Connect with us

Economy

20 listopada 2023 – Międzynarodowy Przegląd Prasy

Published

on

20 listopada 2023 – Międzynarodowy Przegląd Prasy

W Strefie Gazy coraz częściej pojawiają się wezwania do zawieszenia broni, a to jest archiwalne zdjęcie domów zniszczonych po izraelskim ataku. (Photo Alliance/Agencja informacyjna Xinhua/Khaled Omar)
Hiszpańska gazeta napisała, że ​​Komisarz Praw Człowieka ONZ Türk wezwał wczoraj do natychmiastowego zawieszenia broni w Strefie Gazy La Vanguardia Z Barcelony: „Izrael spotyka się z rosnącą krytyką międzynarodową. Wielu uważa uzasadnione prawo Izraela do samoobrony za niezgodne z operacjami wojskowymi w Strefie Gazy, zwłaszcza jeśli chodzi o szkoły i szpitale”. Na razie Izrael mówi: „Hamas jest stawiania oporu naciskom.” Ministerstwo Spraw Zagranicznych może w dalszym ciągu liczyć na pomoc Stanów Zjednoczonych, ale amerykański prezydent Biden nie kryje swoich wątpliwości. Ważnym punktem zwrotnym mogłoby być uwolnienie zakładników porwanych przez Hamas z Izraela”. La Vanguardia Z Barcelony.
the Nowe czasy w Zurychu „Bezwzględna potrzeba udzielenia pomocy ludności cywilnej Gazy nie może odwracać uwagi od pilnej konieczności zawieszenia broni. Nie chodzi zatem o wezwanie do „humanitarnego rozejmu”, ale raczej o całkowite zaprzestanie działań wojennych. To jest jedyny sposób”, aby zapewnić pomoc ludności w Strefie Gazy, która zaspokoi ogromne potrzeby i zapewni minimum bezpieczeństwa pomagającym. Bo to wciąż jest główny cel: pomoc najsłabszym i najbardziej bezbronnym oraz „tworzenie wysp ludzkości” – podkreślają Szwajcarzy NZD.
the Poczta Jerozolimska Apeluje do rządu izraelskiego, aby zrobił wszystko, co w jego mocy, aby uwolnić zakładników: „Izrael nie powinien od początku odrzucać porozumienia, ponieważ nie zostanie uwolniona wystarczająca liczba zakładników. Uratowanie 50 zakładników – zwłaszcza dzieci – jest najpilniejszym zadaniem, nawet jeśli te „opóźnienia”. Prawdziwy cel, jakim jest wyeliminowanie Hamasu, nastąpi w ciągu kilku dni. Po sześciu tygodniach niewoli, podczas których ich rodziny doznały w domu straszliwych cierpień psychicznych, nadszedł czas, aby zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby uratować ludzi, których możemy ocalić – teraz”. Poczta Jerozolimska.
gazeta palestyńska dni Uważa działania izraelskiej armii w Strefie Gazy za niewłaściwe: „Wygląda na to, że Izrael dąży do wyeliminowania wszelkich ruchów oporu w Gazie. Kraj zdaje się nie zdawać sobie sprawy, że nawet jeśli to się powiedzie, utworzy się nowy opór prędzej czy później.” Ponieważ gdy dzieci zmarłych, rannych i wysiedlonych dorosną, będą nadal stawiać opór. Co więcej, na całym świecie są miliony Arabów i muzułmanów, którzy nie zaakceptują polityki wspieranej przez USA. Dlatego wszelkie rodzaje ucisku w końcu się skończą. Prowadzi to do tego, że „cel zamierzony przez Izraelczyków prędzej czy później zamieni się w jego przeciwieństwo. Opór pozostanie”. dni Z miasta Ramallah na Zachodnim Brzegu.
Gazeta Brawo Z Czech ostrzega przed antysemityzmem wśród muzułmanów: „Wojnie Izraela z islamskimi terrorystami w Strefie Gazy towarzyszy alarmujący wzrost liczby incydentów antysemickich na Zachodzie. Dzieje się tak nie tylko w Wielkiej Brytanii i Francji, ale także w Niemczech, gdzie panuje fala antyżydowskiej przemocy, a czasem wręcz gwałtownej nienawiści. Wiceprezydent Habeck potępił islamski antysemityzm. Ale niemieckie elity polityczne muszą patrzeć z góry na nos. W 2015 r. pozwolili przytłaczająca liczba osób o różnych przekonaniach religijnych i wartościach pisze do kraju bez żadnej kontroli. Brawo Z Pragi.
