Connect with us

Economy

Znana marka modowa przed końcem? 300 oddziałów przed sprzedażą

Published

on

Znana marka modowa przed końcem?  300 oddziałów przed sprzedażą

Mówi się, że po Staples i Hussel zbankrutowała marka modowa. Dlatego wielu oddziałom grozi zamknięcie.

Niemcy – Wydaje się, że pandemia korony nadal dotyka niektóre firmy. Tak było tamtego dnia Firma Staples odkryła sklep papierniczy, który jest obecnie wielokrotnie zamykany z powodu bankructwa w rozmowie. Obecnie popularna marka modowa również w Niemczech jest na skraju wyginięcia, donosi RUHR24.

firma pimky
Dyrektor wykonawczy Philippe Favre (styczeń 2022–)
siedziba Villeneuve d’Ascq, Francja
Fundacja 1971
Założyciel Gerard Molise
organizacja parasolowa Stowarzyszenie Rodzinne Mulliez

Znowu upadłość marki modowej: poszukiwanie nowych inwestorów dla Pimkie

Sukienki, spódnice, jeansy, koszule – wybierz Odzież nie jest już tylko w lokalnych sklepach ogromny. Przynajmniej od pandemii Corony ludzie robili zakupy w szczególności przez Internet. Oznacza to jednak dla firm coraz większą konkurencję. Według bramy T online Mówi się, że francuska marka odzieżowa Pimkie jest w sprzedaży. W związku z tym firma rodzinna Mulliez pilnie poszukuje inwestorów.

Koncentruje się na 300 sklepach Pimkie. Jednak wszystkie muszą znajdować się we Francji. Tak więc klienci i pracownicy w Niemczech mogą na razie odetchnąć – sytuacja jest inna w przypadku około 1500 pracowników w sąsiedniej Francji. Zgodnie z obecną sytuacją (24 maja 2022 r.) nadal nie jest pewne, jak będą się dla nich sprawy potoczyć. W 2020 roku firma miała wygenerować 200 milionów euro sprzedaży.

Według specjalistycznego magazynu firma znajdowała się również w Niemczech Przemysł włókienniczy Już przed końcem. W 2020 roku zamknięto 40 z 75 sklepów Framode GmbH Pimkie. Mówi się, że w wyniku tego pracę straciło 150 pracowników. Firmę w tym kraju uratowało tzw. „postępowanie upadłościowe i zabezpieczenia”, dzięki którym Pimkie mogło się odbudować, szczególnie w obszarze zakupów internetowych.

Pimkie: Niemieckie marki modowe zbankrutowały od 2020 roku – wiele oddziałów zostało zamkniętych

Plan restrukturyzacji i obniżki czynszów były również kluczowymi czynnikami przywrócenia marki Pimkie w Niemczech. „Bez czasem bolesnych korekt czynszów za lokale, dalsza obecność Pimkie w Niemczech bez wątpienia zostałaby zakwestionowana” – cytuje portal. zainteresowany handlem W styczniu 2021 był COO Grupy Pimkie, Patrick von der Linden.

READ  Promyk nadziei dla konsumentów: przełamanie głównej ceny gazu | Stolica

Francuska firma istnieje od 1971 roku i od wielu lat cieszy się popularnością wśród dziewcząt. Tymczasem oprócz pandemii Corona, konkurencja i Przejdź na zakupy online Ważna rola w miejscu pobytu marki Pimkie. Mówi się, że jednym z największych konkurentów jest irlandzka marka modowa Primark, która dzięki niskim cenom szczególnie dobrze radzi sobie ze swoją młodą grupą docelową.

Sklep Pimkie na Kurfürstendamm w Berlinie 2019.

© Obrazy Imago / Shoning

Blokada w centrach miast – także w Westenhellweg w Dortmundzie

Od czasu pandemii Corony zakupy online przeżywają prawdziwy boom kosztem oddziałów. Bo coraz więcej Sklepy w Nadrenii Północnej-Westfalii A inne landy muszą zostać zamknięte, ponieważ klienci trzymają się z daleka. Tradycyjne firmy, takie jak sprzedawca słodyczy Hussel, już odczuwają skutki.

