Connect with us

Economy

Santander X rozpoczyna globalny konkurs dla firm dbających o środowisko, Gütsel, magazyn miejski dla Gütersloh od ponad 25 lat z kulturą, datami, wydarzeniami, wiadomościami, archiwami wiadomości, handlem detalicznym, usługami, gastronomią, zdrowiem, homeopatią i przewodnikiem biznesowym

Published

on

Artykuł z dnia 8 maja 2021 r

Mönchengladbach (ots) we współpracy z Fundacją Oxentia, Banco Santander uruchomił Santander X Environmental Challenge w jedenastu krajach. Inicjatywa skierowana jest do przedsiębiorców, którzy swoimi innowacyjnymi pomysłami wnoszą wkład w bardziej zrównoważoną gospodarkę i wnoszą wkład w realizację Porozumienia w sprawie ochrony klimatu z Paryża.

Przejście na zieloną gospodarkę będzie jednym z największych wyzwań stojących przed światowymi społeczeństwami po pandemii COVID-19. Nacisk kładziony jest na promowanie bardziej odpornej, bardziej inkluzywnej i mniej emisyjnej gospodarki jako głównej siły napędowej ożywienia gospodarczego. Anna Putin, prezes Banco Santander, wyjaśnia: „Wirus Covid-19 spowodował globalny kryzys zdrowotny i spowolnienie w gospodarce światowej, ale nie spowolnił zmian klimatycznych. Do końca XXI wieku nasza planeta będzie miała temperaturę trzech stopni i jak dotąd przekroczy ustalony próg 1,5 stopnia. W porozumieniu paryskim. Jeśli tego nie zapobiegniemy, konsekwencje będą tragiczne dla naszej planety. ”Stwierdza wyraźnie:„ To wyzwanie stanowi prawdziwy szansa na zieloną rewolucję, która wymaga ogromnych inwestycji w nowe technologie.

Wyzwanie środowiskowe Santander X jest otwarte dla firm o już ugruntowanej pozycji, osiągających roczną sprzedaż na poziomie od 200 000 do 5 milionów euro za pomocą samego produktu lub usługi. Wyzwanie jest skierowane do firm z Niemiec, Argentyny, Brazylii, Chile, Hiszpanii, Meksyku, Portugalii, Polski, Wielkiej Brytanii, Urugwaju i Stanów Zjednoczonych. Pozytywny wpływ innowacji wprowadzonych w przejrzysty sposób w aplikacji powinien być uzasadniony kluczowymi liczbami i danymi. Ponadto wnioski muszą odnosić się do jednej z następujących dwóch kategorii konkurencji w odniesieniu do zmiany klimatu:

Grupa międzynarodowych ekspertów oceni uczestników i ich nowatorskie pomysły oraz wybierze dwudziestu finalistów. Są zaproszeni do zaprezentowania swoich projektów międzynarodowemu jury złożonemu z czołowych ekspertów w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, przedsiębiorczości i globalnych inwestycji 26 kwietnia 2021 r. Sześciu zwycięzców, po trzech w każdej z dwóch kategorii, otrzyma po 20 000 euro na dalszy rozwój swoich projektów. Otrzymują również spersonalizowaną opiekę mentorską od ekspertów z Oxentia Foundation Network i są dobrze widoczni na kanałach Santander i mediach społecznościowych.

READ  Aldi wprowadza nowoczesność - i reaguje na ważny trend

Santander X Environmental Challenge to drugie globalne wyzwanie uruchomione przez Santander X, globalną sieć przedsiębiorczości Banco Santander. To kolejny przykład zaangażowania banku na rzecz odpowiedzialnej przedsiębiorczości jako jednej z głównych sił napędowych ożywienia gospodarczego i zatrudnienia. Tylko w 2020 roku bank wsparł 32 700 przedsiębiorców w realizacji inicjatyw dotyczących zrównoważonego rozwoju.

