Connect with us

Economy

20 listopada 2023 – Międzynarodowy Przegląd Prasy

Published

on

20 listopada 2023 – Międzynarodowy Przegląd Prasy

W Strefie Gazy coraz częściej pojawiają się wezwania do zawieszenia broni, a to jest archiwalne zdjęcie domów zniszczonych po izraelskim ataku. (Photo Alliance/Agencja informacyjna Xinhua/Khaled Omar)
Hiszpańska gazeta napisała, że ​​Komisarz Praw Człowieka ONZ Türk wezwał wczoraj do natychmiastowego zawieszenia broni w Strefie Gazy La Vanguardia Z Barcelony: „Izrael spotyka się z rosnącą krytyką międzynarodową. Wielu uważa uzasadnione prawo Izraela do samoobrony za niezgodne z operacjami wojskowymi w Strefie Gazy, zwłaszcza jeśli chodzi o szkoły i szpitale”. Na razie Izrael mówi: „Hamas jest stawiania oporu naciskom.” Ministerstwo Spraw Zagranicznych może w dalszym ciągu liczyć na pomoc Stanów Zjednoczonych, ale amerykański prezydent Biden nie kryje swoich wątpliwości. Ważnym punktem zwrotnym mogłoby być uwolnienie zakładników porwanych przez Hamas z Izraela”. La Vanguardia Z Barcelony.
the Nowe czasy w Zurychu „Bezwzględna potrzeba udzielenia pomocy ludności cywilnej Gazy nie może odwracać uwagi od pilnej konieczności zawieszenia broni. Nie chodzi zatem o wezwanie do „humanitarnego rozejmu”, ale raczej o całkowite zaprzestanie działań wojennych. To jest jedyny sposób”, aby zapewnić pomoc ludności w Strefie Gazy, która zaspokoi ogromne potrzeby i zapewni minimum bezpieczeństwa pomagającym. Bo to wciąż jest główny cel: pomoc najsłabszym i najbardziej bezbronnym oraz „tworzenie wysp ludzkości” – podkreślają Szwajcarzy NZD.
the Poczta Jerozolimska Apeluje do rządu izraelskiego, aby zrobił wszystko, co w jego mocy, aby uwolnić zakładników: „Izrael nie powinien od początku odrzucać porozumienia, ponieważ nie zostanie uwolniona wystarczająca liczba zakładników. Uratowanie 50 zakładników – zwłaszcza dzieci – jest najpilniejszym zadaniem, nawet jeśli te „opóźnienia”. Prawdziwy cel, jakim jest wyeliminowanie Hamasu, nastąpi w ciągu kilku dni. Po sześciu tygodniach niewoli, podczas których ich rodziny doznały w domu straszliwych cierpień psychicznych, nadszedł czas, aby zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby uratować ludzi, których możemy ocalić – teraz”. Poczta Jerozolimska.
gazeta palestyńska dni Uważa działania izraelskiej armii w Strefie Gazy za niewłaściwe: „Wygląda na to, że Izrael dąży do wyeliminowania wszelkich ruchów oporu w Gazie. Kraj zdaje się nie zdawać sobie sprawy, że nawet jeśli to się powiedzie, utworzy się nowy opór prędzej czy później.” Ponieważ gdy dzieci zmarłych, rannych i wysiedlonych dorosną, będą nadal stawiać opór. Co więcej, na całym świecie są miliony Arabów i muzułmanów, którzy nie zaakceptują polityki wspieranej przez USA. Dlatego wszelkie rodzaje ucisku w końcu się skończą. Prowadzi to do tego, że „cel zamierzony przez Izraelczyków prędzej czy później zamieni się w jego przeciwieństwo. Opór pozostanie”. dni Z miasta Ramallah na Zachodnim Brzegu.
Gazeta Brawo Z Czech ostrzega przed antysemityzmem wśród muzułmanów: „Wojnie Izraela z islamskimi terrorystami w Strefie Gazy towarzyszy alarmujący wzrost liczby incydentów antysemickich na Zachodzie. Dzieje się tak nie tylko w Wielkiej Brytanii i Francji, ale także w Niemczech, gdzie panuje fala antyżydowskiej przemocy, a czasem wręcz gwałtownej nienawiści. Wiceprezydent Habeck potępił islamski antysemityzm. Ale niemieckie elity polityczne muszą patrzeć z góry na nos. W 2015 r. pozwolili przytłaczająca liczba osób o różnych przekonaniach religijnych i wartościach pisze do kraju bez żadnej kontroli. Brawo Z Pragi.
