Connect with us

Economy

Europejska gastronomia pozostaje napięta »Wiadomości o napojach

Published

on

Gastronomia jest całkowicie zamknięta w 19 krajach europejskich, aw 12 innych krajach obowiązują poważne ograniczenia, takie jak dodatkowe godziny policyjne lub surowe wymagania dotyczące maksymalnej dozwolonej liczby gości. Tak więc aktualny raport o stanie (stan na 8 kwietnia) wydany przez Europejskie Stowarzyszenie Browarów „The Brewers of Europe”.

Chociaż w tym tygodniu w Niemczech ma zostać wdrożona ścisła ogólnokrajowa blokada, nic nie wskazuje na to, aby sytuacja uległa poprawie w większości sąsiednich krajów. Według Niemieckiego Związku Piwnego sytuacja w każdym kraju przedstawia się następująco:

 • Polska (7-dniowy wskaźnik zachorowalności: 375,5) Obecnie znajduje się w obliczu trzeciej fali pandemii. Liczba nowych infekcji rośnie każdego dnia, a system opieki zdrowotnej grozi, że osiągnie swoje granice. Na horyzoncie nie ma perspektywy otwarcia dla gospodarki. Polska została sklasyfikowana przez rząd federalny jako region o wysokiej zachorowalności.
 • Republika Czeska (7-dniowy wskaźnik zapadalności: 264) jest również obszarem o wysokiej zachorowalności. W poniedziałek wieczorem stan wyjątkowy, który obowiązywał od pół roku, wygasł. To na przykład znosi godzinę policyjną. Restauracje i większość sklepów pozostaje zamknięta – bez perspektywy na nowy początek. Republika Czeska od miesięcy jest jednym z krajów, które najbardziej ucierpiały na skutek Covid-19 w Europie.
 • w Austria (7-dniowy wskaźnik zachorowalności: 225,8) Liczba zakażeń nadal rośnie, zwłaszcza w Wiedniu, gdzie planowane są dalsze ograniczenia. Rząd nadal przygotowuje się do ułatwienia i otwarcia na maj – „komitet otwierający” złożony z przedstawicieli władz federalnych, stanowych i lokalnych, aby zbadać możliwe ulgi dla różnych gałęzi przemysłu w świetle postępów w szczepieniach. Jednak obecnie nie ma określonej perspektywy czasowej.
Bezpłatny cotygodniowy biuletyn
 • w Włochy (Wskaźnik infekcji w ciągu 7 dni: 193,7) Obecnie łagodzone są ograniczenia dotyczące koronawirusa. Ze względu na małą liczbę infekcji sklepy mogą zostać ponownie otwarte w wielu częściach kraju. Między innymi region Lombardii z Mediolanem, który zawsze był poważnie uszkodzony we Włoszech, do dziś nie jest już czerwoną strefą. Ograniczenia zostały również zmniejszone w Piemoncie, Turynie i Emilii-Romanii, a także w Bolonii, Toskanii, Friuli i Kalabrii. W tych obszarach sklepy mogą zostać ponownie otwarte. Jednak bary i restauracje we Włoszech pozostaną zamknięte przynajmniej do końca miesiąca.
 • w Szwajcaria (Częstość występowania 7 dni: 99,6) „Światło zamknięte” obowiązuje do połowy kwietnia; Dyskutowane są dalsze kroki łagodzące. Sklepy, muzea i zewnętrzne obiekty sportowe, takie jak wyciągi narciarskie, pozostają otwarte w zależności od warunków, dlatego dla turystów z całej Europy gastronomia pozostaje zamknięta. Tarasy restauracyjne i inne obszary zewnętrzne mają zostać otwarte 19 kwietnia, ale pełne otwarcie branży hotelarskiej nie zostało jeszcze omówione.
 • Francja (7-dniowy wskaźnik infekcji: 299,2) Po raz trzeci nałożył ogólnokrajową blokadę z powodu nowej fali koronawirusa – z ograniczeniami wyjścia od godziny 19:00 i zamknięciem wszystkich zbędnych sklepów oraz wszystkich restauracji i hoteli. We Francji ludziom nie wolno oddalać się dalej niż dziesięć kilometrów od swoich domów na wycieczkę lub uprawianie sportu. Gastronomia pod gołym niebem i niektóre obiekty kulturalne zostaną otwarte ponownie dopiero w połowie maja, jeśli do tego czasu zmniejszy się liczba przypadków.
 • Belgia (Wystąpienie 7-dniowe: 154,3) Wybierz „Przerwa Wielkanocna”, aby kontynuować: Blokada, która trwa co najmniej cztery tygodnie, nie może zakończyć się przed 26 kwietnia. Hotele i sektor hotelarski powinny pozostać zamknięte przez dłuższy czas. Liczba osób, którym wolno z nimi wychodzić, ostatnio spadła z dziesięciu do czterech.
 • Plik Holandia (7-dniowy wskaźnik infekcji: 269,5) Przedłużają swoje działania przeciwko koronawirusowi co najmniej do 20 kwietnia. Początek godziny policyjnej został przesunięty o godzinę do godziny 22 po protestach. Nie polecany na wszystkie wycieczki krajoznawcze do połowy maja. Według rządu od początku maja można przewidywać stopniowe otwieranie gastronomii.
 • Dania (Wskaźnik zakażeń w ciągu 7 dni: 74,3) planuje niezwykle odważne kroki otwierające niż inne kraje Unii Europejskiej i chce stopniowo pożegnać się ze środkami koronawirusa wdrożonymi w kontekście zaawansowanej kampanii szczepień w nadchodzących tygodniach. Z nielicznymi wyjątkami, życie publiczne powinno być wolne od ograniczeń, gdy znajdą się w nim wszystkie grupy ryzyka i wszystkie osoby w wieku powyżej 50 lat, które chcą otrzymać pierwszą szczepionkę. Jednak ograniczenia muszą nadal obowiązywać w niektórych obszarach, na przykład w przypadku dużych imprez i życia nocnego. Otwarcie terenów zewnętrznych dla restauracji i kawiarni, a także muzeów i bibliotek zostanie ogłoszone 21 kwietnia. Zgodnie z planem wnętrza restauracji, teatrów i kin zostaną ponownie otwarte 6 maja.
READ  "Polska po prostu nie może zamknąć Turowa"


