Connect with us

Economy

Europejska gastronomia pozostaje napięta »Wiadomości o napojach

Published

on

Gastronomia jest całkowicie zamknięta w 19 krajach europejskich, aw 12 innych krajach obowiązują poważne ograniczenia, takie jak dodatkowe godziny policyjne lub surowe wymagania dotyczące maksymalnej dozwolonej liczby gości. Tak więc aktualny raport o stanie (stan na 8 kwietnia) wydany przez Europejskie Stowarzyszenie Browarów „The Brewers of Europe”.

Chociaż w tym tygodniu w Niemczech ma zostać wdrożona ścisła ogólnokrajowa blokada, nic nie wskazuje na to, aby sytuacja uległa poprawie w większości sąsiednich krajów. Według Niemieckiego Związku Piwnego sytuacja w każdym kraju przedstawia się następująco:

 • Polska (7-dniowy wskaźnik zachorowalności: 375,5) Obecnie znajduje się w obliczu trzeciej fali pandemii. Liczba nowych infekcji rośnie każdego dnia, a system opieki zdrowotnej grozi, że osiągnie swoje granice. Na horyzoncie nie ma perspektywy otwarcia dla gospodarki. Polska została sklasyfikowana przez rząd federalny jako region o wysokiej zachorowalności.
 • Republika Czeska (7-dniowy wskaźnik zapadalności: 264) jest również obszarem o wysokiej zachorowalności. W poniedziałek wieczorem stan wyjątkowy, który obowiązywał od pół roku, wygasł. To na przykład znosi godzinę policyjną. Restauracje i większość sklepów pozostaje zamknięta – bez perspektywy na nowy początek. Republika Czeska od miesięcy jest jednym z krajów, które najbardziej ucierpiały na skutek Covid-19 w Europie.
 • w Austria (7-dniowy wskaźnik zachorowalności: 225,8) Liczba zakażeń nadal rośnie, zwłaszcza w Wiedniu, gdzie planowane są dalsze ograniczenia. Rząd nadal przygotowuje się do ułatwienia i otwarcia na maj – „komitet otwierający” złożony z przedstawicieli władz federalnych, stanowych i lokalnych, aby zbadać możliwe ulgi dla różnych gałęzi przemysłu w świetle postępów w szczepieniach. Jednak obecnie nie ma określonej perspektywy czasowej.
Bezpłatny cotygodniowy biuletyn
 • w Włochy (Wskaźnik infekcji w ciągu 7 dni: 193,7) Obecnie łagodzone są ograniczenia dotyczące koronawirusa. Ze względu na małą liczbę infekcji sklepy mogą zostać ponownie otwarte w wielu częściach kraju. Między innymi region Lombardii z Mediolanem, który zawsze był poważnie uszkodzony we Włoszech, do dziś nie jest już czerwoną strefą. Ograniczenia zostały również zmniejszone w Piemoncie, Turynie i Emilii-Romanii, a także w Bolonii, Toskanii, Friuli i Kalabrii. W tych obszarach sklepy mogą zostać ponownie otwarte. Jednak bary i restauracje we Włoszech pozostaną zamknięte przynajmniej do końca miesiąca.
 • w Szwajcaria (Częstość występowania 7 dni: 99,6) „Światło zamknięte” obowiązuje do połowy kwietnia; Dyskutowane są dalsze kroki łagodzące. Sklepy, muzea i zewnętrzne obiekty sportowe, takie jak wyciągi narciarskie, pozostają otwarte w zależności od warunków, dlatego dla turystów z całej Europy gastronomia pozostaje zamknięta. Tarasy restauracyjne i inne obszary zewnętrzne mają zostać otwarte 19 kwietnia, ale pełne otwarcie branży hotelarskiej nie zostało jeszcze omówione.
 • Francja (7-dniowy wskaźnik infekcji: 299,2) Po raz trzeci nałożył ogólnokrajową blokadę z powodu nowej fali koronawirusa – z ograniczeniami wyjścia od godziny 19:00 i zamknięciem wszystkich zbędnych sklepów oraz wszystkich restauracji i hoteli. We Francji ludziom nie wolno oddalać się dalej niż dziesięć kilometrów od swoich domów na wycieczkę lub uprawianie sportu. Gastronomia pod gołym niebem i niektóre obiekty kulturalne zostaną otwarte ponownie dopiero w połowie maja, jeśli do tego czasu zmniejszy się liczba przypadków.
 • Belgia (Wystąpienie 7-dniowe: 154,3) Wybierz „Przerwa Wielkanocna”, aby kontynuować: Blokada, która trwa co najmniej cztery tygodnie, nie może zakończyć się przed 26 kwietnia. Hotele i sektor hotelarski powinny pozostać zamknięte przez dłuższy czas. Liczba osób, którym wolno z nimi wychodzić, ostatnio spadła z dziesięciu do czterech.
 • Plik Holandia (7-dniowy wskaźnik infekcji: 269,5) Przedłużają swoje działania przeciwko koronawirusowi co najmniej do 20 kwietnia. Początek godziny policyjnej został przesunięty o godzinę do godziny 22 po protestach. Nie polecany na wszystkie wycieczki krajoznawcze do połowy maja. Według rządu od początku maja można przewidywać stopniowe otwieranie gastronomii.
 • Dania (Wskaźnik zakażeń w ciągu 7 dni: 74,3) planuje niezwykle odważne kroki otwierające niż inne kraje Unii Europejskiej i chce stopniowo pożegnać się ze środkami koronawirusa wdrożonymi w kontekście zaawansowanej kampanii szczepień w nadchodzących tygodniach. Z nielicznymi wyjątkami, życie publiczne powinno być wolne od ograniczeń, gdy znajdą się w nim wszystkie grupy ryzyka i wszystkie osoby w wieku powyżej 50 lat, które chcą otrzymać pierwszą szczepionkę. Jednak ograniczenia muszą nadal obowiązywać w niektórych obszarach, na przykład w przypadku dużych imprez i życia nocnego. Otwarcie terenów zewnętrznych dla restauracji i kawiarni, a także muzeów i bibliotek zostanie ogłoszone 21 kwietnia. Zgodnie z planem wnętrza restauracji, teatrów i kin zostaną ponownie otwarte 6 maja.
READ  Decyzje klimatyczne UE dotyczące silników spalinowych: Auto Pope Dudenhöffer ostrzega – „Tankowanie zaszkodzi przyszłości”