Turecka gazeta zauważa, że ​​„Niemcy i Turcja miały okazję podjąć wspólną inicjatywę dotyczącą Gazy”. Ekonomia Dzieje się tak w kontekście wizyty tureckiego prezydenta Erdogana w Berlinie. Nic takiego się nie wydarzyło. Swoimi uwagami na temat Holokaustu wygłoszonymi na wspólnej konferencji prasowej z kanclerzem Schulzem prezydent Erdogan zamknął prawie wszystkie drzwi dyplomatyczne. Słowa Erdogana mogły trafić do niektórych wyborców w okresie poprzedzającym przyszłoroczne wybory lokalne w Turcji. „Ale pojawienie się Erdogana w Berlinie mogło w dużej mierze zamknąć wszystkie kanały komunikacji między Ankarą a Berlinem”. Ekonomia Ze Stambułu.
Teraz przechodzimy do wyboru nowej prezydent Argentyny, Miley. W gazecie Clarin W liście z Buenos Aires napisano: „Wybierając Javiera Mileya na kolejnego prezydenta Argentyńczycy wysłali dwa jasne komunikaty: po pierwsze, że należy w końcu wytyczyć granicę pod rządami Kirchnera, a po drugie, Argentyna musi wyjść ze swojej epoki. ” Jest to jednak kwestia złożona, ponieważ wymagałoby to od Milleya zmiany systemu politycznego od podstaw. Argentyńczycy również powierzyli to zadanie człowiekowi, który jest jeszcze stosunkowo nowy na scenie politycznej i ma jedynie słabą wizję. Argentyńska gazeta wyjaśnia, że ​​stojąca za nią partia „Argentyna była świadkiem wielu wahań w ciągu ostatnich czterdziestu lat od powrotu do demokracji. Większe eksperymenty nie powiodły się i zakończyły się chaosem i przemocą. Miley ogłosiła także radykalne, szokujące środki i mówiła o odbudowie Argentyny”. Clarin.
Meksykańska gazeta Żadnego razonu Wspomina: „W 1983 roku Argentyna przezwyciężyła dyktaturę wojskową, co było jednym z najtragiczniejszych okresów w jej historii. 40 lat później demokracja w tym kraju stoi przed ogromnym wyzwaniem, ponieważ globalna fala populizmu dotarła właśnie do Argentyny. Były tam wielkie oczekiwań. „Ale szybko stało się jasne, że wolne i uczciwe wybory nie prowadzą automatycznie do funkcjonującego państwa. Przy stopie inflacji wynoszącej 140 procent być może nie jest zaskakujące, że Argentyńczycy są niezadowoleni ze swojego systemu. Jednak populizm ostatecznie dzieli i dzieli. „Podstawa tego samego jest błędna: nie wystarczy, aby silny przywódca w końcu doszedł do władzy i twierdził, że reprezentuje rzeczywiste interesy narodu i jest w stanie rozwiązać wszystkie problemy kraju”. Żadnego razonu Z miasta Meksyk.
polska gazeta Gazety Wyborczej Wyjaśnia: „Melley przekonał wyborców między innymi obietnicą porzucenia „chorego peso” na rzecz dolara amerykańskiego i likwidacji argentyńskiego banku centralnego, aby położyć kres „rakowi inflacji”. Milley jest uważany za antysystemowy outsider. Sprzeciwia się aborcji, opowiada się za posiadaniem broni. Broń palna do użytku prywatnego, obiecuje zerwanie stosunków z głównymi partnerami handlowymi Argentyny – Chinami i Brazylią, podaje także w wątpliwość liczbę ofiar dyktatury wojskowej i zaprzecza takiemu klimatowi Zmiany są spowodowane działalnością człowieka” – stwierdził. Gazety Wyborczej Z Warszawy i wiele na ten temat.
Na koniec posłuchaj komentarza od Czasy irlandzkie, w którym omówiono konsekwencje orzeczenia Federalnego Trybunału Konstytucyjnego w sprawie budżetu Koalicji Sygnalizacji Światła: „Stosunki między dwiema mniejszymi partiami w niemieckiej koalicji rządowej, Zielonymi i FDP, są słabe. Przetrwanie koalicji zależy w dużej mierze od FDP odwaga i chęć wsparcia ambitnych planów klimatycznych Zielonych.” I odpowiadające im inwestycje na dużą skalę w słabej gospodarce. Federalny Trybunał Konstytucyjny jednak specjalnie unieważnił te plany, ryzykując w ten sposób upadek rządu. Strategia budżetu koalicyjnego rządu została zniszczony. Właśnie taki był cel skarżących przed Trybunałem Konstytucyjnym, politycznych jastrzębi: „Rząd ma ograniczone możliwości, jeśli chce zrealizować swój program. W każdym razie zmiana ograniczenia zadłużenia będzie wymagała większości dwóch trzecich w parlamencie czego nie da się osiągnąć.” to było Czasy irlandzkie Z Dublina, co kończy Międzynarodowy Przegląd Prasy.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Pozew zbiorowy w sprawie podwyżek cen: ponad 40 000 klientów broni się przed Vodafone

