Connect with us

Top News

Nasz człowiek w Warszawie: Jak Zachód źle zrozumiał Polskę

Published

on

Joe Harper z Growing Europe mieszka w Polsce od ponad 20 lat. Jego najnowsza książka, Our Man in Warsaw, rzuca wyzwanie niektórym przyjętym wyobrażeniom o Polsce na Zachodzie i powstaniu Prawa i Sprawiedliwości (PIS) jako partii rządzącej w 2015 roku. W tym ogarniętym fragmencie projektanci w Polsce lat 90. przyglądają się, jak bezlitosne oszustwa wpłynęły na wiele zainteresowanych opinii.

Jadę na 12 lipca 2020 r., Dzień głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich w Polsce Cudowny, dziwny kawałek W The Observer napisanym przez Nicka Cohena na temat Anne Apple Palm, żony byłego ministra spraw zagranicznych Polski Radosvy Sikorsky’ego.

„Anne Apple Palm przygląda się dewastacji demokratycznej polityki, a współcześni pisarze mogą to zrozumieć z pełnym dopasowaniem” – zaczyna Cohen.„Kiedy pyta, kto wysłał Wielką Brytanię na niekończący się kryzys Brexit, albo kto narzucił rząd Trumpa Stanom Zjednoczonym, albo kto zmienił Polskę i Węgry w państwa jednej partii, nie musi szukać wycinków z gazet. Jej przyjaciele to zrobili, a ona odpowiada. ””

My, Czytelnicy, zostajemy następnie zabrani w podróż, która daje wspaniały widok na dziwny świat wielu zagranicznych gazet w Polsce. Utwór jest tutaj odtwarzalny w niemal pełnej formie. Cohen ujawnia podobieństwo prawdziwego Wojownika Zimnej Wojny na łamach lewicowej brytyjskiej gazety.

Utwór rozpoczyna się w Wigilię Tysiąclecia w ociepleniu domu na dwór w zachodniej Polsce, pomagając odbudować Sikorskich z ruin.

„W przeciwieństwie do większości epok, przeciwstawili się imperium sowieckiemu i odegrali rolę w upadku brutalnej i duszącej tyranii” – pisze Cohen.

„Poparli wolny rynek, wolne wybory, rządy prawa i demokracje zjednoczone w Unii Europejskiej i NATO, ponieważ są to najlepsze sposoby, aby kraje mogły pomóc swoim obywatelom żyć lepiej w konfrontacji z potęgą Rosji i Chin. Islam i zmiany klimatyczne. Są młodzi i szczęśliwi. ”(…) Widać, że nawet gdy była młoda, zmieniłeś znaki ducha dociekania w wielkiego historyka”.

READ  Zmiana czasu 2021: Co musisz wiedzieć - plusy i minusy, kontrowersje UE i wyniki sondaży
Gdzie Jackie Collins spotyka The Guardian

„Poszedł do pracy jako niezależny dziennikarz w Europie Wschodniej, który pomimo tego, że był pod okupacją sowiecką, opublikował bardzo potajemnie i potajemnie post do większości młodych reporterów” – kontynuuje sekcja.

„Następnie wykonał stały krok w karierze i dołączył do The Economist, ale było to dla niego zbyt nudne i przeniósł się do The Spectator na początku lat 90. Zafascynował go styl angielskiego konserwatyzmu Dialont. Znał konserwatywnego filozofa Rogera Scruttona i Przemówienie Margaret Thatcher Pomogli oni wschodnioeuropejskim dysydentom walczącym z sowiecką władzą w latach 80. i wydawali się wierzyć w demokrację. Dlaczego miałaby w to wątpić? Jak mogła przewidzieć, że Scrutton i O’Sullivan pewnego dnia zaakceptują korpus Victora Orbana?

