Connect with us

Economy

Dziś na giełdach 23.05.05

Published

on

Dziś na giełdach 23.05.05

20:26 5 maja 2023 r

Najważniejsze wydarzenia dnia handlowego
Szczyty i klapy na giełdach
Akcje, indeksy i towary dzisiaj

Dzisiejsze raporty NFP były pozytywne w USA: wyniki znacznie przewyższyły oczekiwania analityków, wzrost płac przyspieszył do 4,4% r/r, a stopa bezrobocia spadła do 3,4% z 3,5%.
Zmiana w zatrudnieniu poza rolnictwem pokazała, że ​​gospodarka USA wzrosła w zeszłym miesiącu o dodatkowe 253 000 miejsc pracy. W sumie raport można uznać za optymistyczny i będzie wspierał kontynuację cyklu podwyżek stóp w USA.

Szczególnie nieoczekiwane były dane o płacach, które wzrosły do ​​4,4% rdr i 0,5% md, pozostając na obecnych poziomach 4,2% rdr i 0,3% md oczekiwanych w poprzednim miesiącu.

Po publikacji dolar amerykański rósł, podobnie jak główne indeksy Standard & Poor’s 500 US500 spadł wraz ze wzrostem oczekiwań na możliwą podwyżkę stóp w czerwcu, choć rynek obecnie to wyklucza.

Giełda była w dobrych nastrojach, a banki regionalne odrabiały straty. zapytanie wsteczne W rzeczywistości zyskał aż 80%, prawie wymazując straty z poprzednich dwóch sesji, ale nadal był o około 80% niższy niż przed marcowym krachem. A także akcje innych banków regionalnych, takich jak Sojusz zachodni A nieco większe banki są jak Karola Szwaba odzyskany.

Pozytywne wyniki również przyczyniły się do dobrego samopoczucia jabłko która odnotowała spadek przychodów o 2,5% r/r (choć mniej niż oczekiwano) i zysk na akcję w wysokości 1,52 USD wobec oczekiwanych 1,43 USD. Sprzedaż iPhone’ów firmy była lepsza niż oczekiwano, odnotowując wzrost o 1,5% rok do roku. Spółka zwiększyła skup dywidend i akcji własnych, ale przedstawiła mieszane prognozy na przyszłość.

Członek Fed Bullard zauważył, że recesja nie jest podstawowym warunkiem i że banki regionalne powinny pozostać stabilne. Nadal istnieje duża niepewność co do limitu zadłużenia USA, a Biden zapowiedział rozmowy z Kongresem w przyszłym tygodniu.

READ  Zachodnia technologia zbrojeniowa dociera do armii Putina

the euro, dolary amerykańskie Odbiło się powyżej 1,1000, które zostało przebite po publikacji raportu o zatrudnieniu poza rolnictwem.

***

Handluj DAX ze zwycięzcą testu 2023 — najlepszym brokerem CFD

***

Ceny ropy odbiły się dziś o prawie 4%, ale nadal tracą w ujęciu tygodniowym. olej Rentowność powyżej 70 USD za baryłkę.

złoto Wpadł w poważne kłopoty po wczorajszym osiągnięciu historycznych maksimów dziennych. Dziś ceny spadły o około 1,8%, a złoto kosztuje 2015 USD za uncję.

Prowadziły banki regionalne Russella 2000 W. Indeks wzrósł o ponad 2%, a Nasdaq 100 o około 2%, oraz Standard & Poor’s 500 o 1,7%. Dziś indeksy europejskie i polskie rosną ponad 1%. TIG20 W ostatniej sesji tygodnia wzrosła o 1,5%.

Stopa bezrobocia w USA po publikacji, źródło: XTB Research

AKCJA W TESTSIEGER 2023:

Ujawnienie zgodnie z § 80 WpHG w celu potencjalnego konfliktu interesów

Autor może inwestować w omawiane papiery wartościowe lub aktywa.

Autorzy publikacji opracowują te informacje na własne ryzyko. Analizy i opinie nie są pisane w odniesieniu do niczyich konkretnych celów i potrzeb inwestycyjnych. Publikacje XTB komentujące określone sytuacje na rynkach finansowych oraz ogólne wypowiedzi pracowników XTB w odniesieniu do rynków finansowych nie stanowią porad XTB dla Klienta i nie mogą być w ten sposób interpretowane. XTB nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty wynikające bezpośrednio lub pośrednio z podjętych decyzji dotyczących treści publikacji.

