Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Badanie App Store: przychody z aplikacji na iPhone’a w wysokości 643 miliardów dolarów

Według szacunków w 2020 r. na iPhone & Co wygenerowano 640 miliardów dolarów aplikacji. Całkowita sprzedaż wzrosła o 24 procent w porównaniu z poprzednim rokiem, wynika z badania przeprowadzonego przez Analysis Group na zlecenie Apple. Większość sprzedaży (511 miliardów dolarów) jest generowana poprzez sprzedaż fizycznych towarów i usług opartą na aplikacjach.

Sprzedaż treści i usług cyfrowych przynosi łączną sprzedaż w wysokości 86 miliardów dolarów, a sprzedaż za pośrednictwem reklam w aplikacjach, badanie daje „globalną perspektywę ekosystemu Apple App Store” na kolejne 46 miliardów dolarów. Całkowita sprzedaż aplikacji w Europie szacowana jest na 74 miliardy dolarów.

W wyniku pandemii koronawirusa popyt w niektórych regionach dramatycznie się zmienił, autorzy piszą: sprzedaż usług rezerwacji podróży i transportu opartych na aplikacjach spadła, podczas gdy sprzedaż detaliczna, usługi gastronomiczne i gastronomiczne drastycznie wzrosły dzięki oferowaniu aplikacji.

Według badania, w szczególności mali dostawcy aplikacji korzystają z ekosystemu sklepów z aplikacjami i łatwiej znajdują klientów w różnych krajach na treści cyfrowe. Apple umieścił również system płatności w aplikacji w liście, stwierdzając, że pozwala on na proste i elastyczne przetwarzanie transgraniczne – akceptują „prawie 200 lokalnych metod płatności i 45 walut”.

Więcej od Maca i i

Apple ma również do czynienia z rosnącą liczbą krytyków App Store, którzy twierdzą, że otwierają platformę – dla innych usług płatniczych i zewnętrznych sklepów z aplikacjami. Treści cyfrowe w aplikacjach można obecnie sprzedawać tylko za pośrednictwem interfejsu płatności Apple, a producent iPhone’a automatycznie pobiera prowizję w wysokości do 30 procent. Apple potwierdził, że firma nie pobiera prowizji od 90 proc. sprzedaży generowanej przez aplikacje.

W związku z wymogiem zakupów w aplikacji Apple automatycznie otrzymuje również „zwrot z naszej własności intelektualnej”, wyjaśnił niedawno prezes Tim Cook w sądzie w sporze prawnym z Epic Games. Cook powiedział, że bez polityki zakupów w aplikacji musiałbyś znaleźć inny, bardziej wyrafinowany sposób naliczania prowizji, taki jak pisanie faktur i „śledzenie programistów”.


(lb)

do strony głównej

READ  Konferencja dla programistów: Google: Dialogue and Video Conferencing Technologies in the Future