Connect with us

Economy

20 listopada 2023 – Międzynarodowy Przegląd Prasy

Published

on

20 listopada 2023 – Międzynarodowy Przegląd Prasy

W Strefie Gazy coraz częściej pojawiają się wezwania do zawieszenia broni, a to jest archiwalne zdjęcie domów zniszczonych po izraelskim ataku. (Photo Alliance/Agencja informacyjna Xinhua/Khaled Omar)
Hiszpańska gazeta napisała, że ​​Komisarz Praw Człowieka ONZ Türk wezwał wczoraj do natychmiastowego zawieszenia broni w Strefie Gazy La Vanguardia Z Barcelony: „Izrael spotyka się z rosnącą krytyką międzynarodową. Wielu uważa uzasadnione prawo Izraela do samoobrony za niezgodne z operacjami wojskowymi w Strefie Gazy, zwłaszcza jeśli chodzi o szkoły i szpitale”. Na razie Izrael mówi: „Hamas jest stawiania oporu naciskom.” Ministerstwo Spraw Zagranicznych może w dalszym ciągu liczyć na pomoc Stanów Zjednoczonych, ale amerykański prezydent Biden nie kryje swoich wątpliwości. Ważnym punktem zwrotnym mogłoby być uwolnienie zakładników porwanych przez Hamas z Izraela”. La Vanguardia Z Barcelony.
the Nowe czasy w Zurychu „Bezwzględna potrzeba udzielenia pomocy ludności cywilnej Gazy nie może odwracać uwagi od pilnej konieczności zawieszenia broni. Nie chodzi zatem o wezwanie do „humanitarnego rozejmu”, ale raczej o całkowite zaprzestanie działań wojennych. To jest jedyny sposób”, aby zapewnić pomoc ludności w Strefie Gazy, która zaspokoi ogromne potrzeby i zapewni minimum bezpieczeństwa pomagającym. Bo to wciąż jest główny cel: pomoc najsłabszym i najbardziej bezbronnym oraz „tworzenie wysp ludzkości” – podkreślają Szwajcarzy NZD.
the Poczta Jerozolimska Apeluje do rządu izraelskiego, aby zrobił wszystko, co w jego mocy, aby uwolnić zakładników: „Izrael nie powinien od początku odrzucać porozumienia, ponieważ nie zostanie uwolniona wystarczająca liczba zakładników. Uratowanie 50 zakładników – zwłaszcza dzieci – jest najpilniejszym zadaniem, nawet jeśli te „opóźnienia”. Prawdziwy cel, jakim jest wyeliminowanie Hamasu, nastąpi w ciągu kilku dni. Po sześciu tygodniach niewoli, podczas których ich rodziny doznały w domu straszliwych cierpień psychicznych, nadszedł czas, aby zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby uratować ludzi, których możemy ocalić – teraz”. Poczta Jerozolimska.
gazeta palestyńska dni Uważa działania izraelskiej armii w Strefie Gazy za niewłaściwe: „Wygląda na to, że Izrael dąży do wyeliminowania wszelkich ruchów oporu w Gazie. Kraj zdaje się nie zdawać sobie sprawy, że nawet jeśli to się powiedzie, utworzy się nowy opór prędzej czy później.” Ponieważ gdy dzieci zmarłych, rannych i wysiedlonych dorosną, będą nadal stawiać opór. Co więcej, na całym świecie są miliony Arabów i muzułmanów, którzy nie zaakceptują polityki wspieranej przez USA. Dlatego wszelkie rodzaje ucisku w końcu się skończą. Prowadzi to do tego, że „cel zamierzony przez Izraelczyków prędzej czy później zamieni się w jego przeciwieństwo. Opór pozostanie”. dni Z miasta Ramallah na Zachodnim Brzegu.
Gazeta Brawo Z Czech ostrzega przed antysemityzmem wśród muzułmanów: „Wojnie Izraela z islamskimi terrorystami w Strefie Gazy towarzyszy alarmujący wzrost liczby incydentów antysemickich na Zachodzie. Dzieje się tak nie tylko w Wielkiej Brytanii i Francji, ale także w Niemczech, gdzie panuje fala antyżydowskiej przemocy, a czasem wręcz gwałtownej nienawiści. Wiceprezydent Habeck potępił islamski antysemityzm. Ale niemieckie elity polityczne muszą patrzeć z góry na nos. W 2015 r. pozwolili przytłaczająca liczba osób o różnych przekonaniach religijnych i wartościach pisze do kraju bez żadnej kontroli. Brawo Z Pragi.