Zawiadomienie o ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. 79% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy. Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy. Inwestowanie sukcesu i zysków z przeszłości nie gwarantuje sukcesu w przyszłości. Treści, biuletyny i komunikaty XTB nie stanowią porad inwestycyjnych wiadomość promocyjna Rozumieć.

READ  Rosyjska flota cieni: tankowce unikają sankcji za pomocą fałszywych sygnałów

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

NVIDIA pokonuje oczekiwania dotyczące zysków: akcje rosną | Życie i wiedza

Published

on

NVIDIA pokonuje oczekiwania dotyczące zysków: akcje rosną |  Życie i wiedza

NVIDIA untermauert seinen Ruf als Super-Aktie!

Der Chip-Hersteller hat am Mittwoch seine Bilanz veröffentlicht – und die ist mehr als erfreulich. Umsatz und Gewinn übersteigen deutlich die Prognosen für den Hersteller von Chips, die auch bei künstlicher Intelligenz (KI) eingesetzt werden.

Die Zahlen sind beeindruckend: So stieg der Umsatz um auf 22,1 Milliarden Dollar gegenüber geschätzten 20,4 Milliarden. Der Nettogewinn lag bei 12,3 Milliarden Dollar; 1,5 Milliarden mehr als noch in der Prognose veranschlagt.

Damit explodierte der Quartalsgewinn von Nvidia innerhalb eines Jahres von 1,4 auf knapp 12,3 Milliarden Dollar! Nvidia-Chef Jensen Huang erklärte dies mit dem weltweiten Einsatz von Künstlicher Intelligenz. Dies habe einen Wendepunkt erreicht. Chips des Konzerns kommen hier zum Einsatz und sind daher hoch gefragt.

Heißt: NVIDIA hat den Markt gerockt – lag mehr als zehn Prozent über den bereits schon sehr optimistischen Analysen der Börsen-Profis.

Und natürlich richtig gute Nachricht für die, die ein NVIDIA-Wertpapier haben. Denn die startet weiter steil an der Börse durch! Nach Bekanntgabe der Zahlen legte NVDIA im nachbörslichen Verkauf Mittwochnacht bis 23 Uhr um zehn Prozent an Wert zu – Tendenz steigend!

Denn die guten Nachrichten des Unternehmens reißen nicht ab: Für das laufende erste Quartal in 2024 erwartet NVIDIA einen Umsatz von rund 24 Milliarden US-Dollar, während Analysten mit 20,4 Milliarden US-Dollar rechnen. Das wären noch mal knapp zum letzten Quartal zehn Prozent drauf!

Continue Reading

Economy

Rolnictwo – Polscy rolnicy wysypują zboże z Ukrainy – Gospodarka

Published

on

Rolnictwo – Polscy rolnicy wysypują zboże z Ukrainy – Gospodarka

Warszawa (dpa) – Polscy rolnicy otworzyli ukraińskie wagony towarowe załadowane zbożem na przejściu granicznym Medica, zamykając na krótko tory na strategicznie ważnej linii kolejowej. Rzeczniczka lokalnej policji powiedziała PTI, że grupa 25 rolników uciekła z miejsca demonstracji przy wiejskiej drodze w stronę pobliskiej linii kolejowej. Procedura zakończyła się kilka minut po negocjacjach z funkcjonariuszami policji. Na tory dotarła niewielka ilość zboża.

Na nagraniu wideo rozpowszechnionym w sieciach społecznościowych ukraińskiej telewizji publicznej widać rolników rozładowujących kukurydzę z kilku ciężarówek z kilku ciężarówek z sąsiedniego kraju i śpiewających polski hymn narodowy.

Protesty przeciwko polityce rolnej Unii Europejskiej

Koleje Ukraińskie potwierdziły zdarzenie, które miało miejsce na polskiej stacji granicznej w Medica. Obydwa otwarte wagony zbożowe przeznaczone były dla Niemiec. Na tej stacji znajduje się około 40 ukraińskich pojazdów przewożących towary rolne. Koleje Polskie i Ambasada Ukrainy w Polsce zostały poinformowane o „nieuprawnionej ingerencji w funkcjonowanie kolei”.