Turecka gazeta zauważa, że ​​„Niemcy i Turcja miały okazję podjąć wspólną inicjatywę dotyczącą Gazy”. Ekonomia Dzieje się tak w kontekście wizyty tureckiego prezydenta Erdogana w Berlinie. Nic takiego się nie wydarzyło. Swoimi uwagami na temat Holokaustu wygłoszonymi na wspólnej konferencji prasowej z kanclerzem Schulzem prezydent Erdogan zamknął prawie wszystkie drzwi dyplomatyczne. Słowa Erdogana mogły trafić do niektórych wyborców w okresie poprzedzającym przyszłoroczne wybory lokalne w Turcji. „Ale pojawienie się Erdogana w Berlinie mogło w dużej mierze zamknąć wszystkie kanały komunikacji między Ankarą a Berlinem”. Ekonomia Ze Stambułu.
Teraz przechodzimy do wyboru nowej prezydent Argentyny, Miley. W gazecie Clarin W liście z Buenos Aires napisano: „Wybierając Javiera Mileya na kolejnego prezydenta Argentyńczycy wysłali dwa jasne komunikaty: po pierwsze, że należy w końcu wytyczyć granicę pod rządami Kirchnera, a po drugie, Argentyna musi wyjść ze swojej epoki. ” Jest to jednak kwestia złożona, ponieważ wymagałoby to od Milleya zmiany systemu politycznego od podstaw. Argentyńczycy również powierzyli to zadanie człowiekowi, który jest jeszcze stosunkowo nowy na scenie politycznej i ma jedynie słabą wizję. Argentyńska gazeta wyjaśnia, że ​​stojąca za nią partia „Argentyna była świadkiem wielu wahań w ciągu ostatnich czterdziestu lat od powrotu do demokracji. Większe eksperymenty nie powiodły się i zakończyły się chaosem i przemocą. Miley ogłosiła także radykalne, szokujące środki i mówiła o odbudowie Argentyny”. Clarin.
Meksykańska gazeta Żadnego razonu Wspomina: „W 1983 roku Argentyna przezwyciężyła dyktaturę wojskową, co było jednym z najtragiczniejszych okresów w jej historii. 40 lat później demokracja w tym kraju stoi przed ogromnym wyzwaniem, ponieważ globalna fala populizmu dotarła właśnie do Argentyny. Były tam wielkie oczekiwań. „Ale szybko stało się jasne, że wolne i uczciwe wybory nie prowadzą automatycznie do funkcjonującego państwa. Przy stopie inflacji wynoszącej 140 procent być może nie jest zaskakujące, że Argentyńczycy są niezadowoleni ze swojego systemu. Jednak populizm ostatecznie dzieli i dzieli. „Podstawa tego samego jest błędna: nie wystarczy, aby silny przywódca w końcu doszedł do władzy i twierdził, że reprezentuje rzeczywiste interesy narodu i jest w stanie rozwiązać wszystkie problemy kraju”. Żadnego razonu Z miasta Meksyk.
polska gazeta Gazety Wyborczej Wyjaśnia: „Melley przekonał wyborców między innymi obietnicą porzucenia „chorego peso” na rzecz dolara amerykańskiego i likwidacji argentyńskiego banku centralnego, aby położyć kres „rakowi inflacji”. Milley jest uważany za antysystemowy outsider. Sprzeciwia się aborcji, opowiada się za posiadaniem broni. Broń palna do użytku prywatnego, obiecuje zerwanie stosunków z głównymi partnerami handlowymi Argentyny – Chinami i Brazylią, podaje także w wątpliwość liczbę ofiar dyktatury wojskowej i zaprzecza takiemu klimatowi Zmiany są spowodowane działalnością człowieka” – stwierdził. Gazety Wyborczej Z Warszawy i wiele na ten temat.
Na koniec posłuchaj komentarza od Czasy irlandzkie, w którym omówiono konsekwencje orzeczenia Federalnego Trybunału Konstytucyjnego w sprawie budżetu Koalicji Sygnalizacji Światła: „Stosunki między dwiema mniejszymi partiami w niemieckiej koalicji rządowej, Zielonymi i FDP, są słabe. Przetrwanie koalicji zależy w dużej mierze od FDP odwaga i chęć wsparcia ambitnych planów klimatycznych Zielonych.” I odpowiadające im inwestycje na dużą skalę w słabej gospodarce. Federalny Trybunał Konstytucyjny jednak specjalnie unieważnił te plany, ryzykując w ten sposób upadek rządu. Strategia budżetu koalicyjnego rządu została zniszczony. Właśnie taki był cel skarżących przed Trybunałem Konstytucyjnym, politycznych jastrzębi: „Rząd ma ograniczone możliwości, jeśli chce zrealizować swój program. W każdym razie zmiana ograniczenia zadłużenia będzie wymagała większości dwóch trzecich w parlamencie czego nie da się osiągnąć.” to było Czasy irlandzkie Z Dublina, co kończy Międzynarodowy Przegląd Prasy.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Pilne wycofanie mleka UHT Edeka: zagrażają nam te zagrożenia dla zdrowia