„W takim razie czym jest życie po angielsku? „Było fajnie” – powiedział. Znała swojego męża Borisa Johnsona. Obaj byli członkami klubu Bullington w Oksfordzie. Uważał się za liberalnego internacjonalistę, jak Sikorsky. (D) Kiedy para spotkała Johnsona na kolacji w 2014 roku, zauważył jego lenistwo i „wszechogarniający narcyzm”, a także niewątpliwy urok i destruktywność jego kraju. Pytali o Europę. „Nikt na poważnie nie chce opuszczać UE” – odpowiedział.

Gdyby miał to na myśli.

Cohen kontynuuje:

„Fanatycy religijni są świetnymi pisarzami. Rozumieją ruch lepiej niż osoby z zewnątrz i mogą się do nich odnosić, ponieważ z bliska widzieli jego wady. Religie mogą tolerować pogaństwo. Są zwykłymi niewierzącymi, którzy nigdy nie znają drogi, prawdy ani światła. Nawet gdyby Apple Palm opuściła prawicę, konserwatyści w Wielkiej Brytanii w 2015 roku i republikanie w Stanach Zjednoczonych przestali głosować w 2008 roku, mogłaby stanowczo argumentować, że zdradziła to prawo.

„Możesz przeczytać tysiące debat na temat„ przyczyn źródłowych ”, które wprost nazywamy„ populizmem ”. Badania akademickie nie są wszystkie fałszywe, ale stanowią część wielu wątpliwości. Lewica twierdzi, że oszczędności i nierówności spowodowały Brexit i Trump, i że tak zawsze słusznie przeciwstawiając się środkom oszczędnościowym i nierównościom, słuszne oskarżenia wywołały politykę i nadmierną imigrację, i znowu można prosić o samozadowolenie w interpretacji.

READ  Walcz w Neukölln - Znowu wielu mężczyzn atakuje się nawzajem! - BZ Berlin

„Apple Palm oferuje późną poprawkę. Zna indywidualność polityki. Rozumie, że nacjonalistyczna kontrrewolucja nie jest jedyną rzeczą, która się dzieje. Zadowoli polityków żądnych władzy, plutokratów, którzy chcą, aby świat był posłuszny ich rozkazom, zbuntowanych na Twitterze i oszustów fałszywych wiadomości, którzy widzą przyjemność sadysty w upokarzaniu drugorzędnych dziennikarzy i przeciwników, którzy chwytają szansę na zdobycie uznania po latach niejasności. .

„Zamiast otrzymywać spójne wyjaśnienia, Apple Palm rozumie, że jeśli chcesz mieszkać w kraju zarządzanym przez utalentowanych ludzi, społeczność będzie miała lepsze wyniki w oparciu o zasługi. Ale co, jeśli sam nie jesteś utalentowany? (2) efekty pożądania, wierząc, że stary świat nigdy się z nich nie zrezygnował. (…) Czytelnicy powinni być zadowoleni, że odłożyła na bok czas, a Apple Palm może wnieść świecę prosto w mrok populizmu, bo miała rację do tego Nie jest dziennikarką ani geniuszem, ale jeśli chcesz z tym walczyć, wiem, że jej pisanie to arsenał.

Jak Zachód źle odczytał Polskę

Wśród wielu ulubionym wersetem jest: „Jeśli chcesz mieszkać w kraju, w którym rządzą utalentowani ludzie, społeczność jest lepsza w oparciu o zasługi. Ale co, jeśli sam nie jesteś utalentowany? ”

Cóż, naprawdę. To jest pytanie, które zastanawiało myślicieli od Sokratesa do Scrutona: niekompetentni, co z nimi zrobić? Muszą znać swoje miejsce, jako drugorzędni dziennikarze korzystają z okazji, by zyskać uznanie.

Idziemy. The Guardian, The Observer’s Sister Paper – Lewicowcy obwiniają wzrost populizmu jednowyrazowego bez krytycznej analizy polityki oszczędnościowej, prawa do imigracji i Apple Palm. Nie jest jasne, czy Cohen zdawał sobie sprawę z uporczywego prawicowego stanowiska Apple w kluczowych kwestiach.