Rozwiązanie to wpisuje się w ogólnokrajowe protesty rolników. Są skierowane przeciwko polityce rolnej Unii Europejskiej, ale także przeciwko importowi tanich produktów rolnych z Ukrainy. Rolnicy już dawno zamknęli przejścia graniczne z sąsiednim krajem na wschodzie w Dorohosku, Hrybinie, Korczui i Medici. We wtorek zamknęli autostrady, ronda i skrzyżowania w 200 miejscach.

„My, rolnicy z całej Polski, jako pierwsi wyciągnęliśmy rękę do przyjaźni i powitaliśmy naszych braci z Ukrainy. A teraz sami jesteśmy przez nich krzywdzeni” – powiedział rozgłośni radiowej Rmf.fm Roman Kondro z inicjatywy „Oszukana Wieś”. . „Różne organizacje mafijne przywożą do Polski te pigułki. Inaczej nie da się tego opisać.”

Polscy rolnicy skarżą się też, że unijny Zielony Ład nakłada na nich nowe warunki, a zboża i inne produkty rolne z Ukrainy, które można wyprodukować taniej, mogą trafiać na rynek bez tych warunków.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Kijowie wezwało Warszawę do zakończenia blokady i podjęcia działań przeciwko „retoryce antyukraińskiej”. „Nie ma żadnego uzasadnienia dla blokady granicy polsko-ukraińskiej, bez względu na towarzyszące jej hasła” – napisał na Facebooku rzecznik MSZ Ołeh Nikołenko.

READ  Grupa KMP towarzyszy udanemu projektowi fuzji i przejęć Grupy Grimme w Polsce › WIR

© dpa-infocom, dpa:240220-99-59318/4

Continue Reading

Economy

DHL testuje przesyłki wysyłkowe bez drukowanych etykiet

Published

on

DHL testuje przesyłki wysyłkowe bez drukowanych etykiet

Teraz możesz wysyłać przesyłki także za pośrednictwem DHL bez samodzielnego drukowania etykiety. Alternatywnie możesz okazać kod QR w oddziale, wydrukować tam etykietę paczki i umieścić ją na przesyłce. Ale jak dotąd pozostaje tak samo: w zasadzie na pudełku znajduje się naklejka. To właśnie może się zmienić, ponieważ wydaje się, że w niektórych regionach DHL testuje wysyłkę paczek bez etykiet wśród wybranych klientów.

Alternatywnie klienci mogą odręcznie wpisać identyfikator paczki na pudełku. To powinno w takim razie wystarczyć Jak paczka! wspomniany. W mailu do klientów DHL wyjaśnia, że ​​wystarczy czytelnie wpisać za pomocą flamastrowej końcówki identyfikator PAK (zaczynający się od „PAK”) marki paczki zakupionej w Internecie lub identyfikator RET (zaczynający się od „RET”) zwrotu. długopis do pisania u góry.Nadawanie. PAK-ID lub RET-ID można znaleźć pod kodem QR etykiety wysyłkowej dostarczanej pocztą elektroniczną.

Całość ma jednak nadal charakter pilotażowy dla wybranych klientów, o których poinformowano drogą mailową. Ta metoda jest obecnie reklamowana wyłącznie w przypadku odbierania paczek z miejsca przechowywania. Powinno być również jasne, że ten rodzaj pisania piórem działa tylko w przypadku opakowań w pudełkach, a nie w przypadku zwrotów bez opakowania. Amazonka. DHL wyjaśnia również, że nieczytelne kody pisemne oznaczają, że przesyłki należy pozostawić.

Przejrzystość: ten artykuł zawiera linki partnerskie. Klikając na niego, przejdziesz bezpośrednio do dostawcy. Jeśli zdecydujesz się na dokonanie tam zakupu, otrzymamy niewielką prowizję. Nic nie zmienia ceny dla Ciebie. Linki partnerskie nie mają wpływu na nasze raporty.


READ  Zachodnia technologia zbrojeniowa dociera do armii Putina
Continue Reading

Trending