Były BVB pro Piszczek: Götze do FC Bayern był „największą przerwą”

Published

on

Czas „kosztuje dużo energii”

Łukasz Piszczyk zakończył karierę zawodową latem i wrócił do Polski z czwartym klubem LKS Goczałkowice-Zdrój. powiedział w Podcast „Kicker spotyka DAZN”. To nie jest słowo, którego chcę użyć. Gram dla zabawy w moim rodzinnym klubie. Karierę zakończyłem w Dortmundzie”.

Reprezentant reprezentacji narodowej grał 66 razy z Borussią Dortmund od 2010 roku do końca zeszłego sezonu, zdobywając dwa mistrzostwa i trzy puchary, a także dotarł do finału Ligi Mistrzów 2013, który przegrał z Bayernem Monachium. W tym czasie trener Jürgen Klopp podpisał z Piszczykiem w 2010 roku umowę o darmowy transfer z Herthą Berlin. Czarno-żółty faworyt publiczności natychmiast zdobył tytuł: „To była dla mnie najwspanialsza historia: pochodzę z dynastii, a rok później zostałem mistrzem Niemiec”.

Piszczek powiedział, że nigdy nie był kimś, kto tak bardzo chciałby się zmienić – mógł też wyobrazić sobie spędzenie całej kariery w Berlinie. Nie mógł odmówić propozycji Dortmundu. A także dlatego, że Zagłębie Ruhry bardzo przypominało mu ojczyznę na Śląsku: „Dortmund i Polska były dla mnie prawie takie same. (…) Dlatego wiedziałem, że to jest odpowiedni klub dla mnie. Dortmund i mój charakter, mój charakter – to prawda.”

Mistrzostwo BVB kosztuje „dużo energii” – zmiana Götze „największa przerwa”

Nawet jeśli zawsze grał dla Dortmundu na wysokim poziomie, w tym 54 razy w „Pierwszej lidze”, to już nigdy nie odniósł takiego sukcesu jak w latach 2010-2013. „Największy przełom” tego zespołu, jakim jest jego charakter i sposób gry. Klasa została opisana jako doskonale ułożona i była to przeniesienie Mario Götze (29 lat; dziś Eindhoven) do Bayernu Monachium w 2013 roku. „Ponieważ pokazaliśmy, że nie będziemy grać razem na zawsze”.

Sancho, Götze & Co.: Rekord sprzedaży BVB

23 siro naprawiono | 15/16 do Sewilli | Opłata: 11 mln euro

&Kopiuj Obrazy Getty

23 Kevin Campbell | 15/16 do Bayer Leverkusen | Opłata: 11 mln euro

&Kopiuj imago صور zdjęcia

23 Leonarda Balerdiego | 21/22 do Olympique Marsylia | Opłata: 11 mln euro

21 Sven Bandar | 17/18 do Bayer Leverkusen | Opłata za przelew: 12,5 miliona euro

20 Jörg Heinrich | 98/99 dla Fiorentiny | Opłata za przelew: 12,6 mln euro

19 Emre Moore | 17/18 do Celta Vigo | Opłata: 13 milionów euro

17 Evanelsona | 02/01 do Parmy | Opłata za przelew: 15 milionów euro

17 Aleksander Izaak | 19/20 Real Sociedad | Opłata za przelew: 15 milionów euro

15 Sokrates Papastathopoulos | 18/19 do Arsenału | Opłata za przelew: 16 milionów euro

8 Abdo Diallo | 19/20 do Paryża Saint-Germain | Opłata: 32 mln euro

7 Mat Hummels | 16/17 do Bayernu Monachium | Opłata za przelew: 35 milionów euro

6 Mario Gotze | 13/14 do Bayernu Monachium | Opłata za przelew: 37 milionów euro

5 Henrikh Mkhitaryan | 16/17 do Manchester United | Opłata za przelew: 42 miliony euro

4 pkt. Aubameyang | 17/18 do Arsenału | Opłata za przelew: 63,75 mln euro

3 Chrześcijański Pulisic | 18/19 dla Chelsea | Opłaty: 64 mln euro

1 Ousmane Dembele | 17/18 do Barcelony | 135 Opłaty: 1 milion euro

W tym czasie lokalny gracz Dortmundu otrzymał stały transfer 37 milionów euro z BVB do rekordowych mistrzów. – To był szok, bo zastanawialiśmy się, co by się stało, gdybyśmy dalej tak grali – powiedział Peszek. Był zły na Gotze, który wrócił do Dortmundu w 2016 roku i jest jednym z dziesięciu graczy, którzy rozegrali więcej niż jeden mecz z polem (168), a nie: „Wszyscy są odpowiedzialni za swoją decyzję. W tym czasie Mario chciał przełączyć się na Pepa Guardiolę”.

