Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Youtube: wersje na Androida i iOS mają tryb oszczędzania danych

Google dodał tryb oszczędzania danych do aplikacji YouTube, który ogranicza jakość filmów do maksymalnie 480p. Ten tryb oszczędzania danych jest jednym z dwóch nowych trybów, które Google wprowadza teraz w wersjach aplikacji wideo na iOS i Androida.

Tak wyglądają nowe opcje wideo w aplikacji YouTube.

(Zdjęcie: Hayes Online)

Zachowywany jest poprzedni „automatyczny” standard, który powinien znaleźć poprawną rozdzielczość dla aktualnego stanu sieci. Użytkownicy aplikacji YouTube mogą teraz również wybrać tryb oszczędzania danych i tryb przyspieszenia wideo, który domyślnie odtwarza filmy w jakości 720p.

Youtube oferuje nowe opcje konfiguracji niezależnie od tego, czy jesteś w sieci WLAN czy komórkowej. Można to zobaczyć poprzez trzy kropki w prawym górnym rogu filmu, który zaczął się odtwarzać. Określone ustawienia dotyczą tylko aktualnie oglądanego wideo. Jeśli chcesz zmienić ustawienia na stałe, możesz to zrobić w ustawieniach aplikacji.

Aplikacja Google umożliwia również indywidualny wybór rozdzielczości na podstawie wideo. Wystarczy dodatkowe kliknięcie na zaawansowane opcje. Ustawienia wstępne powinny ułatwiać znalezienie prawidłowej rozdzielczości bez większego wysiłku, ale nie zawsze są spójne: nawet jeśli wybierzesz tryb zwiększania rozdzielczości wideo w sieci WLAN, rozdzielczość nie przekracza automatycznie 720p – nawet jeśli wideo jest już dostępne z większą liczbą pikseli.

Wydaje się, że tryb oszczędzania danych nie ma żadnego realnego wpływu na sieć komórkową: w pierwszych testach był ustawiony na 480 pikseli w pierwszych testach, podobnie jak ustawiony tryb „auto” z dostateczną jakością połączenia – dane są więc nie zapisany tutaj.


(Duha)

Do strony głównej

READ  Samsung Galaxy S21 FE: rendery pokazują wersję Fan flagowca