Turecka gazeta zauważa, że ​​„Niemcy i Turcja miały okazję podjąć wspólną inicjatywę dotyczącą Gazy”. Ekonomia Dzieje się tak w kontekście wizyty tureckiego prezydenta Erdogana w Berlinie. Nic takiego się nie wydarzyło. Swoimi uwagami na temat Holokaustu wygłoszonymi na wspólnej konferencji prasowej z kanclerzem Schulzem prezydent Erdogan zamknął prawie wszystkie drzwi dyplomatyczne. Słowa Erdogana mogły trafić do niektórych wyborców w okresie poprzedzającym przyszłoroczne wybory lokalne w Turcji. „Ale pojawienie się Erdogana w Berlinie mogło w dużej mierze zamknąć wszystkie kanały komunikacji między Ankarą a Berlinem”. Ekonomia Ze Stambułu.
Teraz przechodzimy do wyboru nowej prezydent Argentyny, Miley. W gazecie Clarin W liście z Buenos Aires napisano: „Wybierając Javiera Mileya na kolejnego prezydenta Argentyńczycy wysłali dwa jasne komunikaty: po pierwsze, że należy w końcu wytyczyć granicę pod rządami Kirchnera, a po drugie, Argentyna musi wyjść ze swojej epoki. ” Jest to jednak kwestia złożona, ponieważ wymagałoby to od Milleya zmiany systemu politycznego od podstaw. Argentyńczycy również powierzyli to zadanie człowiekowi, który jest jeszcze stosunkowo nowy na scenie politycznej i ma jedynie słabą wizję. Argentyńska gazeta wyjaśnia, że ​​stojąca za nią partia „Argentyna była świadkiem wielu wahań w ciągu ostatnich czterdziestu lat od powrotu do demokracji. Większe eksperymenty nie powiodły się i zakończyły się chaosem i przemocą. Miley ogłosiła także radykalne, szokujące środki i mówiła o odbudowie Argentyny”. Clarin.
Meksykańska gazeta Żadnego razonu Wspomina: „W 1983 roku Argentyna przezwyciężyła dyktaturę wojskową, co było jednym z najtragiczniejszych okresów w jej historii. 40 lat później demokracja w tym kraju stoi przed ogromnym wyzwaniem, ponieważ globalna fala populizmu dotarła właśnie do Argentyny. Były tam wielkie oczekiwań. „Ale szybko stało się jasne, że wolne i uczciwe wybory nie prowadzą automatycznie do funkcjonującego państwa. Przy stopie inflacji wynoszącej 140 procent być może nie jest zaskakujące, że Argentyńczycy są niezadowoleni ze swojego systemu. Jednak populizm ostatecznie dzieli i dzieli. „Podstawa tego samego jest błędna: nie wystarczy, aby silny przywódca w końcu doszedł do władzy i twierdził, że reprezentuje rzeczywiste interesy narodu i jest w stanie rozwiązać wszystkie problemy kraju”. Żadnego razonu Z miasta Meksyk.
polska gazeta Gazety Wyborczej Wyjaśnia: „Melley przekonał wyborców między innymi obietnicą porzucenia „chorego peso” na rzecz dolara amerykańskiego i likwidacji argentyńskiego banku centralnego, aby położyć kres „rakowi inflacji”. Milley jest uważany za antysystemowy outsider. Sprzeciwia się aborcji, opowiada się za posiadaniem broni. Broń palna do użytku prywatnego, obiecuje zerwanie stosunków z głównymi partnerami handlowymi Argentyny – Chinami i Brazylią, podaje także w wątpliwość liczbę ofiar dyktatury wojskowej i zaprzecza takiemu klimatowi Zmiany są spowodowane działalnością człowieka” – stwierdził. Gazety Wyborczej Z Warszawy i wiele na ten temat.
Na koniec posłuchaj komentarza od Czasy irlandzkie, w którym omówiono konsekwencje orzeczenia Federalnego Trybunału Konstytucyjnego w sprawie budżetu Koalicji Sygnalizacji Światła: „Stosunki między dwiema mniejszymi partiami w niemieckiej koalicji rządowej, Zielonymi i FDP, są słabe. Przetrwanie koalicji zależy w dużej mierze od FDP odwaga i chęć wsparcia ambitnych planów klimatycznych Zielonych.” I odpowiadające im inwestycje na dużą skalę w słabej gospodarce. Federalny Trybunał Konstytucyjny jednak specjalnie unieważnił te plany, ryzykując w ten sposób upadek rządu. Strategia budżetu koalicyjnego rządu została zniszczony. Właśnie taki był cel skarżących przed Trybunałem Konstytucyjnym, politycznych jastrzębi: „Rząd ma ograniczone możliwości, jeśli chce zrealizować swój program. W każdym razie zmiana ograniczenia zadłużenia będzie wymagała większości dwóch trzecich w parlamencie czego nie da się osiągnąć.” to było Czasy irlandzkie Z Dublina, co kończy Międzynarodowy Przegląd Prasy.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Pod żadnym pozorem nie jedz dżemu

