Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Nasz człowiek w Warszawie: Jak Zachód źle zrozumiał Polskę

Joe Harper z Growing Europe mieszka w Polsce od ponad 20 lat. Jego najnowsza książka, Our Man in Warsaw, rzuca wyzwanie niektórym przyjętym wyobrażeniom o Polsce na Zachodzie i powstaniu Prawa i Sprawiedliwości (PIS) jako partii rządzącej w 2015 roku. W tym ogarniętym fragmencie projektanci w Polsce lat 90. przyglądają się, jak bezlitosne oszustwa wpłynęły na wiele zainteresowanych opinii.

Jadę na 12 lipca 2020 r., Dzień głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich w Polsce Cudowny, dziwny kawałek W The Observer napisanym przez Nicka Cohena na temat Anne Apple Palm, żony byłego ministra spraw zagranicznych Polski Radosvy Sikorsky’ego.

„Anne Apple Palm przygląda się dewastacji demokratycznej polityki, a współcześni pisarze mogą to zrozumieć z pełnym dopasowaniem” – zaczyna Cohen.„Kiedy pyta, kto wysłał Wielką Brytanię na niekończący się kryzys Brexit, albo kto narzucił rząd Trumpa Stanom Zjednoczonym, albo kto zmienił Polskę i Węgry w państwa jednej partii, nie musi szukać wycinków z gazet. Jej przyjaciele to zrobili, a ona odpowiada. ””

My, Czytelnicy, zostajemy następnie zabrani w podróż, która daje wspaniały widok na dziwny świat wielu zagranicznych gazet w Polsce. Utwór jest tutaj odtwarzalny w niemal pełnej formie. Cohen ujawnia podobieństwo prawdziwego Wojownika Zimnej Wojny na łamach lewicowej brytyjskiej gazety.

Utwór rozpoczyna się w Wigilię Tysiąclecia w ociepleniu domu na dwór w zachodniej Polsce, pomagając odbudować Sikorskich z ruin.

„W przeciwieństwie do większości epok, przeciwstawili się imperium sowieckiemu i odegrali rolę w upadku brutalnej i duszącej tyranii” – pisze Cohen.

„Poparli wolny rynek, wolne wybory, rządy prawa i demokracje zjednoczone w Unii Europejskiej i NATO, ponieważ są to najlepsze sposoby, aby kraje mogły pomóc swoim obywatelom żyć lepiej w konfrontacji z potęgą Rosji i Chin. Islam i zmiany klimatyczne. Są młodzi i szczęśliwi. ”(…) Widać, że nawet gdy była młoda, zmieniłeś znaki ducha dociekania w wielkiego historyka”.

READ  Wysłanie polskiego ognia do Austintown | Wiadomości, sport, praca
Gdzie Jackie Collins spotyka The Guardian

„Poszedł do pracy jako niezależny dziennikarz w Europie Wschodniej, który pomimo tego, że był pod okupacją sowiecką, opublikował bardzo potajemnie i potajemnie post do większości młodych reporterów” – kontynuuje sekcja.

“Następnie wykonał stały krok w karierze i dołączył do The Economist, ale było to dla niego zbyt nudne i przeniósł się do The Spectator na początku lat 90. Zafascynował go styl angielskiego konserwatyzmu Dialont. Znał konserwatywnego filozofa Rogera Scruttona i Przemówienie Margaret Thatcher Pomogli oni wschodnioeuropejskim dysydentom walczącym z sowiecką władzą w latach 80. i wydawali się wierzyć w demokrację. Dlaczego miałaby w to wątpić? Jak mogła przewidzieć, że Scrutton i O’Sullivan pewnego dnia zaakceptują korpus Victora Orbana?

„W takim razie czym jest życie po angielsku? „Było fajnie” – powiedział. Znała swojego męża Borisa Johnsona. Obaj byli członkami klubu Bullington w Oksfordzie. Uważał się za liberalnego internacjonalistę, jak Sikorsky. (D) Kiedy para spotkała Johnsona na kolacji w 2014 roku, zauważył jego lenistwo i „wszechogarniający narcyzm”, a także niewątpliwy urok i destruktywność jego kraju. Pytali o Europę. „Nikt na poważnie nie chce opuszczać UE” – odpowiedział.

Gdyby miał to na myśli.

Cohen kontynuuje:

„Fanatycy religijni są świetnymi pisarzami. Rozumieją ruch lepiej niż osoby z zewnątrz i mogą się do nich odnosić, ponieważ z bliska widzieli jego wady. Religie mogą tolerować pogaństwo. Są zwykłymi niewierzącymi, którzy nigdy nie znają drogi, prawdy ani światła. Nawet gdyby Apple Palm opuściła prawicę, konserwatyści w Wielkiej Brytanii w 2015 roku i republikanie w Stanach Zjednoczonych przestali głosować w 2008 roku, mogłaby stanowczo argumentować, że zdradziła to prawo.

