Connect with us

sport

Liga Europy UEFA: RB Lipsk przegrywa rewanż z Glasgow Rangers i odpada w półfinale

Published

on

Skończyło się marzenie o finale Ligi Europejskiej. Podczas gdy Eintracht Frankfurt wygrał rewanż półfinałowy z West Ham United 1:0 i awansował do finału, RB Lipsk przegrał w czwartek wieczorem 3:1 (0:2) z Glasgow Rangers na stadionie Ibrox i tym samym przegapił pierwszy finał w Europie . w historii klubu.

Od dominacji w pierwszym meczu tydzień temu, RB Lipsk w Glasgow nie ma już nic do roboty. Występ The Rangers, który zrobił wrażenie na ich fanach, był zupełnie inny w domu. Podczas gdy w Lipsku mieli tendencję do samodzielnego odwracania się, a szesnastu skoncentrowało się wyłącznie na blokowaniu bramek, tym razem Szkoci grali dzielnie do przodu.

Nadawali ton zaledwie osiem minut później, kiedy Ryan Jack zsunął się z krawędzi pola karnego do Petera Gulacciego. Rangers nie poddawali się i strzelili wcześnie dublet: po pierwsze, Ryan Kent umieścił Jamesa Taverniera na prawym słupku po tym, jak Lipsk nie bronił się konsekwentnie w okresie poprzedzającym tę scenę (19). Zaledwie pięć minut później gospodarze dołączyli z prawej flanki pola karnego, a Scott Wright zatrzymał Glenna Camarę, który trafił w daleki róg z 19 metrów z prawej strony.

Liga Mistrzów

Legenda Realu Madryt startuje z PSG i City: „Brak mentalności”

8 godzin temu

Pomimo ofensywnego przywództwa Glasgow nie zapomniało o defensywie i przysporzyło Lipskowi poważnych problemów ze spójnością. Goście byli niebezpieczni tylko według standardów lub strzałów z dużej odległości.

Dani Olmo uzyskał najlepszą szansę dla gości w pierwszej połowie, strzelając z dystansu, który przeciął poprzeczkę (28). Jednak niewielu Lipskczyków weszło ofensywnie w pierwszej serii, mogli się nawet cieszyć, że Rangers nie prowadzili 3:0. Po tym, jak Tavernier wsadził głowę, Joe Aribo dośrodkował piłkę w pole za sześć jardów i przegapił świetną okazję do zdobycia trzeciego gola Rangers (29).

READ  Bayern przed rekordowym transferem zimowym z Ravenha? Podejrzenie społeczności marki

Nawet po zmianie stron goście przez długi czas pozostawali agresywnie bladzi. Goście swoją pierwszą realną szansę mieli dopiero w 69. minucie, co powinno zaowocować bramką na miejscu: Konrad Laimer pojawił się liberał przed Alanem McGregorem, który znakomicie obronił i zablokował bramkę. Ale wkrótce piłka znalazła się w niej: Angelino energicznie dośrodkował piłkę z połowy pola za linią obrony, gdzie Christopher Nkunku zdołał wbiec do środka i musiał tylko postawić nogę (70. pozycja).

Po golu, który uratowałby Lipsk w dogrywce, nastąpił jedyny mocny etap Red Bulls. A Joseph Poulsen miał okazję wyrównać już po pięciu minutach z 1:2, ale Duńczyk stracił piłkę w polu karnym (75).

Jednak Rangersi odpowiedzieli sześć minut później. Gospodarze ograli trzech długich obrońców, a Kent dośrodkował środkiem. Gullassi nie zrobił dobrej figury i początkowo miał szczęście, ponieważ Josco Gvardiol głową skierował piłkę poza linię, ale piłka wylądowała przed stopami Johna Lundstrama, który był w stanie oddać strzał z siedmiu metrów (81).

W obliczu zbliżającego się półfinału prawy obrońca RB 2:3 wcisnął się w finale, aby wymusić przynajmniej dogrywkę, ale nie byli już w stanie zintegrować się z szesnastką. Fashion Sakala, który przyjechał przed przerwą, stracił ogromną okazję, by doprowadzić Rangersów 4:1 w dogrywce, ale to nie powinno zmienić prowadzenia jego zespołu.