Rynki elektroniki Saturn i Mediamarkt, popularne wśród entuzjastów technologii, również zostały dotknięte zamknięciem z powodu pandemii Corona. Dlatego w wielu śródmieściach Niemiec jest coraz więcej wolnych sklepów, w których poszukuje się nowych najemców, takich jak Westenhellweg w Dortmundzie.

Lista zasad: © Bernd Thissen / dpa

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

NVIDIA pokonuje oczekiwania dotyczące zysków: akcje rosną | Życie i wiedza

Published

on

NVIDIA pokonuje oczekiwania dotyczące zysków: akcje rosną |  Życie i wiedza

NVIDIA untermauert seinen Ruf als Super-Aktie!

Der Chip-Hersteller hat am Mittwoch seine Bilanz veröffentlicht – und die ist mehr als erfreulich. Umsatz und Gewinn übersteigen deutlich die Prognosen für den Hersteller von Chips, die auch bei künstlicher Intelligenz (KI) eingesetzt werden.

Die Zahlen sind beeindruckend: So stieg der Umsatz um auf 22,1 Milliarden Dollar gegenüber geschätzten 20,4 Milliarden. Der Nettogewinn lag bei 12,3 Milliarden Dollar; 1,5 Milliarden mehr als noch in der Prognose veranschlagt.

Damit explodierte der Quartalsgewinn von Nvidia innerhalb eines Jahres von 1,4 auf knapp 12,3 Milliarden Dollar! Nvidia-Chef Jensen Huang erklärte dies mit dem weltweiten Einsatz von Künstlicher Intelligenz. Dies habe einen Wendepunkt erreicht. Chips des Konzerns kommen hier zum Einsatz und sind daher hoch gefragt.

Heißt: NVIDIA hat den Markt gerockt – lag mehr als zehn Prozent über den bereits schon sehr optimistischen Analysen der Börsen-Profis.

Und natürlich richtig gute Nachricht für die, die ein NVIDIA-Wertpapier haben. Denn die startet weiter steil an der Börse durch! Nach Bekanntgabe der Zahlen legte NVDIA im nachbörslichen Verkauf Mittwochnacht bis 23 Uhr um zehn Prozent an Wert zu – Tendenz steigend!

Denn die guten Nachrichten des Unternehmens reißen nicht ab: Für das laufende erste Quartal in 2024 erwartet NVIDIA einen Umsatz von rund 24 Milliarden US-Dollar, während Analysten mit 20,4 Milliarden US-Dollar rechnen. Das wären noch mal knapp zum letzten Quartal zehn Prozent drauf!

Continue Reading

Economy

Rolnictwo – Polscy rolnicy wysypują zboże z Ukrainy – Gospodarka

Published

on

Rolnictwo – Polscy rolnicy wysypują zboże z Ukrainy – Gospodarka

Warszawa (dpa) – Polscy rolnicy otworzyli ukraińskie wagony towarowe załadowane zbożem na przejściu granicznym Medica, zamykając na krótko tory na strategicznie ważnej linii kolejowej. Rzeczniczka lokalnej policji powiedziała PTI, że grupa 25 rolników uciekła z miejsca demonstracji przy wiejskiej drodze w stronę pobliskiej linii kolejowej. Procedura zakończyła się kilka minut po negocjacjach z funkcjonariuszami policji. Na tory dotarła niewielka ilość zboża.

Na nagraniu wideo rozpowszechnionym w sieciach społecznościowych ukraińskiej telewizji publicznej widać rolników rozładowujących kukurydzę z kilku ciężarówek z kilku ciężarówek z sąsiedniego kraju i śpiewających polski hymn narodowy.

Protesty przeciwko polityce rolnej Unii Europejskiej

Koleje Ukraińskie potwierdziły zdarzenie, które miało miejsce na polskiej stacji granicznej w Medica. Obydwa otwarte wagony zbożowe przeznaczone były dla Niemiec. Na tej stacji znajduje się około 40 ukraińskich pojazdów przewożących towary rolne. Koleje Polskie i Ambasada Ukrainy w Polsce zostały poinformowane o „nieuprawnionej ingerencji w funkcjonowanie kolei”.

