Connect with us

Top News

Anglia vs Polska przywołują wspomnienia z czasów, kiedy te kwalifikacje do Mistrzostw Świata naprawdę coś znaczyły

Published

on

Jutro popłyną wspomnienia. Może to potrwać 48 lat, ale klaun, nieskuteczna presja bramkarza, następstwa tej epoki na długo pozostaną w pamięci. Tak, Anglia znów gra z Polską w eliminacjach do Mistrzostw Świata.

W 15 spotkaniach od tego szczęśliwego losowania 1: 1 nie zapominaj, że Anglia nigdy z nimi nie przegrała. Po tym traumatycznym październikowym wieczorze na Wembley w 1973 roku Polacy pozostali niezmienni jako Lions three boogie team. To porażka kibiców piłki nożnej: trwa tak długo, jak długo trwa sukces w zbiorowej pamięci.

Ale biorąc pod uwagę wszystkie badania kryminalistyczne dotyczące sprawności bramkarza Johna Tomaszweskiego, hakowania Kevina Hectora z ostatniej chwili tytułowej linii lub twarzy Normana Huntera wyrzucającego żołnierzy z ostatniego gwizdka, jest coś w tym meczu z 1973 roku, o którym w dzisiejszych czasach w dużej mierze zapomniano: wtedy , Eliminacje do Mistrzostw Świata Było niebezpieczeństwo.

Z biegiem lat, dla wielkich narodów piłkarskich, proces ten stał się tak prosty, że jest prawie nonsensem. Prawie bzdury: Holandia i Włochy w 2018 roku udowodniły, że nie wspominają o Wielkiej Brytanii Grahama Taylora w 1994 roku. Nawet organizacja utworzona jako uroczyste zaproszenie może zostać narażona na szwank z powodu niekompetencji. Ale w 1973 roku wejście do finału było idealnym wyzwaniem.

Kwalifikacje UEFA składały się z pięciu trzyosobowych drużyn: Anglii, Walii i Polski. Tylko zwycięzca awansował; Bez play-offów, bez siatki bezpieczeństwa, drugie miejsce nie ma znaczenia. To wszystko albo nic, sukces lub porażka. Ważne było, aby każdy mecz, każdy mecz miał jakiś efekt. Co więcej, wielu z nich nie jest.

Alf Ramsey musiał negocjować tylko cztery gry rocznie; W tym miesiącu Anglia Garetha Southgate’a rozegra trzy mecze w przerwie międzynarodowej. W tamtych czasach miało to rzadką wartość. Dla wielu kibiców jutrzejsze spotkanie będzie bezsensowną przerwą w ligowej kampanii ich klubu, aw 1973 roku cały naród miał oddech (poza szkockim odcieniem nie dało się stłumić ich śmiechu).

READ  Raport: Gwałtowny wzrost nielegalnej imigracji do Niemiec przez Białoruś

Drżenie jest zrozumiałe: po przegranej w Polsce i remisie u siebie z Walią byli już na krawędzi, gdy Anglia zbliżała się do finału. Była realna szansa, kiedy po raz pierwszy zaproponowali udział, że Anglia nie pojedzie na mistrzostwa świata. Cztery lata później jest to jeszcze trudniejsze.

Tym razem w czteroosobowym zespole, aby pojechać do Argentyny, Anglia musiała jak najlepiej wykorzystać Włochy. Skończyli z taką samą liczbą punktów, ale nie udało im się ruszyć na zachód z powodu różnicy bramek. Z biegiem lat PIPS obsługiwany przez FIFA będzie zawsze zainteresowany, dopóki nie roztrwoni swoich aktywów, finały zostały rozszerzone (UFA wysłało 14 drużyn narodowych do Rosji w 2018 r., Było ich dziewięć w 1974 r.), A proces dotarcia na miejsce został złagodzony, aby upewnij się, że kraje, które zapewniają dużą liczbę widzów telewizyjnych, są zdecydowanie zaangażowane. Ale ułatwienie tego ma poważne konsekwencje, nie tylko w sensie dopasowania.

Od czasu zdobycia ostatniego gola w Rzymie, który potwierdził udział Francji w 1998 roku, kwalifikacje Anglii do następnych Mistrzostw Świata prawie całkowicie przegrały grę, pochód Kimsów, który pozostał w zbiorowej pamięci aż do rundy złotych rybek. Miska się w nich utknęła. Wszystkie rzadkie wartości zostały usunięte. Najgorsze jest to, że organizacja niewiele zrobiła, aby ulepszyć drużynę w przygotowaniach do finałów.

Na przykład przed turniejem w 2010 roku Anglia wygrała dziewięć z dziesięciu kwalifikacji, zanim wyszła z finału. Z kolei po pokonaniu Anglii w 1973 roku, zahartowana wojną Polska awansowała do półfinału turnieju latem przyszłego roku, pokonując Brazylię na trzecim miejscu w barażach. To ich najlepszy występ na Mistrzostwach Świata.

Tak więc, gdy spojrzymy wstecz na to, co wydarzyło się tej szczęśliwej październikowej nocy na Wembley 48 lat temu, takie spotkania są przepełnione nostalgią za wspomnieniem czasu, który był ważny. Naprawdę jutro jest inna gra.

