Connect with us

Top News

23-latek skazany na 8 miesięcy więzienia za przestępstwo wybuchu petard

Published

on

23-latek skazany na 8 miesięcy więzienia za przestępstwo wybuchu petard

23-letni mężczyzna został we wtorek skazany na osiem miesięcy więzienia po zamieszkach sylwestrowych w Berlinie. Sąd Okręgowy w Tiergarten uznał, że udowodniono, że nastolatek celowo rzucił fajerwerki w kierunku policjanta w sylwestra. Sąd skazał go za napaść na funkcjonariuszy organów ścigania i usiłowanie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

23-latek przyznał się do rzucania petard. Ale przypadkowo upadł przed policjantem. Zaprzeczył ukierunkowanemu atakowi. Berliński Policjant wspiera straż pożarną w gaszeniu pożaru na weselu. Według prokuratora miał bystry dowcip i kopał krakersy.

W noc sylwestrową w całych Niemczech doszło do brutalnych ataków na policjantów i strażaków. Szczególnie ucierpiała stolica. Według prokuratury w Berlinie dostępnych jest już ponad 110 procedur. Policja nadal prowadzi dochodzenie w innych przypadkach.

Prokuratura postawiła dotychczas zarzuty w 18 sprawach. Ponadto złożył wniosek o sześć wyroków skazujących, z których dwa są prawomocne. Zarzuty dotyczą więc napaści fizycznej, stawiania oporu funkcjonariuszom organów ścigania, spowodowania uszczerbku na zdrowiu lub groźby uszczerbku na zdrowiu oraz naruszenia ustawy o broni palnej i materiałach wybuchowych. Według urzędników zatrzymano 45 procedur.

Podczas procesu Związek Policji Niemieckiej (DPolG) zwrócił uwagę, że skazanie wymaga bezwzględnego dowodu. Nie byłoby to możliwe bez nowoczesnych technologii. „Policja i służby ratownicze potrzebują kamer wideo o wysokiej rozdzielczości, zapewniających widoczność we wszystkich kierunkach, przymocowanych do pojazdów” — mówi prezes federalny DPolG, Rainer Wendt. Ponadto tam, gdzie spodziewane są przestępstwa, potrzebne są drony i zainstalowane na stałe najnowocześniejsze technologie wideo.

Audycja: rbb24 Inforadio, 6 czerwca 2023, godz. 14:20

READ  Görlitz: Görlitz: Ekspert ds. stosunków niemiecko-polskich otrzymuje Nagrodę Pomostową
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Granica Polski: narkomania – kierowca odmawia kontroli i ucieka

Published

on

Granica Polski: narkomania – kierowca odmawia kontroli i ucieka

Die Flucht vor der Bundespolizei in Hohenwutzen kommt einen Autofahrer aus Berlin teuer zu stehen. Was bisher bekannt ist?

Hohenwutzen

Ein Artikel von

Steffen Göttmann

Most graniczny Hohenwoodsen: Policja federalna w dalszym ciągu kontroluje ruch graniczny.

Most graniczny Hohenwoodsen: Policja federalna w dalszym ciągu kontroluje ruch graniczny.

Rolanda Eggersdörfera

30-letni kierowca, który prowadził samochód z berlińską tablicą rejestracyjną, odmówił poddania się kontroli policji federalnej.

READ  Zanzibar jedzie do Polski na międzynarodowy test na psa myśliwskiego
Continue Reading

Top News

Opuszczony okręt podwodny U17 zajmuje nocną pozycję w Bad Rappena

Published

on

Opuszczony okręt podwodny U17 zajmuje nocną pozycję w Bad Rappena

Okręt podwodny U17 przepłynął tory kolejowe w Bad Rappena w czwartek wieczorem. Został ponownie ustawiony wcześnie rano i przyjechał na parking.

Po pomyślnym minięciu miasta Bad Rappenau (dzielnica Heilbronn) okręt podwodny U17 wykonał kolejne wyzwanie: łódź o wadze około 350 ton mijająca tory kolejowe. Według rzecznika Muzeum Techniki w Sinsheim (powiat Rhein-Neckar) linie napowietrzne należy przygotować z wyprzedzeniem. Dodatkowo U17 noszony był pod kątem. Według rzecznika był wczesny czwartek rano Stan parkingowy Udało się i łódź wróciła ponownie. Wreszcie kibice zatrzymali się na chwilę do godziny 5 rano, aby obejrzeć widowisko.


