Connect with us

science

Zwiększone ryzyko związane z jedzeniem produktów mlecznych — praktyka lecznicza

Published

on

Zwiększone ryzyko związane z jedzeniem produktów mlecznych — praktyka lecznicza

Produkty mleczne jako wyzwalacz raka prostaty?

zużycie wyższe niż Nabiałzwłaszcza mleka, wydaje się mieć znacznie zwiększone ryzyko infekcji u mężczyzn Rak prostaty do podłączenia. Według ostatnich badań ryzyko wzrasta nawet przy stosunkowo niskim spożyciu.

W nowym badaniu eksperci z Uniwersytet Loma Linda Badanie, czy istnieje możliwy do wykazania związek przyczynowy między produktami mlecznymi lub wapniem w diecie a rakiem prostaty. Wyniki zostały opublikowane wAmerican Journal of Clinical NutritionKlatka piersiowa.

związane z rakiem prostaty

Zespół ocenił spożycie w diecie ponad 28 000 mężczyzn z Ameryki Północnej, reprezentujących szeroką gamę Produkty mleczne i żywność zawierająca wapń konsument. W zasadzie wszyscy uczestnicy byli bez raka.

Eksperci z pomocą wybierają jedzenie dla uczestników ankiety dotyczące spożycia żywności. Ponadto rejestrowano dane demograficzne, możliwy wywiad rodzinny w kierunku raka prostaty, aktywność fizyczną, spożycie alkoholu, badania przesiewowe w kierunku raka prostaty oraz wskaźnik masy ciała (BMI).

Naukowcy monitorowali stan raka prostaty uczestników przez średni okres około osiem lat Na podstawie danych z państwowego rejestru nowotworów. To było w końcu 1254 nowych przypadków raka prostaty zaobserwowane wśród uczestników w okresie obserwacji.

Zidentyfikowano źródła wapnia

W badaniu rozróżniono również włączenie Wapń produktów mlecznych oraz spożycie orzechów, nasion, warzyw kapustnych i innych warzyw, roślin strączkowych, owoców i wzbogacanych zbóż.

Zespół wykorzystał model statystyczny, aby skupić się na spożyciu nabiału niezależnie od innych czynników, takich jak spożycie wapnia z innych pokarmów, wywiad rodzinny w kierunku raka prostaty lub wiek.

Ryzyko raka prostaty wzrasta o 25% z produktów mlecznych

Okazuje się, że mężczyźni, którzy codziennie spożywali około 430 gram nabiału (1 3/4 szklanki mleka) 25 procent zwiększone ryzyko zakażenia Progresja raka prostaty Zgłosili badacze.

Również wyniki nieznacznie różniły się porównując spożycie mleka pełnego ze spożyciem mleka odtłuszczonego lub odtłuszczonego. Jednak podczas jedzenia sera i jogurtu nie można było wykazać znaczącego związku z ryzykiem raka prostaty.

READ  Szczepienie koronowe: ostrzegają eksperci - należy unikać alkoholu przez tak długi czas

Autor badania Profesor dr Gary Fraser z Loma Linda University wyjaśnia, że ​​wyniki nie wykazały stałego wzrostu ryzyka raka prostaty wśród mężczyzn ze stopniowo zwiększającym się spożyciem mleka. Zwiększanie spożycia mleka w 50-gramowych przyrostach nie skutkowało takim samym wzrostem ryzyka.

Większość trwającego wzrostu ryzyka jest rozwiązywana poprzez osiągnięcie 150 gramów, co stanowi około dwóch trzecich szklanki mleka dziennie. Prawie jak nasycanie biologicznego lub biochemicznego szlaku około dwiema trzecimi szklanki mleka dziennieLekarz wyjaśnia.

Rola wapnia w raku prostaty

Badacze podkreślają, że w badaniu nie znaleziono żadnego związku między Zwiększone ryzyko raka prostaty i nagrywanie Wapń z produktów niemlecznych jest znalezione. Sugeruje to, że substancje inne niż wapń odgrywają rolę w zwiększonym ryzyku produktów mlecznych.