Published

on

Pilne wycofanie mleka UHT Edeka: zagrażają nam te zagrożenia dla zdrowia
  1. Strona główna
  2. konsument

Jeśli podczas produkcji do żywności dostaną się szkodliwe substancje, często trzeba ją wycofać. Teraz dotyczy to mleka Edeka UHT.

Monachium – Błędy w produkcji mogą prowadzić do przedostania się bakterii, materiałów opakowaniowych lub innych zanieczyszczeń do żywności. Zanieczyszczone produkty to zazwyczaj jeden z nich On pamięta Dotknięte — dotyczy to teraz mleka UHT marki Edeka.

Przypomnijmy z Edeki: Mleko sterylizowane Gut&Günstig zawiera zanieczyszczenia

Wycofanie dotyczy mleka UHT od producenta Hohenloher Molkerei eG. Mleko pełne sterylizowane o zawartości tłuszczu 3,5% może zawierać zanieczyszczenia mikrobiologiczne. W rezultacie mleko może stać się gęste i kwaśne, co może powodować problemy zdrowotne. „Ze względu na zapobiegawczą ochronę konsumentów firma Hohenloher Molkerei eG wycofuje artykuł Gut&Günstig UHT pełne mleko o zawartości tłuszczu 3,5% (1 litr)” – stwierdzono w oświadczeniu.

Teraz konieczne stało się wycofanie mleka Edeka o przedłużonej trwałości: żywność może być zanieczyszczona zanieczyszczeniami. © Ebner/Imago (awatar)

Jak również poinformował producent, dotyczy to tylko krajów związkowych Badenia-Wirtembergia, Bawaria, Hesja, Saksonia i Turyngia. Podczas rutynowej kontroli stwierdzono zanieczyszczenie. Jak Hohenloher poinformował Molkerei eG, „natychmiast zidentyfikowano przyczynę skażenia i usunięto ją”. Wycofanie dotyczy wyłącznie towarów z datą przydatności do spożycia przed 27 marca 2024 r. i owalną etykietą informacyjną DE BW 010 EG. Niedawno wycofano także produkt rybny firmy Edeka.

Cena zakupu mleka objętego wycofaniem zostanie zwrócona w całości

Według własnych informacji przedsiębiorstwa partia, której dotyczyło wycofanie, była oferowana i sprzedawana wyłącznie na poziomie regionalnym na poszczególnych rynkach. Oprócz Edeki obejmuje to także niektóre oddziały Marktkauf w wyżej wymienionych krajach związkowych. We współpracy z dotkniętymi sprzedawcami detalicznymi dotknięte produkty zostały całkowicie wycofane ze sprzedaży ze skutkiem natychmiastowym.

Na tę partię wpływa wywołanie:

Każdy, kto posiada jeszcze w domu wadliwe mleko Gut&Günstig UHT, może je zwrócić i otrzymać zwrot ceny zakupu. Nie jest konieczne okazanie paragonu, pełna cena zakupu zostanie zwrócona nawet bez niego. Inne partie mleka UHT nie podlegają wycofaniu i dlatego nie mogą zostać zwrócone. Producent „żałuje tego incydentu i przeprasza wszystkich dotkniętych nim klientów”. We wrześniu doszło już do poważnych wycofań mleka w Niemczech.