Published

on

Pod żadnym pozorem nie jedz dżemu
 1. ruhr24
 2. praca
Klienci powinni zwrócić uwagę na przywołanie aktualnych zacięć. © Yai Obrazy/Imago; ebner/imago; Wydział: RUHR24

Nowe wycofanie supermarketu: Konsumenci nie powinni jeść dżemu. Produkt sprzedawany jest w sklepach Edeka, Rewe i Kaufland.

Dortmund – Konsumenci powinni zwrócić uwagę na aktualne wycofanie. Tym razem jest to dżem od Lausitzer Fruitprocessing GmbH (10 lipca). W przypadku spożycia żywności istnieje ryzyko zakażenia.

Przypomnijmy z Ediki, Rio i Kauflandu: Pod żadnym pozorem nie jedzcie dżemu

W związku ze skargą firma Lausitzer Fruit Processing GmbH nakazała wycofanie swojego produktu „Lausitzer Cranberries – Light Sugar” w 340-gramowym słoiku.

Istnieje możliwość obecności ciał obcych w produkcie, zwłaszcza kamieni. Aby zapewnić bezpieczeństwo konsumentów, zdecydowanie odradza się spożywanie dotkniętego produktu – podobnie jak w przypadku obecnego wycofania sera.

Dżemy marek Edeka, Rewe i Kaufland objęte wycofaniem – informacja dla klientów

Dotyczy to wyłącznie produktów z datą przydatności do spożycia 18 kwietnia 2027 r. i numerem partii 24040379.

 • Produkt: Dzikie Jagody Łużyckie – Niska zawartość cukru, 340g/370ml w filiżance
  Najlepiej spożyć przed: 18 kwietnia 2027 r
  Partia: 24040379
  Numer EAN: 4012950100071
dżem
Wycofanie ma wpływ na dżem żurawinowy. © Lausitzer Fruit Processing GmbH

Konsumenci mogą zwrócić produkt w miejscu zakupu – m.in. w Rewe, Edeka i Kaufland – i otrzymać zwrot ceny zakupu nawet bez przedstawienia paragonu. Dalsze informacje można uzyskać w dziale obsługi klienta Lausitzer Fruchtverfahren GmbH, pisząc na adres e-mail [email protected].

Zacięcie wywołania spowodowane ciałem obcym: W sytuacjach awaryjnych natychmiast udzielić pierwszej pomocy

Jeśli przypadkowo zjesz obcy przedmiot, może dojść do obrażeń jamy ustnej, gardła i przełyku. Ryzyko jest szczególnie wysokie w przypadku cząstek o ostrych krawędziach. Federalny Urząd Ochrony Konsumentów i Bezpieczeństwa Żywności powołuje się na informacje Niemieckiego Czerwonego Krzyża.

Ciała obce w żywności mogą również powodować ryzyko obrażeń lub zadławienia. Jeśli po połknięciu cząstki utkną w tchawicy lub przełyku, należy je natychmiast leczyć Pierwsza pomoc Jest podjęte. W przypadku wystąpienia obrażeń konsumenci powinni natychmiast zwrócić się o pomoc lekarską.