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Hannover Messe: Schulz ma nadzieję na nowy impuls dla transformacji energetycznej

Published

on

Hannover Messe: Schulz ma nadzieję na nowy impuls dla transformacji energetycznej

Stan na: 21 kwietnia 2024 o 21:43

Zdaniem organizatorów to najważniejsze targi przemysłowe na świecie: Hannover Messe do piątku prezentuje innowacje z branży energetycznej i budowy maszyn. Doradca ma nadzieję, że wystawa nabierze nowego rozmachu.

Hanower jest przez tydzień miejscem spotkań przemysłu. Wieczorem wystawę otworzyli kanclerz Olaf Scholz, przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen oraz premier tegorocznego kraju partnerskiego, Norwegii Jonas Gahr Sture, wraz z kilkoma przedstawicielami świata biznesu i polityki.

Około 4000 wystawców z 60 krajów zaprezentuje do piątku innowacje w dziedzinie inżynierii mechanicznej, inżynierii instalacji, elektrotechniki i technologii ochrony klimatu.

Niedroga energia i więcej innowacji

Kanclerz Schulz ma nadzieję, że Targi Hanowerskie nadadzą nowy impuls transformacji energetycznej i zwiększą konkurencyjność niemieckiego przemysłu. To, czego nasz kraj doświadczy w przyszłości, można zobaczyć na tych targach: opracowujemy nowe rzeczy, stale udoskonalamy produkty, badamy i stosujemy technologie zorientowane na przyszłość” – powiedział Schulz podczas otwarcia. Organizatorzy twierdzą, że to najważniejsze wydarzenie światowych targów przemysłowych.

Koncentrując się na rozwiązaniach w zakresie sztucznej inteligencji i transformacji energetycznej, targi przemysłowe wyznaczają ważne priorytety, powiedział polityk Partii Socjaldemokratycznej. Niedroga energia i więcej innowacji są warunkiem wstępnym zwiększenia produktywności i wzrostu gospodarczego. Wymaga to inteligentnych rozwiązań AI, takich jak te prezentowane na targach: „maszyny, które wyręczają nas w prostych zadaniach, dzięki czemu pracownicy mogą przejść na bardziej wykwalifikowane stanowiska”.

Jak głośno podkreślał Prezes Targów Jochen Köckler NDR: Sztuczna inteligencja odgrywa kluczową rolę w zapewnianiu konkurencyjności branży w przyszłości. „Sztuczna inteligencja jest kluczem do konkurencyjnego i zrównoważonego przemysłu”. Pomimo niedoboru siły roboczej daje to branży szansę na rozwój, powiedział Kockler. Na targach zaprezentowany zostanie asystent sztucznej inteligencji, który umożliwia sterowanie robotami przemysłowymi za pomocą głosu. Można także zobaczyć urządzenia automatycznie wykrywające awarie lub systemy samodzielnie planujące ich konserwację.