Nasze wyniki są ważnym uzupełnieniem innych dowodów sugerujących, że wapń z produktów mlecznych, a nie z produktów mlecznych, jest modyfikowalnym czynnikiem ryzyka raka prostaty.„, wyjaśniono Profesor dr Fraser w informacja prasowa.

Dane dostarczyły niewiele dowodów na jedną rzecz Związek między spożyciem wapnia i zachorowalność na raka prostaty. Dlatego jednym z wyjaśnień badaczy jest to, że Produkty mleczne lub blisko powiązany nieznany czynnik ryzyka Jest to przyczynowo związane z ryzykiem raka prostaty.

Rak jest jednym z hormonów płciowych w produktach mlecznych

Jako możliwą przyczynę tego związku między rakiem prostaty a produktami mlecznymi, autor badania wspomniał, że: zawartość hormonów płciowych w produktach mlecznych. Do 75 procent krów mlecznych w okresie laktacji jest w ciąży, a rak prostaty jest rodzajem raka odpowiedź na hormony.

Czy IGF-1 sprzyja rozwojowi raka prostaty?

Ponadto stwierdzono, że w przeszłości spożywanie produktów mlecznych i innych białek zwierzęcych wiązało się z wyższymi poziomami określonego hormonu we krwi. To jest Insulinopodobny czynnik wzrostu 1 (IGF-1). Myśli, że rządził Promuje rakaw tym raka prostaty.

READ  Naukowcy odkryli super-Ziemię w strefie zamieszkiwalnej

Rak piersi z produktów mlecznych

Grupa badawcza przeprowadziła już inne badanie, w którym efekty Produkty mleczne zmniejszają ryzyko raka piersi Został zbadany u kobiet. Wyniki spadły podobny Poza. Odnosiło się to do zagrożeń niezgodnych ze zwiększonym wykorzystaniem, a także do wielkości zgłoszonych zagrożeń Profesor dr Fraser.

Podobieństwa między naszym badaniem nad rakiem piersi u kobiet rok temu a tym badaniem u mężczyzn są uderzające. Wydaje się możliwe, że działają tutaj te same mechanizmy biologiczneEkspert powiedział.

Lekarz dodaje, że badanie nie dowiodło jeszcze jednoznacznie, że mleko powoduje raka prostaty i że potencjalny związek musi teraz zostać przeanalizowany w dalszych badaniach.

Uważaj na produkty mleczne, jeśli istnieje zwiększone ryzyko raka prostaty

Czekam na ostateczne rezultaty, mądrość z Historia rodzinna raka prostaty lub innych czynników ryzyka Uważaj na spożywanie nawet umiarkowanych ilości produktów mlecznych w ramach swojej diety, Beton Profesor dr Fraser.

Jako alternatywę dla nabiału, ekspert zaleca spożywanie soi, owsa, orzechów nerkowca i innych niemlecznych alternatyw dla mleka. (takie jak)

Informacje o autorze i źródle

Ten tekst jest zgodny z wymogami specjalistycznej literatury medycznej, wytycznymi klinicznymi oraz aktualnymi badaniami i został przeanalizowany przez lekarzy.

Źródła:

  • Michael J Orlich, Andrew de Machak, Karen Jakeldo-Siegel, Jason T Ott, Senoff F Knutsen i wsp.: Produkty mleczne, spożycie wapnia i ryzyko raka prostaty w badaniu zdrowia adwentystów 2; W: The American Journal of Clinical Nutrition (opublikowany 08.06.2022), American Journal of Clinical Nutrition
  • Loma Linda University Health Sciences Center: Nowe badanie łączy spożywanie mleka mlecznego z wyższym ryzykiem raka prostaty (opublikowano 06.08.2022), Adwentystyczne Centrum Nauk o Zdrowiu na Uniwersytecie Loma Linda

ważna uwaga:
Ten artykuł zawiera tylko ogólne porady i nie powinien być używany do samodzielnej diagnozy lub leczenia. Nie zastąpi wizyty u lekarza.