Wydawało się też dziwne, że tylko miejscowi (i „fanatycy”), tacy jak Johnson, Scruton i O’Sullivan, mogli zrozumieć, że Apple Palm nie może tego zrobić, siedząc przy stole. Co było takiego zagmatwanego w tych ludziach, że nie mogła tego zobaczyć, że wielu, którzy nie byli przy stole, nie mogło? Byli zabawni i powiedziano nam: „Byliśmy młodzi, zwycięzcy historii”. Czy naga ambicja ukrywa przed złem przyjaciół („byłych przyjaciół”)?

READ  Fitch potwierdza rating Polski, konsekwentnie patrząc na „A-” - First News

Niestety, w latach 90-tych Apple Palm w Polsce charakteryzował kulturę intelektualnego bullyingu i bezwzględnej kuli śnieżnej. Utworzono nową klasę i poproszono o jej wysłuchanie.

Nic więc dziwnego, że Apple Palm schronił się w wiejskim dworku i włóczył się po okolicy w tweetowych kurtkach. Jednak te rzeczy idą tak daleko tylko wtedy, gdy Twój projekt zostanie zakwalifikowany i zmodernizowany.

Ale prawdziwą tragedią Apple Palm jest to, że kiedy postkomunistyczna lewica wybuchła w Polsce na początku XXI wieku, jej mąż Sikorsky wybrał niewłaściwą prawicową grupę wśród rosnącej subelity.

Samozwańczy „liberalny internacjonalista” był de facto przez jakiś czas członkiem Prawa i Sprawiedliwości (PIS), a następnie wskoczył na pokład Platformy Obywatelskiej (PO), co zostało wygodnie pominięte w artykule.


Nasz człowiek w Warszawie: Jak Zachód źle zrozumiał Polskę Opublikowane przez Central European University (CEU).


W przeciwieństwie do wielu witryn z wiadomościami i informacjami, Rosnąca Europa Wolny do czytania, zawsze będzie. Powella tu nie ma. Jesteśmy niezależni, powiązani lub reprezentowani przez jakąkolwiek partię polityczną lub organizację biznesową. Chcemy tego, co najlepsze dla rozwijającej się Europy, nic więcej, nic mniej. Wasze wsparcie pomoże nam w dalszym rozpowszechnianiu informacji o tym cudownym obszarze.

Możesz wnieść swój wkład Tutaj. Dzięki.

Emerging Europe wspiera niezależne dziennikarstwo

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top News

Czas oczekiwania na psychoterapię jest znacznie dłuższy niż twierdzą towarzystwa ubezpieczeń zdrowotnych

Published

on

Ekskluzywne badania rbb |24 Data Research

Czas oczekiwania na psychoterapię jest znacznie dłuższy niż twierdzą towarzystwa ubezpieczeń zdrowotnych


środa 25.05.22 | 06:02 | Wyłączony Wanda Blackman, Haluka Meyer-Forst i Sofia Mersman

Obraz: rbb | 24

Wyjątek od długiego oczekiwania na miejsce w psychoterapii. Do tej pory twierdziły to legalne firmy ubezpieczeniowe. Ale ekskluzywny rbb | Badania 24 danych pokazują coś przeciwnego. Wanda Bleckmann, Haluka Maier-Borst i Sophia Mersmann

Długie czasy oczekiwania nie są wyjątkiem, ale regułą

Wiosną 2022 roku z setkami praktyk lekarskich w Niemczech skontaktowano się telefonicznie w ramach ankiety rbb|24. Ostatecznie w analizie uwzględniono informacje o 123 postępowaniach związanych z czasem ich oczekiwania, a 54 postępowania poświęcono Berlinowi i Brandenburgii. Zdaniem ekspertów czas oczekiwania jest długi, co powoduje problematyczną sytuację w opiece nad pacjentem.