Continue Reading

Economy

Niemiecka gospodarka czuje się uwięziona przez ciężarówki między Polską a Ukrainą

Published

on

Niemiecka gospodarka czuje się uwięziona przez ciężarówki między Polską a Ukrainą

Berlin. Blokada kilku przejść granicznych z Ukrainą przez polskich kierowców podróżujących na duże odległości ma ogromny wpływ na niemiecką gospodarkę. „Firmy informują nas, że terminowość dostaw towarów jest coraz trudniejsza” – mówi Stefan Kagieben, dyrektor regionalny Komisji Wschodniej ds. Gospodarki Niemieckiej. „Czas dostaw ostatnio potroił się, a koszty transportu podwoiły się lub czterokrotnie” – mówi Kagibin. „Szkody sięgnęły już milionów. W przyszłości istnieje ryzyko zwolnień, a nawet zamknięcia zakładów, jeśli klienci będą szukać alternatywnych dostawców poza Ukrainą ze względu na nierzetelną odprawę graniczną. Na zachodniej Ukrainie jest wielu dostawców dla niemieckiego przemysłu motoryzacyjnego.

Czytaj więcej po ogłoszeniu

Czytaj więcej po ogłoszeniu

Od 6 listopada polscy kierowcy ciężarówek zamykają wiele przejść granicznych między obydwoma krajami. Protestują przeciwko złagodzeniu zasad wjazdu, które od początku rosyjskiej wojny agresywnej obowiązują ciężarówki przyjeżdżające z Ukrainy. Od początku wojny nie potrzebują już zezwoleń na przewóz towarów do i ze strefy Schengen. W piątek do protestu dołączyli kierowcy ciężarówek na Słowacji.

Po długich negocjacjach: od poniedziałku znów przepuszczono przynajmniej puste ciężarówki

Jednak w poniedziałek nastąpił pewien ruch w negocjacjach. Jak podaje m.in. gazeta Zeit, kierowcy ciężarówek od poniedziałku pozwolą ukraińskim ciężarówkom ponownie wjechać na teren Unii Europejskiej bez ładunku. Właściwy minister Ukrainy Oleksandr Kubrakow powiedział w serwisie informacyjnym X, że jest to wynik przedłużających się negocjacji.

Czytaj więcej po ogłoszeniu

Czytaj więcej po ogłoszeniu

Od początku wojny liczba ukraińskich ciężarówek w Unii Europejskiej wzrosła sześciokrotnie

„Skala staje się jasna, gdy uświadomimy sobie, że przed wojną wschodnią granicę Polski przekraczało co roku około 160 000 ciężarówek z Ukrainy, a liczba ta wciąż rośnie” – wyjaśnia Kai-Olaf Lange, politolog w Fundacji Nauka i Polityka. Zbliża się do miliona rocznie.” Polscy kierowcy dalekobieżni twierdzą, że ich firmy transportowe nie są w stanie dotrzymać niskich kosztów pracy ukraińskich rywali. Protestujący twierdzą, że ukraińskie firmy transportowe oferują również usługi transportowe na terenie krajów UE, tzw. kabotaż, co nie jest dozwolone w ramach porozumień z Ukrainą, ale jest trudne do kontrolowania.

READ  DAX w trendzie malejącym: nastrój w piwnicy

Uważają też za niesprawiedliwe, że polskie ciężarówki w drodze na Ukrainę pozostają zarejestrowane w elektronicznym systemie oczekiwania. Po polskiej stronie oznacza to również, że ciężarówki czasami muszą czekać kilka dni na granicy z Ukrainą. Według Langa fakt, że protest rozprzestrzenił się na Słowację, ma również związek z faktem, że ukraińscy kierowcy dalekobieżni zwrócili się na alternatywne trasy w innych krajach, takich jak Węgry czy Słowacja, gdzie również osiągnięto limity przepustowości.