Gotze, Kuba i Co
Z tymi profesjonalistami Piszczek często był w tereniePrzegląd
Piszczek widzi w tym, że interwał ten nastąpił jako naturalna ewolucja, jak to określił. W tym okresie inni najlepsi gracze w zespołach mistrzowskich stopniowo opuszczali BVB. Gotze zaakceptował już Shinjiego Kagawę (Man United), następnie Roberta Lewandowskiego i Matsa Hummelsa (obaj FC Bayern). Jakub Błaszczykowski wyjechał do Florencji w 2015 roku, Kevin Großkreutz do Galatasaray, a Sebastian Kehl zakończył karierę.

„Ten intensywny czas kosztował nas wtedy dużo energii. Myślę, że to normalne, że taka przerwa się zdarza, a może i powinna” – powiedział Peszek. powiedział, chciał zezwolić na „nowe wiatry”. „W końcu nadal kwalifikujemy się do Europy. Szkoda, że ​​trener postanowił nie iść dalej.

Czy były zawodowiec BVB Piszczek będzie trenerem? „Na razie przed nami jeszcze długa droga”.

Dla Piszczka bycie profesjonalnym trenerem nie jest jeszcze konkretnym celem, ale to też nie dotyczy niczego, co wyklucza: „Wiele osób mnie o to pyta, zawsze mówię, że najpierw spróbuję kilku rzeczy. Nie mogę jeszcze powiedzieć nic konkretnego.” „Gdyby widział, że mu się to podoba, mógł sobie wyobrazić ten ruch. „Ale w tej chwili jest jeszcze daleko. Widziałem wielu trenerów i widziałem, ile energii to wymaga. Jako zawodnik masz tendencję do dbania o siebie, a jako trener musisz dbać wszystkich pułapek.

EM 2024: Duże problemy ze sprzedażą biletów na EM frustrują fanów |  Sporty

Mega-Ansturm auf die letzten EM-Tickets!

In sechs Wochen startet die Fußball-EM (14. Juni bis 14. Juli) in Deutschland. Zur Freude der Fans kündigte die Uefa am Dienstag an, weitere Tickets für das Mega-Event im Sommer in den Verkauf zu geben. Doch aus Freude wurde schnell Fan-Frust: Technische Probleme legten die Seite lahm.

Die Uefa hatte am Donnerstag ab 11 Uhr nochmal ein Ticketkontingent von mehr als 100 000 Karten für diverse Spiele zur Verfügung gestellt. Doch die offizielle Uefa-Ticketplattform war wohl auf den großen Fan-Ansturm nicht vorbereitet, technische Probleme und lange Wartezeiten waren die Folge.

Technik-Panne! Riesen-Probleme bei EM-Ticket-Verkauf!

So berichteten einige Fans auf X (ehemals Twitter), dass sie ständig Fehlermeldungen angezeigt bekommen hätten. Andere klagten über Probleme bei der Identifizierung. Heißt: Das Bild, mit welchem Nutzer eine Aufgabe erledigen müssen, um sich als Mensch zu identifizieren, wurde oft nicht angezeigt.

An dieser Stelle findest du Inhalte aus Twitter

Um mit Inhalten aus Twitter und anderen sozialen Netzwerken zu interagieren oder diese darzustellen, brauchen wir deine Zustimmung.

Wie ein Sprecher des Organisationskommitees mitteilte, befanden sich zwischenzeitlich mehr als 500 000 Personen in der Warteschlange. Man tue das Beste, um die Wartezeit zu verringern, hieß es. Doch schon zuvor hatte die Seite immer wieder technische Probleme gemeldet.

Für die Tickets in der Gruppenphase wurden je nach Kategorie 30, 60, 150 oder 200 Euro aufgerufen. Lediglich für das Eröffnungsspiel Deutschland gegen Schottland wurde mehr verlangt, dort müssten die Fans tiefer in die Tasche greifen.