Dyrektor generalny Oxentii, Steve Cleverley, powiedział: „Fundacja Oxentia jest podekscytowana współpracą z Santander X w zakresie wyzwania środowiskowego. Naszą misją jest umożliwienie najbardziej utalentowanym ludziom wywarcia znaczącego wpływu poprzez zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy i środowiskowy”. Cieszymy się, że możemy współpracować z Santander X, największym przedsiębiorczym talentem na świecie, który może sprostać najpilniejszemu wyzwaniu na naszej planecie ”.

Przedsiębiorcy chcący wziąć udział w konkursie mogą zarejestrować się do 8 kwietnia 2021 r. Na stronie www.santanderx.com. Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie www.santander.com/santander-x-environmental-challenge-en.

O Banco Santander i ich zaangażowaniu w zrównoważony rozwój

Banco Santander nadal czyni postępy w dążeniu do trwałego wzrostu gospodarczego sprzyjającego włączeniu społecznemu i walki ze zmianami klimatycznymi. Firma już osiągnęła neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla we własnym biznesie iw tym tygodniu ogłosiła swój cel zerowej emisji dwutlenku węgla netto w całej grupie do 2050 roku; W związku z tym wyznaczył swoje pierwsze cele w zakresie usuwania dwutlenku węgla, aby ułatwić przejście na gospodarkę niskoemisyjną. W 2030 r. Dostosuje swój portfel wytwórczy do porozumienia paryskiego, zaprzestanie finansowania odbiorców energetyki z węgla kamiennego o ponad 10% i zakończy udział w światowym wydobyciu węgla kamiennego. W międzyczasie będzie nadal podejmować kroki w celu zmniejszenia swojego zasięgu i pomagać swoim klientom w przejściu na zieloną gospodarkę.

Oxentia Foundation i jej zaangażowanie w innowacje i globalną przedsiębiorczość

Fundacja Oxentia została założona, aby wspierać cel Oxentii, jakim jest zajęcie się globalnymi nierównościami poprzez innowacje i działania na rzecz przedsiębiorczości. Na całym świecie Oxentia projektuje, opracowuje i obsługuje nagrody, konkursy i programy wspierające innowatorów i przedsiębiorców na wczesnym etapie rozwoju w celu zwiększenia komercjalizacji projektów innowacyjnych opartych na nauce i technologii, które mają wpływ na cele zrównoważonego rozwoju ONZ. Oxentia wywodzi się z Oxford University Innovation Technology Transfer Company z Uniwersytetu Oksfordzkiego w celu świadczenia specjalistycznych usług zarządzania innowacjami klientom z sektora publicznego i prywatnego na całym świecie. Podejście Oxentii opiera się na silnej spuściźnie Oksfordu z ponad 30-letnim doświadczeniem we wspieraniu innowacji akademickich i przedsiębiorczości w Oksfordzie oraz w ponad 70 krajach na całym świecie.

READ  Czytanie w Brunszwiku: czego doświadcza Zbawiciel

Pod względem liczby klientów Santander Consumer Bank AG jest jednym z 5 największych prywatnych banków w Niemczech. Oferuje klientom indywidualnym i korporacyjnym szeroki wachlarz usług finansowych różnymi kanałami. Niezależnie od tego, czy chodzi o online, za pośrednictwem doradztwa wideo, czy osobiście w oddziale – Santander oferuje szeroki zakres usług i produktów obejmujących szeroki zakres rachunków czekowych i kart kredytowych po pożyczki hipoteczne i firmy związane z papierami wartościowymi. W Niemczech bank jest największym niezależnym finansistą producenta mobilności, a także liderem w dziedzinie dóbr konsumpcyjnych. Siedziba należącej w całości do hiszpańskiego banku Santander znajduje się w Mönchengladbach. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.santander.de.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Ruch – Przejście graniczne zamknięte: Rolnicy blokują autostradę w Polsce – Gospodarka

Published

on

Ruch – Przejście graniczne zamknięte: Rolnicy blokują autostradę w Polsce – Gospodarka

Frankfurt nad Odrą (dpa) – Od niedzielnego popołudnia protesty rolników w Polsce doprowadziły do ​​poważnych zakłóceń w ruchu na przejściu granicznym na autostradzie A12 w pobliżu Frankfurtu nad Odrą. Rzecznik policji powiedział: „Od skrzyżowania Frankfurt (Oder) Mitte ruch tranzytowy zostanie przekierowany na drogę B112”. Autostradą nie można wjechać ani zjechać. Na razie natężenie ruchu na autostradzie jest pod kontrolą. Policja uważa, że ​​zakłócenia mogą trwać kilka dni, aż do środy.