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Przypomnienie spaghetti w Niemczech: makaron może mieć nieprzyjemne skutki

Published

on

Po raz kolejny w produkcie makaronowym stwierdzono infekcję grzybiczą. Firma ostrzega klientów. W żadnym wypadku nie należy jeść makaronu.

Trochtelfingen – marka ekologicznej żywności „Najlepsza jakość Ziemi” przypomina produkt. To całkowicie ekologiczne spaghetti w opakowaniu 500g. To nie pierwsze wycofanie z powodu toksycznej infekcji grzybiczej.

comp Najlepsza jakość na Ziemi
siedzenie Trochtelfingen (Baden – Wirtembergia)
Przypomnienie sobie czegoś BIO Spaghetti z kukurydzy Dinkelfol

Przypomnienie makaronu: ekologiczne pełnoziarniste spaghetti skażone niebezpiecznymi grzybami

Jak pisała sama firma, stwierdzono zwiększoną zawartość tzw. alkaloidów sporyszu. Alkaloidy sporyszu to składniki sporyszu, które można znaleźć w ziarnach takich jak żyto, pszenica, orkisz, jęczmień, proso i owies (inne). Przypomnienia i alerty w RUHR24).

Ściśle mówiąc, Beste Land Qualität musi wycofać organiczny makaron pełnoziarnisty, 500g, z następującymi najlepszymi datami:

 • Najlepszej jakości ekologicznej ziemi Dinkelvollkorn Spaghetti 500g; Najlepiej stosować przed 25.02.2023 r.
 • Najlepszej jakości ekologicznej ziemi Dinkelvollkorn Spaghetti 500g; Najlepiej stosować przed 26.02.2023 r.

Zapamiętaj ekologiczne spaghetti: niebezpieczne grzyby zawarte w wysokiej jakości produkcie

Alkaloidy sporyszu mogą to zrobić Federalny Instytut Oceny Ryzyka (BfR) Pisze, że prowadzi to do łagodnego do ciężkiego upośledzenia zdrowia. Tak więc możliwe są poważne objawy, takie jak nudności, ból brzucha, skurcze mięśni, ból głowy lub problemy sercowo-naczyniowe.

Organic Whole Spaghetti przywołuje najlepszą rustykalną jakość.

© Najlepsza Jakość Ziemi

Nawet niewielkie ilości mogą prowadzić do skurczów macicy u kobiet, co może prowadzić do krwawienia, a nawet poronienia u kobiet w ciąży.

Best Land Quality opublikował swoje ostrzeżenie dotyczące żywności w poniedziałek 20 września. Towar nie jest już w sprzedaży. Jednak niektórzy klienci kupili już spaghetti.

Pamiętaj o najlepszym katarskim ekologicznym makaronie pełnoziarnistym: sprzedawanym w Rewe i Edeka

Firma sprzedaje swoje towary w supermarketach takich jak Rewe i Edeka, ale także w wielu sklepach ekologicznych. Należy zauważyć, że inne produkty z inną lepszą datą wcześniej nie są naruszone i mogą być nadal spożywane.

READ  Wycofanie suplementów diety: może być rakotwórcze i mutagenne

Inne firmy ekologiczne również są dotknięte wycofaniem z powodu alkaloidów sporyszu. Natura przypomina również ekologiczne spaghetti pełnoziarniste. Tutaj również eksperci odkryli niebezpieczny atak grzybów.