READ  Kane zostaje najlepszym strzelcem karnym wszechczasów w Anglii, wykonując rzut karny z Polski

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Wypadek na A8 w pobliżu Pforzheim: Wypadek w złym kierunku – 3 zabitych! – Wiadomości krajowe

Published

on

Pforzheim (Badenia-Wirtembergia) – Poważny wypadek na A8 w pobliżu Pforzheim. Powód: jazda pod prąd! Około 3.45 w niedzielę 35-letni mężczyzna wyjechał swoim peugeotem z parkingu Yes Campfellback w kierunku przeciwnym do drogi na autostradzie.

Zderzył się czołowo z kierowcą Renault i przejechał prawie cztery kilometry – w samochodzie jadło czterech młodych mężczyzn, z których dwóch zginęło na miejscu zdarzenia.

Frank Weber z policji w Pforzheim w BILD: „Kierowca Renault (28) i pilot (24) zginęli w ataku z przodu. Kolejni 28-latek i 33-latek siedział z tyłu pojazdu. zostały przewiezione do szpitali.”

Kierowca, który pojechał niewłaściwą drogą, również doznał poważnych obrażeń. Według policji inny kierowca początkowo skarżył się, że kierowca Peugeota jest podejrzany o prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

Weber: „Służby ratunkowe natychmiast zaczęły szukać samochodu, ale początkowo nie mogły go nigdzie znaleźć.

Według raportów BILD, musiało być kilka telefonów alarmowych, ponieważ przyczyna wypadku została później zauważona przez „niebezpieczny styl jazdy”.


Tylko kupa śmieci: na A8 zgubiony kierowca zderzył się z nadjeżdżającym samochodem, zabijając trzech, a dwóch poważnie raniąc.Zdjęcie: Marcus Rod / INSATS-Report24


Całkowicie uszkodzony samochód kierowcy, który pojechał niewłaściwą drogą

Całkowicie uszkodzony samochód kierowcy, który pojechał niewłaściwą drogąZdjęcie: Marcus Rod / DBA


W tym Renault zginęły dwie osoby

W tym Renault zginęły dwie osobyZdjęcie: Marcus Rod / INSATS-Report24


Dokładny przebieg wypadku jest teraz określony

Dokładny przebieg wypadku jest teraz określonyZdjęcie: 7aktuell.de/Alexander Hald

Autobahn 8 jest obecnie całkowicie zamknięty między Pforzheim-Ost i Pforzheim-Nord. Na służbie są ratownicy i policja.

Świadkowie, którzy mogą udzielić informacji o przebiegu wypadku lub stylu jazdy 35-latka, proszeni są o kontakt z Policją Drogową w Pforzheim pod numerem 07231 125810.

READ  Powódź w paszy: Dunaj musi wznieść się ponad osiem metrów
Continue Reading

Top News

Siostry Schmidtstorp wracają do Polski / Sumo srebro i brąz

Published

on

Daniela Schmidtstorp weszła na ring w kategorii wagowej 73 kg, rzucając na ring swoją przeciwniczkę Lenę Andrezek w pierwszej walce, dzięki czemu była w stanie wygrać walkę. Porażkę musiał przyznać Olivii Klegolskiej, która później w drugiej walce zdobyła złoty medal, ale w trzeciej walce potężnym kopnięciem rzucił na parkiet Agatę Sorosuchę. Zachował się srebrny medal w wadze -73 kg.

Kerstin Schmidtstorp i Johanna Schumann weszły na ring, aby zebrać kluczowe punkty rankingowe na Igrzyska Światowe 2022 w kategorii wagowej 80 kg. Johanna Sooman zmierzyła się z Ukrainką Anną Fomitską, tym razem Johanna nie znalazła przeciwko niej żadnej techniki i musiała zaakceptować porażkę. W kolejnej walce zmierzył się z Aleksandrą Grigile z Polski. Niestety Johanna doznała kontuzji kolana i została wykluczona z meczu. W długiej walce o sumo, Kerstin Schmidtstarp była w stanie rzucić na parkiet silną mistrzynię Europy juniorów Irinę Hrebenziu z harai koshi. W starciu z byłą mistrzynią Europy i świata Anną Alexandrovą z Rosji, przegrała i Kerstin Schmidtstarp musiała przejść do rundy pocieszenia, ale brąz wciąż był w zasięgu. Chęć odniesienia sukcesu i chęć konsolidacji ważnych punktów powstałych w ciągu trzech lat sprawiły, że Kerstin wyrosła poza siebie. Wygrała brązowy medal w meczu o brązowy medal z Aleksandrą Krikel z Polski.

„Kogut” w koszyku w ten weekend Jerk Frischmann z Babelsberg walczył do 115 kg. Jak zawsze Draw przywiózł mu Waję Duri z Ukrainy, a ten silny, młody zawodnik był magiczną atrakcją dla Jork na wiele meczów. Walki z nim nasilają się coraz bardziej, ale to nie wystarczy, by wygrać. Ale został wciągnięty do rundy komfortu i był w stanie ukończyć na 7. miejscu.