Arno Deester, psychiatra i psycholog, profesor Uniwersytetu w Kilonii, mówi: „Każdy, kto potrzebuje leczenia, nie może czekać tak długo”.

W Jednak próbka z rbb|24 pokazuje tylko, że pacjenci czekają kilka miesięcy na miejsce w leczeniu. Okazuje się, że coś istnieje Poważna różnica między miastem a wsią. Jeśli poświęcisz tylko czas między pierwszą konsultacją a rozpoczęciem leczenia, średni czas oczekiwania wynosi osiem tygodni w mieście i 24 tygodnie w kraju. Jeśli weźmiesz czas od pierwszego telefonu, to 12,5 tygodnia w mieście i dwa razy więcej na wsi.

Niektóre praktyki wiejskie sugerują okres oczekiwania wynoszący dziewięć miesięcy lub dłużej. Teaser potwierdził swoje osobiste doświadczenia w tych wynikach. Sytuację podsumowuje następująco: „Są obszary wiejskie, na których nie ma wystarczających możliwości zapewnienia odpowiedniej opieki”.

Brandenburczycy dłużej czekają na leczenie niż berlińczycy

rbb|24 zwrócił się do Barmera w imieniu innych legalnych firm ubezpieczeniowych. Zapytany, dlaczego Federalna Izba Psychoterapeutów i RPP|24 mają czas oczekiwania, Barmer powiedział: „Podczas badania dostawców usług istnieje uzasadniony problem z nieudokumentowaniem czasów oczekiwania i zapytań. (…). W rezultacie tylko można narysować niepełny obraz.” Usługodawcy odnoszą się tutaj do terapeutów.

Rolnik jest jednak nieugięty, że jego pełnomocnik – ubezpieczenie zdrowotne uwzględniło tylko tych, którzy byli w tym czasie leczeni. Ofiary opiekujące się lub porzucone przez kilka miesięcy nie mogą zatem wziąć udziału w badaniu. Jednak Palmer postrzega długi czas oczekiwania jako wyjątkowe przypadki, które zwykle pojawiają się tylko wtedy, gdy ofiara nalega na określonych terapeutów lub czasy leczenia. Nie można było określić podstawowego niedoboru.

Terapeuci narzekają na ogromny tłum

Stoi to w wyraźnym kontraście do tego, jak stowarzyszenia zawodowe postrzegają sytuację. Zapytana Federalna Izba Psychoterapeutów (BPTK) potwierdziła, że ​​ich zdaniem popyt jest nadal wysoki, zwłaszcza na obszarach wiejskich. „W dużych miastach nie ma więcej chorób psychicznych niż na obszarach wiejskich” – mówi Kay Funke-Kaiser, rzecznik BPTK. Niemniej jednak gęstość terapeutów i liczba zatwierdzonych kas w kraju są znacznie niższe.

Sytuację tę może zmienić przede wszystkim federalna wspólna komisja, w której przedstawiciele ubezpieczeń zdrowotnych i przedstawiciele lekarzy grupowych określają potrzeby w dziedzinach medycznych. W 2019 roku eksperci zalecili utworzenie 2400 nowych witryn ubezpieczeń zdrowotnych na potrzeby psychoterapii. Ale jak dotąd nie powstała nawet połowa miejsc.

Wniosek: Wielu terapeutów twierdzi, że już porzucili listę oczekujących na rbb|24. Nie mogą już przetwarzać list w rozsądnym czasie.

Audycja: Inforadio, 25 maja 2022, 18:20

Wszystkie posty do badań

READ  Wojna z Ukrainą: Szkocja zbiera pieniądze dla Ukrainy w przyjaźni z Polską i Robertem Lewandowskim
Continue Reading

Top News

Czwarty transport pomocy na Ukrainie przez Emery Karate School

Published

on

Tymczasem zespół doradców z Allgäu Karate School Imeri, która rozrosła się do dziesięciu kobiet i mężczyzn, planuje w przyszły weekend kolejny, czwarty statek pomocy do Polski, aby wesprzeć ofiary wojny uciekające z Ukrainy.