Published

on

Pozew zbiorowy w sprawie podwyżek cen: ponad 40 000 klientów broni się przed Vodafone

Pozew zbiorowy w związku z podwyżką cen
Przed Vodafone broni się ponad 40 000 klientów

Posłuchaj materiału

Ta wersja audio została stworzona sztucznie. Więcej informacji | Wyślij swoją opinię

W ubiegłym roku Vodafone podniósł ceny i od tego czasu około dziesięciu milionów klientów płaci dodatkowe pięć euro miesięcznie. Obrońcy praw konsumentów uważają tę podwyżkę cen za niezgodną z prawem i chcą ją anulować. W procesie biorą już udział dziesiątki tysięcy osób.

Dziesiątki tysięcy osób jest już zaangażowanych w pozew zbiorowy przeciwko firmie telekomunikacyjnej Vodafone. W ciągu tygodnia w rejestrze pozwów Federalnego Urzędu Sprawiedliwości zarejestrowano 40 445 konsumentów, ogłosiło Federalne Stowarzyszenie Organizacji Konsumenckich (vzbv). Numer pochodzi z 30 kwietnia, czyli tydzień po otwarciu rejestru. Zapisy są nadal możliwe, więc liczba ta prawdopodobnie wzrośnie.

Vodafon
Vodafon ,80

Stowarzyszenie złożyło jesienią pozew do Okręgowego Sądu Wyższego w Hamm (OLG), ponieważ uważa, że ​​niektóre podwyżki cen oferowane przez Vodafone są nielegalne. Podwyżki dotknęły około dziesięciu milionów klientów. Postępowanie przed Sądem Okręgowym w Hamm jest jedną z pierwszych spraw, które sygnalizują nowe prawo federalne – ostrzejszy miecz dla konsumentów. Po zakończeniu sporu prawnego klienci Vodafone mogą bezpośrednio odzyskać pieniądze, bez konieczności ponownego wchodzenia do sądu.

Vodafone w 2023 roku podniósł ceny telefonii stacjonarnej o pięć euro. Chodziło o Internet w telewizji kablowej i liniach telefonicznych (VDSL), a nie o Internet światłowodowy (FTTH) i nie o taryfy za telefonię komórkową. Spółka uzasadniła ten wzrost wyższymi kosztami, np. kosztami energii i materiałów. Odrzuciła oskarżenie o niezgodność z prawem. Podkreśliła, że ​​większość niemieckich firm już podniosła ceny ze względu na inflację.

Centrum Doradztwa Konsumenckiego: Podwyżki cen są nieskuteczne

Z punktu widzenia obrońców praw konsumentów firma internetowa z Düsseldorfu nie powinna jednostronnie podnosić cen w ramach trwających relacji umownych – czyli bez renegocjacji z klientami. Zdaniem Centrum Doradztwa Konsumenckiego podwyżki cen są nieskuteczne. Vodafone widzi to inaczej: Rzecznik firmy powiedział, że jego firma uwzględniła wymogi prawne dotyczące zmian cen w swoich Ogólnych Warunkach Handlowych (OW).