READ  Niemcy są największym producentem piwa w gospodarce UE

Ponad 500 wystawców na wodorze

Na targach reprezentowanych jest także kilka firm technologicznych, w tym Microsoft, Google, Amazon Web Services, Dell, SAP, Siemens i Bosch. Istnieje również wiele średnich firm i ponad 300 start-upów. Tylko do branży wodorowej należy ponad 500 wystawców. „Oznacza to, że Hannover Messe jest w tym temacie światowym liderem” – powiedział Kokler, szef targów.

Mając na uwadze ten cel, celowo wybrano także Norwegię, tegoroczny kraj partnerski. Dzięki bogatej elektrowni wodnej kraj jest w stanie dostarczyć duże ilości zielonego wodoru, czyli wodoru przyjaznego dla klimatu.

Dużo biurokracji

Ostatnio w gospodarce pojawiła się krytyka ze względu na nadmierną biurokrację i wysokie ceny energii. Z punktu widzenia branży zagraża to atrakcyjności lokalizacji, szczególnie w porównaniu z innymi regionami, takimi jak USA. „Nowoczesna polityka dostaw oznacza w sposób naturalny, że staliśmy się szybsi i prostsi” – podkreślił Scholz. „Ograniczenie biurokracji nic nie kosztuje, a wiele daje”.

Komisja Europejska pracuje również nad likwidacją przepisów przy wsparciu rządu federalnego. „To również prawda, ponieważ większość biurokratycznych przepisów pochodzi z Brukseli”. Celem jest zmniejszenie o co najmniej jedną czwartą liczby raportów, które przedsiębiorstwa muszą składać zgodnie z przepisami unijnymi.

Ceny energii są bardzo wysokie

Jeśli chodzi o ceny energii, rząd federalny rozważa również, w jaki sposób nadal zapewniać wsparcie energochłonnym przedsiębiorstwom. Niedawno szef Stowarzyszenia Przemysłu Elektrycznego i Cyfrowego ZVEI Günter Kegel skrytykował fakt, że pomimo spadku ceny energii są w dalszym ciągu zbyt wysokie dla energochłonnych przedsiębiorstw.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, która po raz pierwszy przemawiała podczas otwarcia targów, zgodziła się ze Scholzem. Tylko jeśli Europa stanie się prostsza, szybsza i tańsza, obiekt przetrwa w obliczu coraz silniejszej globalnej konkurencji. „Najważniejsze jest zmniejszenie obciążeń przedsiębiorstw i zmniejszenie biurokracji”. Należy także zwiększyć prędkość energii wiatrowej.

Continue Reading

Economy

Ciężarówka bez kierowcy na autostradzie A96 do Landsbergu

Published

on

Ciężarówka bez kierowcy na autostradzie A96 do Landsbergu
 1. Strona główna
 2. lokalny
 3. Landsberga

Naciska

Samojezdne ciężarówki jeżdżą teraz także na autostradzie A96 pomiędzy Monachium a Landsbergiem. © Człowiek

MAN Truck & Bus jest pierwszym producentem, który otrzymał zezwolenie na testy autonomicznych ciężarówek na niemieckich autostradach. Trasa testowa biegnie z Norymbergi przez Monachium do Ulm i Landsberg. W Lechstadt znajduje się zarówno Centrum Testów Mobilności ADAC (Penzing), jak i Centrum Logistyczne EDEKA.

Landsberg – „Wymagana do tego technologia była przez pewien czas testowana w Centrum Testów Mobilności ADAC w Penzing” – wyjaśnia dr inż. Reinhard Kölke, dyrektor Centrum Technologicznego ADAC w Landsbergu.

Federalny Minister Transportu dr. Volker Wessing wraz z dyrektorem generalnym MAN Alexandrem Vlaskampem towarzyszył w dziewiczym locie na krótkim odcinku między Alershausen a Vorholzen. Według firmy MAN w firmie MAN i jej spółce macierzystej TRATON Group nad tematyką „jazdy autonomicznej” pracuje 500 inżynierów. Zarejestrowano już ponad 130 patentów.

Trasa testowa MAN do Landsbergu – autonomiczna ciężarówka na autostradzie A96

Autonomiczna jazda ciężarówką – zacznij
Federalny Minister Transportu dr. Udział wzięli Volker Wessing i dyrektor zarządzający MAN Alexander Vlaskamp (po lewej). © Człowiek

Samobieżne ciężarówki mogą potencjalnie zapobiegać wypadkom związanym ze zmęczeniem, usprawniać transport i zaradzić niedoborowi 100 000 kierowców ciężarówek.

