Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

ADAC GT Masters Esports Championship 2021: dramat otwierający sezon Pure

To był ekscytujący i ekscytujący początek sezonu ADAC GT Masters eSport Championship napędzanego przez EnBW Mobility + w Oschersleben. Zwycięzcą 20-minutowego sprintu został mistrz Moritz Loner (Dörr Esports). Nikodem Wiśniewski (Williams Esports) zajął pierwsze miejsce na podium w 40-minutowym wyścigu głównym. W turnieju Löhner i Jakub Brzeziński (Williams Esports) zdobyli przewagę z 61 punktami. Gdzie Löhner ma nos z przodu dzięki swojemu zwycięstwu w sprincie.


Löhner z powodzeniem rozpoczął pierwszy dzień wyścigów w ADAC GT Masters eSports Championship. Kierowca Dörr Esports rozpoczął sprint od pierwszego miejsca. Wyraźna przewaga w Oschersleben, gdzie trudno wyprzedzać na wąskim i wymagającym technicznie torze. Po raz pierwszy w programie uczestników znalazł się Szybki Start. Löhner dobrze się dogadywał, więc od początku do końca odniósł czyste zwycięstwo. “Moje starty poszły dobrze. Widziałem, że Pejic trochę zaspał, więc mogłem strzelać na wewnętrznej linii w zakręcie 1. Brzeziński przekroczył linię mety na drugim miejscu. Trzecie miejsce zajął kolega z zespołu Williams Jack Keithley. Tim Jarschel (MRS Esports ) ukończyli sprint na 10. miejscu i zajęli pierwsze miejsce w wyścigu głównym w procesie odwróconej siatki.

Dramat na początku głównego wyścigu

Ale jego szczęście trwało tylko przez krótki czas: kiedy po pierwszym okrążeniu skręcił w prawo na pozycję startową w swoim Bentleyu jako lider, nastąpiło zerwanie i Garchill odpadł. „To był silny cios”, powiedział pilot MRS. “Nadrobienie brakujących punktów będzie trudne. Ale będę naciskać jak nigdy wcześniej.” Porażkę wykorzystał Gergo Baldi (M1RA Esports), który teraz objął prowadzenie. Ale Węgier postawił na swoje szanse na zwycięstwo, gdy po obowiązkowym postoju otrzymał karę autem za nieprzestrzeganie ograniczenia prędkości w alei serwisowej. To utorowało drogę Wiśniewskiemu, który nie zrzekał się już stanowiska kierowniczego. „Jestem szczęśliwy”, powiedział zwycięzca, „ale miałem też szczęście”. “Bardzo mi przykro z powodu tego, co przydarzyło się Timowi na pierwszym okrążeniu. Potem inni piloci otrzymali mandaty. Mój dzisiejszy występ nie był najlepszy, ale ostatecznie wszystko poszło dla mnie dobrze.” A za biegunem Niemcy Florian Haas ( Dörr Esports) i Marko Bejic przekroczyli linię mety (MAHLE RACING TEAM).

READ  Raport ZDF o budynkach prefabrykowanych w Berlinie: Z życia na betonowej pustyni Marzahn

Löhner, który startował z 10. miejsca, stracił szansę na objęcie pozycji lidera na pierwszym okrążeniu. Z powodu spinu pilot Dörr Esports spadł na 22. Ale panujący mistrz był w stanie wrócić do pierwszej dziesiątki. Z kilkoma manewrami wyprzedzania, dobrze wymierzoną strategią pauz i karami za zawody, przekroczył linię mety na dziewiątym miejscu. “Jazda na pierwszym okrążeniu była oczywiście zła i kosztowała mnie wiele punktów. Strategia off-piss pozwoliła mi przynajmniej ograniczyć uszkodzenia” – powiedział Loner. Ze swoją najwyższą pozycją w sprincie i czasem okrążenia 1:22,658 minut , zdobył także nagrodę „Pole Position” oraz „Nagrodę Najszybszego Okrążenia”.

Innowacje się sprawdziły

Kierowcy przywitali nowy format 20-minutowym sprintem i ponad 40-minutowym wyścigiem głównym. Zwycięzcy Wiśniewski i Hasse powiedzieli: “Zdecydowanie zapewnia więcej rozrywki i ruchu. Myślę, że w miarę postępu sezonu zobaczymy lepsze wyścigi. Trudno jest wyprzedzić w Oschersleben. “

Sprawdził się również nowy system punktowy, w którym kierowcy do 21 miejsca mogą zbierać punkty do mistrzostw. Widzowie mogli spodziewać się wielu pojedynków na polu startowym. Od tego sezonu SimRacers zdołali również zebrać swoje pierwsze punkty w play-offach. Posiadacz kolumny otrzymuje pięć punktów, każdy o jeden punkt niżej, tak że za piąte miejsce na starcie pozostaje jeszcze jeden punkt.

Burzliwe wyścigi w mistrzostwach GT4

Pierwsza runda nowo utworzonych mistrzostw GT4 również była ciężka: Turecki Emre Ceyhan (Team Fordzilla) zdołał oderwać się od rywali z pierwszego miejsca zaraz po starcie, ale za nim doszło do trójstronnej walki Juliana Konzi, warte obejrzenia (EURONICS Gaming) oraz Jonas Wanner (T3 eSports) i Adam Pinczes (Arnage Competition). Tuż przed końcem wyścigu Pinczesowi udało się wyprzedzić Wannera i zapewnić sobie trzecie miejsce za Kunze. „To była świetna walka i jestem bardzo zadowolony z wyniku” – powiedział radośnie Węgier po wyścigu.

READ  Królowa Dżungli Ingrid Van Bergen: „Byłam atrakcyjną kobietą” - ludzie

Czterech kierowców i piąte miejsce, Matja Markovic, automatycznie kwalifikują się do następnego wyścigu mistrzostw GT 4. Pozostali kierowcy muszą wcześniej wiedzieć, gdzie Red Bull startuje, korzystając ze swojej tabeli liderów.

Drugie wydarzenie ADAC GT Masters eSport powered by EnBW mobility + odbędzie się w przyszłym tygodniu (wtorek, 8 czerwca 2021) w Red Bull w Austrii.

ADAC Motorsport