Kosztowne zwycięstwo Bayernu nad Augsburgiem

Published

on

Stan na: 29 stycznia 2024 r. o godzinie 00:00

Bayern Monachium zapłacił wysoką cenę za zwycięstwo nad Augsburgiem w lidze niemieckiej po kontuzji Kingsleya Comana. W meczu doszło do pięciu interwencji VAR i dwóch rzutów karnych w końcówce. Monachium pokonało dzielnego Augsburga 3:2 (2:0).

Młody Alexander Pavlovic podziękował swojemu trenerowi Thomasowi Tuchelowi za powołanie go na startera już przy pierwszym golu (23. minucie), a gwizdkiem pod koniec pierwszej połowy Alphonso Davies zwiększył ostatnio swoją krytykę (45 + 5). Po przerwie Ermidin Demirovic był bliski zdobycia gola (52. miejsce), ale Harry Kane strzelił gola i zakończył swoją krótką porażkę (61. miejsce). To 23. gol Kane'a w tym sezonie. Manuel Neuer obronił rzut karny, który wyrządził Svenowi Michelowi (86. minuta). Następnie Demirowicz pewnie w końcówce meczu wykonał drugi rzut karny Augsburga (90+4).

• Na taśmie na żywo: Augsburg – Bawaria
    Prawa strzałka

• Runda 19

„Wiedzieliśmy już, czego się spodziewać: Augsburg przegrał jedynie z Leverkusen i spadł z pierwszej szóstki w lidze”.Trener Bayernu Thomas Tuchel z satysfakcją powiedział do mikrofonu programu sportowego: „Ale jeśli musisz walczyć, musisz walczyć, a gdy odniesiesz sukces, poczujesz się lepiej”. – Po prostu zabrakło nam trochę szczęścia.Jesse Thorup, kolega Tuchela z Augsburga, powiedział w programie sportowym: „A jeśli chcesz pokonać Bayern Monachium, potrzebujesz szczęścia. Ale widziałem na boisku drużynę, która pokazała wszystko”.

FCA z dużą ilością samoświadomy

Fakt, że Augsburg pokazał szczególną wiarę w siebie po niedawnym zwycięstwie u siebie z Monachium, był od razu widoczny w pierwszej połowie meczu. Demirovich w trzeciej minucie przetestował bramkarza Bayernu Neuera strzałem z 14 metrów.

Niecałe dwie minuty później sędzia Christian Dangert gwizdnął na ręczny rzut karny przeciwko Monachium: Matthijs de Ligt otrzymał piłkę w ramię. Asystent wideo widział jednak, że do zagrania doszło na skraju pola karnego – nie było kary, a kolejny rzut wolny nie przyniósł żadnego rezultatu.

Augsburg celebrował bramkę w 12. minucie: Elvis Rexhabe posłał piłkę obok Bayernu po kopnięciu bocznym. Jednak główka Philippa Tietza została celowana z pozycji spalonej. Trzecia ważna akcja meczu również wymagała zastosowania systemu VAR: po ostrym rzucie rożnym Rafaela Guerrero młodzik Pavlovic, który od początku grał w podstawowym składzie, szybciej zmienił się w polu karnym i rozbił piłkę nieprzerwanie zmierza do celu. Gol z kolei.

Dominic Fisher, Program sportowy, 27 stycznia 2024, 18:51

Wcześniej Pavlovic zajmował się bramkarzem Augsburga Finnem Dahmenem i mógł być na spalonym, gdyby Leon Goretzka przedłużył rzut rożny. Nie udało się jednak udowodnić, że Goretzka dotknął piłki.

Koeman z Bayernu również doznał kontuzji więzadła wewnętrznego i będzie pauzował przez kilka tygodni

Bayern musiał jednak zapłacić za tę bramkę bardzo wysoką cenę: Kingsley Coman został kopnięty w polu karnym Augsburga i został zmieniony z powodu kontuzji. Po ostatnich porażkach Dayota Upamecano, Konrada Laimera i Joshuy Kimmicha to kolejna wymuszona przerwa dla czołówki monachijskich zawodników.

W sobotni wieczór drużyna z Monachium ogłosiła, że ​​reprezentant Francji naderwał więzadło krzyżowe w lewym kolanie. Skrzydłowy zostanie królem strzelców finału Ligi Mistrzów 2020 „W nadchodzących tygodniach” tęskni.

Mike Sexton, Sportschau, 27 stycznia 2024 o 17:55

Błędy w obronie dają nadzieję Augsburgowi

Augsburg cieszył się, gdy po przerwie Demirowicz obniżył wynik na 1:2. Nadzieję na odwrócenie losów spotkania od bramki Fogerstadt czerpał nie tylko z faktu, że Kevin Mbabu w ogóle nie został zaatakowany z prawej strony i potrafił ostro dośrodkować. Lewy obrońca Davies ruszył dalej, a obrona była zupełnie pusta.

VAR, IV

Następnie Kane strzelił gola z wyraźnego spalonego – kiedy Jamal Musiala dośrodkował piłkę w pole karne sześciojardowe, gwiazdor Monachium był prawie metr od obrony. Ale: Christian Jakic zdjął piłkę z nogi Musiali, więc piłka poszła od przeciwnika do Kane'a. Po raz czwarty włączono VAR, a Dingert osobiście obserwował sytuację na ławce rezerwowych. Czwarta decyzja z dużym udziałem – i czwarta jest prawdziwa w duchu futbolu. „Ostatecznie chodzi o podjęcie właściwej decyzji, ale dla nas to również była ciężka praca”.Sędzia Dangert powiedział w programie sportowym: „Ale na przykład rzut karny Manuela Neuera: nie można było tego zauważyć na boisku. Brawa dla centrum wideo w Kolonii i Saschy Stegmanna, ostatecznie obraz był wyraźny i to była prawda”.

Program sportowy Dominica Fishera 27 stycznia 2024 o 19:01

Gospodarze jednak dalecy byli od poddania się: Manuel Neuer utrzymał dwubramkowe prowadzenie, gdy po nieudanym ruchu obronnym Erica Diera Belgo podał mu piłkę w głowę, która z bliskiej odległości poleciała prosto w stronę bramki, Neuer piorunem- zapięty refleks na piłce.

Matthijs Till zmarnował świetną okazję na podwyższenie na 4:1 dziesięć minut przed końcem po tym, jak Leroy Sane posłał mu błyskotliwą główkę, ale Till trafił tylko we właściwy słupek.

Dwa rzuty karne dla Augsburga w końcówce

Potem znowu zrobiło się ciekawie. Podczas akcji obronnej bramkarz Monachium Neuer uderzył Felixa Udujaya w tył głowy. Teraz interweniował sędzia asystent wideo i Neuer obronił rzut karny Michela.

Ale to nie wystarczyło: Thomas Müller, który niedawno został zmieniony, uderzył Demirovica stopą w siedem minut doliczonego czasu gry we własnym polu karnym i podyktowany został rzut karny bez interwencji asystenta wideo. Demirowicz natychmiast wskazał na siebie i skręcił w lewo. Augsburg ponownie rzucił wszystko do przodu, ale wraz z upływem czasu Monachium zdołało utrzymać niewielką przewagę.

Augsburg w Bochum, Bawaria vs Gladbach

Augsorg zagra z Bochum w 20. rundzie. Monachium zagra z Gladbach na oczach własnych fanów (sobota, 3 lutego 2024 r., godz. 15:30).