„Zapasy żywności i zdrowia są pilnie potrzebne” – dowiedział się Enis Emery ze swoich polskich kontaktów. Ci z Allgäu, którzy chcą przekazać takie rzeczy w krótkim czasie, mogą je przekazać w Szkole Karate przy Karl-Saurmann-Straße 3/4 w Wangan w środę, 25 maja od 16:00 do 19:00.

Wangan ma okazję przekazać darowiznę w najbliższą środę

„Mogą to być również przedmioty luzem, a my zapakujemy wszystko i załadujemy je bezpośrednio do naczepy ciężarówki tuż przed naszymi drzwiami”, wyjaśnia Emery o 40-tonowej ciężarówce, która jest ponownie dostępna za darmo na Leutkircher Spedition Mösle. Do celów transportowych. W tym dwóch kierowców, którzy „poświęcają” swój wolny czas lub urlop na około 1700 km w obie strony. Ekipa pomocników musiała zapłacić tylko za olej napędowy.

Szkoła Karate kontynuuje zbiórkę dla ukraińskich uchodźców

Szkoła Karate kontynuuje zbiórkę dla ukraińskich uchodźców Dodatkowo

Najpilniej potrzebne artykuły sanitarne w ośrodkach dla uchodźców dla Ukraińców w Polsce to podpaski, szczoteczki do zębów, mydło, żel pod prysznic i pasta do zębów, a także bielizna, zwłaszcza dla dzieci i kobiet. „Leki takie jak ibuprofen lub tym podobne są ważne, ale uzyskanie potrzebnej ilości jest prawie niemożliwe” – mówi Gerald Wagner.

Z Allgäu po Sobotkę i Niemodlin

50-latek od początku był związany z ojcem ucznia karate i grupą pomocników.Według Emery’ego ich „promień” urósł do około 40 osób. Wagner zamówił między innymi inne samochody dostawcze do transportu pomocy humanitarnej z Alkowa do polskich miast Sopodka i Nimotlin.

Allg'uer Karateschule chce dalej pomagać Ukrainie

Allgäu Karate School chce nadal pomagać Ukrainie Dodatkowo

W ciągu ostatnich kilku tygodni zebrano darowizny, w tym Szkołę Karate w Whangarei i Isni oraz miejsca przyjęcia Lutzkirch Special Spaces Mosle. „Na początku było to trochę trudne, ale w ciągu ostatnich dziesięciu dni ponownie doświadczyliśmy niesamowitego wsparcia” – mówi radośnie Emery, zapytany o odpowiedź na jego wezwania o pomoc we wtorek.

READ  Walcz w Neukölln - Znowu wielu mężczyzn atakuje się nawzajem! - BZ Berlin

Fabryki w okolicy przekazują 1,2 tony ciasta

„Na przykład to zdumiewające, że młyny w okolicy udostępniły nam 1,2 tony mąki” – dodaje. Szkoły nadal wspierają akcję pomocy humanitarnej: z Rupert-Ness-Gymnasium w Wangan dotarły tylko 24 pudła z artykułami humanitarnymi, a on był w stanie odebrać kilka rzeczy ze szkoły społeczności Arjenbull w Eglofs. Firma Freuden Jork z siedzibą w Isny ​​i rodzinny browar Stolz ponownie przekazały w imieniu spółek zależnych 20 Great Drinks, Imeri lists.

Szkoła Karate Emery nadal pomaga Ukrainie

Szkoła Karate Emery nadal pomaga Ukrainie Dodatkowo

Ponieważ potrzeby ukraińskich uchodźców wojennych w Polsce można teraz lepiej oszacować i zakupić najpilniej potrzebne przedmioty – takie jak leki, apteka czy szkolenie lekarzy nie należy traktować jako darczyńców. Nie dotrzymanie terminu lub zakupy spożywcze w dostawach pomocy – oraz darowizny pieniężne na zatankowanie pojazdów są teraz mile widziane.