Prawdopodobnie będzie to miało również wpływ na transfery pomocy UE na Ukrainę

Temat ten od dawna budzi niepokój polskiej polityki. Polska chciałaby omówić tę kwestię przed Radą UE ds. Transportu 4 grudnia. Z wyprzedzeniem telewizja publiczna TVP poinformowała, że ​​Rafał Weber, wiceminister transportu w rządzie przejściowym PiS, chciałby jeszcze raz doprecyzować stanowisko polskiego rządu: wycofanie ułatwień wjazdowych dla ukraińskich kierowców dalekobieżnych.

Czytaj więcej po ogłoszeniu

Czytaj więcej po ogłoszeniu

Jednocześnie podkreśla, że ​​w dalszym ciągu granicę można przekraczać bez zezwolenia transportem wojskowym lub humanitarnym. Zaprzecza temu Stefan Kajeben ze Wschodniej Komisji Gospodarki Niemiec: „Spedytorzy mówią nam, że dotyczy to również dostaw pomocy z UE na Ukrainę, na przykład leków lub technologii potrzebnych do naprawy ukraińskiego systemu energetycznego”.

„W imieniu światowej elity”: Viktor Orbán ma kłopoty – i atakuje UE

Premier Węgier Viktor Orban regularnie konfrontuje się z Unią Europejską i NATO. I jego ostatnia próba szantażu: grożenie zaprzestaniem europejskiej pomocy dla Ukrainy. Co on chce w ten sposób osiągnąć?

Organizacje wskazują, że są gotowe dobrze walczyć w nadchodzącym roku

Politolog Kai-Olaf Lange uważa jednak, że pod rządami tymczasowego rządu PiS raczej nie dojdzie do merytorycznych negocjacji. Zamiast tego rząd wykorzysta protest do realizacji własnego programu, mówi Lang: „Rząd przejściowy prawdopodobnie podejmie zdecydowane działania i postawi UE daleko idące żądania. Celem jest podniesienie oczekiwań wobec przyszłych rządów z przesłaniem: „Zawsze mówiliśmy, że rząd Tuska będzie miękki!” W zeszłym tygodniu obecny prezydent Polski Mateusz Morawiecki zaprzysiągł mniejszościowy rząd PiS, który jednak najprawdopodobniej zostanie rozwiązany przez koalicję opozycji w drodze wotum zaufania w przyszłym tygodniu.

READ  Producent pojazdu elektronicznego sprzed IPO: krótko przed IPO Rivian: Amazon posiada ten udział w rywalu Tesli | biuletyn

Ale nowy rząd musi także pracować nad znalezieniem równowagi między interesami polityki zagranicznej i wewnętrznej kraju. „Każdy polski rząd, mimo całej swej solidarności z Ukrainą, musi także bronić interesów narodowych” – wyjaśnia Lang. „Zwłaszcza jeśli chodzi o obszary wiejskie, strukturalnie słabe obszary na wschodzie kraju czy grupy potrafiące skutecznie organizować protesty, Państwo nie może pozostać bierny.” Jednak zdaniem Langa w interesie zarówno Polski, jak i Ukrainy leży współpraca. Spór musi zostać jak najszybciej rozstrzygnięty, aby umożliwić powrót ruchu towarowego. Nie stanie się to jednak bez ustępstw dla Jak mówi, polskie przedsiębiorstwa żeglugowe: „Organizacje, które zorganizowały oblężenie, wyraziły gotowość walki do przyszłego roku”.

Continue Reading

Economy

Wbudowana aktualizacja AI: blokada OpenAI, filmy Getty, AI Alliance, długa lista oczekujących

Published

on

Wbudowana aktualizacja AI: blokada OpenAI, filmy Getty, AI Alliance, długa lista oczekujących

OpenAI próbuje przechwycić ChatGPT z warunkami korzystania z usługi i innymi wiadomościami z codziennej aktualizacji AI.

reklama

Badacze z DeepMind odkryli lukę w zabezpieczeniach ChatGPT 3.5 OpenAI, która umożliwia dostęp do danych szkoleniowych systemu AI. Prosząc ChatGPT o ciągłe powtarzanie danego słowa („na zawsze”), badacze doszli do punktu, w którym ChatGPT porzuca materiał szkoleniowy na rzecz dodatkowego powtarzania. Obejmowały one fragmenty tekstów z artykułów i artykułów Wikipedii, ale także adresy e-mail i numery telefonów. Badacze zainwestowali łącznie 200 dolarów w zapytania do ChatGPT i uzyskali w zamian kilka megabajtów danych tekstowych. Szacują, że w ten sposób można uzyskać dostęp do gigabajtów danych tekstowych.