Reporterka SWR Alice Robra w środę wieczorem relacjonowała na żywo z Bad Rappenau historię produkcji i przeprowadziła wywiad z zespołem „Dorfpiraten” na temat panującej tam szczególnej atmosfery:


Pobierz wideo (122,3 MB | MP4)

Transport U17 jest kontynuowany bezpośrednio

W czwartkowe popołudnie podróż była kontynuowana w niewielkiej odległości do składu utrzymania dróg w Bonfeld. W piątek zespół zostanie całkowicie zawieszony.

Oczekiwano, że będzie zamknięty

W najbliższych dniach na A6 po raz pierwszy wjedzie ruch. Od 20:00 w czwartek trzy miejsca postojowe między Sinsheim a Heilbronn będą zamknięte. Dotyczy to parku Eichäuser Hof i toalet w obu kierunkach Mannheim i Bauernwald. Wszystkie trzy pozostają zamknięte do 5 rano w niedziele. Całkowite zamknięcie autostrady A6 od soboty do niedzieli będzie miało największe skutki, jeśli trasa między Sinsheim-Süd a Heilbronn-Untereissheim zostanie całkowicie zamknięta w obu kierunkach.

Okręt podwodny powinien dotrzeć do Sinsheim do końca miesiąca

W nocy z soboty na niedzielę, 27 i 28 lipca, ruch na autostradzie A6 będzie odbywał się w spektakularny sposób, a następnie całkowicie się zatrzyma. 28 lipca kolos o długości 50 metrów i wysokości dziewięciu metrów dotrze do Muzeum Techniki w Sinsheim. Oczekuje się, że na torze powrócą setki widzów.

READ  „Potężny przemysł zbrojeniowy”: Ukraina zamawia od Polski 100 kołowych pojazdów opancerzonych
Continue Reading

Top News

Kaufland Marketplace zawita do Austrii i Polski

Published

on

Kaufland Marketplace zawita do Austrii i Polski

Ekspansja
Nowe możliwości sprzedaży dla detalistów: Kaufland Marketplace wkracza do Austrii i PolskiŹródło: komunikat prasowy


Czas czytania 1 minuta

Prezenterzy na ten temat

Kaufland ogłosił to na początku roku – teraz ustalono daty premiery: w sierpniu Kaufland Market będzie aktywny w Polsce, a we wrześniu w Austrii. Sprzedawcy detaliczni mają ofertę wprowadzającą.

(Zdjęcie: Kaufland)

Coffland Global Marketplace wkrótce zapewni dostęp do pięciu rynków sprzedawcom internetowym w kraju i za granicą. Sprzedawcy mogą teraz sprzedawać jednocześnie na Kaufland.de, Kaufland.cz, Kaufland.sk, Kaufland.pl i Kaufland.at. Według Kauflanda mogą dotrzeć do 81 milionów klientów w Internecie. Data uruchomienia dla Polski to 7 sierpnia w domenie Kaufland.pl, a kilka tygodni później w Austrii – 4 września pod nazwą Kaufland.at.

Według Cofflanda z Coffland Global Marketplace korzysta już 11 000 sprzedawców detalicznych Zasięg rynkowy w krajach, oprócz milionów klientów online, ponad 13 milionów użytkowników aplikacji Kaufland i ponad 16 milionów klientów karty Kaufland. Kaufland umożliwia m.in. płatność w odpowiedniej walucie lokalnej czy bezpłatne tłumaczenie danych produktów.

Rozpocznij oferowanie na nowych rynkach

Sprzedawcy rozpoczynający działalność w Kaufland Marketplace w Polsce i Austrii otrzymują ofertę startową: każdy sprzedawca, który zarejestruje się na nowym portalu Kaufland.pl lub Kaufland.at, otrzymuje przez trzy miesiące bezpłatne opłaty podstawowe za Kaufland Global Marketplace i po pierwszych trzech miesiącach prowadzi sprzedaż. Uruchomienie odpowiedniego rynku bez prowizji od sprzedaży.

Ponadto sprzedawcy detaliczni otrzymują rabat do 1200 euro na reklamę sponsorowanych produktów, dzięki czemu ich oferta staje się jeszcze bardziej widoczna dla nowych klientów z Polski i Austrii. Ponad 110 międzynarodowych partnerstw technologicznych łączy sprzedawców detalicznych z Coffland Global Marketplace.

Continue Reading

Trending