„Możesz przeczytać tysiące debat na temat„ przyczyn źródłowych ”, które wprost nazywamy„ populizmem ”. Badania akademickie nie są wszystkie fałszywe, ale stanowią część wielu wątpliwości. Lewica twierdzi, że oszczędności i nierówności spowodowały Brexit i Trump, i że tak zawsze słusznie przeciwstawiając się środkom oszczędnościowym i nierównościom, słuszne oskarżenia wywołały politykę i nadmierną imigrację, i znowu można prosić o samozadowolenie w interpretacji.

READ  Polska widzi powolny wzrost bezrobocia w Unii Europejskiej

„Apple Palm oferuje późną poprawkę. Zna indywidualność polityki. Rozumie, że nacjonalistyczna kontrrewolucja nie jest jedyną rzeczą, która się dzieje. Zadowoli polityków żądnych władzy, plutokratów, którzy chcą, aby świat był posłuszny ich rozkazom, zbuntowanych na Twitterze i oszustów fałszywych wiadomości, którzy widzą przyjemność sadysty w upokarzaniu drugorzędnych dziennikarzy i przeciwników, którzy chwytają szansę na zdobycie uznania po latach niejasności. .

„Zamiast otrzymywać spójne wyjaśnienia, Apple Palm rozumie, że jeśli chcesz mieszkać w kraju zarządzanym przez utalentowanych ludzi, społeczność będzie miała lepsze wyniki w oparciu o zasługi. Ale co, jeśli sam nie jesteś utalentowany? (2) efekty pożądania, wierząc, że stary świat nigdy się z nich nie zrezygnował. (…) Czytelnicy powinni być zadowoleni, że odłożyła na bok czas, a Apple Palm może wnieść świecę prosto w mrok populizmu, bo miała rację do tego Nie jest dziennikarką ani geniuszem, ale jeśli chcesz z tym walczyć, wiem, że jej pisanie to arsenał.

Jak Zachód źle odczytał Polskę

Wśród wielu ulubionym wersetem jest: „Jeśli chcesz mieszkać w kraju, w którym rządzą utalentowani ludzie, społeczność jest lepsza w oparciu o zasługi. Ale co, jeśli sam nie jesteś utalentowany? ”

Cóż, naprawdę. To jest pytanie, które zastanawiało myślicieli od Sokratesa do Scrutona: niekompetentni, co z nimi zrobić? Muszą znać swoje miejsce, jako drugorzędni dziennikarze korzystają z okazji, by zyskać uznanie.

Idziemy. The Guardian, The Observer’s Sister Paper – Lewicowcy obwiniają wzrost populizmu jednowyrazowego bez krytycznej analizy polityki oszczędnościowej, prawa do imigracji i Apple Palm. Nie jest jasne, czy Cohen zdawał sobie sprawę z uporczywego prawicowego stanowiska Apple w kluczowych kwestiach.

Wydawało się też dziwne, że tylko miejscowi (i „fanatycy”), tacy jak Johnson, Scruton i O’Sullivan, mogli zrozumieć, że Apple Palm nie może tego zrobić, siedząc przy stole. Co było takiego zagmatwanego w tych ludziach, że nie mogła tego zobaczyć, że wielu, którzy nie byli przy stole, nie mogło? Byli zabawni i powiedziano nam: „Byliśmy młodzi, zwycięzcy historii”. Czy naga ambicja ukrywa przed złem przyjaciół („byłych przyjaciół”)?

READ  Węgry vs Polska - Raport z meczu piłki nożnej - 25 marca 2021 r

Niestety, w latach 90-tych Apple Palm w Polsce charakteryzował kulturę intelektualnego bullyingu i bezwzględnej kuli śnieżnej. Utworzono nową klasę i poproszono o jej wysłuchanie.

Nic więc dziwnego, że Apple Palm schronił się w wiejskim dworku i włóczył się po okolicy w tweetowych kurtkach. Jednak te rzeczy idą tak daleko tylko wtedy, gdy Twój projekt zostanie zakwalifikowany i zmodernizowany.

Ale prawdziwą tragedią Apple Palm jest to, że kiedy postkomunistyczna lewica wybuchła w Polsce na początku XXI wieku, jej mąż Sikorsky wybrał niewłaściwą prawicową grupę wśród rosnącej subelity.

Samozwańczy „liberalny internacjonalista” był de facto przez jakiś czas członkiem Prawa i Sprawiedliwości (PIS), a następnie wskoczył na pokład Platformy Obywatelskiej (PO), co zostało wygodnie pominięte w artykule.


Nasz człowiek w Warszawie: Jak Zachód źle zrozumiał Polskę Opublikowane przez Central European University (CEU).


W przeciwieństwie do wielu witryn z wiadomościami i informacjami, Rosnąca Europa Wolny do czytania, zawsze będzie. Powella tu nie ma. Jesteśmy niezależni, powiązani lub reprezentowani przez jakąkolwiek partię polityczną lub organizację biznesową. Chcemy tego, co najlepsze dla rozwijającej się Europy, nic więcej, nic mniej. Wasze wsparcie pomoże nam w dalszym rozpowszechnianiu informacji o tym cudownym obszarze.

Możesz wnieść swój wkład Tutaj. Dzięki.

Emerging Europe wspiera niezależne dziennikarstwo