READ  Polietylen: Znaleziono najpopularniejszy na świecie proces recyklingu tworzyw sztucznych
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

NASA interweniuje w imieniu Rosji

Published

on

NASA interweniuje w imieniu Rosji
  1. Strona główna
  2. Dowiedzmy się

Naciska

Łazik marsjański Rosalind Franklin był skazany na porażkę. A teraz, dzięki NASA, nadal może ukończyć swoją misję na Czerwonej Planecie.

Paryż – Mars jest obecnie domem dla dwóch aktywnych łazików, Curiosity i Perseverance, obu wysłanych przez NASA. Pierwotnie trzeci łazik, Rosalind Franklin, również działał na Czerwonej Planecie przez około półtora roku. Jednak misja ta, będąca efektem współpracy Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) i rosyjskiej agencji kosmicznej Roscosmos, została wstrzymana z powodu wojny na Ukrainie.

Projekt Rosalind Franklin wydawał się skazany na porażkę, a statek był przechowywany we włoskim magazynie. Ale teraz statek kosmiczny otrzymał drugą szansę – od NASA.

Łazik marsjański Rosalind Franklin powstał w wyniku współpracy Europejskiej Agencji Kosmicznej i Rosji

Historia Rosalind Franklin to historia projektu ExoMars, będącego owocem współpracy europejskich i rosyjskich lotów kosmicznych. W 2016 r. należąca do Europejskiej Agencji Kosmicznej sonda ExoMars Trace Gas Orbiter została wysłana w przestrzeń kosmiczną na pokładzie rosyjskiej rakiety. Sonda Schiaparelli miała wylądować na Marsie, ale ta próba się nie powiodła. Wystrzelenie kolejnej części projektu ExoMars, łazika Rosalind Franklin, zaplanowano na jesień 2022 roku. Roscosmos dostarczył na misję rakietę, lądownik i część przyrządów pomiarowych.

Jednak wraz z wybuchem wojny z Ukrainą Europejska Agencja Kosmiczna zakończyła współpracę z Rosją, przez co wystrzelenie statku kosmicznego stało się poza zasięgiem. Europejska Agencja Kosmiczna zdecydowała się zbudować własny lądownik, brakowało mu jednak rakiety i modułów ogrzewania promiennikowego. Tutaj pojawia się rola NASA. Jak wynika z komunikatu Europejskiej Agencji Kosmicznej, w połowie maja 2024 roku podpisano protokół ustaleń, w którym ustalono, kto dostarczy najważniejsze elementy łazika Rosalind Franklin.

NASA pomaga ocalić Marsa Rosalind Franklin

NASA zapewni „usługę startową”, czyli rakietę i jej sterowane silniki przepustnicy. Ponadto amerykańska agencja kosmiczna we współpracy z Departamentem Energii USA dostarczy do pojazdu radioizotopowy moduł grzewczy.

Pojazd ma wyruszyć w trasę
Łazik Rosalind Franklin ma udać się na Marsa jesienią 2022 r. Obecnie start zaplanowano na 2028 r. – z pomocą NASA. (Wrażenie artysty) © Esa/ATG Medialab

Rosalind Franklin będzie pierwszym łazikiem zdolnym do wwiercenia się w marsjańską glebę na głębokość do dwóch metrów. Mamy nadzieję, że na tej głębokości próbki pozostaną odporne na promieniowanie powierzchniowe i ekstremalne temperatury panujące na Marsie. „Unikalne możliwości wierceń i laboratorium pobierania próbek na pokładzie łazika Rosalind Franklin mają wyjątkową wartość naukową w poszukiwaniu przez ludzkość dowodów na starożytne życie na Marsie” – powiedziała Nicola Fox, zastępca szefa Dyrekcji Misji Naukowych NASA.