Rozwiązanie to wpisuje się w ogólnokrajowe protesty rolników. Są skierowane przeciwko polityce rolnej Unii Europejskiej, ale także przeciwko importowi tanich produktów rolnych z Ukrainy. Rolnicy już dawno zamknęli przejścia graniczne z sąsiednim krajem na wschodzie w Dorohosku, Hrybinie, Korczui i Medici. We wtorek zamknęli autostrady, ronda i skrzyżowania w 200 miejscach.

„My, rolnicy z całej Polski, jako pierwsi wyciągnęliśmy rękę do przyjaźni i powitaliśmy naszych braci z Ukrainy. A teraz sami jesteśmy przez nich krzywdzeni” – powiedział rozgłośni radiowej Rmf.fm Roman Kondro z inicjatywy „Oszukana Wieś”. . „Różne organizacje mafijne przywożą do Polski te pigułki. Inaczej nie da się tego opisać.”

Polscy rolnicy skarżą się też, że unijny Zielony Ład nakłada na nich nowe warunki, a zboża i inne produkty rolne z Ukrainy, które można wyprodukować taniej, mogą trafiać na rynek bez tych warunków.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Kijowie wezwało Warszawę do zakończenia blokady i podjęcia działań przeciwko „retoryce antyukraińskiej”. „Nie ma żadnego uzasadnienia dla blokady granicy polsko-ukraińskiej, bez względu na towarzyszące jej hasła” – napisał na Facebooku rzecznik MSZ Ołeh Nikołenko.

READ  Specjalne Strefy Ekonomiczne w Polsce (3/5) – korzystne dla inwestora

© dpa-infocom, dpa:240220-99-59318/4

Continue Reading

Economy

DHL testuje przesyłki wysyłkowe bez drukowanych etykiet

Published

on

DHL testuje przesyłki wysyłkowe bez drukowanych etykiet

Teraz możesz wysyłać przesyłki także za pośrednictwem DHL bez samodzielnego drukowania etykiety. Alternatywnie możesz okazać kod QR w oddziale, wydrukować tam etykietę paczki i umieścić ją na przesyłce. Ale jak dotąd pozostaje tak samo: w zasadzie na pudełku znajduje się naklejka. To właśnie może się zmienić, ponieważ wydaje się, że w niektórych regionach DHL testuje wysyłkę paczek bez etykiet wśród wybranych klientów.

Alternatywnie klienci mogą odręcznie wpisać identyfikator paczki na pudełku. To powinno w takim razie wystarczyć Jak paczka! wspomniany. W mailu do klientów DHL wyjaśnia, że ​​wystarczy czytelnie wpisać za pomocą flamastrowej końcówki identyfikator PAK (zaczynający się od „PAK”) marki paczki zakupionej w Internecie lub identyfikator RET (zaczynający się od „RET”) zwrotu. długopis do pisania u góry.Nadawanie. PAK-ID lub RET-ID można znaleźć pod kodem QR etykiety wysyłkowej dostarczanej pocztą elektroniczną.

Całość ma jednak nadal charakter pilotażowy dla wybranych klientów, o których poinformowano drogą mailową. Ta metoda jest obecnie reklamowana wyłącznie w przypadku odbierania paczek z miejsca przechowywania. Powinno być również jasne, że ten rodzaj pisania piórem działa tylko w przypadku opakowań w pudełkach, a nie w przypadku zwrotów bez opakowania. Amazonka. DHL wyjaśnia również, że nieczytelne kody pisemne oznaczają, że przesyłki należy pozostawić.

Przejrzystość: ten artykuł zawiera linki partnerskie. Klikając na niego, przejdziesz bezpośrednio do dostawcy. Jeśli zdecydujesz się na dokonanie tam zakupu, otrzymamy niewielką prowizję. Nic nie zmienia ceny dla Ciebie. Linki partnerskie nie mają wpływu na nasze raporty.


READ  Specjalne Strefy Ekonomiczne w Polsce (3/5) – korzystne dla inwestora
Continue Reading

Trending