Connect with us

Tech

Strażnicy Galaktyki Marvela w teście technicznym

Published

on

Marvel’s Guardians of the Galaxy nie jest obecnie w kinie, ale jako gra słynny oddział bohaterów ponownie sprawia, że ​​wszechświat jest niebezpieczny. ComputerBase testuje wersję PC. Skupiono się na standardach wielu kart graficznych, a także ray tracingu, który jest stale wykorzystywany w przygodach superbohaterów.

W kinie Marvel’s Guardians of the Galaxy odpoczywa, na PC jednak sympatyczny bohater nadal walczy o wolność wszechświata. Square Enix ma wielkie plany dotyczące gry o tej samej nazwie, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę, że Avengers Marvela zostały tak krytycznie przyjęte. W przeciwieństwie do drużyny superbohaterów z blokami kolorów, Guardians of the Galaxy nie gra w grę wieloosobową, ponieważ tym razem skupiamy się na grze dla jednego gracza, w tym na fabule.

Grafika wyznacza standardy, ale ma wady

Obie gry mają tego samego wydawcę. Ale co najbardziej zaskakujące, wymyślili inne podejście. Podczas gdy Avengers używają silnika podstawowego już używanego w częściach Tomb Raider, Strażnicy Galaktyki opierają się na silniku Dawn. Tłem są różne studia: Marvel’s Avengers zostało opracowane przez Crystal Dynamics, a więc trylogię Tomb Raider (testy), Guardians of the Galaxy, z kolei Eidos Montreal, które niedawno zajęło się splitem Deus Ex: Mankind (test), który używa silnika Dawn . Obie firmy polegały więc na technologii, którą znają.

Eidos Montreal rozwinął silnik dalej w porównaniu do jego ostatniego użycia, co można zobaczyć w tytule. Znany tylko jako DirectX 12, Guardians of the Galaxy (GotG) stał się naprawdę imponującym strzelcem dzięki różnorodnym i kolorowym światom, szczegółowym powierzchniom i eleganckim animacjom. Jeśli chodzi o ray tracing i wysoką rozdzielczość (przynajmniej WQHD, nieco wyższą), prawie żaden tytuł nie jest w stanie nadążyć za tym wyglądem. Bez promieni lub tylko w Full HD, GotG traci wiele ze swojego graficznego polotu.

READ  Sony kupuje programistów od Demon's Souls

Wyrafinowanie jest słabe

Nawet jeśli ogólne wrażenie jest bardzo dobre, Guardians of the Galaxy musi uporać się z pewnymi słabościami. Na przykład wyrafinowanie nie jest zdecydowanie po mocniejszej stronie. Pomimo składowej czasowej TAA, niektóre obiekty nadal wesoło migają, nawet w wysokiej rozdzielczości. Dodatkowo, pomimo szczegółowych tekstur, gra nie wygląda zbyt ostro. Nie pomaga to, że tekstury pojawiają się na obrazie od czasu do czasu, gdy kamera szybko zmienia kierunek. Przy tak wielu przerywnikach w niektórych miejscach jest to dość denerwujące. I wreszcie, LOD działa dość agresywnie, a przejścia między różnymi poziomami szczegółowości można łatwo zobaczyć. Ale ostatecznie nic z tego nie może zepsuć bardzo dobrego ogólnego wrażenia.

Pełne oprogramowanie „RTX On” dostępne na PC

Guardians of the Galaxy jest reklamowany na konsolach, a także na pecetach wyposażonych w ray tracing, gdzie technologia ray wykorzystywana jest wyłącznie do odbić. Śledzenie promieni jest dostępne tylko na PC od początku, konsole pojawią się później w patchu.

Ponieważ wersja na PC została stworzona przy pomocy Nvidii, do gry trafiła DLSS, dostępna tylko na GeForce RTX, która ma zapewnić lepsze wrażenia z gry – czyli więcej FPS – zwłaszcza pod względem ray tracingu. ComputerBase zajmie się szczegółowo obiema metodami na następnych kilku stronach.

Guardians of the Galaxy używa początkowego programu uruchamiającego na PC, który pojawia się przed rozpoczęciem właściwej gry. Można tam ustawić kilka opcji graficznych, ale pełny zakres jest dostępny tylko w samej grze, co jest denerwujące, ponieważ gracz ma mniejszy zasięg, ale dodaje więcej szczegółów do niektórych opcji – co nie ma sensu.