„NASA wspiera misję Rosalind Franklin, aby kontynuować silne partnerstwo między Stanami Zjednoczonymi a Europą w celu badania nieznanego w naszym Układzie Słonecznym i poza nim” – dodał Fox.

Nowy łazik marsjański ma rozpocząć swoją podróż na Czerwoną Planetę w 2028 r. Fakt, że ze wszystkich ludzi Stany Zjednoczone są w stanie uratować łazik, jest dość ironiczny: przed rozpoczęciem europejsko-rosyjskiego programu „ExoMars” , toczyły się rozmowy pomiędzy NASA a Europejską Agencją Kosmiczną na temat wspólnej misji na Marsa. Jednak ze względu na problemy z finansowaniem NASA wycofała się i interweniowała Rosyjska Agencja Kosmiczna. Dzięki temu udziałowi projekt marsjański prawie się nie powiódł. (niezapłacony rachunek)

READ  Ile omega 3 dziennie? W ten sposób zaspokajane są Twoje potrzeby
Continue Reading

science

Co złoto głupców odkrywa na temat wczesnego życia – kryształy pirytu przypominające jagody powstają wyłącznie z prekursorów biogennych

Published

on

Co złoto głupców odkrywa na temat wczesnego życia – kryształy pirytu przypominające jagody powstają wyłącznie z prekursorów biogennych

Podpisywanie na początku życia? Jeśli w starożytnej skale pojawią się kuliste kryształy pirytu, może to wskazywać na ślady starożytnego życia. Eksperyment wykazał, że takie piryty w kształcie jagód powstają tylko wtedy, gdy biologicznie wytworzony magnetyt reaguje z bogatą w siarkę gorącą wodą źródlaną. Kule pirytowe są zatem biosygnaturą, która może pomóc w rozróżnieniu prawdziwych śladów wczesnego życia od minerałów powstałych geochemicznie.

Kiedy i gdzie po raz pierwszy pojawiło się życie na Ziemi? Nie jest to jeszcze jasne, ponieważ prawie nie ma widocznych skamieniałości, a pierwsze komórki nie zachowały się. Dlatego paleontolodzy opierają się na dowodach pośrednich, w tym na drobnych skamieniałościach w kształcie komórek lub związkach chemicznych, które zazwyczaj tworzą organizmy biologiczne. Problem polega jednak na tym, że wiele z tych cząsteczek i minerałów może również powstawać w sposób abiotyczny, co wprowadza badaczy w błąd.

Głębinowe kominy hydrotermalne, takie jak ci „czarni palacze”, są uważane za możliwe źródła wczesnego życia. © Marom – Centrum Ekologii Morza, Uniwersytet w Bremie

Od magnetytu do pirytu

Mineralny piryt (FeS), występujący w głębinowych gorących źródłach, jest potencjalnym biosygnałem wczesnego życia.2) – zwane także „złotem głupców”. Ten kompleks żelaza i siarki może pochodzić geochemicznie, ale także wtórnie z biogennego magnetytu (Fe3Hej4). Ten tlenek żelaza jest wytwarzany przez niektóre archeony i bakterie, które redukują żelazo w ramach metabolizmu.

Biosynteza magnetytu jest dziś szeroko rozpowszechniona wśród organizmów jednokomórkowych w kominach hydrotermalnych na dnie morskim – gorących źródłach uznawanych za możliwą kolebkę życia. Problem polega jednak na tym, że magnetyt nie utrzymuje się długo w obszarze wokół kominów morskich, ponieważ reaguje z płynami zawierającymi siarkę zawartymi w płynach hydrotermalnych, tworząc piryt. Jeśli chodzi o piryt, nadal trudno jest określić, czy minerał ten powstał biotycznie, czy abiotycznie.