Dzięki darowiznom pieniężnym można zapewnić bardziej ukierunkowaną pomoc

Rada Asystentów od dawna niechętnie to robiła, ale wykorzystanie funduszy zostało skrupulatnie udokumentowane, tak aby darczyńcy mogli być uwzględnieni w dowolnym momencie. Na przykład: „Jest wdzięczny ojcu, który osobiście dał nam 1000 euro, a 800 euro pochodziło z firmy Psychotech z Lyudkirch”.

Szkoła Imeri Karate również zorganizowała pomoc dla Ukrainy

Szkoła Imeri Karate również zorganizowała pomoc dla Ukrainy Dodatkowo

Asystenci mobilizują się w tych dniach do swojej czwartej podróży w ten weekend. Jednocześnie Ennis Emery spodziewa się w środę więcej spontanicznych osób: „Może jeden lub drugi wymyśli coś spontanicznego po pracy – bo każdy pakiet pomaga”.

Continue Reading

Top News

ADAC: zagęszczenie ruchu w weekend Wniebowstąpienia w kierunku plaży | NDR.de – Aktualności

Published

on

Stan: 24.05.2022 19:36

Wiele osób traktuje długie weekendy wniebowstąpienia jako okazję do krótkich wycieczek. To znaczy: na ulicach na północy będzie tłoczno. Zwłaszcza w kierunku Morza Północnego i Konia, mówi ADAC.

W szczególności Automobilklub przewiduje ryzyko korków drogowych A1 Z Kolonii do Lubeki przez Bremę i Hamburg Schellswick Holstein. Jak również na A2Pochodzi z Berlina Dolna Saksonia Przeprowadzka do Dortmundu. Obszar metropolitalny wokół Hanoweru stanie się barierą. I dalej A7 Między Hamburg Hanower i Hamburg przecinają Kilonię na północ i kierują się do Flensburga, gdzie ADAC spodziewa się korków. Na A20 i drogi Meklemburgia-Pomorze Przednie Brak ryzyka korków.

Wideo: Początek wakacji w Hamburgu: Jeśli chcesz podróżować, zaplanuj czas oczekiwania (21.05.2002) (2 min)

Korki od środy

ADAC spodziewa się pierwszego korka w środę od 13:00 do 19:00. Fala powrotu osiągnie szczyt w niedzielne popołudnie. W końcu istnieje ryzyko zatłoczenia autostrad w obszarach metropolitalnych. Z kolei w piątek ADAC spodziewa się mniejszego ruchu na drogach.

Place budowy staną się przeszkodą

Według ADAC, ponad 1000 placów budowy na autostradach w całym kraju powoduje utrudnienia i korki. W Dolnej Saksonii znajdują się place budowy na A7 między trójkątem Hildesheim-Trispensted i Hannover-Suite oraz na A1 między Lohne / Dinglage i Bramshaw.

ADAC: Drogi Czwartku

Alexandra Cruz z ADAC radzi dobrze spać w czwartek wieczorem lub wcześnie rano w czwartek. Ponadto zawsze pomocne jest przewidywanie trasy, aby nie przygotować się na kolejny korek.

W szkołach na północy nie ma zajęć piątkowych

Piątek jest pomostem między Dniem Wniebowstąpienia a weekendem w szkołach w kilku krajach związkowych, w tym w Dolnej Saksonii, Bremie, Szlezwiku-Holsztynie i McLenberg-Pomorzu Zachodnim. Szkoły w Hamburgu nie mają już lekcji przez cały tydzień.

Ten temat w projekcie:

NDR1 Dolna Saksonia | Bieżący | 25.05.2022 | 12:00.

Logo NTR
Continue Reading

Trending