Presety nie zawierają ray tracingu

Dzięki trybom Low, Medium, High, Ultra High i Ultra Guardians of the Galaxy oferuje pięć różnych ustawień wstępnych, przy czym Ultra łączy maksymalną szczegółowość grafiki oprócz ray tracingu. Śledzenie promieni nie jest zawarte w ustawieniach wstępnych. Ulepszenie w grze pozwala na zmniejszenie rozdzielczości ekranu nawet o 50 procent. W programie uruchamiającym można go ustawić w krokach co 1 procent, ale w menu graficznym tylko w krokach co 5 procent.

READ  Google Pixel 6 z taryfą Telekom za 19,99 euro i bez umowy jest bardzo tani

Możliwe jest również ulepszenie grafiki za pomocą FidelityFX CAS firmy AMD. Również w tym przypadku stopień ostrości można skonfigurować dokładniej w wyzwalaczu niż w menu (zalecana wartość 20 procent).

Oprócz ray tracingu z dwiema różnymi opcjami dostępny jest DLSS, w tym własny filtr ostrości, a także dynamiczna rozdzielczość, która oferuje 30 kl./s, 60 kl./s, 90 kl./s i 120 kl./s jako docelową liczbę klatek na sekundę. Funkcja obecnie nic nie robi i wyraźnie nadal występuje błąd.

144 kl./s to maksimum bez VSync

Dostępny jest również ogranicznik FPS, który można skonfigurować w zakresie od 30 do 144 FPS w krokach co 1 FPS. Nie ma jednak możliwości bezpośredniego wyłączenia, co w dzisiejszych czasach nie powinno mieć miejsca.

Jeśli jednak VSync jest aktywowany, selektor również pozostanie wyłączony w tej grze. Jeśli masz ekran o częstotliwości odświeżania wyższej niż 144 Hz, możesz w ten sposób uzyskać więcej niż 144 kl./s. Jednak później nie można wykluczyć pewnych błędów.

Dodatkowo wersja na PC oferuje własny benchmark, który pokazuje różne sekwencje lotu. To nierealne. Dołączone są przykładowe zrzuty ekranu poszczególnych opcji graficznych.

10 GB VRAM wystarczy dla UHD w pełnej szczegółowości i RT

Jeśli chodzi o zużycie pamięci, Strażnicy Galaktyki Marvela pozostają w tyle. Z karty graficznej o pojemności 10 GB nie ma problemów, nawet w Ultra HD przy najwyższych ustawieniach, w tym maksymalnych ustawieniach ray tracingu, pamięć VRAM jest wystarczająco duża. Chociaż karty graficzne z większą pamięcią miejscami mają znacznie więcej pamięci, nie wydaje się to konieczne – przynajmniej redaktorzy nie zauważyli żadnych wad. Nawet przy zaledwie 8 GB bardziej szczegółowe tekstury działają dobrze, a test nie wykazał problemów z ustawieniami istotnymi na co dzień.

Następna strona: Ray tracing i Nvidia DLSS w szczegółach

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Tak powstaje Strefa Prywatna

Published

on

Tak powstaje Strefa Prywatna

W systemie Android 15 dostępna jest nowa funkcja zwana po niemiecku „PrivateSpace”. Od premiery Androida 15 Beta 2 użytkownicy mogą testować tę nową funkcję. Co to w ogóle jest? Możesz wtedy ukryć tam wrażliwe aplikacje i dane, czyli rzeczy, które nie powinny być widoczne bezpośrednio na Twoim smartfonie.

Oczywiście sam musisz przekonać się, jak przydatne jest korzystanie ze wszystkiego. Bo dobrze chroniony smartfon to tak naprawdę obszar prywatny. Sam Google również zaleca, aby użytkownik prawdopodobnie nie korzystał z tej funkcji ze swojego istniejącego konta Google, ale raczej z nowego.

Kilka aplikacji jest już preinstalowanych do użytku prywatnego, np. Aparat Google, Chrome, aplikacja Kontakty i pliki oraz Sklep Play. W każdej chwili możesz także zainstalować dodatkowe aplikacje dla swojego prywatnego profilu.

Jak stworzyć prywatną przestrzeń? W Ustawieniach w obszarze Ochrona danych i bezpieczeństwo znajdziesz odpowiednią pozycję „Przestrzeń prywatna”.

W przyszłości Google będzie udzielać pomocy na żywo, jak to wszystko skonfigurować i o czym należy pamiętać. Podczas procesu konfiguracji możesz wejść na swoje drugie konto Google i zdecydować, w jaki sposób chcesz otworzyć własne:

W końcu nie jest to fizyka rakietowa i można ją wykonać w kilka chwil. Wreszcie masz specjalny obszar na dole szuflady aplikacji, do którego możesz otworzyć, aby uzyskać do niego dostęp.

