Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Europejska gastronomia pozostaje napięta »Wiadomości o napojach

Gastronomia jest całkowicie zamknięta w 19 krajach europejskich, aw 12 innych krajach obowiązują poważne ograniczenia, takie jak dodatkowe godziny policyjne lub surowe wymagania dotyczące maksymalnej dozwolonej liczby gości. Tak więc aktualny raport o stanie (stan na 8 kwietnia) wydany przez Europejskie Stowarzyszenie Browarów „The Brewers of Europe”.

Chociaż w tym tygodniu w Niemczech ma zostać wdrożona ścisła ogólnokrajowa blokada, nic nie wskazuje na to, aby sytuacja uległa poprawie w większości sąsiednich krajów. Według Niemieckiego Związku Piwnego sytuacja w każdym kraju przedstawia się następująco:

  • Polska (7-dniowy wskaźnik zachorowalności: 375,5) Obecnie znajduje się w obliczu trzeciej fali pandemii. Liczba nowych infekcji rośnie każdego dnia, a system opieki zdrowotnej grozi, że osiągnie swoje granice. Na horyzoncie nie ma perspektywy otwarcia dla gospodarki. Polska została sklasyfikowana przez rząd federalny jako region o wysokiej zachorowalności.
  • Republika Czeska (7-dniowy wskaźnik zapadalności: 264) jest również obszarem o wysokiej zachorowalności. W poniedziałek wieczorem stan wyjątkowy, który obowiązywał od pół roku, wygasł. To na przykład znosi godzinę policyjną. Restauracje i większość sklepów pozostaje zamknięta – bez perspektywy na nowy początek. Republika Czeska od miesięcy jest jednym z krajów, które najbardziej ucierpiały na skutek Covid-19 w Europie.
  • w Austria (7-dniowy wskaźnik zachorowalności: 225,8) Liczba zakażeń nadal rośnie, zwłaszcza w Wiedniu, gdzie planowane są dalsze ograniczenia. Rząd nadal przygotowuje się do ułatwienia i otwarcia na maj – „komitet otwierający” złożony z przedstawicieli władz federalnych, stanowych i lokalnych, aby zbadać możliwe ulgi dla różnych gałęzi przemysłu w świetle postępów w szczepieniach. Jednak obecnie nie ma określonej perspektywy czasowej.
Bezpłatny cotygodniowy biuletyn
  • w Włochy (Wskaźnik infekcji w ciągu 7 dni: 193,7) Obecnie łagodzone są ograniczenia dotyczące koronawirusa. Ze względu na małą liczbę infekcji sklepy mogą zostać ponownie otwarte w wielu częściach kraju. Między innymi region Lombardii z Mediolanem, który zawsze był poważnie uszkodzony we Włoszech, do dziś nie jest już czerwoną strefą. Ograniczenia zostały również zmniejszone w Piemoncie, Turynie i Emilii-Romanii, a także w Bolonii, Toskanii, Friuli i Kalabrii. W tych obszarach sklepy mogą zostać ponownie otwarte. Jednak bary i restauracje we Włoszech pozostaną zamknięte przynajmniej do końca miesiąca.
  • w Szwajcaria (Częstość występowania 7 dni: 99,6) „Światło zamknięte” obowiązuje do połowy kwietnia; Dyskutowane są dalsze kroki łagodzące. Sklepy, muzea i zewnętrzne obiekty sportowe, takie jak wyciągi narciarskie, pozostają otwarte w zależności od warunków, dlatego dla turystów z całej Europy gastronomia pozostaje zamknięta. Tarasy restauracyjne i inne obszary zewnętrzne mają zostać otwarte 19 kwietnia, ale pełne otwarcie branży hotelarskiej nie zostało jeszcze omówione.
  • Francja (7-dniowy wskaźnik infekcji: 299,2) Po raz trzeci nałożył ogólnokrajową blokadę z powodu nowej fali koronawirusa – z ograniczeniami wyjścia od godziny 19:00 i zamknięciem wszystkich zbędnych sklepów oraz wszystkich restauracji i hoteli. We Francji ludziom nie wolno oddalać się dalej niż dziesięć kilometrów od swoich domów na wycieczkę lub uprawianie sportu. Gastronomia pod gołym niebem i niektóre obiekty kulturalne zostaną otwarte ponownie dopiero w połowie maja, jeśli do tego czasu zmniejszy się liczba przypadków.
  • Belgia (Wystąpienie 7-dniowe: 154,3) Wybierz „Przerwa Wielkanocna”, aby kontynuować: Blokada, która trwa co najmniej cztery tygodnie, nie może zakończyć się przed 26 kwietnia. Hotele i sektor hotelarski powinny pozostać zamknięte przez dłuższy czas. Liczba osób, którym wolno z nimi wychodzić, ostatnio spadła z dziesięciu do czterech.
  • Plik Holandia (7-dniowy wskaźnik infekcji: 269,5) Przedłużają swoje działania przeciwko koronawirusowi co najmniej do 20 kwietnia. Początek godziny policyjnej został przesunięty o godzinę do godziny 22 po protestach. Nie polecany na wszystkie wycieczki krajoznawcze do połowy maja. Według rządu od początku maja można przewidywać stopniowe otwieranie gastronomii.
  • Dania (Wskaźnik zakażeń w ciągu 7 dni: 74,3) planuje niezwykle odważne kroki otwierające niż inne kraje Unii Europejskiej i chce stopniowo pożegnać się ze środkami koronawirusa wdrożonymi w kontekście zaawansowanej kampanii szczepień w nadchodzących tygodniach. Z nielicznymi wyjątkami, życie publiczne powinno być wolne od ograniczeń, gdy znajdą się w nim wszystkie grupy ryzyka i wszystkie osoby w wieku powyżej 50 lat, które chcą otrzymać pierwszą szczepionkę. Jednak ograniczenia muszą nadal obowiązywać w niektórych obszarach, na przykład w przypadku dużych imprez i życia nocnego. Otwarcie terenów zewnętrznych dla restauracji i kawiarni, a także muzeów i bibliotek zostanie ogłoszone 21 kwietnia. Zgodnie z planem wnętrza restauracji, teatrów i kin zostaną ponownie otwarte 6 maja.
READ  Klient Rewe był zaskoczony: po papierze toaletowym i makaronie - czy jest nowy trend dla chomików?