tego wieczoru w X, że atakujący powinien ponieść pełne konsekwencje praworządności.

„Zdecydowanie potępiamy ten atak” – powiedziała wieczorem liderka Partii Zielonych Anne Cura. „Fizyczne ataki na demokratów są atakiem na naszą demokrację. Jesteśmy przerażeni, ale nie damy się zastraszyć” – powiedziała Cura.

Wiceprzewodnicząca Zielonego Bundestagu Kathryn Göring-Eckard również podkreśliła, że ​​demokracja zależy od „zaangażowania się” ludzi. Atak na Kollenrotta „dokładnie miał na celu” – wyjaśnił w serwisie internetowym X.

Najpierw debata, potem walka

Według wstępnych ustaleń mieszkaniec Getyngi poczynił obraźliwe uwagi na temat Zielonych na stoisku kampanii wyborczej w strefie dla pieszych w pobliżu starego ratusza – podała policja. Następnie rzekomo odbyła się krótka dyskusja polityczna z ofiarą.

Następnie mężczyzna podszedł do polityka. Uderzył kobietę w górną część ciała i odszedł. Według doniesień poseł do parlamentu krajowego i świadek ruszyli w pościg i powiadomili policję.

Czytaj

Fala ataków na polityków i pracowników kampanii, która miała miejsce w ostatnich tygodniach, zszokowała krajem. W Dreźnie działacz wyborczy SPD Matthias Ecke został pobity do czasu hospitalizacji, a lokalna polityk Yvonne Mosler (Zieloni) została wygwizdana i zastraszona podczas wieszania plakatów wyborczych. W Berlinie podejrzany został tymczasowo umieszczony w szpitalu psychiatrycznym po ataku na senator ds. gospodarki Franziskę Giffey (SPD). Celem ataków byli także politycy AfD.

READ  Polska w roku wyborczym 2023: premier Morawiecki chwali karę śmierci
Continue Reading

Trending