Usługodawcy zazwyczaj pobierają wyższe ceny w ramach nowych umów, czyli poprzez nowych klientów. Firmy czasami podnoszą także ceny dla obecnych klientów, ale obrońcy konsumentów obserwują tę sytuację jak jastrząb. Działania podjęte przeciwko Vodafone postrzegane są jako mające pewien sygnał sygnalizacyjny dla gospodarki.

READ  Energia - BDI uważa wcześniejsze wyjście z węgla za trudne - Gospodarka
Continue Reading

Economy

Pirackie kopie europejskich samochodów zjeżdżają z linii montażowej

Published

on

Pirackie kopie europejskich samochodów zjeżdżają z linii montażowej
  1. Strona główna
  2. Praca

Naciska

Kaługa w Rosji: Citroën C5 Aircross jest montowany w hali produkcyjnej z chińskich komponentów. © Imago/Aleksiej Nikolski

Stellantis wycofał się z Rosji. Jednak modele Citroëna C5 Aircross zjeżdżają z linii montażowej w Kałudze. Umożliwia to istnienie globalnej sieci gospodarczej.

Kaługa / Monachium – Im Wojna ukraińska Fronty stwardniały, a gospodarczo między Rosją a Zachodem nadeszła epoka lodowcowa. Nie oznacza to jednak, że w największym kraju świata nie ma już europejskich producentów. przeciwnie. Chociaż europejski producent samochodów Stellantis zakończył produkcję w Rosji w 2022 roku ze względu na sankcje, nowe modele Citroëna C5 Aircross wyraźnie zjeżdżają z linii montażowej w Kałudze (na południowy zachód od Moskwy).

Rosja: Produkcja samochodu Citroen z komponentów z Chin

wysoki Reutera Rosyjska firma Automotive Technologies ogłosiła, że ​​rozpoczęła seryjną produkcję tego modelu. Dostawy pojazdów zaplanowano na maj 2024 r. „27 marca w fabryce w Kałudze rozpoczęła się produkcja seryjna Citroëna C5 Aircross” – cytuje komunikat prasowy Automotive Technologies. Strona internetowa firmy jest chwilowo niedostępna.

Niedawno niemiecki gigant materiałów budowlanych uległ presji opinii publicznej i wycofał się z lukratywnego rosyjskiego biznesu:

W lutym agencja informacyjna po raz pierwszy poinformowała, powołując się na dane celne i dwóch informatorów, że z Chin sprowadzono co najmniej 42 zestawy w celu montażu modelu Citroëna w dawnej fabryce Stellantis. Jednak same komponenty nie pochodzą z Francji, ale z chińskiej grupy Dongfeng Motor Group.

Stellantis „stracił kontrolę w Rosji” – Chiny interweniują w przypadku włamania

W oświadczeniu Stellantis podał, że w grudniu 2023 r. odkrył, że „stracił kontrolę nad swoimi jednostkami w Rosji”. Europejski producent samochodów posiada 70% udziałów w fabryce, a Mitsubishi pozostałe 30%. wysoki Silnik samochodu i sport Firma Automotive Technologies przejęła obecnie fabrykę, a samochody francuskiego producenta samochodów, w szczególności C5 Aircross, nadal zjeżdżają z linii montażowej.

Podczas gdy zachodnie firmy stopniowo wycofują się z Rosji po eskalacji w lutym 2022 r., powiązania gospodarcze między Rosją a Chinami zacieśniły się, w tym w sektorze motoryzacyjnym: dane dotyczące handlu chińskiego za ubiegły rok pokazują, że eksport samochodów do Rosji był prawie siedmiokrotnie wyższy niż w 2019 r. 2022, co oznacza wzrost wartości o około 10 miliardów dolarów.