Klar war von Anfang an, dass Fans schnell sein müssen, denn es hieß: Wer zuerst kommt, mahlt zuerst. Doch stattdessen guckten wohl auch einige flotte Fans in die Röhre.

Bitter! Denn für viele Fußball-Fans war es wohl die letzte Chance, ein Ticket für das Fußball-Highlight im Sommer zu kommen.

Am 14. Juni eröffnet die deutsche Nationalmannschaft die Heim-EM gegen Gruppengegner Schottland (21 Uhr in München). Bis zum 14. Juli wird dann der neue Europameister ausgespielt.

Ex-Meister lässt es krachenWilde Kabinen-Party nach Aufstieg

Quelle: BILD

READ  BVB i Niklas napełniają dzbanek! Czy w transporcie będzie duży hałas? | Sporty

sport

Mavs wygrywa piąty mecz pokonując Clippers

Published

on

Los Angeles Clippers (Z4) vs Dallas Mavericks (Z5) 93:123 (BOXSCORE), Seria: 2-3

Würzburger trafił pięć trójek w piątym meczu i zdobył 15 punktów (5/7 za trzy punkty, 3 zbiórki) dla Mavericks. Ten wielki zawodnik podkręcił Mavs w drugiej kwarcie swoimi przełożeniami, podczas gdy Clippers nie mieli nic wspólnego. Luka Doncic przejął prowadzenie po przerwie, a Słoweniec 14 ze swoich 35 punktów (14/26 FG, plus 7 zbiórek i 10 asyst) przejął w trzeciej kwarcie, którą goście wygrali 33:23.

Z drugiej strony Kyrie Irving (14, 6/14) strzelił tym razem mniej goli, ale radził sobie w defensywie z Jamesem Hardenem (7, 2/12, 7 asyst, 4 gole) i zagrał bardzo dobrze dla zespołu. Derrick Jones Jr. (12, 3 bloki), Derrick Lively II (12, 7 zbiórek) i Jaden Hardy (14, 5/8), który wszystkie swoje punkty zdobył w doliczonym czasie gry, również zdobyli dwucyfrową liczbę punktów.

„Gwiazdy” szczególnie rozczarowały Clippers. Harden ledwo znalazł dla siebie jakieś przewinienie, a Paul George (15, 4/13, 11 zbiórek) przez długi czas był niewidoczny i dopiero pod koniec trzeciej kwarty miał dobrą fazę. Ivica Zubac zdobył 15 punktów (7/8), ale trener Clippers Ty Lue wolał w niektórych momentach ufać Masonowi Plumlee (3, 1/5), ten jednak rozegrał bardzo słaby mecz. Daniel Theis (3, 1/1 3 zbiórki, 1 zbiórka w 4 minuty) po raz pierwszy w tej serii został użyty w doliczonym czasie gry, a Lue na krótko wypróbował PJ Tuckera, ale ta akcja również osłabła.

READ  Przewrót transferowy do Eintrachtu Frankfurt? Gwiazda Francji jest w drodze

sport

Zwycięstwo w piątym meczu z Kiltern: Koszykarze Alby zdobyli swoje pierwsze mistrzostwo Niemiec

Published

on

Stan na: 1 maja 2024 r. o 17:41

Tytułowy debiut był sukcesem: Alba Berlin znokautowała obrońcę tytułu Kilterna i wygrała emocjonujący finał przed wyprzedaną publicznością. Jest to pierwszy tytuł DBBL dla berlińczyków.

Zaledwie dwa lata po awansie do kobiecej Premier League koszykówki, koszykarze z Alby Berlina Ich pierwsze mistrzostwo. W środę drużyna pod wodzą kapitan Leny Gulish wygrała decydujący, piąty finał z Rotronic Stars Kiltern z wynikiem 68:53 (27:26).

Najlepszym strzelcem była Deshira Thomas z 18 punktami.

Koszykarze Alby zdobywają swój pierwszy punkt meczowy o tytuł

więcej

Wyprzedane

Podczas poprzedniego spotkania w Summeringhall w Berlinie dziesięć dni wcześniej niespodziewany występ silnej drużyny gospodarzy, Alby Berlin. 47:68 Zaginiony. Dla gospodarzy ważne było uniknięcie kolejnej porażki u siebie w decydującym finale, a zespół otrzymał ogromne wsparcie z trybun w Hali Berlińskiej, która była całkowicie wyprzedana przy 2400 widzach.