Pokazane na zrzucie ekranu: preinstalowane aplikacje i możliwość przypięcia już zainstalowanych aplikacji do obszaru prywatnego. Warto zaznaczyć, że jeśli posiadasz dwa konta Google, wystarczy przejść normalny proces ponownej instalacji poprzez Sklep Play w Przestrzeni PrivateSpace. Możliwe również: Usuń region w ustawieniach. Przy okazji: jeśli chcesz, możesz także użyć swojego istniejącego konta Google do zainstalowania aplikacji, które nie powinny pojawiać się w zwykłej szufladzie aplikacji.

Przejrzystość: ten artykuł zawiera linki partnerskie. Klikając na niego, przejdziesz bezpośrednio do dostawcy. Jeśli zdecydujesz się na dokonanie tam zakupu, otrzymamy niewielką prowizję. Nic nie zmienia ceny dla Ciebie. Linki partnerskie nie mają wpływu na nasze raporty.

READ  Ciągle długie reklamy na YouTube? Dzięki temu szybciej pominiesz reklamy


Continue Reading

Tech

Wydarzenie integracyjne IT: już teraz zdobądź bezpłatny bilet na konferencję online

Published

on

Wydarzenie integracyjne IT: już teraz zdobądź bezpłatny bilet na konferencję online

Bezpłatny okres próbny zostanie udostępniony 25 czerwca 2024 r Konferencja online „Modernizacja nie jest celem samym w sobie” zamiast. Wydarzenie organizowane przez akademię heise i firmę konsultingową Opitz Consulting koncentruje się na integracji nowoczesnego IT jako podstawy udanej transformacji cyfrowej.

reklama

Modernizacja środowiska IT jest strategicznym imperatywem utrzymania konkurencyjności, zaspokojenia potrzeb klientów i zapewnienia bezpieczeństwa.

Wiele firm boryka się obecnie z zaległościami modernizacyjnymi, które narastały przez lata i miały znaczący wpływ na ich krajobraz IT. Skutkuje to m.in. brakiem elastyczności we wdrażaniu nowych wymagań, niewystarczającym bezpieczeństwem, wysokimi kosztami utrzymania i wzmożonymi wysiłkami w zakresie dalszego rozwoju systemów.

Aspekty modernizacji IT są często ze sobą powiązane: wymiana lub modernizacja starszych systemów, architektura mikrousług, kontenerów, modernizacja danych, poprawa bezpieczeństwa i zarządzania oraz umożliwienie wykorzystania sztucznej inteligencji.

Oprócz wyzwań technologicznych, firmy muszą stawić czoła także wyzwaniom organizacyjnym i kulturowym.

W przypadku Firmy dzielą się swoimi doświadczeniami Z projektami integracji IT, obejmującymi następujące wykłady:

  • Zmodernizuj hurtownię danych za pomocą Microsoft Fabric
  • Zmiana oparta na danych – nowoczesna kultura danych w Congstar
  • Modernizuj za pomocą AWS, wychodząc poza system wind i transportu

Wymagany jest jedynie udział w konferencji Bezpłatna rejestracja z góry niezbędny. Podczas wydarzenia uczestnicy mogą zadawać pytania za pośrednictwem czatu i wymieniać się pomysłami z innymi. Otrzymasz wtedy nieograniczony dostęp do wszystkich filmów i materiałów.


(Rzymski)

Do strony głównej

READ  Ciągle długie reklamy na YouTube? Dzięki temu szybciej pominiesz reklamy
Continue Reading

Tech

Nowa aplikacja przynosi te korzyści

Published

on

Nowa aplikacja przynosi te korzyści

Do tej pory każdy, kto chciał korzystać z ChatGPT, zazwyczaj korzystał z interfejsu internetowego lub korzystał z aplikacji na smartfony na Androida i iOS. Jeszcze przed prezentacją OpenAI kilka dni temu krążyła plotka, że ​​pracują także nad aplikacją na komputery stacjonarne, a dokładniej na Maca. Wkrótce potem taka aplikacja została wprowadzona i opublikowana.

Jednak OpenAI wdraża aplikację tylko kawałek po kawałku. Na szczęście mamy już dostęp i mogliśmy przekonać się, co potrafi aplikacja i jakie są różnice w interfejsie WWW. Wyjaśniamy także, co OpenAI planuje zrobić w najbliższej przyszłości.