Żywność jest często wycofywana z rynku z powodu zanieczyszczenia i zanieczyszczeń. Dm Pharmacy ostrzega obecnie, że w produkcie migdałowym znajduje się toksyna. Ponadto supermarket Rewe apeluje o hot doga.

Lista list ocen: © Beste Land Qualität, dpa; Kolaż: RUHR24

Continue Reading

Economy

Zagrożenie dla Zielonego Ładu

Published

on

NSEuropa nigdy nie widziała tak gwałtownego wzrostu cen energii. W Niemczech megawatogodzina hurtowej energii elektrycznej kosztowała w środę rano prawie 214 euro. To najwyższa cena od 13 listopada od lat. Według Federalnej Agencji ds. Sieci średnia roczna cena wynosi 68 euro, znacznie powyżej średniej długoterminowej. Nawet jeśli zakupy na giełdzie energii elektrycznej stanowią tylko niewielką część ceny dla odbiorcy końcowego, eksperci oczekują wyższych kosztów dla konsumentów.

Bardziej dramatyczny był rozwój sytuacji w Hiszpanii i Portugalii. Tamtejsze ceny hurtowe, średnio 175 euro za megawatogodzinę, są trzy razy wyższe niż sześć miesięcy temu. Ceny energii elektrycznej w Wielkiej Brytanii to ponad 180 euro. Wzrost cen hurtowych gazu wywiera również rosnącą presję na dostawców energii. We Włoszech gaz kosztuje o jedną trzecią więcej niż na wiosnę, a nawet we Francji, gdzie ceny są ściśle regulowane, klienci muszą płacić o 10 proc. więcej niż w zeszłym roku.

Plany awaryjne w niektórych krajach

W Wielkiej Brytanii podwyżka cen we wrześniu doprowadziła do bankructwa sześciu mniejszych przedsiębiorstw. Po tym, jak dwie kolejne firmy złożyły wniosek o upadłość w czwartek wieczorem, dotknęło to 1,5 miliona odbiorców gazu i energii elektrycznej. Musisz przełączyć się na nowych dostawców i tam płacić wyższe ceny. Brytyjski regulator zgodził się podnieść górny limit średniego rachunku za energię dla gospodarstw domowych o 12 procent do 1277 funtów od 1 października.

FAZ Frühdenker – Biuletyn dla Niemiec

W dni powszednie o 6.30.

Zaloguj sie

Hiszpania, Włochy i Grecja również przyjęły plany awaryjne, aby złagodzić skutki podwyżek cen dla klientów. Jednocześnie proszą Unię Europejską o interwencję. Hiszpania domaga się, aby podwyżki cen znalazły się w porządku obrad kolejnego regularnego spotkania szefów państw i rządów w Brukseli pod koniec października. Za rezolucją opowiedziały się również Włochy, Rumunia, Polska i Węgry. W środę temat zdominował nieformalne spotkanie ministrów energetyki UE w Słowenii, gdzie mieli omówić pakiet klimatyczny Komisji z lipca.

READ  "Polska po prostu nie może zamknąć Turowa"
Continue Reading

Economy

Litr super za 2,47 euro? Możliwa eksplozja cen paliw po wyborach federalnych

Published

on

Cena oleju napędowego i benzyny może znacznie wzrosnąć po wyborach federalnych w 2021 r. – do 2,47 euro za litr supersamochodu.

Kassel – Wynik Wybory do Bundestagu 2021* Może mieć znaczący wpływ na kierowców. Dane wyborcze dostarczają stronom informacji o sojuszu, który może prowadzić do wyższych kosztów lub ulg dla kierowców.

W aktualnych sondażach w wyborach federalnych SPD prowadzi z kandydatem kanclerza Olafem Schulzem. Obok SPD do partii, które po wyborach najprawdopodobniej wejdą w skład koalicji rządowej, należą Unia, Partia Zielonych, Wolna Partia Demokratyczna i Lewica.

Wejście w cenę CO2: Ceny paliw już znacznie wzrosły

Obecnie kierowcy muszą sięgnąć głębiej do kieszeni, bo ceny paliw w Niemczech już znacznie wzrosły. Jednym z powodów jest wprowadzenie w 2021 r. ceny dwutlenku węgla na podstawie decyzji SPD i CDU/CSU. Ma to na celu zmniejszenie emisji dwutlenku węgla i osiągnięcie celów klimatycznych. Zgodnie z decyzją firmy sprzedające olej opałowy, węgiel lub benzynę są zobowiązane do zakupu certyfikatu na każdą tonę dwutlenku węgla. Emisja tony w tym roku kosztuje 25 euro. Cena następnie wzrasta corocznie o pięć euro, aż do osiągnięcia 55 euro za tonę dopłat w 2025 roku.