Już w pierwszych minutach zawodnikom obu drużyn wyraźnie drżały ręce. Liczne straty i niecelne strzały z wolnych pozycji zaowocowały stosunkowo niskimi punktami już po niecałych pięciu minutach, a Berlin prowadził 5:4.

Potem jednak nastąpiła intensywna i zacięta końcówka sezonu, której atrakcyjność polegała szczególnie na agresywnej obronie obu drużyn. Wiele pojedynków indywidualnych toczyło się bezpośrednio pod koszami, gdzie akcja zmieniała się. Z dystansu obu drużyn nie działo się zbyt wiele. Pod koniec pierwszej kwarty środkowa z Aleksandrii Maggie Mulligan w zaskakujący sposób zablokowała zwolnienie Raska, gdy ten poszedł na przerwę.

Albus Sterling Brown (obrazy imago/Tilo WiedenSOLER)

Dobra passa Alby dobiegła końca

więcej

Alba poprawia się w grze

Po tym, jak początkowo obie drużyny grały na równych zasadach, goście na początku drugiej kwarty odsunęli się od północnego Schwarzwaldu, między innymi dlatego, że udało im się oddać dwa skomplikowane strzały do ​​kosza: Kurtagia Sanders uderzyła z połowy dystansu minął zegar czasu akcji, a jej koleżanka z drużyny Adrienne strzeliła gola. Trafiła także kolejny strzał i zdobyła rzut wolny, który umieściła w koszu na prowadzenie 21:13.

Ale Berlińczycy weszli w mecz coraz lepiej, wspierani przez szaloną publiczność: Mulligan trafił pierwszą trójkę w meczu, Deshira Thomas w krótkim czasie popełniła dwa faule i wykorzystała wszystkie cztery rzuty wolne, a Lena Snyder zrobiła to . Z pół dystansu. Gospodarze schodzili na przerwę z prowadzeniem 27:26.

Nerwy Alby są nadal mocne

Również w drugiej połowie mecz charakteryzował się wieloma stratami, a czasem desperackimi strzałami, gdyż zegar czasu akcji bił niemiłosiernie. Kapitan i rozwijająca się zawodniczka Lena Golish również miała tego dnia kilka prób kosza, ale znów zabłysnęła szybkimi ruchami w polu karnym i szybkimi podaniami. Podobnie było w ostatnich sekundach trzeciej kwarty, kiedy posłała piłkę do samodzielnej Niny Rosemeier, która trafiła za trzy punkty i objęła prowadzenie 43:42. W tym samym momencie zawyła syrena finałowego ćwierćfinału.

W ostatniej kwarcie berlińczycy coraz bardziej potrafili cierpliwie pozwalać piłce biegać, nawet w upale, aż do momentu, gdy lepszy w pozycji zawodnik dobiegł do mety. Deshira Thomas coraz bardziej przejmowała inicjatywę, stawiając swoich kolegów z drużyny w centrum uwagi i pięknie oddając swoje strzały.

Na trzy minuty przed końcem, gdy większość z 2400 widzów nie siedziała już na swoich miejscach, Snyder podjęła wstępną decyzję: gdy zegar akcji dobiegał końca, oddała swój rzut za trzy punkty i wyprowadziła swój zespół na prowadzenie o dziesięć punktów. zwrotnica. Zaraz potem wyraźnie sfrustrowane Celtic Women pozwoliły, aby piłkę ukradła im Marie Bertholdt, która osamotniona wpadła do kosza i z łatwością zamieniła się na stratę.

Berlińczycy nie mogli pozwolić, aby odebrano im zwycięstwo i zostali koronowani na nowych mistrzów Niemiec.

Promocja 2 lata temu

Alba Berlin, która dopiero na sezon 2022/23 awansowała do DBBL Premier League, tegoroczną rundę główną zakończyła na pierwszym miejscu w tabeli. W drodze do finałowego meczu kwalifikacji berlińczycy pewnie pokonali Royals Saarlouis i Geza Lions MBC 3:0.

READ  Poruszasz się po domu? Barcelona proponuje nową ofertę dla Roberta Lewandowskiego!

Transmisja: rbb24 Inforadio, 1 maja 2024, godz. 17:30