Oznacza to, że Rangers są w europejskim finale po raz pierwszy od 14 lat. 18 maja Szkoci spotykają się z Eintrachtem Frankfurt w Sewilli.

głosów:

Oliver Mintzlaff (Dyrektor Zarządzający Sport RB Lipsk): To nie wystarczyło. To nie wystarczyło na mecz półfinałowy. Rangersi zasłużyli na zwycięstwo. Oczekiwaliśmy więcej. Musimy to spokojnie przeanalizować. Nie mogliśmy zagrać tak, jak chcieliśmy. Nasz klub wciąż jest młodych. Byliśmy w Bundeslidze od sześciu lat i jesteśmy tutaj teraz”. Do półfinału Ligi Europy. Ale chcemy grać lepiej. To gorzkie, ale też godne. Przyjechaliśmy tu z dużą ilością euforii. Wiedzieli, że to będzie trudne i że będą różnili się od Lipska. Jesteśmy sportowcami. Teraz nadszedł czas, aby oczyścić usta i przejść dalej. Nadal możemy zakwalifikować się do Ligi Mistrzów w Bundeslidze.

READ  Thomas Helmer jest bardzo krytyczny wobec Związku Piłki Nożnej

Domenico Tedesco (trener z Lipska): „Jesteśmy bardzo rozczarowani. Rangersi wychodzą na prowadzenie przy pierwszej okazji. Oczywiście to nie pomaga przed taką publicznością jak ta. Za każdym razem, gdy próbowaliśmy wyolbrzymiać presję w pierwszej połowie, kompletnie brakowało nam siły fizycznej. ledwo udało nam się związać piłki. Za każdym razem, gdy nam się udało Ktokolwiek to zrobił i idąc dalej robiło się niebezpiecznie. Wróciliśmy w drugiej połowie. W najlepszym wydaniu zdobywamy trzeciego gola. Łatwo traciliśmy bramki. Ta druga traci stabilność podczas gry i ważne jest, aby bardzo szybko go odzyskać.”

Konrad Laimer (Lipsk): „Żaden z goli, które straciliśmy, nie był bramką, o której myślisz: „Wow, to takie fajne, nie możesz tego zatrzymać”. Na poziomie ofensywnym mieliśmy wystarczająco dużo okazji, aby strzelić jednego lub drugiego gola. Po remisie 1-2 , mamy całą grę pod kontrolą. Następnie zdobywasz bramkę po rzucie wolnym z 40 m do dowolnego miejsca, dośrodkowaniu w dowolne miejsce, odbiciu się w dowolne miejsce, dośrodkowaniu w dowolne miejsce. Jeśli chcesz iść na międzynarodowy finał, to nie jest wystarczy, że strzeliłeś gole z W ten sposób, a jeśli nie jesteś z przodu, nie zasługujesz na to.

James Tavernier (Glasgow Rangers): „[Im Finale zu stehen] Oznacza dla mnie świat. Chcieliśmy tego dziś specjalnie dla Jimmy’ego [Bell] do zrobienia. Spojrzałby na nas dzisiaj z pogardą i dumą z nas, a to osiągnięcie sprawiłoby, że każdy poczułby się dumny. Teraz musimy sami świętować. Jesteśmy w finale Ligi Europy. Jesteśmy tam nie bez powodu. Jesteśmy pewni siebie i dzisiaj wyciągniemy z siebie wszystko”.

Tweetuj o grze

To było niezwykłe: czy Tedesco sam trenował?

Trener RB Domenico Tedesco długo czekał w pierwszym meczu, zanim zareagował i wprowadził zmiany w meczu. Lipsk zmagał się już od tygodnia i często próbował dośrodkować, choć zawodnicy z najsilniejszymi główkami w ataku, Andre Silva i Joseph Poulsen, prawie przez cały mecz siedzieli na ławce rezerwowych i zostali zmienieni dopiero w 70. i 89. minucie. W drugim meczu Tedesco odpadł wcześnie i nie mógł stworzyć większych szans. Jednak trener zmieniał się w sumie tylko trzy razy i zawsze utrzymywał swoją pozycję. Nawet po 3:1 zastąpił lewego obrońcę lewym obrońcą, a napastnika napastnikiem. Ostateczny atak z nową siłą z ławki strzelił gola zaoszczędzenia dogrywki i tym samym nie został osiągnięty.

READ  Po ostrej krytyce: gwiazda tenisa Zverev odpowiada Borisowi Beckerowi - mieszanka sportowa

Statystyki: 7

Prawy obrońca James Tavernier strzelił już siedem goli w bieżącym sezonie Ligi Europy. To czyni go najlepszym strzelcem w tych rozgrywkach.

Możesz być zainteresowanym także tym:Ostra krytyka Guardioli po CL-Aus: „Dusza graczy”

„Chciał zrobić coś wyjątkowego”: Ginter wraca do SC