Samodzielna jazda - ciężarówka - tor testowy
Samobieżne ciężarówki można testować na czerwonych odcinkach autostrady – na trasie A96 do Landsberg. © Człowiek

Z Biuletyn Crespota Codziennie na koniec dnia lub z nowym Aplikacja „Crespot”. Zawsze na bieżąco z najważniejszymi historiami.

READ  PKN Orlen i MOL ramię w ramię: obie grupy rozwijają się w kraju partnerskim
Continue Reading

Economy

EBC tnie stopy procentowe w czerwcu, ale co dalej?

Published

on

EBC tnie stopy procentowe w czerwcu, ale co dalej?
Europejski Bank Centralny we Frankfurcie. Zdjęcie: Digogrande – Freepik.com

Wydaje się, że odpowiedź na pytanie, kiedy Europejski Bank Centralny rozpocznie obniżki stóp procentowych, została udzielona. Wśród europejskich władz monetarnych panuje zgoda co do tego, że pierwsza obniżka stóp procentowych powinna nastąpić w czerwcu. Ale co będzie dalej? Liczba dodatkowych podwyżek stóp procentowych w ciągu roku pozostaje bardzo kontrowersyjna, także dlatego, że nie można jeszcze ogłosić zwycięstwa nad inflacją.

Różnice pomiędzy członkami rady, które wyłoniły się w ubiegłym tygodniu, pokazują, jak trudno jest znaleźć wspólną płaszczyznę porozumienia. Europejskiemu Bankowi Centralnemu nie udało się jeszcze osiągnąć celu inflacyjnego na poziomie 2%. Pojawiają się także nowe ryzyka, którymi należy zarządzać, takie jak potencjalny szok cenowy ropy naftowej i opóźnienie łagodzenia polityki pieniężnej przez Rezerwę Federalną.

Jak donosi Bloomberg, tylko czterech z 26 członków zarządu pozostało wyłączonych z dyskusji, która w dużej mierze dotyczyła wiosennego spotkania MFW w Waszyngtonie w tym tygodniu. Prezydent Christine Lagarde podtrzymała oficjalne stanowisko, że koszty kredytu zostaną obniżone w „stosunkowo krótkim czasie”, a dalsze działania zadecydują dane ekonomiczne.

Stopy procentowe: zgoda – mniej więcej – na obniżkę w czerwcu

Wszyscy urzędnicy EBC postrzegają czerwiec jako czas, w którym EBC odwróci bezprecedensowe podwyżki stóp procentowych, które zaciążyły na gospodarce i ograniczyły inflację, ale ich przekonania są różne.

Mniej entuzjastycznie nastawiony do obniżek stóp procentowych w czerwcu jest prezes austriackiego banku centralnego Robert Holzmann, który twierdzi, że „nie jest do końca przekonany”, ale skłania się w tym kierunku. Joachim Nagel z Niemiec i Bostjan Vasli ze Słowenii mówili o rosnącej „możliwości” takiej zmiany stóp procentowych. Słowak Peter Casimir uważa, że ​​drzwi są otwarte, a Włoch Fabio Panetta wspomniał, że „czerwiec przyniesie pewne wieści”.

Jej fiński kolega Olli Rehn wydawał się bardziej przekonany, mówiąc, że „nadejdzie właściwy czas”, jeśli inflacja będzie rozwijać się zgodnie z oczekiwaniami, natomiast Francuz François Villeroy de Galhau stwierdził, że obniżki stóp procentowych powinny nastąpić w czerwcu, „chyba że nastąpi duża niespodzianka” .” „.

READ  Niemcy są największym producentem piwa w gospodarce UE

Brak zgody co do przyszłej ścieżki stóp procentowych

Czerwiec dobiega końca, duża część dyskusji koncentruje się na przyszłej ścieżce stóp procentowych. Grupa urzędników EBC, w tym Martins Kazacs z Łotwy, twierdzi, że jest zbyt wcześnie, aby ogłosić zwycięstwo nad inflacją i nie widzi potrzeby podwyższania stóp procentowych do poziomu, przy którym nie będą już tłumić popytu.