READ  Energia - BDI uważa wcześniejsze wyjście z węgla za trudne - Gospodarka
Citroën C5 Aircross: partner Stellantis, firma Dongfeng, dostarcza zestawy do modeli francuskiego producenta
Citroën C5 Aircross: Partner Stellantis, firma Dongfeng, dostarcza zestawy do modeli francuskiego producenta. © Imago/Aleksiej Nikolski

Rosyjska gospodarka: Citroën C5 Aircross zjeżdża z linii montażowej dzięki wspólnemu przedsięwzięciu

Kilka miesięcy temu Stellantis podał, że w wyniku zaprzestania działalności w Rosji stracił 144 mln euro, w tym 87 mln euro w gotówce i jej ekwiwalentach. Jednak europejskiej grupie udało się już podnieść po porażce: w 2023 r. grupa odnotowała zysk w wysokości 2,2 mld euro, po wcześniejszej stracie w wysokości 354 mln euro.

Dane celne pokazują: Wygląda na to, że Stellantis nie był zaangażowany w wydarzenia w Kałudze i nic o nich nie wiedział. Ale w jaki sposób komponenty potrzebne Rosji docierają do Chin? Tam firma samochodowa prowadzi spółkę joint venture z Dongfengiem, za pośrednictwem której modele Stellantis są produkowane i sprzedawane w Chińskiej Republice Ludowej.

Czy ten sprzęt zawiera części objęte zachodnimi sankcjami nałożonymi na Rosję Reutera Według niejasnych. Ponieważ jednak komponenty pochodzą z Chin, odgrywa to rolę drugorzędną. Nawet oryginalne komponenty najlepszych niemieckich producentów, nawet po rozpoczęciu wojny, trafiały do ​​Federacji Rosyjskiej przez kraje trzecie. (BF)

Continue Reading

Economy

Prezes Rheinmetall Papperger popiera obowiązkową służbę wojskową | Polityka

Published

on

Prezes Rheinmetall Papperger popiera obowiązkową służbę wojskową |  Polityka

Waffen können (bis jetzt) nicht von allein schießen …

Die Bundeswehr bekommt in den nächsten Jahren neue Panzer, Flugzeuge, Schiffe und eine große Menge an Ausrüstung und Munition. Problem: Der Truppe (aktuelle Stärke 180 000) fehlen rund 20 000 Soldaten. Verteidigungsminister Boris Pistorius (64, SPD) lässt derzeit mögliche Modelle einer Wehrpflicht prüfen.

Braucht Deutschland wieder eine Wehrpflicht?

Der Chef des deutschen Rüstungskonzerns Rheinmetall, Armin Papperger (61), ist dafür: „Eine Wehrpflicht könnte sich positiv auf die Bereitschaft für unsere Landesverteidigung auswirken.“ Hierfür müsse sie aber sowohl „sicherheits- als auch gesellschaftspolitisch und militärisch sinnvoll ausgestaltet werden“.

„Die Zeitenwende ist eine gesamtgesellschaftliche Aufgabe, die Debatte darüber muss auf der politischen Ebene geführt werden“, sagte Papperger zu BILD.

Der Nachholbedarf der Bundeswehr sei nach drei Jahrzehnten Sparprogramm enorm, so Papperger, dessen Konzern vom 100-Milliarden-Paket für die Bundeswehr profitiert.

„Bei den Strukturen, beim Personal wie auch bei der Ausrüstung. Frieden und Freiheit dürfen nicht schutzlos sein. Freiheitliche Gesellschaften müssen in der Lage dazu sein, für ihre Werte einzustehen und sie verteidigen zu können – notfalls auch militärisch“, so der Rheinmetall-Chef.

Rheinmetall-Chef Armin Papperger vor der Firmen-Zentrale in Düsseldorf

Foto: picture alliance/dpa

Ein Problem: die langen Lieferzeiten der Rüstungsindustrie.

Papperger: „Die Lieferzeiten sind höchst unterschiedlich. Bei Militär-Lkw zum Beispiel konnten wir unsere Kapazität so erhöhen, dass wir je nach Modell praktisch sofort liefern können. Bei Munition liefern wir auch quasi täglich aus.“

Bei komplexeren Systemen wie Gefechtsfahrzeugen dauere es bei neuen Bestellungen jedoch teilweise zwei Jahre, denn man sei auf viele Zulieferer angewiesen – etwa bei Motoren, Getrieben oder auch den Rohlingen für die Kanone.

READ  Mówi się, że szwajcarska amunicja dotarła na Ukrainę przez Polskę

Continue Reading

Trending