READ  Fizyka cząstek elementarnych: zespoły LHC odkrywają niezwykły rozpad Higgsa
Continue Reading

Economy

Ogromne zwolnienia w dziale motoryzacyjnym – „Bosch musi walczyć”

Published

on

Ogromne zwolnienia w dziale motoryzacyjnym – „Bosch musi walczyć”
 1. Strona główna
 2. Praca

Naciska

Bosch ogłosił dopiero w grudniu, że rozważa zwolnienie do 1500 pracowników w dziale silników. © Marijane Murad/DPA

Bosch był zmuszony zwolnić tysiące pracowników w swoim dziale motoryzacyjnym. Potencjał ulepszeń istnieje jednak także w innych obszarach przedsiębiorstwa. To słowa prezesa firmy Stefana Hartinga.

Gerlingen – dostawca samochodów Bosch zwolni w tym roku tysiące stanowisk pracy. Przesunięcie w kierunku Samochód elektryczny Niemieckiemu gigantowi z siedzibą w Gerlingen koło Stuttgartu sprawy nie układają się pomyślnie. W wywiadzie z Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) Prezes firmy Stefan Hartung wyjaśnia, w jaki sposób firma chce się rozwijać w przyszłości i czego obecnie brakuje. Bush chce walczyć o rozwój każdego centymetra przestrzeni.

Problemy popytowe we wszystkich sektorach Bosch

W sumie Bosch planuje zwolnić 3200 pracowników w sektorze motoryzacyjnym, z czego 1500 w samym dziale pojazdów w Niemczech. Według Hartunga odejście od samochodów z silnikami spalinowymi na rzecz samochodów elektrycznych maleje, ponieważ coraz więcej osób woli samochód hybrydowy niż samochód w pełni elektryczny. Ponadto światowy popyt na samochody ogólnie spadł.

Zdaniem ekspertów jeszcze kilka lat temu przewidywano, że przejście na samochody elektryczne będzie kosztować około 20 proc. miejsc pracy. Jednakże biorąc pod uwagę, że firma Bosch zatrudnia na całym świecie około 429 400 pracowników, redukcje stanowisk pracy określa się jako stosunkowo niewielkie, jak wynika z raportu firmy Bosch. Codzienne wiadomości jest on nazywany.

Ale nie tylko przemysł motoryzacyjny cierpi z powodu braku popytu na produkty Bosch. To samo planuje firma także w segmencie gadżetów i sprzętu AGD Aby wyeliminować sto kolejnych stanowisk pracy. „Nasza firma celowo zajmuje szeroką pozycję na wielu produktach i rynkach” – wyjaśnia Hartung. wygrał-Wywiad: „Ale obecnie prawie wszędzie występują problemy z popytem”. Przykładem tego jest nadmierny popyt na pompy ciepła w Bosch w 2023 roku, który spowodował już spadek popytu oczekiwany w 2024 roku.

READ  „Chodzi o przyszłość Internetu”: masowy pozew przeciwko Google – a nawet grozi rozwikłaniem

Bosch chce nadal się rozwijać, także za granicą

Hartung nie może zagwarantować, że w przyszłości nie będzie dalszych redukcji zatrudnienia. Jednak w dłuższej perspektywie postrzega pojazdy elektryczne jako obiecujący obszar biznesowy dla Boscha. Szczególnie istotna jest tutaj elektronika mocy, silniki i osie. Firma oczekuje, że do 2030 r. co trzeci samochód na świecie będzie w pełni elektryczny, a do 2035 r. co drugi samochód.

Ogólnie rzecz biorąc, celem Boscha jest uzyskanie w tym roku zwrotu od pięciu do siedmiu procent. Zdaniem Hartunga, aby osiągnąć ten cel, firma musi nadal walczyć i „wykorzystywać każdy centymetr przestrzeni na rozwój”. Bosch będzie mógł polegać nie tylko na rynku niemieckim, ale także… Ale musi także rozwijać się na arenie międzynarodowej. Firma inwestuje około 1 miliard euro w centrum rozwojowe w Chinach, a obecnie w Czechach budowany jest nowy ośrodek mobilności elektrycznej.