Co może ChatGPT zrobić na Macu?

Po zainstalowaniu, uruchomieniu aplikacji i zalogowaniu się na konto OpenAI interfejs aplikacji na pierwszy rzut oka wygląda bardzo podobnie do interfejsu internetowego. Istnieje również możliwość wyboru jednego z modeli językowych, wprowadzenia tekstu lub interakcji z ChatGPT za pomocą głosu.

(Zrzut ekranu: t3n)

To nie przypadek, że aplikacja na Maca przypomina także aplikację na iPhone’a: ​​infrastruktura jest prawdopodobnie bardzo podobna, jeśli nie identyczna. Kolejnym tego przejawem jest fakt, że aplikacja działa wyłącznie na komputerach Mac z chipami Apple M, na których może uruchamiać aplikacje na iOS bez konieczności dokonywania większych modyfikacji.

Ale na drugi rzut oka widać różnice między aplikacjami internetowymi i aplikacjami na iPhone’a. Z jednej strony będzie skrót klawiszowy. Jeśli naciśniesz jednocześnie kombinację opcji i spację, natychmiast pojawi się małe okno wprowadzania. Tak więc ChatGPT jest dosłownie na jedno kliknięcie przycisku.

Po użyciu kombinacji klawiszy Option + spacja okno wprowadzania tekstu ChatGPT otwiera się natychmiast na komputerze Mac. (Zrzut ekranu: t3n)

Druga funkcja specjalna: jeśli klikniesz małą ikonę spinacza w lewym dolnym rogu okna aplikacji, użytkownicy będą mogli nie tylko przesyłać dokumenty lub zdjęcia, ale także będą mogli poprosić ChatGPT o wykonanie zrzutu ekranu interfejsu Mac – opcjonalnie cały ekran lub tylko okno aktualnie otwartej aplikacji. ChatGPT może następnie bezpośrednio przeanalizować ten zrzut ekranu. Nie jest to możliwe bezpośrednio w interfejsie internetowym. Tak, oczywiście, możesz po prostu ręcznie zrobić zrzut ekranu, a następnie przesłać go do ChatGPT, ale to oczywiście trwa dłużej.

Jeśli chcesz, możesz przesyłać zrzuty ekranu ChatGPT ze swojego komputera Mac, które sztuczna inteligencja może następnie analizować. (Zrzut ekranu: t3n)

Oczywiście aplikacja na Maca oferuje również możliwość interakcji z ChatGPT za pomocą głosu, ale wciąż brakuje nowej i ulepszonej funkcjonalności głosowej GPT-4o.

READ  Google Chrome: Aktualizacja zamyka cztery luki w zabezpieczeniach

Perspektywa przyszłości

Samo OpenAI twierdzi, że w najbliższej przyszłości wdroży ulepszoną funkcjonalność głosową w aplikacji na Maca. Wtedy ChatGPT może odpowiedzieć w bardziej naturalnym języku. OpenAI pracuje również nad poprawą pamięci dla mowy AI. W razie potrzeby ChatGPT zapamięta fakty o użytkownikach z innych rozmów.

Nie jest ona jeszcze dostępna w aplikacji na Maca, ale jest już pokazana w przemówieniu przewodnim: możliwość udostępnienia całego ekranu za pomocą ChatGPT. Dzięki temu zrzuty ekranu nie byłyby konieczne, ponieważ sztuczna inteligencja mogłaby po prostu zobaczyć, co dzieje się na ekranie za naciśnięciem przycisku i przeanalizować to w czasie rzeczywistym.

Dostępność

Jak opisano wcześniej, OpenAI początkowo udostępnia aplikację dla komputerów Mac fragment po kawałku klientom płacącym za wersję Pro. Nie ma bezpośredniego linku do pobrania, przynajmniej oficjalnie. Gdy aplikacja stanie się dla Ciebie dostępna, w interfejsie internetowym ChatGPT pojawi się powiadomienie, które będzie również zawierać link do aplikacji.

Jak wspomniano wcześniej, aplikacja jest obecnie dostępna tylko dla komputerów Mac z procesorem M. Musi być zgodna z wersją dla systemu Windows. Nadal nie jest jasne, co stanie się z komputerami Mac z procesorem Intel.

Prawie skończone!

Aby dokończyć rejestrację, kliknij link w wiadomości e-mail z potwierdzeniem.

Chcesz uzyskać więcej informacji na temat newslettera? Dowiedz się więcej już teraz

Continue Reading

Trending