Zamiast technicznie rozwiązać problem, OpenAI po prostu poinformowała użytkowników, że „wielokrotne proszenie ich o powtórzenie słowa” narusza ich warunki świadczenia usług i wytyczne dotyczące treści. Jednak podstawowa luka w zabezpieczeniach, w wyniku której można oszukać model sztucznej inteligencji w celu wycieku danych szkoleniowych, pozostaje nierozwiązana.


Platforma wideo AI RunwayML i Getty Images ma taką platformę Współpraca przy opracowywaniu narzędzi sztucznej inteligencji Ogłoszono, że zostaną utworzone filmy wideo zgodne z prawami autorskimi. Partnerstwo ma na celu opracowanie Runway Getty Images Model (RGM), który łączy technologię Runway z licencjonowaną biblioteką treści Getty Images.

RGM ma służyć jako podstawa dla firm do opracowania indywidualnych modeli tworzenia treści wideo. Model jest skierowany do branż takich jak film, reklama, media i nadawanie. Komercyjna dostępność RGM planowana jest na najbliższe miesiące.

Meta i IBM mają taki Sojusz założyło ponad 50 firm i instytucji badawczychPromowanie rozwoju otwartej sztucznej inteligencji i zapewnienie równowagi dla OpenAI i ChatGPT. Członkami są AMD, Intel, Oracle, Cornell University, National Science Foundation, Stability AI i Sony, a także znane uniwersytety, takie jak Harvard, Tokio, ETH Zurich i Yale.

AMD planuje wspierać otwarty ekosystem sztucznej inteligencji za pomocą własnego sprzętu, mówi Forrest Norrod, wiceprezes wykonawczy i dyrektor generalny grupy AMD zajmującej się centrami danych. Sojusz opiera się na podejściu typu open source, aby wspierać bardziej włączający i oparty na współpracy ekosystem sztucznej inteligencji oraz odróżniać się od zastrzeżonych modeli sztucznej inteligencji, takich jak ChatGPT. Powstanie AI Alliance można postrzegać jako odpowiedź na rosnące wpływy takich organizacji jak OpenAI i Microsoft, które obecnie dominują na rynku AI. Dario Gil, starszy wiceprezes IBM i szef działu badawczego IBM, podkreśla znaczenie otwartych innowacji i ma nadzieję na większą przejrzystość i zaufanie w tym obszarze.

W wywiadzie dla CNBC wypowiadał się Brad Lightcap, dyrektor operacyjny OpenAI Wysoki popyt na ChatGPT Enterprise. Według Lightcap na skorzystanie z narzędzia AI czeka „wiele, wiele, wiele tysięcy” firm. ChatGPT Enterprise został uruchomiony w sierpniu i obejmował 20 laboratoriów beta, w tym Block i Canva. OpenAI planuje wdrożyć tę ofertę jako opcję samoobsługową w 2023 r., aby mogła obsługiwać wszystkie zainteresowane strony znajdujące się na liście oczekujących.

Według stanu na listopad 92 procent firm z listy Fortune 500 korzystało już z ChatGPT, co oznacza wzrost o 12 procent w porównaniu z sierpniem 2023 r. Lightcap twierdzi, że firmy często przeceniają bezpośredni wpływ sztucznej inteligencji na swoją działalność i oczekują dużych zmian. Z drugiej strony niedoceniane są indywidualne możliwości, jakie systemy AI zapewniają użytkownikom końcowym. Te „supermoce” dadzą użytkownikom możliwości, których nigdy wcześniej nie mieli.

Jak inteligentna jest sztuczna inteligencja? Jakie są konsekwencje generatywnej sztucznej inteligencji dla naszej pracy, czasu wolnego i społeczeństwa? W ramach aktualizacji AI Heise, we współpracy z The Decoder, codziennie dostarczamy aktualizacje dotyczące najważniejszych osiągnięć AI. W piątki wraz z ekspertami badamy różne aspekty rewolucji AI.


(Luty)

Do strony głównej

READ  Aktywna: Kia EV6 - już siedząca
Continue Reading

Trending