Continue Reading

Economy

To tanie piwo zawodzi bezlitośnie

Published

on

To tanie piwo zawodzi bezlitośnie
 1. Strona główna
 2. konsument

Naciska

Lato, słońce, ogródek piwny – i zimne jasne piwo. Ale co jest lepsze? W teście ZDF dwa z sześciu piw wypadły bezlitośnie.

Kassel – Zimne piwo to latem ulubiona przekąska wielu mieszkańców Niemiec. Piwo jasne staje się coraz bardziej popularne i staje się coraz bardziej trendem poza Bawarią. Ale które piwo jest najlepsze? W nadawaniu konsumenckim Weso ZDF przetestowało sześć różnych rodzajów piwa jasnego – trzy niedrogie i trzy droższe. Wynik był jednoznaczny i druzgocący, gdyż dwa z testowanych piw bezlitośnie zawiodły. Testowane były następujące piwa:

Pearl Basher z Lidla za 0,55 euro Augustyn
Schultenbräu od Aldi za 0,55 euro Lobzer
Oryginał 5.0 za 0,69 € Jezioro Tegernsee

Piwny guru ma w teście ZDF zdecydowanych faworytów – jednak nie wszystkie piwa jasne są tak przekonujące

Każdy browar ma możliwość nadania swojemu piwu indywidualnego charakteru. Mistrz piwowarstwa i sommelier Dario Sterin zna czynniki decydujące o smaku dobrego piwa. „Jeśli chodzi o smak, jasne piwo powinno charakteryzować się doskonałą równowagą pomiędzy słodyczą słodu i goryczką chmielu” – mówi piwny ekspert. Który produkt przekonał go jednak najbardziej, a który nie?

Stieren ma wyraźnego faworyta: Augustinera, którego uważa za najciekawszego. Zupełnie inaczej jest w Scholtenbrau niż w Aldi, które piwny sommelier określa jako „trochę nudne” i stawia na ostatnim miejscu. Oryginalna wersja 5.0 nie radzi sobie dużo lepiej. „Ma prosty, niemal kartonowy wygląd” – mówi Sterrin.

Drużyna piłkarska ocenia piwo jasne: dwa produkty nie otrzymują ani jednego głosu

Ale ekspert nie jest jedynym, który ocenia piwo jasne. Cała kobieca drużyna piłkarska ocenia produkty. W niereprezentatywnej próbie łącznie 19 graczy wyraża swoje opinie – i to prostymi słowami. „Smakuje trochę jak płyn do mycia naczyń” – narzeka jeden z graczy Lobzera. „Nigdy więcej nie kupię Eierbachera z Lidla” – mówi kolejna testerka. Ostre słowa padły także w oryginalnej wersji 5.0: „Potrzebujesz przerw”.

READ  Ujemne stopy procentowe od 5000 € - wskazówki dla małych oszczędzających według ekspertów
ZDF przetestował trzy tanie piwa jasne i trzy drogie – i wynik był jednoznaczny. © Zrzut ekranu/ZDF

Tylko dwa produkty sprawdzają się naprawdę dobrze, a Tegernseer zajmuje pierwsze miejsce z sześcioma z 19 głosów. Augustiner zajął drugie miejsce z co najmniej pięcioma głosami. Browar zrewolucjonizował ostatnio piwo, Augustiner po raz pierwszy w swojej ofercie miał także piwo bezalkoholowe.

Lübzer i Soliderbräu przekonały czterech testerów i podzieliły się trzecim miejscem. Jednak kompletna porażka Pearlbachera i 5.0 Original – oba piwa nie otrzymały ani jednego głosu. Badanie przeprowadzone przez Stiftung Warentest dało inny wynik, a zwycięzcą testu zostało tanie piwo bezalkoholowe.

Przynajmniej w laboratorium wszystkie jasne piwa mogą być przekonujące

Jednakże wszystkie produkty uzyskały dobre wyniki w laboratorium. Chemik spożywczy Monica Dust przetestowała piwo pod kątem glifosatu będącego pestycydem i nitrozoamin, które mogą powstawać podczas palenia jęczmienia. Nie stwierdzono ich w żadnym z testowanych piw. W jego śledztwie sprawy wyglądały zupełnie inaczej W rzeczywistości w dwóch szklankach piwa znajdowały się bakterie i glifosat jest znalezione. (Kiba)

Continue Reading

Trending