Źródło hydrotermalne w laboratorium

Ale teraz Eric Runge z Uniwersytetu w Tybindze i jego współpracownicy odkryli cechę, która wskazuje na prehistoryczne pochodzenie pirytu. Na potrzeby badań zespół odtworzył w laboratorium interakcję magnetytu z płynami bogatymi w siarkę w gorących źródłach. W tym celu stworzyli mieszaninę wody morskiej o temperaturze około 80 stopni i niskiej zawartości tlenu, której skład był podobny do kominów hydrotermalnych na prehistorycznej Ziemi.

READ  Po Covid-19 dzieci wytwarzają więcej przeciwciał niż dorośli

Następnie badacze dodali do tej mieszaniny dwa różne rodzaje magnetytu: magnes wytwarzany wyłącznie abiotycznie w wyniku reakcji chemicznej oraz odmianę magnetytu wytwarzaną biologicznie przez bakterie redukujące żelazo Geobacter siarkowereducens. Obydwa podejścia inkubowano w tych samych warunkach przez kilka dni. Runge i jego zespół zbadali następnie, co stało się z magnetytem i w jakiej formie tworzy się piryt.

Tworzenie pirytu z magnetytu
Okrągłe kryształy pirytu powstają tylko wtedy, gdy biogeniczny magnetyt pozostaje przez długi czas w ciepłej wodzie morskiej w obecności materii organicznej (brązowej) i siarki. © Runge i in./Komunikacja o Ziemi i Środowisku, CC o 4.0

Kostki, rozgałęzione gałęzie i sękate kulki

Wynik: „Zaobserwowaliśmy, że zarówno magnetyt niebiologiczny, jak i biologiczny, w dużej mierze rozpuścił się w ciągu kilku godzin” – mówi Runge. Jednakże dokładne analizy przy użyciu skaningowego mikroskopu elektronowego wykazały, że formy krystaliczne pirytu tworzącego magnetyt znacznie się od siebie różnią: piryt wraz ze swoim abiotycznym przodkiem magnetytu rozwinął rozgałęzione kryształy pirytu w kształcie choinki lub zwarte kostki.

Inaczej było w przypadku pirytu, który składa się z magnetytu biogennego: tworzył on bardziej kuliste struktury. „Struktura tego kulistego pirytu jest podobna do struktury morwy” – wyjaśnia kolega Runge, Andreas Kapler. „Powstaje w ten sposób tylko wtedy, gdy pierwotny magnetyt został utworzony przez bakterie redukujące żelazo”. Zazwyczaj pierwsze „maliny” pirytu pojawiały się po około trzech tygodniach inkubacji w ciepłej wodzie morskiej zawierającej siarkę.

Piryt podobny do jagód jako biosygnatura

„Wykazujemy, że reakcja biogennego magnetytu z wodą hydrotermalną zawierającą siarkę może prowadzić do powstania pirytu przypominającego jagody” – napisali naukowcy. Ponieważ ta charakterystyczna forma minerału nie powstaje w sposób abiotyczny, może służyć jako skamieniały dowód wczesnego życia bakterii — „szczególnie w najstarszych skałach na naszej planecie, które powstały w wyniku gorących źródeł” – mówi Kapler.

„Badania nad biosygnaturami nie polegają jedynie na rozszyfrowaniu historii życia na Ziemi” – podkreśla starszy autor Jan-Peter Duda z Uniwersytetu w Tybindze. Te wskaźniki molekularne są również istotne w poszukiwaniu życia pozaziemskiego. „Gorące źródła, podobne do tych znajdujących się w głębinach morskich, mogą istnieć na przykład na księżycu Saturna, Enceladusie” – mówi Duda. „Badania takie jak nasze stanowią podstawę do poznania ich skutków”. (Komunikacja Ziemia i środowisko, 2024; doi: 10.1038/s43247-024-01400-z)

READ  Ile omega 3 dziennie? W ten sposób zaspokajane są Twoje potrzeby

Źródło: Uniwersytet Eberharda Karlsa w Tybindze

17 maja 2024 – Nadia Podbrigar

Continue Reading

science

Ćwiczenia o określonej porze dnia zmniejszają ryzyko śmierci bardziej niż inne

Published

on

Ćwiczenia o określonej porze dnia zmniejszają ryzyko śmierci bardziej niż inne
  1. Strona główna
  2. świat

Naciska

Wiadomo, że regularne ćwiczenia korzystnie wpływają na zdrowie. Ale czy ma to znaczenie podczas treningu? Badanie ujawnia niesamowite wyniki.