Operator polskiej autostrady A2 poinformował na swojej stronie internetowej, że odcinek od granicy niemiecko-polskiej do skrzyżowania z autostradą Świecko został zamknięty. Po stronie polskiej utworzono objazdy. Należy spodziewać się korków. Protest ma potrwać do środy do godziny 22:00. Blokada rozciąga się od węzła drogowego Świecko (Landesstraße 29) aż do granicy z Niemcami.

Trwające od tygodni protesty polskich rolników skierowane są przeciwko polityce rolnej UE, ale także przeciwko importowi tanich produktów rolnych z Ukrainy.

© dpa-infocom, dpa:240317-99-370884/2

READ  Polska: rozpoczęła się kampania wyborcza - Polityka
Continue Reading

Economy

Pirackie kopie europejskich samochodów trafiają na linie produkcyjne w Rosji

Published

on

Pirackie kopie europejskich samochodów trafiają na linie produkcyjne w Rosji
  1. Strona główna
  2. Praca

Naciska

W miarę wycofywania się zachodnich firm z Rosji zacieśniają się stosunki gospodarcze między Rosją a Chinami. Instrukcja: Citroen C5 Aircross.

Moskwa – Chociaż fronty między Rosją a Zachodem stwardniały w wyniku wojny ukraińskiej, produkty europejskie są nadal obecne w Rosji. Jest to szczególnie widoczne w branży motoryzacyjnej. Na przykład Citroën C5 Aircross produkowany jest w Kałudze, na południowy zachód od Moskwy, chociaż europejski producent samochodów Stellantis wstrzymał produkcję w Rosji w 2022 roku ze względu na sankcje.

Pirackie kopie Citroena C5 produkowane są w Rosji

Rosyjska firma Automotive Technologies ogłosiła, że ​​rozpoczęła produkcję tej serii modeli. Dostawę pojazdów zaplanowano na maj 2024 r. „27 marca w fabryce w Kałudze rozpoczęła się seryjna produkcja Citroëna C5 Aircross” – czytamy w komunikacie prasowym Automotive Technologies. Strona internetowa firmy jest chwilowo niedostępna.

Zgłoszono w lutym Reutera Po raz pierwszy dostępne są aż 42 zestawy Chiny Zostały sprowadzone do montażu Citroëna w dawnej fabryce Stellantis. Komponenty nie pochodzą jednak z Francji, ale z chińskiej grupy Dongfeng Motor Group.

W oświadczeniu Stellantis podał, że w grudniu 2023 r. podjął decyzję, że „stracił kontrolę nad swoimi jednostkami w Rosji”. Europejski producent samochodów posiadał 70% udziałów w fabryce, a pozostałe 30% należało do Mitsubishi. wysoki Silnik samochodu i sport Automotive Technologies przejęło obecnie fabrykę, w której nadal produkowane są samochody francuskiego producenta samochodów, a konkretnie C5 Aircross.

Sankcje nałożone na Rosję są przyczyną cierpień także europejskich przedsiębiorstw

Po eskalacji w lutym 2022 r. zachodnie firmy stopniowo wycofywały się z Rosji. Jednocześnie rozwinęły się stosunki gospodarcze Rosji z Chinami, w tym w sektorze motoryzacyjnym. Dane dotyczące handlu chińskiego za ubiegły rok pokazują, że eksport samochodów do Rosji był około siedmiokrotnie większy niż w 2022 r., co zwiększyło jego wartość o około 10 miliardów dolarów.