Wszyscy zawodnicy zmierzyli się z wyzwaniem dywizji otwartej, w której wspólnie walczyły wszystkie kategorie wagowe. Daniela, która waży zaledwie 72 kg, była jednym z najlżejszych i najcięższym zawodnikiem turnieju został wylosowany. To właśnie sprawia, że ​​ta kategoria wagowa jest tak wyjątkowa, szybkość i zwinność Danieli mierzy się z wagą i wzrostem polskiej rywalki Susannah Kristek. To jest to, co publiczność chce zobaczyć i sprawić, by sumo było wyjątkowe i przyjemne. Daniela próbowała unikać przeciwnika i być nękana przez Suparisa (stopy/stopy z płaską dłonią na klatce piersiowej przeciwnika). Dopiero gdy Susanna Cristek ją złapała, Daniela została wyrzucona z ringu. Susannah Kristek jest aktualną bliźniaczą mistrzynią Europy juniorów w 2021 roku!

READ  Korespondent ZDF Firte Mier chce Federalnego Trybunału Konstytucyjnego

Kerstin nie odniosła łatwego zwycięstwa z mistrzynią świata Herveid Ivaną Berezovską. Udało jej się jednak walczyć aż do małego finału w finale Hope, gdzie przegrała po wielkiej bitwie z Ukrainą przeciwko Victorii Sark. 5 miejsce w tak mocnej konkurencji, szaleństwo!

Jர்க்rg Frischmann walczył z ufnością o zwycięstwo nad Węgrem Patrickiem Pusasem, który nie wydawał się być kontuzjowany, a tym samym George wygrał, ponieważ Georgia była w finale przeciwko Kadyksowi. To naprawdę wyrzuciło komentarz z twarzy Jurki Subarisa. J ஜோrg przeszedł do rundy pocieszenia, wciąż mając nadzieję na zwycięstwo nad Cockpipe Miko-Logic of Poland. Niestety kolejny najsilniejszy Gruzin był w kolejnej walce i pozwolił eksplodować naszemu marzeniu o otwartym medalu z mężczyznami. Dobre 7 miejsce z emocjonującymi walkami to dobry wynik.

Na zakończenie imprezy jury nominowało sportowca, który miał odebrać targową nagrodę sportową ufundowaną przez Ambasadora Japonii z Polski! Brandenburg Sumotory Jurk Frishman otrzymał nagrodę, ponieważ traktuje swoich kolegów z drużyny z szacunkiem, niezależnie od tego, czy wygrają, czy przegrają. Ta nagroda jest warta więcej niż jakikolwiek złoty medal, twoje własne rozsądne zachowanie sportowe zostanie zauważone i będziesz postrzegany jako wzór do naśladowania.

Sędziami obok ringu były Elke Novak i Jana Harbart. Delegacji przewodniczyli dyrektor sportowy Wolfgang Jacquesward i trener Sandra Coppen-Jacquesward.

Od 11 rano 9 października Brandenburger będzie miał okazję zobaczyć fragmenty europejskiej elity walki sumo w Trifelderhall w Braisenberg und der Howell’s Wisenveck. Do tej pory zgłosiły się już Francja, Włochy, Rosja, Węgry, Polska, Wielka Brytania i Ukraina.

Continue Reading

Top News

Polska wygrywa ze standardowym pistoletem

Published

on

1. Tomas Partnick (POL), 2. Carls Olson (Szwecja), 3. Olson Stephen (DEN)

Polar Thomas Bartnik wygrał zimą finał Pucharu Europy ze standardową bronią na dystansie 300 metrów. Najlepsze szóste miejsce w Szwajcarii wywalczył Pascal Packman.

Od 24 do 26 września strzelnica Winter O’Hareball będzie mekką najlepszych europejskich snajperów na 300 metrów z ośmiu krajów. Tomas Bartnik wygrał trzyetapowy turniej z 591 punktami, więc Polak wyrównał rekord Europy ustanowiony przez Austriaka Bernharda Pickela. Srebro powędrowało do Danii ze Szwedem Carlem Olsonem (589) i Stephenem Olsonem o brąz (588). .

Najlepszy Szwajcar na szóstym miejscu
Siedmiu szwajcarskich snajperów rywalizowało ze standardowymi działami w piątek rano. Najlepszy był Pascal Packman na szóstym miejscu z 585 punktami. Pogman stracił kilka punktów, zwłaszcza na trybunie, dwie serie po 95 punktów w każdej. Gilles Dufox pozostaje w tyle z 583 pierścieniami. Sylvia Kignard i John Lokpihler zajęli odpowiednio 13. i 14. miejsce. Sandro Grouter, Sasha Tongi i Rafael Prouter zajmują 16, 20 i 21 miejsce.

Jutro, w sobotę, na pokazie zimowym odbędą się zawody z pistoletu 300m 3×40. Finał Pucharu Europy kończy się w niedzielę.

READ  Policja nie była w stanie znaleźć broni ani amunicji dla 16-letniego podejrzanego
Continue Reading

Trending