Monachium – Nie ma wiadomości, że ćwiczenia są zdrowe. Ale ile razy słyszałeś żarliwą debatę o porannym wstawaniu lub porannym joggingu z doświadczonym i skupionym wieczornym sportowcem na temat tego, kiedy ćwiczenia są najlepsze? jeden w Dziennik cukrzycy Opublikowane badanie Wygląda na to, że w końcu udało mu się zakończyć tę dyskusję. Zespół badaczy chce teraz dowiedzieć się, kiedy ćwiczenia mają szczególnie pozytywny wpływ na umysł, a przede wszystkim na ciało.

Aktywność fizyczna to prawdziwy cudowny lek na zdrowie: Nie tylko pomaga w leczeniu depresji i lęku, ale także poprawia sen, utrzymuje i zwiększa zdolności poznawcze oraz wyostrza pamięć. Ale jaką rolę odgrywa czas treningu u osób z nadwagą?

Studium w centrum uwagi: Sport panaceum na zdrowie

Naukowcy z Australii zbadali związek między porą ćwiczeń a ryzykiem chorób sercowo-naczyniowych, chorób mikrokrążenia i śmiertelności z jakiejkolwiek przyczyny. Próba podstawowa obejmowała 29 836 otyłych dorosłych, których średni wiek wynosił 62,2 lat. Podczas średniego okresu obserwacji wynoszącego 7,9 roku doszło do 1425 zgonów, 3980 zdarzeń sercowo-naczyniowych i 2162 zdarzeń mikronaczyniowych.

W porównaniu do aktywności w grupie kontrolnej był wieczór Umiarkowane ćwiczenia Wiązało się to z najniższym ryzykiem śmierci, podczas gdy popołudniowe i poranne ćwiczenia wykazały istotne, ale słabsze powiązania. Ale: Sportowcy poranni i popołudniowi również odnoszą korzyści, choć w mniejszym stopniu.

Ćwiczenia mają niemal wyłącznie pozytywny wpływ na organizm. Nowe badanie wykazało, o której porze dnia efekty treningu są największe. © Zdjęcia Imago

Wieczorne ćwiczenia mogą znacznie zmniejszyć ryzyko śmierci: ale dlaczego?

Obserwacje potwierdzają hipotezę, że U osób chorych na cukrzycę Lub otyłość, poziom cukru we krwi wzrasta bardziej wieczorem. Efekty te można częściowo zniwelować wieczorną aktywnością fizyczną.

READ  Szczepienie koronowe: ostrzegają eksperci - należy unikać alkoholu przez tak długi czas

Wyniki sugerują, że pora podjęcia aktywności fizycznej może odgrywać ważną rolę w leczeniu otyłości i cukrzycy typu 2, a także w profilaktyce zdrowotnej. Jednak potrzeba więcej badań, aby potwierdzić związki przyczynowe.

Sport dla każdego? Co zaleca Światowa Organizacja Zdrowia

WHO zaleca Wszyscy dorośli, niezależnie od wieku i płci, powinni co najmniej dwie i pół do pięciu godzin tygodniowo wykonywać umiarkowane ćwiczenia lub co najmniej jedną i kwadrans intensywne ćwiczenia. To działa nawet bez konieczności chodzenia do najbliższej siłowni, Na przykład z chustą do ćwiczeń (link promocyjny).

Badanie potwierdza znaczenie regularnej aktywności fizycznej dla zdrowia. Czas podjęcia aktywności fizycznej może również w przyszłości odgrywać ważną rolę w leczeniu otyłości i cukrzycy typu 2. (Funt syryjski)

Continue Reading

Trending