READ  Polska skazana na wielomilionową grzywnę – Unia Europejska pokazuje zęby
Citroën C5 Aircross: Partner Stellantis, firma Dongfeng, dostarcza zestawy do modeli francuskiego producenta. © Imago/Aleksiej Nikolski

Stellantis kilka miesięcy temu ogłosił, że w wyniku zaprzestania produkcji w Rosji stracił 144 mln euro, w tym 87 mln euro w gotówce i jej ekwiwalentach. Jednak Wspólnocie Europejskiej udało się podnieść po tej porażce: w 2023 r. grupa osiągnęła zysk w wysokości 2,2 mld euro, po wcześniejszej stracie w wysokości 354 mln euro.

Chiny wspierają Putina komponentami do europejskich samochodów

Z danych celnych wynika, że ​​Stellantis nie był zaangażowany w wydarzenia w Kałudze ani nie był o nich świadomy. Ale w jaki sposób komponenty potrzebne Rosji docierają do Chin? Tam firma samochodowa prowadzi spółkę joint venture z Dongfengiem, za pośrednictwem której modele Stellantis są produkowane i sprzedawane w Chińskiej Republice Ludowej.

Nie jest jasne, czy sprzęt zawiera części objęte zachodnimi sankcjami wobec Rosji Reutera Nie jasne. Ponieważ jednak komponenty pochodzą z Chin, odgrywa to rolę drugorzędną. Nawet oryginalne części od niemieckich producentów klasy premium aż do początku wojny trafiały do ​​Federacji Rosyjskiej przez kraje trzecie. (BF)

Continue Reading

Economy

Wyniki gospodarcze Polski są obecnie najlepsze w historii

Published

on

Wyniki gospodarcze Polski są obecnie najlepsze w historii

Polska gospodarka w ostatnich latach rozwija się bardzo dobrze. Potwierdzenie dobrej sytuacji można znaleźć w najnowszych danych Eurostatu. PKB Polski wzrósł po 2015 roku o ponad 33%; Lepiej radzą sobie jedynie kraje podające się za raje podatkowe.

Dobre lata dla polskiej gospodarki

Z pewnością wielu ekonomistów jest zgodnych, że Polska przeżywa obecnie złoty wiek gospodarczy. Takie głosy z pewnością byłyby słuszne. Jak pokazuje analiza danych historycznych, dystans do Zachodu jest mniejszy niż kiedykolwiek od 2018 roku. Obecnie PKB Polski na mieszkańca stanowi około 70% PKB Włoch, Anglii, Francji, Szwecji i Holandii. To znakomity wynik, bo za czasów Lecha Wałęsy odsetek ten wynosił zaledwie 30%.

reklama

Co ciekawe, był to jeden z najgorszych okresów w historii. W czasach komunizmu PKB na mieszkańca we wspomnianych krajach wynosił około 40% PKB na mieszkańca. Wynik był bardzo podobny w II Rzeczypospolitej. Historycznie rzecz biorąc, Polska była najbliżej Zachodu za czasów Henryka Walezego i Stefana Batorego. W tamtym czasie PKB kraju na mieszkańca wynosił około 60% średniego PKB na mieszkańca Włoch, Anglii, Francji, Szwecji i Holandii. Na tle Europy Zachodniej kraj nadwiślański jest obecnie najbogatszym w całej swojej historii.

Tak dobry wynik nie byłby możliwy bez dwóch czynników. Recesja gospodarcza we Włoszech i Francji z pewnością wywarła znaczący wpływ, ale na taki wynik w dużej mierze wpłynął bardzo dynamiczny wzrost gospodarczy, jakiego Polska doświadczyła w ostatnich latach. Bo okazuje się, że w latach 2015-2023, po krajach podających się za raje podatkowe, Polska zajmuje drugie miejsce.

Wzrost PKB Polski jest imponujący

Ostatnie kilka lat to okres wielkiej koniunktury gospodarczej. Po 2015 roku sytuacja gospodarcza w krajach Europy Południowej zaczęła się poprawiać. Polska radziła sobie wyjątkowo dobrze przez ostatnie osiem lat, nawet biorąc pod uwagę, że kraje postkomunistyczne rozwijały się w tym okresie średnio znacznie szybciej.

