Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Xavier Naidoo: Burmistrz Klaus Roh-Madsen chce zezwolić na koncert

panorama Kontrowersyjna piosenkarka

Rostock próbuje zablokować przyjęcie Xaviera Naidoo – ale burmistrz ma obawy

Xavier Naidoo chciałby wystąpić w Rostocku.  Obywatele chcą temu zapobiec.

Xavier Naidoo chciałby wystąpić w Rostocku. Obywatele chcą temu zapobiec.

Źródło: dpa / Uwe Anspach

Mieszkańcy Rostocku sprzeciwiają się pojawieniu się muzyka i teoretyka spiskowego Xaviera Naidoo. Burmistrz Klaus Roh Madsen zawiesił na razie odwołanie koncertu – z powodów prawnych.

sBurmistrz Stoku Klaus Roh-Madsen (bezpartyjny) odwołał się od decyzji rady miejskiej, która nie zezwala na koncert kontrowersyjnego piosenkarza Xaviera Naidoo w sierpniu w ratuszu w Rostocku. Na ostatnim spotkaniu 20 maja przedstawiciele miasta zauważyli, że Naidoo był blisko związany z obywatelami Rzeszy i ruchu qunun i że podsyca urazy rasowe.

Jak miasto ogłosiło w środę, Madsen przyłączył się do obaw prawnych, które administracja miasta wyraziła wcześniej w sprawie decyzji o obywatelstwie. Ani Naidoo, ani jego management nie byli dostępni do komentowania w środę.

Miasto stwierdziło, że instytucje publiczne, takie jak Urząd Miasta, są zobowiązane do przestrzegania zasady równości. Żaden organizator ani artysta nie powinien być wykluczony, ponieważ właściciel obiektu nie podziela ich poglądów religijnych lub politycznych. Administracja argumentowała również, że odrzucenie zagraża wizerunkowi miasta. Istnieją obawy co do konsekwencji dla podobnych spraw w przyszłości.

Przeczytaj także

Sabine Luthusser Schnrenberger, Xavier Naidoo

Według miasta przechwycenie Madsena ma efekt zawieszający. Obywatelstwo ponownie rozpatrzy sprawę na następnym posiedzeniu. W przypadku, gdy rada gminy zgadza się z jej opinią, sprawa może być skierowana do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych jako jednostki samorządu terytorialnego.

Naidoo wielokrotnie pojawiał się w przeszłości w odniesieniu do tak zwanych mitów spiskowych – a także wygłaszał kontrowersyjne wypowiedzi na temat pandemii koronawirusa. W marcu 2020 musiał opuścić jury programu RTL „Deutschland sucht den Superstar”. Krytycy oskarżyli go o rozpowszechnianie rasistowskich fantazji spiskowych w filmie i podżeganie do nienawiści wobec uchodźców.

READ  ESC 2021: Gdzie oglądam półfinały w telewizji? Kto śpiewa w Niemczech?