Inni, jak na przykład główny ekonomista Philip Lane, twierdzą, że EBC nie bez powodu zdecydował się oprzeć na danych i że od jednego posiedzenia do drugiego będzie ustalał swoją politykę pieniężną, nie wyznaczając określonej, z góry ustalonej ścieżki. Madis Müller z Estonii twierdzi, że EBC nie powinien spieszyć się z dalszymi obniżkami stóp procentowych po potencjalnym pierwszym kroku w czerwcu.

Są też tacy, którzy już uczestniczyli w obniżeniu oprocentowania depozytów, które obecnie wynosi 4%.

Villeroy jest przekonany, że EBC nie powinien skupiać się na obniżkach stóp procentowych na „kwartalnych spotkaniach”, kiedy publikowane są nowe prognozy. Premier Litwy Gediminas Simkus rozważa pomysł trzykrotnej obniżki stóp procentowych w tym roku, natomiast premier Grecji Yannis Stournaras powiedział w zeszłym tygodniu, że chce czterech obniżek. Maltański minister Edward Scicluna zaproponował nawet obniżki stóp procentowych w większych krokach po pół punktu procentowego, jeśli oczekiwania inflacyjne spadną poniżej 2%.

Pierre Wunsch z Belgii zaproponował kompromis. „Bez żadnych negatywnych niespodzianek, pierwsze dwie obniżki stóp są bardzo proste, a potem sprawy się komplikują” – powiedział.

Europejski Bank Centralny: reakcja na Fed

Władze monetarne Europejskiego Banku Centralnego wydają się podzielone co do tego, jak perspektywa dłuższego opóźnienia w obniżkach stóp procentowych przez Rezerwę Federalną wpłynie na politykę pieniężną w strefie euro. Ponieważ inflacja w Stanach Zjednoczonych Ameryki Jeśli okaże się bardziej elastyczny niż oczekiwano, tamtejsi bankierzy centralni prawdopodobnie obniżą stopy procentowe najwyżej raz lub dwa razy – jeśli w ogóle.

READ  Indeks giełdowy: Obawy o chińską gospodarkę spychają DAX na minus

Holzman nie jest przekonany, że EBC może „posunąć się za daleko”, jeśli Fed nie obniży w tym roku stóp procentowych. Zawaha się przed obniżką stóp procentowych trzy lub cztery razy. Fassel powiedział, że decydenci monetarni we Frankfurcie nie mogą całkowicie ignorować rozwoju sytuacji w Stanach Zjednoczonych przy ustalaniu własnego kursu.

Nagel i jego holenderski kolega Claes Knot zwrócili uwagę, że Europejski Bank Centralny ustala swoją politykę pieniężną w kontekście globalnym, ale ostatecznie podejmuje decyzje w oparciu o własne oczekiwania. Prezydent Portugalii Mario Centeno powiedział, że EBC „nie patrzy na Stany Zjednoczone”.

Inflacja: Ryzyko kolejnego szoku cenowego ropy

Sytuacja na Bliskim Wschodzie wydaje się być coraz bardziej niepewna, nawet jeśli władze monetarne nie zgadzają się co do potencjalnego wzrostu cen ropy.

Członek zarządu Piero Cipollone określił taki scenariusz jako „jeden z największych problemów”.

Knott był bardziej pewny siebie: „Jeśli doświadczymy szoku naftowego, będzie to następstwem ogólnego pogorszenia koniunktury spowodowanego wszystkimi innymi czynnikami”.

„Myślę, że prawdopodobieństwo wystąpienia dużych skutków drugiej rundy jest mniej prawdopodobne, ale zdecydowanie warto to obejrzeć” – powiedział Bloomberg TV.

Euro: wahania kursu walutowego

Odmienne podejście EBC i Fed stwarza ryzyko, szczególnie dla euro. Chociaż EBC nie ustala konkretnego kursu walutowego, Knott stwierdził, że jest to „czynnik” wpływający na sposób myślenia decydentów.

Przedłużający się okres łagodzenia polityki pieniężnej w Europie, podczas gdy USA nie obniżają tak bardzo stóp procentowych, może zaszkodzić euro. Lagarde powiedziała, że ​​zarząd będzie „uważnie” monitorować zmienność, chociaż nie wyznaczała określonego poziomu.

„Chociaż mamy jednolity mandat, którego głównym celem jest stabilność cen, wyraźnie musimy wziąć pod uwagę wpływ wahań kursu walutowego na naszą inflację” – stwierdziła. „Te wahania walut mogą wpływać na inflację poprzez importowaną inflację”.

READ  Mówi się, że lek koronowy firmy Pfizer zmniejsza ryzyko poważnych chorób o 89 procent

FMW/Bloomberg

Aby czytać i pisać komentarze, kliknij tutaj

Continue Reading

Trending