Po wyborach federalnych w 2021 r. ceny paliw mogą drastycznie wzrosnąć.

© Jens Büttner / dpa

Wzrost cen benzyny i oleju napędowego liczony przez ADAC został już przekroczony. ADAC obliczył wzrost o około siedem centów za litr dla benzyny i osiem centów za litr dla oleju napędowego. W rzeczywistości, według danych ADAC, ceny w sierpniu 2021 r. wzrosły średnio o 33 centy za Super E10 i 28 centów za olej napędowy w porównaniu do końca 2020 r. W całych Niemczech. Powodem wzrostu jest nie tylko cena dwutlenku węgla, ale także wzrost podatku VAT oraz wzrost cen ropy naftowej.

READ  Badacze trendów przewidują wzrost liczby nocnych pociągów | Darmowa prasa

Tankowanie: ceny benzyny i oleju napędowego mogą znacznie wzrosnąć po wyborach parlamentarnych

Jeśli decyzja wielkiej koalicji zostanie utrzymana, kierowcy będą musieli liczyć się z 1,64 euro za litr Super E10 i 1,48 euro za litr oleju napędowego w 2025 r., według Focus Online. Te podwyżki cen muszą zostać zrekompensowane na przykład zwiększeniem dodatku dla osób dojeżdżających do pracy, niższymi cenami energii elektrycznej oraz premią za dojazdy dla osób o niższych zarobkach.

Ale jaki wpływ mogą mieć wybory federalne na ceny paliw w nadchodzących latach? Focus Online przeanalizował programy wyborcze potencjalnych partii i koalicji rządowych. Wszyscy potencjalni interesariusze rządowi w swoim manifeście wyborczym poświęcają się zmianom klimatycznym i środkom prowadzącym do osiągnięcia klimatycznego celu, jakim jest maksymalne globalne ocieplenie o 1,5 stopnia. Jednak środki te mogą wiązać się z wyższymi kosztami dla kierowców.

Według analizy Focus Online, sojusz jamajski (czarno-żółto-zielony) lub niemiecki (czarno-żółto-czerwony) może doprowadzić do najmniejszego wzrostu cen. Możliwe zatem, że poprzednia decyzja GroKo pozostanie w mocy, a ceny paliwa wzrosną do 1,64 euro za Super E10 i 1,48 euro za diesla.

2,47 za super? Sojusz rządu z FDP może pozwolić na bardzo szybki wzrost cen paliw

Jeśli jednak FDP przystąpi do koalicji rządowej, możliwy będzie również znaczny skok cen. Według Focus Online cena Super E10 może wzrosnąć do 2,47 euro za Super E10 i 2,31 euro za olej napędowy. Ponieważ FDP domaga się w swojej platformie rozszerzenia emisji dwutlenku węgla na cały sektor transportu. Jeśli uda im się wyegzekwować ten popyt, cena paliwa może znacznie wzrosnąć. Kalkulacja oparta jest na badaniu firmy konsultingowej r2b. To obliczyło wzrost ceny paliwa o 80 centów.

Według Focus Online, FDP może uczestniczyć w następujących koalicjach: Union / FDP / Die Grünen, Union / SPD / FDP lub SPD / FPD / Die Grünen. Ideą FDP jest ograniczenie przez kraj ilości dwutlenku węgla, który może być emitowany rocznie, tak aby do 2050 r. osiągnąć neutralność klimatyczną. Należy uzyskać certyfikaty na emisje, które z roku na rok są tańsze i droższe, według manifestu wyborczego FDP. W rezultacie ceny paliwa również podrożały.

READ  Obawa bankructwa Evergrande: fałszywy początek dla DAX 40

Wybory federalne 2021: wpływ koloru czerwonego, czerwonego i zielonego na ceny paliw jest niejasny

Według analizy Focus Online nie jest do końca pewne, w jaki sposób sojusz czerwonych, czerwonych i zielonych wpłynie na ceny paliw. Bo SPD i lewica nie podają w swoich programach szczegółowych informacji. Lewica co do zasady odrzuca jednak handel emisjami. Z drugiej strony Unia, FDP i Zieloni zgadzają się zrekompensować te dodatkowe koszty cenami dwutlenku węgla lub handlem emisjami: obywatele muszą odzyskać dodatkowe dochody dla państwa.

Wątpliwe jest jednak, czy te działania stron mogą wystarczyć do osiągnięcia celu klimatycznego i specyfikacji klimatycznej Federalnego Trybunału Konstytucyjnego. Według Niemieckiego Instytutu Badań Gospodarczych (DIW) żaden z programów wyborczych nie jest wystarczający do osiągnięcia celów klimatycznych do 2030 r. (sunnici)

Lista list ocen: © Jens Büttner / dpa

Continue Reading

Trending