READ  Polska: rozpoczęła się kampania wyborcza - Polityka

W porównaniu z 2015 r. irlandzki PKB wzrósł najbardziej i wyniósł 59,6%. Malta zajmowała drugie miejsce w UE ze wzrostem na poziomie 57,9% do czwartego kwartału 2023 r. Na podium znalazł się Cypr, którego gospodarka w ostatnim kwartale ubiegłego roku była o 44,9% większa niż w 2015 r.

Polska zajęła czwarte miejsce. PKB Polski w ostatnim kwartale 2023 r. był o 33,2% wyższy niż w 2015 r., przy czym nie należy zapominać, że kraj wychodził z pandemii, wojny na Ukrainie i kryzysu energetycznego. Ponadto wszystkie kraje poprzedzające Polskę uznawane są za raje podatkowe. Ich wartości PKB są zatem zniekształcane przez międzynarodowe korporacje i nie odzwierciedlają stanu gospodarki kraju.

Na czele znajdują się kraje postkomunistyczne i Dania

Które kraje zdołały jeszcze wykazać się w ostatnich latach silnym wzrostem gospodarczym? Rumunia podąża śladem Polski, gdzie wzrost PKB osiągnął 33,1%. Wynik Chorwacji również był imponujący, ze stopą wzrostu wynoszącą 31,6%. Co ciekawe, w odróżnieniu od piątki najlepszych krajów, przed pandemią kraj ten nie znajdował się w czołówce. Jednakże dobrobyt i wprowadzenie euro poprawiły wyniki gospodarcze tego małego bałkańskiego kraju.

Bardzo wysokie były także Słowenia (+28,2%), Litwa (+26,8%), Węgry (+25,4%), Bułgaria (+24,5%), Dania (+21,7%) i Estonia (+19,4%). Na liście dominują zwłaszcza kraje postkomunistyczne. Zjawisko to nie jest zaskakujące, gdyż jest to konwergencja gospodarcza obserwowana w Unii Europejskiej od wielu lat. Bogate kraje rozwijają się wolniej, a biedne kraje nadrabiają zaległości i zmniejszają dystans do krajów bogatych. Skutkiem tego zjawiska było zwiększenie osadnictwa gospodarczego w Unii Europejskiej.

Największą niespodzianką może być tutaj wynik zamożności Danii. Sekretem tak wysokiego wzrostu w tym 6-milionowym kraju jest… lek przeciw otyłości. Wegovy to nowy lek, którego celem jest zmiana sposobu walki z otyłością na całym świecie. Lek uczynił duńską firmę Novo Nordisk najcenniejszą firmą w Europie i zajmuje 14. miejsce na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej, wyprzedzając takie firmy jak Tesla, Walmart, Exxon Mobil, Mastercard, LVMG, Samsung, Toyota i Johnson & Johnson. .

READ  Polska skazana na wielomilionową grzywnę – Unia Europejska pokazuje zęby

Niemcy są na dnie Unii Europejskiej. Jej wzrost gospodarczy był najwolniejszy

Każdy wyścig ma zwycięzców i przegranych. Kto spisał się najgorzej w ostatnich latach? Niemcy zanotowały najniższy wzrost PKB. Niemiecka gospodarka jest obecnie tylko o 7,8% większa niż w 2015 roku. Do głównych przyczyn zaliczają się problemy z niemieckim przemysłem samochodowym oraz przerwanie dostępu do taniego gazu z Rosji. Wysokie ceny gazu sprawiły, że niemieccy producenci stali się mniej konkurencyjni.

Fińska gospodarka wzrosła zaledwie o 8,3%. Włochy również wypadły słabo, a wzrost PKB wyniósł zaledwie 8,5%. Francja (+9,2%), Austria (+9,3%) i Grecja (+10,5%) również należą do krajów o najniższej stopie wzrostu po 2015 r.

źródło: Forsal

Continue Reading

Trending